» »

Elektronika.si propadla?

Elektronika.si propadla?

««
4 / 11
»»

Icematxyz ::

Koliko vidim so nekateri ki so prav ogorčeni nad njim drugi pa komaj čakajo da pride nazaj.

Me zanima v kateri skupini so kupci v kateri pa konkurenca. :)

Brane2 ::

Meni tip nikoli ni bil všeč. Saj mislim da so tu še vedno moji posti- kritike "Elektronike".

Ne maram pa "skupinskega lajanja". Naj raje trg pove svoje, tip je očitno v panogi, kjer je trg komot sodnik.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kixs ::

Nisem se nic napisal na to temo.

Pri njemu in podobnih se nisem kupoval. Cene ima od oka sicer kar dobre, potem pa to ceno pokoplje postnina. Ko sem nazadnje gledal, mi je bilo cisto vseeno ali kupim pri njemu ali pa v LJ. Seveda sem potem vzel od normalne trgovince.

lp

bork ::

Najprej bi te prosil, da ne žališ.
Kot drugo pa, če so zate davki firm prdci, potem najboljše, da jih sploh ne plačuje nihče. Dobro ti to zagovarjaš.

Brane2 ::

Nobenih problemov.

A prej dajmo še malo globlje pogledat, kako so nastali glavni trgovci pri nas in koliko davkov od tega vidimo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Leks ::

kradejo vsi po vrsti, od majhnih do velikih!

c3p0 ::

>Seveda je relevantno. Davek od dobička je v grobem tistih 22% od profita ( ko odšteješ kojekakve stroške in rezervacije )
>In to je vsota, ki naj bi jo Elektronika po vaše utajila.
>Glede na majhne marže teh štacun gre verejtno bolj za prdec, sploh v primerjavi z 20% DDV od osnove.

Če je baje imel 2008 7.5k€ prometa, NE profita. Kar pomeni, da je v celem letu prodal par kišt.

bluefish ::

človek verjetno prijavi neke fiktivne vsote oz. le skupni znesek za izdelke, za katere celo izda kvazi račun.

bork ::

Še zadnjič se bom oglasil. Potem sodite sami naprej.

DDV je bilo že davno govora, da dobivajo nazaj prek hrvaških potnih listov. Kar poglejte si pod starejše teme na forumu. To si pa lahko sami izračunate koliko nanese.

Glede debat o konkurenci pa tako. Konkurirati nekomu, ki pokasira DDV, davek na dobiček, prispevke za plače, dohodnino in še kaj, je nemogoče. Edina konkurenca njim so njim enaki. Drugi so pa vsi bedaki, ker vse to pošteno plačujejo.

Brane2 ::

Seveda, "in ker je bilo govora", je avtomatsko res.

In pregonu se je tip izognil tako, da je zaprl S.P.

Tako kot se risani liki rešijo, ko v zadnjem trenutku skočijo iz padajočega letala na tla.

Ne me smejat.

Glede debat o konkurenci pa tako. Konkurirati nekomu, ki pokasira DDV, davek na dobiček, prispevke za plače, dohodnino in še kaj, je nemogoče. Edina konkurenca njim so njim enaki. Drugi so pa vsi bedaki, ker vse to pošteno plačujejo.


Res ? In kako imate potem cene za 30% višje od nemških ? Ali mogoče nemci ne delajo za plačo ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

bork ::

@Brane2
Glede na prijavljen promet je to čisto možno. Glede na njihove cene še bolj. zakaj ne poskušaš ti dokazati nasprotno?

Pregonu se izogne tako, da uniči dokaze. To je pa bolj z njihovim sajtom povezano, ki so ga pravkar za en teden skinili in najbrž pobrisali celotno bazo naročil. To direktno z s.p. jem nima veze.

Drugače pa sem že povedal, da debate ne bom nadaljeval, ker je Sizifovo delo. Pa srečno.

Brane2 ::

@Brane2
Glede na prijavljen promet je to čisto možno. Glede na njihove cene še bolj. zakaj ne poskušaš ti dokazati nasprotno?


Če ti za nekoga trdiš, da je lopov, potem se v nekem normalnem okolju pričakuje od tebe, da boš predložil dokaze, mar ne ?

In to, da je tip snel site samo za to, da bi uničil dokaze, je debilizem, s katerim ne bi smel opletati po računalniškem forumu. Mogoče ti lahko verjame kaka babica, teh pa tu najbrž ni veliko.

Tisti sajt itak ni bil kaj več kot tabela izdelkov s slikcami, ki jih tip v 99% primerov itak ni imel na zalogi.


Pregonu se izogne tako, da uniči dokaze. To je pa bolj z njihovim sajtom povezano, ki so ga pravkar za en teden skinili in najbrž pobrisali celotno bazo naročil. To direktno z s.p. jem nima veze.


Ja, seveda. Ubogi revež se bo moral za nekaj časa zadovoljiti s prometom z ljudmi, plutonijem in kje kakšno drogo.
Ne prodajaj buč.


Drugače pa sem že povedal, da debate ne bom nadaljeval, ker je Sizifovo delo. Pa srečno.


Ni treba nadaljevati. Mislim, če nočeš. A če drugega ne, nam nakloni med končevanjem vsaj odgovor na to skrivnost, kako to, da lahko iz razlike med SLO in GE/EU/A cenami plačaš še dve plasti dobička/plač- placa je še toliko, da bi vmes lahko živel še vsaj en, če ne dva skromnejša preprodajalca - skupaj s pripadajočimi zaposlenimi, prostori itd ?

Ne mi reč, da je za vse to krivih par tipov v S.P.ju čudnega imena...
On the journey of life, I chose the psycho path.

AngelOfDeath ::

Tip se precej spozna na elektronske zadeve, tako iz elektrotehnične smeri kot prodajalske.
edit: Slovnica

ShEsHy ::

Amm, elektronika.si sploh ni nedosegljiva, samo glavna stran je začasno spremenjena. Poglejte si tole (poglejte proizvajalca ;)):
http://www.elektronika.si/product_info....

Drugače pa, če firma res propada, sem v pi**i, ker mam pri njih plato na garanciji (so jo moral na Nizozemsko poslat, ker je tam najbližji ASUSov servis :s)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ShEsHy ()

Mitja358 ::

Amm, elektronika.si sploh ni nedosegljiva, samo glavna stran je začasno spremenjena. Poglejte si tole (poglejte proizvajalca ;)):
http://www.elektronika.si/product_info....

Drugače pa, če firma res propada, sem v pi**i, ker mam pri njih plato na garanciji (so jo moral na Nizozemsko poslat, ker je tam najbližji ASUSov servis :s)

Zdaj jo bodo preimenovali v dinokomp in upam da bo zdaj vse legalno če do sedaj ni bilo.

Tilen ::

Samo naj da poceni pa bo :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ShEsHy ::

Zdaj jo bodo preimenovali v dinokomp in upam da bo zdaj vse legalno če do sedaj ni bilo.


Ne vem če jo bojo že zdaj preimenovali, ker na strani je kar nekaj novih artiklov z DINOKOMP kot proizvajalcem. Važno je samo da jst dobim mojo plato nazaj :D

Meizu ::

Dinokomp :)) Pa ne moreš.... Tudi taka amaterska imena mi grejo na smeh...

BuzzFuzz ::

krob,
bolj ko berem tvoje izjave, bolj mi je da ti povem, da sploh ne razmišljaš podjetniško ampak samo zgrešeno birokratsko. Žalostno da takole smetiš forum. Ne rečem da so vsi tvoji komentarji brez podlage, ampak v tej rubriki si šel čez rob zdrave pameti, predvsem pa logike. Prodajaš gnile hruške.

Pregonu se izogne tako, da uniči dokaze. To je pa bolj z njihovim sajtom povezano, ki so ga pravkar za en teden skinili in najbrž pobrisali celotno bazo naročil...


Če bi želeli pobrisati celotno bazo naročil da bi uničili dokaze kot ti temu praviš, potem ti ni treba odstranit celotnega weba. Premisli malo! In če hočeš nekaj prikrit ne boš imel na prvi strani napisano: Spletna stran www.elektronika.si je trenutno nedosegljiva zaradi vzdrževalnih del

Se pa popolnoma strinjam z Branetom, ki pravi da je trgovina delovala zgolj iz entuziazma in veselja do overclocka. Vsaj takšen je bil njihov začetek. Seveda "so" kasneje videli v tem denar. Zakaj pa ne?

Mi je popolnoma vseeno kdaj je imel kdo registrirano kakšno podjetje ali sp, ker me kot kupca ne zanima. Vsaj mene ne. Važna mi je cena (garancija), dostava in lepa beseda. Je še tukaj servis, ki pa ga osebno ne potrebujem. Prepričan sem, da če hoče kdorkoli preživet v prodaji elektronskih naprav mora v prvi vrsti poskrbeti za ustrezen servis. Najdi mi nekoga, ki je kupil komponentno pri Elektroniki, ki mu je šla rakom žvižgat in potem ni dobil nove. Daj no!

Kako pa potekajo nabave robe, izstavitve računov, prikaz prometa itd... Kapo dol Elektroniki, ker so iznajdljivi. In ne zdaj govorit da imajo nižje cene ker ne pračujejo tega in tega... Vsi vemo, kakšne so marže...Primer: Zakaj ima Comtron ceno procesorja 230 evrov, Elektronika 190? s tem da jih ima Comtron 35 na zalogi, Elektronika nobenega. Spet podjetništvo. Veliko ljudi še vedno naseda VELIKIM firmam, ker se imajo za močne, zagotavljajo ultra kakovosten servis, support... čeprav so ti VELIKI so v bistvu zelo majhni ker so preveč pohlepni. Seveda iščejo krivce drugje. In zaradi tega pohlepa se vedno več ljudi zateka k majhnim entuziastičnim "garažnim" firmam. Čeprav gledano iz podjetniške perspektive popolnoma razumem VELIKE...večina VELIKIH pa tako ali tako zaspi na "lovorikah" ali pa imajo kader ki mu je vseeno če prodaja kruh ali računalnike, samo da se nekaj kvazi prodaja.


krob,
Če nečesa ni v ustavi, zakoniku, členih ali knjigah še ne pomeni da je nelegalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuzzFuzz ()

Uros!no ::

Neish, lepo napisano.

Glede kroba, napisal je 43 postov in vse v temi o Elektroniki ali Demise.

Zanimivo.

Bellzmet ::

@neish: seveda je podjetništvo pomembno. Samo mora biti v okviru zakonskih določil. Ker pri podjetju, ki ima prijavljeno 7.500 EUR prihodkov v celem letu (kar pomeni prodajo recimo 4 dobrih komplet PC-je) in glede na število ljudi na tem forumu, ki so rekli, da so že kupovali pri njemu, veš, da je nekaj narobe. In to zame ni iznajdljivost in podjetništvo ampak goljufija in utaja.

lp

Brane2 ::

Po drugi strani pa, če bi poslovala samo podjetja, pri katerih je vse brezmadežno v SLO, lahko takoj praktično vsi zaprejo.

In ker morajo vsi, tudi davkarija imeti za mesečne položnice, je treba biti včasih tudi malo pragmatičen.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bellzmet ::

Nikakor ne. Kdor ne more preživeti v okviru zakonov naj ne posluje oz. naj propade. Spoštovanje prava je temelj države. Drguače gremo lahko samo po puške pa na ulice streljat.

Če res tako misliš, resnično upam, da te bo nekdo "nategnil" in ko boš na sodišču iskal "pravico" bo sodnik rekel, da podjetje sploh ne obstaja in da se ne da storiti nič. Ti boš pa izgubil življenske prihranke, seveda bodo vsi šli za nov avto "iznajdljivega podjetnika" s katerim si posloval. Resnično upam.

Brane2 ::

Kdo pravi,d a teh izkušenj nimam ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bellzmet ::

Pa te ni nič izučilo, če jih res imaš?

Brane2 ::

Evo tzi en primer.
Zakon pravi,d a moraš zaposlenemu izplačati plačo do 15 v mesecu vsak mesec. Jasno, s prispevki.

Danes je ohoho podjetij, ki tega ne morejo. Prebijajo se skozi krizo nekako, vendar s plačo zamujajo.

Kaj praviš, je bolje za cesarja:

- da potrpi in je hvaležen, da ti delavci niso na zavodu in da ta podjetja ustvarjajo vsaj nek prihodek

- da reče "hojla, tako ne bo šlo", pošlje biriče podjetjem za vrat in prevzame šitload sveže nezaposlenih delavcev nase ?

Lahko je bit principielen od daleč.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Pa te ni nič izučilo, če jih res imaš?


Iz tega sem potegnil svoje izkušnje.
Ki se, jasno, razlikujejo od teorije.
On the journey of life, I chose the psycho path.

c3p0 ::

> Seveda, "in ker je bilo govora", je avtomatsko res.

Fantje so dali povezavo na poročilo podjetja o letnem prometu. Če gre za drugo podjetje, kot je bilo tam prikazano, si zelo dobrodošel da ga predstaviš.

VSI: Katero podjetje piše na računih?

Brane2 ::

In kje v povezavi piše,d a je tip fiktivno prodajal na Hrvaško in/ali v Bosno ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

ShEsHy ::

Zdaj ima pa povrh vsega še cifro nedosegljivo (med t.i. uradnimi urami). DINOKOMP je bil pa prijavljen v register 22.4.09, tako da mislim da nameravajo zamenjati ime :).
Jst se bom razjezu pa ga bom šel kar domov obiskat pa terjat mojo/novo plato če je ne bom dobil kmalu nazaj :@.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ShEsHy ()

bork ::

Ker se vas toliko spotika ob moje poste, dajte vsaj komentirat naslednja dejstva:

1. Kako lahko elektronika prijavi 7.500 Eur prometa s tako veliko popularnostjo?
2. Kako da so njihovi stroški dela 0 EUR?
3. Kako da niso davčni zavezanci? BTW tudi Dinokomp ni.
4. Zakaj ne izdajajo računov na firme?
5. Zakaj poslujejo samo z gotovino (nakazil na TRR ni)?

Drugo mlatenje prazne slame je nepomembo, dejtva štejejo. In koliko postov sem napisal res nima nobene zveze s tem.

Brane2 ::

1. Me ne zanima. To je med njimi in cesarjem.
2. -II-
3. -II-
4. -II-
5. -II-

Drugo mlatenje prazne slame je nepomembo, dejtva štejejo. In koliko postov sem napisal res nima nobene zveze s tem.


Se strinjam. Kot denimo nakladanja o fiktivnih izvozih na hrvaško itd, za kar ni podan NIKAKRŠEN dokaz.
Ravno tako nakladanja o tem,d a so site sneli zaradi prikrivanja.

Razen če ti mogoče vidiš kaka dejstva, ki so drugim prikrita...
On the journey of life, I chose the psycho path.

svecka ::

Mislim... v katerih časih pa mislite da živite? Smo v času kapitalizma, ker je utaja davka in goljufanje 1. stvar ki jo mora podjetje narediti. Itak pa pravne države v Slo že zdavnaj ni več, tak da ne vem kaj jokate.

Če se podjetje znajde se znajde...tudi vi bi naredili vse da bi postali nov "tajkun", ki mu nihče nič ne more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

blackbfm ::

Saj je vseeno če te zanima ali ne. Kot kupec imaš možnost da kupiš pri njih ali pa pač ne..ampak glede na javne podatke firma posluje sumljivo in to je to.

Brane2 ::

"Sumljivo" ni zadosti.
On the journey of life, I chose the psycho path.

bork ::

To je med njimi in cesarjem, praviš. Potem ko bo cesarja zmotilo in bo za to poskrbel, bo pa med njimi in strankami, ko ne bodo mogli več uveljavljati garancij pri njih. Torej ni samo med cesarjem in njimi.

Leks ::

@Brane2
Kateri zakon veleva, da je potrebno plače izplačevati 15. v mesecu?
Poznam ljudi ki dobivajo 18. v mesecu (določeno s pogodbo)


@krob in vsi kupci
Kaj ste vsi z gotovino plačevali ob osebnem obisku? Tudi če je po povzetju mu pošta nakaže znesek na TR!
Vsekakor je nekdo plačal po povzetju in s tem je dobil priliv na TR.
To da ne poslujejo z pravnimi osebami je pa über sumljivo!

MTm2H37rqt7B ::

Po povzetju ti postar prinese denar (gotovina) :)

Saj kolikor sem jaz posiljal okoli rabljeno robo...

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

@Brane2
Kateri zakon veleva, da je potrebno plače izplačevati 15. v mesecu?
Poznam ljudi ki dobivajo 18. v mesecu (določeno s pogodbo)


AFAIK to določa kolektivna pogodba. Če plačuješ delavce v skladu z njo, moraš upoštevati tudi to.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

To je med njimi in cesarjem, praviš. Potem ko bo cesarja zmotilo in bo za to poskrbel, bo pa med njimi in strankami, ko ne bodo mogli več uveljavljati garancij pri njih. Torej ni samo med cesarjem in njimi.


Takrat mogoče ne bo. sedaj je.
Zanje določa zakon točno to, kar določa za katerokoli drugo štacuno v primeru zaprtja.

Sploh pa, kot je nekdo že reku- veliko večino, če ne vse te garancije lahko uveljavljaš pri proizvajalcu.

In BTW, ob razliki v ceni med GE in SI štacunami so garancije samo "pika na i".

nakup bi ti se splačal tudi brez garancije ob predpostavki, da garancijo rabiš v manj kot 25% primerov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Ziga Dolhar ::

1. Ce za tvoje podrocje sploh obstaja kolektivna pogodba, in
2. Ce se v konkretni pogodbi ne dogovorita drugace.
3. Ce delodajalec te pogodbe o zaposlitvi ne izpolnjuje, je to krsitev pogodbenega razmerja med zaposlenim in delodajalcem. Nad delodajalca se tako primarno spravi delavec, ne pa kar 'drzava'.
https://dolhar.si/

Brane2 ::

Če ni kolektivne pogodbe, je panožna.

Če sta za področje obe, je načeloma tako,d a je delavec upravičen do zase ugodnejše variante.

Poleg tega, AFAIK ni možno skleniti individualne pogodbe, ki bi vsebovala pogoje, slabše od obstoječe kolektivne ali panožne pogodbe.

Vosdstveni delavci itd so drugo poglavje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

WarpedGone ::

Itak pa pravne države v Slo že zdavnaj ni več, tak da ne vem kaj jokate.


?:) Dej mi povej, kdaj je bla? Razen v časopisnih člankih.

Pravna država je ideal, h kateremu se lahko le asimptotično približujemo. Totalitarna država katere smo se otresli švoh 20 let nazaj po definiciji ni bila pravna. Sedaj pa pač pilimo postopke in se trudimo omejit sive eminence, da bi lahko pravo kolikorseleda zadihalo in zafunkcioniralo.

Glede Elektronika.si: I wish they'd come back... Ostala konkurenca smrdi bistveno bolj.
Zbogom in hvala za vse ribe

bork ::

Brane2 :: 20. jul 2008, 18:57:39

Kako veš,da vsi na forumu jamrajo "krneki" ?

Si bil zraven in veš, da nimajo prav ?

Jaz se elektronike ogibam. Probal sem tridesetkrat, ene parkrat sem tipa dobil na telefon in vedno je ostalo samo pri obljubah.

"Ja, bo poslal ponudbo". Ki je NIKOLI nisem dobil.

Za stvari, ki jih "zagotovo" lahko dobavi, "le en teden bo treba počakat na dobavo".

Računi so pa posebna zgodba.


To je tvoj citat izpred enega leta. Takrat te je zanimalo in ni bilo samo med njimi in cesarjem. Hecno, kako človek obrne ploščo. Tvoji odgovori na vprašanja, ki sem jih prej postavil, kjer so navedena dejstva, ki utemeljujejo sume na goljufijo, povedo vse. Te ne zanima. Zakaj se potem sploh oglašaš? Pusti prostor tistim, ki jih to zanima.

Brane2 ::

Ti sploh bereš poste drugih ?

Sploh na začetku te teme sem pripomnil da sem imel problem s ponudbno Elektronike, da pa ne mislim srat po njih.
Tega nikoli nisem skrival.
Tudi ta tema, od koder si skopiral post, je dokaj vidna in ni nikakršna skrivnost.

Kot tudi ni skrivnost tega ( pa še kakšnega mojega posta) da se nad Elektroniko nisem navduševal, nisem pa klical cesarjevih psov nadnje.

Saj koneckoncev sam osebno nisem imel kaj reklammirat. Pač nisem dobil ponudbe od njih.
So what ? Sem šel pač drugam. Nisem jih razglašal za mafijce.
On the journey of life, I chose the psycho path.

bork ::

Torej ko sem te postavil pred dejstvo, da odgovoriš oziroma zagovorniki odgovorijo na podatke, ki utemeljujejo sum goljufije, je bil odgovor "me ne zanima". Čemu potem sploh tvoji posti, če argumenti proti njim zate niso zanimivi?

Brane2 ::

Pred katero "dejstvo si me ti postavil" ?

Da sem kritiziral njihov pristop ? pa saj to piše v prvem mojem postu v tej temi ?

Da so izdajali fiktivne račune ? Prikrivali podatke ?

Katero od teh "dejstev" živi kjerkoli izven tvoje glave ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

BoBr ::

Get a room :)

Kaj ko bi davčna začela pucat tudi IT trg? http://www.finance.si/219935
Bi bilo zanimivo videt zaplembo računalnikov ali dragih komponent...
Also known as "Intel-aš".

bork ::

To dejstvo, Brane2.

1. Kako lahko elektronika prijavi 7.500 Eur prometa s tako veliko popularnostjo?
2. Kako da so njihovi stroški dela 0 EUR?
3. Kako da niso davčni zavezanci? BTW tudi Dinokomp ni.
4. Zakaj ne izdajajo računov na firme?
5. Zakaj poslujejo samo z gotovino (nakazil na TRR ni)?

Brane2 ::

Katero "dejstvo" ? Vidim samo pet vprašanj.
On the journey of life, I chose the psycho path.
««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna trgovina, dobava, prodaja, DDV, skladiščenje...

Oddelek: Loža
125103 (4236) gazibo
»

Izkušnje z demise.si? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15923746 (10362) Hayabusa
»

gcomputers.net je že kdo kupoval? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15717101 (6974) Janac
»

Izkušnje z elektronika.si (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30325811 (14131) mirkuma
»

Nakupovanje v DinoDj (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24421013 (9476) ponky

Več podobnih tem