» »

HD / blue ray filmi preko računalnika

HD / blue ray filmi preko računalnika

secerko ::

Pozdravljeni,

razjasnil bi par vprašanj ki se mi porajajo ob navedeni temi. Ker sem vedno zelel multimedisjki računalnik ki bo na enem mestu sposoben predvajati vse možne oblike digitalnih vsebin v čimbolj kvalitetni obliki, se mi je doma nabralo veliko komponent, ki jih sedaj bolj ali manj uspešno povezujem v skupek.

Zvok mi procesira x fi fatality preko analognih izhodov na receiver, ta del je poštiman. Imam pa nekaj zmedenih vprašanj okoli slike v visoki resoluciji. Trenutno sta v računalniku 2x x1950 gt 512mb grafični kartici.

a) Grafični x1950gt (sapphire 512mb model) naj bi bili sposobni predvajati polno hd / blue ray video vsebino preko dvi izhodov . Ali pa se morda motim in novejše kartice visoko ločljivostno vsebino procesirajo bolje (razen razbremenitve glavnega procesorja) ?

b)Priključene ima 3 lcd monitorje in lcd hd ready tv starejšega datuma. Monitorji so 2x 226bw in t240hd. Filme predvajam v cyberlinku oziroma v gom palyerju.
Na monitorjih nižje končne resolucije, predvidevam, bo player izpustil nekatere detajle, medtem ko jih bo ob prenosu na full hd t204 prikazal v celoti ? ali pa se sistem prilagodi najslabsemu monitorju v verigi(lcd tvju)? Ali taksno premetavanje med zasloni pomeni kako izgubo oz ali ob gledanju hd vsebin vključim le zaslon na katerem zelim vsebino gledati da bo izkoristek visoke ločljivosti najboljši?

c)Lcd tv je starejši Samsungov model le32t5 ki podpira vga priklop za računalnik preko dvija pa v navodilih ne podpria računalniškega priklopa. V praksi to pomeni da preko dvija računalniška slika nekoliko migeta. Fonti niso vec tako ostri kot preko vga in potrebno je zmanjšati kontrast da ne bodejo več. Zgleda kot rahlo migotanje ki se ga opazi v bližini zaslona. Če z drugih zaslonov prenesem film v hd tehniki na tv ni več opaziti nobene posebnosti. Kaj bi lahko povzročilo to migotanje v namizju. Zmanjševanje kontrasta ga omili vendar ne odpravi fonti se vedno niso jasni.

Hvala vnarpej za morebitne odgovore. Vprašanj ki sem jih nanizal je za tri teme :)
he who dares - wins!
  • spremenilo: secerko ()

blackbfm ::

Za full hd rabiš dvojedrni procesor.

GrimReaper ::

Ali pa Geforca 8800/Radeona 3000 ali novejšo:
http://www.guru3d.com/article/accelerat...
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

blackbfm ::

Ni se pametno znašat na gpu, ker program lahko hitro zataji, potem ti pa nič ne pomaga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579324 (18653) Dominator
»

Slaba slika na vseh digitalnih TV, dobra na analognih CRT TV

Oddelek: Zvok in slika
247853 (5780) Senitel
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456115 (3288) zavajon
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942118475 (35462) Kovalchuk
»

najboljsi full HDTV (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15713406 (8764) carot

Več podobnih tem