» »

Izkušnje z elektronika.si

Izkušnje z elektronika.si

Brane2 ::

In kaj preprečuje demiseu da bi delal za enako provizijo ?

Poleg tega, tudi elektronika ne dela za 5EUR, brez skrbi.

Ja, mogoče tebi pribijejo 5 EUR na komponento, po drugi strani pa uveljavijo pri avstrijcih popust, ker pač kupujejo na količino. Ta je mogoče majhen glede na ceno komponente, vendar ne glede na teh 5 EUR...
On the journey of life, I chose the psycho path.

borchi ::

> Torej izračun pri elektroniki za komponento, ki stane 300EU = 305EU!

matr si trd.

če d.o.o. proda komponento z isto maržo kot s.p. je na koncu ista cena. a uspeš to skapirat?

btw, elektronika.si ima točno 10% višje cene kot e-tec za praktično vse komponente, ki sem jih gledal.
l'jga

MrStein ::

se ta človek kar nekje dobi z kupcem

Kje pa sta se dobila ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

novinec09 ::

V Limbušu v nekem kafiču ob cesti. Ne vem kako se mu reče, je pa blizu glavnega Limbuškega rondoja.

MrStein ::

Če bo Demise še zdržal vsaj 1 leto na trgu-vsaka jim čast, ker po moje delajo oni z mučkami-bi se bilo dobro malo na Davčni pozanimat. Jaz se nebom, ker kot sem rekel-tam ne kupim več ničesar.

1.) Firma obstaja že čez 15 let.
2.) Prijavi jih, če imaš utemeljen sum.. aja ne boš ? Hmm hmm
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

M-XXXX ::

Še moj prispevek:

Pošljem P5K Deluxe v garancijo, mi zagotovijo da me pokliče nazaj da se zmeniva, klica ni bilo dneve. Ga pokličem nazaj, pravi da preveri in me bo takoj poklical nazaj, seveda me ni. Ga jaz pokličem mi nekaj mutijo da P5K se pa ja ne morejo pokvariti,.... Po 46dneh kličem (zagotovili so mi da jo bodo zamenjali v 10dneh) pravi da naj malo počakam in se začne pogovarjat z sodelovcem in sta se malo prenaglas pogovarjala (da strnem njun pogovor: vem katera, ja saj jo imamo že skoraj en mesec ja. Potem ni pozabil na njo?,...) potem se spet oglasi na telefon in pravi da je včeraj prišla in da bo jutri pri meni. Je čez 3 dni pri meni, jo oprem vsa počečkana po hladilnikih (ene cifre in datumi zraven), rabljena in kaj je bilo najhuje NI DELALA. Jo pošljem nazaj spet bluzijo da P5K se pa ne kvarijo in da jo bodo na Asus servis poslali, da bodo takoj sporočili ko jo dobijo. Po slabih 50 dneh kličem kaj je z matično, človek ni imel pojma, nakoncu pa sem se komaj zmenil da so mi jo poslali (čeprav je bil njegov pogovor z sodelovcem spet v smislu (ta pa ne pozabi te plošče da je joj, da mu jo pošlji da bo dal mir)

Toliko o Elektroniki oziroma trgovini, ki zame ne obstaja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

bluefish ::

ja, po takih izkušnjah spoznaš pravo vrednost trgovine. Seveda pa je pri vsakem prisotno subjektivno mnenje.

Kibby ::

Če je večji od X ( X je bil svojčas 5 MIO SIT IIRC), potem moraš biti zavezanec za DDV.


Trenutno je da nisi zavezanec če nimas prometa vecjega od 25000 evrov.

Kaj se tice stacun... pomojem je vec ali manj vse odvisno od srece, saj ti lahko kjekoli crkne roba. In eni imajo tezave z mimovrste, drugo z elektroniko, tretji z spet nekom drugim...

M-XXXX ::

Kaj se tice stacun... pomojem je vec ali manj vse odvisno od srece, saj ti lahko kjekoli crkne roba. In eni imajo tezave z mimovrste, drugo z elektroniko, tretji z spet nekom drugim...

Jaz nikoli ne krivim štacune (razen če se vidi da je kaj poškodovano, že odprto), kvaliteta trgovine se vidi pri razreševanju garancije, ter njihovega odnosa!

novinec09 ::

M-XXXX

Tem tvojim "govorom" in glede garancije pa MOČNO dvomim.
Kot sem že napisal-Dinota poznam dolga leta in vem, da se on čim prej rad reči garancije in če ima na zalogi takoj pošlje novo-če nima je pa treba čakat, saj ni odvisno od njega (on da naprej svojim dobaviteljem).
In te tvoje trditve da je za nalašč zavlačeval tudi ne vrjamem.

bluefish ::

tudi če ni bilo zanalašč, po več kot 46 dneh bi moral nekaj urediti in priskrbeti brezhibno plato (ali servisirano staro ali pa čisto novo).

kekec17 ::

kje se pa splaca racunalnik uzet kaj pa funtech ker kolikor sem bral nimajo velik pripomb

novinec09 ::

OK.
Nebom trdil če to drži ali ne, ker ne vem.
Ampak če je pa res toliko časa trajalo, je pa vrjetno samo pri njem.

DavidK ::

Matr ste tle usi čudn.

Jst ne poznam nbenga, ki bi imu karkol prot elektronki pa poznam ogromn ljudi k so kupval pr njih in nkol nben ni imel problemou!
Ne vem, če ni to konkurenca ki piše negativno tle saj vsi ostali sam dobr pišejo.

bluefish ::

naštej "konkurenco" in imenuj "ostale".

Jasno je, da je na forumu prisotna določena skupina ljudi. Mnogi so morda tudi kupovali v tej trgovini, imajo take in drugačne izkušnje, pa ne pišejo sem.
Spet na drugi strani pa so ljudje, ki jih je nakup razočaral (odnos, težave z uveljavljanjem garancije,...), in potem se seveda oglasijo. Jasno pa je, da se jim v debati pridružijo še tisti, ki imajo dobre izkušnje, reklamirajo firmo,...

DavidK ::

Ne misl še jst zdj neki bluzt tle.
Konkurenca = ostale trgovine.
Ostali = preberi to temo od začetka in boš vidu "ostale"!

M-XXXX ::


Kot sem že napisal-Dinota poznam dolga leta in vem, da se on čim prej rad reči garancije in če ima na zalogi takoj pošlje novo-če nima je pa treba čakat, saj ni odvisno od njega (on da naprej svojim dobaviteljem).
In te tvoje trditve da je za nalašč zavlačeval tudi ne vrjamem.

Če boš tako kot jaz čakal 2x zaporedno čez 45dnevni rok, boš najbrž spremenil mnenje. Ubistvu bi veliko bolj težil če bi plato rabil, vendar sem imel že drugo vmes.

Tem tvojim "govorom" in glede garancije pa MOČNO dvomim.

Sam sem že večkrat klical in ponavadi se je pogovarjal z sodelovcem in sem jasno slišal. Da ne bo pomote tisto kar sem napisal, ni dobesedno izrečeno, vendar je isti kontekst!đ

če nima je pa treba čakat, saj ni odvisno od njega (on da naprej svojim dobaviteljem).

Ob eni drugi priložnosti, ki je šla plata na Asusov servis (ne v sloveniji) je trajalo dober teden DA SEM DOBIL novo od Asusa (ubistvu pošljem v garancijo, trgovina pošlje Asusu, Asus trgovini, trgovina meni) Če lahko to uredijo v dobrem tednu lahko tudi Dino v 45 dneh!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

solatko ::

kekec17 - Povej koliko bi dal za računalnik in ti bodo forumaši svetovali, predvsem pa opiši za kaj ga boš rabil, če nisi gamer, uporabljaš pa veliko A CAD, photo shop, kakšne digitalne efekte, samo office, kakšne profi programe, sta računalnika po karakteristikah in opremi zelo različna pa tudi cenovno si ne bi bila blizu.

kekec17 ::

ja igram kar dosti igrc pa tudi ksn photoshop al pa kaj tazga bo gori tako da priblizno mam ze en racunalnik na funtechu # Ohišje Gigabyte Triton 180 GZ-AX1CA-SDB črne barve
# Napajalnik SILENT POWER LC 600W LC6600, 120mm Fan, črn ATXVer2.2 24pin + 8pin EPS, 6pin PCIe, SATA (tiho delovanje)
# Matična plošča Asus P5Q , P45, Več informacij o plošči dobite na proizvajalčevi strani .
# Procesor Intel CORE 2 DUO E8400, 3,000 GHz 6MB, 1333MHz, LGA775 BOX
# Ram Teamgroup DDR2 ram, 2GB Kit 2X1GB PC2-6400 800MHZ s hladilnikom
# Trdi disk WD 500 Gb SATA300 , 7200, WD5000AAKS, 16MB cache SATA-II/300
# Optična enota SAMSUNG DVD+/-RW DL 22X, RAM 12X SATA PRIKLOP - ČRNE BARVE SH-S223F/BEBE
# ASUS ATI RADEON PCI-e HD 4850 512MB GDDR3 EAH4850/HTDI/512M
# Zvočna in mrežna kartica integrirani na matični plošči.

tale racunalnik ..zanima pa me sledece kako ste zadovolni s to trgovino

nejcpirc ::

Včeraj sem kolegu od kolega svetoval tale komp: Extra Gamer GT Mini PC 4 in poleg še monitor Hanns.G 22" LCD - 180 €

Kaj pravite? ;) Bo vredno svojega denarja?



Sva se pravkar slišala s kupcem;) Šefe mu je v torek kar osebno dostavil(v Žužemberk) mašino in monitor(baje se je TNT dostava podražila).
Skratka, sem že imel pomisleke(ob branju te teme), vendar je kupec z nakupom več kot zadovoljen. Tudi za monitor pravi, da je odličen ;)

solatko ::

Osebno bi gledal za gigabaytovo, abitovo ali msijevo plato - asus ima zadnje čase precej težav s svojimi platami. Najraje kakšno GB QD6 plato, na SW POWER - jevem testu so se zelo dobro obnesle, pa tudi kvaliteta je po njihovem mnenju odlična - so pač pro plate. Rame vzemi raje 4GB. Disk z 32MB cache (dosti boljša odzivnost in hitrost). Pozanimaj se, koliko bi te prišlo dražje, če ti sestavijo z drugo plato in dodajo 2GB rama. Če je asusova plata pro, ne bi bilo dosti razlike. Počakaj pa tudi na mnenja drugih in predvsem poglej po cenah posamičnih komponent in seštej in se odloči.

knap ::

meni je "tip" iz elektronike lagal preko telefona in sem ga dobil na finto

prosil sem ga za ponudbo za pc in mi je govoril več dni zaporedoma (4 dni)

da je na terenu
da mi je že dal odgovor
da meni google mail ne dela
mail server mu ne dela in mi ne more poslat...
itd.

no in pri tej zadnji točki je padal na finto

poslal sem mu mail iz izmišljenega e-mail naslova na katerega mi je odgovoril, potem pa sem ga poklical po telefonu in mi je še vedno govoril da mi ne more dat odgovora ker mu mail server ne dela

ker nisem za kregarije sem mirno prenesel zadevo in pc naročil pri veliko bolj zanesljivi konkurenci - funtech, pač po malo višji ceni a pc je bil v 2 dneh doma.

torej elektronika.si :( ;((

LP

kekec17 ::

ja kolikor sm bral u te plati vidim samo pozitivne stvari pa tudi nekateri so jo priporocal na forumu....

hvala za odgovore glede funtecha tudi jaz mislim da je bolje pri njih pa se iz lj sem tako da bom pri njih uzel najbrz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kekec17 ()

GrimReaper ::

Pri nakupi.net je trajalo prvič 3 dni da sem dobil nazaj delujočo plato, drugič pa tam 10 dni, ker so dobil sami pokvarjeno plato iz servisa in so moral še eno naročit. To je še največ kar sem čakal, drugače v Com-Shop, Mlacom sem dobil v parih dneh iz servisa.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Tac20 ::

Še moje mnenje glede elektronike.si

Naročal sem prvič, kupil Sapphire Radeon 4870 po ceni 214 eur, dobil čez en dan od naročila, vendar so mi zaračunali dvojno poštnino, paketa nisem prevzel jaz, tako da se nisem mogu bunit.
Danes sem kontaktiral elektronika.si preko njihovega msnja in so mi pomagali te mere, da so sami klicali na TNT in vse uredili v torek baje dobim povrnjen denar - super!.

Skratka, ceneje kot kjerkol drugje, zaloga, račun + 24 mescov garancija, prijaznost tistga k mi je pomagu rešit zadevo, ne morem druzga rečt kot da jih pohvalim. Tukaj bom še naročal.

k3NzO ::

Ne bom ekstra hvalil nikogar, niti ne žalil... Vem le, da sem z elektroniko.si zadovoljen, enkrat sem posloval tudi s funtechom in poslovanje z njimi je bilo enako na profesionalni ravni.
Glede na to da ste nekateri pisali da niste prejeli predračuna...to vam verjamem ker delam v podobni branži in vsak dan kliče xxx ljudi ki hočejo predračun potem pa ni iz naročila nič. Pa ne rečem da ste vsi takšni in da je to pravilna pot vednar je veliko "pubecov" ki kličejo in težijo za prazen nič. In tisti ki poznate vsaj malo poslovanje vam je že ob pogovoru jasno kdo misli resno kdor pa samo sanjari. Iz lastnih izkušenj vem da je preko spleta oddanih 100 povpraševanj mesečno, realiziranih pa mogoče 50%. Iz tega naslova popolnoma razumem elektroniko in podobne e-trgovine zakaj vsak ne prejme svojega predračuna. Verjamem pa da če kdo pokliče čez dan ali dva še enkrat in pojasni zadevo bo dobil željeno.

Koliko ima elektronika zaposlenih, kako poslujejo in ostale variante me ne zanimajo. Glede nato da ga ni računalniškega foruma v sloveniji kjer ne bi bila omenjena elektronika.si verjamem da posluje/jo dobro. Tudi kritika na forumih za to in ono je v njihov prid. Verjamem pa da bodo razširili ponudbo in uredili eletronsko poslovanje. Čeprav jaz ga na njihovem mestu tudi ne bi. Zakaj bi nekaj plačeval državi, če ni potrebno. Je že dovolj da moramo plačat ostale davke in pizde materne državi.

Glede robe na lageru pa takole. Niti Comtron, niti Rolan, Teal, Funtech in ostali nimajo več kot pol stvari na zalogi...pa čeprav imajo na spletni strani xx artiklov. Enostavno se ne splača naročevat robe naprej pa če ima podjetje denar ali ne. Kajti cene se spreminjajo prehitro. Zato pa ima zadnja leta že skoraj vsaka trgovina ob artiklu napisano ali je na zalogi oz koliko dni je treba počakat na robo.


p.s.: elektronika, demise in ostalo je vse enako če mene vprašate. gre le za pranje denarja da lahko konkuriraš večjim trgovcem...in s tem zaslužiš, ostaneš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k3NzO ()

sss ::

Matr ste tle usi čudn.

Jst ne poznam nbenga, ki bi imu karkol prot elektronki pa poznam ogromn ljudi k so kupval pr njih in nkol nben ni imel problemou!
Ne vem, če ni to konkurenca ki piše negativno tle saj vsi ostali sam dobr pišejo.



Kaj je point tvojega pisanja? Da so tisti, ki imajo probleme z elektronika.si - čudni?
Si zmišljujejo probleme, ki jih imajo?

Neznec2431 ::

Saj je namignil na to, da se mu zdi, da piše negativno o elektroniki konkurenca (torej ostale trgovine, katerim nedvomno ni všeč, da nekdo prodaja stvari toliko pod povprečno slo. ceno)

Wofk ::

V pondeljk naroču pri njih dve povercolor 4870 za 215euro.
me čez slabo uro pokliče trgovc da ima samo eno povercolor grafo, da pa imam na zalogi več gainwirdov 4870 po isti ceni. Sem mu reku naj da eno povercolor pa eno gainwirdko, pa da plačam po povzetju.
danes ob enajstih paket že dostavljen s starni TNT-ja. vse v orginalni embalaži in z orginalnim računov ter garancijo. Vse dela normalno.

knap ::

no, jaz sigurno ne pišem v imenu konkurence !!
če napišem svoje izkušnje ki so pač negativne ali to potem takoj pomeni da delam za konkurenco

forumi so namenjeni izmenjavi izkušenj in res ne vem v čem je problem če nekateri pač nismo bili zadovolni z odnosom eleketronika.si

LP

Pegaz ::

A je mogoče kupit stvari pri elektroniki preko pravne osebe, se pravi na firmo in dobit 20% davka nazaj? Ima to kaj veze s tem, da elektronika ni zavezanec za DDV?

gregor ::

niso zavezanec za ddv, torej tudi z 20% nizjo ceno ne bo nič

če pa kupiš računalnik za podjetje ti ga zaplombirajo, odprte kombinacije niso možne za podjetja

lp

Pegaz ::

Hvala.

Leks ::

ok tako momogrede, a ni malce čudno da neka kolikor toliko dobra trgovina z računalniškim blagom ni zavezanec za DDV?

Nekdo je omenil prag 25000€, kateri ti še dopušča da nisi zavezanec. ČE nekdo ne dosega 25000€ in dela z minimalnimi maržami (cca 5%) to pomeni da zasluži cca 1250€/leto , a se s tem da preživeti? Razen, če deluje kot popoldanska obrt. Potem je to več kot dobrodošel dodatek :) Seveda tudi odvisno od vloženega truda.

kitewing ::

To je res čudno!
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis...

...davčni zavezanec, če v obdobju zadnjih 12 mesecev ni presegel oziroma ni verjetno, da bo presegel znesek 25.000 eurov obdavčljivega prometa in....

Govora je o prometu ne o zaslužku! Če je trgovina OK to preseže v enem tednu....

Leks ::

Če se jim izide hvala bogu. Za nas potrošnike je pa tudi dobro da obstaja konkurenca ki niža cene.

kitewing ::

Konkurenca je ok, nelojalna pa ni. Nisem pa kompetenten, da bi sodil. Samo je pa čudno da niso zavezanci za DDV.

kmetek ::

itak da goljufa na veliko tipo.

Volta ::

Valda. Zaj se pa vprašajmo, kaj bo z garancijami, če tipsonu zasežejo firmo zaradi kakih davčnih utaj, ali kakih drugih stvari. Lepo se lahko obrišemo pod nosom.

bluefish ::

Da.
Seveda pa se tukaj ne govori o zasežbi trgovine temveč o prekinitvi dejavnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Leks ::

garancije bi morale veljati, saj zanje jamči proizvajalec in ne trgovina, ane? Drugo je kot ima recimo BB svoje dodatne garancije (3, 6 let) ki jih ima sklenjene pri zavarovalnici in ne od proizvajalca. V tem primeru ne bi imel več garancije, dokler pa proizvajalec jamči pa je po mojem mnenju vseeno kaj se dogaja s trgovcem.

@kmetek
to je pa huda obtožba, jaz se raje vzdržim takšnih. Je pa seveda zelo sumljiva zadeva.

Lp

kitewing ::

Ni mi jasno kje boš potem uveljal reklamacijo? Pri proizvajalcu? Na Kitajskem? Na podlagi računa?

Leks ::

račun + garancijski list, pri pooblaščenem serviserju. Mislim, da bi moralo iti skozi brez problema.

t3hn0 ::

ja, sej dvomim da majo pri elektroniki res pravi servis...
za par stvari mi je ze rekel, da se on ne ukvarja s tem, ampak da poslje uvozniku (oz. mogoce na kaksen uradni servis)...nazadnje so bili tak primer logitech z-5500
^.^

knap ::

ja, to glede ddv je res sumljivo, zelo sumljivo
res čudno da še ni imel obiska davkarjev

25000 eur - ta prag je dokaj nizek in glede na to da računalniki niso ravno poceni bi to moral doseči zelo hitro, vsaj v mesecu dni

ne vem pa kako si upa,
ali pa uporablja kakšne druge finte ki jih mi ne poznamo

morda kupuje kot fizična oseba in tudi dalje prodaja kot fizična oseba

skratka zelo zanimiva je tale elektronika

LP

MrStein ::

Pol pa prijavite tipa, če vas res tak moti...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bluefish ::

morda ga bo nekega dne nekdo, ki ne bo zadovoljen z uveljavljanjem garancije ali pa vračilom izdelka.

Shegevara ::

vi tega tipa kar prijavte pol pa kupujte v kakšemu comtronu pa solo.si Zakon ej a?

Steinkauz ::

Naj ga en prijavi, da se izkaže, če je legalno ali ne, da pol brez problema naročim pri njem :)

Brane2 ::

Ni zdravo drek mešat, ker hitro špricne kaj po tebi...

Sploh pa, zakaj bi delal tipu probleme, če je folk načeloma zadovoljen z njim ?
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje z demise.si? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15923603 (10219) Hayabusa
»

Elektronika.si propadla? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50944227 (19296) Brane2
»

Imate izjušnje z Elektronika.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
787266 (3606) __Devil__
»

Spletna trgovina za sestavit si celotni računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
163802 (3284) novinec09
»

[kupim] MSI k9a2 CF

Oddelek: Kaj kupiti
81036 (904) fire_3

Več podobnih tem