» »

Študentsko delo -> "malo delo"

Študentsko delo -> "malo delo"

««
2 / 12
»»

KoMar- ::

Podpiram spremembe. Zlorabljalo se je napotnice na veliko, zdaj pa imamo.

BlaY0 ::

Meni se zdi OK. Brezposelni bodo dobili delo namesto študentov, študentje pa štipendije namesto socialne podpore brezposelnim. Pa nadzor je treba poostriti. Brez nadzora bodo spet določeni našli variante za izkoriščanje.

djordjevic ::

T-Majo je izjavil:

Če je treba koga iztrebit so to kakšnji južnjaki ali kaj podobnega, ne pa študente.

Pelji sarkazem detektor na servis in tudi sicer se malce ohladi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Hardstyle ::

Sem sledil poročilom pa nisem vsega zaštekal, največji zaslužek mesečno je 340EUR in xyz ur na mesec/teden? Kako bo to poleti? Namreč takrat imamo študentje največ prostega časa in lahko delamo po 20ur na dan če nam paše. Seveda si potem zaslužil tudi več kot 340EUR.

Če ni to kako drugače urejeno, vem da bom delal na črno. Tistih par ur bom dal nakazati preko napotnice ostalo pa na roko.

Že sedaj dobivam nakazila na več napotnic, samo da ne rabim plačati davka oz. da ne podpiram barab na študentskih organizacijah.

darkolord ::

Mislim, da je povprečno teh 340 eur al koliko že - lahko tudi vseh 4000 v enem mesecu, če ne boš ostalih 11 nič delal...

BlaY0 ::

Če pa slučajno kak študent rad več dela oziroma misli da lahko več zasluži s svojim že pridobljenim znanjem, naj pa lepo s.p. registrira.

Hardstyle je izjavil:

Že sedaj dobivam nakazila na več napotnic, samo da ne rabim plačati davka oz. da ne podpiram barab na študentskih organizacijah.
Tole te ne štekam najbolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlueRunner ::

Goljufa sistem, je v prekršku, pa še misli, da ne podpira barab, čeprav jih dejansko zelo izdatno podpira.

Zelo čudno obnašanje...

Willy White ::

BlaY0 je izjavil:

Meni se zdi OK. Brezposelni bodo dobili delo namesto študentov, študentje pa štipendije namesto socialne podpore brezposelnim. Pa nadzor je treba poostriti. Brez nadzora bodo spet določeni našli variante za izkoriščanje.


V podjetju, ki je bilo včasih vodilno v sloveniji, kjer sedaj delam kot študent, živijo od nas. Polovica nas je študentov, na ta način bodo mnoga podjetja propadla. Študenti so najbolj idealna stvar za podjetja, saj imajo z nami zelo malo stroškov. Pa še nekaj, nekateri živimo od tega in hkrati pridno delamo izpite, zakona bi se morali lotiti drugače, naj izločijo tiste ki se res vlečejo. Eh ja, toliko o človeški svobodi...

djordjevic ::

Če si ne more privoščiti redno zaposlenih ali vsaj pogodbenih s.p.-jev, pa naj res propade! Ne vem, ali se tisti, ki jadikujete nad ukinitvijo oz. reorganizacijo študentskega dela zavedate, da si z nasprotovanjem takemu zakonu pljuvate v lastno skledo. Marsikdo, ki danes za delo, ki bi ga sicer opravljal redno zaposleni, zaposli študenta, bo poslej slej ko prej moral nekoga zaposliti - bodisi za določen, bodisi za nedoločen čas. Ali pa bo pač ta delavec odprl popoldanski ali full-time s.p. Dejstvo je, da bo tak zakon dolgoročno prinesel precej več koristi kot tistih nekaj negativnih plati, ki se zdaj tako na veliko izpostavljajo.

@hardstyle: Četudi jemlješ različne napotnice, ti študent še vedno trga provizijo. Kako se temu izogneš (razen, da vzameš keš na roko), je beyond me. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

darkolord ::

Če si ne more privoščiti redno zaposlenih ali vsaj pogodbenih s.p.-jev, pa naj res propade!
Zakaj pa?

Willy White ::

Razumeti morate da si nekateri študija brez študentskega dela enostavno nemoremo privoščiti iz raznoraznih vzrokov, nebi sedaj o tem. Kakorkoli, proti državi "zaenkrat" še ne morem, zatorej ni vrag da nebi našel kakšne rešitve. Včasih je potrebno reagirati z zdravo pametjo in mogoče narediti kdaj tudi drugače kakor veli zakon, saj samo tako lahko preživiš in si zagotoviš boljšo prihodnost. Verjamem, lepo je govoriti vam zaposlenim za nedoločen čas ko že imate streho nad glavo, a nikoli se ne ve kdaj pade tanka plast zakona tudi nad vas, ki nam želite slabo.

bluefish ::

Verjamem, lepo je govoriti vam zaposlenim za nedoločen čas ko že imate streho nad glavo, a nikoli se ne ve kdaj pade tanka plast zakona tudi nad vas, ki nam želite slabo.
Kot rečeno - dolgoročno ravno študentsko delo v sedanji obliki odžira delovna mesta.
Torej?

BlaY0 ::

Willy White je izjavil:

V podjetju, ki je bilo včasih vodilno v sloveniji, kjer sedaj delam kot študent, živijo od nas.
To je narobe! Jaz poznam veliko podjetij ki so bila v vrhu svoje branže v Sloveniji, potem so začela pa od študentov živeti so pa samo še stagnirala. Taka podjetja, ki slonijo na študentskem delu niso perspektivna. Najemanje študentov je v bistvu hlastanje za hitrim čimvečjim dobičkom lastnika firme. Dolgoročno s študenti ne moreš ustvariti resnega partnerstva.

Zakaj ti pa recimo ne plačujejo štipendije, ti pa lepo delaš pri njih?

djordjevic ::

darkolord: Malce grobo rečeno, v srži pa to, kar je napisal kolega nad mano.

Willy White je izjavil:

Verjamem, lepo je govoriti vam zaposlenim za nedoločen čas

Med drugim tudi zaradi študentskega dela je zaposlitev za nedoločen čas čedalje manj. Ne, nisem zaposlen za nedoločen čas. Ne, nikomur ne želim slabo. Pravzaprav želim samo dobro, a tega v svoji ozkoglednosti marsikdo sprva ne opazi. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Willy White ::

bluefish je izjavil:

Verjamem, lepo je govoriti vam zaposlenim za nedoločen čas ko že imate streho nad glavo, a nikoli se ne ve kdaj pade tanka plast zakona tudi nad vas, ki nam želite slabo.
Kot rečeno - dolgoročno ravno študentsko delo v sedanji obliki odžira delovna mesta.
Torej?


Kot sem dejal, študentsko delo mi omogoča da lahko študiram, brez prihodkov nebom dobil željenega poklica za željeno delovno mesto, torej nebom dobil diplome, tudi s tega vidika bo nov zakon nekaj odžiral, torej?

BlaY0 ::

Willy White je izjavil:

Razumeti morate da si nekateri študija brez študentskega dela enostavno nemoremo privoščiti...
Ma ne me basat? S tem zakonom bodo takšni prišli do štipendije in bo stvar rešena. Razlika bo samo v tem, da se določeni "študentje" ne bodo več na "faks" z BMW-ji vozil, delodajalci bodo pošteno plačevali, študentske organizacije pa bodo namenjene študentom in ne same sebi in parim posameznikom.

darkolord ::

Najemanje študentov je v bistvu hlastanje za hitrim čimvečjim dobičkom lastnika firme
Ali pa "hlastanje" za čimmočnejšim razvojem. To, kar naredi podjetja perspektivna in uspešna.

BlaY0 ::

darkolord: Lepo te prosim!!! Študent pride in gre. Kje je tu perspektiva za firmo v smislu razvoja? Naj mu da štipendijo.

BlueRunner ::

Verjamem, lepo je govoriti vam zaposlenim za nedoločen čas ko že imate streho nad glavo, a nikoli se ne ve kdaj pade tanka plast zakona tudi nad vas, ki nam želite slabo.

Verjemo, da nekateri, tudi zaposleni za nedoločen čas, želimo, da bo v povprečju študentom bolje in ne slabše. Je pa res, da iz perspektive nekoga, ki še ni izkusil druge strani medalje, to morda ni samoumevno ali celo razumljivo.

Če nič drugega nam redno zaposlenim študenti več ničesar ne odžirate. Odžirate samo veliko svojim ravnokar diplomoranim predhodnikom, s katerimi ste bili morda še pred pol leta kolegi, čez pol leta pa vas bo veliko tudi postalo brezposelna statistika in nenadoma bo večini zelo hitro še kako zelo postalo razumljivo kako ti je včerajšnji sošolec nenadoma postal najhujši sovražnik. Samo zato, ker ima še vedno status, ti pa več ne.

To se da urediti tudi drugače in predlagana ureditev je dejansko boljša. Tisti, ki so dovolj sposobni, da lahko peljejo faks in službo, se bodo lahko zaposlili tam, kjer bo potreba za delovno silo, ki bo razpoložljiva več kot povprečno 14ur/teden. Tisti, ki želijo delati samo čez počitice ali pa, da zaslužijo do 360EUR/mesec, bodo to lahko počeli maksimalno enostavno še naprej.

Ne bo pa več anomalije, ki bo odžirala delo tistim, ki bi delali, vendar pa jih nihče ne želi zaposliti, ker ima trg pač privilegirano cenejšo delovno silo.

BlaY0 ::

BlueRunner: Well put!

Willy White ::

Štipendije lahko samo sanjamo, sicer pa roko na srce, štipendija s 130€ na mesec, kaj je to kakšna šala? Tukaj govorim o malo večjih številkah. Saj pravim, negre se samo zame, znal bom preživeti tudi brez tega, verjamem pa da mnogi ne. Pozam veliko prijateljev ki se kljub študentskem delu prebijajo skozi življenje s krvavimi rokami, doma jih pač žal finančno nemorejo podpreti.

Država se pritožuje da je v sloveniji na bilokaterih področjih vedno le manj "praktičnih dobrih kadrov in inžinirjev" a v veliki meri sami zatirajo rojstvo teh kadrov. Ne zagovarjam pa vlečenja študija do 10 let, mogoče so nas ravno takšni modeli potopili.

zee ::

Zali se SOU...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BlaY0 ::

Willy White: Ja pismo kakšne potrebe pa imaš v času študija?

lambda ::

No, ne bo držalo, da so študentje za podjetja neperspektivni - vendar samo v primeru, da skozi študentsko delo iščejo perspektiven kader. Ko diplomirajo, najboljše zaposlijo, tiste ki niso za nobeno rabo ali pa niso diplomirali pa postavijo na cesto, ko ni več statusa. Če pa selekcija ni namen politike zaposlovanja študentov, ampak samo poceni delovna sila, ki jo redno menjaš z drugimi študenti, potem pa jasno, da ni perspektivno.

Seveda je tukaj spet treba razlikovat med programerjem in kelnarco.

Willy White ::

BlaY0 je izjavil:

Willy White: Ja pismo kakšne potrebe pa imaš v času študija?


Potrebe po hrani, prenočišču, študijski opremi ki jo v veliki meri šole nimajo, vsaj ne praktične, da ko prideš v podjetje ne gledaš z debelimi očmi kot da bi prvič zagledal svetlobo. Dober kader se rodi iz tega da praktično poizkuša, če hočeš praktično poizkušati potebuješ material, ki stane, razen če ga ukradeš. Kot druga stvar nismo vsi iz LJ, zatorej se moramo do LJ voziti, zakar potrebujemo prevozno sredstvo (šlo je tudi z avtobusom ampak so cene na razdalji 100 km v eno stran astronomne). Dejavnikov je ogromno, zatorej potrebujemo glavno silo sveta - denar.

Zgodovina sprememb…

JanK ::

Willy White je izjavil:

Država se pritožuje da je v sloveniji na bilokaterih področjih vedno le manj "praktičnih dobrih kadrov in inžinirjev" a v veliki meri sami zatirajo rojstvo teh kadrov. Ne zagovarjam pa vlečenja študija do 10 let, mogoče so nas ravno takšni modeli potopili.


Sorry, ampak ne ga srat. Kaj pa ima drzava pri tem, da so studenti pohlepni in derejo med odvetnike, ekonomiste,... Kako in s cem tocno drzava zatira rojstvo tehnicnih kadrov?

Ce vlada uspe spraviti skozi ta zakon, ji lahko res samo ploskamo. Ja, razumem, nekateri bodo na slabsem, mi je jasno. Ampak pomoje jih bo vec na boljsem, kot na slabsem.

Samo se omejitev trajanja dela za dolocen cas je treba radikalno postaviti (recimo nekaj mesecev), pa smo zmagali. Da se ne bo dogajalo to, kot se sedaj, da, naprimer, v soli zaposlijo ucitelje za dolocen cas, od septembra do julija, vmes pa jih kao ne rabijo in jim prekinejo pogodbo, kar seveda pomeni dve meseca brez place, placanih prispevkov, jeseni lahko za isto mesto dobijo koga drugega,....

bluefish ::

Willy White je izjavil:

Kot sem dejal, študentsko delo mi omogoča da lahko študiram, brez prihodkov nebom dobil željenega poklica za željeno delovno mesto, torej nebom dobil diplome, tudi s tega vidika bo nov zakon nekaj odžiral, torej?
Stežka si predstavljam, da lahko delaš en 8-urni šiht in zraven še redno študiraš. Morda ne nekaterih luftarskih faksih, kje drugje pa stežka.

BlaY0 ::

nubus: To so svetle izjeme. V večini je pa tako, da študent dela pri nekomu, diplomera, potem pa ta nekdo dobi novega študenta, ker je oni ki je diplomiral zdaj predrag. In začne se začarani krog stagnacije...

Meni se zdi dober, pošten in perspektiven način edino ta ki sem ga omenil... študent podpiše pogodbo za štipendiranje ter delo pri istem delodajalcu po diplomi še recimo za 3 ali 5 let.

T-Majo ::

djordjevic je izjavil:

T-Majo je izjavil:

Če je treba koga iztrebit so to kakšnji južnjaki ali kaj podobnega, ne pa študente.

Pelji sarkazem detektor na servis in tudi sicer se malce ohladi.


Enako. Ti si izjavil, da je treba študente iztrebit.

Willy White ::

bluefish je izjavil:

Willy White je izjavil:

Kot sem dejal, študentsko delo mi omogoča da lahko študiram, brez prihodkov nebom dobil željenega poklica za željeno delovno mesto, torej nebom dobil diplome, tudi s tega vidika bo nov zakon nekaj odžiral, torej?
Stežka si predstavljam, da lahko delaš en 8-urni šiht in zraven še redno študiraš. Morda ne nekaterih luftarskih faksih, kje drugje pa stežka.


Tudi sam si nisem predstavljal ampak se da, samo čas si moraš pravilno porazdeliti in narediti plan. Vse se da če se hoče. Pa lahko rečem da delam 8 ur na teden vsak dan + cel vikend sobota in nedelja.

darkolord ::

V večini je pa tako, da študent dela pri nekomu, diplomera, potem pa ta nekdo dobi novega študenta, ker je oni ki je diplomiral zdaj predrag. In začne se začarani krog stagnacije...
Če je tako, potem je tukaj narobe nekaj drugega. Če študentje lahko delajo enake stvari kot diplomiranci, potem:

- jih je preveč (če jih lahko tako hitro menjajo, da uporabljajo samo absolvente) ali
- so za to delo prekvalificirani ali
- jih na faksu ne naučijo dovolj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

djordjevic ::

@T-Majo: Pojdi na tečaj bralnega razumevanja, analfabet.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Plan? Kak plan neki?
|HP EliteBook|R5 6650U|

bluefish ::

Willy White je izjavil:

bluefish je izjavil:

Willy White je izjavil:

Kot sem dejal, študentsko delo mi omogoča da lahko študiram, brez prihodkov nebom dobil željenega poklica za željeno delovno mesto, torej nebom dobil diplome, tudi s tega vidika bo nov zakon nekaj odžiral, torej?
Stežka si predstavljam, da lahko delaš en 8-urni šiht in zraven še redno študiraš. Morda ne nekaterih luftarskih faksih, kje drugje pa stežka.


Tudi sam si nisem predstavljal ampak se da, samo čas si moraš pravilno porazdeliti in narediti plan. Vse se da če se hoče. Pa lahko rečem da delam 8 ur na teden vsak dan + cel vikend sobota in nedelja.
Ja, itak. Me zanima, kak plan bi mi naredil ob mojem urniku z obveznimi vajami.
Šlo bi, če se odpovem spanju.

Willy White ::

D3m je izjavil:

Plan? Kak plan neki?


usklajevanje učenja, da zapolniš vsako prosto uro in da si pri tem produktiven, da se ne vsedeš pred TV in gledaš stvari ki jih čez 4 ure pozabiš in si zabil tisti dve uri v tvojem življenju za nič.

BlaY0 ::

Willy White: Mater vola kakšna beda od bede. Jaz za časa študija nisem imel interneta 24/7 pa googla pa dostopa do vseh diplom s klikom na miškin knof pa se mi je izšlo. Lačen tudi nisem bil.

Dajte malo razne FaceBoook-e in podobne pizdarije izkoristit v svoj prid.... malo se pozanimajte pri kolegih v Ameriki pa Švici Kanadi in Franciji, kako ono tam zadeve folgajo. Mater, danes ma študent vse na dosegu roke pa se revež še obrnit ne zna da bi to zgrabil...

vuego ::

T-Majo je izjavil:

V Sloveniji je že tako malo študentov gledano na celotno prebivalstvo, če se primerjamo z Z državami EU.


A res? Navedi vir. Statistični urad RS pravi drugače - da smo med top 5 v EU po % študentov.

BlueRunner ::

Hja. Glede vlečenja študija. Če diplomiram v roku, mi je "šef" rekel, da me ne more zaposliti. Nimajo prostora za redno zaposlene.

Po drugi strani pa lahko eno leto ponavljam.
Vlečem celo leto absolventa.
Si ga podaljšam še za pol leta, ker mi dohtarca malo pomaga.
Vpišem podiplomca in se pol leta se šlepam na napotnici od frenda.
Nato vlečem še podiplomca.

Vmes pa seveda pridno delam na firmi, kjer "nimajo prostora za redno službo".

Mine 10 let takšnega študija, na koncu sem magister, ki se lahko pohvali, da je preko študenta delal in ima pri 28 letih 0 let delovne dobe. Edina rešitev je potem iti za mladega raziskovalca in vleči še doktorat. "Industrija" pa v jok in stok, da ni na voljo dovolj izkušenih ljudi na stopnji dipl.ing.

Po novem sistemu se ne bo dalo tako delati v obsegu, da bi firmi, ki dolgoročno izkorišča enega in istega študenta, to kaj dosti pomagalo. Študent bo na koncu vsaj imel vpisane X let delovne dobe in ga naslednji delodajalec več ne bo mogel izkoriščati še z 80% plačanim pripravništvom. Delovan doba pomeni delovne izkušnje. Na razpisih velikokrat piše naj ima kandidat vsaj X let delovnih izkušenj. Študentsko delo tukaj ne šteje, ker za njega preprosto ni uradne evidence in podjetje ne zaupa samo podpisani izjavi. Še posebej ne v okolju, kjer se vsakoletno odkriva ponarejene diplome in še kaj.

Dodaten bonus pa je to, da bodo podjetja, ki sicer potrebujejo polno zaposlenega človeka, tega dejansko zaposlila. Kar pomeni veš delovnih mest. To pa pomaga tako tistim, ki še študirajo, kot tudi tistim, ki so študij ravnokar zaključili.

Willy White ::

BlaY0 je izjavil:

Willy White: Mater vola kakšna beda od bede. Jaz za časa študija nisem imel interneta 24/7 pa googla pa dostopa do vseh diplom s klikom na miškin knof pa se mi je izšlo. Lačen tudi nisem bil.

Dajte malo razne FaceBoook-e in podobne pizdarije izkoristit v svoj prid.... malo se pozanimajte pri kolegih v Ameriki pa Švici Kanadi in Franciji, kako ono tam zadeve folgajo. Mater, danes ma študent vse na dosegu roke pa se revež še obrnit ne zna da bi to zgrabil...


Google mi v času študija pride zelo prav in ga podpiram. Glede FB-ja pa nosim značko Anti Facebook, Facebook je opij za ljudstvo, tako da takšne vrste manipulacije ne podpiram in me ne boš dobil na nobenih FB-jih in raznoraznih straneh za zapravljanje časa in poneumljanje ljudi da so neproduktivni.

Hardstyle ::

BlueRunner je izjavil:

Goljufa sistem, je v prekršku, pa še misli, da ne podpira barab, čeprav jih dejansko zelo izdatno podpira.

Zelo čudno obnašanje...



V bistvu jih nena niti malo podpiram, razen tisto ko par dni držijo nakazilo denarja, da ga obračajo =) Oni si od mojih nakazil ne morejo odtegniti niti % provizije ali česa drugega, ker ne prekoračim tiste meje (399€) na eno nakazilo.

BlaY0 ::

Willy: Vsako stvar se da izkoristit in obrnit v svoje dobro. Poznam ljudi, ki znajo prek guga samo torente iskat.

Hardstyle ::

BlaY0 je izjavil:

Willy White: Mater vola kakšna beda od bede. Jaz za časa študija nisem imel interneta 24/7 pa googla pa dostopa do vseh diplom s klikom na miškin knof pa se mi je izšlo. Lačen tudi nisem bil.

Dajte malo razne FaceBoook-e in podobne pizdarije izkoristit v svoj prid.... malo se pozanimajte pri kolegih v Ameriki pa Švici Kanadi in Franciji, kako ono tam zadeve folgajo. Mater, danes ma študent vse na dosegu roke pa se revež še obrnit ne zna da bi to zgrabil...


Jap, zato pa po 30 letih beremo avtobiografije kako so se med študijem sponzorirali, prostitucija,striptiz,dilanje itd...

T-Majo ::

vuego je izjavil:

T-Majo je izjavil:

V Sloveniji je že tako malo študentov gledano na celotno prebivalstvo, če se primerjamo z Z državami EU.


A res? Navedi vir. Statistični urad RS pravi drugače - da smo med top 5 v EU po % študentov.



V ponedeljek na je profesor razlagal, da v Sloveniji v primerjavi z drugimi državami, če gledamo na populacijo ni veliko študentov v primerjavi z razvitimi državami. Izpostavil je Švico, rekel pa je, da se stanje izboljšuje.

Tega NISEM bral na spletu.

BlaY0 ::

Hardstyle je izjavil:

V bistvu jih nena niti malo podpiram, razen tisto ko par dni držijo nakazilo denarja, da ga obračajo =) Oni si od mojih nakazil ne morejo odtegniti niti % provizije ali česa drugega, ker ne prekoračim tiste meje (399€) na eno nakazilo.
Upam da se hecaš...

Hardstyle je izjavil:

Jap, zato pa po 30 letih beremo avtobiografije kako so se med študijem sponzorirali, prostitucija,striptiz,dilanje itd...
Kje to berete? A za to mate pa cajt?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

vuego ::

T-Majo je izjavil:

vuego je izjavil:

T-Majo je izjavil:

V Sloveniji je že tako malo študentov gledano na celotno prebivalstvo, če se primerjamo z Z državami EU.


A res? Navedi vir. Statistični urad RS pravi drugače - da smo med top 5 v EU po % študentov.



V ponedeljek na je profesor razlagal, da v Sloveniji v primerjavi z drugimi državami, če gledamo na populacijo ni veliko študentov v primerjavi z razvitimi državami. Izpostavil je Švico, rekel pa je, da se stanje izboljšuje.

Tega NISEM bral na spletu.


Očitno tvoj vir (profesor) tudi govori precej na pamet.

T-Majo ::

Načelo je to letelo na izobrazbo po študiju, kar se pa navezuje na število študentov. Res je, da je nekaj tudi izrednih.

Če hočeš državi dvigniti v kratken času izobrazbo moraš tudi povečati število študentov. Imam prav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

BlaY0 ::

Fantje, dajte še enkrat dobro prebrat tisto kar je BlueRunner napisal...

vuego ::

Čak mal. Dobesedno si navedel "malo študentov gledano na celotno prebivalstvo". Zdej pa govoriš o izobrazbeni strukturi. Vidiš, tukaj je bistvena razlika.

Osebno mislim, da je študentsko delo tudi razlog (eden od) za razliko med tema dvema statistikama. Poleg šolskega sistema seveda.

lexios ::

Ej, kako bomo pa študenti delali več kot 14 ur na teden?


...zgoraj povedano, čene pa na črno!;) Nič novega...

Študentov je preveč.


Najprej se pozanimaj kolikšen del slovenske populacije ima višjo ali visoko stopnjo izobrazbe! Preglej malo številke, koliko študentov je vsako leto vpisanih in preračunaj delež le teh... Preveč je iskalcev statusa in "idiotov", to se strinjam!

Pol pa se izvoli še pozanimat o situaciji v šolstvu (srednje in osnovne šole), nedavnih reformah, nivoju znanja, zakonih (o varstvu osebnih podatkov in raznoraznih pravicah, ki v podrejen položaj postavljajo učitelje - mogoče boš razumel princip "tovarne norcev" in zakaj raje kot človek tvega svojo službo, komplikacije, pritožbe staršev itd, "idiotu", oprosti izrazu, podeli zadostno"), preverjanju znanja in selekciji! No pol pa, če se ti da premisli še o "sitih" pri vpisu na fakultete, "sitih" pred 30-imi leti, in načinu financiranja fakultet! Mogoče boš doumel, zakaj je pred 30-imi leti, od 70 vpisanih doštudiralo 65 študentov, ki dandanes tudi opravljajo delo, ki je v zvezi s tem študijem, za razliko od dandanašnjih kelnarjev-diplomantov... Preden ukinemo študij, govorimo o tem, da je študentov preveč, da je preveč učiteljev, ki ne opravljajo svojega dela, da so "študenje krivi za krizo" ali pa uvedemo šolnine, je potrebno vzroke za sedanje stanje pogledati in premisliti tudi drugje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

darkolord ::

Študent bo na koncu vsaj imel vpisane X let delovne dobe
Pa bo tako, da boš s 728 urami dela imel eno leto delovne dobe? Če se bo štelo po urah, boš na koncu študija vse skupaj morda nakrampal glih za eno leto...
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615460 (11960) Janac
»

Vpliv zakona o uravnoteženih javnih financah na študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5712843 (11462) pirlo
»

Malo delo - referendum (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Problemi človeštva
1466196937 (168301) Mipe
»

Zbiranje podpisov za referenduma (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21738193 (35017) borisk
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321596 (16808) bluefish

Več podobnih tem