» »

Ogrožene živalske vrste

Ogrožene živalske vrste

1 2
3
»

Pyr0Beast ::

Je pa nekaj na tem da se ljudje hitro prilagodimo na spremembe okolja s svojimi orodji, napravami, oblekami, oziroma si spremenimo okolje tako da nam ustreza. S tem pa posredno spreminjamo tudi raznolikost bitij in rastlin. npr. za eno samo deblo mahagonija posekajo okoli 250 dreves. In to se res pozna. Mnogo živali je najbrž že izumrlo ali so pa zelo ogrožene, vrste ki jih sploh poznamo ne. Deževni gozd izsekavajo in revno ljudstvo požiga, zasejane poljščine pa po 5 letih niso zmožne rasti več. tako se ljudje selijo. Dejstvo je da smo najbolj razvita vrsta na površini, ampak ukrepamo ko je že daleč prepozno. Zapiranje živali v kakšni ZOO pa ni tisto kar se vam je zdelo ko ste bili še majhni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Nejc Pintar ::

@_marko: prej bomo slišali v poročilih da so umrle 3 pande na kitajskem kot pa trije ljudje na kitajskem!
Opazimo lahko da so ljudem bolj pomembne pande od ljudi!
Lahko je biti prvi, če si edini!

Pyr0Beast ::

Ja to je pa zato ker so pande dobro znane. Sej boš tut prej sliši da je umru kakšen precednik kot pa en človek.

Se mi zdi zelo nesmiselno pobijat živali za njihove stvari, kožo, . . . Zakaj ubiti tigra in nositi njegovo kožo ???? WTF na sebi nositi ostanke neke mrtve živali. Bi dosti rajš mel tigra pr seb >:D kot pa ga nosil ali po njem tacal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matev ::

Zakaj ubiti tigra in nositi njegovo kožo ???? WTF na sebi nositi ostanke neke mrtve živali.


razen usnja na čevljih ali pasu, jakni... ane?

BigWhale ::

No, to usnje so ostanki krav in svinj, ki jih ne pojemo. ;)

(ceprav, jaz se tega ne nosim.... :P)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Matev ::

kaj pa ješ?

tudi to ti ne bi bilo treba
veš to

_marko ::

Puschkin:
Ne, da se mi več. Če hočeš razumet boš prebral kaj sem do zdaj napisal(in še kdo drug), drugače pa lahko sebi enakim širiš svoje "gostilnikle" modrosti.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Nejc Pintar ::

_marko: tako pač je, sploh pa sem v gostilni zelo redko, nimamo tega v družini da bi se vlačili po gostilnah! Tudi predsednikov je manj kot povprečnih ljudi zato tudi o njih več slišimo, in v zadnjem postu si tudi sam to priznal! V medijih pač vidimo tisto kar se nam zdi bolj pomembno, pa če priznaš ali ne

p.s. To je rekel pyrobeast
Lahko je biti prvi, če si edini!

Zgodovina sprememb…

Matev ::

kitajski rudarji so zelo ogrožena vrsta
vsako leto jih na tisoče umre, pa vsak samo zamahne z roko in reče
boli me k....

za pande se nameni več kot pa za rudarje

BigWhale ::

V glavnem jem meso (recimo enkrat tedensko), ki je domacega izvora. Se trudim. Ne domacega slovenskega ampak domacega domacega. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Matev ::

a pa je prašiču potem kaj lažje nastaviti goltanec ker ve da bo hrana zate ki ješ domače domače in ne bo končal na tuji tuji mizi
?

jaz mislim da se živali za hrano lahko ubija
tudi za korist - pasi, jakne, torbice...

pač nisem dvoličen

TESKAn ::

Eno je preživetje, drugo pa napuh. Pa naj mi kdo reče, da moreš met mrtvo lisico okol vratu, da lahko preživiš!
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Vesoljc ::

jah, ce si v okolju kjer je konstantno pod niclo, bi hitro najdel kak kozuh za na buco ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

TESKAn ::

Jah, povej ti to kozastim tetkam, ki še skoraj sredi poletja hodijo z mrhovino okrog vratu, da je pač 'fensi' in so sosede zavistne...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_marko ::

-> prej bomo slišali v poročilih da so umrle 3 pande na kitajskem kot pa trije ljudje na kitajskem! Opazimo lahko da so ljudem bolj pomembne pande od ljudi!

Je to merilo za pomebnost, vrednost vrste? Katera je več poročilih?
Sam si odgovori. :\
Je kitajski beli delfin manj pomemben od pande, ker je manjkrat omenjen v poročilih?

Glede gostilen. Nisem trdil, da si v gostilni veliko. Le to, da "gostilniški" argumenti ne zdržijo kaj dosti, če si kaj bolj sezanjen s to tematiko.
Ti pa slepo goniš svoje.


Merilo, ki je daleč bolj objektivno od tvojega sem že navedel v svojem postu.
moje merilo:
Pomembni so torej le sentienti. Človek in morda še katera žival. Vse ostale pa so dobre samo zato, ker vzbujajo nek dober občutek v človeku(meso-hrana, varovanje, simbioza, zdravila...).

Puschkinovo:
V medijih pač vidimo tisto kar se nam zdi bolj pomembno, pa če priznaš ali ne

P.S. Če se tebi ali nam kaj zdi bolj pomembno še ne pomeni, da je!!! Ti učitno to misliš, ker se pač večkrat pando omenimo kot kitajske rudarje!?!? ... Gledaj malo bolj znanstveno, logično in objektivno. A bo?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Myth ::

_marko... na tvoje mišljenje si že dobil odgovor od mene. Povprašal si me ali se sam sebi zdim dober ali bad... ampak to je že čisto druga tema, kaj v tebi prevlada...

Bom pa še enkrat citiral samega sebe.

Očitno (vsaj jaz tako vidim) v nekaterih od vas ne bije več srce == niste človeški.
Že sam pregovor pravi, ne spravljaj se na šibkejšega od sebe. In ker smo ljudje, moramo to razumeti. Živali pač tega ne premorejo. Živali in narava sta nekaj kar evoluira (evolucija) in mi smo tukaj da se temu prilagajamo. Kvečjemu ubijamo tiste živali ki nam strežejo po življenju in kar potrebujemo(hrana, obleka) in jemljemo sadje ki tako in tako raste. Človek se je že tako razvil da prideluje svojo hrano, ima svoje živali. Zakaj potemtakem ne moremo pustiti drugih živali ki nas v bistvu niti malo ne motijo pustiti na miru? Ne, ne moremo... nekateri ljudje so egoisti, hinavci in hočejo vedno več (denarja, zemlje, etc.) . Nimamo dovolj, zato bomo na koncu vse iztrebili, poselili vso Zemljo in se odpravili v vesolje. Ja pa ja... tisti ljudje ki so človeški in toliko razumni ne bodo dopustili , da bodo nasrkali šibkejši. In to je že od nekdaj. Bad people, good people. Face it!!
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Matev ::

tisti ljudje ki so človeški in toliko razumni ne bodo dopustili , da bodo nasrkali šibkejši.


ti se tudi z avtom ne voziš ane?
ker ne pustiš da bi se ti mušice limale na steklo ali porov motorja pri velikih hitrostih

ker si tako dober do šibkejših

no tuki je tista dvoličnost o kateri že dlje časa govorim, folk govori kako jim je mar in oh in sploh, dela pa čisto nekaj drugega

Myth ::

Joj, si pikolovski. A veš da je teh mušic pa muh mnogo več kot ljudi? Sem ti že rekel, malo več razmišljaj, ne samo v eno smer gledat. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Matev ::

naslednjič ko se boš vozil z avtom
pomisli na alternativo: kolo

če ti bo še za naravo in ohranjanje okolja to tudi udejani

govori lahko vsak

Myth ::

Ne vem kaj bi rad povedal. Sem pa ti povedal da zelo ozko gledaš. Teh muh pa mušic je mnogo več od nas. Razumi to. Sploh pa se vozim z avtom poredko. Imam kolo in rad tekam ter rolam. Tak da ne piskaj... :)

Če malce pomislim... mogoče te pa tvoja dvoličnost muči? Torej povej kaj te muči, katera žival, pa ti bomo svetovali, kako je na stvari. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Matev ::

pravim da so vsi zeleni in naravovarstveniki ene navadne p.... ker govorijo nekaj a ne stojijo za svojimi besedami

naslednjič ko bo kdo rekel kako mu je mar za uboge živali in za čisti zrak
ga bom naravnost vprašal s čim se on vozi v šolo? službo? okoli?
in ostalo

Myth ::

Ti si mi pa tudi en friclj... verjamem, da bi pri tebi našel več dvoličnosti kakor pri njih. :)

en LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Poldi112 ::

Je razlika ali pohodis eno mravljo po nesreci ali pa ce ubijes eno srno iz uzitka. Tudi musice na vetrobranu so pac nekaj brez cesa ne gre ce hoces normalno funkcionirati.
Gre se samo za to kje imas mejo. In ponizevati zelene ker so bolj socutni do zivali in narave kot ti s takimi plehkimi je smesno. Pac reci da jih ne maras ker ti vzbujajo obcutek, da delas nekaj narobe, ti pa hoces brezpogojno uzivati z svinjino v ustih in zajcem na glavi. Ker mene ne moti da ne maras zivali. Raje bi videl, da bi bilo obratno, ampak ok, tako pac je. Moti me da se s primitivnimi argumenti znasas nad tistimi, si se trudijo scititi nemocne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Matev ::

z avtomobil se onesnažuje okolje

zakaj se taki ki so za naravo potem vozijo z avtomobilom v trgovino ki je oddaljena 1-2 km ko bi pa lahko šli peš?

in ne bi spuščali strupenih izpušnih plinov v ozračje

edit: 1-2km ali pa 10km nima veze, s kolesom se da pretovoriti marsikaj
pa se jim ne da... zakaj ? ker jih boli k.... za naravo v tistem trenutku
tu je dvoličnost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Myth ::

Pa a ti poznaš te zelene pa to, da jih tako opisuješ tukaj? Daj zresni se... Še jaz ko nisn zelen grem v trgovino včasih peški ali z kolesom. Razen če grem kam , pa se spotoma še v trgovini oglasim...

pa nehaj že z dvoličnostjo, kajti tvoji primeri so zelo slabi. :\ Me res zanima, če ti to vse počneš kaj tu naštevaš. Konec koncov, a se gol sprehajaš okoli? :)

p.s.: poglej si svoj podpis, pa nato napiši mnenje.

p.p.s: Stick to the topic!!
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

BigWhale ::

Matev, ja mogoce nisi dvolicen ampak ves pa ne prav dosti.

Ce bi bral moje poste od prej, bi vedel, da nimam nic proti prehrani z zivalmi. Lahko prezivis povsem brez mesa? Ja lahko, z nekaj dodatki. Zato sem proti masovnemu gojenju zivali za prehrano in industrijo. Toliko mesa kot ga pojemo, ga ne potrebujemo.

Prav tako sem proti brezglavemu genocidu, ker pac neka zival kako ovco zakolje sem ter tja, za to se ni kar cela vrsta kriva in jo je potrebno iztrebit.

Dvolicnost? To, da obcasno jem meso in si obujem kake usnjene cevlje ni nobena dvolicnost, ce se zivalska koza ne bi predelala v usnje, bi koncala na smetiscu. To so koze, ki ostanejo od predelave mesa, verjames ali ne ampak so. :) Ce ze treba ubiti kravo, za prezivetje, jo pa dajmo celo ponucat, ne samo nekaj malega.

Dvolicnost bi bila, ce ne bi jedel mesa, ker bi se mi smilile zivali in bi hkrati nosil krzno.

Vesoljc, ce bi pa zivel v kraju kjer je konstantna nicla, bi si pa kupil nekaj termo flisov in eno goretex jakno. Vse skupaj je precej bolje kot krzno. Ce bi pa ze moral nositi krzno, bi pa obrnil kosmato stran na not! ;)

Avtomobili in voznja v sluzbo? V sluzbo sem se precej vozil z avtom, ker: a) sem bil cel dan na terenu in sem zvozil po vec kosov racunalnikov in monitorjev naokrog. Tezko s kolesom, b) sem zivel v lj in delal v kranju (ja, tukaj priznam, lahko bi kolesaril), c) sem zivel v mb in delal v lj, pozneje sem presaltal na vlak za voznjo lj-mb in rolerje za voznjo od postaje do sluzbe oziroma doma, d) sedaj se vozim v sluzbo z avtom, ceprav imam do sluzbe pet minut voznje, "problem" je v tem, da moram Jakoba peljat v vrtec, ki je oddaljen cca 25km voznje po avtocesti in potem priti nazaj v mb v sluzbo (ja, mogoce bi bil kolo resitev ampak voziti otroka tako dalec v precej strme klance po magistralki je kar nevarna stvar)

Ja, pa na dopust se bom tudi z avtom peljal, ker bi tezko prekolesaril 400km z: majhnim otrokom, noseco zensko in napol divjo psico... Kaka naravovarstvena pizda sem, da me ni sram!

A ne?

Pyr0Beast ::

Jst sploh v trgovino ne hodm.

V glavnem mam jst ene par pajkov v sobi in kokr mi kej tečnarjo mušice, komarji, nekaj jih sam polovim nekaj jih pa oni. No, nekaj polovim in jih dam na njihovo mrežo. Nisem tako krut, da bi pobijal brezveze, naj ma kdo vsaj nekaj koristi od tega. :D

Ampak zeleni so pa res nekaj zase. Me zanima če ma kdo od njih kako farmo?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matev ::

Kaka naravovarstvena pizda sem, da me ni sram!


naravovarstvena p.... gor ali dol

če je kdo naravovarstven
naj tako živi! ali pa naj ne govori da je naravovarstvenik

izpostavljam zgolj problem: govoriti nekaj, delati drugo

_marko ::

Očitno (vsaj jaz tako vidim) v nekaterih od vas ne bije več srce == niste človeški.

Smo vsaj enako človeški kot večina, NAJVERJETNEJE še pa precej bolj, ker poznamo naravo človeka boljše, kot pa nekaterim, ki se jim nekaj zdi in bleknejo kr nekaj brez dobrega premisleka.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Myth ::

Če nebi dobro premislil, nebi niti nič napisal, tako da te prosim, stick to the topic.
Sicer pa provocirat tudi ne rabiš. če še ne veš da si ravno to naredil.

No, da pa sem ontopic... povejte katere vrste so v Sloveniji ogrožene? :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Pyr0Beast ::

Emm, medvedje :D

No, ris, človeška ribica, planika in podobno, kormorani, pa še bi se dalo kej najdet.Aja pa en kup ptičev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DoberMan ::

Pozabil si omenit tudi ribice, ki jih kormorani požrejo. Pol maš pa eno ogroženo vrsto ki ti žre drugo ogroženo vrsto. What to do, o, what to do? :D

BigWhale ::

Doberman, imas dejansko link na kako tako zadevo al samo malo provociras? ;)

ziga321 ::

naslednjič ko bo kdo rekel kako mu je mar za uboge živali in za čisti zrak
ga bom naravnost vprašal s čim se on vozi v šolo? službo? okoli?
in ostalo
---
s kolesom:\

Keyser Soze ::

Ja, ja. Pa ko bo kdo prdnil, ga je treba opozorit, da uničuje ozon. Anede!?:\

Nejc Pintar ::

Medvedi? Ne! Zaščiteno != ogroženo!
Kormorane sem tudi že večkrat videl kako so se najedli...
Planike pa tudi še rastejo...
Lahko je biti prvi, če si edini!

DoberMan ::

Glede kormoranov in rib je bilo povedanega veliko.
siol novica (STA) Predvsem zadnji odstavek je zanimiv.

ribič

Sej meni je u bistvu vseeno, kdo koga ogroža, če sploh kdo koga (kormorani ribe, lovci kormorane...)
Ampak po poročilih sodeč in par dabatah, ki sem jih spremljal na forumih je situacija taka, da je kormoran zaščiten, t.j. se ga ne sme streljat(no, sedaj se lahko odstreli 144 primerkov), ribe pa ogrožene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoberMan ()

alesr ::

Mism da so pingvini tisti, ki so najbolj ogroženi!

Sasj po reviji Joker je tako! :D

drejc ::

ce bi pa zivel v kraju kjer je konstantna nicla, bi si pa kupil nekaj termo flisov in eno goretex jakno. Vse skupaj je precej bolje kot krzno.


Bull. To so rusi probaval leta nazaj pomagat eskimom in še niso najdl ustrezne zamenjave za njihova "naravna" oblačila.


Folk. Jejte in koljite žvali. To koliko preveč mesa pojemo kot ga rabimo je bedarija. Rabimo ga ravno toliko kot ga pojemo. Brezglavo klanje živali (med sabo) pa preprečujmo z živalskimi vrti.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

BigWhale ::

Ce se ogrozene vrste zrejo med sabo naj se. Treba pa preverit zakaj so ogrozene, zato, ker so jih 'sportniki' polovili ali zaradi cesa drugega.

Jaz bi stvari puscal take kot so. Ce bodo kormorani prevec rib pozrli, potem se bodo naslednjo sezono prekomerno namnozili in bodo stradali. Pa jih bo spet nekaj pocrkalo. Ali jih bo pa kaka bolezne poslihtala.

Naj jih. Prav je tako. Da bi jih pa sel streljat zato, ker so lepa trofeja, to je pa bolno in izprijeno.

BigWhale ::

> Bull. To so rusi probaval leta nazaj pomagat eskimom in še niso najdl
> ustrezne zamenjave za njihova "naravna" oblačila.

Ne bull je tvoj post. Si kdaj videl alpinista, ki rine v himalajo s pelc montlom?

Dej ne nakladaj, sinteticni materiali so dosti bolj uporabni za nosit, vzdrzljivejsi in jih je lazje vzdrzevat.

Zamenjave niso nasli, ker eskimi verjetno nocejo zamenjat.

Kar se pa potreb po mesu tice, pa tudi precej nakladas, vprasaj kakega zdravnika kaksne so potrebe po mesu, dnevne, tedenske in tako naprej. ali kakega zivilskega tehnologa. Pa kak link lahko sem nalimas, da ne bos v tri dni trobil in se delal pametnega.

BigWhale ::

Ce so dejansko rusi v resnici kaj probavali zamenjat in prepricevat....
Link?

Saladin ::

Ne vem, če so bili Rusi, ampak videl sem dokumentarec, o katerem Drejc govori.
Opravljali so pač določena dela na prostem pri nizkih temperaturah, oblečeni v krzno ter umetne materiale.
Krzno je gladko zmagalo.

SO pa to zelo specifične okoliščine in takšno krzno ne prihaja od zaščitenih živali. Proti temu nimam nič.
Pobijat ducat, če ne stotine redkih sesalcev zaradi krzna, ki je le prijetno na dotik in izgled in katerega termalne lastnosti so slabše od umetnih tkanin, pa je res ogaben kriminal.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

drejc ::

Lahko rabimo vec mesa kot ga pojemo?
DA

Lahko pojemo vec mesa kot ga rabimo?
DA

ergo

rabimo toliko mesa kot ga pojemo
pojemo toliko mesa kot ga rabimo


BW: za moderatorja mas pa (pre)nizek nivo debate imo
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

drejc ::

Če zaradi nekaj okljev in ptic preživi toliko ljudi, ki živi iz dneva v dan, neka bude.

Klanje tu ni problem, je prej rešitev za njih, problem so ljudje ki to kupujejo imo.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

ziga321 ::

Lahko rabimo vec mesa kot ga pojemo?
DA

Lahko pojemo vec mesa kot ga rabimo?
DA

ergo

rabimo toliko mesa kot ga pojemo
pojemo toliko mesa kot ga rabimo
-----------
tole je pa kot filozofsko primerjanje jabolkov in hrušk

Pyr0Beast ::

Mal Offtopic . . .
Sigurno se v novicah videli tiste obešane vrane, kako pa to kej komentirate. Torej še obstajajo ljudje katerih pohelpnost je brez meja in ne obžaluje žrtev. ;((
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prijava škode- 12 piščancev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
969743 (7274) jan01
»

Mučenje živali - krzno (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
755799 (4616) Luka Percic
»

Krzno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534815 (4186) |CyGNUS-x
»

Hrana za Homo Sapiensa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19711787 (9890) Thomas
»

Top predators (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1188669 (7284) Airskull

Več podobnih tem