» »

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

««
6 / 22
»»

Icematxyz ::

Ubuntu 12.04 bo LTS.

Sims ::

Aha, tnx. Kje to prebereš? Poznam samo tole: https://launchpad.net/ubuntu/+milestones

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

poweroff ::

Icematxyz je izjavil:

A tako. Po hitrem pregledu zadeve. Namestitev Windows Live essentials 2011 (Live ID Sign-in Assistant) onemogoči smb izmenjavo med Windows 7 in Samba različica 3.5.4, katera je privzeto na voljo v Maverick Meerkat.
...
Popravek za Samba, ki spet omogoči izmenjavo datotek je že bil spisan in kot kaže se nahaja v Samba različica 3.5.6, ki je izšla osmega oktobra 2010.

To je pa k*** Linux, kjer nič ne dela. Ljudje, uporabljajte Windowse, tam vendar vse dela... :))

(Da ne bi kdo resno vzel tistega zgoraj. Kaže pa lepo kaj je to vendor lock-in).
sudo poweroff

Icematxyz ::

Sims je izjavil:

Aha, tnx. Kje to prebereš? Poznam samo tole: https://launchpad.net/ubuntu/+milestones


Kaj takšnega si poglej:

List of Ubuntu releases @ Wikipedia

Se pravi nekako tako torej lahko zaenkrat rečeš: Vsaka druga .04 različica je LTS. ;)

BaRtMaN ::

Sem bil skeptičen ob najavi Unity-ja za 11.04, nakar sem na svojem prenosniku opazil, da uporabljam Docky na istem levem robu, kjer se nahaja tudi Unity bar. :)

Me prav zanima, kako bodo izpilili zadevo.

Pyr0Beast ::

Znova zaženi računalnik in poskusi resume/suspend. Brezžična kartica seveda ne bi smela tokrat delovati!

Ne dela tako da lahko privzamem da je zadeva uspela ? - Wifi povezave ni. Lampa za wifi pa še vedno gori - laptop tipka jo ne more izklopiti, kar drugače jo. Samo to nima veze z delovanjem ker dela tudi ko je lampa ugasnjena ? :)

Prilepi sem tudi po tem ko boš to storil in če ne bo nobene spremembe, kaj ti vrne ukaz:

lsmod


Module                  Size  Used by
binfmt_misc             6599  1 
parport_pc             26378  0 
ppdev                   5556  0 
snd_hda_codec_atihdmi     2411  1 
joydev                  8735  0 
snd_hda_codec_via      51755  1 
snd_hda_intel          22203  2 
snd_hda_codec          87552  3 snd_hda_codec_atihdmi,snd_hda_codec_via,snd_hda_intel
snd_hwdep               5040  1 snd_hda_codec
snd_pcm                71571  2 snd_hda_intel,snd_hda_codec
snd_seq_midi            4588  0 
snd_rawmidi            17783  1 snd_seq_midi
snd_seq_midi_event      6047  1 snd_seq_midi
snd_seq                47174  2 snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
fglrx                2252898  127 
snd_timer              19067  2 snd_pcm,snd_seq
snd_seq_device          5744  3 snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
video                  18712  0 
asus_laptop            14084  0 
output                  1883  1 video
snd                    49006  13 snd_hda_codec_via,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_hwdep,snd_pcm,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
sparse_keymap           3145  1 asus_laptop
led_class               2633  1 asus_laptop
agpgart                32075  1 fglrx
psmouse                59033  0 
serio_raw               4022  0 
i2c_piix4               8795  0 
soundcore                880  1 snd
snd_page_alloc          7216  2 snd_hda_intel,snd_pcm
k10temp                 2607  0 
lp                      7342  0 
parport                31492  3 parport_pc,ppdev,lp
usbhid                 36978  0 
hid                    67742  1 usbhid
ahci                   19013  0 
libahci                21731  2 ahci
atl1e                  29492  0 


Bom še malce požokal graphic driver, da vidim kaj je na zadevi.

Sicer pa tako piše v release notes od SSDja.
Issues resolved since version 1.21

Fixed a rare condition in which a drive could hang on a SLEEP command.


Known open issues:

Drive may fail during power cycling test with rapid and short cycles.

Sleep followed by non-data commands can sometimes cause the drive to fail to respond to the non-
data command.


P.S: Sedaj sem se spomnil, da praviš da na USB ključu zadeva deluje brez težav. Potem verjetno to ni krivo. Ne vem, SSD si nadgradil če se ne motim v prenosniku? Kaj pa z originalnim trdim diskom poskusiš, kako se zadeva obnaša? Ker bom na koncu še sam počasi verjel, da je razlog OCZ SSD, pa čeprav je to seveda čista "špekulacija". ;)

Jep. Blazno zafrknjen upgrade. ://
Original trdi disk je mrknil -> 0 LBA error skupaj z vsemi podatki.
Imam še enega za zunanjega samo se mi ne da vsega skupaj že 20tič razkopavat :)
Špekulacija je pravilna IMO. :)

To si pravilno nalepil. Ampak a je to vse, kar vsebuje zadnji vnos od "Initial commandline parameters:" naprej po tem, ko je resume bil neuspešen? Ker suspend je zabeležen o resume pa ni zabeleženega popolnoma nič. Tako da izvedi suspend/resume še enkrat na način, da se prenosnik ne zbudi. In nalepi vsebino zadnjega odseka od "Initial commandline parameters:" naprej še enkrat!

Jep to je to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Za brezžično kartico se niso naložili gonilniki, je lepo razvidno. Stanje pa povrneš tako da v terminal vpišeš:

gksudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist.conf

Izbrišeš:
blacklist ath9k

Na to pa vpiši še v terminal:
sudo update-initramfs -u

Ni idej več ker praviš, da imaš dve identični namestitvi. Na USB ključu dela suspend/resume brez težav na SSD pa ne. Si pa tudi poskusil stanje z več različnimi OS (Ubuntu, Windows XP in Windows 7) in ugotovil, da nikjer ne gre. Preprosto to manevrski prostor za iskanje težave tako skrči, da ga praktično ni več. Karkoli mi pade na pamet se potem spomnim, da pa vse to na USB ključu deluje brez težav!

Vse poti torej res vodijo k SSD. Vzemi si čas in še enkrat preizkusi klasični trdi disk s prenosnega nosilca podatkov. Zadeva mora delovati brez kakršne koli težave! Ker BO zadeva delovala, pa ti ne bom niti več priporočal, da si snameš zadnjo verzijo GParted. Ne verjamem, da tako Windows XP, Windows 7 kot Ubuntu 10.10 ne bi znali SSD pravilno pripraviti za namestitev.

Tako da preizkusi še klasičen trdi disk in ko boš videl, da zadeva deluje brez težav, potem SSD nesi nazaj in ga zamenjaj, če je še v garanciji. Ker je najverjetneje okvarjen.

Icematxyz ::

zadeva je z 10.10 dosegla raven, ko enostavno ponuja enkratno uporabnišku izkušnjo, ki iz dneva v dan postaja boljša... Izvrstna integracija vsega skupaj v okolje, kjer je vse urejeno in se počutiš varno in domače, nikoli ga ne rabiš zapustit. Enkratna izkušnja traja od začetka do konca, v vsakem programu posebej.
...
Res enkratno in komaj čakam prihodnost.


Ayatana je zaenkrat za moje pojme korak v pravo smer in ravno dovolj so drzni z novostmi, da uporabniku nikoli ni dolgčas. ;)

Sem bil skeptičen ob najavi Unity-ja za 11.04, nakar sem na svojem prenosniku opazil, da uporabljam Docky na istem levem robu, kjer se nahaja tudi Unity bar. :)

Me prav zanima, kako bodo izpilili zadevo.


Bo zanimivo videti da, kaj bo z Unity uporabniškim vmesnikom. Canonical resnično hoče z Unity narediti nek preboj. Bomo videli, kako jim bo to uspelo, nenazadnje od Ubuntu 11.04+ gre zares in to privzeto za prav vse uporabnike!

Pyr0Beast ::

Wifi sem re-enablal že prej po lastni pameti :)

Bom mogoče čez čas še enkrat probal z navadnim HDDjem. Sicer pa niti ni treba kaj posebno poudarjati. WinXP je pred 'upgrade'-om tekel BP. Sedaj ne. 7 isto in ubuntu enako. Edino kar se je spremenilo je disk.

Sicer se ne sekiram veliko (oz. se, samo nimam kaj za narediti), pač zadevo ugašaš namesto rineš v S3. Itak se postavi v ~20s :)
EDIT: Merjeno 15s od zagona do namizja :)
EDIT2: 12s od gruba do namizja
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Pa še imaš garancijo? Ker imam občutek, da je to problem dotičnega SSD in bi preprosta zamenjava težavo odpravila!

Pyr0Beast ::

Garanicija je še dobri 2 leti in 11 mesecev. Kupljeno v avstriji sicer. :)

Samo se mi zdi da če ga zarukam v netbooka bo zadeva delala BP.

In se mi nekako zdi da je težava tudi v BIOSu samem. Ker se SSD blazno hitro inicializira, HDD ima pa še spin-up wait.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Standby/resume (S3) je morda občasno dejansko uporaben pri prenosniku, saj se vse skupaj shrani v pomnilnik in obnovitev potem traja kakšno sekundo ali dve. Hibernacija pa pri Ubuntu za moje pojme nima več nekega smisla.

Potem pa res raje poskusi opcijo in poskusi ta SSD še v netbook-u, ker imaš to možnost. Še posebej če tam tudi S3 deluje na trenutni konfiguraciji brez težav. Potem pa se odloči ali boš čakal na kakšen "patch" ali "firmware" nadgradnjo ali pa kar uveljavil garancijo.

Icematxyz ::

@Pyr0Beast

Sem še sedaj vrgel par iskalnih nizov v Google. Mislim, da lahko sedaj z veliko stopnjo gotovosti trdim, da je razlog OCZ Vertex 2 SSD, kot sva na koncu domnevala oba. Ampak teh težav nima samo podjetje OCZ in točno ta model. To je težava "bug" v SandForce krmilniku. Glede operacijskih sistemov pa imajo s tem težave prav vsi in ne samo Ubuntu:

Patriot, Corsair, OCZ... Ker uporabljaš OCZ:

12. junij 2010

The LE is neutered when it comes to power saving features...they are all switched off.

This is why its really a bad drive for a laptop if you sleep the machine etc to save battery life.


Ok, thanks for clearing that up. I still eagerly await the firmware update though, as I do not want the remote possibility of me BSODing my notebook by accidentally sleeping it to be there. I've currently disabled sleep in all my power settings and intend to leave it that way.


22. oktober 2010

Firmware 1.23 does NOT fix my Vertex 2 100GB's sleep issues Still the same deal - goes into sleep mode just fine, comes out of sleep mode, displays the Windows login screen for a few seconds and then BSOD.


Skratka najprej bo potrebno počakati na nov "firmware upgrade", da bo na voljo, potem še verjetno sledijo kakšni "patchi" v jedru. Zna trajati še nekaj časa, da bo torej S3 sploh "uradno" deloval in se znašel na seznamu uradno podprtih in delujočih funkcij, ki jih podpirajo ti pogoni. Trenutno pa torej gre za "known bug". SandForce krmilnik, ki se nahaja v teh pogonih + S3 = trenutno največkrat BUG!

Pyr0Beast ::

Mjhah. Nimaš kaj :)

Zgleda da je res sandforce messup.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WarpedGone ::

Ker čakam na naročenega Vertexa 2, ki je namenjen v Netbook, me je tole mal zabolelo.
Kolikor berem, ni tolk problem "direktna nepodpora" S3, kot je problem hvatanje krivin piscev BIOSev mamaplat.
So primeri, ko je človek zadevo uštekal na drug port/kontroler in je začela delat b.p.
Če maš šanso, lahko to poskusiš.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pyr0Beast ::

Nimam vštekat kam drugam :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MedusasPath ::

Drguače.. je prej potekala debata glede zamenjave X-a za Wayland?

poweroff ::

Ja, kaj več podrobnosti o Wayland tudi mene zanima.

Predvsem zakaj bo arhitekturno tolk boljši od X-ov (poleg touchscrenanja)...
sudo poweroff

Sims ::

Sem, sprobal tale unity. Imam Ubuntu 10.10. Se mi dopade zadeva kot taka(hotel sem se malo že privaditi). Opazil sem, da tu pa tam "zašteka" vse skupaj in odzivnost mi ni delovala, da je v redu. Na default gnome namizju, brez efektov(compiz), laufa zadeva, ko urica. Vem, da so na unity neki efekti po default. Me ne moti, vendar 1 leto star prenosnik ne mislim menjat zaradi "efektov".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

dux ::

@Sims: Unity za učinke uporablja mutter, zato hkrati ni mogoče tudi compiza.

Ravno zaradi počasnosti bodo unity do izida 11.04 iz mutterja prenesli na compiz. Tam naj bi delal opazno hitrejše.

Sicer pa meni Unity na računalniku z E4600 in Intel GMA 3100 dela povsem gladko, le na netbooku se malo zatika.
Upanje je v nasih odlocitvah

Sims ::

Fino, bom počakal, sicer "efekte" vedno izklopim, kot prej na winsih tiste animacije, pa aero, tako compiz na ubuntu. Sicer mi compiz deluje tudi ok. Saj pravim, sem pripravljen se navadit na te "build-in efekte". Delat pa mora gladko.

errhec ::

Imam DVB-T usb sprejemnik.
Ko pogledam na "dodatne" gonilnike mi izpiše da so DVB-T gonilniki nameščeni, nikakor pa ne morem dostopati do naprave.

Če zaženem program za iskanje DVB programov, mii napiše da ne najde strojne opreme ;)


Kako naprej?
dd

BaRtMaN ::

@errhec: Nalepi nam, kaj ti v terminalu izpiše ukaz lsusb.

@Matthai: imaš na Wikipedii članek s polno povezavami!

errhec ::

[st.citat p2918280]@errhec: Nalepi nam, kaj ti v terminalu izpiše ukaz lsusb.


Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 007: ID 05d8:4002 Ultima Electronics Corp. Artec Ultima 2000 (GT6801 based)/Lifetec LT9385/ScanMagic 1200 UB Plus Scanner
Bus 001 Device 006: ID 0518:0005 EzKEY Corp.
Bus 001 Device 005: ID 15a4:9016 Afatech Technologies, Inc. AF9015 DVB-T USB2.0 stick
Bus 001 Device 004: ID 04b8:0007 Seiko Epson Corp. Printer
Bus 001 Device 003: ID 06f8:e010 Guillemot Corp. HWGUSB2-54-LB
Bus 001 Device 002: ID 0409:0059 NEC Corp. HighSpeed Hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub


Še kaj mi da če uporabim iskanje : w_scan -ft -c BE -X -R N -O N >> channels.conf


w_scan version 20100316 (compiled for DVB API 5.1)
using settings for BELGIUM
DVB aerial
DVB-T Europe
frontend_type DVB-T, channellist 4
output format czap/tzap/szap/xine
Info: using DVB adapter auto detection.
main:2930: FATAL: ***** NO USEABLE DVB CARD FOUND. *****
Please check wether dvb driver is loaded and
verify that no dvb application (i.e. vdr) is running.

LP
dd

Tarzan ::

errhec, ta USB tuner še ni podprt. Že sto let nazaj so obstajali patchi, ki so zadevo spravili k življenju, ampak na žalost do danes direktne podpore še ni.

dmesg ti verjetno javi nekaj takega
[260183.747642] usb 1-6: new high speed USB device using ehci_hcd and address 10
[260184.282136] af9015: tuner NXP TDA18218 not supported yet
[260184.285908] Afatech DVB-T 2: Fixing fullspeed to highspeed interval: 10 -> 7
[260184.286375] input: Afatech DVB-T 2 as /devices/pci0000:00/0000:00:1d.7/usb1/1-6/1-6:1.1/input/input12
[260184.286568] generic-usb 0003:15A4:9016.0005: input,hidraw3: USB HID v1.01 Keyboard [Afatech DVB-T 2] on usb-0000:00:1d.7-6/input1


Enkrat sem ga spravil k življenju, zdaj pa se mi več ne da s tem ubadati. Ne rabim tako nujno, da se bi, poleg tega pa izgleda se nekaj premika in zadeva utegne kmalu postati podprta. Lahko pa tudi samo blodim. :)

errhec ::

Javi mi tole :

19.953132] af9015: tuner NXP TDA18218 not supported yet
[ 19.953225] usbcore: registered new interface driver dvb_usb_af9015

Že nekaj brskam, mogoče mi bo pa uspelo ;)
EDIT:
Mi je uspelo "the italian way" ;) :
Ecco la nuova procedura...

Codice:

hg clone http://linuxtv.org/hg/~anttip/tda18218

Codice:

cd tda18218

Codice:

wget http://xgazza.altervista.org/Linux/DVB/...

Codice:

patch -p1 < tda18218_2_6_35_22.diff

Codice:

make


dopo 10" fermare con CTRL+C

Codice:

sed -i 's/CONFIG_DVB_FIREDTV=m/CONFIG_DVB_FIREDTV=n/' ./v4l/.config

Codice:

make

Codice:

sudo make install


Da me si compila tutto...e funziona anche il driver tm6000 per la mia Hauppauge 900H!
LP

Sicer tam piše da prekineš po 10-ih minutah,
vendar sem sam pustil da je prišlo do konca,
bilo je nekaj napak vendar mi vse deluje.
Naložil sem tudi ME-TV in iskanje mi je delovalo pravilno če sem nastavil na FINSKO
(preiskalo je 48 kanalov). Našlo je MUX-A in MUX-B.
Athlon M 2800 1,5Gb deluje presenetljivo dobro,
Norkring je samo slika, TV3 in Pink pa zabije procesor 100%
V WIN7 je bil samo zvok pa še ta je štekal ;)
Kolikor sem zasledil bo ta gonilnik vključen v naslednjem kernelu (v beti je že vključen) .
Drugače pa je ta USB sprejemnik iz DealXtrema

LP
dd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: errhec ()

Icematxyz ::

Wayland zaslonski strežnik se ni treba "bati", da bo v Ubuntu 11.04 "povzročal težave", ker verjetno še ne bo v nikakršni obliki prisoten in bo vse "delo opravljal" še naprej X zaslonski strežnik.

Za Unity uporabniški vmesnik, ki bo uporabljal Compiz namesto Mutter za "kompozicijo" v Gnome 3 namiznem okolju, pa je verjetno že realno za pričakovati, da v Ubuntu 11.04 ne bi smelo biti nekih večjih težav. Predvsem na strojni opremi, ki ima dobro 3D podporo. Nenazadnje tudi če ne bi bila privzeta kombinacija Unity + Compiz v Ubuntu 11.04 na voljo, bi pač bil GnomeShell + Mutter. Se pravi v obeh primerih potrebuješ za dobro privzeto uporabniško izkušnjo solidno 3D podporo s strani strojne opreme.

Glede Wayland zaslonskega strežnika, ki bo nekoč verjetno zamenjal X zaslonski strežnik, pa se če ločiš zrno od plevela, se trenutno razprave vrtijo predvsem okrog tega, kako bo Wayland zagotavljal network transparency. Ampak o Wayland bomo se bolj podrobno verjetno začeli pogovarjati tam okrog Ubuntu 12.04, ker je zaenkrat pač zadeva še v začetnih fazah in verjetno ga bomo prej imeli možnost spoznati na kakšnih MeeGo napravah, kot v Ubuntu. Bomo skratka sčasoma tako v praksi se o vsem lahko prepričali in zadevo spoznali.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Unity + Compiz



Compiz-based Unity coming to PPA tomorrow

Kaj to pomeni?

To pomeni, da se bodo uporabniki Ubuntu lahko kmalu začeli tudi v praksi seznanjati z Unity, ki uporablja za "kompozicijo" Compiz in ne Mutter, katerega Unity uporablja (do) sedaj. To pa še ne pomeni, da je zadeva že pripravljena za vsakodnevno uporabo, ker razvijalce čaka še veliko dela.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

BigWhale ::

V 10.10 si lahko ze zdaj instaliral Unity. Trenutno je Unity se rahlo pocasen in manjka mu precej funkcionalnosti.

Sicer sta pa tako compiz in mutter v bistvu Window Managerja.

Icematxyz ::

Unity si lahko namestil da, ampak ne na način, da bi uporabljal Compiz namesto Mutter. Sčasoma pa bo še Compiz dobil posebno "vejo" za Wayland in bo to spet nekaj novega, oziroma drugačnega od tega, kar smo uporabljali do sedaj. Ta kombinacija že skoraj sama po sebi obljublja hitrost. Kaj bo pa v praksi, pa bomo seveda videli.

BaRtMaN ::

Mah, tale Wayland je še leta stran. Sicer se strinjam, da je skrajni čas, da hitrejše risanje pripomore k občutku hitrosti namizja, ker v primerjavi s "konkurenco" zadeve niso rožnate, ampak upam, da ohranijo delovanje protokola preko mreže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Icematxyz ::

PPA za Natty Narwhal Unity + Compiz (pre-alpha), če koga zanima. Za Maverick Meerkat bo pa PPA na voljo šele prihodnji teden in bo treba torej še nekoliko počakati.

Se pravi še "podnapisi": zadeva ni najbolj primerna za testiranje s kakšnim VB (zaenkrat nezadostna 3D podpora s strani VB), ni primerna za vsakodnevno uporabo (Natty Narwahal) in ne bo delovala na strojni opremi, kjer ni zadostne 3D podpore... Če pa obstaja kdo, ki je nad zadevo dovolj navdušen, da jo poskusi -> go for it.

Glede Wayland pa menim, da bomo uporabniki Ubuntu sorazmerno hitro začeli zadevo uporabljati in sicer na račun "hibrida" med Wayland in X.

Predvsem pa z vidika Ubunti 11.04, kjer bo novost za prav vse uporabnike Unity + Compiz pričakujem, tekoče delovanje na strojni opremi, s solidno 3D podporo.

poweroff ::

Upam, da bo notri vključena tudi GPU podpora --> fast rendering.
sudo poweroff

poweroff ::

BaRtMaN je izjavil:

@Matthai: imaš na Wikipedii članek s polno povezavami!

Hmm, niti ne: Wayland @ Wikipedia
sudo poweroff

Icematxyz ::

Pyr0Beast ::

Kaj mislite o ideji da iz neta potegneš samo bare Ubuntu CD, vsi programski paketi pa se nato (skupaj z posodobitvami) prenesejo iz neta ?

Uporabnik ima konfiguracijski file vezan na e-mail naslov, ob vpisu tega se prenese in namesti ter odstrani, tisto kar je uporabnik že pri prejšnji namestitvi določil, namizje, vsi programi in podobne drobnarije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BaRtMaN ::

Zame bi bilo to uporabno, če bi bili podprti še PPA-ji in naknadno nameščeni programi. Pa še en izziv bi bil handlanje razlik med distribucijami.

Sicer pa podobna funkcionalnost že obstaja v Synaptic-u (Datoteka > Shrani/Preberi označbe). Priznam pa, da ni integrirano v namestitvneni postopek. :)

Pyr0Beast ::

Jep, točno to. Tudi _konfiguracija_ programov, hot-key-i in podobne zadeve.

Ker kakor vidim je stuff ki pride ob namestitvi itak kompletno neuporaben, tako ima pa lahko vsak 'osebek' svoj distro. Samo namizje pa je lahko narejeno za hitrost.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BaRtMaN ::

Za konfiguracijo pa iz starega sistema skopiraš ~/.*

Icematxyz ::

Zame bi bilo to uporabno, če bi bili podprti še PPA-ji in naknadno nameščeni programi.


Ravno pred kratkim sem bral to:
http://www.webupd8.org/2010/11/meta-bac...

Kaj mislite o ideji da iz neta potegneš samo bare Ubuntu CD, vsi programski paketi pa se nato (skupaj z posodobitvami) prenesejo iz neta ?


Ni neke razlike v enostavnosti uporabe, med običajnim in "minimal" namestitvenim ploščkom s tega vidika. V obeh primerih bi lahko spisal "skripto" katera nekaj doda ali odvzame privzeti namestitvi in se zažene takoj po sami namestitvi. Na primer IM odjemalec, video predvajalnik, ubuntu-restricted-extras... če točno veš kaj želiš uporabljati (in česa ne želiš, pride pa pred-nameščeno v Ubuntu), je lahko ena preprosta skripta vse, kaj potrebuješ po sveži namestitvi in to uredi samodejno. Lahko tudi kakšno osnovne "nastavitve" izvede, če je to potrebno. Če se da narediti v terminalu, potem bo šlo na takšen način to narediti.

Jep, točno to. Tudi _konfiguracija_ programov, hot-key-i in podobne zadeve.


Načeloma se veliko tega ob nadgradnji ali prenosu uporabniške mape ohrani, saj je veliko teh nastavitev shranjenih v tvoji uporabniški mapi. Odpri Nautilus in pritisni kombinacijo tipk CTRL + H. Večina teh zadev se nahaja v skritih datotekah in mapah. Je pa to lahko tudi bolj kompleksna zadeva. Na primer:

1.) "Ohraniš" lahko določene nastavitve na način, ki ti ga omogoča že sam program, katerega uporabljaš. Na primer Thunderbird in Firefox imata to rešeno tako, da lahko nastavitve med računalniki (tudi različnimi OS) prenašaš na način, da preneseš točno določen profil (mapo) in ga drugje (enako nastavljenega) uporabljaš naprej.

2.) Pri uporabi "starejše" uporabniške mape lahko pride pri obstoječih "nastavitvah", ki jih ohraniš v tej uporabniški mapi občasno do kakšne težave, ker lahko pride do kakšnih "neskladij" v nastavitvah.

Zadeva je torej lahko zelo enostavna ali pa kompleksna do mere, kot sam želiš. Na primer nastavitve hitrih tipk je možno izvesti v terminalu, torej...

Predvsem je pa pomembno pri teh zadevah se seznaniti s tem, če je kakšna razlika med starejšo in novo različico Ubuntu in ali se stvari izvedejo na enak način. Za to je takšna skripta za zelo očitne primere, ki se med posameznimi različicami Ubuntu ne spreminjajo, bolj primerna. Bolj kompleksne zadeve, pa verjetno pridejo v poštev le, če vzdržuješ več računalnikov z enako različico Ubuntu, ker boš na tak način privarčeval čas!

Icematxyz ::

Unity Compiz



Tako Unity zaenkrat deluje, če dodaš PPA vir v Natty Narwhal. Na voljo dobiš nov vtičnik za Compiz in ne rabiš se torej več niti odjaviti iz seje in vpisati v "Ubuntu Netbook Edition sejo", katero imaš na voljo, če namestiš meta paket ubuntu-netbook. Torej po tem ko dodaš PPA vir, eden klik na gumb miške v CCSM in zadevo lahko preizkusiš, v kakšnem stanju je! Takšno "upravljanje" z Unity mi je zelo všeč in za to se že veselim PPA vira za Maverick Meerkat!

Vir

P.S. Naj še enkrat omenim, da je zadeva v "začetnih fazah" in če kdo išče "gotov izdelek" naj te "odgovore" spregleda!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Zvezdica27 ::

lp,

fantje rabim pomoč. Urediti morma dostop do določenih folderjev na mojem rčaunalu za kolege (download in njihov upload).

w win je bilo to šala mala s kakih FTP, v ubuntu pa se mi denimo vsftpd sploh ne zažene (v etc/init.d sploh noče pogati programa - niti kot superuser). Nič jasno. Na netu google ne najde podobnega primera.

1) ali obstaja kak GUI ftp program za bedake, tale vsftpd ni za nikamor. Če ni GUI, naj bo CLI čimbolj enostaven.

2) druge opcije (ssh?)?

Uporaba bo občasna, tko da varnost in up-time nista pomembna. Čimbolj enostavno, varnost bo zgolj moj IP ter ownership datotek.

hvala,

zz

Icematxyz ::

Kaj takšnega poglej:

http://www.n00bsonubuntu.net/content/in...

Pa da ne bodo samo tuji vodiči:

http://blog.xplicit.si/2010/04/ubuntu-u...

Zvezdica27 ::

tenkjuverimeni!

zz

BigWhale ::

Najlazje izmed vsega bo verjetno kar uporaba scp-ja.


-----

Icematxyz je izjavil:

Takšno "upravljanje" z Unity mi je zelo všeč in za to se že veselim PPA vira za Maverick Meerkat!

Hm, res ti je vsec? Jaz Unity uporabljam malo manj kot 14 dni na primarnem desktopu in sem opazil kar nekaj problemov. Sicer sem pa tule zapisal review: http://www.twm-kd.com/linux/ubuntu/unit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Icematxyz ::

Hm, res ti je vsec? Jaz Unity uporabljam malo manj kot 14 dni na primarnem desktopu in sem opazil kar nekaj problemov.


Lepo po vrsti... Ni letelo na sam Unity, o katerem si naredil "review". Unity, ki uporablja Compiz bom namestil, ko bo na voljo PPA za Maverick Meerkat. Šele takrat si bom začel ustvarjati pristno uporabniško mnenje o Unity. Se pravi glede tega, kje se mi zdi, da gredo v pravo smer in kjer se mi zdi, da zadeva ne gre v pravo smer. Sem Unity (ki uporablja Mutter), pred nekaj časa testiral v VB, ampak sem hitro ugotovil, da ni to zaenkrat primerno in bolje, da se to zaenkrat ne počne, ker VB pač ne nudi ustrezne 3D podpore. Torej kaj sem napisal, da mi je všeč? Všeč mi je upravljanje s tem, kako vključiš/izključiš Unity.

Se pravi 1 klik z miško in zadeva je vključena/izključena? To mi je všeč.

Kako bo mi pa sam Unity všeč, ko ga bom nekaj časa uporabljal v praksi in če bom zadovoljen z samo smerjo razvoja v bodoče? To bomo pa še videli in tukaj se bo vsak uporabnik (lahko) odločil sam. Zna se zgoditi, da bo Canonical vrgel nekaj let razvoja stran, lahko pa bo ravno Unity the next big thing. Na primer koliko vem se "Gnome" ne strinja, da je "projekt Ayatana" korak v pravo smer. Osebno pa po tem, kar kot uporabnik vidim v praksi menim, da je. Oziroma tako bom rekel, skrajni čas je, da se na tem področju "zgodi" nek razvoj (v pravo smer).

V Ubuntu 11.04+ bom pa zagotovo preizkusil Unity, GnomeShell... verjetno še kakšen XFCE, KDE... in pač uporabljal, kaj mi paše. Najverjetneje pa kar kakšno kombinacijo vseh teh prizadevanj, kako izboljšati uporabniško izkušnjo na namizju.

Global menus? I would very much like the turn-off option.


Ne uporabljam sicer Unity zaenkrat, ampak sledeče bi verjetno moralo zadostovati:

sudo apt-get remove indicator-appmenu
sudo apt-get remove indicator-applet-appmenu

Sims ::

Ice, prosil bi te, ko bo unity+compiz PPA za Maverick Meerkat. Da bi dal link sem. Hvala

Icematxyz ::

Nenazadnje, kot sem že rekel višje, sprememba za uporabnike bo s prihodom Gnome 3 namiznega okolja se dogodila v vsakem primeru, Unity gor ali dol.

GnomeShell mock-up



OMG

Se pravi (privzeta) alternativa Unity tako ali tako ni trenutno stanje. Alternativa trenutnem stanju je torej lahko le sprememba, kakršna koli že bo, mi bomo verjetno vse skupaj "kritizirali" še bolj pa v vsem skupaj uživali. Nenazadnje GNU/Linux zaenkrat ne izbereš, če želiš stagnacijo in stopicanje na enem mestu ampak, ker preprosto želiš več in to želiš zdaj! ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Anteus ::

V Ubuntu 10.10 se mi je pojavil problem, ki me spravlja od pamet. Dolphin mi mape in datoteke razvršča po datumu nastanka, obenem pa si mojih nastavitev noče zapomniti. Pogosto uporabljane datoteke poznam glede na razvrstitev po imenu, tako da mi tak način sesuje sistem. Je to mogoče urediti v Dolphinu, ker ne bi rad menjal urejevalnika datotek, razen če je za ta namen še mogoče usposobiti Konqueror. Funkcionalnost je v Linuxu že tako obupna in je ne bi rad še poslabšal.

Icematxyz ::

Ker omenjaš Dolphin in Konqueror, a govoriš o Ubuntu ali Kubuntu? V vsakem primeru, ker po odgovoru sklepam, da želiš maksimalno možno stabilnost, ki je na voljo v tem trenutku, uporabljaj zaenkrat Ubuntu in Nautilus. Dvomim namreč, po tvojem odgovoru sodeč, da lahko v tem trenutku te Dolphin zadovolji, pa tudi če najdemo razlog točno te nestabilnosti, ki jo omenjaš!
««
6 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1073329808 (1088) Eliaz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813188246 (154185) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999139489 (102375) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981175013 (147660) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20650377 (40239) Icematxyz

Več podobnih tem