» »

Lastovka TV - Krim

Lastovka TV - Krim

1 2
3
4

jerry2000 ::

Mene pa zanima po kakšnem priključku to pride? Ok od antene gre verjetno v neko škatljico, kaj pa ven pride? Koaksialec za zemeljsko tv? Ker koaksialce imam razvod po bajti, če je kakšen poseben priključek od pretvornika do STB-ja (rekorderja) pol je pa dr...

Jerry
Jerry and Tom

Vanadium ::

Pomoje gre tako: talar -> modem (zdaj pa odvisno kaki modem, baje je neki thompson sam nevem koliko in kake porte ma) -> TV, računalnik, tel

Veron ::

 Lastovka Krim

Lastovka Krim


Takole je povezano

V-i-p ::

Krimovci imajo Arris modem. Tegale: http://www.spb.tvoe.tv/img/structure/equipment/phn2.jpg
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

jerry2000 ::

Tole shemo napeljave sem videl, samo zanima me ali je to koaksialec klasičen od tiste kretnice do STB ali je kaj drugega.
Jerry and Tom

Veron ::

od antene pa vse do modema in do STBja je kaoksialc, edino od modema dalje ni več kaoksialc

hja montaža bo malo kasneje kot je bilo mišleno, ker ob slabem vremenu ne montirajo lastovk =)

Vanadium ::

kako slabo vreme. Sonce prbija u LJ gor pa še večje :D

Veron ::

krim je bil v oblakih prejšne dni in pri nas (drenov grič) je bilo tudi veliko deževja.

Gaston ::

Zadnje dni je bilo res obupno vreme, močni nalivi, veter ipd.

Ča vam ni težko, bi prosil imetnike Lastovke s Krima da opišejo kako se je kaj obnesla zadeva? Je bilo kaj izpadov linije? Kockanja?

Vnaprej hvala!

Vanadium ::

Sem slisu da dela vredu samo megla ga zna zajebavat

Veron ::

Evo dobil Lastovko, zaenkrat dela BP, upam, da bo tudi tako ostalo. Signal idelanem, moč signala tudi, 33db.
Pohvale Vidiču in njegovem kolegu, profesionalno zmontirala vso zadevo, kable lepo poskrila, prijazna oba, zgovorna, tko da pohvale! :)

V-i-p ::

Odlično, še več takšnih podizvajalcev! Upam, da boš zadovoljen.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Redman ::

Mene pa zanima kakšne so možnosti, da bi lastovko speljal na računalnik in da bi mi delalo vse...

Veron ::

za TV ni problem, rabiš samo DVB-C tv tuner za PC (priporočljivo da sprejme tudi tiste kartice za zakodirane kanale). Za voip pa nevem, sej daš kak analogn telefon pa je.

Vanadium ::

super Veron. Moram danes klicat kaj se dogaja z mojim delovnim nalogom :|

Redman ::

Jst rabim samo možnost gledanja televizije tudi na računalniku če bo panika :)

Veron ::

Jst sm imel tudi namen dokupit dodaten DVB-C STB, vendar šele včeraj opazil, da je glih tisti kanal, katerega bi imel najraje kodiran :(.
Malo sem začel razmišljat, kajti tisti ki so na navadni kabelski dobijo dodatne kartice brezplačno (če samo kartico naroči), tako da bi kupil STB + Conax in od kolega kartico, ampak nevem če bo delal, če dela to tudi na drugih lokacijah, ali so kartice "zaklenjene" na lokacijo?

Redman ::

Hm zdej mi ni čist jasno. Npr. da imam lastovko tv na 1 tv. Je možnost da poleg tega spremljam še na računalniku samo odklenjene programe ali ne? Če je možnost je potrebno kupit samo dvb-c?

Kateri programi so zaklenjeni sploh?

Veron ::

Je možno, če kupiš DVB-C tuner (in brez kartice) lahko spremljaš tiste kanale, ki niso zakodirani. Kodiranih ni velik, so pa glih napačni za moje pojme :(

Vem, da so kodirani: HBO, HBO digital, Pink Plus, HTR1, nek discovery, pa še par takih, uglavnem ~80% je odklenenih

Redman ::

Aha hvala meni je samo važno da mam športne na računalniku, da mi da punca mir in gleda svoje :)

Kako pa se signal razdeli da bi mel en signal za tv en pa za računalnik?

Se razdeli koksialec pred STBjem in gre potem en del v stb, drugi pa v comp?

Veron ::

Da.

Redman ::

Aha super. Hvala Veron!

Pa se signal kej veliko poslabša? Lahko kdo priporoči kako poceni dobro kartico za računalnik? More biti dvb-c če se ne motim...Veron mi lahko poveš tvoj model kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Redman ()

EGV ::

Hvala za pohvale! :)) 8-)

LP,
ELEKTROGRADNJE VIDIC, WWW.EGV.SI

EGV ::

Veron, hvala za pohvale! Upam da bo še naprej tako dobro delovala Lastovka! :)) 8-)

LP
ELEKTROGRADNJE VIDIC, WWW.EGV.SI

Vanadium ::

No če bo vse po sreči bo pa g. Vidič tudi men namontiral talar :D

Veron ::

Uff danes pa je Krim bogi :)
DTV dela več al manj, par kanalov občasno vn vrglo, ampak kmalu za tem se vrnejo.
Net (in telefon) pa komaj da delajo dons, net trenutno sicer glih da dela, vendar okoli 40% packet loss :(

Zgleda je nevihta nardila svoje, upamo, da poštimajo čim prej.

Veron ::

Kolko vidim po logih na routerju, zgleda so to ponoči ob 2h sanirali :)

EGV ::

težave so bile na krimu, upam da so jih odpravili.

lp
ELEKTROGRADNJE VIDIC, WWW.EGV.SI

jerry2000 ::

Če prav razumem lahko vzamem 1 TV in potem nekodirane kanale gledam še na drugem ali na compu, če le imam DVB-C, je to res? Kar težko verjamem. Ker naročnina za drug TV je pa... zame previsoka.
Jerry and Tom

Veron ::

Čisto tako želim napisati še moje izkušnje z Krim AIRom v mescu dni od kar imam.

Overall: zelo zadovolen, predvsem veliko veliko bolše kot siol trio (sploh pa televizija)
Internet dela BP, sicer občasno kaka kratka prekinitev (možno da tud kej delajo oni) uglavnem nič strašnega. Ob neurnju je zadeva tud normalno delala, sicer ko je začel res ornk treskat sem raje izklopil :). Tako, da vsekakor priporočam Lastovko.

Edina zamera, ki gre do UPC (sicer tud pričakovana) je njihov f* marketing. Lahko bi bili malo "boljši" :). Sicer širijo se govorice, da bo septembra neke spremembe, ampak bomo videli kaj bo :) (če kaj bo tudi za nas).

Vanadium ::

Fino fino. Jas sem dal zaenkrat na halt lastovko. Pri nas se je zacelo govort nekaj o telekom optiki tako da bom raje pocakal ce bo kaj iz tega ratalo. Se mi ne mudi, do takrat pa sem preko mobitel unlimited paketa na netu. Ma kdo kake veze pri telekomu? Predvsem ce pozna koga pri nacrtovanju opticnih omrezij?

l.p.

Veron ::

Uff danes pa je Lastovka Krim boga, danes smo imeli že 5 izpadov, verjetno zaradi tega, ker je bil Krim čisto v oblakih. Vendar me skrbi, da ne bo pozimi ob vsaki megli tako stanje :(

V-i-p ::

Veron, kar se mraza tiče, se nimaš kaj bat. Na antenah so nameščeni grelci, tako da pozimi ne bodo zmrznile in motile sprejem. Megla je sicer lahko jeba, ampak koliko si pa oddaljen od Krima?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Veron ::

13km sm oddaljen

V-i-p ::

Veron: super, to ti mora delat kot urca. So ble pa včeraj splošne težave gor, tako da se nič sekirat ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

EGV ::

Težava ni bila zaradi oblakov, ampak zaradi strele. Fantje bodo uredili zadevo kot je treba.

LP
ELEKTROGRADNJE VIDIC, WWW.EGV.SI

Veron ::

hvala za informacije, me je že konkretno zaskrbelo, da bodo sami oblaki predstavljali težavo, ker pozimi je ogromno megle.

K sreči pozimi ni neviht (strele) tako da očitno takih težav kot zadnič ni za pričakovat, če prav razumem?
Sicer pa tudi včeraj ni bilo panike, se pač zgodi kak dan, nimamo kaj proti naravi, ko se razbesni :)
(da ne bo kdo narobe razumel, čisto nič se ne pritožujem, samo informativno sprašujem) :)

Vsekakor zelo zadovolen zaenkrat z delovanjem "trojčka", le upam, da s "novitetam" jeseni ne userjejo TV tako kot siol (od katerega sem prav zaradi tega odšel na telemach) in seveda kak večji paket net bi bil tud super :)

-žiga- ::

Na UPCjevi strani ne najdem nekega pametnega cenika, pa me zanima, koliko je okvirna naročnina za trojčka s štirimi TVji (ali je sploh mogoče imeti štiri, glede na to, da se nahajam nekje v oranžno rdečem območju?).

V-i-p ::

Če dela bp eden, bodo tudi ostali ne glede na to, koliko jih je...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Veron ::

boš pa imel probleme z naročnino, ker ima telemach čudno politiko (oderuško) glede dodatno TV na Lastovki trojčkih Krim, za dodatno TV ti bodo zaračunalni polovično naročnino, tako do 3 TV, 4. tv pa boš moral plačati že kar polno naročnino.

če sešteješ, te bo samo mesečna naročnina prišla krepko veliko. Nevem kaj fora, da ne morejo ponudit še analogne sheme zravn (pač dokler jo oddajajo) ali pa vsaj politiko za dodatne TV enačit z "navadno" kabelsko

-žiga- ::

Hvala obema za hiter odgovor.
Me je skrbelo to, da bo naročnina precej večja zaradi več TVjev.
Imam pa sedaj SiOLov trojček z eno TV, pa kolikor sem jih razumel, naj sploh ne bi bilo mogoče več kot to. Kaj drugega pa po zemlji ne pride do mene, tako da nimam veliko opcij.

Kako pa je s setup boxi? Za vsak TV svojega in vsak stane po ~150 eur?

Veron ::

se dobijo z hdmi izhodom za 80-90eur, brez pa tudi že za 65eur, ampak je drug problem, ker bodo (vsaj tako pravijo) zaklenili večino kanalov do 1.11.2009, tako da bo možno spremljat digitalno TV samo z naročniško kartico (in spet dodatna naročnina, ki je nenormalno višja kot za navadno kabelsko)

-žiga- ::

OK, hvala za info.
Očitno bom težko prišel poceni skozi, če bom hotel imeti več TVjev :/

klemenSLO ::

Pred tednom sem podpisal pogodbo. Včeraj so zmontirali.
Nisem imel kaj dosti časa da bi testiral.
MOntiral je Vidič. FAnta sta bila super.
80 fi krožnik cca 7 km od Krima.
Signal 97 %.
Kar sem na hitro šalatal po kanalih je vse delalo brez zatikanja.
Speedtest.net kaže 2,1 / 0,26
TElefonije še nisem testral.

Je pa baje opcija da namesto settup boxa vzameš kartico ki jo vtakneš v tv. Moj panasonic to podpira (mpeg2), tako da bom verjetno to probal.

Je kdo že upgrejdal FW na settup boxu ?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

klemen91 ::

Mene pa zanima kakšen ping ima tale internet od Lastovke?

V-i-p ::

Precej nizek. Večinoma nižji, kot na kablu.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Gaston ::

Morda kdo ve ali so novi programi ki jih je Telemach s 01/11/2009 vključil v svojo digitalno shemo po novem vidni tudi v shemi Lastovke s Krima?

EGV ::

seveda......
ELEKTROGRADNJE VIDIC, WWW.EGV.SI

Veron ::

a kdo ve, a bojo tud na krimu v bližni prihodnosti kej povečal hitrosti?

Vanadium ::

sem opazil da so pocenili priklop na 190 ojro za lastovko :) bo treba naročit samo za enkrat se neki pri nas okoli optike dogaja tako da bom malo počakal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AIR bo le zaživel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Omrežja in internet
1086189921 (13102) markasaso12
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833434674 (74202) zavajon
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328485 (7494) Topix
»

Lastovka Telemach

Oddelek: Omrežja in internet
81129 (955) klemenSLO
»

Telemach Digitalni Trojčki Lastovka

Oddelek: Omrežja in internet
82208 (1884) kmetovalec

Več podobnih tem