» »

Neokrnjena narava

Neokrnjena narava

«
1
2 3
...
5

jype ::

Kapaciteta ozemlja, gore-tex, civilizacija pa take fore.

jype ::

Ne govorim o standardu, govorim o "nosilnosti" pokrajine.

Standard bo pa itak vedno višji.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

Okapi> ampak zakaj bi hotel po vsej sili uničiti vso naravo in imeti maksimalno število ljudi?

Ne bi. Trenutno je estetsko in okoljsko razvrednotenih več površin, kot bi bilo potrebno za 20 milijonov ljudi - pa nas je desetkrat manj.

Okapi> Zakaj se je bolje zgledovati po 400 preb./km2 Nizozemske, kot po 15 preb./km2 Nove Zelandije ali 3 preb./km2 Avstralije.

Ker nima smisla, da je ljudi manj, je pa smiselno, da so vsi civilizirani.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Okapi ::

Trenutno je estetsko in okoljsko razvrednotenih več površin, kot bi bilo potrebno za 20 milijonov ljudi

Pa si bil kdaj na Nizozemskem, izven Amsterdama? Očitno nisi. Ker tam razen nekaj morskih močvirij, ki še čakajo, da jih do konca izsušijo, praktično nimajo nedotaknjene narave, ampak samo polja in pašnike in nekaj malega gojenih gozdov. Potem pa hodijo v Trento in se čudijo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

T-h-o-r ::

pa poleg tega, da je prst na nizozemskem izjemno onesnažena, kar je posledica goste poselitve, ker drugače ne bi pridelali dovolj hrane
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

Okapi> Pa si bil kdaj na Nizozemskem, izven Amsterdama? Očitno nisi. Ker tam razen nekaj morskih močvirij, ki še čakajo, da jih do konca izsušijo, praktično nimajo nedotaknjene narave, ampak samo polja in pašnike in nekaj malega gojenih gozdov. Potem pa hodijo v Trento in se čudijo.

Bil sem na Nizozemskem, v Amsterdamu pa še ne.

Nedotaknjene narave ne potrebujejo, kakor je tudi mi ne. Nedotaknjena narava je pragozd, ki ne koristi ničemur. Vzdrževani gozdovi so bistveno trajnejša alternativa, kar se tiče človeškega ravnanja z okoljem.

T-h-o-r> pa poleg tega, da je prst na nizozemskem izjemno onesnažena, kar je posledica goste poselitve, ker drugače ne bi pridelali dovolj hrane

Tako je bilo včasih. Zdaj si že lahko privoščijo trajnostni razvoj. Zemljo pošiljajo na čiščenje v Nemčijo.

Okapi> Potem pa hodijo v Trento in se čudijo.

To počnejo tudi Švedi, ki imajo ogromno nedotaknjene narave, ki je dolgočasna.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Okapi ::

Nedotaknjena narava je pragozd, ki ne koristi ničemur.

Še en Thomas. Tako pač mislijo od narave popolnoma odtujeni g33ki.

ki imajo ogromno nedotaknjene narave, ki je dolgočasna.

Saj ne veš, kaj govoriš. Oziroma ne veš, kaj to sploh je narava. Sicer pa škoda izgubljat besede, živi še naprej za svojim računalnikom in v svojih zablodah.

O.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

Okapi> Še en Thomas. Tako pač mislijo od narave popolnoma odtujeni g33ki.

Ne seri. Kdaj si bil nazadnje v pragozdu?

Okapi> Saj ne veš, kaj govoriš. Oziroma ne veš, kaj to sploh je narava. Sicer pa škoda izgubljat besede, živi še naprej za svojim računalnikom in v svojih zablodah.

Ti bom že dal vetra, smrkovc jezikav. Kdo ne ve, kaj je narava? Kdaj si nazadnje mrvo spravljal? Kdaj si nazadnje kravo molzel? Kdaj si nazadnje spucal štalo?

Nisi, ever, zato ni treba trabunjat o "naravi", lepo prosim. To, da greš peš po potki v gozd, ni nobena narava, ampak sprehod za razvajeno mestno dete.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Okapi ::

Kdaj si bil nazadnje v pragozdu?

Je sicer res že nekaj let, kar sem bil nazadnje v pragozdu, bil sem pa že večkrat, in to ne samo v tistih, kamor hodijo turisti. Recimo na Novi Gvineji, Sumatri, Javi, na Kitajskem, Šrilanki ... Pa tudi v edinem slovenskem, za katerega verjetno sploh ne veš, da ga imamo.

Kdaj si nazadnje mrvo spravljal? Kdaj si nazadnje kravo molzel? Kdaj si nazadnje spucal štalo?

No, s tem samo potrjuješ, da ne veš, kaj je (nedotaknjena) narava. Ker namreč krava v štali to ni, pa tudi travnik in pašnik ne. Krave sicer res še nisem nikoli molzel, z živalmi pa sem imel verjetno 100x več opravka, kot ti.

In tvoje blebetanje o ničvrednosti nedotaknjene narave je enako, kot bi poslušal verskega fanatika, ki razlaga, da je bog ustvaril ženo zato, da uboga moža. Nekaj skratka, kar bi moralo biti nevredno razmišljujočega civiliziranega človeka. Ampak kot vidim, žal ni.

O.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

Okapi> Pa tudi v edinem slovenskem, za katerega verjetno sploh ne veš, da ga imamo.

Vse si povedal. Tudi sanja se ti ne, kaj je pragozd. Pri nas je ohranjenih pragozdov cel kup.

Okapi> No, s tem samo potrjuješ, da ne veš, kaj je (nedotaknjena) narava. Ker namreč krava v štali to ni, pa tudi travnik in pašnik ne.

Točno tako, a sonaravno bivanje človeka je eno samo garanje. Nič vzvišenega ni v tem.

Neokrnjena narava je pa človeku edino in zgolj smrtno nevarna.

Okapi> In tvoje blebetanje o ničvrednosti nedotaknjene narave je enako, kot bi poslušal verskega fanatika, ki razlaga, da je bog ustvaril ženo zato, da uboga moža.

Daj še enkrat premisli, preden takšne stresaš - zakaj nisi ostal na Novi Gvineji? Kaj ti je tam manjkalo, da si spet prišel nazaj v to betonsko džunglo?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Okapi ::

Neokrnjena narava je pa človeku edino in zgolj smrtno nevarna.

S tem si vse povedal. Pač še eden od tistih revežev, ki jih je strah vsega, česar ne poznajo. Škoda. Jaz s teboj o tem ne bom več razpravljal.

O.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

THX 1138 ::

Točno tako, a sonaravno bivanje človeka je eno samo garanje. Nič vzvišenega ni v tem.

Neokrnjena narava je pa človeku edino in zgolj smrtno nevarna.


S tem se pa ZELO ne strinjam. Človek je smrtno nevaren neokrnjeni naravi in ne obratno.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

Slabo vam gre razmišljanje. Neokrnjena narava pomeni da si nag, bos in lačen v pragozdu, skupaj z vsemi večjimi in težjimi zvermi.

Preživiš lahko kak dan, životariš kak mesec, potem te pa ni več.

Taka je narava.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

WarpedGone ::

Okrog 12 leta vam plemenski vrač okol luleka navije bodeč list in ga sunkovito potegne dol, da se očistite in postanete pravi moški. Do 25. leta nato naštepate 10 otrok, od katerih 9 pobere že takoj po porodu, en ma pa to srečo da vidi, kako vas pri 25. pobere zaradi zastrupitve rane, ki ste jo dobili ker ste se usedli na kačo.

Natural life stinks.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

thramos ::

Lol no, sej ne obstajata samo betonska džungla in pa tropski pragozd.
Mislim da so mel z "neokrnjeno naravo" v mislih zgoraj omenjeno Trento in podobne kraje. In taki kraji seveda niso sami sebi namen, ampak so namenjeni užitku, ki ga čuti človek ko se sprehaja tam naokoli. Ter zavesti da je lahko iz "betonske džungle" v neokrnjeni naravi v dobri uri ...

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

WarpedGone ::

Trenta, kakršno si predstavljaš, ni možna brez betonske džungle 100km stran.
Današnja Trenta je izdelek.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

THX 1138 ::

Eh mislim, da je nekaterim preveč napredek in ekonomija vstopila v glavo in pri tem pozabljajo, da je človek DEL narave in da brez nje je mrtev.
Poleg tega so ljudje v "neokrnjeni naravi" veliko bolj srečni kot pa v betonski đungli.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Ziga Dolhar ::

Impresivno.

Si ob branju teh mojih besed zelo nesrecen? Se bos cez dvajset minut vrnil v to temo?

Sadomazo? :-)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

thramos ::

Trenta, kakršno si predstavljaš, ni možna brez betonske džungle 100km stran.
Današnja Trenta je izdelek.


Ja, izdelek z minimalnim vplivom človeške roke.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

THX 1138 ::

Ne Žiga, jaz ne mučim sebe in drugih in da bi pri tem užival. To je WRONG.

:)

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Tear_DR0P ::

okapi a edini slovenski pragozd je tisti na pohorju, kjer greš najprej ob betonski strugi nekaj časa ko vstopaš vanj?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

oldguy ::

Eh mislim, da je nekaterim preveč napredek in ekonomija vstopila v glavo in pri tem pozabljajo, da je človek DEL narave in da brez nje je mrtev.
Poleg tega so ljudje v "neokrnjeni naravi" veliko bolj srečni kot pa v betonski đungli.


Hja, povej še tistim afričanom, ki se prek Maroka in Italije hočejo švercat v betonsko Evropo, da bodo bolj srečni v svoji "neokrnjeni naravi". Me zanima če te bodo poslušali...

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

THX 1138 ::

Hja, povej še tistim afričanom, ki se prek Maroka in Italije hočejo švercat v betonsko Evropo, da bodo bolj srečni v svoji "neokrnjeni naravi". Me zanima če te bodo poslušali...


Hja zakaj misliš, če se jim pa narava uničuje in jim kapitalisti pokradejo kar je vrednega,da vojn in kolonialne delitve afrike(kjer sploh niso gledali na to, da si nekatera plemena so sovražna že od pamtiveka in da ne morejo živeti skupi, poglej si mal zemljevid afrike, kot da bi vzel ravnilo in svničnik in zaleč risati meje)niti ne omenjam.

Afrika je zelo kompleksen primer, ne moreš tako primerjati. Tam so ljudje prisiljeni oditi,da žaživijo, pa magari v betonski đungli..tako ali tako ne vejo kako je v njej.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

Jaz se prijetnemu naravnemu okolju nisem niti približno pripravljen odpovedat - nikakor se pa ne slepim, da je takšno okolje neokrnjena narava.

Poleg tega, da je tako okolje za človeka in njegovo počutje in tudi zdravje zelo dragoceno, je tudi nujno, da je ustrezno (in prav nič naravno) vzdrževano in upravljano.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

oldguy ::

Izgovarjanje na kompleksnost primera ni kaj prida. Afrika bi se brez "betonske džungle" dogajala tudi pri nas, pa če si priznaš ali ne. Na uničevanje narave se tudi ne moreš ravno izgovarjat, poden bi bilo tam tudi če takoj zdaj ustavijo vse stroje in vso industrijo. Pravzaprav bi bil potem še parkrat večji poden.

Pa dobro - poglejva za primer Sibirijo. Zanjo lahko govorim ker sem tam že bil. Brez tehnike je življenje tam en navaden boj za golo preživetje. Puške ne bo nobeden vrgel stran, bencina tudi ne, še manj sekire, žeblja ali žage. Le zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

THX 1138 ::

Pa dobro - poglejva za primer Sibirijo. Zanjo lahko govorim ker sem tam že bil. Brez tehnike je življenje tam en navaden boj za golo preživetje. Puške ne bo nobeden vrgel stran, bencina tudi ne, še manj sekire, žeblja ali žage. Le zakaj?


Kaj a ni mogoče tudi življenje v betonski đungli boj za golo preživetje, sicer v večini primerov malo bolj sofisticirano ali pa tudi ne. Odvisn če slučajno vidiš klošarja kako pobira ostanke hrane iz košev za smeti.

Kar se pa tiče Sibirije je seveda tako kot praviš, samo če ne bi imeli tehnike ne bi živeli v takih razmerah ali pa tudi, kot Eskimi, ki so videti prav srečni. V nasprotju z tistimi Eskimi, ki se socializirajo in jih uniči alkohol in moderni način življenja. Saj takih primerov je več, težko a srečno življenje so zamenjali z "civiliziranostjo", kjer pač narava ni na prvem mestu in z tem tudi njihova sreča ne.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Phil ::

Poleg tega so ljudje v "neokrnjeni naravi" veliko bolj srečni kot pa v betonski đungli.


Jasno. Kdo ne bi bil srečen v dnevnem pehanju za hrano in masovnemu umiranju od lakote/bolezni/nasilja.
Naredi si uslugo in spakiraj nekam v "neokrnjeno naravo" (seveda se boš zdaj izmikal da je ni nikjer več). Kot praviš boš sam bolj srečen, pa še nam ne bo treba poslušatih tvojih (sick) umotvorov.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

THX 1138 ::

cman

Kaj pa je narobe, da si tako jezen..ti primanjkuje sreče?;)

Civiliziran človek ni pošten do sebe in do narave. Jo zanemarja, prav tako kot sebe. Želim si uravnoteženosti, to bi bilo v tem trenutku idealno, samo kaj ko je materialno stanje sinonim za srečo. To pa je sick.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Phil ::

Daj raje se izmisli en izgovor, zakaj se nočeš preseliti v "neokrnjeno naravo". Nočeš biti srečen al kaj?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

THX 1138 ::

Daj raje se izmisli en izgovor, zakaj se nočeš preseliti v "neokrnjeno naravo". Nočeš biti srečen al kaj?


Jaz živim v "neokrnjeni naravi". In sem srečen.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

THX_1138> Jaz živim v "neokrnjeni naravi". In sem srečen.

A internet ti pa srnice pa golobčki nosijo?

THX_1138> Kar se pa tiče Sibirije je seveda tako kot praviš, samo če ne bi imeli tehnike ne bi živeli v takih razmerah ali pa tudi, kot Eskimi, ki so videti prav srečni.

Pojdi enkrat tja preden take stresaš. Kolegici iz Mongolije je brat umrl star 29 let, zaradi pljučnice. Ker ni antibiotikov. Jebiga, narava ubija.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Okapi ::

Sprašujem se, a ste nekateri tule res tako strašno omejeni, ali pa se take samo delate, da bi v debati po vsej sili dokazovali svoj (zgrešen) prav?

Neokrnjena narava ne pomeni, da moraš v njej gol živeti in nabirati brusnice. V Sibirijo greš dobro opremljen v goretex jakni in z GPS-om občudovat neskončne gozdove in živali, ki tam živijo. Neokrnjena narava je, da greš lahko na Kamčatki ali Aljaski na turno smuko in en teden ne vidiš žive duše, ter z daljnogledom opazuješ medvede. Ali da lahko iz čolna opazuješ kite, ali se potapljaš na koralnem grebenu, ali občuduješ gorile v gozdu.

Ali pa, če je že ne moreš občudovati sam, da vsaj veš, da človek še ni čisto in popolnoma potacal vsega planeta. Da se zavedaš vrednosti medveda in volka v gozdu, in to ne kot lovske trofeje, ampak kot prostoživeče divje zveri, ki je na svetu dlje kot mi. In da če te je neokrnjene narave že strah in je ne razumeš, da je vsaj egoistično ne uničuješ (ali spreminjaš v urejen park), ker jo bodo morda takšno kot je, neokrnjeno, znali ceniti tvoji otroci.

O.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Karaya 52 ::

Vse to me spominja zelene nemške radikale, ki so dosegli prepoved košnje trave na mestnih zelenih površinah. :) Skrb za okolje ni v domeni romantikov.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

THX 1138 ::

THX_1138> Jaz živim v "neokrnjeni naravi". In sem srečen.

A internet ti pa srnice pa golobčki nosijo?


You still miss the point,jaz pravim, da ne živim v betonski đungli(pa sem tudi živel,si drznem o tem govoriti, torej imam izkušnje).In vem da življenje v "neokrnjeni naravi" naredi človeka bolj srečnega, veliko bolj. Če imam pa internet je pa to samo še en plus, da povem drugim, če nimajo z tem izkušenj.

THX_1138> Kar se pa tiče Sibirije je seveda tako kot praviš, samo če ne bi imeli tehnike ne bi živeli v takih razmerah ali pa tudi, kot Eskimi, ki so videti prav srečni.

Pojdi enkrat tja preden take stresaš. Kolegici iz Mongolije je brat umrl star 29 let, zaradi pljučnice. Ker ni antibiotikov. Jebiga, narava ubija.


Potem je tisti indijanc, ki je odkril kinin moral biti prav prekleto srečen...bi pa moral vedet, da v naravi obstaja vrsta rastlin, ki že sama po sebi vsebujejo naravne antibiotike. Pa bi jedel česen magari.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

OrkAA ::

Zdej pa še povej kam se boš odpeljal iz neokrnjene narave, ko te bo zagrabila močna bolečina v pljučih.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

OrkAA ::

Še kot dodatek: po neokrnjeni naravi se lahko preseravate izključno zato, ker imate 10 kilometrov stran eno luštno "zapik točko", ki se ji reče mesto.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

Okapi> Neokrnjena narava je, da greš lahko na Kamčatki ali Aljaski na turno smuko in en teden ne vidiš žive duše, ter z daljnogledom opazuješ medvede. Ali da lahko iz čolna opazuješ kite, ali se potapljaš na koralnem grebenu, ali občuduješ gorile v gozdu.

A, ta neokrnjena narava! Te mamo pa tut ob 20 milijonih prebivalcev Slovenije komot več kot zdaj, samo pravilno jo je treba vzdrževat in z njo upravljat. It's just a resource, tko kot vse ostalo.

Glavni problem "Goretex neokrnjene narave" je, da je zelo draga in da večina ljudi zanjo ni pripravljena plačati toliko, kot stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Glavni problem "Goretex neokrnjene narave" je, da je zelo draga in da večina ljudi zanjo ni pripravljena plačati toliko, kot stane.

Ker je, predvsem zaradi neznanja, ne znajo cenit. Tako, kot večina ne zna cenit kulture, znanosti in še marsičesa. Kar pa še ne pomeni, da jo je zato bolje uničiti, ali dovoliti, da propade.

O.

jype ::

Okapi> Ker je, predvsem zaradi neznanja, ne znajo cenit. Tako, kot večina ne zna cenit kulture, znanosti in še marsičesa. Kar pa še ne pomeni, da jo je zato bolje uničiti, ali dovoliti, da propade.

I never said that. Tisto, kar jaz smatram za neokrnjeno naravo, je narava brez človeka.

Okapi ::

I never said that.

Seveda si. Rekel si, da ni nič vredna, oziroma da je celo škodljiva. Kar z drugimi besedami pomeni, da nima smisla dajati denar za njeno varovanje.

In to, ali jo ljudje lahko občudujejo od blizu, je v resnici postranskega pomena. Premišljen turizem narave ne krni, znanstveno raziskovanje pa še toliko manj. V skrajnem primeru, če ne gre drugače, se pa sploh prepove kakršnakoli človeška dejavnost, tudi samo ogled. Pred leti sem bil v najbolj nedotaknjenem evropskem pragozdu v Belorusiji. Tam imajo tri pasove. V prvega spustijo turiste, v drugega znanstvenike, v tretjega pa nikogar.

Predvsem pa je osnovni problem, zaradi katerega se je sploh začela ta debata, naraščanje prebivalstva. Več kot je ljudi, težje in dražje ohranjaš naravo.

O.

jype ::

Okapi> Seveda si. Rekel si, da ni nič vredna, oziroma da je celo škodljiva.

Ja, seveda - saj je! Ampak nisem govoril o naravi, po kateri se sprehajaš v gore-texu, potem te pa vanjo pride iskat helikopter, ker si si zlomil nogo.

Okapi> Predvsem pa je osnovni problem, zaradi katerega se je sploh začela ta debata, naraščanje prebivalstva. Več kot je ljudi, težje in dražje ohranjaš naravo.

Ja, dejstvo je pa, da kvalitetnih naravnih okolij danes ne ohranjamo, čeprav (ali pa morda zato, ker) je ljudi zelo malo.

thramos ::


Ja, dejstvo je pa, da kvalitetnih naravnih okolij danes ne ohranjamo, čeprav (ali pa morda zato, ker) je ljudi zelo malo.


Ne?

Okapi ::

Ja, seveda - saj je!

Kar je seveda totalno egoistično razmišljanje. Če ti ne vidiš vrednosti v nečem, oziroma se tistega bojiš, to še ne pomeni, da nima nobene vrednosti ali da je res nevarno. V primeru narave pač kolosalno brcaš v temo, sicer pa nisi edini:(

O.

jype ::

Okapi> Kar je seveda totalno egoistično razmišljanje.

Seveda, kar je totalno neokrnjeno naravno razmišljanje.

Okapi> Če ti ne vidiš vrednosti v nečem, oziroma se tistega bojiš, to še ne pomeni, da nima nobene vrednosti ali da je res nevarno.

Res je nevarno. Če mi ne verjameš na besedo, lahko greva skupaj na potep po Trnovskem pragozdu za kak mesec ali dva.

thramos> Ne?

Ne vseh, ja, pardon. Nekatere zagotovo, dokler si to lahko privoščimo. Posušili smo npr. ljubljansko barje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

alexa-lol ::

jez mislim da bi mogl v sloveniji naresti sledece...
najprej zmanjsat energetsko potratnost in prdobiti cim vec energije iz obnovljivih energetskih virov
pri kopru bi mogli na morju zgraditi 7x7 km termalno-soncne elektrarne (kot v Nevadi)
pri kopru bi mogli offshore vetrno farmo postaviti z ene 25 vetrnicami, vsaka 11MW
do konca izkoristiti vodni potencial vecjih slovenskih rek

potem pa
obnoviti vse sole, vrtce, bolnice, javne zgradbe tako da bi ustrezali pravilom plus energetskih hiš, torej da prozivede več energije kot jo porabi
pogozdit se 10% ozemlja
vsem medvedom in divjim zivalim vzeti vzorce DNK ter sodelovati z Raomunijo (pri medvedih) in dobiti se DNK njihovih medvedov
nameniti vec denarja ohranjanju ogrozenih rastlinskih vrst

ce bi to naredil bi bili zelo blizje pojmu neokrnjena narava

Valvoline ::

Heh. Kšna debata. In v čem je poanta neokrnjene narave? Ali urejen gozd, travnik, njive itn ni boljša opcija? Le pametno je treba ravnat z zemljo, resurse in naravo nasploh.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Okapi ::

Res je nevarno.

Nevarno je tudi prečkanje ceste sredi Ljubljani. Ali smučanje na Krvavcu. Ali veslanje po Savi. So what?

O.

Valvoline ::

@jype, in kaj je slabo v tem da so posušil Barje?
Komarjev ni,nalezljivih bolezni manj,vrjetn precej manj megle pozimi,saj je Ljubljana najb znana po tem,vojaški rok sem odslužil pr vojašnici v Mostah,pozimi je takšna megla zjutraj,dihat se ne da.

jype ::

alexa-lol> ce bi to naredil bi bili zelo blizje pojmu neokrnjena narava

Al pa če (za petkrat manj denarja) postavimo še dve jedrski elektrarni, pa smo na boljšem.

alexa-lol> pri kopru bi mogli na morju zgraditi 7x7 km termalno-soncne elektrarne (kot v Nevadi)

50 kvadratnih kilometrov morja bi se še naprej normalno grelo na soncu.

alexa-lol> pri kopru bi mogli offshore vetrno farmo postaviti z ene 25 vetrnicami, vsaka 11MW

Vetrnice ne bi strašile ptičev al kaj se jim že očita, predvsem bi pa ne imeli v omrežju vira, ki odvisno od vremena daje elektriko, ali pa tudi ne.

alexa-lol> do konca izkoristiti vodni potencial vecjih slovenskih rek

Reke ne bi bile v zabetoniranih strugah z visokimi jezovi, ampak bi tekle tako kot tečejo danes - naravno.

alexa-lol> obnoviti vse sole, vrtce, bolnice, javne zgradbe tako da bi ustrezali pravilom plus energetskih hiš, torej da prozivede več energije kot jo porabi

Pri tem ne vidim nobenega problema - to bi bilo super narediti, če le imamo budget.

alexa-lol> pogozdit se 10% ozemlja

Slovenija je že zdaj prek 55% gozdnata in se še zarašča, ker se ne vzdržuje travnatih površin (ker se kmetom košnja niti približno ne splača), tako da v tem ne vidim pravega smisla.

alexa-lol> vsem medvedom in divjim zivalim vzeti vzorce DNK ter sodelovati z Raomunijo (pri medvedih) in dobiti se DNK njihovih medvedov

Tudi tega ne razumem - kaj bomo z medvedjo DNK?

alexa-lol> nameniti vec denarja ohranjanju ogrozenih rastlinskih vrst

In jih gojiti v rastlinjakih? Zakaj pa ne? Še bolje je seveda če omogočimo njihovo preživetje v naravi tako da osnujemo profitabilne rezervate. "Goretex neokrnjeno naravo" se da zelo fino prodajat.

Valvoline> @jype, in kaj je slabo v tem da so posušil Barje?
Valvoline> Komarjev ni,nalezljivih bolezni manj,vrjetn precej manj megle pozimi,saj je Ljubljana najb znana po tem,vojaški rok sem odslužil pr vojašnici v Mostah,pozimi je takšna megla zjutraj,dihat se ne da.

Zakaj pa mene sprašuješ, kaj je slabo v tem da so posušili barje? Saj jaz nisem pristaš tega, da se polovico mesta potopi nazaj pod vodo, to moraš verjetno vprašat Okapija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Valvoline ::

Eh,sam pojam neokrnjena narava je bl marketinška fora in nič druzga,le da se da kaj služit na tem.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odtujenost od narave (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15022841 (20468) guest #44
»

Skoči v Portorož (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14318311 (14928) Keyser Soze
»

V miših obrnili proces staranja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12823735 (19799) donfilipo
»

Ogrožene živalske vrste (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1468323 (6660) Pyr0Beast
»

Top predators (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1188662 (7277) Airskull

Več podobnih tem