» »

Sprememba zakona o RTV SLO

Sprememba zakona o RTV SLO

Okapi ::

Sorry ampak jaz nimam časa da se jebem in iščem spremembe v trapastih zakonih.
Kot rečeno, se moraš odločit - bi rad sam odločal o zakonih in se moraš torej o njih tudi sam ustrezno informirati, ali pa bi rad odločitve prepustil strokovnjakom, ki jih potrdijo izvoljeni poslanci?

Če se nimaš časa poglobiti v spremembe o trapastih zakonih, potem tudi nimaš pravice zahtevati, da o njih odločaš na referendumu.

O.

Pyr0Beast ::

Okapi je izjavil:

Sorry ampak jaz nimam časa da se jebem in iščem spremembe v trapastih zakonih.
Kot rečeno, se moraš odločit - bi rad sam odločal o zakonih in se moraš torej o njih tudi sam ustrezno informirati, ali pa bi rad odločitve prepustil strokovnjakom, ki jih potrdijo izvoljeni poslanci?

O.


Od kje za vraga pa je to palo ?
Zakaj se moram jaz odločat in zakaj bi imel nekdo (Samoimenovani doumljivi 'strokovnjaki') to pravico namesto mene ?
Vsa odločitev ki jo jaz hočem narediti je ne plačevati RTV prispevka in ukiniti VSE državne subvencije VSEM. Naj se RTV reorganizira kakor ve in zna potem. Pravtako nočem plačevati trošarin in ne davka. Mojega dela nimajo kaj imeti zastonj ker od njega ne dobim ven praktično nič in v paketu samo en kup sranja in birokracije.

Keri poslanec je prišel s takim preprostim predlogom ven ?
Kdaj mi je bila dana ta možnost ?

NIKOLI

Demokracija* je izbira med slabimi ljudmi in še slabšimi rešitvami.

Bi ti še vedno izpolnjeval dohodninske papirje če ti tega nebi bilo treba ? Moj sistem tega sranja nima.


Če se nimaš časa poglobiti v spremembe o trapastih zakonih, potem tudi nimaš pravice zahtevati, da o njih odločaš na referendumu.

Kar sploh ni res. Naloga sporočevalca je narediti besedilo razumljivo. Tukaj so falirali po celi črti. Če od nas zahtevajo, da delamo laboratorijska poročila/seminarske/projektne/diplomske/magisterske naloge, da jih bo lahko razumela 'babica' pa jaz pričakujem isto od ljudi ki so plačani več na uro kakor jaz na dan.
As said give us at least a change log or GTFO.
Kaj če bi noter pisalo da znižujejo ceno osnovnega paketa RTV SLO na 5€. Za mladostnike je dodatnih 10€ in starejše 5€.
Kako boš karkoli vedel ali se je situacija izboljšala ali ne če ne poznaš prejšnjega sranja in je bila zadeva zastonj ?

*trenutna
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

kopernik ::

Okapi je izjavil:

Sorry ampak jaz nimam časa da se jebem in iščem spremembe v trapastih zakonih.
Kot rečeno, se moraš odločit - bi rad sam odločal o zakonih in se moraš torej o njih tudi sam ustrezno informirati, ali pa bi rad odločitve prepustil strokovnjakom, ki jih potrdijo izvoljeni poslanci?

Če se nimaš časa poglobiti v spremembe o trapastih zakonih, potem tudi nimaš pravice zahtevati, da o njih odločaš na referendumu.

O.


Zna biti, da marsikateri poslanec ne razume zakona, ki ga sprejema. A ima potem pravico odločati o njem ali ne? Kdo bo presodil, kdaj poslanec dovolj pozna tematiko, da bo imel pravico glasovati? Isto velja za volitve in referendume. Kdo bo presodil, kdaj posameznik ve dovolj o tematiki/strankah/volilnih programih, da bi le-temu dovolili glasovanje?

Pyr0Beast ::

Zakaj se mora neka poslovna politika podjetja tičati vseh ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zee ::

RTVSLO (in podobna drzavna podjetja) nimajo poslovne politike.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pyr0Beast ::

Najslabše od obeh svetov. Nobene regulacije s strani vlade. Nobenih omejitev finančnega toka. Nobenega tepeža ko gre kaj narobe. Skoraj ko telekom ki dela kar mu paše.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mr.B ::

Referendum, je tako kot vse ostalo v Sloveniji gnilo.
Posvetovalni referendum ? Za koji K, saj plačujem davek, in naj fantje v parlamentu odgovarjajo za svoje odločite.
Zakonodajni, ustavni ali kakorkoli ga poimenujete ? Enako kot zgoraj, koji K za vsako procesijo, ki nočejo prsta v dupe.

IN OBA TIPA NISTA OBVEZUJOČA V SLOVENIJI, torej koji K, se sploh izvaja kaj takega, če politikom ni potrebno sprejeti nevšečnih odločitev. Za primer si vzamete lahko referendum o trgovinah, ni pomembno ali je ali ni oslarija. Kar je pomembno da se, kjub takim in drugačnim odločitvam, ni izpolnil. ODGOVARJAL pa ni nihče.
Referendum je enak gnoj v Sloveniji, kot je Slovenka izpeljanka Minimalna Plača & Socialni dialog, nekaj ima dobre indikacije potopa države. No vsaj inflacijo bomo imeli, pri takih cenah bencina.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matako ::

Jp, institucija referenduma se je v Sloveniji izrodila praktično takoj in je zlorabljena. No, izgleda, da se precej ljudi tega zaveda, boš imel pa vedno, kaj vem, 15% budal, ki bodo mogoče nevede sodelovale pri zlorabi - na kaj boljšega ne moreš računati.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Pšenični ::

"Jp, institucija referenduma se je v Sloveniji izrodila praktično takoj in je zlorabljena. No, izgleda, da se precej ljudi tega zaveda, boš imel pa vedno, kaj vem, 15% budal, ki bodo mogoče nevede sodelovale pri zlorabi - na kaj boljšega ne moreš računati."

Torej so bili tisti, ki so šli na volišče budale? Ker so bili proti. Če se ukine institut referenduma. Kaj ga bo zamenjalo. Odgovornost poslancev? Nemiri na ulicah?

Levi opciji referendum naenkrat ni več všeč, ker ve, da ne bo dobila niti enega več. Padla bosta tako pokojninska kot malo delo,če bo do njih prišlo. V državi kjer je dogodek dneva aretacija tatiča v Intersparu, kjer delavci mesece životarijo brez plače, leta brez plačanih prispevkov, kradljivci večjega kova pa se sprehajajo po Sloveniji, pač ne gre pričakovati, da bo raja pojedla še tole. No, sicer bomo videli.

Ko berem danes komentarje politikov leve opcije, vidim da še mislijo, da so bogovi. Da so referendum tako rekoč dobili.

Zgodovina sprememb…

zee ::

Ne, instituta referenduma ni treba ukiniti, vendar morajo biti pogoji za izvedbo le-tega bistveno povisani v smislu nekaj sporocil nazaj, ko je bilo predlagano, da se bodisi znatno dvigne stevilo potrebnih poslanskih podpisov bodisi se znatno dvigne stevilo potrebnih podpisov volivcev.

S tem bi skoraj gotovo zmanjsali mamljivost referenduma kot sredstva za pridobivanje politicnih tock.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pšenični ::

Določi se rok, da se referendumi izvedejo enkrat na dve leti, morda na eno. Z vložitvijo predloga, pa se ustavi izvajanje zakona. No nekej takega. Lahko se tudi dvigne število podpisov.

zee ::

Lahko se tudi dvigne število podpisov.


Stevilo podpisov se MORA dvigniti, zdaj je tako mizerno nizko, da je za razpis referenduma dovolj, ce se aktivirajo zgolj clani enega sindikata ali kaksne druge interesne skupine.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mipe ::

Glede na kontekst, seveda. Kaj, če eni vaščani, recimo fiktivne vasi Ambrus, hočejo izgnati eno manjščino, recimo fiktivne Rome, razpišejo referendum, ki ima 100% podporo v fiktivni vasi Ambrus, vendar jih potepta preostala fiktivna država Slovenija? Tako fiktivno.

Pyr0Beast ::

Diktatura FTW
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RedDrake ::

Mogoce malo offtopic (ali pa tudi ne).

RTV se mora 100% privatizirati cimprej. Prodati zadevo najboljsemu ponudniku in ukiniti nek obvezen davek (aka prispevek).

Tako, za informacijo.
Vceraj sem dobil predracune par firm za snemanje neke zadeve.
Najem par 35mm kamer, snemalcev za 6 dni + montaza in titliranje.
RTV je 2x (z besedo DVAKRAT) drazji od najdrazjega privat ponudnika!
Najcenejsi ponudnik je pripravljen vse to narediti za 1/3 cene!

Ocitno so leglo neucinkovitosti.

That is all.

Pšenični ::

"RTV se mora 100% privatizirati cimprej. Prodati zadevo najboljsemu ponudniku in ukiniti nek obvezen davek (aka prispevek)."

Zadeva se konča in začne pri denarju. Če grejo po svoje in na trgu dokažejo da so "face". To pomeni, da ne rabimo plačevat naročnine. Potem je tudi referendum brez veze.

Šlo se je pač zato, da se privat firme prilkopi gor na vime od države, ki ga vsi polnimo. To je menda že vsem jasno. Naročnina bi se usklajevala, verjetno bi se že januarja. Tako pa lahko le vlada dvigne naročnino. Če si bo upala. Torej pod vso zadevo se skriva denar, kot vedno. In neučinkovitost.

Pyr0Beast ::

Ma zdej ste pa spet zabluzili. Privatiziranje ne bo rešilo ničesar.

RTV je treba odklopit od državne malhe in to je vse kar je potrebno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pšenični ::

"RTV je treba odklopit od državne malhe in to je vse kar je potrebno."

To je glavni problem. Potem pa naj kadrujejo kakor hočejo. Jaz jih itak ne gledam 10 ur na leto. In zato plačujem. Brez veze.

WarpedGone ::

djordjevic:
Hvala, WarpedOne. Pa sem mislil, da znaš pogledati malo širše.

Zakaj moje komentarje (tako pogostjo) jemleš osebno? Z enoumjem sem ciljal na pozive k poostritvi kriterijev za referendum, kjer so razlogi izviral v osnovi iz "nočem možnosti odločanja". Komur se zdi referendum predrag, naj išče možnosti za pocenitev, ne pa njegovo omejitev. Referendum je vse kar mamo nasproti Izvoljeni Oblasti. Anketa ob četrtletju ni in ne more bit dovolj.

Kot da vas vaš izvoljen poslanec ni še nikdar razočaral.

RTV je treba odklopit od državne malhe in to je vse kar je potrebno.

Bingo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

a mi lahko kdo na kratko in OBJEKTIVNO pove za kaj se je šlo pri tem refu?

tnx

Pšenični ::

"a mi lahko kdo na kratko in OBJEKTIVNO pove za kaj se je šlo pri tem refu?"

Šlo se je za denar. Za denar, ki vsak mesec pride na račun RTV ja. To je konstanten "finančni tok"...
Vse drugo, vse drugo je kamuflaža.

Pyr0Beast ::

No, Okapi bo verjetno podal dober povzetek glede na to da predvidevam da je glasoval ?

Sam sem knjigico zabrisal v kanto (kljub temu da sem jo plačal in sem plačal tudi mojo neudeležbo)
Win
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

lexios ::

Še enkrat; zakaj zaboga omejevat pravico do referendumov?

Če nam je cilj politika, ki ve kaj počne in to počne odgovorno, je najenostavnejša rešitev, da se npr. 1.1. (vsako leto) določi kot referendumski dan! Na ta dan naj se odloča o vseh referendumskih vprašanjih skupaj...

Kaj ima s tem odgovorna politika? Referendumska vprašanja in program morajo dejansko usklajevati minimalno za 1 leto vnaprej (sj to menda počnejo že sedaj, a imajo bistveno bolj proste roke - volimo leve, izvolimo "desne"...)!

Večina ključnih sprememb zakonodaje, predvsem pa program strank in razna pereča vprašanja (ki so lahko referendumsko vprašanje, npr. vprašanje slovenske meje in arbitraže) so znane vsaj 1 leto vnaprej in se tudi pripravljajo vsaj toliko časa... Pogljemo npr. samo arbitražni sporazum, pokojninsko reformo, reformo malega dela, zakona o rtv! Vse to se kuha že vsaj 1 leto, za nekatere zadeve pa bi lahko referendumski datum (v letu 2011) določili že vsaj v prejšnjem mandatu!;(( Govorimo o ključnih vprašanjih, ki so kot taka tudi primerna za referendum!

Za vsa ostala jajca pa naj se uvede možnost izrednega referenduma, ki je lahko na poljuben datum (1 mesec od izpolnitve pogojev dalje...recimo določimo za predvolilno obdobje, ki je stvar promocije...)! Trik pa je v tem, da so pogoji za razpis izrednega referenduma bistveno strožji, za razliko od referendumov na referendumski dan! Npr. XXX.000 podpisov... S tem se prepreči zlorabe in dileme "ali naj Janez pije kavo z mlekom ali brez?" kot izrednim referendumskim vprašanjem...

Istočasno je potrebno omejit metanje denarja skozi okno - določit zgornjo mejo! Torej če razpis enega referenduma danes stane 4k, razpis vseh referendumov skupaj na referendumski dan ne stane več kot 5-10k z vso potrebno "promocijo" vred, na oko!:)

In določit pravilo odgovornosti, tako za volilce, kot za poslance in predlagatelje! Ni le pravica državljanov, da sodelujejo na referendumski dan - temveč dolžnost! In ni le pravica predlagatelja, da razpiše in zbere število glasov za nek referendum, temveč tudi contra in pro javno predstavljeni argumenti! Potrebna je varovalka, da se izognemo obstrukciji in referendumskim dilemam "ali naj Janez pije kavo z mlekom ali brez?", kar višanje podpisov potrebnih za izvedbo referenduma po svoje niti ni (ob primernih pogojih lahko po želji, zlobiram vesoljno Slovenijo, par deset ali sto tisoč podpisov je včasih pičkin dim...)!


Sorry ampak jaz nimam časa da se jebem in iščem spremembe v trapastih zakonih.

Kot rečeno, se moraš odločit - bi rad sam odločal o zakonih in se moraš torej o njih tudi sam ustrezno informirati, ali pa bi rad odločitve prepustil strokovnjakom, ki jih potrdijo izvoljeni poslanci?


;(( Kot ste že ugotovili je problem slovenskih referendumov le ta, da ne služijo kot glas ljudstva (oz. izraz demokracije) ob pomembnih vprašanjih, temveč gre v 80% le še za obstrukcijo! Kar se lepo vidi iz same megle, ki jo prodajata tako leva ali desna ob predstavitvi pro et. contra... Ali pa gre enostavno le za krepko (pre)plačano nesposobnost (obeh vpletenih strani)!? J. Butale!;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Matako ::

Pšenični je izjavil:

"Jp, institucija referenduma se je v Sloveniji izrodila praktično takoj in je zlorabljena. No, izgleda, da se precej ljudi tega zaveda, boš imel pa vedno, kaj vem, 15% budal, ki bodo mogoče nevede sodelovale pri zlorabi - na kaj boljšega ne moreš računati."

Torej so bili tisti, ki so šli na volišče budale? Ker so bili proti. Če se ukine institut referenduma. Kaj ga bo zamenjalo. Odgovornost poslancev? Nemiri na ulicah?


Če imaš čas, si preberi še moje druge komentarje na temo RTV in kako bi brutalno obračunal s tam zaposlenimi komunisti in paraziti (pogosto eni in isti). Ker drugače ne gre več, žal.

Ampak večino problema že itak poznaš. Saj ga vsi, samo nekateri se delate fine.

zee je izjavil:

Lahko se tudi dvigne število podpisov.


Stevilo podpisov se MORA dvigniti, zdaj je tako mizerno nizko, da je za razpis referenduma dovolj, ce se aktivirajo zgolj clani enega sindikata ali kaksne druge interesne skupine.


Lep primer bo referendum o malem delu. Samo nažgani študenti plus Semoličevi retardi so dovolj, da se referendum uvede in izvede.

Fsck dat!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

lexios ::

Lep primer bo referendum o malem delu. Samo nažgani študenti plus Semoličevi retardi so dovolj, da se referendum uvede in izvede.


So what? Dokler se referenduma lahko udeležijo tudi rahitični upokojenci, visokoizobraženi retardi ter ostale butale v tem ne vidim problema!

Dejte raje premislt, kako za tak špas zapravit čim manj denarja in ne kako uvesti diktaturo...

PS: Dobro predstavljeni vsi argumenti pro et. contra, z različnimi askpekti (stroka, politika, ovce) in posledicami bi v normalni državi morali zadostovati za bolj ali manj pametno odločanje O REFERENDUMSKEM VPRAŠANJU - ne o levih ali desnih...

A mogoče je o tem v Sloveniji še prezgodaj in nesmiselno govoriti! Anyway, če se že gremo cirkus, ga imejmo max. 1x letno, ne večkrat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Poldi112 ::

Pyr0Beast je izjavil:


Od kje za vraga pa je to palo ?
Zakaj se moram jaz odločat in zakaj bi imel nekdo (Samoimenovani doumljivi 'strokovnjaki') to pravico namesto mene ?
Vsa odločitev ki jo jaz hočem narediti je ne plačevati RTV prispevka in ukiniti VSE državne subvencije VSEM. Naj se RTV reorganizira kakor ve in zna potem. Pravtako nočem plačevati trošarin in ne davka. Mojega dela nimajo kaj imeti zastonj ker od njega ne dobim ven praktično nič in v paketu samo en kup sranja in birokracije.

Keri poslanec je prišel s takim preprostim predlogom ven ?
Kdaj mi je bila dana ta možnost ?


Predlog se zdi preprost samo tebi. Očitno ti je mamljivo sanjati o neplačevanju davkov, samo kdo ti bo potem skrbel za zdravstvo? Ceste? Promet brez policije? Ali pa kriminal? In kako misliš kupovati karkoli brez denarja? Verjetno te mikajo stari dobri časi, ko so direkt menjali moko za volno?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

marS ::

čist preprosto je, seveda. samo naj mi dajo bruto plačo, bom jaz s položnicami vse to plačal kar mi sedaj direktno bremenijo pa bo. Vse zadeve se v enem letu uredijo. Garantirano.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Looooooka ::

Lepo da je vecina bojkotirala tole zadevo.12 EUR na mesec + reklame pa majo program se zmer na nivoju cisto vseh ostalih postaj.S tem da ostalim rata ista kvaliteta brez direktnih prispevkov vseh drzavljanov.Ce bi potem vsaj enkrat na leto upostevali glasovanje ljudstva pri eni cisto neumni stvari kot je eurosong...ampak ne ocitno, da si za 12 eur se tega ne zasluzimo, ker ti "umetniki in varuhi kulture in jezika" vedo kaj je bolje za nas.

NLB in RTV...sta ble v zadnjih 10 letih vedno vpletene v vsako politicno mesanje dreka v tej drzavi.Se prav je z njima ze nekaj v osnovi narobe.Verjetno to, da nista privatizirane-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Gregor P ::

Preprosto ne moreš privatizirati neko državno RTV, ki naj bi že po "defaultu" delala predvsem nekomercialen program;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bahti12 ::

Cel referendum je bilo merjenje kdo ima večjo batino, levi ali desni. Zaradi tega ni bilo nobene vsebinske debate, temveč prepucavanje večnih političnih tem. Vsi pripadniki ene stranke glasujejo enako, pripadniki opozicijske glasujejo ravno nasprotno. Argumenti s katerimi eni zagovarjajo svoje stališče so lahko celo povsem enaki argumentom, ki jih uporablja nasprotna stran. Zmagovalec po razglasitvi rezultatov ni govoril toliko o RTV v prihodnosti, bolj o predčasnih volitvah.

Zanimam me volilna udeležba na referendumu, kjer bi imeli vprašanje: Ali ste za to, da zmanjšamo število poslanskih sedežev v parlamentu za 15%? Rezultat vem da ni vprašljiv.

Gregor P ::

Zaradi mene je lahko 5%, vendar bo šlo takšno vprašanje predlagateljev verjetno najprej v presojo pred US RS, nato če predlagatelji zmagajo in volivci podprejo referendumsko vprašanje, mora dobiti zakon 2/3 podporo v DZ, nato pa mora takšen ustavni zakon zopet dobiti glas ljudstva na referendumu; in verjetno je vmes še kakšna varovalka (tako na zelo grobo; naj me prosim nekdo, ki ve točen postopek ustrezno popravi). To torej niti ni tako enostavno kot si nekateri mislite.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Double_J ::

Smo pa tam... če že zakon ni uspel, se pa vsaj nebo več kaj dosti komentiralo novic, ki nam ne pašejo.

http://www.siol.net/Slovenija/Novice/20...
Dve šivanki...

Pšenični ::

"http://www.siol.net/Slovenija/Novice/20..."

To je v bistvi zelo slabo, ker se krši svoboda govora. In še zato, ker policija ne more slediti morebitnim neuravnovešencem, ki si bojo našli drugo pot za izživljanje.

Brez veze. Nepotrebno in nečloveško. To bo spodbudilo nove frustracije.

Na forumu Finac, smo sicer dani kot primer, kjer se brez represije da doseči zlo visok nivo.

S to ugotovitvijo se popolnoma strinjam.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Pa spet je spletno oko posredi... kot verjetno pri Magajni glede pedofilije.:D

http://itm.siol.net/doc/2010/12/kodeks%...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

djordjevic ::

No grave is deep enough to keep us in chains.

luli ::

Korak v pravo smer, ampak kot velika večina ukrepov v tem mandatu, precej zgrešen.


Seveda! Sedaj so predlagatelji naši. Ni več problema v tem, da se bo te ankete udeležilo še manj volilcev, niti to, da referentum sploh ne bo zakonodajni ampak samo posvetovalni.

Glede spletne "oke" pa je moje mnenje, da gre za samozaščito FDV-jevcev. Očitno jih je začelo skrbeti, da ne bi dobli kakšne po "oki".

T0RN4D0 ::

djordjevic je izjavil:

Korak v pravo smer, ampak kot velika večina ukrepov v tem mandatu, precej zgrešen.



Najbolj nesmešno bi bilo to, da bi bil referendum sprejet, udeležba pa pa v rangu 20%... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Mipe ::

Še več potrate davkoplačevalskega denarja, medtem ko je vse več družin pod pragom revščine...

USS Liberty ::

Double_J je izjavil:

Smo pa tam... če že zakon ni uspel, se pa vsaj nebo več kaj dosti komentiralo novic, ki nam ne pašejo.

http://www.siol.net/Slovenija/Novice/20...


Leva oblast nam še svobodo govora z ekspersno hitrostjo jemlje... FDV-jevci bodo nadzirali internet in ljudi ovajali udbi, na sodišču nas bodo pa pa potem ljudi obsojali na zapor razni Masleše...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Poldi112 ::

Me sploh ne čudi, ko vidim, kdo se počuti ogroženega pri omejevanju sovražnega govora in to skuša zakriti z omejevanjem svobode govora. Ki, btw, nikoli ni bila absolutna.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

lexios ::

Glede referenduma o referendumih, bi pa izpostavil tole:

referendum je pač orodje s katerim lahko opozicija in tudi ljudstvo vplivajo na delovanje vladne koalicije ... če vladna koalicija dela kot je potrebno, potem ni bojazni, da bi prišlo do referenduma .... če pa bi že prišlo do referenduma, pa ni bojazni da bi uspel, saj ljudje sami dobro vidijo kaj je prav in kaj ne.
koalicija pač počne neumnosti in hvala bogu, da imajo ljudje še pravico izraziti svoje mnenje vsaj na referendumih, kam pa bi sicer prišli, če bi vse niti imela v rokah vladna politika ...


Žal bi tejle vladi bil še najbolj pogodu kak totalitaren režim!

...in dejansko se je za vprašat tole:
Jau, če bi bil pa rezultat referenduma 52 % za in 48 % proti, udeležba pa 14% bi SD in koalicija najbrž tud " kvantal "i o kakšni spremembi referendumskih pravil. Ma ja malo morgen !
Naj si tile modeli že enkrat razčistijo da so le v službi ljudstva in da niso vredni nič več kot pa navaden delavec, kmet, električar ali čistilka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Karaya 52 ::

Poldi ima prav, kaj poskusajo drzati pod pokrovom je popolnoma jasno. Me sploh ne cudi kdo vse relativizira svobodo govora in cuti potrebo po dusenju 'nevarnih druzbenih vzorcev'. Mislim da ste nekateri imeli predolgo casa v roki palico politicne korektnosti zdaj pa vam zmanjkuje orodij. Sicer pa, so volitve v rokah politikantov oz kdo so ti zlobni, zlobni ljude?

TESKAn ::


...in dejansko se je za vprašat tole:

Jau, če bi bil pa rezultat referenduma 52 % za in 48 % proti, udeležba pa 14% bi SD in koalicija najbrž tud " kvantal "i o kakšni spremembi referendumskih pravil. Ma ja malo morgen !
Naj si tile modeli že enkrat razčistijo da so le v službi ljudstva in da niso vredni nič več kot pa navaden delavec, kmet, električar ali čistilka...


Saj bi napisal, da bi se v tem primeru to spraševala opozicija, ampak kaj, ko je opozicija predlagala referendum in bi izpadlo malo...neumno :). Sem pa načeloma za to, da poslanci sami od sebe ne morejo sklicat referenduma. Če je tistih 20 poslancev, ki navsezadnje predstavljajo 22% volilcev, tako zelo za stvar, jim ne bo problem zbrat 40.000 podpisov za referendum. Na koncu smo jih ljudje pooblastili, da namesto nas sprejemajo odločitve in če se jim zdi, da bi o neki temi morali odločat direktno ljudje, bi bilo to zbiranje podpisov dober pokazatelj tega, koliko se nam ta tema zdi res pomembna. Če ne morejo dobit 40.000 podpisov za referendum naj opravijo svojo dolžnost in zadevo sprejmejo/zavrnejo. Bi pa to za sabo potegnilo neko odgovornost in smo v preteklih 20 letih imeli priliko opazovat, kako zelo si naša ""elita"" ""želi"" odgovornosti. Tako leva kot desna.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

lexios ::


Saj bi napisal, da bi se v tem primeru to spraševala opozicija, ampak kaj, ko je opozicija predlagala referendum in bi izpadlo malo...neumno :).


Ne boš verjel, neznani komentator s 24 kur je očitno o tem že pred tabo razmišljal in zapisal:

...če bi bil pa rezultat referenduma 52 % za in 48 % proti, udeležba pa 14%, bi SD in koalicija najbrž tud "kvantali" o kakšni spremembi referendumskih pravil. Ma ja, malo morgen!



Sem pa načeloma za to, da poslanci sami od sebe ne morejo sklicat referenduma. Če je tistih 20 poslancev, ki navsezadnje predstavljajo 22% volilcev, tako zelo za stvar, jim ne bo problem zbrat 40.000 podpisov za referendum.


Zbiranje podpisov bodo pa financirali iz lastnega žepa? ;((Kr prištej tistim parim 4k eurov še kak k eurov, ali več!;((

Kaj bi bil rezultat te bedarije?
Še dražji referendumi (ki bi se najbrž večkrat izkazali za "neveljavne")! Jih pa zato ne bi bilo v povprečju nič manj... Gre za isto sranje na višjem nivoju organiziranosti - kar tudi več stane!

Če že hočete enostavno rešitev brez omejevanja načel demokracije je ena od alternativ referendumski dan, recimo 1.1. vsako leto (izbira datuma je poljubna in kak "offset" tule bi najbrž bil boljša izbira)... In 1 leto časa, da se referendume razpiše (zbere vse podpise in uredi potrebna birokracija ter problematika predstavi javnosti)! Če se v 1 letu ne razpiše noben referendum, referenduma na referendumski dan pač ni - gre za simbolno poimenovanje... Se vidimo naslednje leto...

Za vse ostalo pa možnost "izrednega referenduma", ki ga je mogoče razpisati ob izrednih pogojih in za katerega naj veljajo strogi pogoji, recimo minimalno 40% (/50%, /60%) podpora poslancev in 100k (/150k, /200k) podpisov (in 40% udeležba) ali podobno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Snohman ::

Nekateri se sploh ne zavedate v čem je poanta institucije referenduma;

Referendum je _grožnja_ vsakokratni koaliciji/poziciji, da sprejema zakone, ki so dovolj sprejemljivi za vse strani.
Če je zakon dovolj dober po mnenju večine v zboru, ga potrdijo. Če tako menijo samo poslanci koalicije, potem zakon očitno ni dovolj dober, da bi se z njim strinjali tudi poslanci opozicije in gre eventuelno na referendum.

Tole o ''svobodi govora'' pa vemo kam pes taco moli. Hvala slo-techu, da ne vpije skupaj v rog s stranmi, ki hočejo oblikoati javno mnenje. Kje pa je meja med svobodnim govorom in sovražnim govorom?

Mr.B ::

Poanta česa, ničesar, če lahko vsaka pasja procesija sproži referendum. In na koncu, če ni politične volje, ti pokažejo z vazelinom namazan prst, in si ga lahko vtakneš kamorkoli, ti je želja, s tvojim referendumom. Povej mi kaj si misliš, glede referenduma o odpiralnem času trgovine. Pa naj bo neumen ali ne, dejstvo je da se le ta NE izvaja, in za to NE odgovarja nihče. A tu je bistvo problema.

In demokracija, je svoboda govora močnejšega, samo ideja je, da lahko ovca izrazi svojo željo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gavran ::

Okapi je izjavil:

na drugi strani zlobirati 200000 državljanov pa je nemogoče.
To se verjetno hecaš, ne? 95% tistih, ki so na tem referendumu glasovali proti, je bilo zlobiranih. No, pa 95% tistih, ki so glasovali za, tudi.

Ali pa mogoče misliš, da so ljudje prebrali oba zakona in naredili strokovno analizo prednosti in slabosti?

O.


Si prepričan da poznaš pomen besede "lobiranje"?
Za zavrnitev ni potrebna kakšna globoka analiza, le malo zdrave pameti. Vsakemu je jasno da hibrid med javnim zavodom in normalnim podjetjem ne more biti nič dobrega in da zakon ne more vplivati na kvaliteto programa.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Gavran ::


Koga farbaš? Potrebnih je 30 poslancev, ki so za potrebe dnevne politike voljni na referendum nesti KARKOLI. Ni enostavno, ne ...


Ravno tako so sposobni v korist lastnega žepa izglasovati kakršenkoli zakon... Zato je prav da predlagatelji včasih pogorijo... in da imamo volilci to možnost...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Mr.B ::

Nekako http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-... sosedje obračunajo z nestrinjanjem, samo pri nas bi rekli pijana mladina...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Okapi ::

Vsakemu je jasno da hibrid med javnim zavodom in normalnim podjetjem ne more biti nič dobrega
No, zdaj pa še poskušaj razložiti, zakaj ne, da vidimo, če je res tako jasno. In pri tem citiraj člene predlaganega zakona in razloži, zakaj so slabi.

in da zakon ne more vplivati na kvaliteto programa.
A je kdo mogoče kaj takega trdil? Če te bo prijelo, da bi odgovoril z da, prilimaj zraven še ustrezen citat, da preverimo.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Izigravanje pravice do referenduma ter drugih pravic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18019945 (18021) Ziga Dolhar
»

Vzroki za propad referendumov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
32042248 (35165) Karaya 52
»

Kako lahko ljudje vplivamo na ukrepe od vlade in ...

Oddelek: Problemi človeštva
282341 (1705) TESKAn
»

Referendum o RTV (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35953570 (48088) Brane2

Več podobnih tem