» »

Izkušnje z elektronika.si

Izkušnje z elektronika.si

««
«
1 / 7
»»

FeniksX ::

Pač avgusta imam namen menjati grafično,rame in napajalnik, pa sem gledu na funtechu in elektronika.si. In sedaj me zanima kake so kej vaše izkušnje z elektronika.si? Cene so kr zelo nižje v primerjavi z funtechom.
Tako da kaj je kej glede garancije, kaki problemi etc.?

88Flow88 ::

Z nobeno trgovino (mimovrste, enaa, funtech) nisem imel tako dobrih izkušenj, kot z elektroniko.

FeniksX ::

Hmm tako da se nakup splača v tej trgovin heh.

mihajlo carr ::

Z nobeno trgovino (mimovrste, enaa, funtech) nisem imel tako dobrih izkušenj, kot z elektroniko.

kako ste potem z rami uredili?:D
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

nuclear ::

js bom nekaj novega stuffa(disk) nabavil v elektronika.si ..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

jebesemeni ::

Kupil cel PC pri njih( po komponentah) in moram rečt da same pozitivne izkušnje.
Model te kar pokliče če kaj nimajo na zalogi, te vpraša če so deli prišli ok, pa da ti MSN za tehnično podporo.

Edina slaba stran je ta, da pošilja prek TNT-ja, tk da če se le da ga pojdi osebno iskat!;)

niky_d ::

Hej!

Mene tudi zanima, če je kdo imel že kakšen RMA matične ali pa grafične oz. kakšne druge komponente in kako se je to uredilo? Ali si moral neskončno čakat ali so ti jo kr zamenjali?
Hvala

kmetek ::

a morate 100x novih tem odpirat?

FeniksX ::

hmm no ja meu sm namen it v k Funtechu sam če pa pravte da je vredu je od Celja do Maribora mal bližje kot do Ljubljane. :P Drugače trenutno mam namen menjat grafično,rame pa PSU, ker drugače sm meu namen menjat proc in plato tud sam kolkr sm vidu jesen pridejo novi procesorji Nehalem pa bom rajš počaku. Procesor bo pa tak dost močn za grafično kolkr sm bral.

nuclear ::

potem boš čakal.. prvi nehalem pride v Q4 2008 in to HIGH-END, torej tisti ki si ga ne boš hotel privoščiti.. torej v kakem 2009 pridejo pa tisti main-stream nehalemi..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

fire_3 ::

Hej! Mene tudi zanima, če je kdo imel že kakšen RMA matične ali pa grafične oz. kakšne druge komponente in kako se je to uredilo? Ali si moral neskončno čakat ali so ti jo kr zamenjali? Hvala



meni je crkno disk. mi ga je menjo brez da bi ga sploh probo. plata mi je crknila dobo novo v 3 dneh. cpu mi je tui na licu mesta menjo. nobenih težav z bilo čem. že leta tam kopujem robo pa še nikoli ni blo problemov. pa če kaj nimajo na strani se vse da zmenit pa ti dobi točno takrat ko reče. te rufen pa ti pove da si lahko prideš po robo.

same odlične izkušnje

jos69 ::

Jaz sem naročil disk popoldne,zjutraj je že bil pri meni doma.
Zdijo pa se mi malo visoki stroški dostave (najmanj 6 €) pa še Pošta ( ne TNT )
mi je dodatno vzela skoraj 3 € .

nuclear ::

a med vikendi ne odgovarjajo na mejle? trenutno delajo? mislim, julij pa avgust? Slučajno kdo ve več, če samo Dino vse pakira, ali majo več delavcev? V Rušah je trgovina al ma to v kakem skladišču, bajti? :)
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

just me ::

jas pa sem naročil v pon. 13 komponente za cel comp. pa še vedno nism dobil...:(

Tilen ::

Dino sam komandira, delajo drugi. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kumer ::

sami problemi,

ne odgovarjajo na maile, lažejo po telefonu, ne obdelajo naročila ....moje osebne izkušnje

ne vem ali so za to krivi dopustniški meseci ali je takšen pač njihov način dela , ni mi pa jasno zakaj sploh imajo spletno trgovino če niso zainteresirani za prodajo
edina možna razlaga bi bila ta da pač imajo ogromno prodaje-dela in jim je pač vseeno za nove stranke

lp

ps, ali je kdo v zadnjih tednih od njih sploh dobil robo

Vuli ::

Jaz ponavadi kupujem pri Mlacomu ali pri Ivo-tu(Acord-92).
Moj kolega je recimo približno en mesec nazaj kupil pri Elektroniki napajlnik Corsair 750W za ~95E in ni mel nobenih kompikacij, tako, da ne vem kaj rečt.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

nuclear ::

jaz v dveh dneh nisem dobil odgovora na mail. na skypu in msn-u jih tudi ni. lahko bi vsaj napisali na main page, da so na dopustu če že so,... ane.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

bluefish ::

hja, to pa je problem tovrstnih "nedeljskih" trgovin.

Kami ::

Pa jaz že zaradi spletne strani ne bi kupoval tam - zgleda neprofesionalno na hitro skupaj spacan oscommerce.

Spletna trgovina je prvi stik s stranko, in že to ti da slabi vtis.

DJ MartiNi ::

Jaz se jih nekako ogibam. Če res nebi našel kje drugje določeno komponento, potem bi se odločil za njih. Moti me pa predvsem to, da imajo kar visoke stroške dostave.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

kumer ::

no, potem pa nisem edini z slabimi izkušnjami...:(

točno tako kot zgoraj napisano , nič me nebi motilo če bi napisali na prvo stran da je trgovina zaprta v juliju zaradi dopustov

moti pa me neodgovarjanje na maile, tel. klice ... skratka neresno obnašanje

saj vem da jim je vseeno za posloven odnos do strank ker imajo tako ali tako gužvo razadi nizkih cen, samo nisem jaz kriv ce dela samo en delavec in je preobremenjen, vsekakor bi kadrovsko marali imeti bolje urejeno...

ker zato sem potem po nepotrebnem zgubljal čas in energijo.....

lp

jerry2000 ::

Takoj ko rečeš da želiš račun je konec... poskusil 3x. Ne vem ali posluje na črno?!
Jerry and Tom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jerry2000 ()

solatko ::

Po slabih izkušnjah, se menja partnerja, tudi če je drugje mal dražje. Ko ne bo imel več dela, bo odnos do potencialnih strank spremenil.

ronaldo ::

Jaz ko sem kupil disk pred pol leta sem ga dobil naslednji dan + racun. Tako da nevem o cem govoris. Sicer je res da so prej tezko dali racun (ampak to je bilo pred leti ce se ne motim)

Shegevara ::

elektronika.si je isti šmorn kot ostale slovenske vsaj malo spodobne trgovine (mimovrste, funtech, agt...).
Večina je zadovoljna z nakupom, je pa par takih (tud tle na forumu) ki jamrajo krneki pa te stvari ampak to je pri vseh trgovinah enako.

FeniksX ::

Hmm no sej to je res, problemi lahko nastanejo kjer koli pa je lahk tud zelo znana trgovina.

Brane2 ::

Kako veš,d a vsi na forumu jamrajo "krneki" ?

Si bil zraven in veš, da nimajo prav ?

Jaz se elektronike ogibam. Probal sem tridesetkrat, ene parkrat sem tipa dobil na telefon in vedno je ostalo samo pri obljubah.

"Ja, bo poslal ponudbo". Ki je NIKOLI nisem dobil.

Za stvari, ki jih "zagotovo" lahko dobavi, "le en teden bo treba počakat na dobavo".

Računi so pa posebna zgodba.

Saj se ne bi sekiral, ko bi to zvedel takoj in naravnost. Kdo sem jaz, da mu bom narekoval kako in komu bo prodajal.

Ni pa v redu,d a se dogovoriva za deal, potem pa tipa ne dobiš več, da bi ga vprašal, zakaj stvar stoji.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Sploh pa ne razumem, zakaj se vsi ukvarjajo z neko določeno štacuno.

Trg je velik, dobava iz EU je tako tekoča, da lahko že skorajda pizzo naročiš iz Avstrije.

Pač naročiš robo iz štacune z najboljšo reputacijo in pogoji.

Problem dveh klikov ali mogoče bookmarka.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Utk ::

Dokler vse štima, je vsaka trgovina super. Ko se nekje zatakne, se pa vidi kolk so vredni. In tu jih večina odpove.

OZZY ::

Naročil parkrat in vedno dobil naslednji dan. Račun seveda zraven. Pa tudi na e-maile sem vedno dobil odgovor.
Sem ga tud samo enkrat klical na telefon ker sem naročil samsung disk dobil pa seagate, ker samsunga ni blo, pa je reku, da lahko takoj pošljem nazaj in da bo samsunga zrihtal. Samo sem pol obdržal slednjega. Cena je bla pa tud ista.

Po mojem če ima na zalogi ni problemov, če pa nima pa lahko pride do le-teh.
Go with the flow.

Kami ::

Dokler vse štima, je vsaka trgovina super. Ko se nekje zatakne, se pa vidi kolk so vredni. In tu jih večina odpove.


Točno tako.

Drugače pa je tudi veliki problem to, da ima na strani 1000 artiklov in od tega jih ima mogoče 5 na zalogi.
V glavnem, človek in resen in jaz tam ne bi kupoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

Vuli ::

Zgleda, da je bolj tako, tako. Verjetno, će ma kako naročilo skoći v drugo trgovino ponj(seveda dobi po malo prodajni ceni) in pol proda naprej.
Kaj vem. Jaz tut take rajš pustim pri miru, neglede kake cene ima.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

kumer ::

brane2
potem pa mi povej ime te trgovine v EU kjer dobis vse komponente ceneje kot v elektronika.si

ker ko sem jaz nazadnje gledal pc za 800 eur je imela elektronika nizje cene, seveda govorim o nakupu vseh komp. v eni trgovini

problem te trgovine v rusah je vsaj po mojem mnenju:

1) premalo zaposlenih (same eden - edi ?), prevec prometa
2) če izdelka ni na zalogi (po mojem mnenju to velja za 80 robe ki jo imajo na strani) potem se vse ustavi
3) nimajo neke konkretne trgovine -naslova kjer bi se osebno oglasil in se dogovoril
4) ponudb- predračunov ne pošiljajo po e-mailu
5) sprejemajo samo gotovino (zivimo v svetu elek. bančništva, internet tehnologij oni pa sprejemajo samo gotovino - HALO) , očitno se bojijo sledenja bančnih transakcij - delajo na črno ??
.....

pa se kaj bi se naslo..

Ali morda kdo tocno ve kaksna je organizacija te trgovine, koliko je zaposlenih, kdo je za kaj odgovoren ...

LP

Brane2 ::

brane2
potem pa mi povej ime te trgovine v EU kjer dobis vse komponente ceneje kot v elektronika.si


Po mojih izkušnjah sodeč padejo v ta seznam praktično VSE trgovine, ki ti robo dostavijo.
V elektroniki se je zataknilo z dobavo, torej je pri meni padla na izpitu, še preden načnemo cene.

Drugače pa sem ko sem kaj rabil poškilil tudi pri elektroniki za referenco in praktično vedno sem dobil zunaj bistveno cenejšo ponudbo.


ker ko sem jaz nazadnje gledal pc za 800 eur je imela elektronika nizje cene, seveda govorim o nakupu vseh komp. v eni trgovini


IN zakaj hudiča bi vedno vse moral kupovati v eni trgovini ? Jaz kupujem komponente.
Če kdo insistira na enem naslovu, prav, čeprav sem precej prepričan, da bi tudi tu našel primerljive ali boljše cene.
Geizhals dela čuda.


problem te trgovine v rusah je vsaj po mojem mnenju:

1) premalo zaposlenih (same eden - edi ?), prevec prometa
2) če izdelka ni na zalogi (po mojem mnenju to velja za 80 robe ki jo imajo na strani) potem se vse ustavi
3) nimajo neke konkretne trgovine -naslova kjer bi se osebno oglasil in se dogovoril
4) ponudb- predračunov ne pošiljajo po e-mailu
5) sprejemajo samo gotovino (zivimo v svetu elek. bančništva, internet tehnologij oni pa sprejemajo samo gotovino - HALO) , očitno se bojijo sledenja bančnih transakcij - delajo na črno ??


Vsaka od teh točke je dovolj, da se sam izopgibam takih stvari. Vseh 5 pa sploh.

Jaz če kupujem kje od kakih malih ponudnikov, hočem vedeti zakaj je tako. Ali zato, ker so cenejši, ali ker se strokovnjaki, na katere se lahko zanesem, ali ker se "obrnejo" zate ali kaka peta korist.
Nima pa se smisla igrati "Del & Rodney" variant iz "Only Fools and Horses" če si s tem nakoplješ samo glavobole.
IMHO seveda.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Shegevara ::

na tem forumu imate ene trije SMISELNE probleme in tako bo pribljižno isto za vsako konkretnejšo trgovino če forum odpreš. Jaz imam probleme z mimovrste pa z enaa pa ne razglašam po forumih ker vem da je velikanska večina zadovoljna z nakupom tam. Res vas ne štekam.

Brane2 ::

In tisti trije se oglašajo, ostali so tiho. Nekako sorazmerno zadovoljstvu.

Kje je problem ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

In zakaj ne razglašaš probleme s temi štacunami ?
Mogoče bo koga zanimalo. Mene recimo zagotovo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Še nekaj glede nizkih cen:

Evo ponudbe za Phenom 9850 na elektronika.si:

Phenom 9850 - 190€

Mogoče malo nižja cena od nekatere domače konkurence, vsekakor nič spektakularnega.

Klik na Geizhals.at, vpis "9850" kot iskalni pojem, prvi zadetek:

Phenom 9850 - 162,50€

Podobnih primerov je polno. Ne krivim sedaj elektronike za karkoli, le pravim da ni res, da je vse pri njej najcenejše. Niti približno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Shegevara ::

Brane2 za začetek napiši vse v enem postu

Ja trije se oglašajo, ostali so tiho. Tihih zadovoljnih kupcev je prav tako v enakem sorazmerju kot jeznih, oz. še več, ker zadovoljni kupci ne sporočajo tako veliko o svojih problemih kot jezni kupci..

In zakaj jaz ne razglašam probleme?
Zato ker je tako enostavno ponarediti problem ki ga je že kdo prej napisal v temi pohvale/pritožbe rač. trgovin. Ne gre se zato da ga nimam ampak zato ker imam enake probleme in se mi ne da zdaj še dokazovat da so res ne da sem jih samo od kje skopiral

Še nekaj glede nizkih cen. V avstriji je zmeraj vse ceneje kot tu v slo razen kakšne vrste mediamarkt ostalo je vse ok, pač kupuj v avstriji če te bolj stimulira pa se pač moraš še zafrkavat z njihovimi garancijami itd..

Brane2 ::

Ravno v tujini nisem imel problemov z garancijami.

Kar se izkušenj tiče, te "ob ponarejenih" izkušnjah lahko prime kdo za kravatlc in te povabi na kak zagovor.

Meni se zdi zaradi tega fajn breti o izkušnjah drugih in jih statistično izfiltrirati.

Dokaj hitro se da videti, da je nekaj najbrž res ali laž ali da se splača/ne splača reskirati.

Ja saj zato pa forumi so.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Shegevara ::

No kako ti lahko nekdo dokaže da si imel z njimi probleme?
Bodo šli k tebi na dom naredit inšpekcijo in jim rečeš da nimaš komponente več?
Bodo zahtevali tvoj račun in jim rečeš da si ga vrgel stran?
Bodo šli na dostavni urad in jim poveš da si osebno prevzel?
Bodo šli spraševat vsakega prodajalca posebej spraševati če je xyz prodala določen izdelek jim poveš da so se sigurno zlagali/pozabili ko so zanikali?
Za moje pojme imajo zelo malo možnosti to dokazat.

In izkreno te prosim kako ti hitro ugotoviš da je laž? Bi mi prišlo zelo v korist.

Ja, forumi so prav zato da se ljudje pritožujejo in zadovoljneže ponavad boli k. da povejo dobro iskušnjo.

sakkra ::

Zakaj pa lahko nekdo preprodaja maloprodajno robo iz Gradca in je še vedno cenejša kot v Ljubljani brez enga posrednika? Pri jodlarjih je delovna sila dražje, DDV je enak. Kje je njihova konkurenčna prednost?

kumer ::

geizhals dela čudeže
to je že res , samo če vzamem komponente v 3 , 4 EU trgovinah potem se račun ne izide zaradi stroškov pošiljanja

sicer pa bo elektronika naprej poslovala po svoje, pa če je na tem forumu 100+ negativnih pripomb , to mi je popolnoma jasno.... povedal sem samo svojo izkušnjo

če pa bi uredili odnos do strank, imeli dovolj kadra, posodobili spletno stran potem pa bi lahko bili 1a trgovina v sloveniji

lp

kumer ::

še eno off topic vprašanje

ali mi lahko kdo pove katere spletne trgovine v EU z računalniško robo so popularne, imajo dober image ?

lp

solatko ::

Potem pa ne bi bli več tko poceni.

Brane2 ::

No kako ti lahko nekdo dokaže da si imel z njimi probleme?
Bodo šli k tebi na dom naredit inšpekcijo in jim rečeš da nimaš komponente več?
Bodo zahtevali tvoj račun in jim rečeš da si ga vrgel stran?
Bodo šli na dostavni urad in jim poveš da si osebno prevzel?


Načini se najdejo. Lahko se nekdo spusti v to in ti dokaže, da ti pri njem nisi ničesasr kupil. Lahko celo zavrti video posnetke iz štacune, ko naj bi bil ti tam recimo.
Načini se najdejo.


In izkreno te prosim kako ti hitro ugotoviš da je laž? Bi mi prišlo zelo v korist.


Tako da iz objavljenih postov potegnem statistiko.
Pri elektroniki je bilo hitro jasno, da je papirologija problem.
Vendar cene so bile vabljive (vsaj nekatere) in sem probal tudi sam. In videl da papirologija resno zna biti problem.

Torej posti na ST so mi dali nekje pravi feeling o zadevi. Ne konkretnih dokazov, vsekakor pa uporabne podatke.

Prvič da štacuna s tako nizkimi cenami pri nas obstaja in drugič tudi temno stran medalje.


Ja, forumi so prav zato da se ljudje pritožujejo in zadovoljneže ponavad boli k. da povejo dobro iskušnjo.


Pa saj folk se je tudi tu ( in drugje) oglašal tudi z dobrimi izkušnjami. Če bi bilo res, kar praviš, teh postov ne bi bilo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

geizhals dela čudeže
sicer pa bo elektronika naprej poslovala po svoje, pa če je na tem forumu 100+ negativnih pripomb , to mi je popolnoma jasno.... povedal sem samo svojo izkušnjo
lp


Live & let live is my motto.

Nimam NIČ proti, če je nekomu ta štacuna ali katerakoli druga prva izbira.

Ampak zavedam se koristi izmenjave izkušenj in ne mislim bit tiho o svoji, ker bo lahko komu koristila, ravno tako kot tu izkušnje drugihh koristijo meni.

Forumi so za take zadeve. Izmenjavo idej in izkušenj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

GrimReaper ::

elektronika.si je isti šmorn kot ostale slovenske vsaj malo spodobne trgovine (mimovrste, funtech, agt...).

To pa ne morš primerjat med sabo. Elektronika dobavlja robo iz Avstrije/Nemčije. Ne vem kako je lahko to po zakonu dovoljeno, ker vse ostale trgovine (poleg demise.si), imajo svoje uvoznike/dobavitelje. Sam vem za Avtero da je uvoznik, pa še ene par jih mora bit.
Tut če primerjaš spletno stran elektronike in AGT/Mlacom/Funtech, vidiš pri čem si.
Dobro, je s.p., samo imamo pri nas tudi takega ki daje malo več zaupanja - sestavi.si, recimo če pogledaš kontakt, nimajo mobilnika in hotmail/gmail naslova, cene tut niso zaokrožene, ne vem sicer kaj ma to veze, ampak poleg demise/elektronika nisem še videl nobene legalno poslujoče trgovine ki bi imela na evro zaokrožene cene.
Še en je vprašal če deluje na črno, men ne deluje tole čist nič legalno, ker če bi blo, bi blo mal več takih trgovin kot pa samo dve.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

solatko ::

GrimReaper - Kaj ste nekateri še vedno v Jugi. Sedaj lahko kupiš v celi EU in prodaš naprej, če maš iz tega profit. DDV plačaš tam kjer si kupu ali pa vzameš brez in ga obračunaš našemu kupcu in odvedeš Bajuku. Tisti pa, ki jih ti naštevaš imajo zastopstva, so pač uradni uvozniki - za ameriško, korejsko, taiwansko in kitajsko robo, ki pa se v EU carini in doda DDV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje z demise.si? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15923603 (10219) Hayabusa
»

Elektronika.si propadla? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50944227 (19296) Brane2
»

Imate izjušnje z Elektronika.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
787266 (3606) __Devil__
»

Spletna trgovina za sestavit si celotni računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
163802 (3284) novinec09
»

[kupim] MSI k9a2 CF

Oddelek: Kaj kupiti
81036 (904) fire_3

Več podobnih tem