» »

vprašanje za pravnike - sem dolžan plačati?

vprašanje za pravnike - sem dolžan plačati?

1
2
3

Brane2 ::

Pregled pogodbe stane 50€.
Je tudi na računu od ene druge stranke.
Moja postavka pa je sestava pogodbe 385,00€


To je cenik odvetnice ali nepremičninarja ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

PALOMINO ::

Saj, zatorej mi tudi ni jasno - zakaj naj bi plačal ali njemu ali odvetnici?!
Kakšen pameten odgovor na to temo?

PALOMINO ::

Brane2:

"cenik" odvetnice.
Mater me ma da bi prpopal gor ta račun...

Zheegec ::

Kaj še čakaš... :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PALOMINO ::

samo da zakrijem podatke...
imena :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PALOMINO ()

Brane2 ::

CEnik odvetnice nima s teboj nič.

Saj nisi imel opravka z njo.

Zanima te, ali lahko nepremičninar reče, da te je seznanil s ceno in pogoji.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

In btw, prej bi se pozanimal za "ustaljeno prakso".

Rabiš nek sajt, kot je med.over.net, vendar za nepremičnine.

tisti "Slonep" je v lasti, kot je videti malega d.o.o.ja Turbosist, ki je videti bolj taka splošna domača klasika "trgovina- sve sem droge i oružja import export"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

PALOMINO ::

Hm, vidim da moram imeti sliko na webu, da jo lahko objavim?
Sorry za off topic...

Okapi ::

Zanima te, ali lahko nepremičninar reče, da te je seznanil s ceno in pogoji.

Praviloma bi moralo v posredniški pogodbi pisati, katere dodatne storitve nudi nepremičninska agencija in po kakšnih cenah.
Iz Slonepa:
S pogodbo o posredovanju se lahko agencija in stranka dogovorita tudi za dodatne storitve, ki jih bo opravila agencija, in določita ceno za te dodatne storitve.


V posredniški pogodbi bi tudi moralo pisati, da kriješ stroške posredovanja (in katere), če posel ni sklenjen. Ker strošek sestavljanja pogodbe je sicer vključen v posredniško provizijo in se ne plačuje posebej.

O.

PALOMINO ::

Okapi si ti odvetnik oz. pravnik?
Dobro ti gre...

Brane2 ::

BTW, tam na slonepu imaš precej dobrih vprašanj in odgovorov:

Ček diz aut:

Višina posredniške provizije

Kako poslovati z agencijo?

Itd itd. TU nisem našel natanko odgovora, ki ga iščeš, nisem pa dosti iskal.

Ziher je še kje kak soliden site na to temo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Okapi ::

Okapi si ti odvetnik oz. pravnik?
Bog ne daj8-)
Jaz samo malo nakladam takole sredi noči - ne preveč za suho zlato jemati vsega, kar povem, ker se lahko tudi motim:P Pač sem imel nekaj opravka z nepremičninarji, pa vmes malo kaj zguglam, to je bolj ali manj vse.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

PALOMINO ::

tole mi je nadvse všeč:

S pogodbo o posredovanju se lahko agencija in stranka dogovorita tudi za dodatne storitve, ki jih bo opravila agencija, in določita ceno za te dodatne storitve.

Sklepam da je kupoprodajna pogodba všteta med te dodatne storitve?

Okapi ::

Sklepam da je kupoprodajna pogodba všteta med te dodatne storitve?

Odvisno. Načeloma bi morala biti všteta že v osnovno storitev. Na Slonepu piše:
Pri posredovanju v prometu z nepremičninami mora agencija za provizijo običajno opraviti naslednje storitve:

1. preverjanje dejanskega stanja nepremičnine (ogled nepremičnine);
2. preverjanje pravnega stanja lastništva nepremičnine in morebitnih pravic tretjih (na primer hipoteke);
3. oglaševanje
4. izvedba ogledov s kupci oziroma najemniki
5. posredovanje pri pogajanjih za sklenitev pogodbe;
6. priprava pogodbe (odvetnik oziroma pravnik s pravosodnim izpitom);
7. zagotavljanje varne hrambe are oziroma kupnine;
8. sodelovanje pri primopredaji nepremičnine;
9. priprava predloga za vpis lastninske pravice na nepremičnini, če je nepremičnina že vpisana v zemljiško knjigo.

Če stanovanje kupiš, bi vse to načeloma moralo biti vključeno v dogovorjeni % provizije. Če posel pade v vodo, pa je od vsebine pogodbe odvisno, katere stroške (če sploh katere), moraš kriti.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gandalfar ::

Hm, vidim da moram imeti sliko na webu, da jo lahko objavim?
Sorry za off topic...


uporabi shrani.si

Brane2 ::

Evo ti še en zanimiv sajt, ki obdeluje neprečnine iz perspektive pravnika:

NEVARNOST NESTROKOVNO SESTAVLJENIH POGODB

Zelo zanimiv članek BTW, pa ziher jih je gor še.

BTW, site je PRAVNA VARNOST

Tole gre naravnost v moje bookmarke.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Okapi ::

Recimo tole je odgovor na vprašanje, kdaj je agencija upravičena do plačila za posredovanje.
Nepremičninska družba je upravičena do plačila za dodatne storitve v višini dejanskih stroškov in največ v višini, ki mora biti določena v splošnih pogojih poslovanja in v pogodbi o posredovanju v prometu z nepremičninami, sklenjeni med nepremičninsko družbo in naročiteljem, in le, če je plačilo dodatnih storitev pisno dogovorjeno med strankama.


http://nepremicnine.si21.com/Dobro_je_v...

O.

Brane2 ::

BTW tudi Zavod za Varstvo potrošnikov ponuja "nepremičninske nasvete", ki so baje "brezplačni".

Članek je sicer star, ampak ver+jteno se še ukvarjajo s tem. KLIK !
On the journey of life, I chose the psycho path.

PALOMINO ::

Očitno vas bom moral vse vpletene peljati na pijačo.
Najmanj.

blackbfm ::

Zato vam svetujem, da ta račun plačate, da ne boste po nepotrebnem imeli še več stroškov. Pogodbo pa boste še zmeraj lahko uporabili pri nakupu kakšnega drugega stanovanja, seveda z nekaj korekture.

Kot zanimivost pa vam povem še to, da v življenju še nikoli nisem izgubil nobene tožbe. Zakaj? Ker delam pošteno in če se zmotim svojo napako priznam in popravim. Vi jo pa želite zvaliti name in to vas bo drago stalo, ker z grožnjami ne boste dosegli ničesar. In vaš prejšnji mail je več kot očiten in odličen dokazni material.


:)) Pa saj se takoj vidi da je vse to en velik bullshit.

10 jih takole obrne pa ima 3-4k eur skoraj brez dela. Ni slabo:P

Brane2 ::

Evo ti še link na zakon, kjer to besedilo je:

Zakon o nepremičninskem posredovanju (uradno prečiščeno besedilo) (ZNPosr-UPB1)

Poglej 25 člen, drugi odstavek.

Veliko lepše je, če se sklicuješ direkt na zakon, kot tisto "nepremičninar XY pravi, da..." ;)

EDIT: Ma kaj drugi odstavek, CEL 25. člen je zanimiv.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

BigWhale ::

Daj ze povej katera agencija je to, da ne bomo tja hodili. :>

Furbo ::

To temo se je preveč zakompliciralo, še malo pa bodo fantje prilezli do ustave.

Račun za nenaročeno storitev se pač zavrne, če ima tip dokazila, da se jo je naročilo ( naročilnica, ustrezna pogodba ) je pa drugače.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fosil ::

Nujno ne pozabit na eno stvar.

Račun moraš obvezno zavrnit. Torej mu poslat zavrnitev s priporočeno pošto. Če tega v določenem roku ne storiš, se šteje da račun sprejemaš.

In potem ti vse ostalo flancanje ne bo nič pomagalo.
Tako je!

PaX_MaN ::

Račun moraš obvezno zavrnit.

Kako pa to narediš, če
ti jutri na dvorisce kamion skipa tri tone premoga potem ti pa racun izstavi. :) Pred tem si pa ti klical v premogovnik, ce ti lahko povedo kaksne barve je premog in na podlagi tega ti potem oni dostavijo tri tone.

Če je iz drugega posta PALOMINA razvidno da
Nismo izrecno zahtevali sestavo pogodbe katero smo dobili potem po mailu na predlog posrednika.
.

Gandalfar ::

kako pa dokazujes, da si zavrnil racun?

koyotee ::

ker ni pisnega dokaza o zahtevku računa?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Gandalfar ::

to ze. fosil pravi, da moras nujno zavrnit racun. kako dokazes, da si ga res zavrnil?

fosil ::

Pošlješ priporočeno pošto s povratnico?
Tako je!

PALOMINO ::

Hm, sedajle sem bil na telefonu s tem agentom.
Pravi da sem mu ustno naročil pogodbo in da je on to zame naredil po mojem ustnem naročilu.
Da pa ni vedel da bodo stroški tako visoki.

In da naj plačam, če ne se mi bo vse slabo vrnilo v življenju.
Da naj plačam vsaj en del.

Zheegec ::

"Ni vedel" ja :)

Ali si ustno naročil pogodbo? Ali ne?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

d0rK ::

Zdej ti ze s slabo karmo grozi? Fascinantno.

PALOMINO ::

Nisem.
Pa četudi bi jo, žal nima pravne podlage.
Pregledal sem vse papirje in nič ne piše o čimerkoli podobnem!

Beli_Zajcek ::

Pisno zavrni pa mirna Bosna. Pa ne ubadaj se več s tem nepremičninarjem. Če boš zavrnil ti itak ne more nič.

Icematxyz ::

Sam zaenkrat nisem se v življenju nikoli plačal predračuna. Drugo bi pa bilo če bi jaz nekoga najel da mi naredi "cenitev" nepremičnine ali česar koli pač za kaj bi ga najel.

To pa je popolnoma druga zgodba in to se plača.

strictom ::

Nabi ga ko prasca.

Že po unem mejlo se vidi, da je to nek levi nepremičninar.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

perci ::

Če mu tega ustno nisi naročil, je zadeva jasna.

Če pa si mu ustno naročil, potem je to pravno formalno čist enako vredno, kot če bi zadevo napisala.

Problem je edino v tem, da on ne more dokazat, da si ti to ustno naročil.

Okapi ::

Meni se je že od vsega začetka zdelo, da bo nekaj takega, ko je Palomino napisal
Nismo izrecno zahtevali sestavo pogodbe

Iz tega lahko človek sklepa, da malo pa so se pogovarjali tudi o pogodbi, niso je pa izrecno zahtevali. Nepremičninar ga je morda samo narobe razumel.

Ampak, kar je pomembneje, Palomino pravi tudi:
Pogodbo mi je poslal ker jo rabi banka zaradi financiranja!
Banka je dejala da je pogodba potrebna popravkov ter se čudila kdo je to pisal...

Tako da pogodbe morda res ni izrecno naročil, ampak ko jo je dobil, ni rekel, "ejga, kaj je pa zdaj to, tega nisem naročil", ampak jo je vzel in uporabil. Kar je enako, kot da bi jo izrecno naročil.

Tako da v bistvu problem ni v tem, ali je pogodbo naročil ali je ni, ampak ali je sedaj, ko je od posla odstopil, dolžan poravnati stroške, ki jih je imel neprimičninar z njim. Ali je izrecno naročil pogodbo ali je ni, sploh ni pomembno.

Pomembno je skratka, kaj piše v pogodbi o posredovanju. Na Palominovi strani v sporu je tudi dejstvo, da vnaprej ni bil obveščen, koliko bo pogodba stala, in pa da banka z njo ni bila zadovoljna.

O.

Brane2 ::

lej, ni treba pametovati.

Poglej si člen 25 navedenega zakona.

Tam vse lepo piše.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

In to,da nepremičninar "ni vedel", da bo tako drago, je material za komedijo ali kako spritualistično seanso.

JAz ti izdam račun za copy&paste pogodbe in pride cena tako visoka da "preseneti tudi mene".
ZA stvar, ki ti je nimam osnove zaračunati.

Če so seveda stvari take, kot jih opisuješ nam.

Če si za stroške vedel in si ustno naročil neko storitev, sedaj se pa vlečeš ven, ker on kao nima podpisa, je druga stvar.

Če tega ni, ti ne more kar tako zaračunati "oblikovanje pogodbe", ne da bi te seznanil s stroški, sploh ker teh zakon ne predvideva na tak način. Njegovo plačilo prihaja s strani prodajalca v smislu dela kupnine itd, ne pa s tvoje strani, če seveda nimata drug dogovor.
EDIT: Pa še to le, KO JE DO PRODAJE PRIŠLO.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aja, pa še nekaj, to mi je padlo na pamet že včeraj.

Če ti je dejanjsko tip mahal pod nosom z računom svoje odvetnice in ti rekel, da lahko plačaš tudi to njej, potem je tak način in vse skupaj čudno. Saj njen račun se sploh na glasi nate.

DURS ima nek oddelek, kamor stranke prijavljajo sumljive račune.

Mogoče se lahko odpravijo pogledat, če ta račun sploh obstaja in zakaj ga je tretja oseba izstavila tebi.

Po moje je precejšnja verjetnost, da je ta "račun" samo kos papirja, ki ni zaveden in ne bo nikjer zaveden, sploh če ne boš plačal...
On the journey of life, I chose the psycho path.

huelz ::

No, ker imam nekaj malega tudi sam izkusenj z racuni kot takimi, sploh ni problem.
Prvo kot prvo, kdo je izstavil racun, nepremicninar ali njegova odvetnica? In ali je izstavljen na vaso firmo, ali pa je odvetnica izstavila racun nepremicninarju, ki zdaj tebe preganja za placilo?
Sploh pa, na racunu mora biti tudi rok placila (ce ni bila zadeva narejena po predracunu).
Pa se to o tem, da moras racun zavrnit, drugace se steje, da ga pac sprejemas al kakorkoli. Ni cisto res, je nek casovni okvir, v katerem ga lahko zavrnes zaradi cesarkoli, ce se npr ne strinjas z vsebino racuna (npr napacen znesek, neprava roba/storitev).
Obstaja tudi moznost, da se naredis neumnega in mu reces, da si racun izgubil, pa ga prosis za prepis (redko kdo izstavlja racune elektronsko). V kolikor nimata pogodbe o medsebojnem poslovanju ali ni navedeno na racunu, da ce ne bo placan v roku, ti tudi ne more zaracunavat zamudnih obresti.

Uglanem, je miljon nekih variant, ce ne drugega, pac ne placas in dugace kot da izterja racun, do denarja ne bo prisel. V izterjavo pa ne bo sel, ker je znesek premajhen (ker so stroski izterjave se mi zdi neprimerno vecji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

huelz ::

Aja, se to.
Par vsakdanjih primerov. Ne placas elektrike, ti jo izklopijo. Ne placas vode, ravnotako. Ne placas racuna za mobitel, guess what? In dobivas seveda opomine, ki jih tudi zaracunajo. Ampak imajo pravno podlago za to (oz. zapisano to v pogojih poslovanja). Izterjava denarja pa je mozna samo v primeru, ko imas sklenjeno pogodbo in ce ne drugega, se ti lahko usedejo na racun (vendar ne v tem primeru).
Moj point je v tem, da nic ne izgubis, tudi ce racuna ne placas. Pac nikoli vec verjetno ne bos delezen storitev tega nepremicninarja (torej si celo naredis uslugo :))).

Brane2 ::

Ne vem, če ja tako simpl.

Postopek izterjave je v primerih, ko so stvari jasne ( račun si dobil, zavrnil ga pa nisi) AFAIK dokaj enostavne.
Poleg tega se zelo verjetno da tudi stroške izterjave naložiti stranki, tako da začetna vsota nima take vloge.

Pa ne enači stvari, ki jih plačuješ mesečno z računam za enkratno stvar. Za račune za elektriko te itak lahko davijo samo 1 leto. Tole pa nima teh omejitev.
On the journey of life, I chose the psycho path.

mojca ::

Hm, sedajle sem bil na telefonu s tem agentom.
Pravi da sem mu ustno naročil pogodbo in da je on to zame naredil po mojem ustnem naročilu.
Da pa ni vedel da bodo stroški tako visoki.


????

1.) Na vljuden način ga lahko vprašaš, če je to prva pogodba, ki jo je naročil, ker ti je v tem primeru žal, da ga je pravnik tako nategnil. Povej, da poznaš boljšega pravnika in da mu ga lahko zrihtaš. Da pa ti je žal za njegov posel, če ne zna vnaprej predvideti stroškov. (Pa pismo ... kako lahko naročiš uslugo, ne da bi vedel, koliko stane, sploh, če to počneš za svoj biznis. Ne rečem, če to počneš prvič ... Tip naklada.)

2.) Prosi ga za dokaz, da si mu naročil pogodbo.

In da naj plačam, če ne se mi bo vse slabo vrnilo v življenju. Da naj plačam vsaj en del.


Odgovori mu, naj neha izsiljevat stranke na tako primitiven način (nekdo se bo že ujel), ker se mu bo vse slabo vrnilo v življenju.

S tem, da plačaj vsaj en del, posredno priznava, da tega nisi dolžan plačati. Odgovoriš, da za miloščino ne daješ.

Aston_11 ::

Tile nepremičninarji so polente, ki ponavadi nimajo pojma za kaj se gre. Zgovarjajo se, da imajo izpit za posrednika in to je to. Nimajo pa pojma o stvarnem pravu, civilu itd. in take klamfajo, da se lahko primeš za glavo. IN 2%+2% KLINCI vzamejo samo za poiskat drugo stranko, druge koristi itak ni od njih. So pa tudi izjeme in take izjeme poznam. Poznam pa tudi tipa, ki nima pojma.

Okapi ::

2%+2% KLINCI vzamejo samo za poiskat drugo stranko, druge koristi itak ni od njih.

Najhuje pa je, da zase poberejo vse res dobre ponudbe. Precej bolje od prodajalcev vedo, za koliko se lahko kakšna nepremičnina proda, in čim naletijo na kakšno ugodno priložnost, vzamejo zase in dražje preprodajo naprej. Tako da je težko kaj res ugodnega mimo njih najti, vsaj v Ljubljani.

O.

KaRkY ::

PALOMINO lahko se obrneš na prav-da pa na njihovi strani vprašaš bojo verjetno več vedli.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

moj_nick ::

Kaj ti bo pogodba, če ne boš kupil stanovanja?
Pred časom sem prek neta oddajal stanovanje pa mi je ena agencija non-stop težila, če bi prek njih oddajal. Zagotavljali so mi, da dokler se ne sklene pogodba, mi ni treba nobenih stroškov kriti.
110111001001010001010000

huelz ::

@Brane2, hotel sem samo povedat, da pri tistih zadevah izgubis oz. ti prekinejo dobavo storitve/blaga v primeru neplacila. In ne enacim, saj gre tukaj za poseben primer.
Izterjave tudi niso kar tako. Solventnost tukaj igra pomembno vlogo in najvec terjatev je ravno iz naslova neplacnikov brez denarja.
Zadeva bo cisto jasna, ko bo PALOMINO povedal, na koga je zdaj dejansko izstavljen racun.
Sploh pa, se vedno se smejim temu, da je celo ponudil, da naj krije samo delno stroske. Tip je ocitno obupan in ve, da nima nikakrsne podlage, da to tega denarja sploh pride.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717770 (7538) St235
»

Nepoštena praksa pri nakupu stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8412836 (9684) thramos
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710332 (7809) Telbanc
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718834 (15469) kloko

Več podobnih tem