» »

najboljsi full HDTV

najboljsi full HDTV

1
2
3 4

Tomson ::

Seveda so plazme tudi FHD in niso nič dražje od LCDjev z enako resolucijo. Ne bom se spuščal v debato ali je boljši LCD ali Plazma, ker je to odvisno popolnoma od namembnosti panela. Tako čisto zares pa lahko samo rečem da tudi na 1024x768 plazmi izgleda 1080p čudovito. In kot je bilo že ničkolikokrat napisano, razliko 1080p signala med 720p in 1080p panelom boš opazil samo na vsaj 50" panelu in razdalji 2m ali manj. In to je praksa, ne teorija. Priporočam obisk kakšne trgovine in si vse skupaj ogledat v živo. (na žalost pa je neposredno primerjava panelov z istim virom pri nas skoraj neizvedljiva, vsaj po mojih izkušnjah)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

LexLuthor ::

Takole na hitro:

1. Kontrast
Tu so plazme boljše, še posebej pri nizki resolucijah. Zanimivo, da pri HD signalih ni več take razlike. Podatki o dinamičnem kontrastu so brezveze. Važen je edino statični kontrast, torej na enem frejmu, kakšno je razmerje svetlosti med najtemnejšo in najsvtlejšo piko. OLED LCD-ji bodo tu enako dobri kot plazme.

2. Kotna vidljivost
Tudi tu plazma zmaga, slika pri LCD-jih začne malo bledeti pod večjimi koti.

3. Anti-refleks zaslon
Tu so v prednosti LCD-ji, plazme se vse po vrsti bleščijo, ker imajo spredaj stekleno ploščo. Če imaš za hrbtom kako okno, ga boš na plazmi neprestano preklinjal.

4. Brnenje
Plazme rahlo brnijo, LCD-ji ne. Višje kot je nadmorska višine, bolj izrazito je brnenje. Verjetno je nekaj v povezavi z zračnim tlakom.

5. Ločljivost
Mislim, da ni razlike pri full-HD modelih, HD-ready plazme se pri HD sliki ne odrežejo tako dobro.

Ni enotnega odgovora, kateri model je najboljši. Pri LCD-jih so to vsekakor Sony (Bravia) in Sharp (Aquos). Za plazme nisem tako prepričan. Pri trgovcih je nemogoče primerjat, ker so pogoji porazni.

Mislim, da bi se trenutno najbolje izkazala kaka 1080p plazma z antirefleksnim premazom, če obstaja.

Tomson ::

Kaj Samsung ni več v igri pri LCDjih, včasih so imeli namreč Sony/Samsung iste panele? ...

Pri plazmah so po vrstnem redu: Pioneer, Panasonic, LG (nova serija) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Pyr0Beast ::

4. Brnenje
Od kje pa to ?
Mogoče bi edinole imelo veze z kvaliteto napajanja katera se z višino načeloma slabša.

Plazme so tudi energijsko zelo potratne, ene 600 ali 700 wattov se mi zdi, da lepo papcajo.
Temu primeren je tudi užitek gledanja, kateri je tak, kot, da bi gledal v sonce.

Marsikateri flašer naš$#" premnogokateri LCD panel, tudi plazma ni nevemkaj ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tomson ::

600-700W so porabile plazme leta 1999! :)

Danes povprečno porabijo okoli 250W ...

Mogoče so plazme res glasnejše od LCDjev, ampak v praksi se npr. Panasonica ne sliši popolnoma nič, tudi če je zvok izklopljen.

"Marsikateri flašer naš$#" premnogokateri LCD panel, tudi plazma ni nevemkaj .."

--> lahko malo lepše oblikuješ stavek, da bomo vedeli za kaj gre?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Pyr0Beast ::

Tudi 250W ni zanemarljiv podatek ! Pa vzemi, da je stvar brez PFC-ja ...

Flašer - CRT - Flaša
Po kontrastih in barvah so premnogi LCD-ji še daleč nazaj, plazme so sicer boljše, ampak spet ne toliko.

Da bi pa kupoval HDTV samo zato, ker ima HD je pa malenkost noro. Do leta 2k10 se bo standard HD-ja še vsaj 2x zamenjal 3 dopolnil in tako boš lahko z danes (drago) kupljeno škatlo gledal enako sliko, kot na takratnem enakem a 10x cenejšem ekranu ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

trdoreh ::

Kaj pa Kuro?:D

Lp, Jan

Tomson ::

Kuro (sicer najboljše kar obstaja od plazemske tehnologije) je kakšnih 10-20% boljši od npr. Panasonica ki je trenutno bestbuy, sam je pa tudi 100% dražji. Neke računice ni, razen če imaš preveč denarja ... Se ga pa verjetno nobeden ne bi branil, hehe ...

PyroBeast: 250W pa res ne moreš rečt da je blazno potratna zadeva. Tri žarnice v hiši ti pokurijo isto.

HDTV ne kupuješ samo zato ker je HDTV ampak predvsem ker CRTja praktično skoraj ne prodajajo več! :)

Do 2010 bo standard sigurno še bistveno napredoval, do 2012 še bolj, do 2014 še bolj, da ne govorimo o 2020 ko bo UltraVision OledPlazma Deluxe itd ... :) Skratka, če rabiš Tv ga kupi, če ne pa počakaj da se razvoj tehnologij ustavi (verejtno se prej ko slej bo :), za vsak slučaj počakaj potem še 5-let da se res ne bo več razvijalo in potem veselo kupiš najboljše, ki bo seveda blazno poceni.
Malo zares, napredek se ne bo nikoli ustavil, vsako leto bodo zunaj boljši paneli, boljše tehnologije, in čisto vsako leto bodo nove, boljše stvari dražje, itd...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

trdoreh ::

Panasonic 800 = 2270€
Pioneer 5090 = 3000€

Lp, Jan

fiti ::

Pioneer je že ''out of box'' boljši za 10-20 %, potem pa imaš še možnost ISF kalibracije (V 8 generaciji vsi modeli razen 4280 in 5080), ki ta odstotek zagotov še izboljša. Žalostno je pa to, da SLO uvoznik tega ne ponuja...ko sem se ISF kalibracijo zanimal, niso imeli pojma o čem govorim...Na AV Forums je poseben ''thread'', ki je namenjen lastnikom Pioneerja katerekoli generacije, zraven pa še ''start'' nastavitve. Vendar šele ISF res izvleče najboljše iz TV-ja...Upam, da se bo kmalu tudi pri nas našel nekdo, ki bo imel opremo in znal ISF kalibrirati...

Pyr0Beast ::

PyroBeast: 250W pa res ne moreš rečt da je blazno potratna zadeva. Tri žarnice v hiši ti pokurijo isto.
Tolk ne porabijo 3je kompi in 19˝ flaša pri men.
In TV-ji ponavadi gorijo kar nekaj ur na dan.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tomson ::

:) Potem imaš pa zelo varčne računalnike ...

Trenutno, nov, povprečni računalnik namreč porabi 200-300W
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

carot ::

Une KURO scene so malo nateg, ker malo prevec so naredili z reklamo KURO, kao neka revolucija, nekaj izjemnega, toda odvisno kateri model kupis, saj marsikateri, oziroma vecina sploh ni fullHD in se kontrast ima zanic, vsaj po specifikacijah sodec, pozanimajte se malo, ko gledate kak KURO TV, ker je ogromno modelov in te hitro nategnejo.

Pyr0Beast ::

Trenutno, nov, povprečni računalnik namreč porabi 200-300W
Ja, mogoče toliko piše na napajalcu. Dejanska poraba je tam od oka 90W.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

trdoreh ::

Une KURO scene so malo nateg, ker malo prevec so naredili z reklamo KURO, kao neka revolucija, nekaj izjemnega, toda odvisno kateri model kupis, saj marsikateri, oziroma vecina sploh ni fullHD in se kontrast ima zanic, vsaj po specifikacijah sodec, pozanimajte se malo, ko gledate kak KURO TV, ker je ogromno modelov in te hitro nategnejo.

Si kdaj videl Pioneer plazme v dolovanju? Kakšen nateg, o čem govoriš? Maš Kuro HD Ready in Full HD plazme. Prejšnji modeli pa niso del projekta Kuro. Model 5090 je druga generacija Kurota in v specifikacijah Pioneer kontrasta ne navaja več, preveri. Kontrast gor, kontrast dol, če poznaš boljši tv od Pioneer Kuro, bi te prosil, da ga navedeš.

Lp, Jan

p.s. Vsi hvalijo Sony tvje, jaz mislim, da niso vredni prav veliko, tudi nova serija W4000. Barve katastrofalne, zatikanje slike ipd. Samsung 656 je imo boljša rešitev, če LCD. Je pa Samsung najavil nove serije, tudi LED (serija 7 in 8), se splača počakat, če je potreba po LCD. Vsekakor raje Samsung kot Sony, vsaj prišparaš (ampak samo v denarju).

carot ::

recimo ta glup model KURO
http://www.pioneer.co.uk/uk/products/62...

http://www.ceneje.si/pioneer-plazma-tv-... cena je okoli 1800€+
Main Features PDP-428XD
Diagonal Screen Size 42-inch / 106 cm
Screen Technology Plasma
HD-ready Yes
HD Digital Film Direct 24 Yes
Resolution (horizontal x vertical) 1,024 x 768
Contrast Ratio 16,000 : 1

Mislim za ta denar je res katastrofalna resolucija, kontrast ni nic posebnega, torej kje je fora, za 500€ manj dobis najnovejsi 42" samsung 656 ali sonyev W4000, ki je full HD in ima 1x-2x vecrji kontrast.

Tomson ::

Malo pusti tehnične podatke, tudi resolucijo in si oglej tega Pioneerja v živo in ga primerjaj z FHD Sonyem.

Potem pa se razpiši ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

djordjevic ::

Ma ja. Oprosti, ampak vseskozi samo pizdiš, kritiziraš vse, kar ti ostali priporočajo ipd. My advice? Ne kupuj flat zaslona. Ever. Sploh. Očitno niso za takšne perfekcioniste, kot si ti.

frikec() ::

Vsi hvalijo Sony tvje, jaz mislim, da niso vredni prav veliko, tudi nova serija W4000. Barve katastrofalne, zatikanje slike ipd. Samsung 656 je imo boljša rešitev, če LCD. Je pa Samsung najavil nove serije, tudi LED (serija 7 in 8), se splača počakat, če je potreba po LCD. Vsekakor raje Samsung kot Sony, vsaj prišparaš (ampak samo v denarju).


A dej ga no srat. Ne govori na pamet. Ravno barve pri seriji W4000 so tisto kar govori v prid Sony-ju proti Samsungu 656.

trdoreh ::

Itak, da ne govorim na pamet, mogoče ti? Jaz sem ju testiral dodobra in to sm napisal iz tega kar sem dojel. Zdej, če tebi ustreza rdeča od Sonya, tudi prav.

Lp, Jan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trdoreh ()

frikec() ::

Samo dve možnosti sta: ali si res slabo testiral in zadeve nisi ustrezno nastavil ali pa si po naključju dobil slab primerek.

roCkY ::

Janova "paranoja" na Sony rdeče (ki je v seriji 2000 res bila moteča) ima že dolgo brado in nam je vsaj nekaterim dobro poznana. Če mu je rdeče kljub nastavitvam preveč mu je pač je. No sam sem mnenja, da v serijah 3000 W,X in 4000 W to ni več prisotno.

carot pa je zakompliciral na 13 potenco ali pa še malo več. Če mu LCD-ji trenutne generacije zaradi njegovih pogledov/zahtev ne ustrezajo naj pač ne išče idealnega primerka po svojih kriterijih. Ga preprosto ni.
Kot sem že zgoraj napisal se pri vsaki stvari, da še nekaj izboljšat. Cena pa je seveda tista, ki nenazadnje tudi vpliva na implemantacijo določene rešitve...

trdoreh ::

Hehe, ja paranoja gor paranoja dol, samo meni se tej Sonyi še vedno zdijo rdeči. Pri zatikanju slike imam kak pomislek, vrjetno ni bilo vse vredu naštimano (beri: PS3 ni bil posodobljen), sam rdeč odtenek sem opazil vsaj pri treh primerkih (52"), tudi po določenih nastavitvah. Mene ta zadeva (pa čeprav minimalna) še vedno moti. Drugače tv (W4000) ni toliko slab, sam v primerjavi z A656 vsaj po kakovosti slike, mene ni prepričal. Pa črna je pri A656 globja, tu ni dvoma.

Lp, Jan

Koje ::

Glede cene teh dveh modelov:

- http://www.mediamarket.si/index.php?D=3...
SONY KDL-40W4000 Full HD - Mediamarket d.o.o.

- http://www.mediamarket.si/index.php?D=3...
SAMSUNG LE-40A656 Full HD - Mediamarket d.o.o.


A656 je za 160 evrov dražji...

3furious ::

Pioneerjev Kuro Elite PRO-111FD druge generacije naj bi bil najboljši HDTV, cena je temu primerna (5000$)
Citat z HD Guru
With comparable color reproduction to the Panasonic 850, improved noise reduction, slightly better real world energy consumption and the best black level of any plasma tested, the Pioneer Elite PRO-111FD lands at top of the flat panel universe. On the other hand, you’ll pay a premium of $1500 over the highly rated Panasonic TH-50PZ850U. Is it worth it extra dollars? That is up to you to decide.

Zanimiv podatek za carot-a
Static and Motion Resolution measured 1080 lines (per picture height) “static” and 900 lines “motion,” tying the Panasonic’s performance (1080 static; 900 motion) and beating all LCD flat panels tested to date.


edit:
To je najboljši HDTV, za najboljši nakup pa je vedno potreben nek kompromis
In the age of information, ignorance is a choice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3furious ()

cekr ::

Jest ma mojem W3000 ne opazim nobene prevelike rdečine. Je pa res, da me moti nekaj, kar je problem vseh LCD-jev in tudi plazem. Recimo hitro premikanje texsta iz ene na drugo stran oz. od spodaj navzgor in obratno. Lepo se vidi ghosting. To bomo še dolgo čakali, da bo urejeno tako kot pri CRT. Pa naj mi nihče ne govori, da se to ne pojavlja, ker sem imel mnogo sprejemnikov pred očmi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

trdoreh ::

Glej danes so mi dostavili novega Kurota, ko zmontiram bom preveril!:D>:D Sam ne vrjamem, da je ta pojav prisoten na Pioneer plazmah.

Lp, Jan

carot ::

Jest ma mojem W3000 ne opazim nobene prevelike rdečine. Je pa res, da me moti nekaj, kar je problem vseh LCD-jev in tudi plazem. Recimo hitro premikanje texsta iz ene na drugo stran oz. od spodaj navzgor in obratno. Lepo se vidi ghosting. To bomo še dolgo čakali, da bo urejeno tako kot pri CRT. Pa naj mi nihče ne govori, da se to ne pojavlja, ker sem imel mnogo sprejemnikov pred očmi.



Tocno to je problem, ker folk se ne zaveda teh problemov in to je problem plazem in LCD, tako da vprasanje, kateri je boljsi TV. KUROTA sem ze vidu vidu v trgovinah in se mi ni zdel nic posebnega, vcasih celo katastrofalen, pac tak vtis sem jaz dobil, ko sem ga videl v zivo, zato so verjetno krive slabe nastavitve in slab materjal predvajanja, toda ce trgovina ne zna prodajati stvari in zavaja ljudi, potem res ne ves komu verjeti.

Tehnicni podatki so samo teorija, zato treba videti v zivo, toda z dobrim signalom in prikloplejne na pc, ter stestirati razne teste ali igre, itd... Z posebnimi testi se najbolje vidi kvaliteto zaslona, zato so celo posebni blueray diski, ki imajo gor razne demote in ne take kot jih predvajajo v trgovinah, temvec prave tehnoloske demote, ki postajajo nekako standard za merjenje kakovosti zaslonov, saj moramo imeti neke standardne teste, da dobimo standardne priemrjave in realne rezultate.

Jaz nisem prav nic prezahteven in nek perfekcjonist, samo zal bi rad vedel, kaj kupim preden kupim in zal nimam te moznosti, saj videti tv v trgovini brez moznosti testiranja je isto, kot, da nisem vidu nic, torej kot, da bi kupoval neki na pamet na slepo in kupil macko v zaklju za 1500€.

carot ::

Aja, pa sploh mi grejo na zivce uni demoti v trgovinah, ki zavajajo folk, ki prikazejo nerealne izboljsave in primerjave, ze ko sem gledal nek demo prav za kabel, da kaksno razliko kao naredi, ce imas dolocen kabel, kar je absurd, naj pokazejo to razliko v zivo, ce si upajo.

Tomson ::

Zato pa imaš internet, forume in teste, pri katerih sem prepričan izveš dosti več o zaslonu kot v naših trgovinah. In če je dotičen zaslon na večih testih dobro ocenjen in tudi razni forumi govorijo temu v prid, potem je pač dober zaslon. In če ta zaslon vidiš v naših trgovinah na obupnem TV signalu, popolnoma nenastavljenega, še ne pomeni da ni tako dober zaslon kot lahko o njem bereš. Pač ni pravilno nastavljen, in če se malo spoznaš, sam veš, da je OGROMNA razlika med dobro in slabo nastavljenim zaslonom ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

roCkY ::

Premikajoči teksti znajo bit problem. Kje ta nastane?? V to se nisem še nikoli spuščal. PAL signal je interlaced. Torej je že vir problem. Kodiranje in kompresija za IP TV spet poglavje zase.

TV Sony W3000 dela relativno slab upscaling kar se lepo vidi, če nanj priklopim PS3 in mu določim 1080p izhodni signal. Razlika v sliki pri predvajanju povprečnega DVD je precejšnja v korist 1080p napram 576i na HDMI priklopu.

Podobno je SIOL TV veliko boljši prek PC (1080p) kot prek SCART (amino) kjer TV upscala.

Dejstvo je, da v trenutni fazi ni treba iskat dlake v jajcu. Slika iz vč vzrokov ni popolno. Kaj je trenutno na trgu najboljše pa je zelo težko zaključiti. Sam se v glavnem držim načela, da pogledam 5-6 testov iz različnih krajev, mal pregledam forume in izmed TOP3 nekaj nabavim. Če mi je over budget ne kupim nič!

Skratka, če bi čakal na prfekcionizem bi gldal staro dobro črnobelo "jasno". PC pa bi imel na zelenem monokromu in fural Quatro ter Wordstar...

No kakorkol zame je 46" panel terna. Imam problem z migreno. Nastavitve imam dokaj omejene, ker mi sletloba in zelo močen kontrast škoduje. Raje vidim, da črna ni čisto črna in bela ne čisto bela. Zato moj pogled verjetno tudi ni tisto kar si večina želi. A s sliko kakršna je so vsi, ki pridejo mimo zelo zadovoljni. Nihče se tudi ne pritožuje, da bi pekle oči in podobno.

cekr ::

Zanimivo je, da se pri predvajanju preko DVD-jev preko komponentnega vhoda problem ghostinga ne pojavlja. Problem ostaja pri analognem ali digitalnem sprejemu. Tudi pri satelitskem sprejemniku je problem isti. Je pa res, da ga imam priklopljenega preko scarta.
Na splošno sem pa zelo zadovoljen. Edino ne smem gledat letošnjih cen.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

djordjevic ::

Edino ne smem gledat letošnjih cen.

Ne govori. :)

carot ::

Vecina ljudi verjetno sploh ne ve, kaj pomeni ghosting, pa phospour trail, pa motion resolution, static contrast, itd... Vprasanje tudi, ali je LCD monitor boljsi od LCDTV ali ne, vprasanje, kaksno matriko ima en in drugi, kaksna je zares bistvena razlika, ker mi gre na kurac, ko folk samo rece, pac monitor je monitor, je prav narejen za text in take scene, mislim kako je narejen, kaksna je zares razlika, saj to ni noben odgovor.

Tehnologoja LCD se je v zadnjih letih kao izboljsala, torej vprasanje, ali se splaca se malo doplacati in kupiti vecji LCD TV, ker vsi imajo super vidne kote, tako vodoravno, kot navpicno, medtem ko pri monitorih je lih obratno, navpicno gledano so vsi zanic vidni koti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carot ()

trdoreh ::

Vsi LCD tvji imajo slabe vidne kote, Sony še posebej!

cekr ::

Ne pretiravaj. Čisto vredu se vidi tudi s strani. Tudi CRT ne moreš gledat z nevem kakšnega kota, ker ensotavno ne vidiš več.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

trdoreh ::

Dej nehaj ze enkrat zagovarjat ta tvoj tv, vrjamem da da si dal kr neki denarja, samo žal je zadeva za nič, pa če se ti postaviš na ta forum in se razpišeš do onemoglosti. Dal sem skozi ze kr nekaj tvjev in ja, lahko z vso resnostjo povem, da je vidni kot pri Sonyih in tudi pri tvojem tvju za en k, pa to sm se na lastne oči prepričal. CRTje pa tudi ni treba vedno citirat. Nevem, kaj ti je na teh kištah tako všeč, sam lahko ti povem, da imajo nekateri LCDji in plazme vse lastnosti CRT televizorje (tudi črne so primerljive, če ne iste) in še kaj več. Pač moreš se sprijaznit, da je tvoj tv entry level zadeva in da ima dosti pomanjklivosti, pa to ne pravim samo jaz. Dejstvo je tudi to, da je Sony samo marka in je kr nekaj boljših LCD tvjev, sam pač "Sony je Sony", ne?!

roCkY ::

Vidni kot je dejansko "problem" vseh LCD-jev. Tako računalniških monitorjev kot večjih kao TV panelov. Ampak zadeva je v praksi popolnoma nepomembna. No če moraš pred ekran postavit 12+ člansko familijo v istem času je res kriza. V praksi nima veze saj si ekran postaviš tako, da si od sredine ekrana odmaknjen minimalno...

Idealnega LCD-ja in plasme ne bo nikoli. Teli, ki jih imamo pa bodo brez problema in glavobolov zdržali svojo življensko dobo. So popolnoma uporabni v vseh pogledih.

Finance pa so pri elektroniki itak že lep čas znana zgodba. Elektronika je čista poraba denarja in ne naložba. Kdor razmišlja in pričakuje drugače se kepko moti.

trdoreh ::

Poglej, Zadnič sem stal 30 minut v sobi, ki je bila popolnoma zatemnjena, pred Sony tvji. Dovolj je bilo, da sem se premaknil za korak levo oz. desno in slika je izgubila kontrast, barve, skratka ni bila prava. Dajansko sm mogu stat direkt pred tvjem. Meni se to zdi problem, ker pol moreš vedno pazit, da si direkt na sredi tvja, ker že par centimetrov poslabša sliko. Skratka, pred takim tvjem al sediš direkt pravi kot, al pa si prikrajšan za kar nekaj detajlov. Samsung ima to malo bolj pošlihtano (serija A656), vidni kot je malenkost boljši.

Lp, Jan

cekr ::

@Jan999: Umiri živce.
Jest povem o svojem Tv-ju tudi slabosti. Ne bom se pa pritoževal čez nekaj, kar sam ne opazim oz. sploh ni.
Me recimo moti oz. se mi poraja vprašanje, zakaj je drugačna grafika pri digitalnem in analognem sprejemu.

Sony kot Sony je ime do neke mere. V dražjih izdelkih si lahko prepričan, da ne šparajo s kvalitetnim materialom.

Je pa res, kar je nekdo pred leti napisal: da bi bili lahko izdelki(na splošno, ne samo TV-ji) bolj superiorni, glede na to, kakšen material Sony uporablja.

Pa še primer: sem imel skupaj televiziji firm Loewe in Sony. Loewe naj bi bil nek vrh smetane pa nisem pri še enkrat dražjem aparatu videl takšne posebne razlike v kvaliteti. Ne je ni.

Če si pa imel enkrat slabe izkušnje z neko firmo, ti pa ne morem pomagat. Se zgodi. W2000 tudi meni deluje malo rdeče.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

frikec() ::

Jan999, od koder sedaj tipkam, vidim TV pod kotom kakih 75 stopinj. Slika je enaka kot če se postavim predenj (razen, če že slabo vidim).
Saj bi poslikal v dokaz, pa se mi ne ljubi.
Kakorkoli, ne moreš reči, da je TV zanič. V takem primeru je tudi tvoj opevani Kuro zanič, ker si dal še več denarja za fosforjeve sledi in potencialen burn-in.

trdoreh ::

Že na vseh mogočih testih kritizirajo vidni kot teh tvjev, tko da ne vem.
Baje zadnje generacije Pioneerjov burn ina sploh ne poznajo.

Lp, Jan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trdoreh ()

Invictus ::

Še enkrat:

plasme že zdavnaj ne poznajo več burn in-a. Porabijo ravno toliko energije kot enako velik LCD ( pa ne zdaj morit, če lcd porabi 5% manj).

malo si poglejte naslednjo stran, preden filozofirate. Filozofira se na FF, v tehniki tega ni ...

http://www.plasma-lcd-facts.eu/

LP I.

Dami ::


http://www.plasma-lcd-facts.eu/


Mislim, če je tole vse res, potem ne vem zakaj se sploh izdeluje LCDje (razn monitorjev), če so taki šrot...
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tomson ::

Tole je očitno stran sponzorirana od Pioneerja in Panasonica, tako da je za pričakovat takšno superiornost plazem ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

djpiky ::

Par dni nisem bral teme pa vidim da se je zgodilo točno to kar sem predvideval. Gremo se kdo je boljši in kdo ma daljšega. Matr ste tečn z "moj panasonic, moj sony...." Še enkrat ponavljam vsi današnji lcdtv in plazme, ki jih lahko kupimo v trgovini imajo boljše specifikacije in so zmožni predvajat v polni kvaliteti 95% vseh današnjih signalov. Ravno v tem je problem ker so današnji tv prišli tako daleč da jih ne dohajamo s kvalitetnim signalom, oz. že imajo tako dober signal vendar se pojavi največji problem v prenosu toliko količin podatkov. Kar se pa tiče računalnikov in tv, bom pa reku takole. Men dela odlično. Če pa pomeni za vas odlično, da se usedete 25cm vstran od 46" lcd pa vam js ne morem pomagat ker jočete da slika ni čista ipd.

Za 1500€ dobiš odličen lcd tv ali plazmo, za kogar tak tv ni dovolj dober, pa naj ne gleda tv za 1500€ ampak za 4000€ pa fertik. Sam zavedat se morte da je večina vseh težav in problemov v naši psihi, prav tako pa okusi in barve ipd....Drugače pa naj vsak svojega hvali da slučajno nebi zmankal slovenske hinavščine.

Pyr0Beast ::

Tudi CRT ne moreš gledat z nevem kakšnega kota, ker ensotavno ne vidiš več.
A se ti hecaš? 120°+ kot ni dovolj, medtem, ko imajo ostale tehnologije normalno 15° ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

trdoreh ::

No kar se psihe tiče malo dvomim, če bi primerjav vsaj par tvjev med seboj, bi videl da obstajajo ogromne razlike. Sam psiho zagovarjat je itak najbolj enostavno. Torej vidni kot Sonya.


Lp, Jan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trdoreh ()

destiny ::

Uf, jest nikol oz. zelo zelo redko gledam TV pod takim kotom kot je slika 2 in 3. Pa če bi bil še boljši vidni kot ne bi gledal pod takim kotom!

djpiky ::

Nism reku da je za use kriva psiha, je pa zelo veliko. en kokretn primer je recimo da imaš motor in se furaš furaš, pa zamenjaš izpuh pa brni 5x bolj pa recimo da se pelješ 5km/h več, tebi pa se zdi da se pelješ 30km/h več. Ali pri navijanju rač. komponent. Misliš kolk se pozna ko ga naviješ za 200mhz pa se ti zdi da hitreje laufa use, v resnici je pa skor isto.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961177960 (402331) antonija
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334127 (29725) popster
»

Plazma 50" , katera firma?

Oddelek: Kaj kupiti
294285 (2778) roCkY
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117391 (34378) Kovalchuk
»

LCD ali plazma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7733459 (30909) jajcar

Več podobnih tem