» »

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

««
68 / 69
»»

Vanich ::

Lion29 je izjavil:

Vanich je izjavil:

A je letos sploh kaj pametnega za pogledat na temo Sci-fi serije? Peacemaker je bil recimo edino špasen, Boysi so zelo v redu, vse ostalo je pa za en kurz.



night sky je precej obetala ..odlicna igra JK Simmonsa, pa Spacekove.... azal so drugi porazni... in zgodba je postala kaqr nekaj... je pa gledljivo


Night Sky je približno nekaj. Samo se fuuuulll počasi odvija, potem pa nikamor ne pride. Pa še nedosledna je; sosed antagonist se kar nenadoma prelevi v protagonista. WTF?

Pogledal še: "The Rig". Kakšno totalno sranje.

Imajo mogoče Korejci, Japonci kaj pametnega? Španci? Kdorkoli?

IceBoX ::

Je že kdo pogledal The Ark https://www.imdb.com/title/tt17371078 ?
Pogledal prvi del pa ne vem če bom drugega

A je trenutno kakšna solidna syfy serija?
Huh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IceBoX ()

delavec44 ::

Glede na ocene in komentarje na imdb dvomim da bom.

oo7 ::

Amazon bo menda posnel TV serijo Event Horizon https://www.imdb.com/title/tt10763638/



Film je izšel leta 1997

oo7 ::

3 Body Problem | Official Teaser | Netflix




Januar 2024

oo7 ::

V izdelavi prequel TV serije Red Dwarf



Red Dwarf is a British science fiction comedy franchise created by Rob Grant and Doug Naylor, which primarily consists of a television sitcom that aired on BBC Two between 1988 and 1999, and on Dave since 2009, gaining a cult following.


Je kdo gledal ?

tikitoki ::

oo7 je izjavil:

V izdelavi prequel TV serije Red Dwarf



Red Dwarf is a British science fiction comedy franchise created by Rob Grant and Doug Naylor, which primarily consists of a television sitcom that aired on BBC Two between 1988 and 1999, and on Dave since 2009, gaining a cult following.


Je kdo gledal ?


Sm probal, pa mi ni potegnila. Upam ,da bo prequel boljsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

BigWhale ::

Cez tri dni pride Beacon 23.

PARTyZAN ::

A tole bo na SkyShowtime pri nas?

link_up ::

uu, you are on a beacon! :D thx moby.
In and Out

Gregor P ::

Hvala za namig :) Sicer me prikolica ne navdaja z navdušenjem, tako da ostajam zmerno skeptičen, ob hvaležnosti, da še delajo ZF serije.:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PARTyZAN ::

Prvi dve epizodi Beacon 23 sta od danes naprej zunaj. Serije nisem zasledil v nobenem od streaming servisov, ki so pri nas.

Prve ocene sicer ne zgledajo obetavne :D.

tikitoki ::

Ocene izgledajo porazno.

BigWhale ::

Trenutno je na IMDB ocena 5.9? Posamezna dela imata pa oceni 7.3 oz 7.4? Men se to ne zdi lih porazno.

kow ::

Meni pa. Ocene aktualnih serij s casoma mocno padejo.

DarwiN ::

Boste morali malo izbrusit BS detektor.. Tole se že po trailerju vidi, da ni vredno niti poskusit pogledat.. "Trije ljudje zaprti v enem prostoru + CGI". ;(( Niti gozda ni na spregled, kjer bi se lahko vsako drugo epizodo na low budget način lovili in nekaj/nekoga iskali. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PARTyZAN ::

Jaz sem bolj reviewe bral, pa so nasplošno bolj negativni. V vsakem primeru bom seriji dal priložnost, ker te dni pač ni veliko spacey contenta da bi bil izbirčen :).

DarwiN ::

Sej prideta seriji Alien in pa Babylon 5 Reboot.. Prej ko slej. :|
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PARTyZAN ::

Igra je lesena, dialogi so slabi. Partnerka je komentirala, da zna Lena Headey dost boljš odigrat (nisem gledal GoT). Na internetu so še kritike čez slab CGI, meni se zdi da niti ni pomemben ali moteč v tem settingu.

Vseeno bom vztrajal, do konca :).

BigWhale ::

DarwiN je izjavil:

Tole se že po trailerju vidi, da ni vredno niti poskusit pogledat.. "Trije ljudje zaprti v enem prostoru + CGI".


Pa si prebral knjigo? Ker knjiga je v vecini en clovek zaprt v enem prostoru, pa vcasih se mal pogovarja z enim kamnom. :>

Gregor P ::

Samo eno je brat knjigo o tem, drugo pa dobesedno strmet več ur v zaslon in gledat to :-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BigWhale ::

Moon film je bil kr dober. Pa je bla precej podobna stvar.

Mislim, ne pravim, da bo Beacon 23 dobra serija. Sam zadevo oznacit za porazno po tem, ko vidis oceno na IMDB je kr mal pretiravanje. :)

Okapi ::

Ena srednja žalost, po dveh delih.

link_up ::

jah fantje Stargate je bil samo en. :)
In and Out

Gregor P ::

PARTyZAN je izjavil:

Igra je lesena, dialogi so slabi. Partnerka je komentirala, da zna Lena Headey dost boljš odigrat (nisem gledal GoT).
Jaz sicer mislim da ni neka posebno dobra igralka, je bila pa idealna za GoT, ker tista vloga je bila pisana na kožo njenemu načinu igranja, ki morda kje drugje izpade preveč plehko.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BigWhale ::

Ja, tudi v Terminatorju je bila vloga Sarah Connor kar pisanja za njo.

Gregor P ::

Sem gledal, samo ne zaradi nje, se sploh ne spomnim niti enega trenutka z njo v tisti seriji. Tisto serijo so potem na koncu ukinili, ne?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

BigWhale ::

Saj jaz tud nisem gledal serije zaradi nje. Serijo je Fox ukinil, ja. Po T-2 je bila ta serija verjetno najboljsa stvar v celi Terminator fransizi. :D Na Rotten Tomatoes ima serija sicer kar dobre ocene.

Gregor P ::

Se pa zato spomnim Terminatorke, ki ga je ščitila in ta del te serije mi je bil pa všeč :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Jarno ::

Še moje misli glede SG. System Lordi (kot družbena ureditev) naj bi imeli svoje nastanke pred 24 tisoč leti, ko so gostitelji za goa'ulde bili še Unasi.
Že takrat so imeli tehnologije kot sarkofag in vesoljske ladje...in so veselo in dokaj stabilno zganjali svojo politiko do prihoda SG1.
Mislim, da je zato težko nadaljevati serijo Stargate, ker je huda dinamika sproducirala kr'neki situacijo.
Še huje je s SW univerzumom, ki lahko zgolj sanja slavo Stare Republike v svoji bližnji prihodnosti po SW IX.
Ah, tile Hollywoodski veleumi so preveč zagnani in ozkogledni.
#65W!

opeter ::

Dobra je bila tudi v Dreddu kot Ma-Ma
.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Ena srednja žalost, po dveh delih.


Dans je Howey objavil, da bo v nedeljo tretji del serije in dal link do knjige Beacon 23, ter dopisal, da je to knjiga ki je navdihnila serijo.

In dejansko je res. Prva dva dela sta nekaj povsem drugega kot tisto kar je bilo v knjigi. :D Men stvar ni bla tolk blazno zanic, sam mal sem se veselil, da bom poslusal monologe tipa v vesolju. :>

StratOS ::

Star Trek - Picard, trenutno 3 sezone, po moje najboljše dosedaj.

"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

oo7 ::

Constellation trenutno 83% na RT - https://www.rottentomatoes.com/tv/const...


Jutri izide prva epizoda.

delavec44 ::

oo7 je izjavil:

Constellation trenutno 83% na RT - https://www.rottentomatoes.com/tv/const...


Jutri izide prva epizoda.


Že kdo pogledal prve 3 epizode?

oo7 ::

delavec44 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Constellation trenutno 83% na RT - https://www.rottentomatoes.com/tv/const...


Jutri izide prva epizoda.


Že kdo pogledal prve 3 epizode?



A je že kje na travniku ?

delavec44 ::

Že od zjutraj se krave pasejo. Mam dol ampak ni časa do vikenda.

a_borlak ::

Povejte, če je za kaj. Zaenkrat me ne mika.

oo7 ::

Pogledal prvo epizodo Constellation vmes dvakrat zaspal. Ne bom gledal naprej.

delavec44 ::

Sem prebral par opisov in bom raje preskočil.

Sem namesto tega pogledal film I.S.S. in imam mešane občutke.

https://www.imdb.com/title/tt13655120/?...

StratOS ::

oo7 je izjavil:

Pogledal prvo epizodo Constellation vmes dvakrat zaspal. Ne bom gledal naprej.


Pogledal 3, občutki isti ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Lion29 ::

sem pogledal 1. epizodo, 2x zaspal - pogledal 1/2 druge epizode.... in snore fest.... no more agony
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Beacon 23 - Official Season 2 Trailer (2024) Lena Headey, Stephan James




Prvič slišim za tole TV serijo. Serija ima slabe ocene in tudi trailer ima veliko thumbs down. Je kdo gledal prvo sezono ? Verjetno se ne splača.

dussan ::

oo7 je izjavil:

Prvič slišim za tole TV serijo. Serija ima slabe ocene in tudi trailer ima veliko thumbs down. Je kdo gledal prvo sezono ? Verjetno se ne splača.


Sem gledal, gledal sem že tudi slabše. Brez skrbi lahko izpustiš, čeprav je bilo tudi nekaj zanimivih idej. Obrtniško pa je čisto solidno.

oo7 ::

The FARSCAPE Universe Returns For 25th Anniversary Special & Comic Collection
Fans of the cult classic space opera Farscape can celebrate the series' 25th anniversary with upcoming collected editions of its comics from BOOM!


https://screenrant.com/farscape-return-...





dussan je izjavil:

oo7 je izjavil:

Prvič slišim za tole TV serijo. Serija ima slabe ocene in tudi trailer ima veliko thumbs down. Je kdo gledal prvo sezono ? Verjetno se ne splača.


Sem gledal, gledal sem že tudi slabše. Brez skrbi lahko izpustiš, čeprav je bilo tudi nekaj zanimivih idej. Obrtniško pa je čisto solidno.



Hvala za odgovor. Ne bom gledal.

Lion29 ::



3 Body problem je koncno zunaj...
jaz se izogibam trailerjem in drugim spoilerjem, da si vimbolj sam ustvarim mnenje...

zaenkrat pogledal pilota in je obetavno... misterij.. znanost, alieni, etc.. upam, da ne bodo totalno zaj
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

CoreySteel ::

Sem se odločil najprej knjige prebrat, tako da bo moralo počakati :)
Twitter: @CoreySteel_

a_borlak ::

Je tudi kitajska različica te serije, tako da morda ne rabiš knjige brat :).

dussan ::

Problem treh teles (3 Body Problem) je prvi del triologije Remembrance of Earth's Past. Predlani sem prebral vse tri knjige prevedene v angleščino. Mislim, da je prvi in zadnji del dobro preveden (prevod Ken Lui - The Three-Body Problem in Death's End), pri drugem pa sem imel občutek, da prevod ni na nivoju (prevod Joel Martinsen, The Dark Forest).
So mi pa bile knjige, po dolgem času, res zanimive in so me pritegnile. Da ne bom kvaril - avtor lepo razvije idejo temnega gozda.

Lani sem pogledal kitajsko adaptacijo prve knjige. Nekateri jo kritizirajo, da je razvlečena, meni je bila všeč, čeprav res potrebuješ predznanje (torej prebrano knjigo), da jo razumeš. In vzeti si moraš čas, da ob seriji razmišljaš.

Netflix verzija me pravzaprav ni razočarala. Pogledal sem prve štiri dele in so čisto solidni. Ne ponujajo pa globine - zakaj so se nekateri akaterji odločili tako kot so se (več ne napišem zaradi kvarnikov).

IMHO - knjige so ena boljših stvari zadnjih let v ZF. Na žalost jih ni v slo prevodu, menda obstaja srbski in hrvaški. Priporočam najprej branje knjige, potem pa ogled serije. Kitajska sledi knjigi in je poetična, ameriška pa tudi ni slaba.

Lion29 ::

ravno koncal netflix prvo sezono 3bp

SPOILERS

kot nekdo, ki serije gleda, brez da bi bral knjige ali karkoli vedel o konceptu

vecino casa serija deluje ceneno... kadri s par ljudmi, bedni dialogi... slaba igra (Saul character (Jovan ADepo) je recimo v prvi delih totalno overactal da me je full motlo... Auggie character (Eiza Gonzales) isto... zelo slaba igralka.. se recimo so ji rekli, da je lih za speed 3 igrat :D kar se mi je zdelo smesno)

Moti me kar nekaj stvari pri takih serijah... ne razumem, ce imajo budget, zakaj ne zaposlijo kakega (astro)fizika samo da poda sanity check... ker glede na to, da je kao serija sci/fi...ne pomeni, da kr avtomatsko vrzejo real fiziko skozi okno in kar delajo kar hocejo.... par pcitnih primerov, ki me izjemno motijo - in so easy fixable (recimo scena na plazi z Will in Jin, ko je dala ona barcici v vodo... v morje... lol... in sta odplavali iz obale... kar sami... lol - komot bi lahko to naredili ob jezeu, pa bi bilo veliko lazje za oci.... pa pol v zadnji epizodi "nuklearne" bombe, ezkplozije, ko so pognale jadro naporej... lol... v vesolju, v vakuumu? :D pac ne morem, da se ne smejem takim vlkim fejlom... da niti ne omenjam, kako jim je sploh uspelo postavit 300 bomb v vesolje na zeljeno trajekcijo... v tako kratkem casu... kr neki no...

moram pa it se enkrat skozi del, kjer so razlozili, kako lahko santi komunicirajo real-time... moram najti tisti del in se enkrat checkirat... ker nisem dobro ujel... je pa pomemnbi del... meni se zdi recimo dobra resitev, da so imeli AI chat bot ali kaj podobnega, ki je sproti odgovarjal v njihovem stilu.... in zbiral podake... in pocasi posiljal/streamal informacije... malo verjetno .... moram se enkrat pogledat da prav komentiram

Izredno me je motil ta del, da so na hitro zeleli poslat to sondo z nekim glupim planom - tudi del, ko so kar pobili vse v panami na ladji.
Moti me del, da ce imajo te sofone, in tehnologijo da projecirajo karkoli nekomu - zakaj so pol hotli ubit Saula z metkom in ne poskrbijo, da se vsem trem zmesa? v 48h projeciranja lahko kogarkoli ubijejo ali zmesajo...

moti me, da ni nobenih politicnih intrigov, da se kar vsi strinjjao, da je tale PDF-PDA whatever na vrhu in da oni vodijo vseskupaj

mah.. tolko lukenj


Drugace pa se mi zdi serija kar gledljiva... vsec mi je koncept, da je postavljeno 400 let v prihodnost... se bi lahko razvila tekom let in sezon in prikazala razlicne generacije... kar je po mojem tezko, saj bolj ko prikazujes oddaljeno prihodnost, tezje je

me ni se serija ne zdi nek blockbuster... poln misterijev, itrig in zanimivosti... pac neka povprecna serija, z dobrim konceptom, s povprecno-slabo realizacijo... story line - kaj bomo naredili kot civilizacija me pritegne - par frisnih pristopov k sci/fi me tudi pritegne ... tak da zame, pozitivna ocena... in bom spremljal naprej.... mislim pa, da ima serija veliko vec potenciala in bi jo lahko veliko bolje realizirali
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
««
68 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvezdna vrata - Stargate SG1 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Sedem umetnosti
126790179 (14788) Barakuda1
»

Battlestar Galactica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
43146553 (11889) vostok_1
»

SG - Goa'uld, Tok'ra, Jaffa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5510841 (8272) Jst
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511896 (10051) yoco
»

Caprica (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8112172 (9352) Brane2

Več podobnih tem