» »

DLNA in LG 42LE5500

DLNA in LG 42LE5500

sinalko ::

LP. Povezal sem LG LCD televizor preko DLNA povezave z mojim računalnikom. Uporabljam Nero MediaHome. V programu lepo določim mape, ki jih bom delil. Televizor jih "vidi".

1. Preko USB ključa televizor predvaja MKV datoteke. Preko DLNA ne. Sploh jih TV ne "vidi".
2. Ene AVI (DivX) datoteke predvaja brez problema, ene ne more. Povezava "šteka" in se prekinja.
3. A ni DLNA povezava možnost, da televizor samo "vidi" datoteke. Kaj bo predvajal ali ne pa je odvisno od televizorja?

HVALA.

economist ::

Živjo, mogoče bi lahko poskusil s kakšnim drugim programom npr. Windows media player 11, Twonky ali kaj podoebnega?
Ta TV je certificiran samo za DLNA JPEG, tako da se ne moreš pritožit, če ne deluje. :)

Mislim da DLNA deluje tako, da računalnik prekodira datoteko v format, ki ga TV razume.

Kako se pa drugače obnese ta TV (se zanimam za nakup)?

Bellzmet ::

Hm kako je sedaj s temle DLNA. Se da gledat HD 1080p preko tega ali je še vedno potreben HDMI kabel za povezavo PC - TV?

lp

sinalko ::

Glede televizorja. Nimam kaj pripomnit. Preizkušeno delujejo in brez zatikanja, naslednji formati: AVI, MP4, MKV (720p, 1080p), MP3. Tudi podnapise predvaja brez problema. Slika je za moje pojme odlična z veliko nastavitvami, tako da si jo nastaviš po svoji želji. Edino kar me je motilo, da ni analogne izhoda za zvočnike.

Bellzmet ::

Se pravi preko Nero MediaHome samo z LAN kablom (preko routerja povezano) in zadeva špila iz PC-ja vse? Ista kvaliteta, vse...?

sinalko ::

Bellzmet je izjavil:

Se pravi preko Nero MediaHome samo z LAN kablom (preko routerja povezano) in zadeva špila iz PC-ja vse? Ista kvaliteta, vse...?


Tisto kaj špila je enaka kvaliteta kot direktno preko recimo USB ključa. Seveda pa preko DLNA oz. lan kabla ne špila vse. Meni recimo ne prepozna MKV datoteke.

Bellzmet ::

Aha no potem izgleda, da je še vedno HDMI boljša izbira.

Pa drugače, praviš TV (slika) je pa v redu? Se resno zanimam, da bi tudi jaz serijo 5500 kupil...

lp

Mendiant ::

tudi sam se zanimam za nakup LG 42LE5500 oz. 42LD751, pa me zanima če kdo ve ali na 42LD751 peko DLNA delujeje mkv format.

Se pravi ce sem prav razumel na 42LE5500 preko DLNA delujejo vsi filmi razen tistih v mkv formatu.

LP, M

McMallar ::

Jaz sem imel enake tezave. Resil sem jih s tem, da sem na PC-ju namestil PS3 Media Server. Ta potem predvaja tudi mkv datoteke.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Mendiant ::

Tv LG 42LE5500 sem za nabavil, preizkusil sem DLNA, kjer nekateri formati datotek delujejo, drugi spet ne. meni predvaja .mkv datoteke, samo se video zatika, je pa 12.1 Mbps, 1920*800 pri 23,976 fps, manjšo resolucijo (720p)mi predvaja.

Zanima me sledeče koliko je viden "ghost efekt" oz. "flickering" oz. netekoče predvajanje video vsebine (Ne vem kako se poimenuje??). Namreč pri meni je po mojem mnenju viden preveč. Predvsem pri kontrastnih prizorih, ponavadi hitrejših. To težavo nekoliko odpravi TruMotion, vendar ne povsem. Ta pojav me moti predvsem ker je viden na obrazu in kadrih v ospredju. Razumem da je tu nekoliko krivo tudi kodiranje (imam navadno DVB-T), vendar se to pojavi tudi v HD formatu (sicer predvajanem preko DLNA)

Zanima me tudi ali je kdo imel poškodovano stiropor embalažo in nenatančno zavit panel, na katerem so zaščitne nalepke skoraj že odpadle. Ob vklopu pa je bil že nastavljen jezik Slovenščina, finska regija in izbrana kabelska TV, ker sumim da je že nekdo nastavljal TV.

Vem da ta vrsta vprašanja (debate) ne spada v ta del foruma, vendar je bilo govora ravno o tem TV-ju

LP, Marko

bauci ::

V zadnjem pol leta sem kupil 4 LCD LG TV in vsi so bili zapakirani v nepoškodovano embalažo (stripor cel, vse vrečke nepoškodovane in vse nalepke prilepljene kot se šika) in ob prvi vključitvi je bilo treba vse nastaviti od začetka. če si imel ob prvi vključitvi že kar koli nastavljeno to pomeni, da je bil TV že v uporabi - lahko, da je bil razstavni model v trgovini ali ša kaj bolj neprijetnega (da ga je že kdo kupil in potem vrnil).

Mendiant ::

Sem zadevo že vrnil, ker sem opazil tudi da so vsi vijaki na hrbtišču oguljeni in opraskani, prav tako so se poznale praske okoli vijakov.Takšnega tv-ja res nisem želel kupiti, sploh za ceno novega ne!!

Tisti, ki je to zakuhal (trgovec, uvoznik, posrednik...) se ni nadejal tako natančnega kupca, saj je bilo na prvi pogled vse OK, sam res ni pošteno da te hočejo takole...

economist ::

Jaz imam enak televizor in večina filmov z USB ne deluje, ker ne najde ustreznega audio kodeka.

DLNA še nisem stestiral, ampak sklepam da potrebuje dober računalnik, da on-the-fly pretvori 1080p film v mpeg-2?4 obliko.

economist ::

Aja pa še nekaj.. je mogoče kdo že pogruntal kako predvajat celotne DVDje? Posamezne VOB fajle se da gledat, samo nekako to ni najboljša rešitev.

McMallar ::

Zgoraj omenjeni PS3 media server to zna.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Bellzmet ::

S sliko ste potem zadovoljni? Tako navaden SD signal kot HD vsebine?

djordjevic ::

Pri PS3 Media Server se da načeloma pri morebitnem zatikanju tudi dodatno prilagoditi streamanja oz. kakovost, da slika lepo teče.
No grave is deep enough to keep us in chains.

gelendr ::

PS3 verzija 1.03 deluje brezhibno poznejše so polne hroščev.

economist ::

Slika xyLE5500 je po testih nekje na sredini, večinoma je ne hvalijo preveč. Ampak kot povprečen uporabnik sem čisto zadovoljen.

Aja pa še nekaj.. Full HD slika ima 5x toliko točk kot SD, pa sploh ni take velike razlike v praksi. Povprečna babica ne bo takoj opazila razlike.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

V bistvu je slika na FullHD pri SD signalu čisto solidna ko enkrat naviješ sharpness do kraja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

economist ::

Aja, pa še da odgovorim na svoje vprašanje od zgoraj:

DVDje se predvaja tako, da poženeš prvo VOB datoteko, ki je dolga cca 20 minut. TV potem ob koncu sam preskoči na naslednjo.

NazgulRR ::

Vprašanje za DLNA xzLE550 serijo:

A predvaja filme/glasbo/slike z NAS diska v omrežju? (ne z računalnika)

Pyr0Beast ::

Treba shekat pa napisat: Slovenija viša davke !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mcesarec ::

dober dan!
pri nas smo kupili (LED LCD TV sprejemnik LG 42LE5500) pa dam js na usb ključ gor film in podnapise. pa podnapisov ne zazna
filme pa glazbo slike pa normalno podpira.... bi mogu kej posebnega naredit,al je ves point v datoteki srt.ki je pač ne zazna??
lp sašo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG 3D SMART TV in nedelujoči podnapisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
529335 (8129) ttommy
»

DTS pri LG 55LM670S

Oddelek: Zvok in slika
82136 (1734) ali3n
»

TV ter racunalnik -> dilema kablovja

Oddelek: Zvok in slika
6644 (482) Ashrack
»

DLNA mreža za TV (PROGRAM)

Oddelek: Programska oprema
83519 (2665) radmannsdorf
»

DLNA na bravii EX500 ne prepozna videa

Oddelek: Zvok in slika
81584 (1154) sulaco

Več podobnih tem