» »

Izkušnje z elektronika.si

Izkušnje z elektronika.si

nuclear ::

tih/mrzel
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Kibby ::

Noctua FTW :)

mihajlo carr ::

xigmatek FTW
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

kmetek ::

itak xigmatek.

mihajlo carr ::

kmetek ker hladilnik maš ti za proc?
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

nejcpirc ::

Včeraj sem kolegu od kolega svetoval tale komp: Extra Gamer GT Mini PC 4 in poleg še monitor Hanns.G 22" LCD - 180 €

Kaj pravite? ;) Bo vredno svojega denarja?

Neznec2431 ::

@brane: upam, da ne namiguješ name, jaz samo pišem kaj se dogaja
@nejcpirc ta monitor sm tut jst hotu kupt, sam sm pol pogledu mal ocene po netu in je bolj al manj zanč. nej rajš kupi hp-jevo žverco

Muzo ::

OK je ta Gamer mini. Sem sosedu svetoval isto kišto, je zadovoljen, pomoje dober price/performance.

kmetek ::

xigmatek 1283.

nejcpirc ::

Neznanec, mogoče kakšen link do Hanns review-a kjer je ocenjen kot zanič? Pa link do HPjevega, ki bi ga ti predlagal bi tudi prosil.

hvala

mihajlo carr ::

d
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Naj povem da pri elektroniki še nisem kupoval in vprašanje če kdaj bom, razlog je predvsem ta da imam do avstrije bližje kot do Ruš:D

Je kje blizu meje kaka dobra trgovina ?
Ker Graz ni blizu. (bencin je vedno dražji, da prosti čas ne omenjam ;)
Pol so mi Ruše bližje. (Limbuš pa še bolj...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Neznec2431 ::

Ravnokar dobil mašino. Vista se že nalaga. Malček me je razočaralo, da ni usb ključka zraven. Ampak je bilo rečeno, da ma samo prva generacija. tko da super nakup pri elektronika.si
Naročeno v petek, osebno dostavljeno v četrtek. Priporočam

solatko ::

Sem že večkrat omenil, da ga vsaka trgovina včasih polomi, nalašč, pa samo barabe, ki jim je posel, da nategujejo ljudi. Verjetno je tudi elektronika ena povprečnih trgovinic, ki bo nekomu pomenila vse, drugemu pa nič. Osebno vedno uporabljam pohvale in pritožbe, torej kadar ni kaj v redu, je treba trgovcu povedat (na lep način), da je naše zaupanje za nekaj časa izgubil, ravno tako pa ga je potrebno pohvalit, če smo z njim zadovoljni.

domen- ::

Sry za OT, namreč zanima me če ima kdo kakšne izkušnje s trgovino demise.si?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domen- ()

BuBBle.D ::

Naj bi bili isti šmorn kot Elektronika, le da so d.o.o.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

solatko ::

BuBBle.D - kje pa ti kupuješ, če ti je vse šmorn?

MrStein ::

če ima kdo kakšne izkušnje s trgovino demise.si?

Naročil Samsung F1 640 GB na web trgovini.
Čez dva dni prevzel in plačal (65 €) v Mariboru. (enem parkirišču. Sem hotel it k njim, pa je rekel, da gre v Hoče, pa se lahko dobiva na "licu mesta")

Uporabil ga še nisem (vikend).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

Torej ti je šel na roke.

Brane2 ::

Naj bi bili isti šmorn kot Elektronika, le da so d.o.o.



Hvala ku*cu, se pravi da se bo tam končno dobilo robo z računom za firmo.

Lepo, korak naprej. Cene so zanimive, vsaj določene...
On the journey of life, I chose the psycho path.

novinec09 ::

Ta demise meni deluje malo čudno.

Glede na cene konkurira elektroniki, glede na artikle ima enakega dobavitelja.
elektronika ni zavezanec za DDV, demise pa je-tukaj morejo po moje delati z davčno utajo, ker drugače nikakor nebi mogli imeti enakih cen in konkurirat elektroniki!
Pa zadnje čase vedno bolj kopira za elektroniko-enake opise dodaja, za artikle na zalogi je začel pisat skoraj identično, kot to delajo pri elektroniki,...

Če mene kdo kaj vpraša-ta trgovina po moje nebo dolgo obstajala.

novinec09 ::

p.s.:

Glede na to, da je firma in da vsak ki naroči pri njih dobi po pošti, če kdo želi osebni prevzem (kot je bilo pri meni) pa se ta človek kar nekje dobi z kupcem-to mi je kar precej sumljivo! :\

Brane2 ::

O čem ti to ?

Valjda da bodo cene enake. Razlika je le, da firma ki je zavezanec za DDV, si pri vtopnem računu drugega zavezanca za DDV lahko DDV odbije pri mesečnem obračunu, če gre za izdatek določene vrste.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

p.s.:

Glede na to, da je firma in da vsak ki naroči pri njih dobi po pošti, če kdo želi osebni prevzem (kot je bilo pri meni) pa se ta človek kar nekje dobi z kupcem-to mi je kar precej sumljivo! :\



Lahko da tip nima ustreznih prostorov ali da mu iz kakršnegakoli vzroka ne ustrezajo obiski ( ranljivost prostorov, občutljivost sosedov itd).

Zaradi tega še ni nujno, da je karkoli narobe.
Meni psotane slabo, ko vidim štacuno v lepih prostorih, ker vem da odirajo kupce, da si to lahko privoščijo.
Veliko raje prikorakam v skaldišče ali klet ali koneckoncev prevzamem zadevo nekje na terenu, če vem da sem prišel skozi poceni za primerljivo ali boljšo uslugo ( garancija itd).

Zdaj če so tipi prisotni na trgu nekaj časa, velja nekaj mogoče tudi ime...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

bluefish ::

tako elektronika kot demise nimata na strani objavljenih nekih konkretnih podatkov o podjetju (naslov sem ne šteje). Skratka sumljivo.

novinec09 ::

To že!

npr.: elektronika ni zavezanec za DDV in more pri dobavitelju kupit artikle po njihovi prodajni ceni z DDV in vsi vemo, da dela z max. 5€ profita, torej je njegova nabavna cena recimo 100€, doda recimo 5€ in proda naprej za 105EU.
Demise je zavezanec za DDV in kupi enak artikel brez DDV-v tem primeru za 83,33EU, pa če si da na to ceno 10EU marže (Kar je že skoraj minimum za zavezanca za DDV), pride na 93,33EU + DDV = 112EU! Prodajna cena pa je 104-106EU zaradi konkurence elektroniki.

Tukaj so po moje mučke z davkom pri tej firmi!

novinec09 ::

blueFish:

Kakšne podatke imaš to v mislih?

Tilen ::

Voham dvoboj insiderjev in konkurence.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Brane2 ::

tako elektronika kot demise nimata na strani objavljenih nekih konkretnih podatkov o podjetju (naslov sem ne šteje). Skratka sumljivo.


Na AJPESu so podatki o DEMISE D.O.O. ( naslov, lastnik, davčna itd )
On the journey of life, I chose the psycho path.

bluefish ::

matična številka, identifikacija za DDV, podatek o ustanovitvi,...

Brane2 ::

To že!

npr.: elektronika ni zavezanec za DDV in more pri dobavitelju kupit artikle po njihovi prodajni ceni z DDV in vsi vemo, da dela z max. 5€ profita, torej je njegova nabavna cena recimo 100€, doda recimo 5€ in proda naprej za 105EU.
Demise je zavezanec za DDV in kupi enak artikel brez DDV-v tem primeru za 83,33EU, pa če si da na to ceno 10EU marže (Kar je že skoraj minimum za zavezanca za DDV), pride na 93,33EU + DDV = 112EU! Prodajna cena pa je 104-106EU zaradi konkurence elektroniki.

Tukaj so po moje mučke z davkom pri tej firmi!


Zdaj pa že malo bluziš. Stvar pravzaprav ni dosti ( če sploh kaj ) drugačna v eni ali drugi varianti.
Le da si ti bistveno različno obračunal provizijo in sedaj iz bolhe delaš slona.

Ne vidim zakaj bi si bistveno drugače obračunavali stroške, saj imajo v obeh primerih enako dela.
On the journey of life, I chose the psycho path.

novinec09 ::

Dobro-saj nima veze!

Jaz osebno sem pri demise kupil 1X in nikoli več.
Raje kupim pri elektroniki, kjer že poznam šefa (še iz starih časov, ko ni imel firme) in Edija, kateri je res super-mi je tudi že osebno pripeljal 2X komponento na dom in to brezplačno-sem plačal samo artikel (imam prednost, da sem blizu njega doma :D ) fajn dečko. Pa še nikoli nisem imel kakšnih problemov glede RMA-vedno je bilo vse takoj urejeno, pa še k njim v delavnico lahko greš in ne nekam v kafič, kot sem jaz mogel iti prevzet od Demiseja.

Če bo Demise še zdržal vsaj 1 leto na trgu-vsaka jim čast, ker po moje delajo oni z mučkami-bi se bilo dobro malo na Davčni pozanimat. Jaz se nebom, ker kot sem rekel-tam ne kupim več ničesar.

Brane2 ::

Čaki mal. A niste rekli da so to isti tipi, samo da gre za d.o.o. ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

novinec09 ::

nop-to sta dve različni firmi!

Ena je že znano, je od Dinota, druga (Demise) pa je spet od drugega-v tej firmi pa dela nek starejši človek, ki je (vsaj po mojem mnenju, ko sma se v gostilni dobila za prevzem) malo čuden.

borchi ::

pred kakim tednom sem bil v e-tec (graz) in sem skor popizdu, ker sem čakal v vrsti kot bedak.

pol pa le bolj pogledam kaj to zaen tip pri šalterju mučka (naročil je skoraj pol skladišča) in vidim, da ima tip tako češko majco z napisom SloCOMP in velikimi črkami 'DIREKTOR' :D

SloCOMP = Elektronika.si (sodeč po www.elektronika.si)

naslednjič, če ne bom ravno imel poti v graz, rajši dam temu tipu 5-10 EUR več kot pa da se sam vozim gor. kot pravi Brane2, vsaj vem, da tipu ni treba od svojih strank pulit denarja za steklene prodajne salone...

(ko pa ga bom vidu na šalterju v kaki dizajnerski srajci, bom pa še enkrat bolj podrobno pretresel njegove in druge cene)
l'jga

kekec17 ::

no jst bom pa kr tuki prasu ker je skoda nove teme za ene par odgovorov kaksna se vam zdi agt trgovina..namrec imam namen kupit racunalnik pa bom mogoce pri njih uzel

novinec09 ::

AGT = OK!

solatko ::

kekec17 - sem pred leti pri njih kupil RAM, se je dal zlo težko pogovarjat, ker kao niso imel glih voljo, do dajanja informacij (ohišje, monitor, MB), tako, da se nič kaj rad ne obračam na njih (imajo zelo malo artiklov na zalogi, da si jih bi človek ogledal). Pri cenah tudi niso ne vem kako ugodni. Osebno bi si računalnik sestavil sam, komponente pa bi nabavil pri najugodnejših trgovcih (vsak ima svoj artikel, pri katerem je najcenejši), tako da lahko kar nekaj ojrov prišparaš (tudi če ti računalnik potem zložijo v neki drugi firmi). Nihče tudi nima vseh komponent po željah, tako da moraš vzeti, kar pač imajo in to ni to, čeprav ti dajo kakšen popust. Računalnik kupuješ za nekaj let in ni vseeno kaj je noter (zaradi morbitnih poznejših nadgraditev...).

borchi ::

> Če bo Demise še zdržal vsaj 1 leto na trgu-vsaka jim čast, ker po moje delajo oni z mučkami-bi se bilo dobro malo na Davčni pozanimat.

bla, bla...

veliko prej mučka elektronika.si (SloCOMP). glede na to, da dela z nizko maržo in očitno še vedno živi, je malo verjetno, da ne preseža praga, ko mora biti zavezanec za DDV...
l'jga

Brane2 ::

V bistvu za to,d a moraš biti zavezanec za DDV je mislim da merodajen promet.

Če je večji od X ( X je bil svojčas 5 MIO SIT IIRC), potem moraš biti zavezanec za DDV.
On the journey of life, I chose the psycho path.

borchi ::

sej ravno to pravim. manjša kot je marža, večji mora bit promet, če hočeš (pre)živet od profita...
l'jga

novinec09 ::

borchi

Saj imata skoraj identične cene-če mučka elektronika (kar po moje ne more, saj ni davčni zavezanec in tako ne more kupiti brez DDV), potem demise še toliko bolj, da jim lahko konkurira!
Če vprašaš mene, potem demise mučka.

Brane2 ::

Težko mučkaš, če si prijavljen kot d.o.o.

ČIm kupuješ nekaj v tujini (EU) za to ne plačaš tam DDV, ampak pri nas. In mislim da so te zadeve ( davkarije) med seboj povezane. SPloh pa moraš to prikazati na sovjih DDV poročilih.

Ne vidim kaj dosti maneverskega placa tu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

novinec09 ::

Jaz pa, ker je moj brat imel podjetje in jemal blago v tujini brez DDV.
Finta je v tem, da poročilo DDVja hodi iz tujine k nam (in tudi obratno) 1X letno!

Brane2 ::

Ja, ampak kako je upravičeval plačila tu ?

Saj poročilo za obračun oddaš 1x mesečno oz 1x na tri mesece...

In kakšne naj bi bila shema te "mučke"?
On the journey of life, I chose the psycho path.

borchi ::

> Saj imata skoraj identične cene-če mučka elektronika (kar po moje ne more, saj ni davčni zavezanec in tako ne more kupiti brez DDV), potem demise še toliko bolj, da jim lahko konkurira!

če delata oba z isto maržo (npr. 5%) bosta na koncu imela, VELIKO 'presenečenje', isto ceno!

d.o.o: 100 / 1.2 * 1.05 * 1.2 = 105
s.p.: 100 * 1.05 = 105

(big f**in' surprise za novinca09?!)
l'jga

novinec09 ::

To je primer za izdelek, ki je 100EU!

Pri izdelku, ki je 300EU se pa to stanje spremeni!
elektronika bo še vedno imela 305EU, medtem, ko bi Demise pri tem mogel imeti 315EU (po tvojem izračunu), čeprav bo na kocu prav tako 305EU, kot ima elektronika, če ne celo manj, da bo "cenejši za"!

Pa meni je vseeno kje kdo kupuje.
Jaz sem samo hotel in tudi sem povedal, da meni pri njih nekaj močno smrdi.
Že samo to, da ne moreš k njim iti iskat in da se z vsakim nekje dogovori za osebni prevzem mi je čudno.

borchi ::

> Jaz sem samo hotel in tudi sem povedal, da meni pri njih nekaj močno smrdi.

pomoje si ti samo hotel povedati, da ne znaš računat.

d.o.o: 300 / 1.2 * 1.05 * 1.2 = 315
s.p.: 300 * 1.05 = 315

(prosim, ne zdej prit z "ja, sam če je pa cena 500 EUR"... res, prosim, ne!)
l'jga

Brane2 ::

Pri izdelku, ki je 300EU se pa to stanje spremeni!
elektronika bo še vedno imela 305EU, medtem, ko bi Demise pri tem mogel imeti 315EU (po tvojem izračunu), čeprav bo na kocu prav tako 305EU, kot ima elektronika, če ne celo manj, da bo "cenejši za"!


Od kod to ?

Če v njegova izračuna vstaviš 300 namesto 100, dobiš:

d.o.o: 300 / 1.2 * 1.05 * 1.2 = 315
s.p.: 300 * 1.05 = 315
On the journey of life, I chose the psycho path.

novinec09 ::

Jaz sem se z Dinotom pogovarjal in je rekel, da on ima zaslužka cca +- 5EU PO KOMPONENTI!

Torej izračun pri elektroniki za komponento, ki stane 300EU = 305EU!
Zdaj razumeš kaj ti govorim???????


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje z demise.si? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15923603 (10219) Hayabusa
»

Elektronika.si propadla? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50944227 (19296) Brane2
»

Imate izjušnje z Elektronika.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
787266 (3606) __Devil__
»

Spletna trgovina za sestavit si celotni računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
163802 (3284) novinec09
»

[kupim] MSI k9a2 CF

Oddelek: Kaj kupiti
81036 (904) fire_3

Več podobnih tem