» »

gcomputers.net je že kdo kupoval?

gcomputers.net je že kdo kupoval?

1
2
3 4

marnit ::

Ja, to glede garancije zna bit problem, kajti vsi prenosniki kupljeni v tujini nimajo nujno mednarodne garancije. Govorim konkretno za Asus, kjer so bili nekateri prenosniki narejeni izključno za nemški trg in zato garancija velja le tam. Upam, da se firma, ki prodaja uvožene prenosnike tega zaveda in uvaža le tiste z mednarodno garancijo al pa pozna ljudi s slovenskih servisov :D Drgač lahko sam še pošlješ prenosnik po pošti nazaj v nemčijo...

gcomputers ::

Ne se sekirat glede garancije. Uveljavljate jo preko nas, brez nikakršnih problemov. Zaenkrat smo imeli par primerov in vse je bilo rešeno v roku 1 tedna.

Gospod, ki je prej pisal, da je imel težave z DVD enoto, ne vemo nič o tem. Morda se bo pa oglasil še ta teden? Gotovo bomo poročali o dogodku tukaj na forumu, da boste vsi videli, da smo fer in si želimo urediti vse spore čimbolj ugodno za kupce. Hvala.

kmetek ::

Od kdaj je pa to spor? 8-O

dmk ::

počasi po vrsti dajejo na spletno stran komponente. zgleda obetavno. cene ene najnižjih, podobno kot pri solo.si, mogoče v povprečju še za odtenek cenejše.
bravo za konkurenco
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

amigo_no1 ::

Samo glejte da ne boste postali kot na enakem nivoju solo.si na področju zaloge, reklamacij in odgovarjanja na maile :D

bond007 ::

Na maile odgovarja zelo hitro, zaloge ponavadi nima - ampak pride vse v roku 1 tedna do 10 dni iz nemčije, reklamamiral pa še nisem nič - upam, da tudi ne bo treba... Zaenkrat super.

gcomputers ::

Zahvaljujemo se Vam za lepe komentarje.

Trudimo se, da bomo imeli cimvec stvari na zalogi, ampak morate tudi upostevat, da smo pred kratkim zaceli poslovat :) V vsakem primeru mislim, da 1 teden lahko vsakdo pocaka.

Glede reklamacij. Imeli smo le par in smo jih uspesno resli. En je bil HDD znamke Samsung Spinpoint 500gb. Poslali smo ga direktno v Samsung tovarno in so nam ga vrnili novejsi model (spinpoint F1), brez nobenih vprasanj. Trajalo je 2 tedna, da so oni analizirali (prav me zanima kako je to zgledalo? :). Potem ena MSi graficna kartica, tisto smo dobili nazaj v 1 tednu isto. In se prenosnik, ki ga mi uporabljamo. V bistvu smo bli bolj mi krivi kot pa izdelek. Prvo ga je sodelavec udaril v DVD enoto in je zacel skripat. Potem pa smo rekli, da se malo preizkusimo garancijo. Prenosnik smo namenoma vrgli po tleh, pri tem niso nastale vidne posledice ampak se je jasno pokvaril HDD. No zadevo smo reklamirali in ponovno v 2 tednih dobili nazaj POPOLNOMA NOVEGA. V vsakem primeru nikomur ne priporocam, da to pocne saj lahko ostane s pokvarjenim prenosnikom. Se spomnim se pred leti, ko je moj prijatelj kupu GSM pa mu je padu v vodo. Nesel ga je reklamirat na mobitel in je dobil nazaj obvestilo "TELEFON JE FUC". Tako, da spostujte svoje izdelke in nekateri proizvajalci, celo gledajo kaj je dejansko narobe, nekateri pa kar posljejo nov izdelek.

Glede na to, da se blizajo prazniki, smo se odlocli, da podarimo 5 clanom slo-techa (pac kdor prvi pride prvi melje) kupon s popustom. Popust se obracuna na koncu, preden potrdite narocilo. Kupon se glasi : slotech

Hvala!

PINki ::

lepo, če bi malce prej zalaufali trgovino, bi ceneje dobil c2d :D živela konkurenca

jan01 ::

SUmim, da je s gcomputers ista zgodba kot s elektroniko

SARA PALČIČ S.P. davčni zavezanec: ne ....

kmetek ::

itak novi goljufi na vidiku.

Davčni zavezanec ali nezavezanec?

Leks ::

malo hude besede, očitno so šele začeli, mogoče bodo drugi mesec že zavezanci ?

gcomputers ::

Naj vam pojasnim najprej 2 stvari. Prva stvar je, davcni zavezanec postane pravna oseba oz. posameznik z dejavnostjo (v nasem primeru) na dva nacina. Prva je prostovoljna vkljucitev za pridobitev identifikacije DDV, v nasprotnem primeru pa, ko podjetje pridobi letnega prometa vec 25.000 eur, se more nujno prijaviti kot davcni zavezanec. Tako, da to je cisto vseeno za koncnega kupca. Edina razlika je ta, da dokler mi NISMO davcni zavezanci, NE MOREMO OBRACUNAVATI DDV, ampak nam ga obracuna dobavitelj. DDV se 1x obracuna. Ali ga mi ali nam ga nas dobavitelj.
V vsakem primeru pa, ko smo odprli podjetje smo takoj oddali prosnjo za davcnega zavezanca, in cakamo ze skorajda 1 mesec na odgovor.

Prosim ne bit toliko kriticni, poslujemo po vseh pravilih in imamo skorajda nikakrsne marze. Zelimo si le pridobiti kupce. Hvala.

c3p0 ::

Hmm, DDV zavezanec postaneš lahko v enem dnevu, sploh v takem primeru, ko se mudi. Vem iz dveh osebnih primerov.

Prodaja rač. opreme brez da si DDV zavezan itak nima smisla, ker ti DDVja ne moreš zaračunat naprej, plačat pa ga sam ob nabavi seveda moraš.

Torej bi moral ali dobiti blazni popust ob nakupu, ali pa končnemu kupcu zaračunat toliko več, da se ti še splača.

TOP ::

Mislim da se eni preveč obremenjujete s tem,če firma plačuje davk ali ne.Mislim da nas kot končne kupce ne briga prav nič,nam je važno da dobimo čim bolj po ugodni ceni in če je treba,kej reklamirat,da to tudi storijo brez problemov.Sam na njihovi strani tisto z prenosniki,ko moraš si sam limat šumnike je pa ena šlamparija.In da so komponente,ki so narejene za balkan,slabši materjal je tud mal bosa.Kupil prenosnik v USA in potle prijatelj,kupil isti model prinas,isti šit sam v USA je ceneje.

gcomputers ::

Nalepke morda zgledajo slamparija ampak v resnici se res tezko opazijo. Topa vljudno vabimo na ogled prenosnika z nalepkami, da se osebno preprica. Poleg tega so tudi slike na nasi strani.
In da ne pozabimo, da ravno zaradi tega, se prihrani VELIKO.
Torej nekdo, kateremu ni problem dat 200-300eur vec za prenosnik bo definitivno kupil s slovensko tipkovnico. Vendar je potrebno tudi upostevat, da na nasem trziscu ni zadnjih novosti. In tudi ko kaksna novost pride, je se toliko drazja.

Zgodovina sprememb…

Silvo ::

Vidim,da se gcomputers odziva na forumu,pa
imam vprašanje glede garancij....
Če se mi pokvari komponenta,oz nek prenosnik,
recimo HP-jev,kam točno nesem pokvarjeno zadevo,
oz.kdo točno jo popravi?

lp
Silvo

gcomputers ::

Vsak izdelek kupljen pri nas ga lahko vrnete kadarkoli s prilozenim garancijskim listom k nam in vam ga popravljenega/zamenjanega vrnemo v roku 1-2 tedna. Popravlja pooblasceni servis HP.

Drugace pa bomo ta teden (najbrz) sklenili pogodbo z distribucijski firmo DISS d.o.o. To je za tiste, ki zelijo imeti nujno slovensko tipkovnico, seveda bodo zaradi tega izdelki veliko drazji oz. pac cene kot pri ostalih prodajalcih v Sloveniji. Gre se pa za HP, Lenovo, Samsung televizije. Mislim, da imajo oni direken servis v primeru reklamacij.

g. Oden ::

Vsak izdelek kupljen pri nas ga lahko vrnete kadarkoli s prilozenim garancijskim listom k nam in vam ga popravljenega/zamenjanega vrnemo v roku 1-2 tedna. Popravlja pooblasceni servis HP.

Drugace pa bomo ta teden (najbrz) sklenili pogodbo z distribucijski firmo DISS d.o.o. To je za tiste, ki zelijo imeti nujno slovensko tipkovnico, seveda bodo zaradi tega izdelki veliko drazji oz. pac cene kot pri ostalih prodajalcih v Sloveniji. Gre se pa za HP, Lenovo, Samsung televizije. Mislim, da imajo oni direken servis v primeru reklamacij.


Kolikor sem čekiral cene med vsemi slovenskimi prodajalci računalniške opreme ste vi najcenejši, tako da v vsakem primeru čestitke, da vam uspe na trg spraviti izdelke tako ugodno. Pri tem me seveda ne briga, če so izdelki ukradeni ali utajate davke... samo da so najcenejši, danes se je pač treba znajt. No, kar se pa tiče nemških tipkovnic moram rečt da je bedak tisti, ki gre kupovat dražje zaradi pet slovenskih znakcov. LP

bluefish ::

Mene sicer tuja tipkovnica ne moti, čeprav bi namesto nemške veliko raje videl US razpored.
Bi bilo pa dobro, če ob posameznih prenosnikih jasno napišete, kako tipkovnico imajo.

LeQuack ::

Tudi jaz mam raj cenejše in novejše prenosnike z nemško tipkovnico. Problem je tudi v slovenskih dobaviteljih, ki ne dobavljajo vseh modelov, sploh pa najnovejših. Poleg tega nekatere modele celo preimenujejo.
Quack !

gcomputers ::

Ne krademo in ne utajamo davkov :)
Dolocene izdelke imamo celo brez marze, sam da pridobimo stranke. Zal tezki casi so in konkurenca na tem podrocju je NORA.

Silvo ::

Gcomputers...torej v konkretnem primeru okvare HP prenosnika,
prineseš prenosnik in ga vi pošljete v Nemčijo na sevis?

Se pravi,uradno pri nas NI garancije za omenjene prenosnike
z nemško tipkovnico ter v primeru "zaprtja" vašega
podjetja hodiš sam v Nemčijo,ker ti uradni HP sevis
v SLO ne sprejme izdelka,imam prav?

lp
Silvo

dmk ::

Jaz bi pa vzel par stvari "na firmo", vendar ko sem ustvarjal račun, mi ni dalo nobene možnosti vpisa davčne.
A je to možno kupit na podjetje..brez davka?
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

BALAST ::

Ja na emajl jim napiši kaj želiš naročit, ti bodo takoj naredili predračun na podjetje.

dmk ::

ok. tenx

še počakam da pridejo kakšne cenejše grafične/ohišja/napajalniki in storim tako
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

gcomputers ::

Silvo: ni tako, pri HP lahko uveljavljate garancijo pri vsakemu pooblascenemu serviserju v Evropi. Torej tudi pri nas. Tudi za tiste, ki so skepticni in mislijo, da bi morali posiljat stvari v nemcijo, je postnina cca 10-12eur za en prenosnik :) Sprasujem se zakaj bi se clovek obremenjeval, ce pa smo mi tukaj za vas? Glede na to, da smo komaj zaceli poslovat, verjetno bomo se toliko casa dokler bo dolocen izdelek pod garancijo.
Aja in uveljavljanje garancije pri nas je jasno brezplacno.

Prosimo, da detajlna vprasanja naslovite na info@gcomputers.net

Dr_M ::

Kdaj bo dobava Intel X-25M 80GB? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dmk ::

jz mislm da je trenutno best buy SuperTalent ultradrive 128gb, ki ga imam tudi namen vzeti. Sem gledal neke teste ki kažejo da je boljši kot intel!?!
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Lion29 ::

zakaj pa nic ne oglasujete? kako boste pridobili kupce brez oglasevanja >:D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

opeter ::

Oglaševanje poteka skrito ali pa iz ust na ust... Slo-Tech je eden od teh kanalov, kakor vidim. Zelo pametno, pa še brezplačno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gcomputers ::

Lahko si ogledate nas oglas na : salomon.si - na prvi strani na levi strani majhen okvircek.

Dobili smo veliko ponudb od dolocenih portalov, vendar se zmeram stojimo za oglasevanjem pri priznanih medijih.

Drugace pa vecina reklame je se zmeram iz ust v ust. Dober glas seze v deveto vas in tako je tudi v nasem primeru. Sicer pa nam iz salomona (kateri je za nas gold-standard slovenskega oglasevanja) garantirajo, da bomo po sklenjenem 3 mesecnem deal-u, sklenili pogodbo za 1 leto. Bomo videli odziv :)

Rad bi se omenil, da odgovarjanje po forumu ni najboljsa reklama, ker se med temi nicki pojavlja konkurenca, katera posilja poste s katerimi blati nase ime. Pac take zvijace uporablja konkurenca, mi se v tuje posle ne vtikavamo.

Lion29 ::

@gcomputers:
sam sem slisal da se najbolj splaca oglasevati na bolhi (in seveda pr nas :) )
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BALAST ::

@Lion29: Se ti ne zdi, da se diplomatsko norčuješ?

@gcomputers: Face ste, sploh pa po hitrem odzivu na telefon in emajl, da super cen niti ne omenim.

opeter ::

@gcomputers: Lepo da se odzivate, to spoštujem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Lion29 ::

@Lion29: Se ti ne zdi, da se diplomatsko norčuješ?


ne.. sploh ne... se zdalec ni bil moj namen taksen... sem cisto resno mislil... se opravicujem ce je tko izpadlo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

dmk ::

@gcomputers, kdaj boste pa na spletno stran dali še preostale komponente?
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

gcomputers ::

Ta ali naslednji teden upamo, da bo "vecina" stvari gor.
V vsakem primeru imamo opcijo za nabavo po narocilu, se pravi ce kdo isce tocno dolocen izdelek mu mi nabavimo in ali ce slucajno izdelek ni na voljo (zelo redko kdaj se to zgodi) mu svetujemo o istih, cene boljsih alternativah.
Ce iscete izdelke, katerih se ni v spletni trgovini, pisite na info@gcomputers.net . Hvala.

chittax ::

Boste kdaj v prihodnosti omogočili plačevanje na obroke z Diners Club kartico?

Dr_M ::

Torej narocen imam X25-M 80GB. Nekaj se po forumu govori, da to niso G2 oz SSDSA2MH080G2.
Kako je zdej s tem?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gcomputers ::

SSDSA2MH080G2C1, to dobijo vsi ki so narocili. Hvala.

gcomputers ::

chittax: v bliznji prihodnjosti bomo uvedli moznost placila preko kartic + 24 obrocni BanKredit.

c3p0 ::

DDV zav. boste kmalu? Tako da se bo splačalo naročevati tudi firmam.

kuglvinkl ::

Mislim da se eni preveč obremenjujete s tem,če firma plačuje davk ali ne


Jaz sem pa prepričan, da je to zelo opazen pozitiven napredek v razmišljanju potrošnika.

DURS lahko naredi svoje, zavedat pa se je treba, da lahko kupci zelo pripomorejo konkurenčnemu okolju.

Zdej pa nazaj na temo.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

Kako kej kaze z Intel X-25M 80GB?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

debil ::

Danes prevzel robo osebno v Ljubljani. Prejem je sicer malo smešen drugače sem pa zadovoljen z nakupom pri njih. Upam da ne bo treba uveljavit garancije.

trnvpeti ::

in kaj si kupil :)

debil ::

trnvpeti ::

kaksna baterija je notri, kolk casa ti drzi

si kupil na fizicno osebo, na pravno?

Invictus ::

meni se pa ne zdi da bi bili poceni ...

lp i.

debil ::

1810 ima 6 cell baterijo. 1410 ima 4 cell. To je bilo že povedano. Še ne vem koliko časa drži baterija, ker se mi še ni izpraznila niti enkrat. Drži pa tam cca 6-7h.
Kupil sem kot fizična oseba.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

10 inch mini prenosnik kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
699735 (3419) rokp
»

Gcomputers.net

Oddelek: Kaj kupiti
81235 (939) TeraTM
»

Nov računalnik (500€-600€) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12713236 (10979) levan
»

Gamerski in designerski računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504889 (3397) SynTax64
»

Nov Gaming PC / i7 860 / HD 5850

Oddelek: Kaj kupiti
161657 (1265) tomi2303

Več podobnih tem