» »

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

««
21 / 22
»»

Icematxyz ::

No zdaj še pa dodaj Unity 2D za MM:

sudo add-apt-repository ppa:unity-2d-team/unity-2d-daily
sudo apt-get update
sudo apt-get install unity-2d


* log out
* log back in and choose the "Unity 2D" session in the drop-down menu at the bottom of the login screen
* you will then be running Unity 2D


In lahko malo testiraš Unity 2D:
-To ni Unity, ki je na voljo v Ubuntu Netbook Edition 10.10.
-Morda ne bo popolnoma enaka Unity 2D v NN.
-To ni Unity 3D in na tvoji strojni opremi je morda boljša izbira Unity 2D, tudi če boš v prihodnosti nadgradil na NN.
-...

Zdaj še izvedi namestitev "običajne" programske opreme, ki jo boš potreboval:

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

Ko se zadeva konča:

Sistem -> Skrbništvo -> Upravljalnik posodobitev

Preveri, če se nahajajo kakšne posodobitve!

Glede video predvajalnika pa, ker si že dodal PPA višje:

sudo apt-get install gnome-mplayer

Programi -> Zvok in video -> Gnome MPlayer in odpri kakšen video visoke ločljivosti. Se pravi preveri, kako se predvaja in kako deluje strojno dekodiranje, ki ga nudi "prirejen" Gnome MPlayer s PPA vira za tvojo strojno opremo.

Ker je na PPA viru na voljo še prilagojen "gecko-mediaplayer", lahko poskusiš še to:

sudo apt-get install gecko-mediaplayer

In v FireFox naložiš ta dodatek Flash Video Replacer. Se pravi na kakšnem YouTube, boš imel možnost v FireFox "namesto požrešnega Flash predvajalnika" izbiro, da video predvajaš z "lokalnim gecko-mediaplayer", ki na tvoji opremi nudi strojno dekodiranje videa.

Po tem postopku, bi moral imeti na tvoji strojni opremi:
-Na voljo Ubuntu 10.10
-Unity 2D in GNOME 2
-Dobro 2D pospeševanje in nekaj 3D podpore
-KMS če prav razumem opravi svoje delo dobro
-Strojno dekodiranje videa v Gnome MPlayer
-Strojno dekodiranje videa na spletu, če predvajanje video vsebine prevzame "gecko-mediaplayer"
-...

Zdaj kaj od tega je res preveri sam in napiši sem. Če vse to drži, bi jaz ostal nekaj časa s to strojno opremo na MM in dodobra spoznal Ubuntu.

Icematxyz ::

Glede Unity 2D v MM... Sem sedaj preveril in zaenkrat v MM raje uporabljaj GNOME 2. Preprosto Unity 2D v MM je nekje na 50% "funkcionalnosti" Unity 2D v NN.

kocbek ::

Pozdravljen Icematxyz.
Še enkrat hvala za tvojo pomoč pri unity-u.

Namestit sem moral 10.10 NE verzijo saj mi desktop verzije nikakor ni želelo namestiti.
Lahko pa potrdim, da vsi postopki, katere si mi predlagal, delujejo.
Tako, da je sedaj na netbooku Asus 1101ha z 1Gb rama in 250Gb t. diska nameščen Ubuntu 10.10 NE z unity 2D.
Unity deluje presenetljivo tekoče(še lepše bi delal z 2Gb rama), prav tako videi.
Filmi z 720 resolucijo delujejo tekoče (enako youtube posnetki), medtem ko se 1080p že malo zatikajo, tako da je film teško gledat.
Trenutno nameščam še office 2010 na wine(imam nekaj predstavitev, ketere na zadnje Oo ne delujejo tako kot bi morale), vendar me jezi namestitev na 3/4 se namestitev ustavi. tako da še tukaj iščem rešitev.
Lahko pa reče, da sistem deluje bolj tekoče z tem os (ubuntu), kot pa prvotnim w7 starter.
?????

Icematxyz ::

Lahko pa potrdim, da vsi postopki, katere si mi predlagal, delujejo.


Lepo je slišati, da zadeve delujejo dokaj dobro in to kljub temu, da ima prenosnik GMA 500. Zdaj se malo navadi na Ubuntu in ga spoznaj.

Čez čas bo tudi na tej strojni opremi smiselna nadgranja na NN, predvsem na račun Unity 2D, ki je (zaenkrat) v NN bolj "feature rich", razen morda, če bo čez čas tudi v MM na voljo enaka različica Unity 2D.

Pa tudi do uradnega izida NN je še kar nekaj časa in ni še v tem trenutku za NN na voljo enaka podpora za to strojno opremo, kot je v MM.

Buddah ::

A je komu od vas uspel usposobit Reason 5 ali Reason 4 na Ubuntu ali Kubuntu distribuciji? Kakor berem je za to potreben WINE vendar nikjer ne piše ali zadeva v končni fazi dejansko deluje brez problemov. Sem iskal po forumu kakšno temo o Propellerhead Reason-u pa ne obstaja. Sprašujem pa zato ker si želim uporabljati linux vendar je podpora na področju music makinga precej slaba =/

jurre ::

eto tudi jaz sem si pred kratkim nalozil ubuntu 10.10 na laptop, imam dualboot z win7. Sem zelo zadovoljen, stvar dela zelo hitro, predvsem rebooti in izklopi so 10x hitrejsi kot na win7.

Me pa ena zadeva precej moti, na laptop imam prikljucen zunanji monitor 24" preko VGA kabla. Zunanji monitor je nastavljen kot razsirjeno namizje, oba ekrana imata privzeto resolucijo (laptop 1366x768 in monitor 1920x1200). Ce imam to razsirjeno namizje vklopljeno, se mi na laptop miska ne ustavlja na zgornjem ali pa spodnjem robu, ampak gre kar cez. Me precej moti, ker hoces spodaj odpret en minimiran program in moras misko ustavit tocno na spodnji vrstici, ce ne gre nekam spodaj.
Predvidevam, da je problem v tem, ker ima monitor vecjo resolucijo in potem tiste razlike ne vidim (1920-1366 = 544 pikslov) - ce grem z misko spodaj v prazno na laptopu in potem desno, jo seveda vidim na monitorju. Je mozno to kako resit? Sem navajen iz windowsov, da je pac rob na robu ekrana.:)

Icematxyz ::

A je komu od vas uspel usposobit Reason 5 ali Reason 4 na Ubuntu


Reason 4 in Reason 5.



Se pravi morda bi šlo.

vendar je podpora na področju music makinga precej slaba =/


Ne vem. Odvisno od tega, kaj potrebuješ. Recimo:

Ardour



Ardour

Mixxx



Mixxx

Rosegarden



Rosegarden

Hydrogen



Hydrogen

...

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ce imam to razsirjeno namizje vklopljeno, se mi na laptop miska ne ustavlja na zgornjem ali pa spodnjem robu, ampak gre kar cez. Me precej moti, ker hoces spodaj odpret en minimiran program in moras misko ustavit tocno na spodnji vrstici, ce ne gre nekam spodaj.
Predvidevam, da je problem v tem, ker ima monitor vecjo resolucijo in potem tiste razlike ne vidim (1920-1366 = 544 pikslov) - ce grem z misko spodaj v prazno na laptopu in potem desno, jo seveda vidim na monitorju. Je mozno to kako resit?


Ne. Nekoliko daljši odgovor pa bi bil:

To je zaenkrat "znana omejitev" X(org). V grobem, ker zaslona nimata enake ločljivosti, virtualni zaslon pa je kvadrat se pojavijo območja, ki niso na nobenem od zaslonov. Kaj glede tega narediti?

1.) Uporabljaš zaslona enake ločljivosti
2.) Lahko bi poganjal dva ločena X strežnika, ampak pri tem se seveda pojavijo določene omejitve, kot nezmožnost prenašanja oken med zaslonoma...

Na tem področju je morda malo bolj spodbudna prihodnost:

1.) GNOME Shell prinaša na tem področju nekaj izboljšav.

Additionally, as part of the pointer barrier support the Xserver now automatically blocks the mouse from entering the dead areas that are not shown on any monitor. This is great if monitors have different resolutions.


2.) Wayland bo morda to rešil drugače: Wayland Looks To Do Multi-Monitor The Right Way.

Do we allow windows to move like they do now on a virtual desktop where you can slide one to a RightOf monitor by dragging it and it appears part on one and part on the other? A lot of the data structure and processing change for multiple monitors would depend on whether it is possible to have one pair of big FBs added to both CRTCs at the same time, with different (x,y,w,h) if it is tiled and the same (x,y) if it is cloned or how he would want to handle this case [moving the rbo, fb_id, image up to drm_compositor]. With some philosophical guidance I could get the underpinnings in place."

AMD's Alex Deucher was the first to respond with his thoughts. "The sensible way to handle this is one surface per crtc otherwise we run into the same problems we hit with X where a multi-head desktop is too wide for the render/texture limits of the hardware."

Kristian then officially said, "As Alex says, the plan is to have one fb per crtc. The compositor will render the scenegraph into two framebuffers which we will then page flip to each crtc. Eventually we'll only rerender the parts that change so that typically we'll only update the fb where something changed."

For anyone dependent upon multiple displays on their desktop or other systems, this is great news and should be better than the support offered by the X.Org Server and its antiquated code. Only updating the portions of the screen where there's damage / changed contents is a win for performance/efficiency and as said by having one frame-buffer per CRTC will allow multiple displays to be powered without hitting any rendering limitations imposed by having a single frame-buffer spanning multiple CRTCs/displays.


Se pravi, ker pa te verjetno vse to ne zanima pa morda še "workaround" (seveda le za miško) za MM. Snemi XCreateMouseVoid, preberi "Readme", pomakni zaslon z manjšo ločljivostjo navzgor ali navzdol, da bo "praznina" le ena (spodaj ali zgoraj)...

jurre ::

ok, hvala za odgovor:)

Buddah ::

@Icematxyz Hvala za odgovor =) zgornji link na youtubu sem že prej našel, vendar tipček že na začetku pove da mu določene stvari ne delajo. Kot na primer ta menu bar, neki problemi z miško itd. Prav tako je pri linkih, ki si mi jih prilepil, poudarjeno kaj dela in kaj ne. Rad pa bi dobil paket oz. rešitev kjer bi delovalo vse =)
Glede Ardoura, Mixxxa itd.je pa tako, da bi rabil povezati vse skupaj da bi dobil to kar si želim. Namreč, eden je samo drum machine, drugi je sequencer, ki podpira MIDI naprave (MIDI podporo nujno rabim), tretji je dober na področju kompozicije in masteringa...
Očitno bo treba ostat še nekaj časa na win =/
Vseeno se ti pa zahvaljujem za trud, ki si ga vložil! =)

techfreak :) ::

To je zaenkrat "znana omejitev" X(org). V grobem, ker zaslona nimata enake ločljivosti, virtualni zaslon pa je kvadrat se pojavijo območja, ki niso na nobenem od zaslonov. Kaj glede tega narediti?

1.) Uporabljaš zaslona enake ločljivosti
2.) Lahko bi poganjal dva ločena X strežnika, ampak pri tem se seveda pojavijo določene omejitve, kot nezmožnost prenašanja oken med zaslonoma...

Torej stvar, ki na Windowsu deluje že od časa XPjev, še ni podprta v 2011?

Icematxyz ::

Kaj točno misliš s tem, da "stvar" ni podprta? Da ne moreš uporabljati več zaslonov? Da zadeva ni rešena na enak način? Ne razumem?

P.S.

virtualni zaslon pa je kvadrat


Tukaj sem mislil seveda pravokotnik. Kvadrat pride ven bolj redko! ;)

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

To, da ti miš ne pobegne. Pri večih zaslonih ponavadi tako ni problem, nastane pa pri priklopu zaslona na prenosnik, kjer je resolucija v večini primerov različna.

Icematxyz ::

Rad pa bi dobil paket oz. rešitev kjer bi delovalo vse =)


Temu se reče v tem primeru Ubuntu in Programsko središče Ubuntu! Ampak OK, vsak zase najbolje ve, kaj mu najbolj odgovarja. ;)

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

techfreak :) je izjavil:

To, da ti miš ne pobegne. Pri večih zaslonih ponavadi tako ni problem, nastane pa pri priklopu zaslona na prenosnik, kjer je resolucija v večini primerov različna.


Nekateri "window manager-ji" v tem trenutku to rešujejo bolje kot drugi.

WarpedGone ::

Diplomatski odgovor...
Zbogom in hvala za vse ribe

l0g1t3ch ::

Icematxyz je izjavil:

Za dobro out-of-the-box izkušnjo s to brezžično kartico uporabljaj Ubuntu različica 10.10 in novejše. Se pravi da te "opozorim", da predhodne različice najverjetneje še zahtevajo "ročno namestitev" gonilnika za to brezžično kartico!

Vsekakor pa poročaj da, kako se brezžična kartica obnese pod Ubuntu. Se pravi če jo preprosto le vključiš v računalnik z nameščenim Ubuntu 10.10 + in deluje dobro ali ne!


Na sveže nameščenem Ubuntu 10.10 povzroči ta kartic opazno zmanjašano odzivnost sistema. Wireless pa seveda NE dela.
Kaka ideja kako pogruntat napako ?

P.S. Pa še sistem se ne boota sploh, če je kartica vključena.
Na win 7 pa deluje normalno tko, da tukaj pomoje ni blem v kartici sami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

l0g1t3ch ::

Še eno vprašanje čist tko.
Zadnje čase so se okoli mene namnožila WiFi omrežja pa me zanima s katero aplikacijo lahko pogledam njihovo moč in na katerem kanalu delajo, da svojega prestavim na nek manj zasičen kanal, ker se že pozna na delovanju.

Icematxyz ::

Wireless pa seveda NE dela.


No no.

Če klikneš z desnim gumbom na NetworkManager (na pultu) je označeno Omogoči omežje in Omogoči brezžično omrežje?

Če se prav spomnim imaš v prenosniku tudi okvarjeno brezžično kartico? Je izključena v BIOS ali s kakšnim gumbom ON/OFF...

Highlag ::

Sam sem žal še vedno bolj kot ne razočaran na linuxom.
Sem naložil 10-ko na prenosnik na virtualno particijo pod okni. Zadeva nekako deluje, nekaj časa. Imel nekaj sesutij OOrg, po parih updatih, ko se je zamenjal še kernel zadeva obvisi nekje brez slike brez da bi izustila napako. Star kernel je nekako deloval, vendar ob naslednjem bootu spet vse crkne...

Ok pa naložim popolnoma nov image z neta. In resolucija lepo na 640x400 in spet nobene enostavne možnosti za nastavitev ustrezne resolucije......
Nisem programer, vendar a je res tako težko napisat en program, ki bi omogočal enostavno spremembo resolucije na želeno, ki bi jo x org nastavil in odprl eno okence s potrditivijo, ki bi ga moral uporabnik potrditi, če bi videl ustrezno sliko? Nastavitve config datotek preko txt editorja so za neznalce preveč komplicirane, sploh ker jim ni videti konca in vsebujejo en kup neznanih izrazov.

Potem recimo odstranjevanje starejših kernelov iz boot menijev. Ne vem a ima kdo kakšen fetiš, da mora boot meni vsebovat en kup kernelov za bootanje? Mogoče bi dva še nekako zastopil, več je pa čisto preseravanje. Da bi pa po vsakem updatu moral na roke čistit stalno neke datoteke, mi je pa tudi mimo. Jih je včasih preveč... Sam se nočem preveč z računalnikom zajebavat ampak samo delat. Zato je trenutno windows platforma še vedno nadmočna. Vse samo lepo deluje.
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

Nisem programer, vendar a je res tako težko napisat en program, ki bi omogočal enostavno spremembo resolucije na želeno


Sistem -> Možnosti -> Zasloni

Če uporabljaš AMD ali NVIDIA zaprto kodni gonilnik imata svojo nadzorno ploščo.

Da bi pa po vsakem updatu moral na roke čistit stalno neke datoteke, mi je pa tudi mimo.


Sistem -> Skrbništvo -> Vzdrževalnik sistema

Pa še v duhu prihajajoče različice Ubuntu 11.04:

Vzdrževalnik sistema



Cleanup Ubuntu



Vir slike

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Resolucije ne gre nič nastavljat, ker je na izbiro samo ena, ker monitor ni prepoznan... Ni možno sploh nič izbrat na tistem oknu.

V glavnem še vedno čakam na kakšne izboljšave uporabniškega vtisa, čeprav se mi zdi, na nekih revolucij ni za pričakovat. V tem desetletju, ko spremljam Linux z enim očesom, se na tem področju ni zgodilo praktično nič. (vsaj tako kot jaz na te stvari gledam)
Never trust a computer you can't throw out a window

poweroff ::

l0g1t3ch je izjavil:

Še eno vprašanje čist tko.
Zadnje čase so se okoli mene namnožila WiFi omrežja pa me zanima s katero aplikacijo lahko pogledam njihovo moč in na katerem kanalu delajo, da svojega prestavim na nek manj zasičen kanal, ker se že pozna na delovanju.

V commandline napišeš:

nmcli nm status
sudo poweroff

kocbek ::

@Highlag
Nisi napisal v katerem virtualnem okolju poganjaš linux.

Če ga pogannjaš v VirtualBoxu, je potrebne v ubuntu namestit še Guest Additions.
?????

kanzyani ::

te morš namesti tudi pod windowsi (če jih poganjaš v virtual boxu, tako da tu ni ubuntu nič za winsi.... )

Icematxyz ::

Resolucije ne gre nič nastavljat, ker je na izbiro samo ena, ker monitor ni prepoznan... Ni možno sploh nič izbrat na tistem oknu.


Seveda gre. Se pravi tudi v VirtualBox (kaj potrebuješ za to, so ti povedali uporabniki pred mano).

P.S. Kako namestiš VirtualBox (4) Guest Additions v Ubuntu (10.10)?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

V VMWare ne rabiš.
Kar je zanimivo, če upoštevamo, da je VB open source, VMWare pa ni.:)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

VB mi na Windowsu pove, da ne morem omrežja bridge-at, ker na hostu (prenosnik) ne najde mrežne kartice (nice :P). VMWare je pa tiho in lahko omogočim bridge mode, vendar internet ne deluje. VB te vsaj zavaja ne.

MrStein ::

Imaš mrežno ali nimaš? Dela internet na host-u?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

WLAN in LAN, internet deluje na hostu preko obeh.

MrStein ::

Pa ne istočasno?
IPv4?

No ja, čudno. Si že pogruntal, zakaj ne dela?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

IPv4. Sem danes posodobil na 4.0.4 in mi jih VB prikaže.


Zanimivo, po posodobitvi VBja mi pa bridged mode deluje tudi na VMWare.

Icematxyz ::

Včasih je potreben ponoven zagon računalnika in se te "težave" odpravijo "same od sebe". Gre za neke vrste namestitev gonilnika...

techfreak :) ::

Sem od namestitve in do danes računalnik ponovno zagnal že večkrat.

Icematxyz ::

Sem danes posodobil na 4.0.4


Host-Only & Bridged Networking: fixed VBox DHCP server startup issue for Windows hosts (4.0 regression; bug #7905)

techfreak :) ::

Ni bil problem z DHCP strežnikom.

echoman ::

Icematxyz je izjavil:


@echoman

Vrstni red gre tako:
-naročeni zvočniki prispejo (pošta)
-naročene zvočnike (previdno) odpakiraš
-naročene zvočnike priključiš na računalnik in pred tem preveriš razpored "priključkov" na tvoji zvočni kartici
-izvedeš par osnovnih testov na Ubuntu

Potem pa napišeš tukaj če vse deluje tako kot mora ali ne in če obstaja rešitev!


-so prispeli
-sem odpakiral
-priklopil
-preizkusil in delujejo vsi zvočniki

Na Win7 sem opazil, da se center lahko zamenja z wooferjem, vendar na Ubuntu-ju tega nikakor ne najdem nikjer. Se da spremeniti, da bo igral še woofer namesto centra oz. bodo igrali vsi zvočniki?

Hvala in lep pozdrav! :)

Highlag ::

Pravzaprav sem Linux namestil preko wubija na D disk in ga zagnal lepo samostojno.

Sem se pomatral še z 11.04 beto 2. Ekran spet ponudi 1024x786 resolucijo kot maksimalno opcijo. Strojno pospeševanje ni vklopljeno zato tudi unity ne teče.
Čez čas ponudi nalaganje optimiziranih in stestiranih nvidia gonilnikov, vendar po inštalaciji še vedno nekaj škriplje, ker pravi, da naj ob loginu izberem xorg, češ da unity ne dela.

Čez čas najde inštalacija en kup posodobitev, ob inštalaciji katerih v nekem trenutku slika na ekranu po višini naenkrat raztegne, tako da 1/2 ekrana ni vidnega in s tem tudi oken, ki so odprta med inštalacijo paketov. Miš ne deluje več, vsaj nisem uspel najti kurzorja. Ob rebootu me seveda pričaka konzolno okno in ne bu-ne-mu o kakšni napaki ter kako se je rešiti.

To drugo se zgodi tudi če prej ne naložim "optimiziranih" gonilnikov.

V glavnem kar se mene tiče beda... V bistvu sem vam fouš, ker znate zadeve poštimat, po drugi strani se mi pa zdi, da Linux noče nekih stvari uredit tako, da bi jih lahko usposobil en neznalec. Ne rečem, da je potrebno za kakšno stvar odpret konzolo. To me sploh ne moti, moti pa me da ne deluje prikaz slike. Brez tega ne moreš odpreti brskalnika in brskat po netu, da bi našel rešitev in odpravil napako. Vsi namreč nimamo 2 ali več računalnikov...
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

Predvidevam da morata v takšnem sistemu center in sub igrati sočasno? Vpiši v terminal alsamixer in preveri če je kanal LFE vključen ali izključen. Se pravi če je nastavljen na MM se pomakni s smernimi tipkami nanj in pritisni tipko M.

echoman ::

LFE je vključen in deluje na centru.

EDIT: Kot sem napisal, sem na Win7 moral izbrati, da se center in woofer zamenjata in je šele potem delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

Icematxyz ::

Zdaj boš pa moral vrniti zvočnike. Katastrofa!

gksudo gedit /etc/pulse/daemon.conf

Spremeni:
; enable-lfe-remixing = no

V:
enable-lfe-remixing = yes

In:
; default-sample-channels = 2

V:
default-sample-channels = 6

Zadevo shrani in vpiši v terminal:
killall pulseaudio

Če bo delovalo bom tako slišal bass...

echoman ::

Basa se še vedno ne sliši - bi moral pod ...-sample-channels = 6 vpisati še drugo kot levi in desni kanal?

Bi mogoče moral ponovno zagnati računalnik po zadnjem ukazu?

Hvala in lp! :)

Icematxyz ::

Kaj pa če daš:

enable-lfe-remixing = no

In nato seveda še:

killall pulseaudio

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Ista zgodba...

EDIT: V zvočnih nastavitvah imam nastavljen le 5.1 Audio Sound, bi moral izbrati drugo opcijo z + Analog Stereo Input?

EDIT2: Sem probal in ni drugače... Obstaja še kakšna rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

Icematxyz ::

Hm. Nastavi tako:

enable-lfe-remixing = yes
default-sample-channels = 6


Znova zaženi račaunalnik in povej kaj vrne ukaz:

speaker-test -Dplug:surround51 -c6 -l1 -twav

echoman ::

S tem ukazom mi sicer predvaja tudi na nizkotoncu, izpiše pa:

speaker-test 1.0.23

Playback device is plug:surround51
Stream parameters are 48000Hz, S16_LE, 6 channels
WAV file(s)
Rate set to 48000Hz (requested 48000Hz)
Buffer size range from 64 to 349504
Period size range from 32 to 174752
Using max buffer size 349504
Periods = 4
was set period_size = 174752
was set buffer_size = 349504
0 - Front Left
4 - Center
1 - Front Right
3 - Rear Right
2 - Rear Left
5 - LFE
Time per period = 22,319892

Icematxyz ::

S tem ukazom mi sicer predvaja tudi na nizkotoncu, izpiše pa:


Torej vendarle ne boš rabil vrniti zvočnikov!

Odpri Totem potem pa:

Uredi -> Lastnosti -> zavihek Zvok -> 5.1-kanalni

And off you go... ;) Potem pa pride na vrsto Highlag.

echoman ::

Zanimivo, da tudi Totem ne predvaja zvoka na nizkotoncu, v Win7 pa ga brez problema dobim. Kaj lahko še naredim?

Icematxyz ::

Spremeni vse nazaj na privzete nastavitve. Po ponovnem zagonu računalnika povej, če se sliši zvok na vseh zvočnikih:

speaker-test -Dplug:surround51 -c6 -l1 -twav

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Zvok se sliši na vseh zvočnikih ;)
««
21 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066315764 (1276) polozweii
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182050 (147989) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134362 (97248) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981167630 (140277) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648514 (38376) Icematxyz

Več podobnih tem