» »

Vegetarijanstvo in ljubezen

Vegetarijanstvo in ljubezen

1 2
3
4

iggy ::

@pia2001slo: Probaj za kakšen mesec in poročaj o rezultatih :)
Hey, you're fat!

BigWhale ::

iggy,

Ti si en buhtl! A si sploh prebral moj post? Al ga nisi razumel? In si potem prebral kaj si sam napisal?

BigW > No, cloveski metabolizem je prirejen na vsejedstvo s
BigW > tendenco k rastlinski prehrani. Hence, the zobovje in dolgo
BigW > crevo.

iggy > Wrong again!
iggy > Človeški metabolizem je prirejen za vsejedstvo!

Erm? preberi mojo prvo vrstico...

iggy > Dovolj bi bilo 1 krat na teden pri odraslem človeku.

Torej, to ni pretezno rastlinska oziroma ne mesna prehrana?

Meamoto ::

No ja, vegetarianec se noben ni imel problemov s povisanim holesterolom...

Zanimivo, ravno enega takšnega poznam. Ne pomaga prav dosti bit vegetarijanec, če dnevno požreš štiri pice (magari vegetarijanske.. :P ) s pol litra ketchup-a...

Tear_DR0P ::

sam poznam dost vegijev - majo najrazličnejše težave, ker niso vredu vegiji - kolegica ne more zanosit in podobne fore, poleg tega je razvila alergijo na meso - po zaužitju dobi izpuščaje
sm spoznal tudi veganca, ki je začel jest sir in jogurte, ko mu je zdravnik tko eno leto prigovarjal, da bi to bilo pametno - sevda je prej pridobil anoreksični izgled in težave s kostmi
mam kolega, ki vegetarijanstvo prezira, goji pa kult mačota - ma 130 kil in putiko

sam uživam vso hrano, bi pa in rastline in meso z veseljem nadomestil z gobami:D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

bajsibajsi ::

Meamoto,
clovek, ki ne uziva mesa in zivalskih dodatkov s stalisca prehranjevanja nikakor ne more imeti povisan holesterol; prej nasprotno. Ce je vegan ali presnojedec mu lahko le-tega celo primanjkuje. Sam sem imel ob zadnjem pregledu krvi, nekje 175 mg/dl (ne spomnim se ce je to 100% res, izpisa pa ne najdem). Holesterol ima v telesu več pomembnih funkcij. Meddrugim je pomemben sestavni del celičnih membran in prekurzor do spolnih hormonov in drugih pomembnih steroidov. Zaradi zadostne kolicine holesterola (pijem namrec tudi "klasicno" zivalsko mleko) v moji krvi, ne opazam pomanjkanja apetita po seksu... :p

BigWhale ::

Meamoto:

Khm, ti ne ves tocno kaj govoris ali pa ne poznas nobenega vegetarianca... ;)

Ampak najbrz tudi med dvema vrstama rastlinskega olja izberes tistega na katerem pise "brez holesterola", ker je pac bolj zdravo in je brez holesterola.

;>

Nejc Pintar ::

In kakšna je razlika med rastlinskim oljem na katerem piše brez holesterola in tistem na katerem ne piše nič?:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

SavoS ::

Ma ste eni čudni........ dejte si za večne čase zapomnit, da NOBENO rastlinsko olje NE VSEBUJE HOLESTEROLA!!!!
Vsebuje pa ostale maščobne kisline, ki niso ravno najbolj koristne, oz. zdrave za našo telo!

Kar se pa tiče vegijev..... hmm jih poznam veliko in vsi, ampak čisto vsi so nekam sovražno nastrojenio do nas ljubiteljev mesnih izdelkov..... najbolj neprijetno mi je pa v njihovi družbi takrat, ko jemo, da ne govorim kako zmeraj povdarjajo, kako zdravo živijo in nas prepričujejo, kako so meso in mesni izdelki škodljivi...... pa pi*da a jaz katerega vegija prepričujem, da on nezdravo živi in da naj pr pi*di rozi enkrat že jé meso in mlečne izdelke.......... :'(

Naj se že enkrat brigajo ZASE IN ZA SVOJE PREHRAMBENE NAVADE!

Kaj pa jaz jem in uživam, je pa čisto moja osebna stvar.

Aja pa še nekaj....vegiji, dejte se malo skulirat in nam mesojedcem NE GLEJTE NA KROŽNIK KOLIKO IN KAJ JEMO!!! Zdaj boste rekli, da to pač že ne počnete....... hmmm vam povem, da to delate že podzavestno in se tega sploh ne zavedate......!!

Dajte nam MIR in bo vse v najlepšem redu!

Če se kdo prepozna v mojem postu, naj se malo zamisli nad svojimi dejanji...
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

BigWhale ::

> NE GLEJTE NA KROŽNIK KOLIKO IN KAJ JEMO!!!

Ampak to naj velja tudi za vas... oziroma nas... :)

Meamoto ::

bajsibajsi & BW:

Govorim o vegetarijancu, ne pa o veganu. Poglavitna razlika je, da vegetarijanci ne uživajo mesa, uživajo pa mleko, jajca, sir in ostale živalske stranske produkte, ki ravno tako vsebujejo holesterol. Najdeš ga ravno tako v čokoladi.

In pa BW, ni straha, sem zelo zelo daleč od zdrave prehrane.. :P

Stepni Volk ::



Povedano drugače, jemo preveč. Trošimo še več.

Back on topic:

znamenje nedoraslosti je iskanje razlik v veri, načinu prehranjevanju, izobrazbi, krivih prstih... itd, samo zato, da se lahko obsodimo na propad v prihodnosti.
V resnici uspeh neke veze med dvema človekoma ni odvisen od teh malenkosti. Temveč sposobnosti obeh vzdrževati tri ključne elemente: spoštovanja, prijateljstvo in intima.

Na svetu ni dveh ljudi, ki bi si bila popolnoma "usojena". Prav vsak par posebej, je za svoj obstoj prekleto garal in še bo garal. Učimo se lahko le pri ljudeh, ki jim je omenjene tri elemente uspešne veze uspevalo ohranjati vse življenje, v vseh obdobjih in spremembah, ki jih dnevno nosi življenje pred prag.

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

...o dobrem počutju pa je tudi relativno. Meni se zagrizeni vegetarijanci zdijo nekoliko nervozni in včasih celo agresivni. Pravijo, da so polni energije, meni pa se zdi, da se obnašajo kot, da jim nekaj manjka...

Se ne bi mogu bolj strinjat.

Vegeterijanstvo je nevroza iste pasme kot anorexija in bolemija;


Orthorexia Nervosa


Orthorexia Nervosa is a fixation on righteous eating, first diagnosed by Colorado physician Dr. Steven Bratman in 1997. The term is derived from the Greek word "ortho" meaning straight and correct, and refers to a psychological syndrome where one's food choices grow progressively narrower over time under the auspices of health. When vegetarians learn there's an even more restrictive diet plan available -- the way of the vegan -- dairy products like milk or cheese, subclasses of poultry products such as eggs, and refined bread ingredients involving yeast or white flour are summarily stricken from their diets as well. Nothing is allowed inside the body of a devout vegan which might be psychologically interpreted as a toxin. Veronica's daily struggle to keep the "poisons" out and remain uncontaminated by the "wrong" food results in a total reliance upon what other vegans are doing to keep themselves alive, since they're the only ones who can ever be trusted. Like an oil painter who arbitrarily refuses to use yellow, a vegan diet is an attempt to gain control over at least one simple aspect of a person's otherwise ordinary life -- a "less is more" aesthetic taken to conceited extremes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Fizikalko ::

Dej, Pepca, umiri se malo. Večje traparije še nisem slišal. Nisem vege, poznam jih pa ful in niti eden nima veze anoreksijo ali čim podobnim. Pa smo tam - vse, kar ni povprečno, je že bolno.

Vanich ::

Kako da nima veze ?
Vse tri druži nevrotičnost.
Sploh pa kakšnega orto-vegi-presno-jedca, ki ne samo da dela
škodo na sebi, ampak celo na svojih otrokih.
Taki ljudje so samo za v Begunje.

Fizikalko ::

Še vedno ne vem, od kje si povezal vege in nevrotičnost. Za ostali dve stanji, ki sta BTW bolezni, se strinjam, ampak vegetarjanstvo pa res ni nevrotizem samo po sebi.

Vanich ::

Ja, preberi si tisti članek v angleščini, no.

Celo ime bolezni obstaja za nevrotično vegetarijanstvo.

Preberi si, tri poste navzgor.

Fizikalko ::

Od kje pa si vzel ta članek. To je totalen bull. Ne rečem, da NEKATERI nimajo problemov, ko postanejo vegiji, ampak default pa to prav gotovo ni... Pa še to - vsi vegiji, ki jih poznam, so bolj zdravi, kot povprečen mesojed.

Vanich ::

...vsi vegiji, ki jih poznam, so bolj zdravi, kot povprečen mesojed.

To je šele bull par exelence.


Tako kot je anoreksik nevrotično obseden z nič ali čim manj hrane,
tako kot je bulemik nevrotično obseden s kozlanjem na ukaz (normalnemu človeku mora biti slabo, da bruha)
tako je tudi orto-vegi nevrotično obseden s svojim pojmom "pravilne prehrane".

Vsi trije so nevrotiki.

Chronoboy ::

Ti si pa obseden s to tvojo "teorijo". A si zato nevrotik?

IgorGrozni ::

Če me tole ne spominja na spor nekadilci/kadilci (vegeterijanci/mesojedci), naj me koklja brcne.....:D.

Lp.IgorGrozni

Vanich ::

Ti si pa obseden s to tvojo "teorijo". A si zato nevrotik?

Moje mnenje o prehrani, ki mi omogoča, da je moje telo dobro oskrbljeno
z vsem kar potrebuje - kar se pozna na telesu samem - v fizično-mehanično-vzdržljivostno sposobnostih mojega telesa - me komajda dela nevrotičnega.

Kar pa nikakor ne morem trditi za kakšnega orto-vego-presnojedca,
ki ne mora vzigniti niti papirnate vrečke s tal brez dodatnega kisika in ročnega dvigala.

Ortovego nevrotik dela škodo sebi (in pa še drugim), jaz je ne.

Zavo ::

Se ne bi mogel bolj strinjati s Savos-om.

Pustite nas mrhovinarje na miru in se brigahte za svojo travco in uboge živalce.

Fizikalko: Kako pa veš, kakšno je zdravje povprečnega mesojedca, da lahko trdiš, da so vsi tvoji travojedi prijatelji bolj zdravi od njih? :))

V Leksikonu je slika poleg splošne besede za zdravje. Na njej je vegetarijanec. :)
Takšno je mnenje vegetarijancev, resnica se mi zdi je vsaj vmes če ne malo drugačna.
pcoprema.cjb.net

bajsibajsi ::

"ki ne mora vzigniti niti papirnate vrečke s tal brez dodatnega kisika in ročnega dvigala."

Lahko te prepricam v nasprotno!

iggy ::

Lahko te prepricam v nasprotno!

hehehe a greš z menoj na treninge 2 x 2.5 ure na dan. Me zanima kako bo po enem tednu. :)
Hey, you're fat!

ziga321 ::

Še nikoli nisem slišal o PRIPRAVI vegeterijanski hrane. Bi me lahko kdo podučil?:\

Tear_DR0P ::

vzameš leseno desko, oster nož, desko in zeljno glavo. Glavo opereš pod tekočo vodo, odstraniš morebitno trdovratnejšo nesnago, predvsem pa vse žuželke (ne ker so nagravžne ampak ker so živali). Nato prerežeš zeljno glavo napol, in iz vsake polovice izrežeš kocen - to je tist trd del, na katerem zeljna glava zraste in vsebuje preveč celuloze, da bi bil normalno užiten. Nato obe polovici narežeš na poljubno tanke dele, najbolj priporočljivo pa je med 1 cm in 1 mm.
Nato ker nisi presno jedec lahko zelje tudi skuhaš, dušiš ali pražiš, druga možnost pa je ta da ga surovega preliješ s hladnostiskanim oljčnim oljem in domačim jabolčnim kisom, malce soliš, malce popraš, potreseš z malo kumine, dodaš par cvetov materine dušice, vse skupaj premešaš in poješ - seveda če ima zeljna glava več kot 300 g, povabiš še koga da ti pomaga jesti.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

IgorGrozni ::

Hmm,.... ne vem, če ste opazili, no, nekateri očitno ste, da sem si privoščil malo potegavščino, hoax v tejle temi.
Zanimalo me je, ali pri vsej tej new-age skrbi za svoje zdravje, zavračanju trpljenje živali, ipd. taisti ljudje premorejo še vedno tudi občutek za druge, empatijo z njim najbližjim živim bitijem, človekom.
Po pozornosti, angažiranosti in agresivni načelnosti na temle forumu ( recimo o kajenju...), da ne omenim, he, he, he, o nadpovprečnem razumu, me je res zanimalo.....
Še posebej, ko je nekdo izjavil, da bo prisilil ( bitje, ki ga ima rad, s katerim živi..), prisilil v ne-vegeterijanstvo. Saj v resnici izvedba ni niti nujna, že misel, da bi prisilil je ...bolana.
Potem je lokalni šaljivec(upam !) izjavil, da obstaja ˝....nazadržen meat craving...˝ pri nosečih ženskah..

Čeprav je tole Loža, me je ne-odziv na takšne trditve zaintrigiral. Sestavil sem izmišljen, kar najbolj bizaren in grotesken opis človeškega ravnanja, ki bi bil še vedno dovolj verjeten, da bi ga takoj ne odpravili kot izmišljotino in čakal …...



Po 27 opravljenih branjih, med katerimi so bili, v to sem prepričan, tudi sodelujoči v tej in drugih temah, ki so v razpravah na tem forumu pripravljeni zbiti nasprotnika v zemljo, ni bilo napisano niti eno mnenje, vprašanje, pritožba, kletev... nič, nada, zero....
Aja, bil je eden , ki je celo komentiral, ne da stvar ni verjetna, ampak, da je razlog za tako ravnanje drugje...da ne iščete, če seveda koga zanima, je tukaj link do tam…

Slika, ki je bila prikazana, ….serija žensk, ki so z verigo in ovratnico takoj po porodu privezane na steno…. in omemba, da so te ženske ˝popadljive˝, skoraj ljudožerke, ni nikogar spodbodla dovolj, da bi protestiral……
Malce sem razočaran ( še vedno)….

Mogoče res ni bila tako zanimiva past, mogoče res ne berete, kar jaz napišem, mogoče niso bili ˝pravi˝bralci, mogoče še vedno ˝verjamete, da je v daljnih deželah mogoče vse, tudi Herodotovi Psoglavci …˝, to je možno, jebiga,….a vseeno, da je forum ( 27 od vas) mirno prenesel, ko nekdo govori, da so ženske, vaši soljudje pravzaprav krvoločne živali, ki so sebe nezmožne kontrolirati nekje v daljnih krajih priklenjene z verigami na steno…. hkrati pa tako skrbeti za vsako postavljeno vejico v svojih postih….heh…



No ja…, ker ni bilo odziva, sem hitro sporočil, da je hoax, da ne bi kdo… ˝...veš , na S-T sem prebral…˝

Tukaj se opravičujem vsem tistim, ki so bili, kljub temu da je tale tema v Loži, prizadeti z mojo potegavščino…

Lp.IgorGrozni

Super Sonic ::

"Slika, ki je bila prikazana ni nikogar spodbodla dovolj, da bi protestiral……"

No ja resnici na ljubo, sem slišal že marsikaj in ko je govora o "zelenjavarjih" potem ni _nič_ na tem planetu čudnega.

Sem slišal oni dan, da je sedaj popularno pitje lastnega urina?
|O
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

ShowDown ::

Prosim poglejte si naslov teme. Tudi admini.:)
Mislim da zadnji 2 strani nista niti najmanj v povezavi z naslovom.:P

BigWhale ::

> No ja resnici na ljubo, sem slišal že marsikaj in ko je govora o
> "zelenjavarjih" potem ni _nič_ na tem planetu čudnega.

Ze tvoja predispozicija te naredi popolnoma nekredibilnega.

> Sem slišal oni dan, da se sedaj popularno pitje lastnega urina?

Res? Od Lojzke na trznici, ki ima talep krompir? Baba!

Super Sonic ::

"Ze tvoja predispozicija te naredi popolnoma nekredibilnega."

Kdo pa je rekel, da sem v tej temi kredibilen? Kot sem že prej povedal nisem noben znanstvenik na tem področju, a vseeno vem kaj je dobro zame.

Verjemi pa, da ti izjava da mesa pod nobenim pogojem ne potrebujemo, prej škodi kot koristi. Mogoče bolj boli kaj drugega, da se vsajaš takole brez veze.

"> Sem slišal oni dan, da se sedaj popularno pitje lastnega urina?"

Kar se pa tiče dotične izjave, sem pod izjavo namestil določen znak. Iz tega lahko izberem več stvari:
1. si slep
2. ne razumeš kaj sem hotel povedati
3. piješ lastni urin in te je izjava zabolela
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

BigWhale ::

Nimam vklopljenih smilijev, niti se ne ukvarjam z njimi. Je pa popolnima irrelevant kaj si nalimal zraven, stavek je se vedno tak, kot da ga je ena branjevka izrekla.

Tody ::

Mogoče tema ne odgovarja več naslovu je pa zelo zanimivo brat. Ej kle se večini jebe za vse tvoja zgodba me niti za trenutek ni pretresla. Jebat ga v afriki ženskam režejo sramne ustnice na kitajskem tepejo vsakega ki reče besedo demokracija, ej če častijo kravo v taki meri da jim serje po cesti in da imajo ob cestah kupe smeti, da imajo ljudi ki jih plačajo za naše razmere fuuuul slabo ki lovijo podgane po mestu,... ja dragi igor vse je mogoče. in dokler se to ne bo dogajal v moji družini mi je dost vseeno.

Dafur ? Ma ja...
Cunami ? Jeba force of the nature
Ptičja gripa ? Še večja jeba človek proti naravi

Ej miljon zgodbic, konec koncev ti ne morem preprečit da svoga otroka filaš samo z čokolinom do 18 leta (poglej BW je čist fajn dečko ;) ;))lahko podam samo mnenje da to ni lih cool.

WarpedGone ::

Igor:

po parih postih sm vidu da je (tudi) tale tema brezupna (dobesedno) in nism tratil časa z njo. Tist izraz 'meat craving' in par naslednjih je bil pljusk čez rob. Ni si zaslužu spotlighta oporekanja, enostavni ignore. Zakaj spet pišem? Ker sm vidu da je že tretja stran in mal pozavu za kaj se je že šlo. Ne prehitro obupat nad ljudmi :D
Zbogom in hvala za vse ribe

IgorGrozni ::

Saj ne, da bi imel sedaj Weltschmerz zaradi tega, ...Ich bin zu alte hazze...:))
Le, da sem globoko v sebi sentimentalen idealist( ..hmm, mogoče je idiot boljše ...vzgoja in izobrazba ..) pa me takle razkorak med frontalno, deklarativno ˝skrbnostjo˝ in dejansko nebrižnostjo v odzadju vedno znova...ja, mal pretrese.

Lp.IgorGrozni

Tody, s tisto okoli BW pa se ne bi ravno strinjal...>:D.Čokolino je jeba.

Zgodovina sprememb…

Mati ::

No če se že nisem obregnil ob tisto tvojo za vrat privezano babo, se bom ob tole.

Stavek "Ich bin zu alte hazze..." bi se pravilno glasil takole:" Ich bin ein zu alter Hase..."

Da ne boš rekel spet, da se ne obregnemo...0:)

IgorGrozni ::

...:8) od šopinga v Grazu .......in branja Manifest der Kommunistischen Partei ;) pač ne moreš pričakovati izboljšanja jezikovnega znanja ....

Zgodovina sprememb…

Mati ::

Ja samo ideje Marxa in Engelsa, si pa kar dobro zastopil. ;)

IgorGrozni ::

He he he ...>:D

LedStorm+++ ::

Ne se ubadat s tem, kaj je in kaj ni. Le razumet moraš da je vegetarijanka in ubijanje ni kr tako in to tud sama ve. Veš, tud sam sem šel skoz obdobje vegetarjanstva in povem da se telo upre temu početju in zaradi tega postaneš to. :\
Pingvin :-)

Nejc Pintar ::

Ko slišim da je kaj zdravo se mi zdi bolj zanič, ker mi gre tale new-age skrb za prehrano na živce.

Da bi jedel črn kruh ker je bolj zdrav, pa čeprav mi gre ob njem na bruhanje?
Lahko je biti prvi, če si edini!

BigWhale ::

Jej kar ti pase, zivi kot ti pase in poskrbi za dobro zdravstveno zavarovanje! ;>

A. Smith ::

>> Jej kar ti pase, zivi kot ti pase in poskrbi za dobro zdravstveno zavarovanje! ;>

Ej, tale citat se bo pa prijel!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Saladin ::

Da bi jedel črn kruh ker je bolj zdrav, pa čeprav mi gre ob njem na bruhanje?


OMG, ti to resno?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Nejc Pintar ::

Resno, črn kruh mi ima tako ogaben okus.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Mati ::

Kdo pa pravi, da je črn kruh zdrav? Po moje edino kak polnozrnat.

Samo vseeno podpiram, da naj vsak je kar mu najbolj paše, ne glede kaj vegeterijanci, vegani, hare krišne in podobni trobijo, da je samo njihova hrana zdrava.

Poldi112 ::

Meni paše samo čokolada. A si ziher da je to zdravo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Saladin ::

Kdo pa pravi, da je črn kruh zdrav?


Ljudje res ne vedo več, kaj je dobro za njih.
Sej ti noben na brani jesti belega kruha, ampak vseeno bi moral vedeti, da je črn bolj zdrav.
Ker ti je bel kruh bolj fin in zaradi tega reči, da je bolj zdrav pa je le samoprevara ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

btree ::

Bela moka (bel kruh) vsebuje večinoma škrob, medtem ko polozrnata vsebuje celotno zrno, minerali, vitamini,... se nahajajo v lupini zrna. Zato se šteje za bolj zdravega. Okus pa je stvar posameznika.

gzibret ::

Jaz ponavadi kupim kruh, ki vsebuje otrobe. Temu smo pred cca. 5 leti rekli polnozrnat kruh. Sedaj pa, vsaj v Ljubljani, vlada zmeda, ker če naročiš polnozrnat kruh, dobiš ponavadi bel kruh z dodatkom "ptičje hrane" (semena in podobno sranje). Če pa hočeš kruh z "žagovino" (otrobi), pa moraš reči graham kruh.

Izrazoslovje se lahko spreminja tudi od trgovine do trgovine.

Mi je pa kruh z žagovino všeč, ker prvič se po njem lahko carsko usereš, drugič ni toliko kaloričen in tretjič, lahko ga maš v hladilniku tudi 1 teden in še vedno ne zgubi kaj dosti na kvaliteti. Bel kruh ob ekvivalentnih pogojih splesni takoj, ta pa ne.
Vse je za neki dobr!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44458495 (3334) m0LN4r
»

Vegeterjanski nasveti-recepti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313261 (3994) c3p0
»

V Belgiji uvedli en dan v tednu izključno vegeterjansko hrano (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1349035 (6196) BigWhale
»

[prestavljeno] Živina bogatih žre kruh revnih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17611613 (9326) mchaber
»

Hrana za Homo Sapiensa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19711842 (9945) Thomas

Več podobnih tem