» »

Zdrava prehrana; sadje...

Zdrava prehrana; sadje...

1
2
»

Brilko ::

@frenk: a si ti mislu da ima več ljudi (po % glede na to kulk jih to uživa) probleme, ki se hranijo s presno hrano kot pa "navadno jedci". Če si to mislu sem jaz mislu ravno obratno.

Če pa si mislu zadevo v smislu da kdor je presno hrano nima problemov, potem je moj prejšnji post čisto namestu. :D

Tear_DR0P ::

1. Svinjina ni tako zelo neužitna, če je svinja kvalitetno vzgojena+pri svinji je mast v enem kosu na zunanjem robu mesa - za razliko od govedine, kjer je razporejene po vsem tkivu, ali pri gojenih ribah!!!!

2.ok to je bolj vprašanje, kr sm mal zmeden. Pri biologiji so nas učili, da če ješ tkiva, ki so tvojemu tkivu čim bolj poddobna, porabiš manj energije za presnovo, kako je lahko potem zelenjava lažja za prebavo???? Poleg teg vsi vemo, da ima krava 4 želodce za lažjo prebavo zelenjave in daljše črevo kot delfin, daljni sorodnik krave (da o inteligenci ne govorimo)

Aja pa če bi se radi izognal strupom, nehajte dihat!
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Boki_ ::

JEJTE PASJO HRANO!!!
I'm back

Brilko ::

Mačja hrana tak diši, da bi si jo včasih celo sam privošču :D .

frenk ::

ne se zajbavat...men je enkrat mt vrgla mačjo hrano v makarone...in to mi pove šele ko sm pojedu:|

Pri biologiji so nas učili, da če ješ tkiva, ki so tvojemu tkivu čim bolj poddobna, porabiš manj energije za presnovo


tle so se pa zmotil...telo itaq vse kar zaužije razstavi na prafaktorje, pol pa spet skupaj nazaj sestavi...sestavljanje je itaq povsod enako, razlika je samo pri razstavljanju...velik laži je razstavt kšn sadje, kot pa meso:)

T0RN4D0 ::

ne se zajbavat...men je enkrat mt vrgla mačjo hrano v makarone...in to mi pove šele ko sm pojedu


>:D :D :D :D >:D Jao crknu bom od smeha... sami talenti, eni so jedl meso v jogurtu, drugi pa mačjo hrano v makaronih... mate zanimive mame :D :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Brilko ::

Sej če nisi vedu kaj ješ, tak OK. :P

BigWhale ::

Viking:

> meso je škodljivo, jejmo zelenjavo, bodite
> vegeterjanci....blabla... pogovarjanja v tem stilu se mi
> zdijo čudna...

Noben ti ni rekel, da bodi vegetarijanec ampak smo se pogovarjali o tem, da ljudje dostikrat pojedo prevec mesa.

> Kot vemo nekatera zelenjava in sadje v sebe potegne zelo
> veliko škodljivih težkih kovin, če raste tam kjer so težke
> kovine v zemlji zaradi industrije oz. drugih dejavnikov...

V tunah se nabira svinec, v filtratorjih pa vsa svinjarija ;>

> TUDI MORSKE RIBE NISO ZDRAVE.

Marsikaj ni zdravo... Ampak ribja mascoba severnih rib je bolj zdrava kot svinjska ;) In fact, to prvo celo zdravniki predpisujejo srcnim bolnikom.


Poldi:
> Ce naenkrat zamenjas stil prehranjevanja in ne nadomestis
> elementov, ki zaradi uzivanja mesa izpadejo, je to za telo
> sok.

Nihce ni govoril o izpuscanju snovi. Jasno, zmanjsaj kolicino mesa in ga nadomesti z ustrezno kolicino fizola, lece, soje... :)

Z ostalim se pa kar strinjava :)

Solzica:
> 1. Svinjina ni tako zelo neužitna, če je svinja kvalitetno
> vzgojena+pri svinji je mast v enem kosu na zunanjem robu
> mesa - za razliko od govedine, kjer je razporejene po vsem
> tkivu, ali pri gojenih ribah!!!!

Buhtl! Ravno v tem je problem svinjskega mesa, ki ima ogromno nevidne mascobe, ki je ti ne vidis, tisti speh, ki ga stran odrezes je se najmanji problem. Go Google!

Svinjina:
http://www.nutritiondata.com/facts-001-...
http://www.nutritiondata.com/facts-001-...

Govedina:
http://www.nutritiondata.com/facts-001-...

> Viking:

> meso je škodljivo, jejmo zelenjavo, bodite
> vegeterjanci....blabla... pogovarjanja v tem stilu se mi
> zdijo čudna...

Noben ti ni rekel, da bodi vegetarijanec ampak smo se pogovarjali o tem, da ljudje dostikrat pojedo prevec mesa.

> Kot vemo nekatera zelenjava in sadje v sebe potegne zelo
> veliko škodljivih težkih kovin, če raste tam kjer so težke
> kovine v zemlji zaradi industrije oz. drugih dejavnikov...

V tunah se nabira svinec, v filtratorjih pa vsa svinjarija ;>

> TUDI MORSKE RIBE NISO ZDRAVE.

Marsikaj ni zdravo... Ampak ribja mascoba severnih rib je bolj zdrava kot svinjska ;) In fact, to prvo celo zdravniki predpisujejo srcnim bolnikom.


Poldi:
> Ce naenkrat zamenjas stil prehranjevanja in ne nadomestis
> elementov, ki zaradi uzivanja mesa izpadejo, je to za telo
> sok.

Nihce ni govoril o izpuscanju snovi. Jasno, zmanjsaj kolicino mesa in ga nadomesti z ustrezno kolicino fizola, lece, soje... :)

Z ostalim se pa kar strinjava :)

Solzica:
> 1. Svinjina ni tako zelo neužitna, če je svinja kvalitetno
> vzgojena+pri svinji je mast v enem kosu na zunanjem robu
> mesa - za razliko od govedine, kjer je razporejene po vsem
> tkivu, ali pri gojenih ribah!!!!

Buhtl! Ravno v tem je problem svinjskega mesa, ki ima ogromno nevidne mascobe, ki je ti ne vidis, tisti speh, ki ga stran odrezes je se najmanji problem.

Svinjina:
http://www.nutritiondata.com/facts-001-...
http://www.nutritiondata.com/facts-001-...

Govedina:
http://www.nutritiondata.com/facts-001-...

> Aja pa če bi se radi izognal strupom, nehajte dihat!

Se kaka pametna?

heh...

frenk ::

svinjina vsebuje nasičeno maščobo, ribe pa nenasičeno...nasičena se BP nabira na žilah in zato se lahko zgodi saj veste kaj:)...nenasičena se ne nabira in plava v krvi, torej ne maši žil...pa tud tko je pomoje nenasičena bolj zdrava:)

p.s.: jest sm lihkar pojedu eno hrenovko z veliko majoneze in bageto...tko da ne boste imel občutka da ful zdravo jem:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

flipflop ::

Kaj je potem dobro jesti? Ker mene ogrmno časa "šraufa" po želodcu, pa če pojem kakšno sadje, pa zelo hitro letim na WC,pa ni ravno prijetno. No zaradi teh bolečin sm bil pri zdravnici, pa je rekla da naj jem žitarice, pa jogurte,pa donat naj pijem, pa še veliko teh stvari, sam sem pozabil. No sem nekaj časa to jedel, potem sem pa opustil,zdaj bi pa spet rad začel malo bolj zdravo jesti, da vidim če bo kaj pomagalo.:\

T0RN4D0 ::

BWmal se ponavljaš. :D

jejte kar vam paše... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

frenk ::

flipflop: za jogurt vem da je zrav za želodec pa še za kaj, ampak žitarice pa ne ravno...sploh če so polnozrnate lahko baje dražijo želodec

BigWhale ::

polnozrnate zitarice pomagajo pri prebavi. Jej polnozrnat kruh, ovsene/psenicne kosmice... Poslusaj zdravnico... Ne nekaterih tle na forumu ;)

Vec jes polnozrnatih stvari vec bos na sekret hodil in vec bos nasral, sraufal te bo pa manj... :)

frenk ::

BigWhale: a zato ker ima zdravnica spredaj napisan Dr.:D

Poldi112 ::

jao frenk, kje pobiras take, da zitarice niso zdrave ???

frenk ::

baje da ljudje nimam želodca prilagojenga za žitarice:)

sej same po seb so že zdrave

Vikking ::

BW: > TUDI MORSKE RIBE NISO ZDRAVE.

Da drugače napišem: tudi morske ribe niso z Drave.:P

BigWhale ::

Zitarice SO zdrave. In so lahko 'prebavljive' zakaj v narekovajih, zato ker jih vecino niti ne prebavimo, ce jih ne pregriznemo. Probaj s celo koruzo. ;) Ce pa ti semenke pregriznes, je pa tam notri veliko vlaknin in podobnih snovi, ki pomagajo pri prebavi, vedno so in vedno bojo.

Zapomni si, ce jes graham, bos sral graham... ;) In to je dobro, ker te ne bo zvijalo, ne bos zaprt in sranje bo nekaj lepega, mirnega, kot vivaldijevi stirje letni casi, ce bos pa vsakdan sproti zabetoniral zelodec, bo pa kot fuck the usa od sex pistols, torej hardcore ;>

frenk ::

sej bel kruh je tud iz žitaric pa ni zrav:D

ripmork ::

hehe,kar jejte zdravo hrano,samo ne pritožujte se potem ko boste s cvilečimi PRRRRDCI pregnali od sebe vse živo:D >:D

sicer pa ovseni kosmiči;) (mešano z Muesliji)-mal poplakneš z mlekom,hitro poješ-maš energije za cel dan:D

kar se pa hrane na splošno tiče,če mal off-topic zavijem sem pa itak uničevalec hrane.Moj metabolizem je tak hiter,da se ne zredim pa naj bo karkoli,pa naj se mi en ne pritožuje kako bi bil raje v moji koži ker mam hrane že poln kufer:| ...naveličan sem že vseh živil,kolk bi blo fajn da bi se enkrat najedel pa mel pol 1teden mir pred tem...kolk bi keša prišparal,pa časa:\

Bobb ::

"Tisti, ki jedo sadje, so hujši odvisneži od alkohola od pravih pijancev", je rekel Melhijar.
"Zakaj pa", mu je odvrnil Pipi?
"Zato, ker sploh ne morejo počakati, da se sadje prekuha, ampak že vse sestavine kar surove pojejo"!.

Matev ::

če bi se hranil tako kot so se prehranjevali naši dedje....

se pravi naravno hrano (zelenjavo, sadje - surovo ali kuhano) in meso ob nedeljah in občasno še čez teden

(to pomeni ene 5x manj mesa kot danes in veliko manj kemično pripravljenih stvari - pijač ali pripravljene hrane) potem bi bilo po mojem kar dobro

samo kaj ko sem sam recimo čist odvisen od hitre hrane - to sem nekje zasledil da je posledica dodanih spodbujevalcev arome in okusa ki jih veselo dodajjao v industrijsko pripravljeno hrano ..... slabo tole

Matev ::

sem pa itak uničevalec hrane.Moj metabolizem je tak hiter,da se ne zredim pa naj bo karkoli


hehe 19 let si star

verjemi ... pri tej starosti ti še telo lepo razgradi odvečno hrano v energijo ali je pa ne prebavi in jo izloči....

počakaj 10let pa boš (če praviš da ful ješ) imel trebuh ... ker takrat ne boš imel več tako prebavo kot jo sedaj
to je skor zihr... vendar so možne izjeme - redke ampak so - če boš ti med njimi pa nisem čist prepričan

T0RN4D0 ::

Priporočam ogled dokumentarca SupersizeMe 8-)

Neki zanimivih reči o Fast Foodu pa ameriki... |O
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

BigWhale ::

> počakaj 10let pa boš (če praviš da ful ješ) imel trebuh ...

Meni se 2 leti manjka oz 1.5leta manjka, da bi bil 10 let starejsi od 19 let.

Pa sem se zmeraj tak kot sem bil... Pa nisem bistveno spremenil nacna prehranjevanja... Fast fooda je se kar precej na mojem meniju...

Moj foter ima ze 30 let isto tezo, dedek je bil pa isti.. Nekaj malega je tudi v genih ja... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

ripmork ::

pa ne samo malo velikikit,veliko je od genov odvisno,američani pa imajo izgleda že gene pokvarjene in gre debelost iz roda v rod:\

mi je foter razlagal da je bil do ene 25-ga leta suh kot jst,pol se mu je pa skor čez noč presnova spremenila in je skorajda presegel 100kg:P ...btw sedaj kar pazi na hrano in sploh ni debel...

jah nič drugega mi ne preostane kot da začnem spet kvihtat pa velik mleka...tako mi je uspel lani pozimi dve kili gor dobit...mleko je res fejst stvarca:D ,hranljivo pa hitro steče po grlu.

koyotee ::

Lej itak zivis samo enkrat in itak se zivljenski standard zvisuje in ce so lahko ljudje pred recimo 50 leti "normalno" zivel, ob dost slabsi kvaliteti hrane, pol nevem zakaj take probleme zganjate. Res da majo nekateri probleme(alergije,...) sam zakaj nebi uzival v hrani? Nekateri ob mesu, drugi ob sadju,zelenjavi,... Bi blo treba zapret vse restavracije s hitro prehrano!
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Loki ::

Carobne besede zate:
Meal Replacement Powder (MRP).

zdaj pa se to vpisi v najdi.si



glede americe je problem predvsem v tem, da je high-fat (ki je je v raznih supermarketih dobesedno na kupe, pravtako pa firme lahko porabijo vec $ za oglasevanje) hrana neprimerno cenejsa od low-fat (oz. bio).
kaksnih macov nebi niti omenjal..

sketch ::

Prosim, ne spamajte in ne nabijajte postov kar tja v en dan, ne žalite sogovornikov in držite se teme! Za nazaj ne bom šel zdaj filtrirat vse, ampak če situacija ne bo hitro boljša, bom temo zaklenil. Hvala.

lp
s.
Adapt and overcome.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20338939 (31732) nobodyelse
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30858225 (51754) enadvatri
»

Prehrana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20648231 (44565) Matev
»

V Belgiji uvedli en dan v tednu izključno vegeterjansko hrano (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1348999 (6160) BigWhale

Več podobnih tem