» »

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

««
5 / 22
»»

Lawler_ ::

Eno vprašanje? A se lahko kako v Ubuntuju nastavi text pod ikonami da bi bil na desni strani, tako kot list view, samo na namizju?

Primer:


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

Kolikor vem trenutno to ne gre. Gre samo v Nautilus. Če pa obstaja kak "workaround" za namizje, pa spet ne vem. Za Nautilus 2.28.1 je obstajal na primer "patch". Ampak to je bolj tako... Manj primerno.

Icematxyz ::

Bolj kot spremljam dogajanje glede Ubuntu 11.04 Natty Narwhal. Bolj imam občutek, da bo to nadgradnja za ljudi z dobršno mero poguma.

Sam se zadeve že sedaj veselim. Bo pa še zagotovo zelo veselo!

dux ::

Icematxyz je izjavil:

Bolj kot spremljam dogajanje glede Ubuntu 11.04 Natty Narwhal. Bolj imam občutek, da bo to nadgradnja za ljudi z dobršno mero poguma.

Sam se zadeve že sedaj veselim. Bo pa še zagotovo zelo veselo!


Saj mora bit za pogumne. Tako da bodo lahko do 12.04 LTS popravili vse unity hrošče.
Upanje je v nasih odlocitvah

opeter ::

Eh, jaz zaenkrat ostajam na 10.04.1, bom pa poskusno naložil še 10.10.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

P4ajo ::

Lepo od njih :)
Lahko bi vzporedno dajali ven verzije za bolj pogumne, ki bi imeli vse featurje končne različice, stabilnost in ostalo pa pač namenu primerno.
Ker jaz se precej hitro naveličam tega in si želim novosti in 6 mesecej je dolga doba za čakat, sploh če potem pridejo verzije, kjer je delalo bolj na stabilnosti kot pa novih stvareh.
Sam doma nimam ravno pomembnih stvari, tako da ni stabilnost ni problem, pri brskalnikih naprimer uporabljam izključno najnovešje snapshote Opere, pa nimam večjih težav.

Icematxyz ::

Kdor hoče "polno" izkušnjo na Ubuntu 11.04. Naj že danes začne razmišljati, če njegova strojna oprema omogoča 3D podporo. Najlažje tako, da vključiš Compiz in malo "izvajaš" 3D efekte. ;) Enako bo veljalo seveda za novi Gnome (Shell). VirtualBox testiranja so tudi manj primerna za testiranje 3D zadev zaenkrat.

Seveda bodo tudi tisti, ki nimajo 3D podpore lahko uporabljali Ubuntu 11.04. Ampak okrnjen. Pač v vednost, da ne bo potem kdo razočaran, ker ga je proizvajalec njegove strojne opreme pustil na cedilu.

Icematxyz ::

Q: Kaj imajo skupnega Windows, Mac OS X (10.5) in GNU/Linux?
A: Miško in tipkovnico.

We like eachother but kind of awkward?



This sounds like 6th grade love

Synergy is FOSS that lets you easily share a single mouse and keyboard between multiple computers with different operating systems, without special hardware. All you need is a LAN connection. It's intended for users with multiple computers, where each system uses its own display.


http://synergy-foss.org/

Še morda kakšen bolj nazoren "primer iz "YouTube" prakse":

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Relanium ::

LOL, to pa je neki :)
Da se izgubiš med toliko ekrani, še miško je težko takoj najt pomoje :)
Ampak ok, zna bit uporabno :)

poweroff ::

OK, da se vrnem na moj rt2860 problem.

lsmod | grep rt2

Izpiše tole:

rt2860sta 504366 0
rt2800pci 8565 0
rt2800lib 28897 1 rt2800pci
rt2x00usb 9779 1 rt2800lib
rt2x00pci 6029 1 rt2800pci
crc_ccitt 1351 2 rt2860sta,rt2800pci
rt2x00lib 27275 4 rt2800pci,rt2800lib,rt2x00usb,rt2x00pci
mac80211 231541 3 rt2x00usb,rt2x00pci,rt2x00lib
cfg80211 144470 2 rt2x00lib,mac80211
eeprom_93cx6 1345 1 rt2800pci
led_class 2633 2 rt2x00lib,eeepc_laptop


Sem izvedel tole:

sudo modprobe -r rt2800pci
sudo modprobe -r rt2800lib
sudo modprobe -r rt2x00lib
sudo modprobe -r rt2x00pci
sudo modprobe -r rt2x00usb
sudo modprobe -r rt2860sta
sudo modprobe rt2860sta

Zaenkrat izgleda kar OK. Bom videl kako se jutri obnese še v enem drugem omrežju. Lahko malce podrobnejšo razlago kaj točno je problem?
sudo poweroff

poweroff ::

Aja, še tole... nisem čisto ziher, če je problem samo v driverju, ali pa je morda tudi v samem hardweru. Kištica je stara dobra tri leta... počasi mi je tudi dop**, da je računalnik razmeroma počasen.

Razmišljam o nakupu česa, kar je sposobno tudi približno spodobno laufat VirtualBox. Mora pa biti računalnik s čim manjšim zaslonom in popolnoma podprt v Linuxu.

Gledal sem nekaj takega - verjetno bi dokupil še dodaten RAM, načeloma bi raje tudi več celično baterijo:
http://www.mimovrste.com/artikel/275023...

Malo me moti, ker je AMD procesor. Intel je načeloma veliko bolje podprt. Kakšna ideja kaj kupiti, da bo Ubuntu tekel gor kot pesem?
sudo poweroff

overlord_tm ::

No, meni je pa ratalo nekako pobrisati en applet z gnome-panela. Tisti skrajno desni, ki je imel slikico gumba za izklop, in si izklopil racunalnik z njim (pa restartal etc ...). Nekaj sem se igral z unityem, pa sem se potem v navaden desktop loginal, pa je reklo da ne more naloadat fast user switcher ppleta (nekaj v tem stilu), sem dal remove, pa se ostal brez :) Kaka ideja kako dobiti nazaj? Sem pogledal ze v Add to panel, pa ni bilo veliko obetavnega :)

Sims ::

overlord_tm

"Aplet indikatorja seje"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

overlord_tm ::

Sims je izjavil:

overlord_tm

"Aplet indikatorja seje"



Ja mi je uspelo reproducirati error potem, pa sem copy pastal sporocilo in nasel to:

sudo apt-get install indicator-applet-session


Ali pa kar takle link indicator-applet-session. Nuffstuff

Icematxyz ::

Lahko malce podrobnejšo razlago kaj točno je problem?


Zamenjava privzetega gonilnika v Maverick Meerkat. Za tvojo strojno opremo. In kot kaže, se zaenkrat starejši gonilnik bolje obnese. Nekako tako.

Kakšna ideja kaj kupiti, da bo Ubuntu tekel gor kot pesem?


Ravno včeraj sem nekaj brskal po tej strani:

http://webapps.ubuntu.com/certification/

Potem še pa kaj takšnega pride v poštev:

http://linuxhcl.com/browse/manufacturers
https://wiki.ubuntu.com/HardwareSupport/

Včasih tudi kje prebereš, kaj pri Canonical uporabljajo za referenčno razvojno platformo. Na primer pri touchscren. ;)

Je pa seveda zadeva malo "tricky". Ker je lahko zadeva zelo različna od distribucije do distribucije. Prenosnik v tvojem primeru ima AMD grafično kartico. To mi osebno ni preveč všeč. Pa še vnesel sem podatek:

http://linuxhcl.com/browse/product+ati-...

Skratka če je stanje še vedno takšno. Potem niti pod razno. Posebej še, ker za Ubuntu 11.04+ boš potreboval dobro, da ne rečem odlično 3D podporo. Sam bi bolj gledal v smer nVidia (kjer si za 3D zaenkrat praktično popolnoma vezan na njihov zaprto kodni gonilnik). Ampak deluje pa solidno. In pa v smer Intel. Tako nekje. Pa mrežna kartica seveda. Vzemi si čas. Da ne boš imel takšnih težav, kot jih imaš z obstoječo. Se pravi seciraj prenosnik po komponentah. Drugače ne gre. Ne pozabi na zvočno kartico. Če želiš dobro ALSA/PulseAudio podporo.

Ko bi izbral zadevo. Bi pa seveda še odprl temo na http://ubuntuforums.org/ in vprašal za mnenje. Ampak šele ko bi nekje 99% vedel, kaj bom kupil.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Seveda pa deli spoznanja in priporočila tudi z nami. Nenazadnje tudi sam nočem več kupiti opreme, ki vsaj recimo nekje 5 let ne bo delala brezhibno na Ubuntu. In ni šans, da kupim nekaj, za kar vnesem v Google iskalni pojem (ime komponente). In mi vrže ven 1000 težav.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Še ni konec s "presenečenji":

As of 4. November 2010, Mark Shuttleworth announced that Ubuntu would be using Wayland as the display server for its Unity interface.


To pa so že sedaj res že velike spremembe. In čedalje bolj verjamem, da se je zelo resno mislilo na UDS:

Shuttleworth described desktop adoption of Unity as the "most significant change ever" for Ubuntu.


Vir

Tarzan ::

Malo me moti, ker je AMD procesor. Intel je načeloma veliko bolje podprt. Kakšna ideja kaj kupiti, da bo Ubuntu tekel gor kot pesem?


Naj te ne moti preveč. Kar se mojih izkušenj tiče oba brez problemov delata s polno paro. Kar se AMD procesorjev tiče pa moram priznati, da se je v zadnjem letu, letu in pol precej izboljšalo predvsem na področju varčevanja z energijo. Včasih je Laptop z Windows XP sistemom tekel vsaj kako 1/3 dlje, kot K/Ubuntu, zdaj pa razlike več praktično ni. Glej mogoče bolj na onboard čipe, če so kompatibilni. Težav je vedno manj, ampak se še vedno s kako napravico pojavijo. Jaz imam probleme še kar z USB TV tuner donglom. Če bi sam kompajlal kernel in vnašal popravke, bi zadevo enostavno lahko spravil k delovanju - enkrat sem to že naredil, vseeno, čakam, da se zmigajo in gonilnike porihtajo v jedru. Čakam že olala :)

KAr se pa tiče prenosnika, ki si si ga ogledal... Mogoče bi res malo pokukal proti Intelu, so vseeno malenkost bolj varčni in zmoglivejši. Če pa ni nujno, bi vseeno mogoče počakal, da začnejo kapljati ven prvi Fusioni. Meni se še ne mudi z menjavanjem in nekako upam na tega aduta. :)

Pyr0Beast ::

Ima kdo težave z resumom iz S3 ? Meni namreč laptop kar pogosto zmrzne takrat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aston_11 ::

S3 je nekaj takega kot suspend? Meni itak nikoli na dveh AMD ni delal, sedaj na Intlu E6500, Gigabyte plati tudi ne. Sem vedno raje izklopil vse skupaj, kot se zafrkaval s suspend/hibernate, ker je bil PC ob ponovnem zagonu, ki je trajal dlje, popolnoma neodziven. Se pa tudi nisem nikoli preveč poglobil v to (beri - poguglal zadevo).

opeter ::

Imam eno hudo težavo in ne vem, kako jo naj rešim.

Na voljo sta dva CD-ja:
1.) na enem je Ubuntu 10.04.1 (32-bit),
2.) na drugem Ubuntu 10.10 (64-bit). Ime izvirne ISO datoteke: ubuntu-10.10-desktop-amd64.iso

Računalnik ima sledeče komponente:
CPU: Athlon II X4 620
RAM: 8 GB RAM
HDD: 250 + 320 GB disk
Grafična: Radeon 5450 (priklopljena dva ekrana)

Na računalnik želim naložiti sistem (10.10) in glej, kaj se zgodi:

Ko vstavim CD (glej zgoraj točko 2) z Ubuntujem 10.10, se pokažejo sporočila, da se sistem zaganja, a na koncu ne dobim nič. Včasih se sicer pokaže slika, a je v tem primeru na enem ekranu ta totalno "razpacana" - kot, da je pokvarjena grafična - na drugem ekranu pa se napiše sporočilo "Out of range" ... izgleda, da je neki problem z osveževanjem ekrana.

Poskusil sem že možnost, da pri zagonu pritisneš "Esc" in se pokažejo razne opcije pri zagonu, npr. "Safe graphic mode" oz. nekaj takega, kjer bi grafični vmesnik deloval v nekem osnovem načinu. Sicer se pokaže slika, vendar je takšna:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?...

Kot zanimivost naj povem, da vse lepo deluje, če vstavim drugi CD (točka 1.). GUI se lepo postavi, lahko začnem z nameščanjem itn. Vendar pa bi jaz želel naložiti 64-bitno različico 10.10.

Hvala vnaprej za vse odgovore.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

BigWhale ::

Probaj z 32bit 10.10 image-om, da vidis, ce je problem 'med biti' ali pa kje drugje.

opeter ::

OK, hvala. Bom takoj poskusil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pyr0Beast ::

Aston_11 je izjavil:

S3 je nekaj takega kot suspend? Meni itak nikoli na dveh AMD ni delal, sedaj na Intlu E6500, Gigabyte plati tudi ne. Sem vedno raje izklopil vse skupaj, kot se zafrkaval s suspend/hibernate, ker je bil PC ob ponovnem zagonu, ki je trajal dlje, popolnoma neodziven. Se pa tudi nisem nikoli preveč poglobil v to (beri - poguglal zadevo).

Laptop je drugo. S3 in greš na pot :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Točen model prenosnika povej.

Icematxyz ::

@Opeter

To kaj opisuješ je skoraj zagotovo povezano z gonilniki za grafično kartico. Zdaj pa naredi dvoje. Kot prvo izključi eden zaslon in zaženi LiveCD, da slučajno ne bi po nepotrebnem tu zgubljali časa.

Če stanje ne bo boljše lahko Ubuntu 10.10 brez težav namestiš z alternate install CD ali pa poskusiš z obstoječim LiveCD na sledeč način:

Ko se zažene LiveCD takoj pritisneš tipko SHIFT in ko ti bo odprlo izbirnik, najprej izberi jezik namestitve in pa z smerno tipko se pomakni na opcijo Install Ubuntu (ne pritisni tipke potrdi "enter"). Na to pa pritisni najprej tipko F6 in na to še ESC, pa si tam, kjer si si vedno želel biti. Sam pred eno dolgo vrstico polno zagonskih parametrov. Na konec te vrstice zapiši:

xforcevesa

In pritisni tipko potrdi "enter". V primeru LiveUSB je zadeva identična ampak vsak "ustvarjalec" za LiveUSB izdela LiveUSB malenkost drugače in je na primer takoj na začetku namesto tipke SHIFT potrebno pritisniti tipko TAB.

Ko bo zadeva nameščena, pa poskusi računalnik zagnati. Če ne bo šlo, boš enako naredil v Grub2 izbirniku. Tam pa označiš "OS" ki bi ga rad zagnal in pritisneš tipko "e" in na konec zagonskih parametrov zapišeš:

xforcevesa

Ko bo se izvršil uspešno prvi zagon pa najprej Ubuntu posodobi. Morda tudi poskusiš ponoven zagon brez xforcevesa parametra (se pravi v Grub2 ne narediš nič). Lahko pa po tem, ko si posodobil Ubuntu (in ga ponovno zagnal) se še sprehodiš z miško do Sistem -> Skrbništvo -> Dodatni gonilniki. In namesti zaprto kodni gonilnik za grafično kartico in izvedi ponovni zagon računalnika.

Tako nekje upam, da ti bo šlo.

Icematxyz ::

Kot sem omenil že višje:

Vizija za prihodnja (4) leta se imenuje Wayland.

Zaprto kodni gonilniki (AMD/nVidia) grafičnih kartic, ki bi v tem trenutku zagotavljali/uporabljali napredne zmožnosti Linux jedra še ne obstajajo. To podporo nudi zaenkrat le alternativa v obliki odprto kodnega gonilnika. Za to bo še nekaj časa verjetno zadeva šla v smeri "hibrida". Tudi za ostale zadeve (aplikacije) bo se na tak ali podoben način zagotavljala "kompatibilnost" za "nazaj":

It's possible to run a rootless X.org server inside of Wayland, which would functionally allow existing applications that aren't Wayland-enabled to continue running properly. In this hybrid approach, applications like Unity that would benefit from operating natively on Wayland can be adapted to so while the rest of the software stack continues operating as it always has without need of modification. Once the groundwork has been laid, the rest of the stack can be transitioned to Wayland incrementally.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Icematxyz, hvala za napisano.
Takoj si bom naprintal in poskusil ter poročam, kako deluje.

BigWhale je izjavil:

Probaj z 32bit 10.10 image-om, da vidis, ce je problem 'med biti' ali pa kje drugje.


Žal je z 32-bitno varianto isto ... :8)
Sem pa naredil preizkus s pomočjo VirtualBoxa, kjer mi lepo delujeta obe .iso datoteki. Kar pomeni, da je res problem z grafičnim gonilnikom.
Bom zdaj naredil to, kar je Ice napisal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

http://mashable.com/2010/11/04/china-mo...

"For The Linux Foundation, the opportunity to present Linux as a choice to 560 million users is a power-packed proposition."


Oziroma kar:

http://www.linuxfoundation.org/news-med...

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Icematxyz je izjavil:

Točen model prenosnika povej.

Asus K70AB
Turion X2 Ultra, 4GB rama, Ocz Vertex 2 SSD (v1.23), Mobility radeon 4570 512MB.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Sem preveril sedaj malo zadevo. Kaj pa vem, najbolj se nagibam tako na prvo žogo, k tvoji grafični kartici. Lahko pa je pri teh zadevah seveda karkoli od BIOS-a navzgor, oziroma naprej.

Predvidevam, da uporabljaš zaprto kodni gonilnik za grafično kartico. In sicer AMD tudi ima uraden zaznamek, da njihov najnovejši gonilnik za Linux občasno povzroči zrušitev X ob prebujanju iz hibernacije. Verjetno je zadeva za suspend/resume podobna/enaka.

Kaj lahko torej poskusiš? Za testiranje poskusi odprto kodni gonilnik in s prenosnikom nekaj krat izvedi suspend/resume. Odprto kodni gonilnik za tvojo grafično kartico bi naj to bolj ali manj že znal izvesti brez težav, ni pa seveda nujno. Ampak nekako predvidevam, da želiš zaenkrat uporabljati zaprto kodni gonilnik? Z zaprto kodnim gonilnikom pa stori sledeči poskus:

Preden daš prenosnik v suspend stanje pritisni ALT+F2 in vpiši metacity --replace. Potem pa z zaprto kodnim gonilnikom nekaj krat izvedi suspend/resume, nastavitev se tako ali tako med tem ohrani. Pa da vidiš, če je slučajno kakšna razlika in če v omenjenih dveh primerih suspend/resume deluje vsakokrat! Ali pač ne in gre še vedno bolj za loterijo. ;)

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Zgleda da zeza disk. metacity-replace tudi ne vrne nič pametnega

EXT4-fs error
unable mount root fs
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

opeter ::

No, da povem dobre novice :D

Tako neumno se počutim. Vse kar je bilo potrebno narediti je bilo to, da sem moral izklopiti kabel od sekundarnega monitorja in glej, glej, Live CD se je lepo zagnal, preizkusil sem Ubuntu v tem načinu, zdaj pa ga imam že na računalniku:

Ubuntu 10.10 - namizje


Ubuntu 10.10 - ATI Catalyst



Hvala za pomoč!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

overlord_tm ::

A mogoce obstaja kaka resitev, ko ubuntu postane pocasen? Boot se izvede hitro, ampak potem od prijave pa do celotnega namizja je vcasih trajalo par sekund, sedaj pa ze kakih 20s. Med nalaganjem namizja na veliko praska po disku.

poweroff ::

Mogoče imaš ful servisov ki se ti samodejno nalagajo v ozadju?
sudo poweroff

Icematxyz ::

Pyr0Beast je izjavil:

Zgleda da zeza disk. metacity-replace tudi ne vrne nič pametnega

EXT4-fs error
unable mount root fs


Slučajno še vedno Ubuntu poganjaš na kakšnem USB ključu ali CF kartici?

A mogoce obstaja kaka resitev, ko ubuntu postane pocasen? Boot se izvede hitro, ampak potem od prijave pa do celotnega namizja je vcasih trajalo par sekund, sedaj pa ze kakih 20s. Med nalaganjem namizja na veliko praska po disku.


Sam še tega nisem doživel, da bi se čas od same prijave do delujočega namizje podaljševal. Poglej pod Sistem -> Skrbništvo -> Zagonski programi in testno izključi praktično vse. Izključi iz računalnika tudi vso "periferijo". Se pravi razne omrežne kartice, zunanje pogone... Če ne bo nič pomagalo "postaviti diagnoze", morda še ustvari novega privzetega testnega uporabnika in primerjaj razliko v času pri vpisu v sejo.

No, da povem dobre novice :D


Takšne novice imamo seveda najraje in super da sedaj dela. ;)

Zgodovina sprememb…

overlord_tm ::

Ja, octno se je veliko servisov nabralo :) Razmisljam ce bi naredil skripte, ki bi potem pognale te servise z zamikom, ko se namizje ze nalozi. Je kdo prakticiral kaj takega?

Pyr0Beast ::

overlord_tm je izjavil:

A mogoce obstaja kaka resitev, ko ubuntu postane pocasen? Boot se izvede hitro, ampak potem od prijave pa do celotnega namizja je vcasih trajalo par sekund, sedaj pa ze kakih 20s. Med nalaganjem namizja na veliko praska po disku.

Vem za bug pri prehodu iz S3, kjer je vse začelo trokirati, samo od namizja naprej pa ne.


Slučajno še vedno Ubuntu poganjaš na kakšnem USB ključu ali CF kartici?

Iz ključka dela S3 popolnoma BP.
Iz SSD-ja ga daš lahko v S3 samo 1x potem zadeva zmrzne pri prehodu nazaj. Miško se vidi in da premikati in tudi šaltati med terminali.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Iz ključka dela S3 popolnoma BP.
Iz SSD-ja ga daš lahko v S3 samo 1x potem zadeva zmrzne pri prehodu nazaj. Miško se vidi in da premikati in tudi šaltati med terminali.


Ko govoriš o USB ključu misliš na normalno namestitev (ne LiveUSB) na USB ključ + zaprto kodni AMD gonilnik in vse ostalo enako, kot pri namestitvi na SSD? Na SSD pa imaš Ubuntu nameščen na ločene razdelke ali Ubuntu na enem razdelku? Katere so bistvene razlike med OS na USB ključu in na SSD ključu, ki si jih izvedel.

Verjetno si že poskusil sledeče ampak vseeno, da ne bomo po nepotrebnem slučajno zgubljali časa. Vse USB in mrežne naprave in CF kartice in ostalo "periferijo" izključi iz prenosnika. Vseeno še pod Sistem -> Skrbništvo -> Dodatni gonilnik izključi/odstrani zaprto kodne AMD gonilnike (če obstajajo zaprto kodni gonilniki še za druge naprave, odstrani seveda še tiste). Ponovno zaženi prenosnik, na to pa daj prenosnik v stanje pripravljenosti in iz njega. In poskusi če deluje več kot enkrat!

Si slučajno po kakšnem vodiču, po tem ko si namestil Ubuntu na SSD in naložil AMD zaprto kodne gonilnike, spreminjaj zagon Ubuntu do te mere, da se ti Plymouth tudi z zaprto kodnim gonilnikom "izriše" lepo?

Ja, octno se je veliko servisov nabralo :) Razmisljam ce bi naredil skripte, ki bi potem pognale te servise z zamikom, ko se namizje ze nalozi. Je kdo prakticiral kaj takega?


Če je bistvena razlika v času med svežo namestitvijo in kasnejšim časom "zagona" - od prijave v sejo do delujočega namizja, potem menim, da je bolje da najprej lociraš točno kaj doprinese dodatne sekunde.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Ko govoriš o USB ključu misliš na normalno namestitev (ne LiveUSB) na USB ključ + zaprto kodni AMD gonilnik in vse ostalo enako, kot pri namestitvi na SSD? Na SSD pa imaš Ubuntu nameščen na ločene razdelke ali Ubuntu na enem razdelku? Katere so bistvene razlike med OS na USB ključu in na SSD ključu, ki si jih izvedel.

Ključ ima 9.10 in navadne driverje ter ne zazna krmilnika za SSD.
Gonilniki za grafo niso problem.

S3 na WinXP (sveže nameščeno) dela podobno slabo, včasih imaš srečo, pogostoma ne. Tako da je to kriv lahko samo in izključno disk.
Mogoče bo s 7co kaj bolje vendar močno dvomim v to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

P4ajo ::

(Se opravičujem za spam.)
Ampak enostavno moram še enkrat napisat, kako navdušen sem nad 10.10.
Tudi če pustimo vse osnovne prednosti linuxa in ubuntuja, zadeva je z 10.10 dosegla raven, ko enostavno ponuja enkratno uporabnišku izkušnjo, ki iz dneva v dan postaja boljša... Izvrstna integracija vsega skupaj v okolje, kjer je vse urejeno in se počutiš varno in domače, nikoli ga ne rabiš zapustit. Enkratna izkušnja traja od začetka do konca, v vsakem programu posebej.
Če sem do zdaj uporabljal ubuntu, ker se mi je zdel večinoma boljši od windows, sem zdej prestopil mejo na to, da je res odličen in o menjavi niti pomislim ne več.
Res enkratno in komaj čakam prihodnost.

Pyr0Beast ::

7ca dela isto, samo da se prižge iz S3 in prideš na namizje. Ko pa klikneš my computer, pa nič. Firefox lahko zaženeš ker je pre-fetched in na koncu se kar obesi :)

Tak da je kriv SSD in nima veze ali dela v Native ide ali AHCI
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Ko zaženeš Ubuntu in preden poskušaš izvesti suspend/resume, preveri če ti vrne kaj ukaz:

lsmod | grep xhci-hcd

Če ti vrne vpiši:

SUSPEND_MODULES="xhci-hcd" v datoteko /etc/pm/config.d/unload_module

Če ne pa še tukaj ali na zasebno nalepi vsebino (zadnji odsek, ki se začne z "Initial commandline parameters:":

/var/log/pm-suspend.log

Zgodovina sprememb…

CHAOS ::

Krivec za težave pri dostopanju Ubuntu -> Windows 7 shares je paket Windows Live essentials. Pred časom je nekdo opisal, da je bil takrat krivec za to Windows Live ID Sign-in Assistant, ki pa je danes del paketa Live. Sprememba v "Security Options" -> "Network security: LAN Manager authentication level" več ne pomaga.
http://thelinuxexperiment.com/linux/acc...

Predlagana rešitev na ubuntu forums priporoča kar odstranitev celotnega paketa Live. To se mi ne zdi ravno rešitev... očitno je prišlo do sprememb protokola... ima kdo kakšno boljšo rešitev?
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Pyr0Beast ::


lsmod | grep xhci-hcd

Nič

Če ne pa še tukaj ali na zasebno nalepi vsebino (zadnji odsek, ki se začne z "Initial commandline parameters:":

Initial commandline parameters:
Sun Nov 7 23:49:49 CET 2010: Running hooks for suspend.
Running hook /usr/lib/pm-utils/sleep.d/000kernel-change suspend suspend:

/usr/lib/pm-utils/sleep.d/000kernel-change suspend suspend: success.
Running hook /usr/lib/pm-utils/sleep.d/00logging suspend suspend:
Linux a 2.6.35-22-generic-pae #35-Ubuntu SMP Sat Oct 16 22:16:51 UTC 2010 i686 GNU/Linux
Module Size Used by
binfmt_misc 6599 1
parport_pc 26378 0
ppdev 5556 0
snd_hda_codec_atihdmi 2411 1
snd_hda_codec_via 51755 1
joydev 8735 0
arc4 1165 2
snd_hda_intel 22203 2
snd_hda_codec 87552 3 snd_hda_codec_atihdmi,snd_hda_codec_via,snd_hda_intel
snd_hwdep 5040 1 snd_hda_codec
snd_pcm 71571 2 snd_hda_intel,snd_hda_codec
fglrx 2252898 59
ath9k 89076 0
snd_seq_midi 4588 0
snd_rawmidi 17783 1 snd_seq_midi
ath9k_common 5982 1 ath9k
snd_seq_midi_event 6047 1 snd_seq_midi
ath9k_hw 292297 2 ath9k,ath9k_common
ath 8153 2 ath9k,ath9k_hw
snd_seq 47174 2 snd_seq_midi,snd_seq_midi_event
mac80211 231541 2 ath9k,ath9k_common
snd_timer 19067 2 snd_pcm,snd_seq
snd_seq_device 5744 3 snd_seq_midi,snd_rawmidi,snd_seq
video 18712 0
cfg80211 144470 4 ath9k,ath9k_common,ath,mac80211
asus_laptop 14084 0
output 1883 1 video
sparse_keymap 3145 1 asus_laptop
snd 49006 13 snd_hda_codec_via,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_hwdep,snd_pcm,snd_rawmidi,snd_seq,snd_timer,snd_seq_device
psmouse 59033 0
led_class 2633 2 ath9k,asus_laptop
k10temp 2607 0
i2c_piix4 8795 0
agpgart 32075 1 fglrx
soundcore 880 1 snd
snd_page_alloc 7216 2 snd_hda_intel,snd_pcm
serio_raw 4022 0
lp 7342 0
parport 31492 3 parport_pc,ppdev,lp
usbhid 36978 0
hid 67742 1 usbhid
ahci 19013 0
atl1e 29492 0
libahci 21731 2 ahci
total used free shared buffers cached
Mem: 4120684 477808 3642876 0 22792 176980
-/+ buffers/cache: 278036 3842648
Swap: 0 0 0

/usr/lib/pm-utils/sleep.d/00logging suspend suspend: success.
Running hook /usr/lib/pm-utils/sleep.d/00powersave suspend suspend:

/usr/lib/pm-utils/sleep.d/00powersave suspend suspend: success.
Running hook /usr/lib/pm-utils/sleep.d/01PulseAudio suspend suspend:
Welcome to PulseAudio! Use "help" for usage information.
>>> >>> Welcome to PulseAudio! Use "help" for usage information.
>>> >>> Welcome to PulseAudio! Use "help" for usage information.
>>> >>> Welcome to PulseAudio! Use "help" for usage information.
>>> >>> Welcome to PulseAudio! Use "help" for usage information.
>>> >>>
/usr/lib/pm-utils/sleep.d/01PulseAudio suspend suspend: success.
Running hook /etc/pm/sleep.d/10_grub-common suspend suspend:

/etc/pm/sleep.d/10_grub-common suspend suspend: success.
Running hook /etc/pm/sleep.d/10_unattended-upgrades-hibernate suspend suspend:

/etc/pm/sleep.d/10_unattended-upgrades-hibernate suspend suspend: success.
Running hook /usr/lib/pm-utils/sleep.d/49bluetooth suspend suspend:

/usr/lib/pm-utils/sleep.d/49bluetooth suspend suspend: success.
Running hook /usr/lib/pm-utils/sleep.d/55NetworkManager suspend suspend:
Having NetworkManager put all interaces to sleep...method return sender=:1.1 -> dest=:1.57 reply_serial=2
Done.

/usr/lib/pm-utils/sleep.d/55NetworkManager suspend suspend: success.
Running hook /usr/lib/pm-utils/sleep.d/70action_wpa suspend suspend:

/usr/lib/pm-utils/sleep.d/70action_wpa suspend suspend: success.
Running hook /usr/lib/pm-utils/sleep.d/75modules suspend suspend:

/usr/lib/pm-utils/sleep.d/75modules suspend suspend: success.
Running hook /usr/lib/pm-utils/sleep.d/90clock suspend suspend:

/usr/lib/pm-utils/sleep.d/90clock suspend suspend: success.
Running hook /usr/lib/pm-utils/sleep.d/94cpufreq suspend suspend:

/usr/lib/pm-utils/sleep.d/94cpufreq suspend suspend: success.
Running hook /usr/lib/pm-utils/sleep.d/95anacron suspend suspend:
stop: Unknown instance:

/usr/lib/pm-utils/sleep.d/95anacron suspend suspend: success.
Running hook /usr/lib/pm-utils/sleep.d/95led suspend suspend:

/usr/lib/pm-utils/sleep.d/95led suspend suspend: success.
Running hook /usr/lib/pm-utils/sleep.d/98video-quirk-db-handler suspend suspend:
ATI Catalyst driver detected, not using quirks.

/usr/lib/pm-utils/sleep.d/98video-quirk-db-handler suspend suspend: success.
Running hook /usr/lib/pm-utils/sleep.d/99video suspend suspend:
kernel.acpi_video_flags = 0

/usr/lib/pm-utils/sleep.d/99video suspend suspend: success.
Sun Nov 7 23:49:51 CET 2010: performing suspend
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

A tako. Po hitrem pregledu zadeve. Namestitev Windows Live essentials 2011 (Live ID Sign-in Assistant) onemogoči smb izmenjavo med Windows 7 in Samba različica 3.5.4, katera je privzeto na voljo v Maverick Meerkat.

https://bugzilla.samba.org/show_bug.cgi...

Popravek za Samba, ki spet omogoči izmenjavo datotek je že bil spisan in kot kaže se nahaja v Samba različica 3.5.6, ki je izšla osmega oktobra 2010.

Fix SPNEGO auth when contacting Win7 system using Microsoft Live Sign-in Assistant.


Ta "paket" bo privzeto kot kaže na voljo v Natty Narwhal.

Icematxyz ::

@Pyr0Beast

To si pravilno nalepil. Ampak a je to vse, kar vsebuje zadnji vnos od "Initial commandline parameters:" naprej po tem, ko je resume bil neuspešen? Ker suspend je zabeležen o resume pa ni zabeleženega popolnoma nič. Tako da izvedi suspend/resume še enkrat na način, da se prenosnik ne zbudi. In nalepi vsebino zadnjega odseka od "Initial commandline parameters:" naprej še enkrat!

Icematxyz ::

@Pyr0Beast

Malo mi je sumljiva brezžična kartica:

gksudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist.conf

Vpiši in shrani:
blacklist ath9k

Na to pa vpiši še v terminal:
sudo update-initramfs -u

Znova zaženi računalnik in poskusi resume/suspend. Brezžična kartica seveda ne bi smela tokrat delovati! Prilepi sem tudi po tem ko boš to storil in če ne bo nobene spremembe, kaj ti vrne ukaz:

lsmod

P.S: Sedaj sem se spomnil, da praviš da na USB ključu zadeva deluje brez težav. Potem verjetno to ni krivo. Ne vem, SSD si nadgradil če se ne motim v prenosniku? Kaj pa z originalnim trdim diskom poskusiš, kako se zadeva obnaša? Ker bom na koncu še sam počasi verjel, da je razlog OCZ SSD, pa čeprav je to seveda čista "špekulacija". ;)

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

V Ubuntu 11.04 bo kot privzet odjemalec za oddaljena namizjem namesto TSClient na voljo Remmina.

Remmina



Podpora protokolom: RDP, VNC, NX, XDMCP, SSH.

OMG

Včasih se pogovarjamo o nakupu strojne opreme za Ubuntu. Če se kdo kaj potepa čez lužo, lahko pogleda tudi v smer proizvajalca, ki se je specializiral za Ubuntu system76:

system76



OMG

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Sims ::

Tale 11.04 bo res imel polno novosti. Bo to vzdržalo vodo, glede nato, da bo LTS? Da ne bo prvi mesec jok pa stok ...?
««
5 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066316509 (2021) polozweii
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182434 (148373) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134671 (97557) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981168024 (140671) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648633 (38495) Icematxyz

Več podobnih tem