» »

WDTV Live ali Xtreamer?? to je zdaj vprašanje

WDTV Live ali Xtreamer?? to je zdaj vprašanje

RuN ::

Prosim za tiste ki so imeli ali še imajo priložnost probat oba modela, da malo napišejo, kaj je pri katerem boljše in kaj slabše.

Prej sem imel WD TV HD Media player (stara verzija).

piek ::

WD TV Live je absolutno tih, to je pa tudi njegova edina prednost. Vse ostalo je prakticno na strani Xtreamerja, ki celo stane manj ...
--- Finish it off if you started it! ---

OK.d ::

pasivno hlajenje xsc in xtreamer je neslišen
LPOK.d

White666 ::

zakaj pa je vse ostalo na strani Xtreamerja?

JanezH ::

To tud mene zanima, in kaj vse je "vse ostalo"? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

RuN ::

Nekam ste vsi tiho :( :(

trnvpeti ::

kupi wd, xt je preglasen
wifi je bolj kot ne neuporaben
oba imata mrezo
ce rabis disk, vzames xt
drugace pa wd

kmetek ::

-xt ni preglasen z novim fw, se lepo da z manual urediti, da hladi in je tih
-imel težave z wifi=urejeno

trnvpeti ::

streamanje prek wifi , hmm
wd je tisji

kmetek ::

streamanje mi dela sedaj
wd je tišji, ker pač nima venta.
kako fw dela wd pa itaq vemo pri wd tv 1, zelo počasi.

Gregor P ::

Z streamanjem oz. predvajanjem videa prek wifija imajo po mojem kar vsi lepo težave, razen morda če ni PC čisto nekje poleg in kaj več od teh naprav niti ne pričakujem. S kakšnim Ruckusom bi se dalo morda takšno povezavo dostojno izboljšati. Ampak to govorim na podlagi dosedanjih izkušenj s starejšimi napravami.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jan01 ::

Z streamanjem oz. predvajanjem videa prek wifija imajo po mojem kar vsi lepo težave, razen morda če ni PC čisto nekje poleg in kaj več od teh naprav niti ne pričakujem. S kakšnim Ruckusom bi se dalo morda takšno povezavo dostojno izboljšati. Ampak to govorim na podlagi dosedanjih izkušenj s starejšimi napravami.

Kaj imate take težave predvajanje hd filmov prek wirelessa? Najbrž imate zanič router in zanič pci/usb wireless kartice. Kakšen ruckus neki? To pride v poštev le zato, ker večino cenejših routerjev ne zna upravljat s multicastom...

Zakaj pa bi streamal? Preprosto sharaš mapo in je

JanezH ::

Zanima me zakaj v opcijo ne dajete tudi Egreata na katerem preverjeno dela čisto vse?
Noter daš drug praktično neslišni ventilator, ima torrent client, ... skratka vse kar rabiš in delujejo vse stvari o katerih debatirate pri extreamerju in WD live.

salesky ::

Jst mam XT s pasivnih hladilnikom in je totalno tiho. HD lepo streama preko wirelesa (imam WD online USB disk).

Priporočam XT.

Gregor P ::

Kakšen ruckus neki? To pride v poštev le zato, ker večino cenejših routerjev ne zna upravljat s multicastom

... mogoče so današnji usmerjevalniki ipd. res boljši, ampak še ne tako dolgo nazaj nisem mogel dobiti v drugo nadstropje na drugi strani hiše dobrega brezžičnega video signala (ki je min. vsaj 720p), ki se predvaja brez kakršnihkoli motenj 24/7, medtem ko to Ruckus počne povsem brez težav.

Je pa dobro slišati, da dandanes to očitno ni nobena težava več.:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

TOP ::

Ja jaz ga mam in dela vse kot mora,sem super zadovoljen z Egrejtom.Če bi izbiral med WD in Extremerjem bi vzel Extremerja,ker pogosto izide nadgradnja.WD že enka je mela razne hrošče.

RuN ::

Egreat je že rahlo dražji kot ta dva.

telexdell ::

Sedaj mi pa zvesti forumaši povejve, kaj (razen lastne tolažbe) imate, ko hvalite prednosti enega predvajalnika pred drugim. Pošteno in realno recenzijo lahko poda le nekdo, kateri nima nobenega (ali oba) od primerljivih artiklov ali tisti kateri bo zaslužil z napisano recenzijo.
Vse ostalo pa je prazno nabijanje in hvaljenje svojeg konja.
Vsak potencialni kupec se naj odloči glede na svoj življenski slog in zaupanje. Kaj mi pomaga,da plajer podpira torrente ali nfs ali web server ali... če sploh ne vem kaj to pomeni, zakaj to služi in zakaj bi to rabil. Izdelek kateri bo vam cenovno, oblikovno in estesko ustrezal bo dober za vas (mogoče ne zame?). Ker ga kopujete le in izključno zase- who care for me?.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Gregor P ::

Ne vem sedaj, kdo dela za koga, ampak v teh temah se že da razbrati nekaj koristih informacij o samih predvajalnikih; recimo meni so zelo pomembne tehnične karakteristike, kateri procesor uporablja predvajalnik, koliko izhodov ima ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

JanezH ::

Egreat je že rahlo dražji kot ta dva.


Vem, ampak daš tistih 30 do 50€ več in imaš stvar s katero se ti ni treba zafrkavat in dela vse kot mora. Saj NMT ne kupuješ za en dan ampak za dlje časa.

podtalje ::

Egreat-a prosim, da pustite pri miru in se držite teme, ki je primerjava Xtreamer in WD Live.
Za splošno debato o teh predvajalnikih pa je že odprta tem h.264/DVD/DivX player.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

war-dog ::

Predlagam neke vrste review obeh naprav s strani uredništva :P

To bi bilo najbolj nepristransko in verodostojno, saj verjamem da se v Slo-Tech teamu skriva kar nekaj "domači kino" entuziastov.

Finta je v tem, da dosti slišim kako pri WD-ju šteka slika pri 1080p, potem spet kako je XT glasen, ampak kako se naj uporabnik odloči glede na teh dejstev, katere niso čisto preverjene in razjasnjene?
Object reference not set to an instance of an object.

Timmah ::

Za WD ne vem kako slika šteka, ampak XT pa je čisto neslišen odkar imam pasivno hlajenje zanj.
donde esta francesca

majstor ::

Imam WDTV player ze 1 leto. Kupil sem ga lani decembra. Na zacetku malo tezav, vendar s vsakim novim FW dela boljse, prakticno je sedaj brez napak, neslisen, hiter. Za to ceno se splaca nakup, ce ne rabis mrezne, po moje neuporabna. Itak priklopis gor disk 2,5" ki je pravtako neslisen in zadeva deluje super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: majstor ()

neres ::

V tem reviewu pa piše, da se Xtreamerju zatika pri 1080p z visokim bitrateom. (Medtem ko WDTV Live te bere v redu.)
Komentarji?

OK.d ::

možno saj ima boljši procesor, meni se na xt-ju zatika-zakocka tisti del iz filma earth-video, katerega je nekdo pripel na stran od xtreamer teme-poišči
LPOK.d

hotlips ::

Par dni nazaj kupil WD TV Live v Leclercu za 100EUR (plačaš 130EUR, 30EUR pa ti vrnejo na kartico) in sem na njm sprobal cel kup samplov full hd filmov, vse je gladko prežvečil, brez zatikanja. Kej dost se pa zaenkrat nisem ukvarjal z WDjem. Edina zadeva, kar me je malo zmotila je to, da pri gledanju filmov lahko predvajanje pospešiš do 16x (previjanje), nimaš pa možnosti, da bi se premaknil poljubno, recimo na 3/4 filma. Na ostalo nimam pripomb. Zadovoljen z nakupom.

lp.hl

PARTyZAN ::

hotflips: med tem, ko imaš fast forward (vsaj 2x) pritisni tipko za next (pod ff tipko) pa se boš premikal po videu v skokih po 10 minut.

iKaloon ::

Da ne odpiram nove teme....

Minilo je že kar nekaj časa, mislim da je prišlo ven že nekaj posodobitev in jaz se pripravljam za
nakup mrežnega predvajalnika, zato bom znova vprašal... Katerega kupiti??

Vem da je Xtreamer bolj tehničen, ampak to mi ne pomaga veliko ker primaren namen je gledanje filmov z mrežnega diska. Pa tudi wi-fi ne nucam ker bo priklopljen na kabel.
WD Live pa baje tišji in vidim da podpira Windows 7 Play To, kar se mi zelo dopade.

Trenutno se nagibam k WD TV LIVE, tudi zato ker ga lahko nesem nazaj v trgovino... napake in garancija...

Torej... kaj so kakšne prednosti in predvsem pomankljivosti predvajalnikov? Kako je z hitrostjo? Slovenskimi meniji? Bi lahko kak lastnik kaj dopisal?

jl ::

Sam imam Xtreamerja z XTC pasivnim hlajenjem (je torej popolnoma neslisen) in vgrajenim diskom. Uporabljam ga od lanskega decembra in lahko recem, da sem z nakupom zadovoljen. Bos pa na forumu lahko zasledil kritike, ampak mogoce se od napravice pricakuje prevec (res da doloceni stvari zamujajo oz se niso implementirane), tisto čemur je namenjem, pa opravlja odlicno.
Imel sem tudi moznost videti WD, po mojem je naprava cisto ok, meni osebno ni bil vsec graficni vmesnik.
Kakorkoli se bos odlocil, po mojem ne bos kaj dosti falil. Je pa ena prednost Xtreamerja v tem, da je uporabnikov vec (lazje bos resil kak problem), da dosti 'bombonckov' (npr. iptv ipd.) naredijo uporabniki sami (katere nato implementirajo v uradni FW.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jl ()

Mitja358 ::

Jaz imam kak mesec WD-ja in sem popolnoma zadovoljen. Full HD filme prežveči bp.

Poldi112 ::

Ja, samo jajca od wdtv ne znajo predvajati AAC (za live nisem 100%) in prikazovati sub podnapisov. Če to odmisliš je pa kar luštna škatlica.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

habo66 ::

Tudi sam sem pred nakupom, čeprav je tudi Popcorn A200 v igri..
Zanima me, ali ob izbranem HDMI-ju, obenem predvaja zvok čez optiko oz. koax?
Vprašanje velja za Xtreamer ter WD live.
Hvala za odgovor.

Mitja358 ::

Poldi112 je izjavil:

Ja, samo jajca od wdtv ne znajo predvajati AAC (za live nisem 100%) in prikazovati sub podnapisov. Če to odmisliš je pa kar luštna škatlica.


Pri meni oboje deluje. Pa tudi pri navadni verziji deluje, kolikor vem.

monaco ::

WD live 88EUR v Leclercu
www.ramsak.si

gil111 ::

Mal noobovsko vprašanje ampak ok...Zaenkrat gledam HD filme preko PC. Imam grafično HD5770 z hdmi izhodom povezano z plazmo z hdmi kablom. Zdej me pa zanima kakšne prednosti so gledanje HD filmov na ta način ali npr. z wd tv live.

Pesimist ::

Edina prednost je to da je vsej 3x cenejsi kot namensko media PC.

PC+media portal+telepilot = zmaga na kvadrat.

Ce bi imel denar bi materi za bozic kupo asus EEEPC za 350+€ kot player. Zdaj pa sem za 100€ WD live.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

umexteacher ::

kateri od teh dveh ima hitrejše "real time" prevrtavanje mp3/flac/audio komada? Ali je to odvisno od medija na katerega je naprava priklopljena (usb,disk,lan pc)? Super bi bilo, če bi imel še tipko za brisanje ali pa prenesel trenutni mp3 v določeno "koš" mapo, pa kak mali lcd zgolj za imena map in komadov... Gledal sem squeezebox ampak tudi nima videa. Kupil sem apple airport express n, pa ima zvok vsakokrat 2 sekundi zamika, tudi če gre preko kabla...moteče... btw, a WD nima opcije IPTV ???

Zgodovina sprememb…

neres ::

AFAIK noben od teh predvajalnikov ni dober za glasbo, ker ne podpirajo gapless playback (torej brez presledkov/prekinitev med pesmimi).

Pesimist ::

ti predvajalniki so zato kaj ze ime pove. HD. :)

umexteacher ::

odgovora nisem dobil (pač forum).

Hočem kvalitetno glasbo (vsaj 320kb, prevrtavanje obvezno), hd filme in iptv t2. Da ne brenči in ni zagon naprave v minutah, a je to preveč? Če pa lahko še snema , pa juhu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209487 (52950) scipascapa
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119401 (18560) Han
»

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36043240 (21846) xandros
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115054 (3227) Robert1
»

Kateri DVD predvajalnik, ki predvaja filme iz zunjanjega HDD-ja?

Oddelek: Kaj kupiti
131289 (1124) jerriho

Več podobnih tem