» »

Elektronika.si propadla?

Elektronika.si propadla?

««
3 / 11
»»

bork ::

Glede na to, da se na njih pogosto oglašajo, dvomim da imaš prav, opeter... (na slotechu pod nicki novinec09, Edi999, na računalniških novicah pod nickom SloComp, na navijanje.com forumu). Drugače pa bi lahko pokomentiral moj prejšnji odgovor, ki sem ti ga namenil. Ali si ostal brez besed?

Brane2 ::

To, kar je on prodal ali ni, vpliva samo na davek od dobička, ne pa na DDV.


Če ga na računih obračunavajo, niso pa davčni zavezanci, potem so v prekšku.


Zakaj bi ga ? Saj tipi so prodajali le fizičnim osebam. Te se pa ne sekirajo za DDV.

Dobijo račun, kjer je DDV vštet v končno ceno in ni naveden posebej. So what ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

opeter ::

Drugače pa bi lahko pokomentiral moj prejšnji odgovor, ki sem ti ga namenil. Ali si ostal brez besed?


Nisem ostal brez besed, samo ne vem, kaj ti naj napišem.
Mene, kot potencialnega kupca ne zanima, kako trgovina deluje, dokler lahko uveljavljam garancijo in imajo najnižje cene.

Ne zanimajo me podatki, koliko letnega prometa je imel, ne zanima me, če je davčni zavezanec ali ni (večina s.p.-jevcev itak ni), tudi to ne zanima, če normalno prijavi svojo dohodnino ali ne. Ni moja zadeva.

Mene zanima samo normalni odnos med prodajalcem in končnim kupcem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dr_M ::

Jaz sem pri elektroniki do zdej kupil za cca 150€ robe. Pa nisem kupil, ker bi bilo ceneje, ampak ker teh komponent ni sposoben nihce uvozit in prodajat (maticna, napajalnik v podpisu in se nekaj malenkosti).
Ce bi jih dobil drugje, bi placal tudi nekaj € vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mitja358 ::

Baje da bo konec tedna spet delovala in s korenitimi spremembami :D Bomo videli.

Icematxyz ::

A se kdo sprašuje če bi kupil intel procesor ker bo sedaj plačal visoko kazen in so kršili zakone?

In a si zato nepošten če kupiš Intel procesor? Imam pa občutek da je bolj konkurenca glasna tukaj zdaj pa srdita. Ker seveda jim gre v nos da ne morejo marž naviti. ko jih tako ali tako že navijajo.

A vse te trgovinice ki preko ceneje.si včasih vržejo ven smešne cene so tudi nelegalne? Kakšen pa imajo kaj prijavljen letni promet? Ker ste tukaj gor sami inšpektorji in pravniki in neki ljudje ko mislite da bo sedaj nekdo iz neke trgovine prišel vam razlagati kako posluje pa nevem vrjetno še naj skenira poslovne knjige pa jih tukaj v pdf-ju naloži? Nerealni ste.

BALAST ::

Odkar poznam za to trgovino, me druge sploh ne zanimajo. :D
Za nedosegljivost spletne strani, sem pa povedal da ni za pričakovat tako hitre prenova, kot pri 100x večjih podjetjih. Potrpljenje!

Mitja358 ::

Kot sem prebral na enem forumu (navijanje.com) je enkrat zaradi njihove akcije prodajalec elektronike.si zaprosil dobavitelja da jim je prodal komponente po taki ceni kot jih dobavitelj dobi. To pa je za spoštovat :D

M-XXXX ::

Kot sem prebral na enem forumu (navijanje.com) je enkrat zaradi njihove akcije prodajalec elektronike.si zaprosil dobavitelja da jim je prodal komponente po taki ceni kot jih dobavitelj dobi. To pa je za spoštovat :D


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Mitja358 ::

Kot sem prebral na enem forumu (navijanje.com) je enkrat zaradi njihove akcije prodajalec elektronike.si zaprosil dobavitelja da jim je prodal komponente po taki ceni kot jih dobavitelj dobi. To pa je za spoštovat :D



Kaj si zdaj s tem mislil?

PaX_MaN ::

Za nedosegljivost spletne strani, sem pa povedal da ni za pričakovat tako hitre prenova, kot pri 100x večjih podjetjih. Potrpljenje!

Staro dol, novo gor. Ne vem od kje folku ideja, da to (zihr) traja teden - in več.
Saj ne apdejtajo z zarjavelo epskimi 14400 biti na sekundo.
Or do they?

M-XXXX ::

Razlagajte si kakor hočete:)

c3p0 ::

Kako torej nabavlja? Ob nakupu vendar mora plačat DDV. Odvajat si ga ne more, ker ni zavezan za namene DDV.

Torej je edina opcija, da izdanih računov nikamor ne knjiži (glede na promet bo že tako) in so to le pildki papirja, "DDV" pa si da v žep. Še kaka možna razlaga?

IVo ::

Kot sem prebral na enem forumu (navijanje.com) je enkrat zaradi njihove akcije prodajalec elektronike.si zaprosil dobavitelja da jim je prodal komponente po taki ceni kot jih dobavitelj dobi. To pa je za spoštovat :D




Legendary! :D

solatko ::

DDV oziroma davek na dodano vrednost plača ob nakupu, ker kupuje kot končni kupec, zadevo pa preproda naprej za par procentov več in v bistvu utaji samo DDV za tistih par % razlike v ceni, ko še nismo bil v EU si davek dobil vrnjen, če si zadeve izvozil, sedaj pa dobiš davek vrnjen, kadar si davčni zavezanec, za to ga moraš kupcu posebej prikazati. Verjetno si bo davčna ogledala poslovanje e.si, ko bodo prišli na vrsto.
Sago - DDV-ja ne da v žep saj ga plača pri nakupu v A ali D. V žep bi ga lahko dal, če bi robo švercal na Hrvaško ali katero drugo državo izven EU.
Utaji pa davek na dobiček, kar pa tako naredi pol ali še več računovodskih servisov po Sloveniji za svoje firme, s prilagajanjem bilanc, neplačevanjem zavarovanja, delovne dobe in ostalih dajatev, pa se za to nihče kaj dosti ne sekira. Koliko direktorjev si nakazuje redno mesečno plačo, po raznih d.o.o.- jih, kupujejo pa vse na račun firme - tudi damske vložke, firme pa prikažejo par € dobička. Če bi vsi zavezanci plačevali davke, ne bi bilo problemov s penzijskim, zdravstvenim in ostalimi zadevami, po drugi strani pa se cele familije vozijo v avtomobilih vrednih par sto tisoč €, imajo jahte, hiše, da še sami ne vedo kje vse.... Pri popolnoma zakonitem poslovanju, se take anomalije ne bi mogle dogajat. Elektronika.si tudi če utaji kakšno malenkost, imajo vsaj kupci korist, z nakupom cenjše robe, drugače pa so to kapljice v morju utajenih dajatev, tudi lastnikov kakšnih večjih trgovin in uvoznikov. Tudi tako imenovani tajkuni so po vsej verjetnosti poslovali popolnoma zakonito, s plačilom vseh dajatev in davkov - halo.

c3p0 ::

Če pa pravijo, da je imel 2008 le okoli 7k€ prometa. To lahko le pomeni, da ali računa ne izda, ali pa račun ni pravi račun. Ker računi si morajo zaporedno slediti po številkah. Ali pa jih 95% stornira, kar je takoj sumljivo. 7k€ je za takšno dejavnost nič, to je nekaj kišt, ali trije konkretnejši notebooki.

Ob nabavi vsekakor plača DDV, saj ga vsi (razen pri nakupih iz tujine, a ti noben tujec ne bo prodal robe brez DDV, če tvoja firma nima veljavnega ID za DDV).

Pri prodaji pa, ker ni zav. za DDV, ne more obračunavati le-tega. Če je nabavil za 1k€ + DDV, je torej plačal 1200€. Prodal je lahko za npr. 1250€ (nobenega DDV zneska na računu). Kupcu - fizičarju je vseeno, neki firmi pa ne, še manj pa dacarjem.

Macketina ::

solatko, takega davcna konkretno pojebe. Ne dvomi o tem. Za 5 let nazaj lahko placas zaostale dajatve, prispevke, dohodnino in se kaj - plus seveda kazen.

solatko ::

Macketina - Važno, da od ta malih denar pobere, tam kjer skrijejo miljone, si pa še not ne upajo.

Brane2 ::

solatko, takega davcna konkretno pojebe. Ne dvomi o tem. Za 5 let nazaj lahko placas zaostale dajatve, prispevke, dohodnino in se kaj - plus seveda kazen.


Vsekakor. Cajtngi so polni člankov o pojebanih Strojanih, recimo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Okapi ::

V žep bi ga lahko dal, če bi robo švercal na Hrvaško ali katero drugo državo izven EU.

Dela se tako: uvoziš robo iz Nemčije, potem jo fiktivno prodaš v Bosno in dobiš DDV nazaj, v resnici pa jo brez računa prodaš pri nas. S prodajo pri nas pokriješ strošek uvoza (zato je lahko cena nizka, ker ti ni treba pri tem nič zaslužit), z DDV-jem pa služiš (dokler te ne dobijo:-).

O.

Brane2 ::

Ne štekam:

1. Uvoziš robo iz Nemčije.

Ja, O.K. ampak če uvoziš kot fizična oseba, plačaš DDV nemški štacuni kot kdorkoli drug. Robo ti dajo brez DDV samo če priložiš papirje o tem, da si davčni zavezanec in ko oni te papirje preverijo.


2. Fiktivna prodaja v bosno.

Kako bi to izpeljal brez stroškov, ki bi presegli tisti ubogi DDV, mi ni jasno.

Za vse to bi moral imeti firmo, ki handla na veliko prek meja, ne da bi bila pri tem sumljiva.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Okapi ::

Ja, za ta postopek moraš biti seveda zavezanec za DDV. Ena firma, zavezanec, uvaža robo, vse lepo legalno z računi, in jo izvaža, tudi z računi, ampak fiktivnimi. Načinov za to je več, onih 20% pa si moraš deliti še s kakšnim špediterjem ali bosansko firmo, ki sodeluje pri "biznisu". Druga firma (da je manj sumljivo) pa to robo potem zares prodaja, brez računov. Z 20% pokriješ marsikaj, pa tudi grozno veliko prometa ni potrebno delati, če nisi preveč pohlepen. Poelg tega je ta fiktivni izvoz lahko samo dodaten zaslužek pri dejanskem izvozu. Recimo 10 odstotkov fiktivnega in 90 odstotkov pravega, toliko, da si malo bolj konkurenčen.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Brane2 ::

Ampak nič od tega ne pride v poštev za "Elektroniko", ki ni nič drugega kot kup entuziastov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Okapi ::

Ja, saj nisem mislil, da oni to počnejo. Jih sploh ne poznam. Ampak niso tako zelo redke trgovine, ki po tako nizkih cenah prodajajo, ker vmes kakšno robo "izvozijo" na jug.

O.

bork ::

Ampak nič od tega ne pride v poštev za "Elektroniko", ki ni nič drugega kot kup entuziastov.

Potem pa prosim razloži, kako preživijo z borimi 7 tisoč evri prometa. Pa vmes še preštej, koliko forumašev kupuje tam.

Brane2 ::

Saj verjetno ne prijavijo ves promet. To še ne pomeni, da so AlKajda.
On the journey of life, I chose the psycho path.

c3p0 ::

7.5k ali par 100k je precej razlike. Kolega ima manjšo rač. spletno trgovino in ima že letos preko 500k prometa.

Bellzmet ::

Tukaj je popolnoma jasno, da utajujeo zadeve in izdajajo lažne račune. Samo naša davkarija je tako zabita, da tega ne opazi.

In zato so tudi cene malo nižje kod drugje, ker ne plačujejo davkov. Simpl ko pasulj.

lp

Bellzmet ::

Kako pa je uradni naziv firme?

bork ::

Leks ::

primarna dejavnost je "Trgovina na debelo z računalniškimi napravami"
To pomeni da je grosist ali nekaj podobnega z zgolj samo 1500€ prihodka od prodaje, jao :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Leks ()

bluefish ::

že pogled na osnovne podatke ti da vedeti, da s tem podjetjem ni vse v redu.

Bellzmet ::

Tole podjetje, ki je dal krob link je bilo 07.05.2009 izbrisano iz registra, se pravi, da ne obstaja več.

METKA KAJZOVAR BEDOK s.p. VERTNIKOVA ULICA 3, 2342 RUŠE matična: 3061060000

lp

Brane2 ::

7.5k ali par 100k je precej razlike. Kolega ima manjšo rač. spletno trgovino in ima že letos preko 500k prometa.


In koliko od tega je profita ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

bork ::

Zanimiva informacija, Bellzmet. Torej so firmo pred enim tednom zaprli. Ampak njihov (na črno) zaposleni vseeno objavlja po forumih, da prenavljajo stran. Možno, da se bodo samo potuhnili pod drugo firmo, če se bodo sploh pod kakšno. Kaj bo pa sedaj z garancijami kupcev zaprtega s.p.-ja?

jerry2000 ::

Slovence pa res lahko 1000x nategneš. Na to firmo sem se obrnil enkrat, pa ko je tip začel mutiti ko sem rekel kdaj potem dobim račun sem rekel hvala lepa. Lukenj v zakonu je pa dovolj, da bo spet pod kakšno drugo firmo prišel ven. In vi boste spet kupovali in kako je oh in sploh. Brez veze.
Jerry and Tom

gregor ::

pa to je boljše branje kot kakršnakoli kriminalka :)

prej ali slej jih bo nekdo prijavil ko ne bo mogel uveljavljat garancije

hipotetično:
sem kupil pc za 1500 eur, crkne matična za 300 eur, kaj sedaj
noben se ne oglasi na e.si, ostane mi samo še inšpektorat

seveda pa je drugo vprašanje če bo to kaj pomagalo če podjetja več ni...

"only possible in slovenia" :)

lp

Bellzmet ::

Aha evo ga...

22.04.2009 je bila ustanolvjena nova firma DINOKOMP, prodaja, odkup, servis računalnikške opreme,d.o.o., ustanovitelj je Bedok Din.

Bedok Dino je bil prokurist v tisti prej omenjeni firmi, ki so jo zaprli. Verjetno slovnična napaka...

Tako da, če bodo še naprej poslovali bodo verjetno pod to firmo.

lp

Kami ::

Slovence pa res lahko 1000x nategneš. Na to firmo sem se obrnil enkrat, pa ko je tip začel mutiti ko sem rekel kdaj potem dobim račun sem rekel hvala lepa. Lukenj v zakonu je pa dovolj, da bo spet pod kakšno drugo firmo prišel ven. In vi boste spet kupovali in kako je oh in sploh. Brez veze.


Se popolnoma strinjam.

Žalostno je, da se nekateri "prodajo" za nekaj 10 €.

bork ::

Aha evo ga...

22.04.2009 je bila ustanolvjena nova firma DINOKOMP, prodaja, odkup, servis računalnikške opreme,d.o.o., ustanovitelj je Bedok Din.

Bedok Dino je bil prokurist v tisti prej omenjeni firmi, ki so jo zaprli. Verjetno slovnična napaka...

Tako da, če bodo še naprej poslovali bodo verjetno pod to firmo.

lp


Odlično, Bellzmet! Hvala za info. Torej se bo goljufila le nadaljevala... saj ne morem verjet! Mislim, kje so vse inšpekcijske službe???

Brane2 ::

Ni rečeno. TIp je pač odprl d.o.o. in ker ga imajo dacarji sedaj na očeh, bo pač nadaljeval prodajo publiki, ki ga pozna, z malo ali nič razlike.
On the journey of life, I chose the psycho path.

bork ::

Brane2 pa saj ga ne moreš stalno na slepo zagovarjat. Najprej je bil dinodj, potem metka kajzovar bedok s.p., sedaj dinokomp d.o.o. Res misliš, da se bo prelevil v angelčka? Daj no, ne slepit sebi in drugih. Pobasal bo denarčke in to je to. Enostavno.

Brane2 ::

Ne budali.Kaj je nelegalnega v tem, da odpreš d.o.o. ?

Tudi kot sem slišal, je folk zadovoljen z njim. Koga je torej nategnil ?

Mogoče cesarja, pa še to verjetno za drobiž.

Mogoče toliko, da ga cesar še vedno raje vidi v svoji štacuni kot na zavodu, sploh če mu bo plačal zaostale kazni in dajatve.
On the journey of life, I chose the psycho path.

c3p0 ::

> In koliko od tega je profita ?

Nerelevantno.

bork ::

Ah, tebi nima smisla nič razlagat. Ne razumeš. S.p. je zaprl zaradi tega, da zakrije sledove in se potuhnil pod drugo firmo. Cesarju pa ni plačal kar nekaj desettisočakov "drobiža". Da ne govorimo o nelojalni konkurenci in škodi, ki jo povzroča drugim firmam. Na zavodu je pa verjetno tako ali tako bil prijavljen, saj v s.p. ju niti ni bil zaposlen.

Brane2 ::

In ti, ki vse razumeš, si prej IIRC razlagal, da je tip prijavljen davkariji. In napovedoval, da mu bodo zaprli zadevo.

Če je bil prijavljen in če je SP zaprt, kaj bi rad zdaj ?

Si dobil, kar si hotel, ali bi rad, da ga še počijo, da ti ne bo delal konkurence ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Verjetno je zaprl s.p. ker so davki, če ti gre dobro, absurdni.

Potem pač odpreš d.o.o., ki je naslednja smiselna organizacijska oblika trgovine.

Brane2 ::

> In koliko od tega je profita ?

Nerelevantno.


Seveda je relevantno. Davek od dobička je v grobem tistih 22% od profita ( ko odšteješ kojekakve stroške in rezervacije )

In to je vsota, ki naj bi jo Elektronika po vaše utajila.

Glede na majhne marže teh štacun gre verejtno bolj za prdec, sploh v primerjavi z 20% DDV od osnove.
On the journey of life, I chose the psycho path.

bork ::

Še vedno ne razumeš, Brane2. S.p. je očitno sam zaprl, ker je zaznal, da se zadeva PREVEČ SERGREVA, davkarija ni naredila najbrž NIČ.

Brane2 ::

Ne tupi.

Ne obstaja noben pameten vzrok, da bi se lahko kazni izognil kar tako, da zapreš zadevo.

Še vedno moraš hranit dokumentacijo, ki mora biti dostopna ( koliko že - 10 let?).

Z zaprtjem samim ne dobiš nič.
On the journey of life, I chose the psycho path.
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna trgovina, dobava, prodaja, DDV, skladiščenje...

Oddelek: Loža
125102 (4235) gazibo
»

Izkušnje z demise.si? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15923722 (10338) Hayabusa
»

gcomputers.net je že kdo kupoval? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15717087 (6960) Janac
»

Izkušnje z elektronika.si (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30325796 (14116) mirkuma
»

Nakupovanje v DinoDj (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24420995 (9458) ponky

Več podobnih tem