» »

Elektronika.si propadla?

Elektronika.si propadla?

««
10 / 11
»»

Ziga Dolhar ::

Jaz že skozi trdim, da je bivša Elektronika.si, sedanja Dinocomp, čisto v redu trgovina, samo nekateri na tem forumu imajo pač pripombe, ker delajo pri konkurenci. Tako pljuvanje in kritiziranje se imenuje nelojalno oglaševanje in je kaznivo. Dobro, da pri Dinocomp-u niso maščevalni, saj bi si tožbe sledile ena za drugo, pač raje služijo denar s prodajo.


Svetujem, da taksne trditve pravno utemeljis. Na Slotechu ne trpimo taksnih korporativnih pritiskov na svobodo govora in sirjenja vesti. Opletanje z 'nelojalno konkurenco' vsepovprek upam da nikogar ne prestrasi.
https://dolhar.si/

solatko ::

Če pri firmi toliko in toliko ljudi kupuje robo, uveljavlja reklamacije in naleti na dokaj prijazen odnos, potem je jasno, da trem, štirim, ki praktično niso pri firmi nič kupli, pa znajo fajn kritizirat in mešat neke nebuloze, da gre za lastnike ali zaposlene pri konkurenčnih firmah, ki pa po navadi poslujejo dosti manj prijazno, pred vsem pa imajo slabšo ponudbo in precej višje cene. Kupujem pri večih firmah in moram reči, da je elektronika.si (sedaj dinocomp) ena boljših. Kaj bi hotel pravne utemeljitve, saj jih tudi za kritiko ne dajete.

terryww ::

no, se strinjam s solatkotom. ne poznam druge firme, kjer bi lahko šel k njim in uveljavil garancijo diska na podlagi SMART vrednosti. ponavadi je potrebno, da disk crkne in nese podatke s sabo, da se sploh začnejo pogovarjati o garanciji.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Steinkauz ::

Mimovrste -> S.M.A.R.T bad -> nov disk

terryww ::

da je le čim več takih trgovin
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

mm46 ::

Mimovrste -> S.M.A.R.T bad -> nov disk

pr men celo 2x :D

Tilen ::

Dinokomp je po novem DRAG.

Ne razumem edino, kako so lahko naenkrat med najdražjimi, če ne najdražja trgovina, včasih pa bili med ugodnejšimi, če ne najbolj ugodni?

Dinokomp - 58.80 €

Demise - €56,00

Enaa.com 52,04 €

Solo 51,90 €

Včasih so cene bile približno iste ali celo nižje kot v Pelugi, danes pa se je ta razlika na en artikel povečala na ~13€!

Peluga 45.17 €
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

st0jko ::

še v kakšno temo napiši. :)
keks?

Tilen ::

še v kakšno temo napiši. :)


Potrošniki smo carji, gremo tja kjer je ceneje in kjer so najboljši pogoji in s tem določamo kdo gre ven in kdo ostane. Ni to kulsko? ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PNG ::

Daj ne pretiravaj, zato ker si en artikel uspel najti so kar naenkrat najdražji, ne? Yeah, right.

Jaz sem pred dvema tednoma dobil najcenejšo gtx275 v Sloveniji v dinokompu. Ne jamraj, pač si našel en artikel ki ga več noben noče imeti in smo že vsi na njega pozabili.

Tilen ::

Gre se za nov artikel, ki ga npr. Mimovrste sploh še nima. So pa globalno dvignili cene kar tudi vsak potrošnik ki da kaj na svoj nakup takoj opazi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Leks ::

@Tilen
Razlaga je čisto preprosta, prej baje ni odvajal davka državi (beri: siva ekonomija), sedaj pa je verjetno dobil davčno inšpekcijo na vrat
in je uvidel, da se ne izplača, ter je začel poslovati legalno, kar pomeni plačevati 20% DDV. Ker verjetno nima 20%+ marže na izdelke, je
teh 20% DDVja (kot vse firme) prenesel na nas potrošnike in zato ne more biti več najcenejši. Po mojih izkušnjah, če najdeš v SLO firmo, ki prodaja
izdelke 20% ali več ceneje od večine konkurence, sem zagotovo prepričan, da ne posluje legalno (primer: Mediamarket, prejšnja elektronika,...)

PNG ::

Mah ni to res. Ker ste en artikel malo dražji našli, še ne pomeni da so zato dragi. Zakaj pa jaz ob sestavi novega i5 sistema dobim najcenejšo konfiguracijo?

Možno tudi, če je nov izdelek (zdaj sem komaj videl, da je disk F3), niso vedeli kakšne cene bo imela konkurenca in so pač dali eno ceno gor. Saj imajo vedno cene prilagojene konkurenci - če pogledate z demise se vedno bodeta za razliko kak evro na artikel..

Lonsarg ::

Samo pe vedno me zanima od kje dobijo trgovine robo, oziroma po kakšnih cenah. Če pa je recimo v hoh.de vse okoli 10% cenejše kot v demise, solo, elektronika, oziroma 15% ceneje kot ostale naše trgovine. Če naročim 5 artiklov+ recimo ljub poštnini 30EUR prišparam, paron sem prišparal, sedaj ne pošilajo več v SLO... neki so en zakon sprejel al pravilnik, v enem tednu sem kako leto nazaj dobil mail od dveh nemških trgovin, kjer sem registriran, da ne pošiljajo več v SLO.
Pa bi prčakval da EU pomeni, da bomo kmalu lahko za 10EUR pošiljali, veš kako konkurenca bi bila to našim trgovinam:) Že za en artikel bi se splačalo iz Nemčije haha.

P.S.: A kdo kaj nabala iz tam? Mi vzame dva 1.5TB diska, pa mu za vsakega dam 10EUR zraven še.:)

Icematxyz ::

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Aha samo zaradi jokanja in pritiskov na nekem forumu se potem čez noč cene spreminjajo? Neresno se mi to zdi.

Drugače pa glede te legalnosti in nelegalnosti. Če koga kaj moti naj ukrepa. To pisanje konstantno že v 10 temah kako je nekaj nelegalno in na črno in domneve ki se pišejo kot dejstva to se mi zdi že malo otročje.

Kot da bi se devičniki pogovarjali kako se seksa.

delfinus ::

Uspeh slo trgovca bo, ko se bo z velikimi dilerji v EU uspel spogajat, da mu bo dobavljal robo po cenah, kot jo dobijo podjetja v Nemciji, si priskrbel ugodno in redno logisticno podporo za prevoz D-SLO, in mel zaposlenih malo, a to ljudi, ki vedo kaj prodajajo in kako. Vsekakor pa na servis in garancijo ne smemo pozabit. To pa se v nasi SLO ne dogaja ali pa je zelo redko. Zato je pac potrebno dolocene segmente posivit, da gre nekako v tej smeri in da so cene podobne. Zal nas tepe zelo majhen trg. Zadeva je zelo tezka izvedljiva pri nas, a ni nemogoca po mojem mnenju.

lp, d.

kmetek ::

azgard: hoh ne pošilja več v Slo?

Pa kaj je to zadnje čase, smo sploh v pofukani EU?

Lonsarg ::

Pritisk slovenskih trgovcev na nemške, ali morda podkupovanje povzročilo, da Nemci vse manj k nam pošiljajo? Morda, sem pa ravnokar zbrskal novo trgovino(no meni neznano prej), ki pošilja v SLo, tokrat iz Avstrije, komaj opazno dražje cene od hoh:
http://www.ba-computer.at/

Sem sestavil Core i5 750, Gigabyte U-3, 4 GB ram, 4850 1 GB, 640 GB WD in pride točno 160EUR manj kot enake komponente pri sestavi.si, pri elektronika.si nekaj evrov manj, ampak bistvena razlika je ne glede na o s katero slo trgovino primerjaš. Našteto je tam samo 510EUR!!!. Poštnina pa je glede na kilažo in gre tm od 15EUR do max20EUR, več ne pride, v tem primeruje je bila 19.5. 3 komponente ki ostanejo, DVD-RW, napajalnik in pa ohišje so pa povsod približno enake cene.

Evo tukaj kupim svoj nasledni računalnik, prejšnega sem pa v hoh.de.

gruntfürmich ::

djte mi povedat, če bom jst kupu računalnik v tujini (gledam hoh.de), če mi bodo izdali original račun, takšen za podjetje, da bomo lahko ddv odbili!?
dela tako hoh in druge tuje trgovine?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Leks ::

najbolje da pošlješ mail in vprašaš. Verjetno pa se zna zgoditi, da boš moral plačati polno ceno (z davkom), potem pa
na njihov davčni urad vložiti zahtevo po vračilu davka. Kar pa je dokaj zamudno in potegne za seboj kar nekaj stroškov.

Lonsarg ::

Ja od kar je EU plačaš davek tisti državi, v kateri kupiš, torej v tem primeru Nemčiji. Nemčija pa ni pod istim davčnim uradom kot tvoja firma, ki je pod slovenskim in je potem žal tako, kot je Leks rekel.

kmetek ::

kaj ste vsi navalili na ta i5 750????

Lonsarg ::

Je pa edini intelov novejši procesor, ki se ga da v kombinaciji z poceni matično imeti, pač je najcenejši od elitne linije in je veliko cenejši od naslednjega iz te linije.

kmetek ::

Ja vem, samo recimo meni se niti pod razno ne splača menjati....ker bi dobil za plato+proc+rame zelo malo.....edino za nove kupce ne rečem je bestbuy.....i5 je pravi quad, ni kakor so bili Q6600? Kao 2x2...

Lonsarg ::

Ne mislim da je i5 pravi, ampak moraš vedeti da to če je 2x2 skoraj nič ali nič ne vpliva na hitrost delovanja. En 4 jedrni je enako kot v dvoprocesorski plati 2 2 jedrna, tak da ta agrument "pravi" nima kaj vplivati na to, kaj kupiš.

A mi lahko en pove, kako je s tem če ti trgovina noče garancije uveljavt, ko si pri njih kupil, sam tko informativno.

kmetek ::

Noče sprejeti na servis, ko je še v garanciji? Ja, najprej lepim tonom če ne grožnja :)

jest10 ::

Ja vem, samo recimo meni se niti pod razno ne splača menjati....ker bi dobil za plato+proc+rame zelo malo.....edino za nove kupce ne rečem je bestbuy.....i5 je pravi quad, ni kakor so bili Q6600? Kao 2x2...

In ti si potem kao referanca za ostale?;((

Leks ::

@Azgard
Čeprav obstaja pa neka fora (je ne poznam), ker vem da je moja mama v IKEI kupila na njen s.p. brez davka. V IKEI je plačala zgolj neto ceno,
potem pa davek tukaj v SLO. Je pa bila osebno gor in neke papirje uredila itd. Da bi pa online tole vse uredil pa ne vem.

Trgovina mora sprejeti nazaj izdelek, če so ti ga oni prodali in je še v garanciji. Jaz sem nesel disk nazaj v HOFER in vprašal ali ga moram sam
poslati na ANNI, pa so mi rekli da ne, da to oni uredijo. Lepa gesta.

M-XXXX ::

Lepa gesta.

Popravek- OBVEZNA in ne samo lepa:)

Dr_M ::

dinokomp res ni poceni...
Slucajno sem en random procesor pogledu in razlika je vec kot ocitna.
dino
ceneje.si
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Shegevara ::

dinokomp res je poceni...
Slucajno sem preveril random grafično kartico in razlika je vec kot ocitna
dino
ceneje.si

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Slucajno si random najdu eno redkih stvari, ki je cenejsa, kot drugje.
Vsaka ti cast. >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Leks ::

na Enaa porabiš še 4% kodo za popust in prideš na 196 EUR, za 5 EUR raje dam pri uveljavljeni trgovini več,
kot pri mešetarju, ki vem da je v preteklosti posloval nečedno.

Shegevara ::

ne gre se zato ker je bolj kvalitetnejši

Dr_M je našel celo en artikel ki je dražji kot nekje drugje. Kriza fak! 8-O in verjetno že sedaj povem da jih je še vsaj 10 takih ki so kje cenejši. Kdo se sploh čudi. Tudi ena-a nima vse najceneje in če se je tip sedaj res poboljšal in je na strani zakona mene kot kupca njegova preteklost res ne skrbi.

Dr_M ::

Ce bi sli pregledat cel cenik, je vec kot polovico komponent drazjih, kot drugje, tako da... :)
Ubistvu je edina prednost dinokompa to, da ima dobavljive nekatere komponente, ki se jih drugje pri nas ne da dobit. To je EDINA prednost.
Ce pa gledamo samo cene, pa niti pribljizno ni konkurencen, sploh zaradi porekla.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Shegevara ::

Cene so po vsem večjih in nekaterih manjših trgovinah podobne. Tudi ena-a nima vsega najceneje.

Tvoj argument bi veljal če bi primerjal "dino na črno" in ena-a. Tudi sam bi 10x raje nekaj kupil pri poštenem trgovcu pa četudi je malo dražje. Ampak sedaj primerjaš dve legalni trgovini.

Dr_M ::

Zakaj potem kupovat pri dinotu, ce bi dal za enake komponente enako kot drugje?
Ce on zapre firmo (sicer upam, da se to ne bo zgodilo, ker sem tudi jaz ze tam kupoval), se lahko poslovis od garancije.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Shegevara ::

Če slučajno zapre kar mislim da mu ni treba, neseš na pooblaščeni servis, ne bi smelo biti problemov, če le imaš original račun.

Jaz sem kupil pri dinokompu (takrat še elektronika) samo 1 stvar . In še to zaradi tega ker je bila nesramno cenejša kot kjerkoli drugje.(in ja, imam račun in garancijski list)
Drugače ga sam niti povoham ne, ne maram pa, če se pljuva po njem po nepotrebnem.

Če je kakšna stvar predraga jo pustiš, če ima pa kaj dosti ceneje kot drugje pa navališ. Baje je sedaj legalen.

Dr_M ::

Nesel bos komponento v AT ali DE?
Ja potem pa ze raje iz tam kupim, pa prisparam se ene 20-30%.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Shegevara ::

Govoriš s takim tonom, kot da je bankrot dinokompa pred vrati in nam bo prav naslednji dan crknila vsa njihova roba, ki jo bo treba vlačit v nemčijo. Tudi katera druga rač. trgovina lahko propade.

Dr_M ::

Seveda lahko propade katerakoli. Jasno, ampak ostale stacune kupujejo o nasih uvoznikov, torej je servis bolj ali manj zagotovljen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Shegevara ::

Saj ti pravim. Za tak scenarij moraš imeti dvojno smolo. Prvič mora elektronika propasti najprej potem se ti pa mora še artikel pokvariti. Če zadaneš takšno dvojno pač pošlješ v Avstrijo. Karkoli več je samo še jamranje.

solatko ::

Dosti naših trgovin je začela robo nabavljat v lastni režiji, verjetno tam kot Dino. Glede garancije je problem pri vseh trgovinah, kadar gredo v stečaj.

Lonsarg ::

Ja je res problem, primimovrste ne dobim jaz izpolnjenga garancijskega lista, samo račun. Torej lahko garanccijo smo pir nih uveljavljam. Dvomim da je pri dinokomp drugače. Tdui ko sem v nemški trgovini hoh.de nabavil sem dobil samo račun, vendar sem se o trgovini prej pozanima, da ni kr ena. ne vi dejansko dobivate ganracijske liste z spletno prodajo? jaz nimam teh izkušenj.

ncc2000 ::

Moj nakup pri Dinu pred 1-im tednom je lepo rodil dobavo, račun in garancijski list.

Lonsarg ::

Artikel je Dino odpru vzel garancijski list, dal štempl gor in ti ga poslal? Moja izkušnja je da internetne trgovine tega ne delajo, ker se jim ne da artiklov odpirat.

ncc2000 ::

Prišla originalno zapakirana roba in notri ni bilo nobene zapisane besede o garanciji na kakšnih originalnih proizvajalčevih obrazcih, če si to mislil.
Priložen garancijski list na njihovem obrazcu z vpisanimi vsemi podatki o dajalcu garancije, pogojih garancije, vezava na račun št., specifikacija robe, štempilka in podpis odgovorne osebe. Poleg tega pa še pravni pouk o vračilu kupljenega.
Tako kot mora biti.

Kaj še nihče ni tam od tu brbljajočih nikoli nič kupil?
Je cilj tele teme brbljanje ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

Lonsarg ::

Aha no torej dobil si garancijski list od štacune, ne pa od proizvajalca, ja torej če propade boš brez garancije, tak je to. ker če recimo pa v Bing Bangu kupiš pa lahko odpreš na blagajni in jim pomoliš garancijski list, ki je znotraj izdelka, da ti ga poštemplajo. Ampak vseeno, jaz pa bi kupil od takih trgovin, ravno zato, ker je malo šans da se pokvari in gre v stečaj hkrati.

Sem jaz hotel kupiti drugače pri demise.si pa lepo naročim, pa mi pošlejo cena je sedaj dražja, ker je prišla nova nabava hehe. Se mi je zasmejalo ja,ker grafičnam karticem cene kar rastejo. Enostavno so imeli nizko ceno samo za raklamo, dajansko, po kateri ti pa potem prodajo pa enako kot na eni drugi strani, ko sem potem kupil.

demise, solo in dinokomp jaz dajem v isti koš:)

solatko ::

Za uveljavljanje garancije, je pomemben račun, s podatki o izdelku, datumom nakupa in to velja kot garancija, če pa uveljavljaš garancijo pri proizvajalcu, pa je važen datum prodaje grosistu, kar pa dobiš v večini firm, ko vneseš s/n izdelka, potem pa pogledaš, koliko garancije daje proizvajalec - torej če kupiš tri leta staro zadevo, ki je dve leti ležala pri trgovcu, garancije proizvajalca po navadi, ni več in imaš samo veliko srečo, če ti pošljejo popravljen ali nov izdelek - nekatere firme prakticirajo tudi to, zaradi reklame.

ncc2000 ::

Ali je že kdo dobil veljavno garancijsko izjavo od PRODAJALCA za opremo, za katero se je kasneje izkazalo, da je garancijski rok krajši kot v garanciji zapisano in v primeru okvare ni mogel uveljavljati pravic, ki sledijo iz garancijskih pogojev?
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna trgovina, dobava, prodaja, DDV, skladiščenje...

Oddelek: Loža
125091 (4224) gazibo
»

Izkušnje z demise.si? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15923640 (10256) Hayabusa
»

gcomputers.net je že kdo kupoval? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15717015 (6888) Janac
»

Izkušnje z elektronika.si (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30325700 (14020) mirkuma
»

Nakupovanje v DinoDj (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24420933 (9396) ponky

Več podobnih tem