» »

Top predators

Top predators

1 2
3
»

Thomas ::

Hja - tudi tukaj pomaga le napredek tehnologije in drugega nič. Boljši detektorji razlitij, boljši kontejnerji za mazut (dokler ga povsem ne izpodrine plin) in tako naprej.

So pa to lokalne nesreče. Niti ni verjetno, da lahko pride kaj dosti tega v vodovod.

Je pa treba izboljšati varnost - se razume.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

larpo ::

S tem, da taka tehnologija lahko pomaga, se čisto strinjam s tabo. Ampak jaz vidim njeno vlogo predvsem tam, kjer je to za človeka nemogoče, težko ali nevarno, ne pa tam, kjer bi zadoščal kanček osveščenosti. Menda se ne razvija ultra tehnologija za to, da bo detektirala take primere, kot sem ga navedel. Za malomarnega šofererja, da se potem, ko mu iz cisterne izteče 100l, lahko odpelje, kot da se mu je kupček podrl.

:)

Thomas ::

Imamo pač opravka z določeno stopnjo onesnaževanja. Zaradi malomarnosti ali česarkoli.

Toda to je zelo daleč od apokaliptičnih vizij Zelenega gibanja.

Še vedno NAS narava ogroža bolj, kot "mi njo". Trenutno sicer ne zelo, na dolgi rok pa zagotovo.

Malikovanje "matere Narave" je pa nekakšna kolektivna norost. Nič drugega.



:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

larpo ::

Vsako malikovanje (tudi tehnologije) se kaj lahko sprevrže v norost, kolektivno - še toliko slabše.

Na tem forumu ne zagovarjam/nasprotujem, niti ne omenjam nobene politične frakcije.

Samo izražam svojo naklonjenost tudi tistemu, kar že ima za sabo miljardo let evolucije.


:)

Thomas ::

"Malikovanje tehnologije" je nesmiselen pojem. Kot naprimer "malikovanje lovljenja hrane".

Ne moreš "malikovati" nekaj, kar pomeni tvoje preživetje.

Ultratehnologija pa je samo zagotovitev preživetja, kar se največ in najbolje da. Sredstvo pač, ki ga mislimo uporabiti - in ne objekt čaščenja ali malikovanja.

Po definiciji ultratehnologije pa - ta deluje - če ne, ni ultratehnologija.

Kdor to razume - prav.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

pecorin ::

Thomas: kaj ti pa zagotavlja prezivetje bolj kot "mati Narava"??? tudi hrane brez narave ni...
malo mislit.. :)

larpo ::

Thomas,

Nič ni nesmiseln pojem. Ali pa ravno toliko, kot malikovanje narave. Tehnologija je tudi (samo) del narave. Predvsem prihodnje.

Malikuješ lahko kar češ.

Kdor tega ne razume - tudi prav.

p.s. kar se tiče ultratehnologije, se pa čisto strinjam. 1*0=0, ampak jaz stavim na 1*1=1.


:)

Thomas ::

Vse kar vidimo okoli sebe, so le oblaki elementarnih delcev. Vsak tak oblak se pokorava le in samo fizikalnim zakonom.

Nekaterim oblakom rečemo kamen, drugim jezero, tretjim spet človek.

Včasih imamo težavo določiti, kje se en oblak neha in začne drugi. Toda to je nebistveno. Itak je precejkrat meja nedoločljiva.

Ja ... kje pa je ostala Narava?

To je pa ples teh oblakov. Pod taktirko (10 ali kaj takega) - fizikalnih zakonov.

Mistificiranje nam ne pomaga nič. Lahko samo škodi. Če recimo mislimo, da oblaki ki jim rečemo sendvič, nastajajo po kakšni milosti.

Samo po programu, za katerega kar nekoliko že vemo, kako poteka.

V tem trenutku iskati neke "alternativne opcije" bi bila čista potrata časa in energije.

Razumnno kar se da, je treba pohandlat tole! In se ne ustrašiti, če je treba v dobro oblakov, ki jim rečemo človek - magari razbiti oblak z imenom Zemlja.

Hladno glavo in mirno roko.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

larpo ::

Ker smo se od medvedov itak že malček oddaljili:

Zdravo, Krško, a se je un inšpektor že našel? :|

:)

Airskull ::

Jests bi pustu medvede živet in bi raj fentu obsojene morilce in posiljevalce. Potem bi razmnožil volkove, rise in podobno ter jih spustu na prostost. Tko bi pognal v tek ponoven boj za obstanek, ker se mi zdijo živali enakovredne ljudem če ne še višje in si zaslužijo še eno šanso da dokažejo svojo prevlado.
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Airskull ()

Double_J ::

Grim ti si bolan:D
Resno...

Binji ::

Grim ni slaba ideja hehe:D :D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Airskull ::

ja lohk me mate za psihopata, sam men se zdi ta svet dolgočasen in ljudje sploh niso več hvaležni da živijo nasprotno, kadijo čike ipd. S takim načrtom bi nehal vse vlagat v razvoj in bi se nam šlo za obstanek. Poleg tege se gram stavit da pol prebivalcev NY nima pojma kva je to gozd, kva šele da bi tm bli in zato veselo kurijo čike, gume, spuščajo razne kemikalije in jih boli kurac. Če bi dinozavri onesnaževali zemljo tolk kokr jo mi, človek sploh nebi obstajal ali pa bi živeli na smetiščih.
In pol še rečte da smo višja bitja...
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

Thomas ::

Grim!

Mislim, da ti nisi primeren za tukaj pisat. Pejt u Ložo s temle ... če je kakšna hecna tema odprta.

;)

[Pa da ne boš rekel, da te kar tako nekaj skušam rihtat:

> Poleg tege se gram stavit da pol prebivalcev NY nima pojma kva je to gozd, kva šele da bi tm bli in zato veselo kurijo čike

V povprečni slovenski vasi kurijo čike bolj, kot v NY.

Čist tko. ]
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

V povprečni slovenski vasi kurijo čike bolj, kot v NY.


EDU link prosim
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Airskull ::

Tale link nima nikjer točnega podatka za NY;((

Pa če misliš da je moj predlog smešen vredu, men se zdi pa čist ql in naj ti povem še tole: na forumu lahko izraziš svoje mnenje in tako bom še vnaprej delal tudi jaz
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

Thomas ::

Svoboda govora seveda velja.

Ampak potem velja tudi moja svoboda govora, da povem, kaj si mislim o tvojih prispevkih.

In zakaj to delam? Zakaj sem včasih tako oster?

Ker je tukaj cel kup enih ljudi, ki držijo tale thread (pa tudi cel forum) na zelo visokem nivoju.

Tvoje ideje o "futranju medvedov in volkov z morilci" - pa enostavno niso za drugam, kot za v kakšne nadrealistične "vice".



:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Airskull ::

Če bi pozorno prebral moj post bi vidu da nsim napisu da bi futru medvede z morilci ampak da bi pobil morilce ipd. ter s tem sprostil prostor v katerem b ilahko živeli medvedi. Zveri pa bi spustil v urbana okolja in s tem začel ponoven boj za obstanek.

P.S: Svoje mnenje ahko mile volje poveš, pravzaprav ga rad slišim, samo da bo brez žaljenja :))
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prijava škode- 12 piščancev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
969782 (7313) jan01
»

Neokrnjena narava (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20211324 (8756) Karaya 52
»

clovek je merilo vsega (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
736555 (5459) Thomas
»

Ogrožene živalske vrste (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1468337 (6674) Pyr0Beast
»

Hrana za Homo Sapiensa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19711803 (9906) Thomas

Več podobnih tem