» »

Izkop novega telefonskega priključka

Izkop novega telefonskega priključka

Topix ::

Pozdravljeni !

Imam eno vprašanje, in sicer pred kratkim sem pri Telekomu naročil izkop novega telefonskega priključka ( ker še ga do sedaj nismo imeli ), v prvi pogodbi je pisalo da gre vse brez težav tudi po telefonu so mi tako rekli, sedaj pa sem dobil zaključno pogodbo in so mi ponudili priklop WLL .. Sicer sprva nisem vedel kaj je WLL, kličem na Telekom in mi povedo .. Da na ta priklop jaz nemorem priklopiti Internet, TV-ja .. samo hišni telefon .. Meni se je zgolj šlo za TV in Internet .. Ponudili so mi njihov Mobilni internet .. Ne razumem, za izkop je bilo potrebno 10m oni pa meni pošlejo nekakšen WLL .. ( HOTEL sem ADSL normalni navadni priključek ).. Zanima me kako, je lahko to mogoče, me morda hočejo zavesti ali ni mogoče narediti izkopa ? in kaj je najboljše da naredim ?

Hvala lepa za pomoč, Lep pozdrav , Tomi.

s6c-gEL ::

Imam eno vprašanje, in sicer pred kratkim sem pri Telekomu naročil izkop novega telefonskega priključka ( ker še ga do sedaj nismo imeli )

Kako lahko naročiš izklop, če tega nimaš ?

Za "TV in Internet" moraš biti na svoji parici (nič dvojčkov in podobno sranje), očitno je centrala polna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Topix ::

"izkop" ne "izklop" hehe .. zelo čudno da bi blo polno, živim v vasi, kjer je do 20 hiš.. Samo po pogodbah in ko sem klical so mi rekli da se da vse uredit, in da je možno, po 1 mesecu ( zadnji pogodbi) pa dobim možnost WLL .. nevem zakaj so mi pred tem rekli, da je možno ..

Lp

Mitch ::

To so ti oni po telefonu rekli tak "čez prste", da te primamijo. Ko so pa tehniki na terenu preverjali dejansko situacijo je pa stvar zagustla...

Topix ::

Mitch je izjavil:

To so ti oni po telefonu rekli tak "čez prste", da te primamijo. Ko so pa tehniki na terenu preverjali dejansko situacijo je pa stvar zagustla...



Tudi sam tako mislim, takoj so pa mi ponudili mobilni internet .. Ali je možno da dobim, nekako prosto parico ali da mi naredijo al kako to poteka ? naj še dodam, da sem se posvetoval z Amisom , in so mi oni rekli , da ne vidijo problema da nebi mogel do ADSL priklopa ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Topix ()

gregor_m ::

Kakor je meni znano ti mora TS po zakonu zagotovit telefonski priključek, če si ga želiš. To je pomenilo, da so morali včasih napeljati precej dolgo linijo za eno samo hišo, posledično velik strošek. Zato so sedaj pogruntali WLL, da se jim ni potrebno ukvarjati z linijo do hiše.

Včasih je bila opcija (lahko da je še vedno), ko si naročal telefonski priključek, da si označil "želim naročiti tel. priključek za potrebe ADSL storitev" (nekaj podobenga). Če tega ne označiš te lahko priključijo na sisteme, ki se jih ne da nadgradit na ADSL in podobno, kar se je v tvojem primeru zgodilo.

Topix ::

gregor_m je izjavil:

Kakor je meni znano ti mora TS po zakonu zagotovit telefonski priključek, če si ga želiš. To je pomenilo, da so morali včasih napeljati precej dolgo linijo za eno samo hišo, posledično velik strošek. Zato so sedaj pogruntali WLL, da se jim ni potrebno ukvarjati z linijo do hiše.

Včasih je bila opcija (lahko da je še vedno), ko si naročal telefonski priključek, da si označil "želim naročiti tel. priključek za potrebe ADSL storitev" (nekaj podobenga). Če tega ne označiš te lahko priključijo na sisteme, ki se jih ne da nadgradit na ADSL in podobno, kar se je v tvojem primeru zgodilo.



Hvala za obrazložitev ! Sice problem je v tem da nisem imel dobene možnosti označit česa, niso mi dali niti kaj hočem imet , kar samo so mi dodelili WLL .. brez kakeršnega vprašanja ..

Za kopati bi bilo približno 10m , še to ne .. In očitno jim je to problem ..
WLL pa mi ne ponuja, nikakeršne možnosti, kot hišni telefon, niti dobenega paketa nemorem uporabljat nič ..

čuhalev ::

Moral bi označiti, da želiš na tem vodu imeti ADSL ipd. tehnologije.

Topix ::

Nikjer nisem imel opcije za označit, dobil sem 2 pogodbi,

1: Kdo je naročnik itd, nič nisem mogel označevat..
2: pa je bila kar WLL za podpis, nič drugega ..

Sem klical na Telekom, danes in so mi rekli da ni mogoč ADSL, da naj vzamem WLL . ( z WLL si praktično nimam kaj za začet). Sem tudi vprašal zakaj ni mogoč ADSL, mi je gospa samo odgovorila , tako so nam javli..

Ne vrjamem , da si nemorem zgradit eniga telefonskega priključka.

boogie_xlr ::

Če ne dajo bakra, zahtevaj kabelsko, če ne dajo kabelske, zahtevaj optiko, če ne dajo optike, poišči soseda, ki jo ima in je med vama vidna zračna razdalja ter naredita wi-fi link.

Topix ::

boogie_xlr je izjavil:

Če ne dajo bakra, zahtevaj kabelsko, če ne dajo kabelske, zahtevaj optiko, če ne dajo optike, poišči soseda, ki jo ima in je med vama vidna zračna razdalja ter naredita wi-fi link.



haha :) , optike po mojem mnenju še dolgo nebo v našem kraju , glede na to da nemorejo en ADSL priklop naredit .

boogie_xlr ::

Ne vem, kaj je smešnega pri tem. Poišči nekoga, ki ima ADSL trojčka oz dvojčka s tv, narediš wi-fi link, kupiš stb in laufaš tv.

Topix ::

boogie_xlr je izjavil:

Ne vem, kaj je smešnega pri tem. Poišči nekoga, ki ima ADSL trojčka oz dvojčka s tv, narediš wi-fi link, kupiš stb in laufaš tv.


Smešno mi je bilo kako si to povedal :) .. Pri tem pa moram imeti srečo , da bom najdo tako dobriga soseda da bi mi to omogočil

Invictus ::

Topix je izjavil:


Za kopati bi bilo približno 10m , še to ne .. In očitno jim je to problem ..
WLL pa mi ne ponuja, nikakeršne možnosti, kot hišni telefon, niti dobenega paketa nemorem uporabljat nič ..

Zakaj pa ne moreš tistih 10m skopat sam?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Topix ::

Meni ni problem izkopati tistih 10m (čeprav koliko jaz vem je to njihovo delo).

Samo kaj potem lahko naredim ?

boogie_xlr ::

Me veseli, da te moji komentarji tako zabavajo :) Če ti ne dajo nobene fiksne napeljave, potem mislim, da je zate popolna rešitev DVB-T in mobilni internet(WLL).

Topix ::

boogie_xlr je izjavil:

Me veseli, da te moji komentarji tako zabavajo :) Če ti ne dajo nobene fiksne napeljave, potem mislim, da je zate popolna rešitev DVB-T in mobilni internet(WLL).



Tudi mene :), In je možno da mi nemorejo uredit ADSL prikjučka ?

Company ::

Je, če imate staro centralo in vse priključke zasedene. WLL je podobno, kot je bil včasih dvojček...
LP!

Topix ::

Company je izjavil:

Je, če imate staro centralo in vse priključke zasedene. WLL je podobno, kot je bil včasih dvojček...
LP!



Koliko so oni mene seznanili z WLL, nemorem nič drugo uporabljat kot, hišni telefon, na internet in TV lahko pozabim . Lp

gregor_m ::

Kot sem/smo ti že razložili, zadeve si se napačno lotil že na začetku. Ko si klical na telekom bi moral zaprositi za ADSL in nič drugega.

Na klicnem centru grejo večinoma po najkrajši liniji odpora. Ker si omenil telefonski priključek so ti dali pogodbo za točno to, pač telefon. Nobenega potem ne zanima ali je možno imeti tudi internet, ker tega nisi izrecno zahteval.

Torej kakšne opcije imaš:
1. Odjaviš telefonski priključek in daš novo poizvedbo za ADSL. Definitivno bodo bili stroški odjave in nato nove priključitve. Ni pa nujno, da boš sploh lahko imel ADSL, zaradi pomankanja paric na telekomunikacijskem vodu. Tukaj se potem zgodba konča, če ravno nimaš kakšne dobre veze z enim izmed vodilnih pri telekomu.

2. Naročiš instant internet pri najboljšem ponudniku. Za brskat po internetu bo v redu, za ostalo pa malo manj.

3. Najboljša varijanta. Dogovoriš se z enim izmed sosedov, da ti deli WiFi. Ker si bosta verjetno delia del stroškov lahko naročita hitrejši internet.

s6c-gEL ::

Samo pri wifi lahko pozabil na tv, če sosed ni ravno par m stran.

Topix ::

s6c-gEL je izjavil:

Samo pri wifi lahko pozabil na tv, če sosed ni ravno par m stran.



Sosed je kar odaljen približno 100m , tako da res lahko kar pozabim na wi-fi

Frenckie ::

Topix je izjavil:


Sosed je kar odaljen približno 100m , tako da res lahko kar pozabim na wi-fi


100m ni noben problem za WiFi, če nimaš kakih prevelikih ovir na relaciji (imaš vidno relacijo) in seveda, da si s sosedom v dobrih odnosih.
Na obeh straneh se uporabi kak soliden router s snemljivo anteno. Zamenjaš jo s kako boljšo usmerjeno zaradi stabilnosti povezave.
Stroške si lahko delita in sosed lahko vzame bolj zmoglivejši internetni paket.
To se je po vaseh nekdaj kar veliko uporabljalo.

čuhalev ::

Za cirka 120 EUR sem povezal dve lokaciji na razdalji 3 km preko Wifi. Oprema javi, da je bandwidth nekje 40 Mbit, vendar tega še nisem preverjal, in ne oddaja s polno močjo.

Tako, da za 100 metrov ... bi šlo brez problema, sicer pa se na tej razdalji lahko potegne tudi kabel.

Topix ::

gregor_m je izjavil:

Kot sem/smo ti že razložili, zadeve si se napačno lotil že na začetku. Ko si klical na telekom bi moral zaprositi za ADSL in nič drugega.

Na klicnem centru grejo večinoma po najkrajši liniji odpora. Ker si omenil telefonski priključek so ti dali pogodbo za točno to, pač telefon. Nobenega potem ne zanima ali je možno imeti tudi internet, ker tega nisi izrecno zahteval.

Torej kakšne opcije imaš:
1. Odjaviš telefonski priključek in daš novo poizvedbo za ADSL. Definitivno bodo bili stroški odjave in nato nove priključitve. Ni pa nujno, da boš sploh lahko imel ADSL, zaradi pomankanja paric na telekomunikacijskem vodu. Tukaj se potem zgodba konča, če ravno nimaš kakšne dobre veze z enim izmed vodilnih pri telekomu.

2. Naročiš instant internet pri najboljšem ponudniku. Za brskat po internetu bo v redu, za ostalo pa malo manj.

3. Najboljša varijanta. Dogovoriš se z enim izmed sosedov, da ti deli WiFi. Ker si bosta verjetno delia del stroškov lahko naročita hitrejši internet.



Pri pogodbi sem zahteval ADSL, še rekel sem jim, da bi pri njhi vzel siol paket, vendar ni bilo mogoče zaradi prostih mest, jasno sem jih vprašal, če potem lahko grem na drugega operaterja in so mi rekla da lahko. Potem pa je prišla, kar pogodba z WLL. (predvidevam da za ADSL ni prostora). Včeraj sem šel za bližnji telekom (Ptuj) in preklical pogodbo, sami so mi povedali da se WLL prikjuček, nesplača montirat,ker je nekakšna antena na strehi za boljši signal, prek katere lahko imam brezžičen hišni telefon.
Glede WI-FI/ja, se mi skoraj ne splača, saj bližnji sosed skoraj nič ni doma ( delo na terenu). Zdaj če bi prišlo do kaki napak, predvidavam da bi moral on to urediti doma, saj jaz nebi imel dostopa ali kako to poteka ?

Ker druge možnosti nimam, sem pa tudi gledal na telekomu za mobilni internet in sicer :http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Pa me zanima kakšen se vam zdi, ali se splača ? Hvala lepa vsem za čas,in pomoč !
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Topix ()

s6c-gEL ::

Od kod si ?
Ponekod najdeš razne manjše ispje, ki uporabljajo kaj podobnega http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora... .

100m je za wifi z usmerjeno anteno mala malca, le na tv bi jaz pozabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Topix ::

s6c-gEL je izjavil:

Od kod si ?
Ponekod najdeš razne manjše ispje, ki uporabljajo kaj podobnega http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora... .

100m je za wifi z usmerjeno anteno mala malca, le na tv bi jaz pozabil.


Prihajam iz Vidma pri Ptuju . Saj ta lastovka je vse vredi in prav, samo nekako mi internet ni najbolj všeč glede na hitrost.

Topix ::

Imam pa še eno vprašanje, in sicer, mogoče kdo ve, kako je kaj z GVO ima kdo kakšne izkušnje z njimi, če bi oni lahko kaj uredili ?
http://www.gvo.si/sl/

Han ::

GVO je član Skupine Telekom Slovenije, ki za TELEkom polaga in vzdržuje TK infrastrukturo... Mislim, da oni na lastno pest ne bodo nič uredili.

Topix ::

Han je izjavil:

GVO je član Skupine Telekom Slovenije, ki za TELEkom polaga in vzdržuje TK infrastrukturo... Mislim, da oni na lastno pest ne bodo nič uredili.



hvala lepa za odgovor. Torej bi postopek spet moral it preko Telekoma 8-O:(

ToniT ::

Na Vidmu bi moral delati Ario, razen če si kje v Šturmovcih. Preveri na www.ario.si

Topix ::

ToniT je izjavil:

Na Vidmu bi moral delati Ario, razen če si kje v Šturmovcih. Preveri na www.ario.si


Hvala, ja glih iz Šturmovc sem :)

Topix ::

Kot sem preveril pri Ario, mi tudi ta opcija ni mogoča, kajti nimam signala ne z Boča kot ne iz Pohorja ..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1879562593 (847) MrStein
»

Brezžični internet - brez omejitve prenosa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14335714 (16185) modelno1
»

Zamrznitev telefonske številke

Oddelek: Omrežja in internet
72987 (2723) Mesar
»

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22253882 (42441) Senitel
»

odprava PCM naprave in samostojna parica

Oddelek: Omrežja in internet
142600 (2415) Tomay

Več podobnih tem