» »

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

««
46 / 69
»»

black ice ::

Kdaj bo na sporedu Terra Nova?

LuGi ::

Cez 108 dni (1.9)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

LuGi ::

Mater so mi skenslali enih šovov > The Event, Outsourced, V, Mr. Sunshine, and Better With You. In verjetno se ni konec,..

Lion29 ::

se ni konec, ne
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

lebang1 ::

The Event tudi??
Pa saj so skenslali prav vse kar sem gledal :(
A obstaja kje kak seznam vseh teh skenslanih?

lp

Izi ::

Počasi so se že vse TV hiše zjasnile glede serij za letos in lahko naredimo en povzetek. Govorim SAMO o Sci-fi serijah.

Prihajajoče Sci-fi serije:

Battlestar Galactica: Blood & Chrome (vesoljska opera)
Vsebina: Avanture mladega Williama Adama, pred dogodki v Battlestar Galactici. Dogaja se v 10. letu 1. Cylonske vojne.
Kdaj: Verjetno letos. Februarja 2011 so menda začeli s snemanjem. Pilot bo dolg 2 uri.

Terra Nova (prazgodovinska sci-fi drama)
Vsebina: Leta 2149 je Zemlja na robu katastrofe, večina rastlinskih in živalskih vrst je iztrebljena. Popraviti se ne da nič več, edino kar nas lahko reši je časovno potovanje v prazgodovino.
Kdaj: Jesen 2011. So že mislili začeti ta mesec, pa so se ugotovili, da so specialni efekti zelo slabi in so začetek zato prestavili za nekaj mesecev.

Falling Skies (sci-fi drama)
Vsebina: Po vesoljskem napadu na Zemljo, se skupina preživelih ljudi organizira v boju proti vesoljskim napadalcem.
Kdaj: 19.06.2011, ob premieri se bosta predvajala 2 dela skupaj.

Trenutne Sci-fi serije:

Supernatural
6. sezona se končuje, 7. sezona neuradno potrjena
Kdaj: 20.05.2011, 22. del, zaključek sezone

The Vampire Diaries
2. sezona je končana, 3. sezona potrjena
Kdaj: September 2011

Fringe
3. sezona je končana, 4. sezona potrjena
Kdaj: September 2011

Doctor Who
6. sezona
Kdaj: 21.05.2011, 5. del

True Blood
4. sezona
Kdaj: 26.06.2011, 1. del

Sanctuary
3. sezona
Kdaj: 23.05.2011, 17. del

Merlin
4. sezona, premor med sezonami
Kdaj: September 2011

The Walking Dead
2. sezona, premor med sezonami
Kdaj: Jesen 2011, 1. del

Eureka
4. sezona, premor na sredini sezone
Kdaj: 11.07.2011, 11. del

The Listener
2. sezona
Kdaj: 20.05.2011, 13. del

Primeval
5. sezona, premor med sezonami
Kdaj: 24.05.2011, 1. del


Končane Sci-fi serije v letošnjem letu:

Smallville
- Konec po 10. sezonah
Stargate Universe - Konec po 2. sezonah
The Event - Konec po 1. sezoni
Medium - Konec po 7. sezonah
Caprica - Konec po 1. sezoni
Outcasts - Konec po 1. sezoni
V - Konec po 2. sezonah
No Ordinary Family - Konec po 1. sezoni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Izi ::

Verjetno bi bilo dobro, da kakšen moderator sedaj ko ni več serije SGU spremeni naslov teme :D
Predlagam "Sci-fi serije" ali pa kaj podobnega.

Okapi ::

in lahko naredimo en povzetek.
Na najbolj zanimivo si pa pozabil;)

Falling Skies @ Wikipedia - premiera 19. junija.

O.

Gregor P ::

Ali se pri teh vampirjih dogaja kaj znanstveno-fantastičnega, da sodi med ZF? Ne vem, recimo, da je šlo za ponesrečen laboratorijski preizkus, kjer so se ljudje spremenili v vampirje? Ali gre zgolj za fantazijo per se?

Zombije "tipa Resident Evil" še nekako razumem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

SuperKobeD ::

Ne vem če/koliko spada v to kategorijo ampak J.J. Abrams prihaja z novo serijo Alcatraz. Po trailerju sodeč izgleda zelo obetavno :)

http://www.comingsoon.net/news/tvnews.p...
[With the lights out]

Izi ::

Okapi je izjavil:

Na najbolj zanimivo si pa pozabil;)

Oops, res je. Sem dodal.

Lion29 ::

Gregor P je izjavil:

Ali se pri teh vampirjih dogaja kaj znanstveno-fantastičnega, da sodi med ZF? Ne vem, recimo, da je šlo za ponesrečen laboratorijski preizkus, kjer so se ljudje spremenili v vampirje? Ali gre zgolj za fantazijo per se?

Zombije "tipa Resident Evil" še nekako razumem.


ja res je fantazija != znanstvena fantazija/fantastika

merlin, supernatural, true blood in vampire diaries nima kaj iskati med Sci-fi, ker nimajo nic znanstvenega... samo fantazija...

sej enrkat smo, ce se ne motim, ravno v tej temi debatirali o tem....
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PARTyZAN ::

Terra Nova izgleda kul. Upam, da bo serija OK, ko začne izhajat.

Okapi ::

Pozabil si tudi 4. sezono Torchwooda (spin-off dr. Whoja za odrasle).
Torchwood: Miracle Day @ Wikipedia
Štartala bo 8. julija.

O.

Izi ::

Lepa reč, Torchwood sem že davno odpisal, ker se je 3. sezona končala leta 2009.
Ni ravno običajno, da med eno in drugo sezono mine kar 3 leta :D

Moram pa priznati, da mi Torchwood ni bil ravno všeč zaradi preveč nazorno prikazane moške homoseksualnosti, ki v taki seriji povrh vsega sploh nima nobenega smisla. Se sicer nimam za homofoba, ampak kar je preveč je pa preveč. V Torchwoodu so se moški ves čas francosko poljubljali, se strastno objemali, lizali in si izpovedovali ljubezen, kamera pa je vse to od blizu snemala. Mi je šlo kar na bruhanje ;((
Tega mi ni potrebno gledati.

Nikec3 ::

Pri BSG: B&C bi samo dodal, da serija še ni potrjena dlje od pilota. Torej, posnet je samo pilot, če bo pa kaj s serije se bodo še pa odločili.

Terra Nova dolgi trailer:


Kar se izgleda tiče bo kar konkurirala GOT. Kar se zgodbe tiče pa zgleda precej drame, kar me sicer ne moti, vendar ni videt, da bi bili igralci kaj preveč talentirani kar se igre tiče.

Z štirimi besedami: Avatar/Jurassic Park hibrid

Izi ::

Nikec3 je izjavil:

Pri BSG: B&C bi samo dodal, da serija še ni potrjena dlje od pilota. Torej, posnet je samo pilot, če bo pa kaj s serije se bodo še pa odločili.

Sem malo brskal in 2 urni pilot je res že končan. Upam, da ga bomo videli, četudi se glede serije premislijo.
Zgodba se namreč sliši se kar zanimivo.

Malo spoilerja:
Vojna med Ljudmi in Cyloni je na vrhuncu. Adama, ki ima v tem času okoli 20 let, je ravno poklican na vesoljsko ladjo Galactica, da bi tam služil kot pilot lovca. Galactica iz tistega časa je precej stara in v številnih bitkah precej poškodovana ladja, njen kapitan pa ni v nič boljšem stanju :D
Nikjer nisem zasledil, ali gre za predhodnico Galactice z istim imenom, ali gre dejansko za isto ladjo, ki smo jo gledali v stari seriji.
Kakorkoli že, Adamo takoj pošljejo na bojno misijo, ki pa mu ne gre ravno od rok, ker se je učil za pilota "Viperja", posadijo ga pa v "Raptorja", ki ga še svoj živ dan ni vozil, ...

LuGi ::

SuperKobeD je izjavil:

Ne vem če/koliko spada v to kategorijo ampak J.J. Abrams prihaja z novo serijo Alcatraz. Po trailerju sodeč izgleda zelo obetavno :)

http://www.comingsoon.net/news/tvnews.p...


Vsecno.

Izi ::

Pomoje Alcatraz spada sem, saj je glede na trailer nekaj podobnega kot X-Files.
Pa še Hurleya bomo spet videli. Kot kaže trailer, od Losta ni shujšal še nič, prej bi rekel, da je še pridobil nekaj kilogramov :D

Lion29 ::

smo ga ze videli v seriji mr. sunshine
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Da, smo ga videli tudi pri Fringu -> Kevin;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nikec3 ::

Malo spoilerja:
Vojna med Ljudmi in Cyloni je na vrhuncu. Adama, ki ima v tem času okoli 20 let, je ravno poklican na vesoljsko ladjo Galactica, da bi tam služil kot pilot lovca. Galactica iz tistega časa je precej stara in v številnih bitkah precej poškodovana ladja, njen kapitan pa ni v nič boljšem stanju
Nikjer nisem zasledil, ali gre za predhodnico Galactice z istim imenom, ali gre dejansko za isto ladjo, ki smo jo gledali v stari seriji.
Kakorkoli že, Adamo takoj pošljejo na bojno misijo, ki pa mu ne gre ravno od rok, ker se je učil za pilota "Viperja", posadijo ga pa v "Raptorja", ki ga še svoj živ dan ni vozil, ...


Galactica je bila med prvo cylonsko vojno najboljša ladja na obeh straneh in kolikor jaz vem precej nova, Galactica pa jasno da bo ista. Vozili bodo Viperje Mark II (stari Viperji v BSG 2003), ki so bili takrat najboljši lovci.

Izi ::

Battlestar Galactica: Blood and Chrome – pilot episode SPOILERS
Evo, tukaj sem prebral vsebino pilota.
Glede na vse ostale podatke si ni mogel kar izmisliti zadeve.

Adama’s been assigned to the Galactica, a broken-down old vessel run by the equally as weary Silas Nash

Glede na moje znanje angleščine piše, da je Galactica stara podrtija, z zgonjenim kapitanom.
In kot kaže menda sploh nimajo Viperjev, ali pa jim jih je zmanjkalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Nikec3 ::

Sem skoraj prepričan, da je bilo v BSG 2003 seriji rečeno, da bila Galactica najboljša ladja v prvi vojni. Poleg tega ni logično, da bi jo obdržali v floti še 50 let, če je že takrat bila taka kripa.

Gregor P ::

Drži ...
Wiki Battlestar Galactica (2003)
Galactica entered service in the early years of the Cylon War, under the command of Commander Nash. During her service, Galactica formed a part of Battlestar Group 75 (BSG 75), a Colonial force described by series creator Ronald D. Moore as a mixed force of vessels somewhat similar to a US Navy carrier strike group.

Like any of her sister ships, which may have survived the original Cylon War, Galactica underwent refits and upgrades (for example, at the end of her career, she was equipped with the latest Mark VII Viper space superiority fighter). However, the computer systems were neither networked nor integrated during these refits due to the fears of its commander William Adama.

... ampak
Ladja iz stare serije (Wiki)
Battlestar Galactica

Last surviving Battlestar, built 500 yahren before the close of the Thousand Yahren War. It is commanded by Commander Adama. The Galactica has about 150 Vipers aboard, a mixture of its own, some from the other Battlestars at the Peace Conference, and a great number of fighters from the Pegasus.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jest10 ::

Sem skoraj prepričan, da je bilo v BSG 2003 seriji rečeno, da bila Galactica najboljša ladja v prvi vojni.


Poglej znova;)
Ni bila najboljša. Le zadnja, ki je še bila v uporabi. Bila je pa iz prve serije 12-tih ladij.

Gregor P ::

V prvi vojni jest10, ne drugi;)
Galactica entered service in the early years of the Cylon War

(kar se BSG 2003 tiče)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Izi ::

Battlestar: Blood & Chrome, takes place in the 10th year of the first Cylon war. As the battle between humans and their creation, a sentient robotic race, rages across the 12 colonial worlds, a brash rookie viper pilot enters the fray. Ensign William Adama, barely in his 20’s and a recent Academy graduate, finds himself assigned to one of the most powerful ships in the Colonial fleet...the Galactica.

The talented but hot-headed risk-taker soon finds himself leading a dangerous top secret mission that, if successful, will turn the tide of the decade-long war in favor of the desperate fleet.

Imate prav, tole bo bolj pravilno, je iz SyFy najave za serijo.

Galactica je dejansko najmočnejša kolonialna ladja.
William Adama, ki je star komaj 20 let, je ravno končal akademijo in ima najnižji vojaški čin. Je talentiran in kot vsak mladenič seveda "hot-headed risk-taker" :D
Pokličejo ga na Galactico in že kmalu se znajde v nevarni in "top secret" nalogi, ki lahko spremeni izid vojne.

Berserker ::

Ja kolikor vemo, je prej služil svoj kruh na drugih battlestarih vključno z Valkyrie. Je pa jasno da je Galactica v času prve vojne dokaj sodobna ladja, ni pa najboljša saj imamo več takšnih ladij istega razreda (recimo Columbia).

Nikec3 ::

Berserker je izjavil:

Ja kolikor vemo, je prej služil svoj kruh na drugih battlestarih vključno z Valkyrie. Je pa jasno da je Galactica v času prve vojne dokaj sodobna ladja, ni pa najboljša saj imamo več takšnih ladij istega razreda (recimo Columbia).


Galactica je edina, ki je preživela do konca druge cylonske vojne, tako da je najboljša 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Berserker ::

Nikec3 je izjavil:

Berserker je izjavil:

Ja kolikor vemo, je prej služil svoj kruh na drugih battlestarih vključno z Valkyrie. Je pa jasno da je Galactica v času prve vojne dokaj sodobna ladja, ni pa najboljša saj imamo več takšnih ladij istega razreda (recimo Columbia).


Galactica je edina, ki je preživela do konca druge cylonske vojne, tako da je najboljša 8-)


Lahko so jih preprosto razrezali. Mislim pa, da so se zgledovali po bojnih ladjah tipa Iowa. Te ladje so bile v službi vse od ww2 in do zalivske vojne. Danes so vse ladje spremenjne v muzej in v rezervi kot Galactica. :)

jest10 ::

Gregor P je izjavil:

V prvi vojni jest10, ne drugi;)
Galactica entered service in the early years of the Cylon War

(kar se BSG 2003 tiče)

Jaz pa govorim o čem?:|

ttommy ::

The event pa nima neke podpore za podnapise, čeprav je bil zadnji del?
Gamer

Okapi ::

Zadnji del bo naslednji teden. Drugače pa, kar se Eventa tiče:
NBC canceled the series on May 13, 2011, but producers began talks to continue the series elsewhere.


O.

ttommy ::

Aja, točno- sem zamešal, ker je bil od SGU zadnji del.
Gamer

Lion29 ::

pismi..pa ja valda tle ni folka, ki nebi znal anglesko...ali pac?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

LuGi ::

Okapi je izjavil:

Zadnji del bo naslednji teden. Drugače pa, kar se Eventa tiče:
NBC canceled the series on May 13, 2011, but producers began talks to continue the series elsewhere.


O.


Nekje sem prebral da se zanima Netflix zanj ;)

ttommy ::

Lion29 je izjavil:

pismi..pa ja valda tle ni folka, ki nebi znal anglesko...ali pac?


Seveda znam angleško, ampak ne tako dobro ,da bi lahko gledal film brez podnapisov. Razumel bi nekje 80% ,kar pa ni dovolj ..
Gamer

jest10 ::

ttommy je izjavil:

Lion29 je izjavil:

pismi..pa ja valda tle ni folka, ki nebi znal anglesko...ali pac?


Seveda znam angleško, ampak ne tako dobro ,da bi lahko gledal film brez podnapisov. Razumel bi nekje 80% ,kar pa ni dovolj ..


Pa ravno tako se boš najhitreje naučil razumeti. S podnapisi itak spregledaš pol filma, ker loviš tiste črke, namesto da bi se posvetil dogajanju.

Nikec3 ::

Glej z angleškimi podnapisi. Je veliko lažje, pa še pravopis se učiš zraven :D

Berserker ::

Žalostno je to da je folk danes prav negativno presenečen če slučajno kdo ne obvlada kakšen germanski jezik ali dva ? :|

Lonsarg ::

Najprej se naučit angleško, potem pa naučit hodit, tak je:) Podnapisi res pokvarijo film, ker tolk v njihi buliš, to mi gre na živce v kinih.

Gregor P ::

Žalostno je, da na naših šolah ni samoumevno, da nas učijo vse jezike sosed (vključno z madžarščino), poleg še ostalih izbirnih jezikov.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Jst ::

Jaz najrajši gledam z angleškimi podnapisi, ker je vedno, v vseh serijah in filmih, kakšen igralec, katerega slabo razumem ali pa med hitrimi pogovori večih ljudi kaj zamešam in ko mi ni potem logično, samo pogledam spodaj kaj piše. Velikost pa tako majhno, da se res komaj vidi in ne moti videa, ampak vseeno dovolj veliko, da lahko preberem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

LuGi ::

Mene podnapisi motijo.. pač če kej ne razumem smola..move on.. nisem se nikol nic pomembnega zgresil :D

Gregor P ::

Se strinjam z Jst-om, če bi se mi seveda sploh dalo za vse serije in filme nalagati podnapise:D

Je pa tudi res, da so moteči, ker avtomatično prebiram vse podnapise pa četudi so v kitajščini:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

Jaz se tudi ne sekiram, če kakšnega momljača ne razumem. Itak mi gredo te serije pri enem ušesu not in pri drugem ven:D

O.

Lion29 ::

Zalostno je, da ce spremljas serijo/serije v angleskem jeziku, da potem tega ne obvladas... se bolj pa da ne naredis nic zato... namrec podnapisi so slabi za 2 stvari....

1. prevodi so ponavadi dokaj ok, za stekanje bistva... ampak velikokrat se zgodi, da se prevaja bodisi dobesedno bodisi pa so sale oz. karkoli prenesene v nase okolje, da lazje dojamemo bistvo... v obeh primerih pa izgubis originalno zamisel reziserja/piscev...

2. fokus. pri branju podnapisev se nekaj tvojega fokusa izgubi za opravljanje tega opravila. Zato lahko v seriji kaj izpustis/spregledas ali prevec povrsno pogledas.... nic drasticnega za razumevanje celotne serije ampak vseeno...

Ipak se gre tle za anglescino. Torej jezik, ki je uporabljen povsod... sploh pa na internetu in v racunalnistvu na sploh. V mojih oceh ni nobenega opravicila, da se tega jezika ne pozna... ajde obvladati ga je drugo...

torej najlazje se ga naucis na 3 nacine (ce nimas moznosti iti v ameriko ali anglijo)
1. brati knjige/stripe/revije/clanke v angleskem jeziku... priporocam nezahtevne revije in stripe...naslednji korak knjige
2. chatati prek irca/MSN-ja, skype-a, etc.. z nekom ki obvlada jezik
3. gledanje sitcomov ali animejev v angleskem jeziku z angleskimi podnapisi. Jezik pri omenjenih zanrih je sila preprost... in iz tega lahko najvec izvleces

anglescina je tak dostopna povsod...in ce redno spremljas serije bi jezik moral obvladat!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Povej to tistim, ki leta spremljajo mehiške telenovele, če že znajo kaj špansko?:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

Gregor P je izjavil:

Povej to tistim, ki leta spremljajo mehiške telenovele, če že znajo kaj špansko?:D


jaz sem znal hitro... pa sem dal skozi "le" 3... s tem da imam dobro podlago italjanscine, ki pa pri pogovorih prej moti
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
««
46 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvezdna vrata - Stargate SG1 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Sedem umetnosti
126790292 (14901) Barakuda1
»

Battlestar Galactica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
43146633 (11969) vostok_1
»

SG - Goa'uld, Tok'ra, Jaffa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5510879 (8310) Jst
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511926 (10081) yoco
»

Caprica (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8112194 (9374) Brane2

Več podobnih tem