» »

Izkušnje z elektronika.si

Izkušnje z elektronika.si

AngelOfDeath ::

Glede na to kako dolgo je že ta trgovina, bi rekel da bodo prej drugi zaprli.
edit: Slovnica

Swiwer ::

Jaz vem zanjo komaj par dni, ko sem videl post na Slo-Techu, pa sem sel malo pogledat in se mi zdi pasje draga on-line stacuna. Nekje v rangu tistih malih nepoznanih on-line trgovin, ki navaden interni desktop 1 TB disk prodajajo za 159 EUR recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Swiwer ()

Denis15 ::

Kera je pa najbolj cenena online stran??? Mislim da elektronika ja
xD

Brane2 ::

Za domače ne vem. Enaa ima dostikat relativno dobro ceno.

Drugače pa gizhals.at in preisroboter.de rulata
On the journey of life, I chose the psycho path.

GrimReaper ::

Kera je pa najbolj cenena online stran??? Mislim da elektronika ja

Primerjaj 5 enakih izdelkov na Elektronika, AGT, Funtech, Mimovrste, sestavi.si, Demise in SOLO pa da vidimo katera je najcenejša.
Pomoje da se še najbolj pri kakšnih grafičnih ali procesorjih pozna.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Denis15 ::

En mi je tu rekel da elektronika.si kao "ŠVERCA" robo zakar pa sem prepričan da NI RES je to mogoče res? pa da na garancijo so baje problemi itd...
xD

MEDENA2 ::

"Švercat" nikakor ne morejo, saj smo v EU in je prost pretok "robe"!
Torej-v primeru, da so njihove komponente iz tujine, jih lahko enostavno tam kupi, ter pripelje v Slo-ni več carine,...
Kar se pa tiče gar.-osebno še nisem imel problemov pri njih z RMA (Prav tako nihče ni imel od mojih znancev). Do zdaj so vedno vse uredili, kot je treba.
MSI P45 Neo3-FR, Intel E8300+Mugen@3,40Ghz, Corsair DHX 4GB cl4 @1020Mhz cl5
Sapphire 4850 512MB, 2X WD6400AAKS, Pioneer DVR-215DBK
ANTEC Three Hundred + 3X120mm ANTEC FAN, Corsair TX650W

BuzzFuzz ::

V Elektroniki sem kupil napajalnik za kolega (Antec650W), ki mu je čez teden dni pregorel. Počilo in se skadilo so bile njegove besede. Seveda sem takoj poklical tja in povedal kaj in kako se je zgodilo. Čez 2 dni je šel po novega (oba sva iz Mb). Kje in kako pa robo nabavljajo pa mi je vseeno dokler je cenovno ugodna napram konkurenci. Skratka priporočam kot vse ostale (MojComp, Demise, Mimovrste). Mene je edino razočaral SoLo kjer še zdaj čakam na rame ki bi naj prišli že prejšnji teden...in po nekaj klicih ki sem jih opravil, da mi razloži kaj se dogaja imam občutek da je malce zmeden ali pa so totalno neorganizirani (po domače rečeno se mu/jim jebe. Če se že pri naročilu tako zalomi, kako šele izgleda uveljavljanje garancije. Žalostno da takšne štacune sploh obratujejo.

Razy ::

Pri Elektroniki sem tudi jst kupu napajalnik(Corsair VX550W),narocu sm ga v nedeljo,ampak ker ga niso imeli na zalogi so ga mogli narocit,tako da naslednji dan so ga ze imeli in v sredo sm ga dubu(danes).
Nimam pripomb. :)

ViperR ::

Jaz zdaj kupujem nov računalnik pa so mi napisali:

Pri naročilu nad 1000€ je potrebno dostaviti 30% Avans (ARO)!
V Vašem primeru je to cca 400€!

Avans nam lahko dostavite osebno, ali pa nam ga pošljete po pošti preko vrednostnega pisma ali preko poštne nakaznice!
Ko bomo prejeli Avans, bomo naročili manjkajoče komponente!

A oni hocejo naj jim kar 400€ poslem? Sam jst ne mislm kr dnarja posilat k ga nikol nebom vec vidu... A kdo ve kaj narest?

Se eno vprasajene..kolk stane postnina ce komponente kupiv na gizhals.at??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ViperR ()

Brane2 ::

Kot vem, avans ni enako ara.

Avans je samo predplačilo.

Ara je predplačilo z garancijo.
Če si premisliš, avans lahko zahtevaš nazaj ( če ponudba to dovoljuje).

Pri ari pa se razume, da jo v tem primeru prodajalec lahko obdrži.

Verjamem,d a je tip imel probleme s tečnimi kupci, samo tole bi lahko bilo bolj dorečeno.

Kar se pošiljanja denarja tiče, je vse odvisno od tega, koliko verjameš trgovcu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

ViperR ::

Ja denarja mu kar tako poslal ne bom, raje narocim nekje drugje ali pa 2x po 700€ brez Avansa.. aja pa se nekaj me zanima: Zakaj po 14 dneh jaz nebi mogel preklicati naročila?

Brane2 ::

Ne vem. najbrž zato, ker tip pač hoče vedeti a naroči zate iz tujine ali ne.

Če si ti premisliš, on ostane s tvojo robo in problemom, komu jo prodati.

Očitno hoče imeti čimmanj težav s strankami- v smislu " vi naročite, jaz zberem naročila, naročim naprej in plačam, vam potalam robo, sam dobim pa provizijo."

Če hočeš Big-Bangove pogoje, pač pojdi v Big-Bang in jih plačaj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Kar pa se robe, ki jo naročijo psebej zate tiče, se mi zdi neka oblika garancije razumna.

Ajde, če bi imel firmo, bi ti za manjše zadeve mogoče sprejeli naročilnico.

Ampak za fizično osebo res ne vem, kako drugače naj trgovec ve, da jo boš res vzel.
On the journey of life, I chose the psycho path.

bluefish ::

resne trgovine se z avansi in podobnim ne igrajo, razen ko se gre za posebna naročila in velike vrednosti.
Za en bogi računalnik pa to ni potrebno.
Jasno je pri Elektroniki finta, da robo posebej naroča in kupuje v Nemčiji in Avstriji in mora imeti neko garancijo, da se kupec ne bo kar tako premislil.

Brane2 ::

Seveda. In ker Elektronika najbrž nima resnih zalog, je vsako naročilo zanjo posebno.

Danes sem bil recimo v Funtechu da bi žvajznil par 1TB diskov, ki jih imajo v ceniku, pa jih isto nimajo na zalogi - nobenih 1TB diskov. Lahko pa mi jih dostavijo, jasno.

Saj tako delajo mnogi. Naročijo od dealerjev samo robo, za katero vedo, da jo bo kupec vzel, na polici pa imajo le nekaj malenkosti, za katere so ziher, da bodo šle v prodajo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

huelz ::

@Brane2, ce tip nima niti za 1000 eur robe za narocit, in hoce aro (pa kje si to vidu se sploh v tem biznisu?), mojega denarja ne vidi. Njegov problem, ce nima vecino stvari na zalogi.
Seveda, ne me narobe razumet, po moje bi cisto vsak trgovec najrajsi videl, da stranka blago v celoti placa vnaprej in pobere razliko v ceni.
Ce ima pa "vse po narocilu", pa se vedno to ne pomeni, da bi moral sam kriti celoto ali del blaga vnaprej.
Za moje pojme s takimi stvarmi samo kaze neresnost in daje vedet, da se mu ne sanja niti malo o poslovanju.

Sploh pa, tip ima opravka samo s fizicnimi strankami, torej maloprodajo in verjetno ve (ali pac ne), da mu stranka tudi lahko preklice narocilo iz kateregakoli razloga oz. se vec, lahko vrne robo.

Update:
Ja, moj point pri vsem tem je, da npr trgovine enaa, mimovrste ipd, ki imajo na deset tisoc artiklov v ponudbi, vsega ne morejo imeti na zalogi. Tudi vsi manjsi etailerji ne, edina razlika je v tem, da oni ponavadi robo lahko zagotovijo naceloma brez takih cvetk, kot so "are" :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

Brane2 ::

resne trgovine se z avansi in podobnim ne igrajo, razen ko se gre za posebna naročila in velike vrednosti.
Za en bogi računalnik pa to ni potrebno.


Še nekaj. Te dni je foter hotel nov daljinec za svoj TV in je klical na Grundig, pa so ga odj* v smislu "pridi sem, položi $$$, pa ga bomo naročili."
Cena daljinca - €25.

Moral sem priti tja, položiti aro in počakati nekaj dni na dobavo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

@Brane2, ce tip nima niti za 1000 eur robe za narocit, in hoce aro (pa kje si to vidu se sploh v tem biznisu?), mojega denarja ne vidi. Njegov problem, ce nima vecino stvari na zalogi.


Imam povsem drugačne izkušnje. Najsibo garaža ali BigBang, če si zaželim nekaj, kar morajo posebej naročiti, hočejo vsi garancijo, drugače sem prijazno povabljen da odje*em.


Vsak zakaj ima svoj zato. Če se odpoveš določenim ugodnostim, ki jih nudi klasična štacuna, lahko v nekem korektnem razmerju pričakuješ na ta račun nižjo ceno.
Če hočeš vse, kar naj bi ti garantirala klasična štacuna, pač ne hodit drugam.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mitja358 ::

resne trgovine se z avansi in podobnim ne igrajo, razen ko se gre za posebna naročila in velike vrednosti.
Za en bogi računalnik pa to ni potrebno.


Še nekaj. Te dni je foter hotel nov daljinec za svoj TV in je klical na Grundig, pa so ga odj* v smislu "pridi sem, položi $$$, pa ga bomo naročili."
Cena daljinca - €25.

Moral sem priti tja, položiti aro in počakati nekaj dni na dobavo.

LOL, kaj tile nimajo niti za en pir denarja na zalogi :D

Brane2 ::

Update:
Ja, moj point pri vsem tem je, da npr trgovine enaa, mimovrste ipd, ki imajo na deset tisoc artiklov v ponudbi, vsega ne morejo imeti na zalogi. Tudi vsi manjsi etailerji ne, edina razlika je v tem, da oni ponavadi robo lahko zagotovijo naceloma brez takih cvetk, kot so "are" :))


Ja, ampak te trgovine jemljejo pri "Avteri" in ostalih domačih dealerjih. Tako praktično vso robo naročijo in poberejo takoj iz skladišča in jim ničesar ni treba imeti na zalogi.

So pa seveda domače cene zato dostikrat izrazito nategovalske, predvsem po zaslugi dealerjev.

Elektronika pač naroča na daljnem vzhodu in ima temu ustrezno nižje cene in daljše dobavne čase.

Koliko se pa to pozna na njihovih prodajnih cenah, je pa drugo vprašanje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

huelz ::

Ja, so izjeme, definitivno, ampak jaz slisim prvic za kaj takega.
Kar pa se tice pa tvojga fotra pa daljinca, predvidevam, da gre za neko starejso zadevo, ki jo imajo samo po narocilu. Kakorkoli, men je tole zelo smesno.
Osebno bi tud grundiga odjebal, pa kupil univerzalca :))

Brane2 ::

LOL, kaj tile nimajo niti za en pir denarja na zalogi :D


Gre bolj za to, da se ne mislijo pustit zajebavat ravno vsakemu, ki je prišel skozi vrata.

Pa niso edini.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Osebno bi tud grundiga odjebal, pa kupil univerzalca :))


To sem reku fotru, a je hotel točno original.
On the journey of life, I chose the psycho path.

huelz ::

Lej Brane, lahko se spuscamo v "nategovalske" cene, pac vsakemu svoje.
Problem je zdaj tukaj ratal zato, ker hoce elektronika pobirat avans, da je tud pri njih treba cakat po par tednov na robo, torej prakticno nic novega.
Je pa pac zdaj elektronika na udaru, tud oni niso brez svojih "cvetk"

huelz ::

Aja, se tole, potem mam pa pocas dost izumljanja tople vode. Vse vec je strank, ki hocejo dobit najvec za svoj denar. Pri nas se nismo na tej stopnji (ne na strani prodajalcev ne kupcev), da bi mel poslihtane odnose. Kultura je za moje pojme dost na psu, na racun premalo placanih in izobrazenih ljudi (pa naj bodo to prodajalci al pa kupci).
Ne vem, jaz sem ocitno se malo staromoden in zvest parim stacunam, verjetno tud na racun "prijateljskih" odnosov.

Brane2 ::

Pa saj avansiraš tudi vso robo, ki jo naročiš iz EU, pa kaj.

Nisem slišal kaj dosti pritožb čez to, če so cene v redu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, še ena cvetka: Harvey Norman.

Zadnjič sem pri njih vzel dva Netgearova Access Pointa v kompletu s kartico - vse skupaj 802.11N.

V akciji za €100. Prinesem v delavnico, odprem, nakar zagledam Netgearovo nalepko, nalimano na škatlo vsake komponente:
REFURBISHED COMPONENT


Rabljene komponente, ki so prišle v garanciji na servis proizvajalca in so bile popravljene, PRODAJAJO KOT NOVE V AKCIJI.

Na praktično vseh komponentah so vidne sledi uporabe.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Uros!no ::

Z avansom ni nič narobe. Je pa s procentom, ki ga zahtevajo.

Mitja358 ::

Brane2 ti pa imaš smolo.
Tako btw a to lahko prodajajo kot novo? Pomoje bi morali napisati rabljeno v garanciji ali pač?

ViperR ::

400€ je vec kot on zasluzi ce mi proda racunalnik in se mi lahko zmisli, da dnarja ni dobil itd.. in mislim da nemore kupit par komponentov, tudi ce jih špotem nebi kupil.. bi jih imel pac na zalogi, saj se skoz prodajajo in nisem kupoval kar enih X komponentov (core i7 920, ANTEC twelehundred, HD 4870X2...). Ce hoce met korist od mene in jaz od njega mi bo komponente narocil brez Avansa, drugac pa nej se prezivlja kakor se hoce, sam jaz mu niti centa ne dam..

bluefish ::

saj pri ViperR-ju ni problem v tem, da stvari Elektronika morda nima na zalogi. Bolj je v tem, da očitno lastnik nima dovolj denarja, da bi stvar kupil. Tveganje gor ali dol, navsezadnje je sam šel v dejavnost, kjer se kupec lahko čez noč ali pa celo v 15 dneh od prejema premisli in robo zavrne.

urkomurko ::

Koliko pa je povprečen dobavni rok?

huelz ::

Tud vsakrsne potrebe po elektroniki ipd ne bo vec, paypal resi vse. Samo se "Evropa" mora Slovenijo zacet obravnavat kot clanico in ne kot ex-yu republiko. Zdaj imamo isti status kot kaka Albanija, ne obstajamo :))

Brane2 ::

Brane2 ti pa imaš smolo.
Tako btw a to lahko prodajajo kot novo? Pomoje bi morali napisati rabljeno v garanciji ali pač?


IMHO NIKAKOR NE. Stvari so kazale povsem očitne znake uporabe.

Ena kartica je bila prav nagravžno mastna od nečesa in sem jo moral brisati z alkoholno krpo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Tud vsakrsne potrebe po elektroniki ipd ne bo vec, paypal resi vse. Samo se "Evropa" mora Slovenijo zacet obravnavat kot clanico in ne kot ex-yu republiko. Zdaj imamo isti status kot kaka Albanija, ne obstajamo :))


Ne rabiš paypal za to. Nakažeš po banki pa je.
On the journey of life, I chose the psycho path.

huelz ::

Sej money transfer ni problem. Problem je v tem, da vecina (svabov) noce posiljat v Slovenijo, pa ceprav smo v EU.

BALAST ::

Zato pa imamo Slovensko Koroško, da se tam preloži sigurna roba iz "EU" in Maribor je najbližji, ter zato so cene tam najbolj ugodne.
Ko pa pride roba iz EU do Ljubljane se pa ,ne vem po kakšni logiki, vedno prišteje dvojna trgovčeva marža. (prej je bila npr 3%, ko pa kupiš v trgovini je pa že 6%, neglede na potne stroške.)

Brane2 ::

Sej money transfer ni problem. Problem je v tem, da vecina (svabov) noce posiljat v Slovenijo, pa ceprav smo v EU.



Jaz sem imel drugačne izkušnje. Nikomur ni problem poslat v SLO, če ve, da bo denar dobil in da boš pač ti pokril tistih nekaj EU za poštnino.
On the journey of life, I chose the psycho path.

solatko ::

Elektroniko je treba razumet. Če hočeš računalnik za preko 1000€ in se boš slučajno premislil po parih dneh, si oni lahko tiste zadeve nekam obesijo. Osebno sem pri njih naročil komponente za cca 1200€ in sem dobil brez kakšnega avansa. Drugo pa je sestavljen računalnik, saj ne moreš vseh zadev razstavit in spakirat nazaj, da bi bilo vidit nerabljeno. Če pa daš avans, boš verjetno sigurno robo tudi prevzev. Imam osebno izkušnjo z naročenim računalnikom, ki je ostal pri meni, ker si je "kolega" kar na enkrat premislil in je nabavil PS2, jaz sem si pa lohka gamerja nekam vtaknil. Prodal po komponentah cca 200€ čiste zgube. Od tedaj pobiram 100%-ni avans ali pa prinesi komponente, pa ti sestavim in pripravim za delo, drugače pa-pa.

Steinkauz ::

Še vedno pa lahko naročiš, plačaš in vrneš v 30ih dneh, saj je spletni nakup :\

ViperR ::

7 komponrnt sem narocil, od tega 3 na zalogi. in nocem da mi oni sestavijo comp, hocem dobit zapakirano pa ga bom sam sestavil... Milslim, da imajo dovolj prometa, da prodajo te dele tudi ce bi se premislil(se nebi), tko pa bom moral nekje drugje kupit.

Mitja358 ::

Men pa nekaj zanima. Če naročiš nekaj komponent pri njih in seveda oni niso davčni zavezanec ti lahko pride inšpekcija na dom da moraš plačati še ta davek?

BuzzFuzz ::

ViperR, pol pa naroči pri Demise.

domen- ::

Pred kratkim sem Elektroniki poslal prošnjo za predračun na firmo za določene komponente. Medtem ko sem se s Funtechom že vse domenil, od Elektronike še nisem dobil odgovora (in ga po mojih predvidevanjih tudi ne bom).

Gerbic ::

Domen, to sem tudi jaz že slišal, da na firmo ne dajejo predračunov ali računov. Nekateri pišejo, da v takem primeru povpraševanje kar ignorirajo... to je napisal tudi en tvoj predhodnik na začetku te teme.

Mitja358, dobro vprašanje, to tudi mene zanima, pa ne če niso davčni zavezanci (ker to kao niso), ampak kaj se zgodi, če npr. ne plačujejo davkov, ki bi jih morali? Sem prav vprašal kolega, ki se na te stvari bolj spozna in pravi, da prvič sliši, da računalniška trgovina ne bi bila davčni zavezanec, ker to so po navadi kaki domači obrtniki al pa kmetje, ki prodajo nižje vrednosti. Kako je s kaznijo in koga doleti ne vem. No, firmo sigurno, za kupca pa bi mogoče vedel bolj kak pravnik povedat...

solatko ::

Davek odvede prodajalec, če ga ne, je v prekršku in potem davčna že poskrbi za svoj denar. Kupec nima s tem nič.

Mitja358 ::

Potem pa vsi v elektroniko. Meni so do zdaj vedno dali predračun + račun.

In ja niso komplicirali pri menjavi matične (čist nove).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

€uro ::

Diski imajo ponavadi 2-3 leta garancije. Če gre elektronika.si v franže, lahko garancijo uveljavljam pri "uradnem zastopniku Samsunga (Hitachija, Seagate-a, itd.)"?

Kaj če kupim disk v tujini (NEM, AVS,...), mar ne obstaja noben dogovor znotraj EU, da se v primeru okvare lahko garancijo uveljavlja pri najbližjem zastopniku (nato se pa oni naprej sami menijo)?

Kar se tiče cen: resda so ebay cene nižje, a kaj ko nabijajo poštnino (že .de in .at). Prosim, pripročite kakšno ugodno trgovino, ki nudi tudi poceni (cenejšo) dostavo.

opeter ::

Žal mi je elektronike... :(

V Avstriji sem našel to spletno trgovinico: mylemon.at.
Kmalu načrtujem naročilo nekaj komponent. Včasih znajo imeti kakšne akcije, ko imajo neke večje zaloge in le te poskušajo hitro spucati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje z demise.si? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15923603 (10219) Hayabusa
»

Elektronika.si propadla? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50944227 (19296) Brane2
»

Imate izjušnje z Elektronika.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
787266 (3606) __Devil__
»

Spletna trgovina za sestavit si celotni računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
163802 (3284) novinec09
»

[kupim] MSI k9a2 CF

Oddelek: Kaj kupiti
81036 (904) fire_3

Več podobnih tem