» »

nakup preko eBay-ja

nakup preko eBay-ja

1 2
3
»

aljaz33 ::

Hvala za pojasnilo.

Alamar ::

vem da je davek 20% na znesek nakupa, to tudi ni problem . Mislim, da je jasno razvidno, predvsem me zanima potek plačila!
Prvo vprašanje, ki si ga moraš postaviti je, ali sploh imaš dovolj velik dnevni limit na kreditni kartici ali paypalu, da lahko izvršiš tako visoko enkratno izplačilo.

Zion10 ::

Alamar je izjavil:

vem da je davek 20% na znesek nakupa, to tudi ni problem . Mislim, da je jasno razvidno, predvsem me zanima potek plačila!
Prvo vprašanje, ki si ga moraš postaviti je, ali sploh imaš dovolj velik dnevni limit na kreditni kartici ali paypalu, da lahko izvršiš tako visoko enkratno izplačilo.

ja, sem se že premislil, zadeva bi predolgo trajala, ker na banki(vsaj na tej k sem zdej) so take zadeve kr dolgotranje. Je pa dobr da vem za naslednjič.
hvala

mali14 ::

Pred kratkim sem se registriral na e bay. Nisem še zasledil tega, pa me zanima sledeče : estimated delivery, to je čas ki je potreben da pride roba do doma, ali pač ?

sss ::

groba ocena trgovca, da

Nahodni ::

Prosim za hitri izračun, koliko bom plačal, če je zadeva plus poštnina skupaj 75US$, da bom dobil paket od carine v svoje roke?

_commandos_ ::

Nahodni ::

Ne pozna tale link slovenskih specifik: posredovalnine, ležalnine... 4% dajatev pošti na celoto itd.
Gre za rabljeno reč, ki pa jo bodo zagoto na polno ocarinili, ker želijo link od Ebay-a. Koliko bo to, kdo ve morda približno?

Alamar ::

Če bo dostavljeno preko pošte in spada v 22% DDV razred, potem 22% od 75 USD plus stroški pošte. Torej slabih 20 EUR.

Tale tema se lahko zapre, saj imamo osnovno o ebayu
Vse o Ebay-ju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Nahodni ::

Hvala. Morda jo pustiš odprto še toliko, da sporočim, koliko je bilo.

St235 ::

Nahodni je izjavil:

Ne pozna tale link slovenskih specifik: posredovalnine, ležalnine... 4% dajatev pošti na celoto itd.
Gre za rabljeno reč, ki pa jo bodo zagoto na polno ocarinili, ker želijo link od Ebay-a. Koliko bo to, kdo ve morda približno?


O čem točno ti sanjaš? kake 4% pošte pa ne vem še kja?

daj vsak preveri teme, če ne veš za kaj gre.

Plača se DDV in 6-7€ stroškov pošte.

Nahodni ::

Ležalnila ne vem natačno kako se reče, skladiščenje morda, to in posredovalnino so včasih računali. Tudi poštno provizijo. Je pa res to bilo pred nekaj leti.

St235 ::

nekaj leti? 20+?

BC3 ::

ležarina se še vedno računa ampak šele po petnajstih dneh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

St235 ::

poštna provizija pa kot takšna ne obstaja že vsaj 20 let kar naročam. Zato me zanima, če do imeli res kdaj tak preblisk, da so si pobirali procente.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733140 (1928) Nesta

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101076 (45623) Tilen

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19743168 (32559) Tilen

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093909 (70774) Tilen
»

Relacija: Kitajska - Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5014752 (11796) Garibaldi

Več podobnih tem