» »

AIR bo le zaživel

AIR bo le zaživel

««
3 / 22
»»

icek ::

Povej malo bolj natančno na katero podporo si klical?
Povezan si še na meljski hrib? Tisto se počasi izklaplja.
Rider of Theli
www.air-tv.net

PaJo ::

Včeraj testiral zadevo pri kolegu, stvar celo lepo deluje, res da imajo še težave ampak zato so testni priključki da se stvari uredijo. Trenutno je 36 kanalov na tv v parih dneh bo stvar narasla preko 70 in koliko sem videl shemo bo kar zanimiva, sploh ker napovedujejo vse discovery kanale in HBO.
Še predvidene cena iz njihovega letaka:
- solo paket: 15€ za tv, 25€ za net (1024/256)
- duo paketi: 37€ za tv in net, 29€ za net in telefon
- trio paket: 39€
- doplačila: 4€/mesec za dodatni sprejemnik (max 3 na 1 naročnino), 4€ za 2048/384, 8€ za 4096/512, 2€ za dodaten telefon
- priključnina od 100 do 150€ pri 12 mesečni vezavi

Kar pogrešam je kakšen 10/1 paket, ostalo je vse v pričakovanih okvirjih. Slika je kar ok videt, je pa mpeg2 in uporabljajo lasten STB in ima celo 2 ethernet porta od zadaj, vsekakor možnosti za razširitev so.
Modem za internet je kar navadna Motorola, ki jo drugače uporabljajo kabelski operaterji. Vežejo pa se vse naprave na koaksialni kabel, razen telefon in mreža se seveda vežeta na kabelski modem.
To tako na hitro, uradno pa bodo baje res startali z 1.9., tako da interesenti pišite in si zagotovite priključek čim prej.
Zanimivo bo samo videt koliko bo bazna postaja preživela uporabnikov, ker pingi so za 1x solidni in dokaj stabilni, kaj bo pa povzročilo povečanje uporabnikov pa še ne vem.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

icek ::

Pajo, lahko bolj podrobno opišeš te težave?

Poleg je še 18 radijskih programov. Ethernet porta pa sta trenutno neuporabljena, tako da ne se priklapljat gor, ker nebote nič našli. :)
Rider of Theli
www.air-tv.net

PaJo ::

Težava na katero sem naletel je bila pri avtomatskem iskanju kanalov, zgodilo se je namreč to da ko daš avtomatsko iskanje kanalov potem stari seznam pobriše (ne vem zakaj to dobro, ker bi lahko samo dodalo nove kanale) in potem pri iskanju ni našlo nobenega kanala. Stvar je javljala da ni dostopa ali nekaj takega. Po enim 5 poizkusu, nekaj reseti in ne vem kaj vse je pa stvar pričela delovat in je našlo vse aktivne kanale, mogoče sem zadel ravno kakšno nadgradnjo ali kaj ampak važno je da je stvar nato delovala ok. Videl sem tudi da stvar pri preklopu kanalov prvo malo zakocka, potem pa deluje super (kolega ima signal na približno 70%/90%). Pa pri radijskih kanalih sem ugotovil da se včasih malo zataknejo, preklop na drugega in nazaj pomaga.
Prav tako sem gledal log od kabelskega modema in kar naprej javlja da nekaj ni uspel dobiti od DHCP-ja, zdaj ne vem če to zaredi tega, ker si kolega nastavil fixi ip (na server 2003 mu ni hotelo dodelit ip-ja preko dhcp-ja in je uporabil dodeljen ip katerega je dobil na xp-jih) ali je to zaradi česa drugega. Internet pa drugače kar lepo dela, res pa da pogrešam kakšen večji paket kakor 4Mbit ampak tudi to je za začetek solidno, mogoče bi lahko še kaj naredili pri povečanju upload, vsaj za kakšne poslovne in zahtevne uporabnike bi to prišlo prav.
Kaj več težav pa nisem opazil razen tega da EPG recimo ne dela, videl pa sem da ima STB opcijo za snemanje, samo ni mi jasno kam bo snemal, glede na to da niti USB porta ni, no če boste nagruntali kaj na mrežo pa ne bi bilo slabo :D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Veron ::

cene interneta isto k siol :(
Sm mislu, da bo telesmeh poenotil vse skupaj, torej trio L 12/768 + tv + telefon = 44eur

bakki ::

Povej malo bolj natančno na katero podporo si klical?
Povezan si še na meljski hrib? Tisto se počasi izklaplja.


Začela se je na 02 6202... ne vem več točno.

Torej bo treba anteno obrnit na Pohorje? Kdo, kdaj, kam pokličem,...??


Hvala!

Lp

icek ::

Autoscan vedno pobriše stare programe, manual pa jih dodaja. Tako se mi zdi tudi najbolj logično, saj autoscan leti skozi vse kanale in na novo poišče vse TV in radijske programe. Ne vem zakaj ti potem ni našlo vseh programov, ampak po resetu bi ti jih moralo 100%.
Pri preklopu kanala se res včasih zgodi, da pade kaka motnja na sliko, ampak to je res v trenutku preklopa. Ko se stream sinhronizira je OK, to pa traja največ kakšno sekundo.
Okoli DHCP ti težko pomagam, je pa trenutno nastavljeno da avtomatsko dobi IP.
EPGja trenutno ni v sistemu. Še tudi pride.

bakki, bom malo preveril, kaj se dogaja.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Tiber ::

Torej glede na to, da sem doma na Slivniškem Pohorju in zaenkrat nimam neke druge opcije me zanima ce je to meni omogoceno in kam se lahko obrnem glede tega.

V-i-p ::

Vidiš v daljavi kakšen oddajnik in če, iz kod?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tilen ()

Matofast21 ::

Če bo Tv paket 15€ bom kar vzel, sem pa iz okolice Lenarta zračne linije nekje 22km Pohorje se lepo vidi iz strehe.

Tiber ::

Ne vidim nobenega oddajnika in nevem sploh kje je. Zanima me kaksna stran na internetu s podatki ali pa tel. stevilka na koga se naj obrnem za vec informacij.

Pokavec980 ::

Jaz mam tudi podoben problem kot Pajo! Klikno sem, da se mi naj povrnejo tovarniške nastavitve. Potem pa so vsi programi izginili in piše mi da ni signala, tak da mi ne najde nobenega programa pa internet mi ne dela več! Kaj naj zdaj naredim? Se v naprej zahvaljujem za odgovor! Lp

icek ::

Factory default med drugim tudi izklopi napajanje Air transceiverja.
Rider of Theli
www.air-tv.net

TgT ::

Boč že deluje?
Hit'N'Run

icek ::

Boč že deluje?

Ne.
Rider of Theli
www.air-tv.net

icek ::

Evo ponudbo. Zaenkrat še samo iz pohorja. Koga zanima, naj pokliče na spodnjo telefonsko številko.

Rider of Theli
www.air-tv.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icek ()

Veron ::

telemach pa še vedno mečka :(

jebemu m*** baker spet jebe :(

bvcxy ::

Spletna stran je že aktivna:
http://www.ario.net/

Veron ::

v 3pm pa telemach
Pozdravljeni!

Pred koncem leta ne bo v komercialni ponudbi. Predvidoma januarja.

LP
Roman


Upam, da bo telemach kmalu štartal s tem AIRom, verjetno pa sanje, da bo programska shema in cene enake kot na kabelskih sistemih :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

BigMan ::

Končno so tudi mene priklopli. Zdaj imam težave z nastavitvijo WLAN routerja z DD-WRT. Je komu uspelo ? Zraven namreč ni nobenih navodil kakšne IPje bi moral vpisat, kako se povezat na modem itd.

icek ::

Vse je DHCP.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Veron ::

icek, verjetno neveš, zakaj Telemach tako mečka? :(
Zdej na enkrat šele naslednje leto :(

icek ::

Žal ne.
Rider of Theli
www.air-tv.net

BigMan ::

Zdaj sem dobil odgovor od ARIO podpore. Problem je bil ker sem se prvo na modem priklopil z notebookom, ne z routerjem.
Če bo kdo imel podobne težave, njihov odgovor:

Pozdravljeni,

kabelski modem si zapomni MAC naslov naprave, ki je bila nanj prva prikljucena. To pomeni, da je v primeru menjave naprave (npr. namesto racunalnika -> router) treba kabelski modem za 30 sekund izkljuciti iz elektricnega napajanja, ga prizgati nazaj in sele nato nanj prikljuciti novo napravo.

Druga stvar, ki je ob menjavi naprave enako pomembna, pa je ta, da mora 'stara' naprava, ki je prikljucena na modem, najprej vrniti IP naslov DHCP strezniku, saj ga v nasprotnem primeru streznik ne more dodeliti novi napravi.

V primeru, da imate sedaj prikljucen racunalnik, se to uredi tako, da zazenete 'cmd' (oz. command prompt) in vpisete:

ipconfig /release

pocakate 10-15 sekund in izkljucite racunalnik iz modema. Modem nato izkljucite iz napajanja in nanj prikljucite router (kot je zapisano na zacetku tega maila).

V primeru, da boste kdaj zeleli vzpostaviti obratno kombinacijo, pa je treba na routerju za vrnitev IPja poiskati opcijo "DHCP release".

> Zraven nisem dobil nobenih navodil, mogoče ze imate kaj pripravljeno.

Kot ze receno, uporabiti morate dodeljevanje IP naslova preko DHCP protokola (na WAN-u).

Lp,
Ario podpora

bvcxy ::

Koliko je TV programov in kakšna je programska shema?

BigMan ::

Ponudnik je triera.
1. 3sat
2. Adventure one
3. Animal Planet
4. ARD
5. arte
6. Avstrija 1
7. Avstrija 2
8. BBC World
9. Cartoon/TCM
10. CNN
11. Čarli TV
12. Discovery Channel
13. Discovery Civilisation
14. Discovery Science
15. DSF/Adult
16. Duna TV
17. ESPN Classic Sport
18. Euronews
19. Eurosport
20. Explorer
21. Extreme Sports
22. Golica TV
23. Hallmark
24. HBO
25. HBO Comedy
26. History
27. HRT-TV1
28. HRT-TV2
29. Hustler TV
30. Info TV
31. Kabel 1
32. Kanal A
33. Makedonija TV
34. MTV Adria
35. National Geographic
36. Net TV
37. Net XXL
38. Nova TV
39. NTV HAYAT BIH
40. Parlamentarni kanal
41. Pink Plus
42. POP TV
43. PRO 7
44. Prva TV
45. RAI UNO
46. Reality TV
47. RTK 1 Priština
48. RTL
49. RTR Planeta
50. RTS Maribor
51. RTS SAT
52. Sailing Channel
53. SAT 1
54. Satisfaction
55. Slovenija 1
56. Slovenija 2
57. SPORT KLUB
58. Travel Channel
59. TV Crne Gore
60. TV Maribor
61. TV Pika
62. TV1000
63. TV5
64. TVE
65. VH 1
66. Viva
67. VOX
68. ZDF
69. TV3

emsi ::

Je tole že zlaufalo ali se še testira ?
In vse kar potrebuješ je, da vidiš pohorje ?
=

Pesimist ::

Ne da vidis pohorje. Da vidis oddajnik na pohorju, ker ce samo sumo vidis je hujse kot da ga sploh ni. Ker te si tak blizu vendar vseeno tako dalec :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

icek ::

TV Shema je zelo podobna, kot je napisal BigMan. Edini pogoj je res, da vidiš pohorje. Ali Meljski hrib, saj je tudi tam že zagnan nov oddajnik.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Veron ::

me want air (če bi blo Telemach XL trojček enak kot na kabelskih) :)

Thunder wave ::

Mi smo pred približno 10 dnevi dobili storitev air triple play in naenkrat se je včeraj tv slo 1 spremenila v poptv zato sem dal ponovno avtomatsko skeniranje zdaj pa mi ne gre razvrstit programov in so sedaj vsi pomešani. če ima kdo kašno idejo mi naj prosim pove

Ni treba sem že zrihtal. samo modem sem izklopil

Danes so dodali še nekaj program tako da je skupno število sedaj 71 tv programov. BigMan kam si to pisal na kateri naslov , ker ga jaz namreč za podporo nisem našel nikjer samo za info.

Zgodovina sprememb…

icek ::

kraner: točno to.
Včeraj in danes sem urejal novo programsko shemo in je prihajalo do zapletov, ki si jih opisal. Zdaj je vse urejeno, tako da je zdaj 71 TV programov. Vključen je tudi LCN (logic channel numbering), zato so lokacije drugačne. Zdaj bi moralo vse delovat, če kaj ne dela sporoči.
Rider of Theli
www.air-tv.net

ssimon ::

Icek:
kaj veš če se bo stvar v bližnji prihodnosti razširila tudi kaj proti prekmurju.

Sem namreč na hribu in vidim mariborsko pohorje, vendar se bojim, da bo 45 km zračne razdalje pa preveč... :|

icek ::

ssimon, imamo že stranke v okolici Radenc, v MS in celo testnega v Lendavi, tako da ni ravno problem.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Thunder wave ::

icek delno so se številke popravile vendar še vseeno nekaj številk manjka tako da s 18 skoči na 21. Veš slučajno kako bi to rešil. Pri programih hd ng, hustler in satisfaction sc mi napiše da nimam dovoljenja. Veš morebitni odgovor zakaj???

icek ::

keaner: manjkata tudi 6 in 10. Tak vrstni red je določen iz centrale. Vmes so prazni prostori za morebitno dodajanje programov. Tako je to nastavljeno in tako pač dela.
National geographic HD smo danes dodali samo za par ur za test. Zdaj ga več ni v shemi. Verjetno se bo še pojavljal na čase za nekaj ur samo za test in predstavitve. Z Air sprejemnikov pa ga tako ali tako ne moreš gledat, ker ne podpira MPEG4 in HD.
KAj se skriva za Hustler in Satisfaction ti pa verjetno ne rabim razlagat. Ta 2 programa sta zaenkrat še zaklenjena. Za več info poglej ZS.
Rider of Theli
www.air-tv.net

PaJo ::

Kaj zdaj, oktober je tukaj o kakšnem uradnem startu in uradnih cenah pa še nobenega glasu. Torej boste zadevo uradno štartali sli se še kar testira:)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Thunder wave ::

hvala icek

icek ::

PaJo, cene im kontakt imaš nekaj postov nazaj (28. avg 2008, 16:32:18).
Rider of Theli
www.air-tv.net

Thunder wave ::

Icek a slučajno veš kdaj bo stran ario.net narejena do konca?

icek ::

ne
Rider of Theli
www.air-tv.net

sklamp ::

icek delno so se številke popravile vendar še vseeno nekaj številk manjka tako da s 18 skoči na 21. Veš slučajno kako bi to rešil. Pri programih hd ng, hustler in satisfaction sc mi napiše da nimam dovoljenja. Veš morebitni odgovor zakaj???


icek, mene tudi zanima podobno kot je napisal kraner, tudi mene so priključili na Air sistem, vzel sem trojček z dvema TV, ko pa sem včeraj poskeniral programe, sem opazil isto kot kraner. Lahko tudi meni na ZS sporočiš, kako rešiti zadevo?

Kot drugo pa me zanima, ali mogoče veš kaj storiti v primeru, ko se mi daljinec preneha odzivati, in moram programe prestavljati z gumbi na DVB-T sprejemniku?

Hvala za odgovor.
Lp
Saša

icek ::

Lokacije TV programov so takšne, kot so in so določene iz centrale. Ni to nič narobe.

Glede daljinca pa ne vem. Je mogoče crknil??
Rider of Theli
www.air-tv.net

sklamp ::

Ne, saj lokacije me ne motijo, te so ok, vendar me zanima, kako priti do programov, ki so pod ključem, hustler in satisfaction, kot je napisal kraner (za to sem mislil, če bi še meni morda lahko pod ZS poslal).

Ja zdi se mi tako, da z njim ni vse v najlepšem redu, ker drugi daljinec od drugega sprejemnika deluje super, ta drugi pa zafrkava :)

icek ::

sklamp, pokliči na Ario in daj reklamacijo.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Trixi ::

icek
ario bi naj po mojih informacijah dal ven reklamo takoj ko se zmontira še boč.
Kar pa še bo malenkost potrajalo saj so še antene v izdelavi...

icek ::

Trixi pol pa kr na delo :)
Rider of Theli
www.air-tv.net

sklamp ::

Še eno kratko vprašanje. Mislim da sem v tej al pa kakšni podobni temi zasledil, da je bilo govora o Ethernet RJ45 priklopih na DVB-T sprejemniku. Rečeno je bilo, da ta dva priključka še nista aktivna. Zanima me sledeče: bosta v prihodnosti ta dva priključka namenjena zgolj priključitvi sprejemnika na omrežje, ali pa že morda sprejemnik vsebuje modem s čimer bo se dalo v prihodnosti priključit kar PC nanj? Ve kdo kako je s tem?

Lp

icek ::

Ethernet porta sta samo kot opcija ponudniku, če želi izvajat meritve statiskite gledanosti. Nič drugega.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Trixi ::

Trixi pol pa kr na delo :)


Mam že napisano da moram izdelat. Sam veš kako to traja..
««
3 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415228 (2935) markasaso12
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328556 (7565) Topix
»

uTorrent problem na ARIO (počasen prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
52199 (1794) 34054
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930416 (19036) Marko86
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
71729 (1478) PaJo

Več podobnih tem