» »

Lastovka TV - Krim

Lastovka TV - Krim

«
1
2 3 4

Vanadium ::

No da nebomo smetili po AIR temi sem odpru tole. Skratka februarja naj bi bili priklopi. Pokritost naj bi bila sledeča:

Sevalni diagram



Pa tule je še programska shema

Nekaj informacij:

Na Krimu je testno brezžični prenos:
- kabelske TV, dvosmernega interneta in IP telefona
- delovanje sistema bo omejeno na področje približno 20 km od oddajnika Krim.
Morda tudi dlje.
- Edini pogoj za sprejem je optična vidljivost do oddajnika. Veje, drevesa, objekti
so ovira za nemoten sprejem in oddajo.

L.P.
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Veron ::

Super, vendar nevem zakaj je v programski shemi tudi analogna kabelska? Bo tudi analogna na voljo, ker tako bi še raje imel kot "digitalno"

icek ::

Ta programska shema je splošna za UPC. Analognega prenosa v sistemu Air ni.
In kje ti vidiš prednost analogne pred digitalno?
Rider of Theli
www.air-tv.net

Veron ::

Mislm prednost zame (ne na splošno) pač nižja cena analogne, ni dodatnih škatl (setupbox), več tvjev, manj pilotov, pa v analogni programski shemi so vsi kanali kateri se spremla, tako da od tistega razširjenega paketa ni nič posebnega.

icek ::

Analogna TV je žal preteklost. Verjetno se bo še najdlje obdržala v kabelskih sistemih, glede radiodifuzije pa je tako zakon, ki določa izklop analognih oddajnikov do 2012. Digitalne modulacije omogočajo tudi dosti večjo izrabo frekvenčnega prostora, ki še zdaleč ni zastojn.
Digitalna TV je v vseh pogledih boljša od analogne, v prodaji pa so danes tudi TV z dititalnimi demodulatorji.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Vanadium ::

A kdo ve koliko točno te pride priklop na lastovko. Sem malo gledal po njihovi strani pa nič pametnega ni pisalo. Nekje sem zasledil cca 200€ :|

Veron ::

Če klikneš na cenik pa zavihek Lastovka, boš vidu ubijalske cene priključnin...

Vanadium ::

Hvala... mnja to je pač znesek kaki je ampak če veš da pri tebi neu še 10 let optike ali xDSL in bo to edina pametna zadeva pol je pač treba plačat :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Veron ::

jah vem, da bo čez MAX 2-3leta T2 optika, pogodbe so že podpisane.

Sej trenutno imam Siol TRIO ampak internet vsega 1024/256 (vec ne gre), upam, magari da bojo sosedi vzel to, ker tole deljenje 1mbit je katastrofa ;(

Vanadium ::

hehe pri meni kjer živim je pa edina možnost UMTS pa še to deluje bolj tko tko pol mbita večino časa včasih celo 1 mbit zato upam da bom ujel signal od lastovke

Veron ::

me prav zanima kako je zdele stanje AIRa, ker recimo TV signal s krima je trenutno zelo bogi, ogromno moten, kaj pomeni, da je verjetno čisto zasnežen krim oddajnik in tudi air predvidevam, da trenutno ne deluje? :)

icek ::

Iz Pohorja dela BP. Pa je tudi zasneženo. Oddajne antene imajo vgrajene grelce, ki vzdržujejo pozitivno temperaturo v sami anteni. Tako se tudi sneg na anteni hitro stali.
Rider of Theli
www.air-tv.net

V-i-p ::

Točno tako, antene so ogrevane, tako da sneg ali led ne sme biti več problem.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

20sdfj093f ::

A ni tako, da je nekaj kanalov (oziroma menda dosti) v tem Lastovkinem mmds sistemu na voljo kot FTA in jih je moč ujeti brez, da plačuješ UPCju priključnino?

Torej vzameš parabolo, jo obrneš na glavo proti Krimu in s satelitskih FTA receiverjem poiščeš, kaj je na voljo?

LPd

Invictus ::

Kolikor sem jaz slišal, lastovka temelji prav na satelitskem signalu (DVB-S), tako da s sprejemom ne bi smel imeti problemov.

Seveda če UPC ne bo zakodiral programov, ki jih bo lahko samo njihov settop box odklenil ...

LP I.

icek ::

Ne mešat Lastovko in Air. Sta dva različna sistema. Lastovka dela na klasičnem DVB-S sistemu in njen signal je mogoče lovit s standardno opremo.

dpavli, pozabil si na "LNB" - Air transceiver, s katerim lahko loviš signal iz Krima (Air). Parabolo in sprejemnik lahko kupiš kjerkoli, ampak transceiverja pa ne boš dobil nikjer razen pri UPC.
Rider of Theli
www.air-tv.net

V-i-p ::

To drži, s tem da se zdaj ne splača več nabavljat opreme za free ogled, ker bo kmalu celotna shema zaklenjena, torej brez kartice ogled ne bo več mogoč...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Markus55 ::

Ker tudi pri nas ni kabelske TV, tudi sam razmišljam o Lastovki. Na Krimu naj bi testna verzija delovala še vsaj nekaj časa, čeprav bodo šli kmalu v uradne priklope (pač rabijo denar). Zato se zna zgodit, da bodo problemi glede kakovosti signala še vsaj tja do konca leta. Bo pa možno uzeti tudi internet. Kako bo pa to šlo, je pa še vprašanje.

Razmišljam pa o Total TV. Žal mi je samo to, da ne ponujajo interneta. Pa saj je razumljivo, če pa pošiljajo tv signal iz satelita.

V-i-p ::

Markus55: kvasiš neumnosti. Ti sploh veš od kdaj se Krim že testira?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Markus55 ::

Markus55: kvasiš neumnosti. Ti sploh veš od kdaj se Krim že testira?

Čakam vsaj leto in pol na signal iz Krima. Žal Krvavca ne vidim, zato mi ostane samo še Krim. Me pa zelo zanima, s kakšno hitrostjo bo deloval internet. Sem oddaljen od Krima cca. 20km.

icek ::

Air na Krimu je bil testno zagnan lani enkrat aprila/maja.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Vanadium ::

Air kot od ario? ali air kot lastovka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

icek ::

Air kot od ario? ali air kot lastovka?


Ne vem, kaj misliš s tem?

Gremo še enkrat razčistit pojme
Ario - Podjetje v Mariboru, ki trži triple play storitve Air na območju Maribora in kasneje tudi na območju Prekmurja.
Lastovka - Blagova znamka pod katero se tržijo TV storitve iz Krvavca. Gre za sistem DVB-S. Storitve trži Ljubljanski kabel - zdaj UPC.
Air - Blagovna znamka pod se skriva sistem za distribucijo triple play storitev (DVB-T, DOCSIS, IP telefonija). Tehnologijo je razvilo Mariborsko podjetje Globtel, katero tudi prodaja sisteme ponudnikom po celem svetu. Za več informacij si oglejte to stran.

Možno je seveda, da bo UPC ponujal storitve Air pod imenom Lastovka. Tega ne vem, lahko pa pove kdo iz UPC.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Vanadium ::

No zmedel me je malo tale air in sem mislu da ma tudi Ario iz MB na krimu testno oddajnik. Upc bo pa mel Lastovko na krimu če je pa to air pa tako kot si ti rekel bo nekdo iz UPC moral rečt.

EDIT:


13.11.2008

UPC signed purchase contract with Globtel (AIR)

UPC Slovenia, Slovenian CATV operator, signed with Globtel a purchase contract for delivery of additional 2.000 CPE units after 6 month of intensive testing been done on a delivered test system. The testing was focused specially on integration with digital DVB-C TV Head-end and the reliability of the AIR system.


Zgleda da bojo AIR meli

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

icek ::

Ja to na Krimu je Air, verjetno pa bo UPC imenoval Lastovka, ker je to ime že vsedeno v glave ljudi.
In še ena opazka - UPC bo TV ponujal v DVB-C načinu in ne DVB-T. Ario ima DVB-T.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Veron ::

Evo cenik je objavlen, po domače razočaran nad ponudbo...
Cenik Trojčkov

edit: predvsem me moti tako nizek upload, pa glede na to, da je blo govora, da air premore komot simetrične hitrosti, bi lahko vsaj dali normalno 2048/384

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

bvcxy ::

Ponudba je praktično enaka kot po kablu, razen L paket ima dosti nižjo hitrost interneta 4Mbps/512Kbps.
Cene so pa zelo ugodne, če primerjam ponudbo od Ario, razen priključnina je previsoka 190€ (nič ne piše o vezavi?).
Ne vem zakaj ni možno naročiti samo interneta posebej, lahko pa vzameš televizijo kot samostojno storitev.

Vanadium ::

Evo že naročam :Dpa da vidmo če nam bojo priklopili. Se da vzeti samo TV in internet :P

Edit: se neda sam trojček ali net ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

V-i-p ::

Priklop se lahko plača tudi na obroke in sicer 2 krat 95 evrov ali 4 krat po 47,5 evra.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Veron ::

Sem klical, 190eur z vezavo! ;((

Sem pa kar krepko razočaran, predvsem sem pričakoval paket L in nižjo priključnino ali možnost samomontaže. Tako, da mi je praktično brezveze menjat Siol za tale krim, v ceni ni razlike, razlika samo v downloadu in manj kanalov... Če bi ostal L paket tak kot pri kabelski in nižja priključnina bi še vzel, tako da breveze... ;((

klemenSLO ::

Ravno sem klical na informacije. S 1.3. začnejo oddajati iz Krima.

Vanadium ::

Ja jaz sem danes naročilo oddal za priklop. 190€ priključnina??? jebat ga enkratni strošek pač in sem ga pripravljen plačat če bo delovalo. Naj pridejo in spleza na streho pa preveri če je signal :Dpa takoj podpišem pogodbo. Pri nas nažalost nebo še 20 let optike niti xDSL tako, da sem zadovoljen z ponudbo za 10€ več kolikor sedaj plačujem UMTS, ki dela tko tko bom dobil še 100 kanalov. Naj bojo sam še pingi v mejah normale, da bom lahk kako igrco špilal z kolegi.

V-i-p ::

Glede paketov, nič bat. Bodo sigurno prej ali slej tudi hitrejši in nižje cene. Zakaj? Na Krimu je docsis 2.0 in trenutno testni modemi gredo do 60Mb/6Mb in ping (!!!) pod 6ms.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Veron ::

to bi blo super, ampak priključnina je še vedno astronomska :(
sicer sem se pa odločil, da bom menjal ČE prodal oba STBja od siola (vezava pa mi tako ali tako poteče konec meseca).

B146 ::

Ali mogoče kdo ve če bo možno vzeti samo internet brez TV.

Veron ::

Kolega z telemacha je sporočil, da bodo v začetku priključevali samo trojčke oz. lahkot tudi samo tv. Torej sklepam da samo internet pa ni možno naročit.

za vsak slučaj raje pokliči in preveri. mogoče pa vseeno gre?

klemenSLO ::

Na informacijah pravijo da zaenkrat ali paket TV ali pa 3.ček.

Vanadium ::

A kdo ve kok je maksimum uporabnikov na to anteno? Neka omejitev mora bit. Skratka jaz samo še upam, da bo pri men signal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Veron ::

Glede paketov, nič bat. Bodo sigurno prej ali slej tudi hitrejši in nižje cene. Zakaj? Na Krimu je docsis 2.0 in trenutno testni modemi gredo do 60Mb/6Mb in ping (!!!) pod 6ms.

Ne bojimo tega, da sistem ni zmožen prenest takih hitrosti, ampak verjetno je tudi sam oddajnik omejen s pasovno širino in telemachu bo v iteresu čim več userjev, torej bojo hitrosti primerno razdeljene... če že v štartu ne pustijo več kot 4m in uploade so porezal tudi pri manšem paketu

V-i-p ::

Veron: Krim uporabniki so vezani čisto na svoj CMTS, zato takšni paketi po mojem niso zaradi tega.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Veron ::

Upam, da imaš prav :)
Sicer priključnina je zelo visoka, bom videl, če uspem prodat Sageme od siola, bom vzel tale AIR, za začetek pa 2048/256 (upam kasneje na kakšnih 5/1 za isti denar)

Vanadium ::

No en updejt da tema na zastara, kličem na UPC danes pa mi dečva na liniji pove da je oddajnik 360 stopinjski, torej vsi ki vidijo oddajnik majo baje lahko lastovko:D

V-i-p ::

To ni res.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Vanadium ::

Ja tako so meni rekli na UPC tehnični pomoči in sem izrecno vprašal ali je vseeno katero stran oddajnika vidiš :|bomo videli sam nisem v območju tega sevalnega diagrama in če mi bo delovalo pomeni da je 360 stopinjski oddajnik

kekoke ::

To ni res.


in kaj pomenijo barve na tej sliki, bolj konkretno kaj pomeni temno rdeča

edit: sem najdu, http://www.janezrus.com/krim.htm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kekoke ()

Vanadium ::

Barve pomenijo moč signala ki naj bi bil na določenem mestu, rdeče najbolj švoh zeleno pa najmočneje

kekoke ::

to mi je intuicija nekak razložila, na omenjenem linku sem pa prebral da v praksi to pomeni velikost krožnika. Ker prej mi je rdeča v intuiciji nekak "no go" kričala.

Veron ::

nup, rdeča pomeni, da je potrebena že 100cm parabola

edit: evo padla odločitev: naročil paket M (zaenkrat samo osnovni, bom malo videl kako je še s kanali v razšerjenem, ker tam sta samo 2 kanala, ki bi mi bla zanimiva, zato nisem takoj vzel +)

Naročil torej: 2048/256 + telefon + 3x TV = 39eur mesečno + 190eur priključnina
Sem oddaljen 13km od krima, optična viljivost do Krima je. Upam, da ne bom razočaran.
Edino razmišljam, da bi navadno anteno dal kar dol? Ker imamo en nosilec samo na dimnuku in tam je najbolša pozicija za postavit, ker potem bi kar že po obstoječih kablih naprej vezal in bi blo najmanj kablov, vendar očeta skrbijo izpadi.

edina želja: upam, da bo UPC v svojo shemo uključil FOX live in FOX crime, ker tam so hude serije, to je edino kar bom pogrešal ko bom prekinil Siol trio. Upam, da te poteze ne bom ožaloval (Siol > prehod na > UPC)
ps: probal bom prodati siol opremo (sinope modem z wireles v2 - novi, 2x sagem stb, vigortalk voip).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Vanadium ::

Jaz sem isti paket naročil, moram sam ko bo topleje malo na streho it pogledat da vidim kok dobr se krim vidi oziroma bojo že monterji prišli :D za 190€ kar naj pleza gor :))

Veron ::

jaoo sem pogledal na servisne strani siola še enkrat za vsak slučaj, pa vidim, da imam vezavo do 23.3.2009 :(
Malo bo treba še počakat, ker ne mislim plačevat nobenih penalov pa še 190eur priključnine ;(( Tako da v začetku aprila oddal naročilo

ontopic: sam programska shema je tko razdeljena, da je večina kanalov že v osnovni shemi, vendar v razširjeni shemi pa so 3je programi k bi jih želel, vendar +4eur doplačila, potem tud HBO, pa je to še +6eur doplačila, na koncu ko zračunaš pride kar velika vsota... no sej brez hbo bomo preživel, sam FOX crime pa bi mel, je kar vredu kanal (pa če bodo dodali še FOX live)
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AIR bo le zaživel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Omrežja in internet
1086190281 (13462) markasaso12
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435597 (75125) zavajon
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328537 (7546) Topix
»

Lastovka Telemach

Oddelek: Omrežja in internet
81136 (962) klemenSLO
»

Telemach Digitalni Trojčki Lastovka

Oddelek: Omrežja in internet
82213 (1889) kmetovalec

Več podobnih tem