» »

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

Stargate Universe in druge Sci-fi serije

««
26 / 69
»»

Lonsarg ::

Mene pri nanizanki dialogi ne zanimajo kaj dosti, tudi scena ne, gre za visji point nanizanke. Nekakoo podobno kot pri sliki od pikasa ne gledas, kako grdo je narisano, ampak gledas sporocilo slike.

Meni se je B5 totalno custveno vtisnila, do solz. Nekako tako kot 4400 nanizanka zza primer, ni bil scifi element B5 tisti, ki bi me preprical.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Gregor P ::

Po tej logiki je pa Star Trek superioren nad B5; če se gre za samo idejo, koncept, sporočilnost serije, filozofije v ozadju, četudi jim tega ni vedno uspelo prikazati na platnih oz. malih ekranih8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Lonsarg je izjavil:

Meni se je B5 totalno custveno vtisnila, do solz. Nekako tako kot 4400 nanizanka zza primer, ni bil scifi element B5 tisti, ki bi me preprical.

... dobro, sedaj smo prišli od filozofije do čustev; v tem primeru ne morem argumentirati ker gre za povsem subjektivni element; torej smo se oddaljili od ZF elementa. Mene je npr. kot otroka tudi zelo čustveno ganil E.T., ali pa serije Plant opic, ali pa (mislim da sem že omenil) Benji, Zax and the Alien Prince ter Terrahawks; kako sem navijal za Zeroide:)

P.S.: dvojni k. ker nisem mogel popraviti/urediti zgornjega.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PARTyZAN ::

Azgard: ne futrat trola.

Izi ::

Azgard ima prav, Gregor P pa brca v temo, ker je ostal brez pravih argumentov :P
Babylon 5 je dejansko namenjen malo starejši publiki, je precej dialogov, vsakovrstnega spletkarjenja in politike. Da pa grafično ni na nivoju Avatarja je pa jasno, saj gre za 16 let staro serijo. Vseeno pa na vsej črti poseka originalni Star Trek in prav tako Star Trek Next Generation.
Je pa tudi res, da tisti, ki smo serijo gledali 15 let nazaj, v tistih časih nismo bili tako zasičeni z Sci-Fi kot danes in smo serijo verjetno ohranili v lepšem spominu kot ji morda pritiče.

Andromeda pa je resnično bolj primerna za mlajšo populacijo, kjer je akcija in vizualno dogajanje edino kar šteje, ozadja pa zgodba in karakterji skorajda nimajo. To so kot kaže hotelo popraviti v zadnjih sezonah, pa so vse skupaj zavozili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Lonsarg ::

Sej ni trol, sam pač očitno ni dobro pogledal B5 serije. Al pa pač gleda res na sci fi izključno. B5, tako kot tudi Star Trek DS9(meni najljubši star trek, če odšteješ prve dve sezoni:)) Je marsikej drugega, kot sci-fi, pač se dogaja v nekem sci-fi okolju, čisto mimogrede, ni pa niti slučajno to bistvo nanizank. Take so SG SG1, pa ostali Star Treki, ko so res vsak del neko drugo sci-fi bitje spoznali, ali pojav:)

Gregor P ::

Ne vem, koliko ste stari fantje in dekleta, ampak origalni Star Trek je bil takrat prava revolucija na malih ekranih; pa ne samo to, celo doprinesel je nekaj družbi, je bil več samo od zabave; primer:

družbeno pomembna vloga igralke Nichelle Nicols
It was in Star Trek that Nichols gained popular recognition by being one of the first black women featured in a major television series not playing a servant; her prominent supporting role as a female black bridge officer was unprecedented. During the first year of the series, Nichols was tempted to leave the show, as she felt her role lacked significance; however, a conversation with Dr. Martin Luther King, Jr. changed her mind. Though specifics of the conversation vary, in generalities she has reported that Dr. King personally encouraged her to stay on the show, telling her that he was a big fan of the series. He also told her she "could not give up" because she was playing a vital role model for black children and young women across the country, as well as other children who would see African Americans as equals.
(vir: Wiki)

... za koliko ZF serij lahko to rečete? Zato komentarji o "trollanju" res niso na mestu, tako kot je rahlo smešno poveličevanje "otročjih" ZF serij samo zato ker ste jih gledali kot otroci (oz. ste še vedno najstniki) in so se vam pač vtisnile v spomin ipd.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lonsarg ::

Pa saj Star Treki se ve, da so bili revolucija.

Jaz sem gledal B5 dobre pol leta nazaj... Torej z 22 leti in ne kot najstnik. Pravzaprav sem vse nanizanke gledal v zadnjih 5 letih. Vključno od Star Trekov DS9, Voyager in TOS ene 8 delov, pa sem odnehal:) Nanizanko z katero sem rastel bi lahko rekel Stargate SG-1. In prav tako kot SG-1 velja tudi za Star Trek, da gre res za nanizanko, ne nadaljevanko kakor B5 ter BSG. Taki zlo lahkotni so deli za gledat, komot samo enega pogledaš, ne cele serije.

Ni neke filozofije zadaj no, vsaj ne v takem smislu, kot jo imaš pri B5 ter BSG. Ne vem pravzaprav, kje vidiš toliko razlik med B5 in BSG. Zlo podoben princip drama based sci-fi nadaljevanke sta obe. Če je bila nekomu všeč Glactica ne bi dvakrat pomislil, da bi mu ravno B5 priporočal za naslednjo serijo, ter potem DS9.

Čeprov da bom fer do BSG, še vedno ju poseka. V isti koš ju dam zaradi podobne zasnove, kvaliteta BSG še vedno zmaga za veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Gregor P ::

Težko se pogovarjam s teboj, če za Star Trek izjaviš

Lonsarg je izjavil:

Ni neke filozofije zadaj no,
8-O

Kaj naj sploh rečem na to? Morda le to, da so ljudje napisali celo knjige o filozofiji v ST npr. Star Trek and Philosophy: The Wrath of Kant (Popular Culture and Philosophy)

... ali pa citat iz Wikija:
Star Trek stories usually depict the adventures of humans and aliens who serve in Starfleet, the spaceborne humanitarian and peacekeeping armada of the United Federation of Planets. The protagonists are essentially altruists whose ideals are sometimes only imperfectly applied to the dilemmas presented in the series. The conflicts and political dimensions of Star Trek sometimes represent allegories for contemporary cultural realities: Star Trek: The Original Series addressed issues of the 1960s,[3] just as later spin-offs have reflected issues of their respective decades. Issues depicted in the various series include war and peace, the value of personal loyalty, authoritarianism, imperialism, class warfare, economics, racism, religion, human rights, sexism and feminism, and the role of technology.[4] Roddenberry stated: "[By creating] a new world with new rules, I could make statements about sex, religion, Vietnam, politics, and intercontinental missiles. Indeed, we did make them on Star Trek: we were sending messages and fortunately they all got by the network."


... in še veliko je tega; ne morete kar tako počez komentirati neke zadeve na katere se očitno ne spoznate dovolj dobro oz. še nimate dovolj kilomentrine za seboj, ali še huje vas ZF del sploh niti ne zanima toliko, niti ne same scene, dialogi itd. ampak bolj drama, čustva ipd.:8) ... ko sem nazadnje pogledal naslov teme, se naj bi pogovarjali o znanstveno-fantastičnih serijah:|

Pri B5 pa pač vztrajam, da serija resnično ni nič posebnega in jo nikakor ne bi priporočal tistemu, ki mu je všeč BG.

Še citat avtorja B5 (sicer vzet iz konteksta): "I dragged out my notes on [...] science (the ones that didn't make my head explode), and started stitching together a crazy quilt pattern that eventually formed a picture." Torej še sam avtor prizna, da zgolj "lahkotno" uporablja znanost v serijah, medtem ko imaš na straneh NASA-e celo članek o znanosti v Star Treku, cit.:

Generally Star Trek is pretty intelligently written and more faithful to science than any other science fiction series ever shown on television.


... da niti ne omenjam po kateri ZF vesoljski ladji je bil imenovan prvi Space Shuttle.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Nikec3 ::

Je pa tudi res, da tisti, ki smo serijo gledali 15 let nazaj, v tistih časih nismo bili tako zasičeni z Sci-Fi kot danes in smo serijo verjetno ohranili v lepšem spominu kot ji morda pritiče.


Se hecaš? Danes pravega sci-fi-ja skorajda ni, je samo Fantasy s svojimi vampirji, volkodlaki, zombiji itd. To ni sci-fi.

Od pravega sci-fi imamo trenutno SGU, Caprico in V, pa še nekaj soft sci-fi-ja kot naprimer Eureka, Warehouse 13...In vse te tri prave sci-fi serije bodo verjetno ukinjene. Pardon, Caprica je že bila ukinjena.

Okapi ::

Pozabil si na Event.

O.

Dr_M ::

Pa Fringe, ena boljsih Sci-Fi trenutno, poleg Warehouse 13 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Nikec3 ::

Dr_M je izjavil:

Pa Fringe, ena boljsih Sci-Fi trenutno, poleg Warehouse 13 :)


Da, soft sci-fi, ki nikoli ne bo postal dovolj kulten, da bi se o njem pogovarjali čez 20 let. Zdaj se pogovarjamo o samih space sci-fi serijah, o čem se bomo čez 20 let, glede na to, da je trenutno space sci-fi dobesedno mrtev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Gregor P ::

Si mi dal malo za razmišljati Nikec:), če je space Sci-Fi zares mrtev, je to v bistvu pozitivno znamenje, ker bi to pomenilo, da je naša resnična znanost glede raziskovanja vesolja ipd. že tako razvita, da za nas ljudi to sploh ni noben ZF več (torej posledično ni potrebe po nekih posebnih vesoljskih ZF serijah, ker bi to pač bile zgolj samo še drame ter ostale običajne zvrsti avdiovizualnih del); samo vseeno mislim, da še nismo prišli tako daleč:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lonsarg ::

Pri enem običajnem delu Voyagerja spoznajo eno novo bitje/raso, majo mal spletk med sabo in to je to. Noben globji zaplet, o katerem bi razmišljal recimo še en teden, je ultra zanimivo, veliko scifi materiala dajo v en del, tak da je res pristna serija. Ne vem pa kje ti vidiš kako globoko filozofijo zadaj, so vmes kaki elementi, ne moreš pa niti slučajno ST definirati kot serija, ki ti da mislit. Je lahkotna serija, pogledaš jo preden greš spat, pa nič težje ne zaspiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Lion29 ::

ze vidim, da se bom jaz moral dati zraven in napisati en dober sci-fi scenarij... idej je ogromno... zanima me samo kdo bi me jemal resno :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Lonsarg je izjavil:

Ne vem pa kje ti vidiš kako globoko filozofijo zadaj, so vmes kaki elementi, ne moreš pa niti slučajno ST definirati kot serija, ki ti da mislit. Je lahkotna serija, pogledaš jo preden greš spat, pa nič težje ne zaspiš.


Kaj sedaj niso več mirodajna, čustva, pa filozofija, sedaj smo že na tem, kako dobro "uspavalno sredstvo" je neka ZF serija?8-O
(mišljeno sarkastično)

Mislim, da imajo že samo Borgi izjemen filozofski potencial; ampak saj ne govorimo o samo enem delu, ali dveh, ampak o neki celotni seriji oz. franšizi, skupaj s pozitivnimi in negativnimi deli (recimo Star Trek: Enterprise so celo ukinili). Ti si omenil celoten Star Trek (kakor jaz govorim o celotni B5):

Lonsarg je izjavil:

Lahko samo rečem, da so razni Star Treki ... igrače, proti nanizankam kot sta B5. Torej če bi ti dal B5 v do 12let, bi jaz dal ... star trek v do 6 let.


... s tem se človek pač preprosto ne more strinjati. Bi bilo pa vseeno lepo, če bi v svojih komentarjih tudi kaj konkretnega argumentiral; sam sem ti točno povedal za kaj je vsaj za mene B5 zanič ter zakaj menim, da se krepko motiš glede Star Treka; podal sem celo povezave, video ipd.:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Nikec3 ::

Babylon 5 še nisem gledal, v prihodnosti si še ga verjetno bom. Lahko pa brez problemov rečem, da lahko sci-fi serije ki sem jih gledal delim na dve skupini. Med tako imenovane "light" in "dark" serije. Med light sodijo Stargate SG-1, Stargate Atlantis, TOS, TNG(ostalih star trekov še nisem pogledal). Medtem ko v dark skupino sodijo BSG, ter novejša Caprica in SGU. Nova serija V se po mojem mnenju nahaja nekje vmes(mogoče se malo nagiba k light).

Kam sodi B5 pa morate vi razjasniti. 8-)

PARTyZAN ::

Celotna zgodba, znanost in ideali se v nobenih serijah ne klapa tako neverjetno dobro kot v Star Treku. Ta serija je bila inspiracija za ideje nove tehnologije, ki jo uporabljamo danes ... nekaj o čemur lahko ostali samo sanjajo. Big picture je znan in vsaka nova serija znotraj te zgodbe se je držala okvira, ki so ga definirale prve sezone naslova.

In ja, si trol, če tako na hitro označiš celotno serijo nadaljevank za "otročje", ker si pač ti tako rekel. Sem že nekaj Sci-fija dal čez in mi še nikoli ni bil problem pogledat kateregakoli STja ponovno. Sem zato otročji? Po tvojem nabijanju ... ja.

PS
Kaj je zate odrasel scifi? Vesoljska esmeralda oz. SGU & co.?

Gregor P ::

Otročja je tista, ki je namenjena mlajšim gledalcem, otrokom pač, ali pa če malo razvlečem, tista, ki svoje odrasle gledalce ne jemlje resno:) ... sedaj si pa ponovno poglej video, ki sem ga podal zgoraj in mi povej, koga ti meniš, da nagovarja? Odrasle? Mislim, dialogi v omenjeni seriji so obupni, zelo slabo zaigrani, dobesedno podcenjujoči do odraslih gledalcev. Scene me spominjajo na tiste slabše risanke za otroke B kategorije z manjšim proračunom. Ampak oceno na IMDB-ju ima pa skoraj 9; vendar saj tudi Avatar ni nič posebnega, razen vizualno seveda, pa ga nekateri kujejo v zvezde, različni okusi pač.

Sedaj pravite, da je v ozadju ne vem kakšna filozofija in neka zagotovo je, kako pa drugače? Vendar če se gremo tako, potem ima marsikatera serija oz. film, ki je sicer popolnoma zanič (torej slabo narejen), lahko tudi v ozadju odlično filozofijo in idejo itn. Sicer mimogrede ne poveste, kakšno filozofijo ima v ozadju? Potem pravite, da ima izredno sporočilnost; vendar mi ni jasno, kakšno sploh mislite? Kaj tako globokega nam sporoča ta serija? Da je treba odpustiti vesoljcem, pa četudi govorijo angleščino z obupnim naglasom:D Potem, da je zelo čustvena. Dobro, to je zares subjektivna zadeva, ne morem komentirati. Menim, da so prav tako čustveni elementi v drugih serijah, tudi v Andromedi, za katero prav tako mislim, da je otročja. Ampak, če imate višje mnenje o neki seriji, samo zato ker se vam je v mladosti vtisnila v spomin, potem moramo pač danes spustiti merila za vse serije.

Kot lahko vidiš, resnično težko nekaj argumentiram, če mi pa ne podate skoraj nobenega materiala, vsebine, preprosto trdite, da vam je všeč, ker vam pač je (X filozofija, X sporočilnost + emocije):|

Poleg tega, da govorimo o ZF serijah, a vendar:

Lonsarg je izjavil:

Je marsikej drugega, kot sci-fi, pač se dogaja v nekem sci-fi okolju, čisto mimogrede, ni pa niti slučajno to bistvo nanizank.

... torej ZF del teh serij sploh ni pomemben!?!8-O

Torej sam pa gledam ZF serije ravno zaradi ZF dela, šele nato sledi vse ostalo; sicer imam na voljo ogromno drugih serij. Na mojo veliko žalost so praktično vse ZF serije nekako "otročje", nekatere malo več, druge spet malo manj; tudi igralci, pa če so še tako dobri, običajno igrajo kot za nalašč bolj otročje, očitno velja neko pravilo oz. koncept v ozadju, ki ga vsi sledijo. Razumljivo je tudi, da ne morejo biti popolne in da morajo zadovoljiti več okusov ter da so tudi finančno omejene; zato smo včasih odpustili marsikatero cenenost, ali napako, pa četudi si videl nitko na kateri je visel model vesoljske ladje, ali pa da so bili vesoljci zgolj igralci s pobarvanimi obrazi. Danes so seveda naše zahteve večje.

Mislim, da je bila BG dokaj odrasla, z manj "otročjimi" elementi. Fringe se mi tudi zdi v redu. Za stare pa lahko uvrstim tudi ST, ta stara The Twilight Zone, Logan's Run itn.:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lonsarg ::

Gregor, nesporazum med nama je, ko drugače razumeva kaj je otročja nanizanka. Ti si trdil da je B5 otročja, jaz sem odgovoril, da je Star trek definitivno bolj otročji kakor B5. Nikjer nisem trdil, da je B5 boljša, ali pa slabša.

Ti pa si izjavo, da je star trek bolj primerna za mlajše(otročja to pomeni mar ne) vzel, kot da sem jaz izjavil, da je star trek zdaj slab, oziroma slabši. B5, ter BSG sem dal v isto koš glede primernosti za malo večjo starost gledalcev. Ne v isti koš glede kvalitete, nisem vedel sploh, da se ti o kvaliteti pogovarjaš.

Gregor P ::

Sam sem ti podal naključni video izsek, kjer je jasno videti "otročjost" B5 (glej zgoraj) in tako zgleda praktično cela serija (vsaj tako sem jo doživel sam); prepričaj me, da ni res:D

Preprosto ne moreš samo reči, da je ST "definitivno bolj otročji kakor B5" in ne podati nobenih "dokazov"; tako poceni te pač ne bom spustil skozi:P

Trdim torej, da je ST "znanstveno" bolj zahtevna (ZF serija) za gledalce kot pa B5 oz. da otroci lažje spremljajo B5 kot pa ST.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nikec3 ::

Jaz pa pravim, da sta ST in B5 obe skupaj bolj otročji od BSG. Sta zdaj srečna? ;((:D8-)

AmokRun ::

Prepiranje kaj je bolj otročje, je otročje.:D

Lonsarg ::

Znanstvena zahtevnost je nekaj čist drugega. Tukaj ST poseka prav vse serije(tudi Galactico!) Ne sam zahtevnost, tudi raznolikost, nasičanje z sci-fi materialom itd. To je čar ST serije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Okapi ::

:)) Če misliš, da je technobabble, ali, če smo čisto natančni, treknobabble, znanstven, ker ga je težko razumeti, se zelo motiš. Prav to je (med drugim) tisto, kar dela ST otročjo, vsaj v očeh nekaterih.

O.

Gregor P ::

Jim je je pol odpuščeno, če so se vsaj zares potrudili pri tem; zato pa so to znanstveno-fantastične in ne samo znanstvene serije;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nikec3 ::

Lonsarg je izjavil:

Znanstvena zahtevnost je nekaj čist drugega. Tukaj ST poseka prav vse serije(tudi Galactico!) Ne sam zahtevnost, tudi raznolikost, nasičanje z sci-fi materialom itd. To je čar ST serije.


S tem se pa ne bom mogel strinjati. BSG upošteva popolnoma vse zakone fizike, razen potovanja hitreje od svetlobe. Pa še to so pravzaprav skoki in ne potovanje. Zvoki med boji so v vesolju izjemno tihi, medtem ko je gibanje Viperjev z vidika fizike popolnoma pravilno, z vsemi šobami, iz katerih brizga zrak. Pri BSG tudi ni možno komuniciranje z nadsvetlobno hitrostjo. Pa še strategija boja je najbolj realna, potencialnim resničnim borbam, z podrobnostmi v formaciji ladji, viperjev itd.

Pri ST se ponavadi srečata dve ladji, nakar začneta streljati ena na drugo, brez strategije.

Reci kaj hočeš, v tej kategoriji nihče ne pride blizu BSG.

Lonsarg ::

Nism rekel v kategoriji realnosti, ampak v kategoriji, ko imaš veliko tehničnih izrazov pa takih for. Bog ne daj, da postane realnost merilo sci-fi serij:)

Nikec3 ::

Lonsarg je izjavil:

Nism rekel v kategoriji realnosti, ampak v kategoriji, ko imaš veliko tehničnih izrazov pa takih for. Bog ne daj, da postane realnost merilo sci-fi serij:)


Tehnični izrazi v sci-fi serijah niso nič drugega kot "technobable" in niti slučajno ne pomenijo kaj kakovostnega, prej obratno.

Berserker ::

Se strinjam z nikec3, verodostojne iztrelitve vipersov, prikazana hierarhija med posadko,sam boj in bojni postopki, priprava topovskih baterij, vse nekako zelo prepričljivo, občutek ob gledanju je bil takšen kot da bi stal na krovu USS South Dakota, Adama pa kot njen kapitan. Na čase bi res pomislil da takšna ladja obstaja (z današnjo tehnologiijo bi mogoče bila možna, seveda brez FTL in obvezno grajenje v orbiti).
Še tole glede imena Enterprise, bi rekel da bi prej tole ime dobil shuttle po ww2 letalonoslki kot po izmišljeni vesoljski ladji.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ni bila iz WWII, ampak prva letalonosilka na jedrski pogon, in jaz bi tudi rekel, da je raketoplan dobil ime po njej, oziroma je nadaljeval tradicijo ladij, ki imajo takšno ime (ker pred letalonosilko jih je bilo še veliko). Enterprise iz ST se je samo prišlepal zraven.

O.

guest #44 ::

BSG je definitivno za starejše gledalce...predvsem zaradi vsebine, ki jo kaže (umori, žrtvovanja, prostitucija, mučenje,...). Znanstveno sicer ni ravno bogata je pa od sci-fi serij še najbolj dosledna realnosti. Tu ni nobenega dvoma!

Star trek je na nek način bolj podobna SG-1 in Atlantis. Poudarek je predvsem na znanstveni domišljiji, prikazovanje tehonologij, dogodivščin, raziskovanja,... Sicer pobijanje je, ampak je dost bolj "child friendly".

Babilon 5...tega sicer nisem gledal veliko, ampak lahko trdim da gre bolj za fantazijo kot znanost. Odrasle teme so bolj watered down. Znanosti pa ni ravno neki uber omembe vredno.
Precej manj pestrih stvari se dogaja.

Po "kvaliteti" gredo nekako tako:

BSG>SG-1>ST>B5

ST in B5 precej zajebata stupid in cheesiness factor.

Pizda rad bi dobil kje tisto serijo Terra al kako ji je že ime...tisto ko so neki podzemni alieni.

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Whoops...ni terra ampak Earth 2. Priporočam...sam pa sem že mal pozabu o čem se je že šlo.

Pa še te se spomnem kot zanimive

Space - Above & Beyond

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Okapi je izjavil:

Ni bila iz WWII, ampak prva letalonosilka na jedrski pogon, in jaz bi tudi rekel, da je raketoplan dobil ime po njej, oziroma je nadaljeval tradicijo ladij, ki imajo takšno ime (ker pred letalonosilko jih je bilo še veliko). Enterprise iz ST se je samo prišlepal zraven.

O.

... torej na wiki piše naslednje:

Construction began on the first orbiter on June 4, 1974.[2] Designated OV-101, it was originally planned to be named Constitution. However, a write-in campaign caused it to be renamed after the Starship Enterprise, featured on the television show Star Trek.


... verjamem pa, da samo ime ni nič "svežega" oz. da gre morda tudi za določeno tradicijo poimenovanja plovil oz. da to poimenovanje ni bilo v neskladju z njo ipd.8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

krho ::

ja Saab je zanimiv, Earth 2 pa tudi (smo gledal na tvslo?, ko smo bli mulci) :)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

St235 ::

Zanimivo mi je,d a se 90% kritik B5 začne z stavkom, sem gledal par delov... B5 pač ni nadaljevanka kjer bi gledal par delov in podal oceno, kot lahko to storiš pri številnih drugih. Problem B5 podogbno kot BSG je to, da je vsak del samo edn košček zaključene celote. Kopirat en clip ali pogledat par delov je tisto kar pripelje do predstave, da je B5 kar nekaj. Podobno, kot bi BSG ozačil kot slabo nadaljevanko na podlagi treh pogledanih naključnih delov z obrazložitvijo, da kar neki bluzijo po vesolju. Ocena na IMDB je kar korektna, sploh če upoštevaš tudi številne nagrade, ki jih je serija prejela (Hugo, Emmy...)

Moji razlogi kakaj sem užival v B5:
-Skupna zgodba skozi 5 sezon. Več kot očitno se vidi, da se je Straczynski odločil, da hpče imet kompleksno zgoidbo preden začnejo snemat. Vidi se, da imejo deli svoj namen in v tretji ali četrti sezoni se razpletejo niti zastavljene v prvih delih. To je velika prednost pred nadaljevankami tipa SG1, kjer sicer poteka neka širša zgodba, ki jo razdrobijo na šest sezon, skupaj jo pa ni za 20 delov. Kompleten SG1 Goa'uld story arch bi lahko pogledal v 20 delih in ti, kar se glavne zgodbetiče praktično nič nebi manjkalo, če bi spustil ostalih 100 delov.
-Razvoj likov in njihovi karakterji: Za raliko od številnih ZF nadaljevanj uključno z ST (še posebej TOS) in SG1, se liki v B5 dejansko spreminjajo in odraščajo. Zanimivo je tudi videt, da odličitve, ki jih sprejemajo niso nujno racionalne inn z skupno dobro. Ponavadi je ravno obratno, saj ima vsaka od glavnih ras svoje interese v ozadju. Predvsem pa scenarij ni tako spisan, da se vsak še tako neumen plan razreši v korist glavnih protagonistov. Osebno bi tukaj izpostavil predvsem lik Garibaldija.

Je pa res, da je od vseh še najbolj cenena prva sezona, potem pa zgodba dobesedno eksplodira. Tretja in četrta sezona sta njaboljši del serije, medtem ko peta vidno peša. Namreč konec tretje sezone, ni bilo ziher ali bodo uspeli zagotoviti sredstva za vseh pet sezon zato so nekatere zaplete razrešili že v četrti sezoni, če bi bilo slučajnoi treba predčasno zaključit. Kljub temu, da se to ni zgodilo pa je bilo očitno, da imajo za zadnjo peto sezono precej okleščen proračun, in da so se nekatere stvari prehitro končale že sezono prej. Se pa strinjam, da igranje ni najbolše pod soncem, je pa daleč od poraznega, če primerjamo z drugimi Sci-fi nadaljevankami.

Pod črto gre za moje pojme odlično nadaljevanko, ki bo sedla predvem gledalcem, ki jih ne zanimajo enostavni zapleti in igra na prvo žogo (SG1). Prerekanje o tem ali je BG5 boljša ali slabša je dokaj brezpredmetno. Vsekakor bi jo pa priporočil pred Andromedo, ki po prvi sezoni začne vidno pešat. Politične zgodbe o izgradnji novega Commonwealth ne zna izpeljat. Posebej boleče je to v četrti sezoni, ko pravzaprav andromeda luta po vesolju in razen par referenc gledalci niti ne vejo, da so odstopili od Commonwealth. BG5 zna tukaj odlično prikazat konflikt med vodstvom postaje in zemljo, ter ogromno gradi na političnih spletkah.

gzibret ::

> Kaj je zate odrasel scifi? Vesoljska esmeralda oz. SGU & co.?

To tudi mene moti. Sem gledal 1. serijo BG, pa nekaj delov stargate, in moram rečt, da so se res vse izrodile v neko verzijo Esmeralde. Imam rad SCIFI, ampak vpletanje nekih ljubezenskih dram tam notri res ne paše. Naj raje predstavijo nek drug koncept obstoja, neko drugo filozofijo bivanja (kot je to zelo dobro prikazano pri StarTrek-ih, pa tudi pri starejšemu The Twilight Zone), ne pa nekih ljubezenskih romanc.

Ampak kriv je itak folk, ker očitno ne zna gledat serije brez ljubezenskih zapletov. Kjer pa jih ni, pa zadevo poljuva. Še Star Wars 1-3 temelji na ljubezenski romanci (za razliko od SW 4-6)....

Sick....
Vse je za neki dobr!

Lion29 ::

jaz pa mislim, da so ljubezenski zapleti del zviljenja, del cloveskih interakcij in morajo biti obvezno povzeti...

razlika je samo kako to prikazes... ali na zajfast nacin... ko je cela neka drama zraven malo hladno, malo toplo (alla adama jr in una bjonda)... ali pa kot nekaj komicnega... recimo mckay in carter...

tudi carter-o'neal je bilo zmerno... nic konkretnega... ampak se vedno ne vsecno...kao vojska, cini, etc... brezvezna drama...

mckay in una dohtarca sta bila kul

tut adama sr in precednica je blo kar kul... brez kake pretirane drame...

al pa kapetan b5 in una, ki igra v LOST ... kaj jaz vem...

jaz sem mnenja, da so romance del normalnega zivljenja in morajo biti povzete obvezno notri....
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Blazz ::

če je pa BSG esmeralda pol pa res ne vem no... Vredno ogleda je mislim da tudi Fringe.

Okapi ::

al pa kapetan b5 in una, ki igra v LOST
Ajoj, ne reče se una, ampak Mira Furlan, ona je ja skoraj naša;)

O.

Lion29 ::

okok, my bad.... pej Mira Furlan :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

_Dormage_ ::

Okapi je izjavil:

al pa kapetan b5 in una, ki igra v LOST
Ajoj, ne reče se una, ampak Mira Furlan, ona je ja skoraj naša;)
Vaša? A ni naša? :)

O.

WarpedGone ::

Hja, to kar Babilon 5 loči od vseh drugih men znanih serij je to, da je prepredena z mnogo leveli zgodbe:
- osnovna ideja, ki se plete skozi vseh pet sezon in nato tut lepo zaključi, dodatni filmi jo pa le osvetlijo iz različnih aspektov in nivojev
- zgodba ki je nekak omejena na sezono
- zgodbe, ki se pletejo nekaj zaporednih epizod
- zgodba posamezne epizode

In to se dogaja vse eno ob drugem. Hkrati pa sta sam strogi ZF in vesolje le ozadje, komot bi se ta reč dogajala nekje pod morjem al pa pred 2000 leti v starem rimu. Cel point je na prikazu kompleksnosti politike in križanju preteklih, trenutnih in prihodnjih interesov.

Stil posameznih epizod se pa tut precej menja, nekatere so osredotočene na neko osebno zgodbo nekega stalnega lika, druge na osebno zgodbo nekega stranskega lika, ful je menjavanja nivojev fokusa. Preko tega uspe serija prikazat bistveno širšo in bol bogato zgodbo.

Ravno presnemavam DVDje z vsemi 5imi sezonami. Še en teden dopusta in domači kino na platnu. To mi delaj :P

Edit: In se strinjam, da dojameš vse te dimenzije tako večplastnega dogajanja, moraš met neki kilometrov za sabo, pa nekaj let na hrbtu.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

^^

pa mene ravno zato odvrača, ker sci-fi oznaka je gor bolj tko za lepo videt.

Berserker ::

Okapi je izjavil:

Ni bila iz WWII, ampak prva letalonosilka na jedrski pogon, in jaz bi tudi rekel, da je raketoplan dobil ime po njej, oziroma je nadaljeval tradicijo ladij, ki imajo takšno ime (ker pred letalonosilko jih je bilo še veliko). Enterprise iz ST se je samo prišlepal zraven.

O.


USS Enterprise (CV-6) @ Wikipedia

Izi ::

Tale tema se je pa hudo razživela ;)
Zanimivo je videti različne poglede na isto stvar. Drži pa kot je rekel WarpedOne, da je treba imeti nekaj let na hrbtu. Čeprav bi jaz dodal, da je treba imeti kar nekaj desetletij na hrbtu. Z vsakim desetletjem se ti obzorja dodatno razširijo in kar naenkrat opaziš stvari, ki so ti bile v mladih letih popolnoma skrite.
Sicer je lepo biti mlad ampak če gledaš nazaj opaziš, da pred 30. letom možgani ne delujejo niti s polovično zmogljivostjo, z vsakim letom pa pridobiš kakšen procent zmogljivosti, dokler nekje pri 80. vse skupaj ne prekuriš >:D

Dodal bi še moje mnenje, da ima trenutno najglobljo in najbolj večplastno zgodbo serija Fringe.

Nikec3 ::

Kompleten SG1 Goa'uld story arch bi lahko pogledal v 20 delih in ti, kar se glavne zgodbetiče praktično nič nebi manjkalo, če bi spustil ostalih 100 delov.


Glede tega pa se motiš. Res je, da je imel SG-1 veliko stranskih zgodb, filler epizod, ter da se je velikokrat na začetku epizode vse kar se je zgodilo v prejšnji epizodi preprosto resetiralo in je zgodba potekala kot da prejšnje epizode ne bi bilo.

Nebi pa bilo normalno, da bi Jaffa-ji svojo naklonjenost do goa-uldov, ki velja že nekaj tisočletji, v enem letu zamenjali za svobodo, ker so jim SG-1 rekli, da goauldi niso bogovi. Je kar realno vse skupaj razvlečeno na 8 sezon, vmes so prikazane tudi težave pri osamosvajanju Jaffajev itd. Vse kakor se to ne bi moglo zgoditi v eni sezoni. Še 8 sezon je po mojem mnenju prehitro.

guest #44 ::

Teal'c je vrjetno pobil več svojih kot pa jih rešu. :))

Zgodovina sprememb…

Heisenberg ::

vprašanje: kaj se je zodilo z Heroes, V (visitors), Jericho, ..? Te serije so mi bile res dobre,...

zame je pa podn od podna kar ponujajo sedaj: Hawaii 5 0, Undercovers,...dober mi je The Event, pa Big Bang Theory...


(ok mogoce res niso vse ZF, pa vseeno če kdo ve kaj se z omenjenimi - lasnkoletnimi serijami?)
««
26 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvezdna vrata - Stargate SG1 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Sedem umetnosti
126790402 (15011) Barakuda1
»

Battlestar Galactica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Sedem umetnosti
43146725 (12061) vostok_1
»

SG - Goa'uld, Tok'ra, Jaffa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5510969 (8400) Jst
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511979 (10134) yoco
»

Caprica (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8112234 (9414) Brane2

Več podobnih tem