» »

mislite da je Slovenija varna država?

mislite da je Slovenija varna država?

novinec1 ::

Sem že spraševal na enem drugem forumu, pa sem presenečen nad nezainteresiranostjo ljudi, ddokler ni prepozno...

Zanima me ali se počutite varne v Sloveniji? oz. se lahko brezskrbno sprehajate ponoči po Ljubljani, Kranju, Mariboru, Celju itd..?
Se mi zdi da se Slovenija približuje tisti stopnji varnosti, ki jo imajo v nekaterih delih ZDA, in drugje.
Ko berem razne članke o posilstvih, umorih, ugrabitvah, kazni za takšne kriminalce so pa smešno nizke, se mi zdi kot da bi država podpirala krimalne združbe.(ne vem ali lahko dodajam povezave na druge strani s članki itd.?)
Danes očitno ni več problem dobiti orožje, celo bombe, so metali v Kranju pred diskoteko in sodiščem nekaj mesecev nazaj, kazni pa ni bilo...

Če ima kdo kake izkušnje bi prosil da pove, lahko tudi preko ZS, če je preveč osebno...

kakšno je vaše mnenje, vaši pogledi?
hvala

drejc ::

Mah Slovenija ni nevarna, dokler se ne zapletes v kake mahinacije da si priča nečemu, da imaš neporavnane davčne obveznosti, da ti karkoli pade na glavo na gradbišču...ipd. Birokracija je zelo nevarna stvar za Slovenijo in ravno zato je toliko VezeInPoznanstva zadev, saj po normalni poti še gradbenega dovoljenja ne dobiš prej kot v enem letu in pol.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

krneki0001 ::

Včasih so policaji imeli palico. Z njo si bil orenk tepen ob delanju sranja (večkrat sprobano) in si se hitro uniril, ker drugače si bil spet tepen. Danes mora policaj paziti, da je vse po "propisima", ker drugače mu vse v vodo pade in še plačat mora. Zato pa potem kriminalci to z veseljem izkoriščajo. In tega bo vedno več, ker imamo kriminalce tudi med odvetniki (svoji pa svoje ščitijo). Nekateri pa so nedotakljivi in jim nihče nič ne upa (dokler jih VIP ščitijo, potem pa itak propadejo).

Za moje pojme imajo policaji nekje premalo pooblastil, hkrati pa država daje skoraj večja pooblastila zasebnikom (redarjem), ki pa delajo potem sranja, pa jim noben nič ne more - u bistvu so že skoraj na stopnji kriminalcev. Redarju noben ne upa v obraz skočit, policajem pa vsi upajo groziti (pa njihovim familjam tudi).

Ne, naša država ni varna za posameznike, ki so brez VIP in brez zaščite. Za svojo varnost moraš pač sam poskrbet kot veš in znaš ali pa se znajdeš.

BALAST ::

... Je varna država za "TAJKUNE", ker z denarjem se da vse kupit. :))

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

-žiga- ::

novinec1 je izjavil:

Se mi zdi da se Slovenija približuje tisti stopnji varnosti, ki jo imajo v nekaterih delih ZDA, in drugje.


Katera stopnja pa je to? In kateri deli so to? A referenca za to so filmi?

w00tnes ::

Osebno sem ponoči samo 1x imel "probleme" in sicer v Velenju okoli 2 zjutraj... Maribor je proti koncu tedna ob takih urah dobesedno ghost town tak da (ponavadi še samo čakam, da se začne grmovje prek ceste valit)... ja, počutim se dokaj varno :)

LordTado ::

Varnost si morš nardit po lastni žeriji...
S tem če poznaš kifeljce privat je že 50% ostalih 50% pa gever v omari...

Na državo se ne zanašat,ker boš vedno dobil po p _ _ _ i
Bodisi fizično ali psihično ali materialno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

ABX ::

Če se ne voziš preveč z avtom je izredno varna.

Najbolj so smešni tisti ki naredijo ogromno kilometrov z avtom ampak se ne upajo sprehajat ponoči.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Matako ::

ABX je izjavil:

Če se ne voziš preveč z avtom je izredno varna.

Najbolj so smešni tisti ki naredijo ogromno kilometrov z avtom ampak se ne upajo sprehajat ponoči.


V LJ je npr. statistično precej bolj varno iti peš čez Tivoli, kot ga recimo obvoziti po Večni (več jih zleti v kako drevo, kot jih faše batine).
/\/\.K.

novinec1 ::

@ drejc, pa veš zelo hitro se kam zapleteš, tudi če ne želiš oz. se še ogibaš temu.
lahko si ali navaden "kmet" pa te vsak j*be v glavo in se nihče ne sekira če se ti godi krivica, lahko si pa vplivnež, a takrat se zgodi da pridejo kriminalci do tebe in ti naročijo kaj in kako, če ne ubogaš ti grozijo, da bodo tebi, ali tvoji družini kaj storili, pa ni nujno da so le umori, lahko tudi s posilstvi itd grozijo...

@nebivedu, se strinjam da imajo premalo pooblASTIL, a mislim da tudi če bi jih imeli več ne bi kaj konkretnega se spremenilo, saj PRAVIM kriminalcem tudi policisti ne upajo stopiti na prste, ker kriminalci grozijo tudi njim, oz. njihovim druzinam..... poolicisti lahko le frajaerje igrajo mulariji, ki prečka cesto ali zapelje čez rdečo luč, ali če stori kak drug prekršek, če ga kriminalec, mu policist ne bo nič, ker ne upa...

@balast ja no recimo, mogoče je do neke mere varna, a vprašanje tudi kako varno se oni počutijo...

@mtosev, tiste tabele sploh ne bom komentiral! oz. jo bom.. in kaj so uporabljali za mero varnosti?????? kaj smrtne žrtve? mnenja prebivalcev, ali uradnikov v pisarnah ki nimajo pojma kaj se dogaja na ulicah??... nisem želel nobenega naroda izpostavljati a ga bom moral da boš razumel... po tisti lestvici je Albanija bollj varna kot npr. makedonija, srbija itd...? albanska mafija pa pol evrope drži v rokah!... kosovo je glavni trg za izvoz in uvoz orožja, žensk, trgovanja z organi otrok, ugrabitvami heroinom itd..... V USA se albancev tudi lokalna mafija boji, oz. mislim da celo albanska mafija drzi lokalni trg v ZDA... sem marsikaj slišal v zadnjih letih od oseb ki vedo kako in kaj se dogaja..pa ne bom preveč govoril, ker ne smem izpostavljati oseb, da ne boš Žiga mislil da je vir informaacij filmi itd!... pogooglaj malo albansko mafijo...
oz. lahko dam primer ki se je zgodil kolegu...

kolega je nekega večera videl nekaj mulcev- srednješolci ki so nadlegovali neko punco (baje so jo želeli posiliti) pa jih je spodil, nič fizičnega ni imel z njimi. od takrat so mu grozili a ne tista mularija temveč starejši ljudje (40 itd let, izkazalo se je da so bili otroci albanske narodnosti in pri njih ni "posilstev" moški si lahko vzame kogar hoče, ženska je ničvredna in nima pravice se oglašat oz. ti jo proda za ugodno ceno itd...) in od tistega večera kolega ni imel več miru, dobival je grožnje na vse načine, celo njegovi familiji so grozili, sporočali so mu kaj je njegova partnerka počela, kje je itd..., če ga bi zamikalo da gre na policijo mu pa sam Bog pomagaj so rekli....
tistemu dekletu ki so mulci hoteli posilit so vzeli denarnico in pogledali ime naslov in zagrozili da se bodo še pozabavali z njo, njemu so sledili, in ga pred kratkim tako pretepli da sem bil brez besed ko sem ga videl v bolnici... on je športnik dobro grajen- v življenju ni muhe udaril, vedno se brigal zase, če lahko ti je vedno priskočil na pomoč. pa se mu je to zgodilo, le ob napačnem času je bil na napačnem kraju, a če ga ne bi bilo, potem pa vprašanje kaj bi bilo z tisto žensko... policija je pa očitno nemočna, je pa povedal da so tisti moški imeli pištole oz. vsaj 2, zato je toliko bolj prestrašen... vedo kje živi, kje dela itd... on pa o njih ne ve nič, policija jim nič ne more ker ne vedo kdo so, mulariji pa tako ali tako ne morejo nič, oz. še kriminalcem ne, njih on verjetno tudi identificirati ne bi mogel... a kaj naj bi naredil prijatelj?? pogledal stran in naj mularija naredi kar želi tisti večer?.. naslednjič je tista ženska lahko tvoja mama, lahko si ti, in naj se človek obrne stran, da ne bo sam imel težav?

@wotnes, torej maribor je varno mesto? če smem vprašati kakšne težave si imel, je bilo resno, ali ti je le skupina janezov rekla "f*ck u"... skušam opredeliti kaj šteješ kot problem...

lordtado, tudi če poznaš policaje ni veliko, saj se kriminalci ne bojijo nikogar, sploh ker vedo kakšne so kazni v sloveniji in bodo za kosilo ze doma, sploh ko malo zagrozijo tožilki, sodnici so mirni da bi odsluzili kaksno kazen.. aja kaj je gever?

ABX, če ti povem, tole z avtom, kolegu so sledili z avtom, je poll dneva krozil po sloveniji ker ni vedel kaj hočejo od njega...-vse le zaradi "majhne zadeve kot je da je rešil punco pred poslisvvtvom"...
@ matako, tole je resna debata, upam da nisi bil sarkastičen.... (sicer pa dobra primerjava za tivoli :D
sicer pa ne vem, če si videl na poročilih, ko so mislim da 4meseca nazaj ravno na tivoliju izvedli pravo FBI ,SWAT akcijo ko so zamaskirani policisti in kriminalisti aretirali več oseb, ravno zaradi tega ker se bojijo, ker kriminalci grozijo policistom, kriminalistom itd... sicer so potem erjetno grozili ali sodnikom, ali tozilcem, ali pa sli celo visje in grzili ministrici pa notranje zadeve, ker je pač ženska bo prej popustila...

sem bral članek od Jureta Bajde kaj so mu mafijci naredili, pa se sam ne počutim varnega v Sloveniji...
http://m.24ur.com/index.php?article_...omments_page=2

sem slišal še nekaj primerov, od mafije kaj se je dogajalo a ne upam izpostavljati zgodb...
bi pa rad slišal vaše izkušnje, sklepam pa da večina "blogerjev" mulcev ki so cel dan pred monitorjem nima takih izkušenj, ozz. se počutijo varne, a ne upam takih debat v lokalih načenjat, ker se hitro najde nekdo ki bi skušal narediti konflikt, net je pa svoboden za mnenja in izkušnje.
res nikdo ni imel nobenih drugih problemov, ali ne upate povedati, resno me zanima.

bluefish ::

@novinec1: malo potenciraš vse skupaj.
Ja, občasno pride do kake večje in bolj odmevne racije, samo so tovrstni dogodki redki in je primerjava z Ameriko, kot omenjeno v prvem postu, povsem odveč.

In ne, v vseh letih v Ljubljani nisem imel niti ene neljube izkušnje - ne sredi belega dneva, ne v trdi temi.
Seveda pa niti v najbolj pošteni državi ni pametno riniti v kake temne kotičke.

Je pa morda občutek kriminala povečan tudi zaradi vse večje in ažurne medijske pokritosti. Sedaj lahko praktično v nekaj urah na straneh poročevalskih agencij bereš, kako je neznanec oropal ženičko in ji odtujil penzijo na poti iz banke; da ne govorimo o odmevnejših aretacijah, ko se novinarji na mestu zberejo že uro pred prihodom konjenice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

novinec1 ::

povezavo od članka je prekinilo, oz. če v googla vtipkaš jure bajde ti najde članke.. je pa pprecej tudi drugih podobnih primerov..
http://m.24ur.com/index.php?article_id=...

bluefish ::

Dejal naj bi, da je Jure Bajda sam prišel na idejo, da bi lahko z lažno ugrabitvijo od njegovega bogatega očeta iztisnili denar.
In potem se čudiš.

novinec1 ::

@bluefish, ne vem če potenciram.... sem ti povedal kaj se je zgodilo mojemu prijatelju, tisti temni kotiček je bil pa center Ljubljane!! par metrov stran so se ljudje sprehajali! strogi center je bil, ne neka ulica temna! ampak mularija se je zbrala okoli nje in jo skušala posiliti.. ne bom govoril kako daleč so šli ampak če ne bi slišal joka in torbice na tleh, bi mislil da se ne dogaja nič posebnega.... kolega se pa ne upa sprehajati po mestu, saj je na vsake 5m burekshop ne vem kako se jim reče in ga poznajo, tako so mu rekli.. no dosti o konkretnem primeru... sam nikoli nisem hodil na burek itd. in tudi ne bom ker sedaj vem kako mafija deluje.... kolegu pa tudi ne vem kaj bi svetoval.... albanija in kosovo pa hoče v EU, kolega je pa ves prestrašen, ker so mu rekli da upajo da bo pri moči ko pride njihova "konjenica iz kosova"...
upam da ni nič narobe če dam link od youtuba?
http://www.rtvslo.si/blog/binga-bonga/a...
si pa bral članek kaj je albanec na finskem naredil ko je žensko in njene sodelavce ubil v shopping centru??albanec pa mora pomagati mafijcu-albancu, ker tudi njemu grozijo oz. z veseljem pomaga sploh če bo to pomagalo širitvi velike albanije, verjetno nisi bral kaj o njihovi kulturi, oz. prepričanju kaj morajo narediti za "veliko albanijo" katere države si morajo podrediti?...
sklepam da bmwejev in mercedesev niso zaslužili s prodajo burekov? ker klasična slo. pekarna se vozi s twingotom ne z avtomobili za 50 in 100 tisoč evrov...
no verjetno dokler se tebe ne zgodi oz. nekomu ki ga poznaš se človek ne obremenjuje... ne vem pa več kaj naj rečem prijatelju.... :( skušam biti dober kolega, vedno poln nasvetov... a tokrat sem brez besed....

novinec1 ::

@bluefish, ja to je bil vir kdo??-na nekem forumu oz. rumeni tisk si sam piše zgodbo oz. njihove ideje... no ne bom pa rekel da 100% ni bilo tako.. ne vem... to je le en primer.... jih je še precej na netu..
http://www.vest.si/2010/01/01/silvestrs...
preberi si malo o njihovi kulturi, ne govorim le o islamu, ampak o celotni kulturi izobrazevanju itd...

w00tnes ::

@novinec1: neka manjša skupina (4je če se prav spomnim) me je poskušala oropat... enga sem preventivno zbil po tleh takoj ko mi je začel po jakni stikat, mu stopil za vrat, ostali pa potem niso vedeli kaj naj naredijo. Nazadnje smo prišli do dogovora, da se uni poberejo stran pa da me pustijo pri miru :)
(so se me potem izogibali tudi pred šolo)

Po Mariboru sem kar dosti "vandral" v poznejših urah in do zdaj še nisem imel problemov, tako da smatram, da je dokaj varno mesto
(čeprav so mi že tudi eni cigani govorili, kako bodo pripeljali tete pa strice pa ka vem kaj še, pa da jih bo 40... zaenkrat še nič od tega :P )

Vajenc ::

Slovenija je dokaj varna. Nimamo predelov, kjer se odsvetuje večerni sprehod. Še največ možnosti, da se ti kaj zgodi imaš v nočnih klubih, kjer so na vratih "udomačeni kriminalci".
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

imagodei ::

nebivedu> "Za moje pojme imajo policaji nekje premalo pooblastil,"

O tem sem že govoril tukaj... Ja, res je, premalo pooblastil imajo, ampak glede na njihovo profesionalnost, še vedno preveč. Problem naših policajev je ta, da so se stari, izkušeni mački, upokojili. Povprečna starost slovenskega policista se je IMO kar orenk zmanjšala. Tako imaš na cestah cel kup enih nadebudnih, prepotentnih mladcev, ki se silom prilike (beri: zaradi strogih navodil) trudijo biti profesionalni, ampak pod to profesionalno fasado se še vedno bohotijo hormoni adolescence, potreba po dokazovanju in jebivetrovski odnos.

Po drugi strani pa ni za zanemarit naše totalitarne preteklosti, ko so bili policisti "bog i batina". Tako se še marsikateremu bivšemu miličniku toži po tistih časih.

Ko sešteješ te dve plati vidiš, da našim "varuhom zakona" ne moreš dati večjih pooblastil, kot jih že imajo. Enostavno ne gre. Ena zelo koristna v cestnem prometu bi bilo pooblastilo policistu, da se sam odloči, kdaj si vozil malomarno, neprevidno in nevarno - kot imajo npr. Reckless driving v ZDA. Tam te policist lahko kaznuje, čeprav te ne ujame na radar - ker se pač odloči, da si povzročal nevarnost na cesti. Da te ustavijo za Reckless driving je dovolj že policistova diskrecijska pravica, ni treba posnetkov nadzornih kamer, prič...

Si predstavljate, da bi to uvedli pri nas? ;(( Da bi naši vrli policisti imeli takšna pooblastila? Katastrofa - do kakšnih zlorab bi prihajalo...
- Hoc est qui sumus -

krneki0001 ::

imogodei, nisem mislil na več pooblastil na cestah, ampak v primeru majhnih lopovov, ki ti vdrejo v avto, pa ga dobiš in ga policaji odpeljejo na zaslišanje, čez 45 minut je pa spet zunaj in že vdira v drug avto ali pa podoben primer iz domžal, ko je lastnik dobil lopova v hiši, naslednji dan mu je pa isti lopov spet vdrl v hišo in ga je lastnik tudi drugič ujel. V takem primeru bi bilo vseeno dobro, da ga lahko vsaj mal nabutajo. (moralno zadoščenje za lastnika vozila ali lastnika stanovanja, ker tako ali tako ne bo nič dobil od fiksarčka)

Včasih tega ni bilo, kdor je kradel, so ga vsaj 24ur držali v zaporu, pa vmes je bil orenk nabutan in še par tednov ni pomislil, da bi kaj ukradel. Danes pa je po pogovoru spet zunaj in spet krade.

Imam kolega (sošolca na faxu) policaja. Najbolj ga ravno to moti, da ve kdo so preprodajalci droge, vendar več kot uradnega zaznamka ne more narest. Lahko hodi naokoli, lahko ga spremlja, gleda, vendar mu nič ne more, še več, dilerčkov odvetnik lahko doseže to, da se mu policaj ne sme približevat in podobno.
Ravno zato dela sedaj fax, da bo pobegnil iz take policije, ker je vse kar lahko počne zaje*avanje voznikov zaradi 5km/h prehitre vožnje, vse ostalo pa je dobesedno "offlimits" za policaje.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Ja, pooblastila na cesti sem dal samo za primer. Le-tega pa kamot lahko "nategneš" na vse ostale situacije, s katerimi se srečujejo policisti.

Trdim pač, da rabimo najprej policiste, ki imajo integriteto, dozorelo osebnost, ki ne hodi reševat osebnih frustracij nad državljani, in temeljno spremembo miselnosti. Trenutno naša policija goni razmišljanje, da smo vsi potencialni kršitelji, ne pa potencialne žrtve (prijateljica študira na Visoki Pol-varnostni šoli, pa so se pogovarjali, da je ta miselni vzorec še vedno prevladujoč).

V ZDA imajo policisti slogan To Serve and to Protect. Pri nas smo pa šele par mesecev nazaj od Kresalove slišali, da policijski komandirji ne bodo več plačani po količini napisanih nalogov, ki jih izdajo policisti pod njegovo komando. Torej je do nedavnega tako bilo (!) in jasno kaže na globino problema.
- Hoc est qui sumus -

BlueRunner ::

Še nikoli nisem imel strahov ali neljubih dogodkov pri nočnih sprehodih po centru LJ. Sem se pa že precejkrat nelagodno počutil kadar je kakšen vunbacitelj (po možnosti še rahlo okajen) začel razmetavati naokoli svojo filozofijo "jaz imam edini prav". Od nekaj tovrstnih neprijetnih bližnjih srečanj naprej sem tako zelo izbirčen pri izbiri lokalov.

Bob Rock ::

novinec...najprej se odloci, kaksen odgovor sploh pricakujes.
Bi se rad pogovarjal o tem, kako se obnasajo Albanci ali kater narod ima najmocnejso mafijo ali kdo ima najvec diaspore ali kje je najvec manjsih barab?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Avenger ::

Včasih so rekli, da se je po Fužinah najbolj varno sprehajat ob 3h zjutraj - noben ti nič ne upa, ker si mislijo da si psiho, ker si upaš ob 3h zjutraj okol hodit.

Drugač pa je verjetno Slovenija lepo primerljiva z ostalimi državami oziroma pokrajinami podobnega ranga, nič bistveno bolj, nič bistveno manj nevarna. Če gledamo razvite države, so najbolj nevarna mesta, kjer živi veliko ljudi, pri čemer pride do neke segregacije 'pridnih' od 'obsojenih', slednji bodo od otroštva do smrti bolj ali manj na poti kriminala. V revnih četrteh v Ameriki, kjer vladajo tolpe (ja, še vedno) imajo otroci zelo malo izbire, ne more se recimo zbrihtat pa fino lepo v šolo hodit, se učit in it na faks, enostavno jih draftajo v tolpo in od tam pobegnejo živi le redki.

Pri nas, jasno, tega ni, so pa neke vrste zametki, v smislu pritiskov vrstnikov in nekih tendenc kaj je kul, če se bodo mesta razširila, recimo da bo LJ 2 miljonsko mesto, bomo najbrž imeli gete in tolpe. To kar imamo zdaj je nekaj takega kot naključni kriminal, pojavi se neka priložnost in lopov se odloči za akcijo. Bi bilo pa zanimivo ugotovit kako visok je ta prag v različnih državah. Recimo nekdo, ki je trezen, povprečnega IQja in nekje nekoga zaštihne; pri nas kjer je kazen mogoče 1-2 leti, v Ameriki, kjer je kazen verjetno vsaj 5 let ali v Turčiji, kjer veš da te v zaporu totalno zj*****.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

novinec1 ::

@ nebivedu, kak fax dela da bo pobegnil s policije? karkoli naredi mu ne pomaga, če ni v ustavi zapisan zakon kako ravnati s kriminalci...

@bob rock, ja vse me zanima oz. še najbolj albanska mafija, ker je moj dober prijatelj imel hude probleme z njimi, sem slišal še par drugih zgodb, kako so v službi grozili, ne le šefu, ampak tudi delavcem... nihče jim pa ne upa nič, ker nihče ne razume jezika, povsod so, pa čisto vsak sodeluje z njimi, tista raja ki prodaja bureke zaradi strahu, drugi pa iz golega maščevanja... oni so eni od redkih narodov ki imajo krvno maščevanje, oz. oko za oko in podobne... en "majhen konflikt" pa lahko pride s pištolo in ti celo familijo ubije, na sodišču bo pa dobil 5let... pa še to vprašanje! ker grozijo sodnikom, tožilcem, pričam itd.... zato pa potem tožilci "založijo" dokumente, naredijo napake v procesu, ker vedo če dobi visoko kazen, je on naslednji, nihče pa noče tvegati... s tem da sem slišal dosti primerov kako so posili ženske a ne upajo prijaviti... še toliko o njihovi kulturi, pri njih nimajo posilstev- moški si mora vzeti kar želi, ko želi, ona nima besede... kolega je ves prestrašen za celotno familijo, policaji pa kot je nebivedu rekel, ne morejo nič... sedaj pa hočejo v EU in kot kaže jim bo tudi uspelo... sem slišal z a primere kako so šli "reševat" 80let stare zamere... brez besed...
policija pa nič ne more, morali bi imeti take policaje kot so v ameriških filmih, ko si vzzamejo pravico v svoje roke- a to spet ni rešitev...a včasih se mi zdi da to potrebujemo...

@avenger .. :D dobra :D :D sem se nasmejal :D

bluefish ::

Poglej, tako kot imajo v Ameriki in drugje tolpe in podobne združbe, je iluzorno pričakovati, da bi bilo pri nas popolno zatišje.
Ti si se pač zapičil v "albansko" mafijo, ki jo sedaj vidiš v vsakem burek šopu. To pa seveda ne pomeni, da se opisani dogodki dogajajo v vsaki mali vasici pri nas in da je Slovenija kao nevarna država.

maxum ::

koliko pa je sploh albancev v slo?mislim da jih več kot 300 niti ni v slo... se mi zdi da sem nekje zasledil to števlko...nisem pa 100% pa taki dogodki se mislim da dogajajo bolj po mestih, kot po vaseh...

noraguta ::

bluefish je izjavil:

Poglej, tako kot imajo v Ameriki in drugje tolpe in podobne združbe, je iluzorno pričakovati, da bi bilo pri nas popolno zatišje.
Ti si se pač zapičil v "albansko" mafijo, ki jo sedaj vidiš v vsakem burek šopu. To pa seveda ne pomeni, da se opisani dogodki dogajajo v vsaki mali vasici pri nas in da je Slovenija kao nevarna država.


wyoming lahko šrimerjaš v usa z slovenijo, ne kak predmestje velemesta. in v wyomingu ni albancev stari tam so INDIANCI!!!!!! matr. kaj imajo rase z nasiljem ?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bluefish ::

No, primerjave z vasicami, državami, gor ali dol. Prav tako tukaj nima veze rasa. Avtor se je pač zapičil v Albance.

;-) ::

Zanima me ali se počutite varne v Sloveniji? oz. se lahko brezskrbno sprehajate ponoči po Ljubljani, Kranju, Mariboru, Celju itd..?


Na sprehodih po mestnih jedrih, kjer je za motorna kolesa promet prepovedan se počutim varnega. Ko pa sem na cesti se pa niti malo ne počutim varnega in samo čakam kdaj bo kaj počlo, ker mamo same kamikaze na cestah.

detroit ::

če bi imel naši policajčki mal več pooblastl ne pa da se vsazga policaja toži ker je pregrdo pogledu nekoga, ne bi imel problemov s cig....cd-romi ne neki če....albančki.
Skero

Bananovec ::

Menim da Slovenija JE varna država.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O zgrešenosti slovenskega boja zoper kriminal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / NWO
32474243 (66229) Colt1911
»

Paralelni konstrukti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
14234796 (27918) trizob
»

Zasebni varnostniki in nošenje orožja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10321338 (19588) PaX_MaN
»

Vedenje policista - nekorektnost in prepotentnost! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33347789 (29955) CaqKa
»

Policijska država na vidiku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
776172 (5185) Brane2

Več podobnih tem