» »

Neokrnjena narava

Neokrnjena narava

1
...
3 4
5
»

tsh2 ::

to nakladanje, kaj mora biti, in kaj ne, je v bistvu brezveze. neokrnjene narave bo čim manj, tem več ljudi bo. tako enostavno je.

mi je pa zanimivo gledati na google maps, kje v sloveniji je največ gozda. tam okoli kočevja še največ.

ali pa kakšna razlika je v površini njiv je med slovenijo in madžarsko: http://maps.google.com/maps?f=q&source=...

gruntfürmich ::

to nakladanje, kaj mora biti, in kaj ne, je v bistvu brezveze. neokrnjene narave bo čim manj, tem več ljudi bo. tako enostavno je.


ni tko enostavno. če bi se ljudje bolj strnjeno poseljevali, bi lahko bilo več narave; take za obdelovat in take za ohranjat.
zdaj pa vidimo v sloveniji na vsakem kotičku eno bajto...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Ne vem kolikorat ste sjali travo, ampak nazadnje so mi prodali mešanico kakšnih treh vrst. Čez mesec je bila zelenica grozna na pogled, same pernice in podobno šavje. Slednja je bila očitno ena izmed treh vrst, ki je ščitila kvalitetno travo pred soncem ipd. Z redno košnjo je pernica propadla, končno se je pojavila kvalitetna zelenica. Kvaliteta od takrat naprej pada. Vrste iz sosednjega travnika očitno dobro izkoriščajo niše in uničujejo mojo zelenico. Za vzdrževanje monokulture porabim precejšno dozo škropiv in časa. Na koncu je res tako, da večina takoj zgubi, manjšina pač kasneje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odtujenost od narave (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15022666 (20293) guest #44
»

Skoči v Portorož (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14318240 (14857) Keyser Soze
»

V miših obrnili proces staranja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12823607 (19671) donfilipo
»

Ogrožene živalske vrste (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1468274 (6611) Pyr0Beast
»

Top predators (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1188633 (7248) Airskull

Več podobnih tem