» »

V Belgiji uvedli en dan v tednu izključno vegeterjansko hrano

V Belgiji uvedli en dan v tednu izključno vegeterjansko hrano

«
1
2 3

dzinks63 ::

Še ena zmaga za zeleno osveščene, tokrat v Belgijskem gentu.
Zadevo uvajajo predvsem iz dveh razlogov.
-zmanjšanje toplogrednih plinov (baje živinoreja prispeva kar petino le teh)
-zmanjšanje debelosti in s tem povezanih bolezni
Sami že vseskozi prakticiramo mešano prehrano, celo malo bolj strogo kot belgijci. Vsaj dvakrat tedensko je vegeterjanski dan, predvsem zaradi drugega razloga. Tako je tale gonja proti toplogrednim plinom dosegla nekakšen postranski pozitiven učinek, kateri je za pozdravit, vendar belgijci so šli malo dlje od samega predloga ali zapovedi in so ponudile vegeterjansko hrano same mestne oblasti. Ali lahko kaj takega pričakujemo tudi pri nas?

THX 1138 ::

Ali lahko kaj takega pričakujemo tudi pri nas?


Se je to že tudi zgodilo:

KLIK

Sicer pa zlo podpiram take predloge. Sem tudi sam vegetarijanec(lakto-ovo).

Tr0n ::

Temu se pri nas rece post.

Bellzmet ::

Huh kakšna bedarija. Ljudje smo vsejedci. Mi ne bo nobeden vsiljeval solatke pa trave za jest. Najbolj "zdravo" ( ko vsi tako radi uporabljajo ta termin) in uravnoteženo je, da pač ješ vse. In ne na določen dan, ampak ko ti kaj zapaše. Ker hrana je užitek, ne pa da ob mlastenju pol-kilskega šnitzla misliš na okolje in krave. Brezveze.

lp

krneki0001 ::

Še mal pa boste po ukazu jedli. Boste mel kr na uri ali telefonu alarm: "Marš u kuhno pa pojej tista dva solatna lista!". Pa potem čez 10 minut: "Marš u kuhno en krompirček pojest!".


Jej koker ti paše in jej kar ti paše, pa ne vsiljuj svojih prehrambenih navad drugim in bo velik lepše kot pa take bedarije.

Jem vse, ampak nikoli vegetarjancu ne vsiljujem mesa. Oni pa naj meni ne vsiljujejo zelenjave.



Sicer pa velja, da najbolj vegetarjanci mučijo živali. Odžirajo jim namreč hrano. >:D

zee ::

Se moram strinjati.

Uvajanje tovrstnih dnevov je neumno oz. to bi moralo biti prepusceno vsakemu posamezniku.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

Od prekomernega uživanja krompirja se baje poneumljaš. Sicer pa prekomerno uživanje vsega mogočega je spet slepa ulica. Se strinjam z Bellzmetovim postom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ziga Dolhar ::

Jezes no.

Tole je zgolj in samo 'promocija' vegetarijanske prehrane, ne pa 'uvedba'.

Niti najmanj ne gre za kaksno 'zapoved' ali 'prepoved', madona. Taksna mandatorna ureditev, sem preprican, sicer ne bi prezivela presoje ustavnih in naddrzavnih sodisc.
https://dolhar.si/

hooger ::

lepo bi bilo, da bi uvedli tudi mesni dan v tednu...

energetik ::

Jao, kaj se takoj usajate. Kot so že pred mano napisal, gre zgolj za promocijo.
Jaz tudi jem vse, ampak mi zadnje čase celo bolj paše brezmesna prehrana. Ne toliko zaradi zgoraj navedenih razlogov, ampak ker mi je bolj okusno. Človek naj bi itak potreboval le kakšen zrezek ali 2 na teden. Pri nas se pa dogaja prav prenažiranje z mesom.
Jaz kakšen naravni zrezek pojem na malici v službi, doma pa mesa sploh ne jeva. Raje kakšne ribe. Ali pa makarone s paradižnikovo omako. Njoki v sirovi omaki z rukolo pa sploh zmagajo.
Ne gre tukaj za solatke in travico.. Obstaja ogromno zelo okusnih receptov brez mesa. Če bi poskusili npr. rižev narastek z zeljem, paradižnikom, gorgonzolo in lešniki, bi vedeli o čem govorim. Eksplozija okusa v primerjavi z navadnim šniclom..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Vajenc ::

Podpiram vegetarjanske dneve. Mislim, da vsejedi jemo preveč mesa v smislu "ni kosila brez dobrega šnicla".

Sem pa proti čistemu vegetarjanstvu, ker menim, da smo ljudje vsejedi. In navsezadnje, kakšen je to sendvič brez salame ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

harvey ::

Se strijam, da je izbira o načinu, količini, času prehranjevanje povsem v domeni posameznika. Moramo pa se tudi strinjati, da ima "taka svobodna" izbira tudi stranske posledice v obliki odvečnih kilogramov. Vemo, da odvečni kilogrami v največji meri prispevajo k t.i. civilizacijskim boleznim in posledično prerani smrti.

Zato so kakršnikoli pozivi k bolj zdravemu načinu prehranjevanja in na splošno bolj zdravemu življensku slogu dobrodošli, ne glede na to s katerega tabora prihajajo. Enako drži tudi, da vse spremembe pri sebi zelo težko uvajamo v prakso.

Sodobna spoznanja o prehrani se hočeš ali nočeš bolj nagibajo k vegetarijanski prehrani (ne mislim skrajnih izvedb npr. veganske ali presnojedcev) kot zelo "vsejedni" s šnicli vsak dan in so sodobna priporočila bolj v vege smeri, da bi bil le en mesen obrok na teden in ne ravno obratno.

CINDI priporočilo:

Jejte čim manj maščob in izdelkov, ki vsebujejo maščobe (na pr. mesne izdelke , namaze…)! Omejite količino mesa in mesnih izdelkov! Izbirajte puste vrste mesa! Enkrat ali dvakrat na teden uvedite brezmesni dan.


Celotna priporočila tule

AnonimkeOP ::

taka svobodna izbira tudi stranske posledice v obliki odvečnih kilogramov. Vemo, da odvečni kilogrami v največji meri prispevajo k t.i. civilizacijskim boleznim in posledično prerani smrti.

mesna prehrana nima prav nič z odvečnimi kilogrami. lahko ješ tudi samo hambrgerje, ki so samo sladkor+mascoba pa ne boš imel odvečnih kilogramov, če jih boš pojedel vedno samo do toliko da boš malo manj od sitega in se boš normalno gibal. Vsaka hrana je pač samo hrana in ni kriva za debelost, po eni strani je še celo sprenevedanje da se zvrača vse na hrano.
www.anonimke.com

energetik ::

No saj tale CINDI priporočila so čisto OK, in se skladajo s tisto prehransko piramido, ki znana že dolgo. Veliko žitaric, sadja in zelenjave, malo mesa, jajc, mleka in skoraj nič mastnih slaščic. S tem avtomatično prideš na to, da mesa ne ješ več kot 1-2x na teden.
Energijo najlažje dobiš iz CH in ne iz mesa ter maščobe. Meso (beljakovine) rabimo samo za pridobitev nekaterih esencialnih beljakovin, maščobe pa za raztopitev nekaterih vitaminov, sicer pa je presnova le teh energetsko potratna.

EDIT: tukaj je razložena prehranska piramida: http://www.zzv-ms.si/si/zdrava-prehrana...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

energetik ::

taka svobodna izbira tudi stranske posledice v obliki odvečnih kilogramov. Vemo, da odvečni kilogrami v največji meri prispevajo k t.i. civilizacijskim boleznim in posledično prerani smrti.

mesna prehrana nima prav nič z odvečnimi kilogrami. lahko ješ tudi samo hambrgerje, ki so samo sladkor+mascoba pa ne boš imel odvečnih kilogramov, če jih boš pojedel vedno samo do toliko da boš malo manj od sitega in se boš normalno gibal. Vsaka hrana je pač samo hrana in ni kriva za debelost, po eni strani je še celo sprenevedanje da se zvrača vse na hrano.

To imaš prav, naredili so preizkus, kjer so uživali skoraj izkljućno maščobe. In testiranci so shujšali! Zakaj? Ker jih je maščoba nasitila prej in so jedli manj, poleg tega pa so ogromno energije porabili samo za presnovo. Vprašanje pa je, kaj bi taka prehrana naredila tvojemu ožilju...
Poleg tega ljudje, ki imajo radi meso, tega ponavadi veliko pojejo. In ne ravno toliko, da so glih siti. Prav tako pa se veliko folka ne giblje zadosti.

Vajenc ::

Če gledamo samo z vidika kaj je zdravo za nas, bi bila obogatena infuzija še najboljša izbira (tudi z ekonomskega vidika). Ampak to lahko probavajo na novorojencih. Nekdo, ki je nekoč že hrustal popečeno slanino se s tem pač ne more strinjati.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

MeGreat ::

To imaš prav, naredili so preizkus, kjer so uživali skoraj izkljućno maščobe. In testiranci so shujšali! Zakaj? Ker jih je maščoba nasitila prej in so jedli manj, poleg tega pa so ogromno energije porabili samo za presnovo. Vprašanje pa je, kaj bi taka prehrana naredila tvojemu ožilju...


to je zadnje čase zelo popularna dieta. ob pomankanju glukoze(oh) telo začne tvoriti ketone in resnično skoraj nisi lačen

Good Guy ::

haha kter bedast zakon ;)

človek more jesti vse, drugače ni zdrav..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

THX 1138 ::

človek more jesti vse, drugače ni zdrav..


Zakaj se pa potem jaz bolj zdravega počutim, čeprav že 8 let ne jem mesa?Pa zraven občasno opravljam tudi zelo težka fizična dela(ravno ta mesec, sem scepil recimo 80m3 drvi).

Ne vem, mogoče tudi odvisno od posameznika, samo je pa bedno ko nekdo trdi, da je zdravje pogojeno z tem, da ješ vse od kraja.Zakaj imamo potem toliko ljudi z žilno-srčnimi obolenji in povišanim holesterolom?Preprosto, zaradi nezdrave prehrane.


Sicer pa velja, da najbolj vegetarjanci mučijo živali. Odžirajo jim namreč hrano.


To je vic. Resnica je pa čisto drugačna.

Ziga Dolhar ::

Kater zakon?
https://dolhar.si/

AnonimkeOP ::

Zakaj imamo potem toliko ljudi z žilno-srčnimi obolenji in povišanim holesterolom?Preprosto, zaradi nezdrave prehrane.

Ne. Zaradi prekomerne prehrane. Razlika je bistvena.
www.anonimke.com

THX 1138 ::

Ne. Zaradi prekomerne prehrane. Razlika je bistvena.


Aja, potem se Prim. Jana Govc Eržen, dr.med. nacionalna koordinatorica za preventivo srčno žilnih obolenj moti:

Na nastanek srčno žilnih obolenj vplivajo številni dejavniki tveganja, na katere ima vsak posameznik možnost vplivati, to so: nezdrava prehrana, prekomerna telesna teža in debelost, kajenje, tvegano uživanje alkoholnih pijač, pomanjkanje telesne aktivnosti.



http://www.zzv-ce.si/unlimitpages.asp?i...

AnonimkeOP ::

ne, ne moti se, govori o nezdravem prehranjevanju. govori o tem, da zjutraj poješ dva sendviča, greš v službi na kosilo na čevapčiče in popoldne malicaš burek, zvečer pa kebab, vmes piješ pivo in kavo, medtem ko bi ti za življenje zadostovala dva čevapčiča in kozarec vode. Vejemi mi, da potem ne bi imel niti prekomerne telesne teže niti povišanega holesterola.
www.anonimke.com

Zgodovina sprememb…

THX 1138 ::

Ne vem, če so čevapi ravno primerni. Mogoče veš, da ocvrte snovi vsebujejo kancerogene snovi:

Ta gospa predlaga takšno prehranjevanje:

V jedi uživajte !
Jejte pestro hrano!
Bodite dnevno telesno dejavni in jejte toliko, da bo vaša telesna teža normalna!
Jejte kruh, žita, testenine, riž in krompir večkrat dnevno, ob vsakem obroku!
Jejte veliko sadja in zelenjave večkrat na dan!
Jejte čim manj maščob, mesa in mesnih izdelkov ! Izbirajte puste vrste !
Dnevno uživajte zmerne količine posnetega mleka in manj mastne mlečne izdelke!
čim redkeje uživajte slaščice in sladke pijače!
Hrano solite čim manj in ne jejte pripravljenih sladkih jedi!
Hrano pripravljajte zdravo in higiensko ! Dodajajte čim manj maščob in sladkorja!
če pijete alkohol, ga pijte čim manj in ne vsak dan!

P.s

Naj povem za tiste, ki hodijo v Mcdonald. Tam olje menjajo samo 1x na teden. Ponavadi v ponedeljek. To mi je zatrdila prijateljica, ki ima znanca, ki je opravljal raziskavo na tem področju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: THX 1138 ()

energetik ::


Sicer pa velja, da najbolj vegetarjanci mučijo živali. Odžirajo jim namreč hrano.


To je vic. Resnica je pa čisto drugačna.


Resnica je ta, da je potrebno za enako količino hrane za ljudi nekajkrat več površine in resursov pri gojenju živali kot za rast rastlinske hrane. Ne vem pa točne številke.
Torej mesojedci z gojenjem živali odžirajo vegetarijancem hrano, če smo natančni. Tko mal za hec... :)

mtosev ::

@THX

ce ne bos jedel zivali se bojo prevec razmnozile nekatere vrste in vec ne bo ravnovesja v naravi. kriv bos pa ti :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

AnonimkeOP ::

Jejte veliko sadja in zelenjave večkrat na dan!
Jejte čim manj maščob, mesa in mesnih izdelkov ! Izbirajte puste vrste !

bogi eskimi, če bi reveži vedl, kako narobe živijo. Čudno, da sploh še obstajajo. To nakladanje o prehranjevanju je že prešlo meje dobrega okusa.
Hočte zdravilo za _vse_ bolezni, ki izvirajo iz t.i. nezdravega prehranjevanja?
Ne se nažirat in pejt vsake tolk igrat fuzbal s kolegi. Pika. Nobenih doktorjev in zloženk ni treba da to dojameš.
www.anonimke.com

THX 1138 ::

ce ne bos jedel zivali se bojo prevec razmnozile nekatere vrste in vec ne bo ravnovesja v naravi. kriv bos pa ti


Bom pa vzel puško v roke:))

THX 1138 ::

bogi eskimi, če bi reveži vedl, kako narobe živijo. Čudno, da sploh še obstajajo. To nakladanje o prehranjevanju je že prešlo meje dobrega okusa.


Lol, Eskimi se ja menda ne prehranjujejo z čevapi ali pač?:)

$%&/() ::

dobra fora, mtosev!

amigo_no1 ::

Mcdonald tematika:
"Super size me" ste gledali ?

AnonimkeOP ::

Lol, Eskimi se ja menda ne prehranjujejo z čevapi ali pač?:)

Lol, :)) smajlifejsx11 , LOL LOL a se morda prehranjujejo z raznovrstnim sadjem in zelenjavo večkrat na dan, kruhom, žitom in testeninami? Ne, jejo ribe. konc. Ampak grem stavt, da če se med njimi najde en eskimo-bajsi, ki se tistih tjulnov prenažira, da tud na konc pobere od fisherola al česa podobnega. lol!!!
www.anonimke.com

energetik ::

Eskimi ne živijo ravno 70+ let...
Tisti pravi Eskimi (brez motornih sank in šnopca) so pri 30 letih že kar stari...pa večinoma so kar debeli, ker morajo biti zaradi mraza.

ce ne bos jedel zivali se bojo prevec razmnozile nekatere vrste in vec ne bo ravnovesja v naravi. kriv bos pa ti

Ne verjamem, da bi krave dolgo preživele v divjini in se namnožile. Tud ovce in kure ne. Bi hitro volki in lisice opravili svoje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mtosev ::

@energetik a fore ne razumes :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

THX 1138 ::

Mcdonald tematika:
"Super size me" ste gledali ?


Niti ne, samo koker sem slišal se tipu zdravje drastično poslabša.

ce ne bos jedel zivali se bojo prevec razmnozile nekatere vrste in vec ne bo ravnovesja v naravi. kriv bos pa ti

Ne verjamem, da bi krave dolgo preživele v divjini in se namnožile. Tud ovce in kure ne. Bi hitro volki in lisice opravili svoje..


Res je, čeprav po drugi strani bi potem verjetno imeli več volkov in lisic. Torej bi rabili več lovcev:)

Keyser Soze ::

Prim., dr. med. ne pomeni ničesar.

Pomeni samo to, da je pridobljena formalna izobrazba, strokovnost pa je lahko popolnoma na dnu. Takim ljudem bom verjel, ko bodo, kot (so)avtorji, objavili študije, ki zadostijo tudi najbolj strogim standardom in z največjo možno gotovostjo potrjujejo pravilnost njihovih teorij. Do takrat...

Je tale Sindi en bluzimož, ki z pomankljivim informiranjem dela celo škodo. Ljudje se začnejo naravnost nezdravo izogibat vsem oblikam maščob, tudi tistim, najbolj esencialnim, ki so več kot potrebne za normalno delovanje organizma, sočasno pa se vržejo v OH bogato prehranjevanje.

Samo zato, ker gre maščoba direkt na špeh. Ja, jako zdravo razmišljanje.

Kar se tiče pa mesa, lahko garantiram, da bo vedno na mojem jedilniku. Pa tudi na jedilniku mojih otrok, če bom le imel kaj besede pri tem. Ker je prehrana veliko, veliko, veliko bolj komplicirana kot skušajo to nekateri prikazati tule. Prekomplicirana celo za raznorazne prim, dr. med., ki znajo delit le tiste najbolj splošne "mite" o prehrani.
OM, F, G!

THX 1138 ::

Kar se tiče pa mesa, lahko garantiram, da bo vedno na mojem jedilniku. Pa tudi na jedilniku mojih otrok, če bom le imel kaj besede pri tem. Ker je prehrana veliko, veliko, veliko bolj komplicirana kot skušajo to nekateri prikazati tule. Prekomplicirana celo za raznorazne prim, dr. med., ki znajo delit le tiste najbolj splošne "mite" o prehrani.


Ej vsak je svojga telesa gospodar a ne?:) Moje mišljenje je bilo, da ocvrto meso(posebej svinjina je hudič) veliko bolj škodi človeškemu organizmu, kot pa kakšen pust piščanec..

Sicer pa, če se bo kdo od tvojih morebitnih otrok odločil za vegetarijanstvo, mu boš to preprečil?

noraguta ::

bedast a kravji prdci(ceodva) prhaja iz neobnovlivih virov energije , al so clo goveeeeeda vegetarjanci?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Half-Saint ::

Če gledamo samo z vidika kaj je zdravo za nas, bi bila obogatena infuzija še najboljša izbira (tudi z ekonomskega vidika). Ampak to lahko probavajo na novorojencih. Nekdo, ki je nekoč že hrustal popečeno slanino se s tem pač ne more strinjati.


Ne vem ali si se samo hecal ampak vprašaj malo v kakšni bolnici kaj se lahko zgodi ljudem, ki jih dolgo časa hranijo intravenozno. Meni se zdi tvoj predlog odvraten. Za začetek rad vidim hrano na krožniku pred in med jedjo. Rad občutim njen vonj, teksturo in pa seveda okus. Vse to z intravenoznim prehranjevanjem izgubiš.

Sicer pa si očitno sedel na ušesih, ko so nas v OŠ učili, da se prebava začne v ustih. Najmanj kar bi se zgodilo, če bi se prehranjeval izključno intravenozno je to, da bi ti zobje verjetno hitreje začeli propadati zaradi zmanjšane proizvodnje sline. Ampak to je že druga tema...
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Good Guy ::

Zakaj se pa potem jaz bolj zdravega počutim, čeprav že 8 let ne jem mesa?Pa zraven občasno opravljam tudi zelo težka fizična dela(ravno ta mesec, sem scepil recimo 80m3 drvi).


bogi revež, delaj vsak dan po 12 ur fizična dela(npr delo na kmetiji) pa da te vidmo kok dolg boš zrdžu ob svoji solatki

Ne vem, mogoče tudi odvisno od posameznika, samo je pa bedno ko nekdo trdi, da je zdravje pogojeno z tem, da ješ vse od kraja.Zakaj imamo potem toliko ljudi z žilno-srčnimi obolenji in povišanim holesterolom?Preprosto, zaradi nezdrave prehrane.


nekaj je jesti v mejah normale nekaj je pa prenažiranje. s tem ko sm reku da je treba jesti vse nism mislu da je pa treba zdej vsak dan en kremenaltc pa 2 kile krompirja..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Pyr0Beast ::

bogi revež, delaj vsak dan po 12 ur fizična dela(npr delo na kmetiji) pa da te vidmo kok dolg boš zrdžu ob svoji solatki

Toliko da bo vse opravil, poleg tega bo potreboval delati vsaj za 3 četrine manj če ne bo rabil skrbeti še za živino >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

THX 1138 ::

bogi revež, delaj vsak dan po 12 ur fizična dela(npr delo na kmetiji) pa da te vidmo kok dolg boš zrdžu ob svoji solatki


Saj živim na kmetiji. Zakaj sodiš ljudi vnaprej če pojma nimaš kdo so?;)


nekaj je jesti v mejah normale nekaj je pa prenažiranje. s tem ko sm reku da je treba jesti vse nism mislu da je pa treba zdej vsak dan en kremenaltc pa 2 kile krompirja..


V mejah normale itak, pa raznovrstno in seveda zdrav hrano. Da boš jedel tisti pomfi in mercatorja, ki je vseboval rakotvoren akrilamid, ali pa recimo če si že kdaj slišal za aspartam, ki ga dodajajo gaziranim pijačam in še mnogo drugih e-jev, ki jih najdeš v industrijski prehrani. Biološko pridelana hrana je najbolj kvalitetna.

c3p0 ::

Eskimi so znani kot narod 100+ letnikov, ja. Not.

c3p0 ::

Ali so največje in najmočnejše živali mesojede?

Sicer sem vsejed, ampak za kakšne bilke so oprijemajo nekateri šniclaši, je pa prav smešno.

Najboljši je pa tisti mit, da če ne ješ mesa, moraš uživat posebaj vitamine in sojo. Not true.

krneki0001 ::


V mejah normale itak, pa raznovrstno in seveda zdrav hrano. Da boš jedel tisti pomfi in mercatorja, ki je vseboval rakotvoren akrilamid, ali pa recimo če si že kdaj slišal za aspartam, ki ga dodajajo gaziranim pijačam in še mnogo drugih e-jev, ki jih najdeš v industrijski prehrani. Biološko pridelana hrana je najbolj kvalitetna.



Hmm, kje pa dobiš biološko pridelano hrano, ki je resnično zdrava? Jst v te mite ne verjamem več.
Še posebej pa ne verjamem več v te pravljice, ker vsako jutro pripelje iz iste tržnice v italiji preveč kamionov zelenjave z istim poreklom, v trgovinah jo pa samo prestavijo - en del na police z "bio" napisom, drugi del pa zraven, kjer je 5x cenejši in za rajo.

Keyser Soze ::

Sicer pa, če se bo kdo od tvojih morebitnih otrok odločil za vegetarijanstvo, mu boš to preprečil?

Ko bo samostojen sigurno ne. Prej pa dokler mi svojih namer ne utemelji z enimi tehtnimi razlogi.
OM, F, G!

energetik ::

Veliko bolj škodljivo je, če se otroci odločijo, da bodo jedli samo šnicle, pomfri, pico in bonbone. Zelenjave pa ne. Kar je zelo pogost pojav dandanes. Pa jim to starši dovolijo. Toliko o škodljivosti vegetarijanstva pri otrocih...
Aja, pri tej temi gre samo za 1 (en) brezmesni dan v tednu...

Good Guy ::

bogi revež, delaj vsak dan po 12 ur fizična dela(npr delo na kmetiji) pa da te vidmo kok dolg boš zrdžu ob svoji solatki


Saj živim na kmetiji. Zakaj sodiš ljudi vnaprej če pojma nimaš kdo so?;)

živet tam pa delat 1 na teden je neki druzga kot pa skrbeti za farmo..

se grem stavit da človek brez mesa ne preživi..(mogoče mestne srajčke k se itak sam prekladajo iz nega sedeža na druzga) sam človek ki pa fizično dela vsak dan pa to ni šans..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Mipe ::

Če jemo več zelenjave, ali s tem ne zmanjšujemo konzumacijo toplogrednih plinov? Rastline jih pretvarjajo v neškodljivo obliko!

Kar pomeni, da nas vegani in vegetarijanci ubijajo s svojim prenažiranjem raznovrstnega zelenja! MORILCI!;(

Keyser Soze ::

Veliko bolj škodljivo je, če se otroci odločijo, da bodo jedli samo šnicle, pomfri, pico in bonbone. Zelenjave pa ne. Kar je zelo pogost pojav dandanes. Pa jim to starši dovolijo. Toliko o škodljivosti vegetarijanstva pri otrocih...
Aja, pri tej temi gre samo za 1 (en) brezmesni dan v tednu...

Čaki, ekstremizem (v smislu izključevanje določene vrste hrane) hočeš ti malat na grupo omnivorov? Če že posplošujemo bodimo vsaj fer.

Herbivori (v milejši in najbolj ekstremni obliki) so tisti, ki forsirajo takšne načine prehranjevanja in s tem posledično tudi škodujejo sebi in drugim.

Ne moreš verjet no.
OM, F, G!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44458105 (2944) m0LN4r
»

Prenažrtost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1009813 (7895) jype
»

Vegetarijanstvo in ljubezen (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15612008 (8912) IgorGrozni
»

Zdrava prehrana; sadje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
786990 (5728) sketch
»

Hrana za Homo Sapiensa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19711804 (9907) Thomas

Več podobnih tem