» »

Xtreamer - IPTV predvajanje

Xtreamer - IPTV predvajanje

««
20 / 21
»»

mrihtar ::

OK, ze imam resen problem. En Rus je napisal tocno tak SW, ki sem ga rabil. Tako lahko zdaj gledam SiOL TV na PCu in hkrati na Xtreamerju/TV (na obeh poljuben kanal, brez dodatnega kablovja in/ali modifikacij routerja).

astras ::

bi bilo vredu da razsvetlis se ostale, ki morda to potrebujejo.. lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

mrihtar ::

> bi bilo v redu da razsvetlis se ostale, ki morda to potrebujejo...
Hm, jaz sem podobno upal, glede na to da to temo spremljata vsaj dva Xtreamer developerja...

Anyway, rešitev je čisto preprosta: Na http://borpas.info/utils si zdownloadaš UDP-to-HTTP proxy za Windows XP/7. Stran in program sta zal samo v ruščini (prevod stringov iz programa lahko dobite pri meni), podpira pa tudi transcoding v živo s pomočjo VLCja, če je le-ta instaliran. UdpProxy lahko teče tudi kot Windows service.

UdpProxy-ju določiš IP kartice, kjer imaš priključen SiOL IP TV kabel (za UDP multicast) in IP HTTP serverja, na katerem posluša requeste (lokalni računalnik). Ko UdpProxy teče, se lahko nanj priključiš s katerimkoli klientom (VLC-jem na drugem računalniku, Androidom preko wirelessa, ...) in seveda tudi z Xtreamerjem. Adresa je sestavljena kot pri drugih udp proxyjih:
http://[local-ip]:[local-port]/udp/232.4.1.1:5002
kjer je [local-ip] IP računalnika, na katerem teče UdpProxy, [local-port] pa port, ki je nastavljen v UdpProxy (default: 7781).

Da se z Xtreamerjem ne mučiš preveč (= ne izumljaš tople vode okoli rss-ja), si instaliraj zadnjo verzijo xLive (http://forum.xtreamer.net/topic/18778-x...) in nato popravi linke/url-je v datoteki .../scripts/xLive/slotv/siol.rss, da kažejo na tvoj UdpProxy in ne na Xtreamerjev:
<item>
<title>1 - SLO1</title>
<link>http://[local-ip]:[local-port]/udp/232.4.1.1:5002</link>
<enclosure type="video/mp4" url="http://[local-ip]:[local-port]/udp/232.4.1.1:5002" />
<media:thumbnail url="/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLive/image/iptv/slo1.jpg" />
</item>

v vseh 300+ item-ih. Z Xtreamerjem lahko potem gledaš vse IP TV kanale iz xLive menija, tudi če medtem nekdo drug uporablja tvoj UdpProxy preko npr. wirelessa.

misek ::

Če prav razumem je podobno udpxy programu, ki teče samo na Linux-u? Mi lahko pošlješ te prevode stringov? Morda kdaj pridejo prav.

mrihtar ::

> Če prav razumem je podobno udpxy programu, ki teče samo na Linux-u?
Točno tako. Program sem medtem kar direktno popatchal z angleškimi prevodi in ti ga pošljem po zasebnem sporočilu, dokler se ne dogovorim z avtorjem, kako in kaj.

telexdell ::

Na spletni strani si snemite program
Multicast2Unicast_0_80_1.zip. Program se instalira na Win PC. Navodila so priložena! Je delo Slovenskega avtorja Uroša (hvala mu!) in omogoča gledanje IPTV preko mreže na Xtreamerju (preko uPnP), Siol Box... Play listo uredimo na PC in ni odvisna od ponudnika (le na naročnino:)). Lahko si uredimo skupine programov(dokumentarni, filmski,...)

Preverjeno deluje na Xtreamer MK1, siol Box in Siol Box-S. Ne deluje pa mi na samsung telefonu z BADA FW.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

joze50 ::

Pozdrav

Sem nov na tem forum z željo da bi mi odgovorili na vprašanje.
Kupil sem xtreamer sidewinder, sicer rabljen, sedaj bi rad na televizijo priklopil to zadevo da bi lahko gledat T2 kanale.
Na eni televiziji že imam t2 kanale preko njihovega tv vmesnika.
Napisal bi še kako imam narejeno mrežo.
Naprej je T2 modem, potem imam Linksys router in potem naprej po hiši potegnjene UTP kable, v sobi imam še switch, ki mi razdeli na tri linije.

Za navodila oziroma odgovre se vnaprej že zahvaljujem.

GrMar ::

Router MORA podpirati multicast. V internetni brskalnik vtipkaj naslov routerja (navadno 192.168.1.1). Pod zavihkom Advenced, Firewall poišči Allow multicast in naredi kljukico. Shrani nastavitve in se odjavi.
Če tega nimaš poskusi tole:
http://www.polarcloud.com/tomato

guzmiricka ::

Prosila bi za pomoc pri IPTV na Xtreamerju . Imam zadnji firmware in inštalirano dspacovo skripto - sem pri Siolu.
Kaj je potrebno nastaviti še, da bi mi deloval IPTV. Ali je mozno nastaviti preko trunk porta iz modema direktno v Xtreamer - ce da - kaksne so nastavitve?
Ali pa je nujen video port in potem Wireless prenos za data - kaksne so nastavitve v tem primeru?
Najraje bi imela vse žično se pravi preko trunka, če se da.
Za prenos datotek iz domačega omrežja pa se uporablja potem verjetno Wireless povezavo ?

ssokec ::

Pozdravljeni!
Ali je možno namestiti siol TViN na extreamer-ju?
LP!

alex401 ::

telexdell je izjavil:

Na spletni strani si snemite program
Multicast2Unicast_0_80_1.zip. Program se instalira na Win PC. Navodila so priložena! Je delo Slovenskega avtorja Uroša (hvala mu!) in omogoča gledanje IPTV preko mreže na Xtreamerju (preko uPnP), Siol Box... Play listo uredimo na PC in ni odvisna od ponudnika (le na naročnino:)). Lahko si uredimo skupine programov(dokumentarni, filmski,...)

Preverjeno deluje na Xtreamer MK1, siol Box in Siol Box-S. Ne deluje pa mi na samsung telefonu z BADA FW.


Tole varianto poskušam urediti na Xtreamer MK1 in mi nekako ne uspe. Deluje sicer na računalniku. A mora biti Xtreamer MK1 v tem primeru priklopljen na video izhod na ruterju ali lahko ostane na data. l.p.

telexdell ::

Na računalniku moraš imeti eno kartico VIDEO (pri meni: kabel) in drugo DATA (pri meni:WiFi). Extreamer mora biti priključen na DATA.

PS:Si na računalniku omogočil promet programa skozi požarni zid?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

alex401 ::

telexdell je izjavil:

Na računalniku moraš imeti eno kartico VIDEO (pri meni: kabel) in drugo DATA (pri meni:WiFi). Extreamer mora biti priključen na DATA.

PS:Si na računalniku omogočil promet programa skozi požarni zid?


- imam dve kartici, MulticastTV na PC - ju mi dela brez problema, extreamer je seveda na data, požarni zid imam izklopljen. V Media Playerju vidim Multicast TV DNLA Server, na ostalih računalnik v mreži in Extreamerju pa ne.

alex401 ::

alex401 je izjavil:

telexdell je izjavil:

Na računalniku moraš imeti eno kartico VIDEO (pri meni: kabel) in drugo DATA (pri meni:WiFi). Extreamer mora biti priključen na DATA.

PS:Si na računalniku omogočil promet programa skozi požarni zid?


- imam dve kartici, MulticastTV na PC - ju mi dela brez problema, extreamer je seveda na data, požarni zid imam izklopljen. V Media Playerju vidim Multicast TV DNLA Server, na ostalih računalnik v mreži in Extreamerju pa ne.


Uredil, dela, nepravilno sem imel Listening NIC in IPTV Source, narobe označeni kartici. Verjetno se na Xtreamerju ne da izbirati podnapisov oz. ti ne delajo oz. le tisti ki so v filmu.

alex401 ::

alex401 je izjavil:

alex401 je izjavil:

telexdell je izjavil:

Na računalniku moraš imeti eno kartico VIDEO (pri meni: kabel) in drugo DATA (pri meni:WiFi). Extreamer mora biti priključen na DATA.

PS:Si na računalniku omogočil promet programa skozi požarni zid?


- imam dve kartici, MulticastTV na PC - ju mi dela brez problema, extreamer je seveda na data, požarni zid imam izklopljen. V Media Playerju vidim Multicast TV DNLA Server, na ostalih računalnik v mreži in Extreamerju pa ne.


Uredil, dela, nepravilno sem imel Listening NIC in IPTV Source, narobe označeni kartici. Verjetno se na Xtreamerju ne da izbirati podnapisov oz. ti ne delajo oz. le tisti ki so v filmu.


Našel na daljincu. Dela. l.p.

alex401 ::

telexdell je izjavil:

Na spletni strani si snemite program

Preverjeno deluje na Xtreamer MK1, siol Box in Siol Box-S. Ne deluje pa mi na samsung telefonu z BADA FW.


Na Samsung Note dela s programm Samsung TV Media, meni najbolje v kombinaciji s predvajalnikom VPlayer in še nekaterimi drugimi.

alex401 ::

Se mal igram in sem zagnal tudi preko SiOL BOX - S. Delujejo vsi programi, vendar pa na nekaterih ( npr. Fox Life, Fox Crime, 24Kitchen) in še ene parih ne delujejo podnapisi in se jih ročno ne da pognati. Zanimivo pa, da na Xtreamerju delujejo vsi. Je mogoče kakšna rešitev.

modriadsl ::

Ali ve kdo ip za voyo na siolu?

Hvala

modriadsl ::

Sem našel če še kdo rabi :)

232.4.9.7:5002 ip od kanala

telexdell ::

Sem po dolgem času našel neka časa (in predvsem volje) ter na laptopu in Xtremerju MK1 usposbil TRUNK port za SIOL TV. Delovanje na Xtreamerju temelji na Miškovi skripti 4.1, njegovih modulih za VLAN in njegovi rešitvi za kombinacijo WiFi in LAN. sam sem vse skupaj združil, malo predelal in stvar deluje.
Če kdo želi si lahko napotke in potrebne datoteke sname tukaj

PS- zahvalite se Mišeku, brez njega bi bil Xtreamer zgolj BlackBox z nami sivolasimi uporabniki:)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

servo ::

A se je kdo kaj ukvarjal s to varianto (TRUNK) na prodigyu - sam namreč obstanem pri 1. točki (datoteki 8021q.ko in vconfig daj v direktorij /sbin/www/), ker preprosto na prodigyu ne najdem /sbin/www/?

opel11 ::

pozdravljeni ,

Sem lastnik novega(rabljenega )XT-ja.Me pa zanima ena stvar in sicer kako zamenjati play listo v samem XT-ju?
Namreč listo sem osvežil in nikakor je ne morem naložiti(bolje povedano naložim jo lahko vendar ko greš v xlive je vse vedno enako)
Preko VLC-ja pa jo lahko zaženem.Poizkusil sem tudi tako , da sem na novo naložil zadnji FM in in na novo inštaliral xlive ,ki ti ga ponudi sitem vendar vedno ista pesem-ne vidim nove liste.Prosim za pomoč ker vem da ste sami strokovnjaki.
Hvala za odgovore

l.p

misek ::

servo, če zadeva ni bila narejena za Prodigiy-ja potem je ta kernel module neuporaben. Potrebno bi bilo prevesti novega.

servo ::

Aja. Sem mislil, da bo mogoče delalo...

divx man ::

Pozdravljeni,
Sam sem si tudi uredil prenos ip tv s pomočjo programa multicast2unicast, katerega postopek je opisan na tej strani, na začetku strani. Nekaj je že bilo pisanja o vklapljanju podnapisov (v programih HBO, Fox ...) v predvajalniku xtreamer. Ker imam siol box in je najbolj enostavna varianta da imam kompletno televizijo na enem predvajalniku, me zanima, če je možno te dodatne podnapise pri določenih programih kako vklopiti?

LP

divx man ::

Torej našel sem kje nastaviti podnapisi. Ko imaš izbran kanal v mediacentru. recimo HBO klikneš še enkrat ok in se ti prikažejo dodatne možnosti od prikaza slike, izbire zvočnega signala do izbire podnapisov. Ko izberem podnapis slovenščina, se mi še zmeraj podnapisi ne prikazujejo. V čemu bi lahko bil problem?

divx man ::

Ker zadeve sproti testiram, hkrati dodajam ugotavljanja. Torej zadevo sem preizkusil tudi na xtreamerju in delje z podnapisi. Problem je le da na xtreamerju stream ne teče tekoče, medtem ko je na siol boxu potekal brez zatikanja. Drugače imam xtramer Mk1. Še zmeraj pa mi je zanimivo, zakaj siol box ne prikazuje podnapisov. Je pri xtreamerju morda problem v tem da imam nastavljen port na trunk??

telexdell ::

Preko Multicast2unicast ne boš videl podnapisov na Box-u! V eni od prejšnjih verzij SW na Box-u so podnapisi sicer bili vidni a so po nekaj minutah izginili.
Sam imam MK1 preko Trunk pa nisem opazim nobenega zatikanja, ko sem pred časom testiral.

PS- in zakaj ne gledaš IPTV na MK1 direkt?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

divx man ::

Hvala za odgovor in se mi je kar dozdevalo, da je problem z boxom. Ampak vseeno mi je zanimivo da jih box zazna. No v glavnem. Razlog zakaj bi tv rad uporabljal na boxu je v tem, ker ima box še druge dobrote, ki jih xtreamer ne ponuja (ogled z zamikom, snemanje oddaje itd.) Pa tudi sama uporaba je enostavnejša, glede na to da tv uporablja celotna družina. Koliko sem do sedaj primerjal xtreamer in box, se pri samem prenosu in kvaliteti slike preko Multicast2unicast siol box odnese veliko bolje. Je pa res da xtreamer še nisem posodobil na zadnjo različico (2.7.0) in uporabljam 2.6.1, ker ga nekaj časa preprosto več nisem uporabljal. Kot rečeno prihaja tudi to zatikanja pri xtreamerju, katerega vzroka pa ne poznam. Mogoče je tudi kriv firmware? Skratka kar se same uporabe tiče menim da je box veliko boljši od xtreamerja in tudi podpora multimediji (.mkv podpora, dlna..) je že kar na nivoju. Je pa res, da imamo pri xtreamerju veliko več maneverskega prostora.
Me pa vseeno zanima, če je mogoče kdo našel način, kako bi podnapise lahko prikazoval na boxu? mogoče obstaja kakšen trik?

monaco ::

Se amistv da predvajat preko prvega xtreamerja sidewinder? Malo sem ze iz tega...
www.ramsak.si

bbobst ::

Lep pozdrav .
Imam MK1 in mi ni nič jasno kako usposobit IPTV (od T-2).
A lahko kdo napiše vodič od " A do Ž".
Zelo bi bil hvaležen !

dsapac ::

1. Formatiraj USB kljucek v FAT32 ni treba da je vecji kot 2GB.
2. Dolpotegni Xtreamering z xLive1.0 http://dl.dropbox.com/u/17198707/Xtream...
3. Razpakiraj z Winrar Xtreamering na USB kljuc (SDA1).
4. Vtakni USB kljuc v Xtreamer mk1
5. Zazeni Xtreamer mk1 pocakaj da ti izpise tvojo ip adreso
6. Ko ti izpise ip adreso zazeni iz Firefoxa ali IE ali Opere hxxp://ip_od_tvojega_xtreamerja_mk1/media/sda1/scripts/xLive/install.php
6.1 Ne pozabi da hxxp pomeni link torej namesto hxxp ti je http ok
7. Malce pocakaj in znova zazeni Xtreamer mk1
8. Pocakaj da ti izpise ip to pomeni da si connectan online
9. Potem lahko greš v xtreamering
10. Greš v xLive in bi ti moralo delovati
11. Za druge pakete recimo xLiveCZ in xPlay lahko uporabljaš pritisk na tipko 1 ampak šele ko si v paketu ne prej

bbobst ::

Hvala , bom sprobal jutri in poročam.

monaco ::

AmisTV?
www.ramsak.si

bbobst ::

dsapac je izjavil:

1. Formatiraj USB kljucek v FAT32 ni treba da je vecji kot 2GB.
2. Dolpotegni Xtreamering z xLive1.0 http://dl.dropbox.com/u/17198707/Xtream...
3. Razpakiraj z Winrar Xtreamering na USB kljuc (SDA1).
4. Vtakni USB kljuc v Xtreamer mk1
5. Zazeni Xtreamer mk1 pocakaj da ti izpise tvojo ip adreso
6. Ko ti izpise ip adreso zazeni iz Firefoxa ali IE ali Opere hxxp://ip_od_tvojega_xtreamerja_mk1/media/sda1/scripts/xLive/install.php
6.1 Ne pozabi da hxxp pomeni link torej namesto hxxp ti je http ok
7. Malce pocakaj in znova zazeni Xtreamer mk1
8. Pocakaj da ti izpise ip to pomeni da si connectan online
9. Potem lahko greš v xtreamering
10. Greš v xLive in bi ti moralo delovati
11. Za druge pakete recimo xLiveCZ in xPlay lahko uporabljaš pritisk na tipko 1 ampak šele ko si v paketu ne prej


Sem probal po teh navodilh pa se zatakne ko v Firefox vtipkam ukaz.
USB se nahaja pod sdb1, v ukazu pa je sda1 in ne najde ničesar (http in IP sta pravilna)
V ukazu me bega tudi "media" saj pri meni ni te mape.

dsapac ::

bbobst je izjavil:

dsapac je izjavil:

1. Formatiraj USB kljucek v FAT32 ni treba da je vecji kot 2GB.
2. Dolpotegni Xtreamering z xLive1.0 http://dl.dropbox.com/u/17198707/Xtream...
3. Razpakiraj z Winrar Xtreamering na USB kljuc (SDA1).
4. Vtakni USB kljuc v Xtreamer mk1
5. Zazeni Xtreamer mk1 pocakaj da ti izpise tvojo ip adreso
6. Ko ti izpise ip adreso zazeni iz Firefoxa ali IE ali Opere hxxp://ip_od_tvojega_xtreamerja_mk1/media/sda1/scripts/xLive/install.php
6.1 Ne pozabi da hxxp pomeni link torej namesto hxxp ti je http ok
7. Malce pocakaj in znova zazeni Xtreamer mk1
8. Pocakaj da ti izpise ip to pomeni da si connectan online
9. Potem lahko greš v xtreamering
10. Greš v xLive in bi ti moralo delovati
11. Za druge pakete recimo xLiveCZ in xPlay lahko uporabljaš pritisk na tipko 1 ampak šele ko si v paketu ne prej


Sem probal po teh navodilh pa se zatakne ko v Firefox vtipkam ukaz.
USB se nahaja pod sdb1, v ukazu pa je sda1 in ne najde ničesar (http in IP sta pravilna)
V ukazu me bega tudi "media" saj pri meni ni te mape.


Kaj pa imas pod sda1 interni disk ali externi. Glavno da je na sda1. Ce pa nimas nic pod sda1 pa je cudno da ti ga ne mounta na sda1. Ce ne bo slo drugace daj probaj se enkrat flashat
firmware in potem preveri ce ti mounta kljucek ali disk na sda1. No ja moral bi pa spremeniti kodo da ne bi bilo odvisno od sda1. @killerman in @wencaS imata tako rešeno ampak je to
spet dosti dela. Prevec,,,

bbobst ::

Na sda1 je interni disk vgrajen v xtreamer. Sem probal v ukaz dati sdb1, pa potem ko sem ponovno zagnal ni delovalo. Se bom naprej igral drugi teden.

misek ::

Če imaš interni disk sda1 namesti xLive na njega in ne na na USB kluček, ki je sdb1.

dsapac ::

Aja če bo kdo probal novi xLive 1.3

Kaj je novega:

*nekaj popravkov kode
*posodobljeni bin
*posodobljeni lib
*pridodan Filmon ( najdete ga v Live TV - Next )

Glede video wall za IP-TV imam samo koncan za T2. Zdaj sem zacel z Siolom. Tako da mi se potem ostane radar in vremenski podcast.

Dolpoteg: http://dl.dropbox.com/u/17198707/xLive_...

dsapac ::

Hmm tukaj je popravljena verzija ker sem se zeznil pri local server

http://dl.dropbox.com/u/17198707/xLive_...

bathed ::

Tudi mene zanima, če je komu uspelo Amis TV gledat na Xtreamerju?

dsapac ::

bathed je izjavil:

Tudi mene zanima, če je komu uspelo Amis TV gledat na Xtreamerju?


Za delovanje AMIS IP TV na računalniku ter na Xtreamerju je potrebno spremeniti MAC adreso sekundarne LAN kartice. Adresa mora biti enaka, kot ga ima komunikator STB.

Strojna oprema:
• Dodatna mrežna kartica. Namestite jo po navodilih proizvajalca in se lotite naslednjega koraka.
• UTP kabel

MAC naslov za TV komunikator najdeš s pomočjo programa "Find MAC Address 2.0". Program je izdelalo podjetje Lizard Systems. Program pa najdete preko tega linka http://lizardsystems.com/find-mac-addre...

Zdaj ko vemo IP naslov TV Komunikatorja in MAC adrresso komunikatorja, moramo vse to določiti mrežni kartici št. 2.





Zdaj pa še spremenimo MAC adresso mrežni kartici.
MAC je v originalu npr. 00-00-00-00-00-00 ali pa 00:00:00:00:00:00.
Mi moramo pa ta naslov vpisati brez pomišljajev in klicajev.



Pri nastavitvah mrežne kartice kliknemo na »Configure« in gremo na zavihek »Advanced«. Nato izbermo opcijo »Network Address« in tam vpišemo MAC naslov komunikatorja (brez pmošljajev in dvopičij).

misek ::

V moji skripti Xtreamer_iptv_0.4.2.zip je tudi podpora spremembi MAC naslova. Če pa še deluje pa ne bi vedel.

bathed ::

Bom sprobal tole skripto.
MAC lahko najdem tudi direk na STB-ju (Tehnične nastavitve... )

Še eno vprašanje:
Imam Amis-ov modem v Bridge načinu z WRT54GL routerom. kaj moram nastavit na DD-WRT-ju, da bom lahko kabel imel vklopljen direk iz rutera v STB (ker sedaj imam kabel vklopljen iz Amisovega modema v STB, in če ta kabel vklopim v Xtreamer ne dobim IP-ja)??
Tnx!

dsapac ::

bathed je izjavil:

Bom sprobal tole skripto.
MAC lahko najdem tudi direk na STB-ju (Tehnične nastavitve... )

Še eno vprašanje:
Imam Amis-ov modem v Bridge načinu z WRT54GL routerom. kaj moram nastavit na DD-WRT-ju, da bom lahko kabel imel vklopljen direk iz rutera v STB (ker sedaj imam kabel vklopljen iz Amisovega modema v STB, in če ta kabel vklopim v Xtreamer ne dobim IP-ja)??
Tnx!


Probaj narediti staticni IP. Tistega katerega dobis iz Amisovega modema v STB. Drugace pa bos moral narediti kot sem ti prej opisal z dodatno mrezno kartico kateri nastavis ip in mac od stbja in bos imel direktno iz te druge mrezne kartice utp kabel na xtreamer. Pa potem lahko uporabis vpetrovo skripto kjer lahko enostavno posodabljas playlisto.

bathed ::

A je kje objavljena zadnja Amis playlista?

Robert ::

dsapac ali mogoče veš kako bi se dalo to izvesti brezžično (za Prodigy) za Siol IPTV - navedeno 4 poste zgoraj....IPTV namreč imam na drugi mrežni kartici na računalniku preko Multicast aplikacije.

dsapac ::

Robert je izjavil:

dsapac ali mogoče veš kako bi se dalo to izvesti brezžično (za Prodigy) za Siol IPTV - navedeno 4 poste zgoraj....IPTV namreč imam na drugi mrežni kartici na računalniku preko Multicast aplikacije.


Težava je v tem da moraš imeti mac in ip enak tvojemu stb-ju. Zato treba nastavit tisto drugo mrezno. Ce pa na njo priklopis router pa bos spet dobil drugi mac ter seveda ip.
Najmanj se zajebavas po tej metodi. UTP kabel pa se da skriti z nadometnimi kanali. Tudi sam imam tako speljano po hodniku ter po dnevni sobi. Se sploh ne opazi pa kupis najtansega da bo sel utp kabel not. Zdaj bom pa prebrskal po netu ce bi kaj pametnega nasel. Razen seveda ce lahko kako nastavis na routerju fiksi ip kateri je enak stb-ju ter seveda mac adreso.

misek ::

Robert, morda bi šlo z dodatnim Wifi USB ključkom na Windows računalniku. S tem ključkom narediš Access Point, ki je bridge-an z mrežno kartico za iptv.

Robert ::

dsapac je izjavil:

Robert je izjavil:

dsapac ali mogoče veš kako bi se dalo to izvesti brezžično (za Prodigy) za Siol IPTV - navedeno 4 poste zgoraj....IPTV namreč imam na drugi mrežni kartici na računalniku preko Multicast aplikacije.


Težava je v tem da moraš imeti mac in ip enak tvojemu stb-ju. Zato treba nastavit tisto drugo mrezno. Ce pa na njo priklopis router pa bos spet dobil drugi mac ter seveda ip.
Najmanj se zajebavas po tej metodi. UTP kabel pa se da skriti z nadometnimi kanali. Tudi sam imam tako speljano po hodniku ter po dnevni sobi. Se sploh ne opazi pa kupis najtansega da bo sel utp kabel not. Zdaj bom pa prebrskal po netu ce bi kaj pametnega nasel. Razen seveda ce lahko kako nastavis na routerju fiksi ip kateri je enak stb-ju ter seveda mac adreso.


Routerja sploh nimam, ker imam obe mrežni kartici na računalniku (eno za internet in eno za IPTV povezani direktno na modem Innbox V50 (VDSL2b). Drugače imam naročen Siol TRIO paket.

misek je izjavil:

Robert, morda bi šlo z dodatnim Wifi USB ključkom na Windows računalniku. S tem ključkom narediš Access Point, ki je bridge-an z mrežno kartico za iptv.


Kakšen pa je ta ključek Wifi USB ključek (ali so dobri vsi, ali je kakšen posebno priporočljiv) in ali se lahko nabavi pri nas, glede na to da zadeve ne obvladam toliko me zanima kako sploh narediš Acces Point z mrežno kartico za iptv (korak po koraku).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Robert ()
««
20 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204743315 (19007) bbobst
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710027 (3446) bimmer-mb
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715123 (5686) Veron
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105134 (21501) jurre
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483121634 (45834) Looooooka

Več podobnih tem