» »

Lastovka TV - Krim

Lastovka TV - Krim

1
2
3 4

enUporabnik ::

http://www.upc.si/televizija/lastovka/

Priključnina na storitev znaša 190 evrov. Priklop opravi pooblaščeni izvajalec, ki namesti vso potrebno opremo in aktivira delovanje Lastovka trojčka. Priključnina na enoto stanovanja je nižja v primeru večstanovanjskega objekta in se izračuna za vsak objekt posebej glede na število priklopov. Lastovka trojček je dostopen objektom, ki so od Krima oddaljeni do 20 km in imajo nanj neoviran pogled. Če niste popolnoma prepričani, ali je pri vas možen priklop Lastovka trojčka, izpolnite spletno naročilo preko "naroči zdaj" gumba ali pa nas pokličite in z veseljem bomo preverili vašo lokacijo.

Zgodovina sprememb…

Veron ::

enUporabnik, kaj točno si želel s tem sporočilom povedat?

Vanadium ::

No da tema ne zamre. Je že kdo priklopljen? Jaz še vedno čakam na UPC :|

Veron ::

Sej je bilo rečeno, da s 1.3. začnejo z "uranimi naročili" in takrat bojo naročila šele začela potekat, torej šele v nasledn tednu pričakuj pogodbo, potem pa počasi monterja.

Vanadium ::

No fajn glih plača bo :D sam kurc sem včer z balkona gledu pa glih od soseda bajta mi zakriva krim. Čeprav fotr pravi da se ga z strehe baje vidi :| bomo vidl naj pridejo pomerit če bojo našli kje signal če ne sem pa pač naprej obsojen na UMTS 8-O

V-i-p ::

Če vidiš Krim iz strehe boš pač sprejemno/oddajno anteno imel na strehi kaj se sekiraš :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Vanadium ::

Moram splezat gor da vidim če se res vidi :D sam mi v tem vremenu ni gor za hodit pa še sneg je gori :Dkar naj monter pride pogledat pa plezat :D

V-i-p ::

Med takim vremenom tudi on ne bo, sploh če je sneg na strehi :D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Veron ::

KATASTROFA! Prvo hitrosti interneta za isto ceno manše, potem priključnina 190eur (nevem kaj majo tok za delat, kako ARIO preživi z 100eur priključnine?!), potem pa še namesto +2eur za dodatno televizijo je +9eur oz. +11eur (če je razširjena shema) doplačilo za dodatno televizijo. ;((

Torej če bi želel Paket M+ dobiš prvo 2048/256 (že tuki so ga posral), potem pa še če želiš imeti 3x TV te pride naročnina za M+ in 3TV = 61eur

edit: aya to so me klicali s telefonske 059188600, kot predstavitev ponudbe, ker sem se že prej zanimal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

amater007 ::

kupi svoj digitalni sprejemnik ali TV ki ima vgrajen DVB-C sprejemnik.

Veron ::

pa sej verjetno to ni tko, da samo uklopiš, verjetno neka kartica, na kateri so shranjeni podatki, kateri programi so nekomu na voljo...
če bi blo tako simpl, bi verjetno vsi kupovali tvje z dvb-c pa priklapljal mnogo-veliko tvjev

Vanadium ::

neki catch je zihr gledeh teh TV sprejemnikov tko da dvomim da samo priklopiš

V-i-p ::

Kako si to razlagate kupiš tak tv pa gledaš? Če kupiš tak tv lahko gledaš brez dodatnega boxa, rabiš pa še vedno LNB anteno, za sprejem signala. Pa še za tiste, ki se čudijo takšni priključnini. Ta hec sploh ni tako poceni, kot mogoče zgleda.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

amater007 ::

Priključek na Lastovko rabiš, mišljeno je za dodatne TV. Gledaš pa lahko vse odprte kanale cca 80.

bvcxy ::

So že uspeli koga priklopit?

pelican ::

Torej moraš "optično" videti oddajnik?! In če imam hišo pod Krimom, se pravi kakšen km zračne razdalje ni možnosti za Lastovko? Vedno sem si predstavljal, da oddajnik oddaja v sferični obliki. Do Krvavca imam pa več kot 20 km zračne razdalje....obsojen na SLO1 in 2 ter nezanesljiv SiOL internet

Vanadium ::

jaz čakam na pogodbo čez par dni bom poklicu na UPC pa prašal kaj se dogaja z mojim naročilom

Vanadium ::

Ok jas sem odpadel. Nisem v dometu signala. Nevem kaj je bluzila una baba, da bo možno in da je važno da vidiš krim. Skratka tisti sevalni diagram na začetku prikazuje kje je možno imet lastovko. Nič bo treba čakat telekom optiko leta 2000 nikoli :))

L.P.

Alexius Heristalski ::

Jaz sem pa včeraj po radiu slišal reklamo za Lastovko trojček. Nekaj v slogu "požagajte drevesa, ki vam ovirajo pogled na Krim, Lastovka trojček is in da house".
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

V-i-p ::

Zadnja meja za priklop je trenutno kakšen kilometer ali dva več kot 20km od Krima.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Vanadium ::

Ja sem slišal reklamo na radio ena oz antena zdaj nevem kater je bil. Sem si mislu sam pri sebi v rit si vtaknite 180 stopinjski oddajnik :D

bsslo ::

Kakšen je pa lahko sprejem televizije in/ali interneta, ko pada snega ali pa dež ?

bvcxy ::

Zaradi neviht in močnega sneženja je v praksi veliko manj motenj kot pri sprejemu signala iz satelita.
Tukaj je nekaj napisano o sprejemu v slabih vremenskih razmerah:
http://forum.sibila.si/viewtopic.php?p=...

Veron ::

Mah tale Telemach se špila norca, +9eur za dodaten TV (oz. +11 če imaš razširjen paket)... pa 190eur priključnine... nevem a zaostajajo par let?

edit: po vrh vsega kar je možno prebrat, očitno AIR tehnologija omogoča velik večje hitristi in nevem zakaj ta f* telemach spet L paket spreminja in manša upload pri M paketu? ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

V-i-p ::

Daj Veron ne klobasaj. Saj pa ni AIR primarno namenjen tistim, ki imajo od kabla do optike na voljo. Je namenjen tistim, ki nimajo možnosti interneta niti telefona in za tako osebo so ti paketi vrh glave, verjemi.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Vanadium ::

Vip se strinjam s tabo samo potem ni neke fore LJ pokrivat pa to ane? Mi ki smo za Krimom torej smer kočevja in nimamo nič od nič, ne optike, ne xDSL ama nula, no sam imam srečo da ujamem umts signal sam je pa antena preobremenjena tko da imam saj nekaj za 29€ na mesec pri mobitelu ampak to ni niti 0.5 mbit zadnje čase. Skratka politika UPC je bolj ko ne zgrešena. Bomo videli če se nas bojo usmilili pa nardil 360 stopinjski oddajnik

V-i-p ::

Kolikor vem, so predeli Ljubljane (Rudnik) kjer ogromno prebivalcev nima ne Telekom ne T2 omrežja. je pa blilo že v prvih dneh podpisanih preko sto pogodb za priklop, tako da očitno le ni tako zgrešeno.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Veron ::

Daj Veron ne klobasaj. Saj pa ni AIR primarno namenjen tistim, ki imajo od kabla do optike na voljo. Je namenjen tistim, ki nimajo možnosti interneta niti telefona in za tako osebo so ti paketi vrh glave, verjemi.

Kaj to pomen, da tisti ki žal nimajo izbire, pa navali narode izkoristt kokr se da?
Jebeš kapitalizem ;(

Alexius Heristalski ::

Kolikor vem, so predeli Ljubljane (Rudnik) kjer ogromno prebivalcev nima ne Telekom ne T2 omrežja. je pa blilo že v prvih dneh podpisanih preko sto pogodb za priklop, tako da očitno le ni tako zgrešeno.

Res je, pa tudi okolica Ljubljane (npr. barjanske vasi) ni v zavidljivem položaju. Sem se lani pogovarjal z enim monterjem in je dejal, da bo šla zadeva za med v ljubljanskem kotlu.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

V-i-p ::

Veron: saj sam veš kako to gre. Predstavljaj si Krim kot ADSL ko smo ga dobili, recimo v prvih mesecih ko je prišel. So bile tudi cene in paketi drugačni kot so sedaj. Ko bo prvi naval mimo, bodo tudi cene padle in se zvišali paketi saj pravim, da testni modemi šibajo kot nori.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Kukius ::

Kakšne so kaj dosedanje izkušnje uporabnikov na Krimu? Delovanje sistema, čas priklopa?

V-i-p ::

Jaz ti lahko toliko povem, da so testni modemi bp brez prekinitve linije po trideset, štirideset dni, tako da menim da dela ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

bvcxy ::

Ali ima kdo informacijo, koliko uporabnikov približno so do zdaj uspeli "priklopiti" na Krim?

Upam da bo bodoči lastnik, ki kupuje UPC Telemach imel posluh za širitev te storitve tudi na druge oddajnike, da se slučajno ne ponovi Amis, ki se je odpovedal AIR-u pred kakima dvema letoma.

Gaston ::

Tudi mene zanima kako se kaj v praksi obnese Lastovka s Krima - predvsem net in TV, tako v lepem kot v deževnem vremenu.

A res ni nikogar ki je pri volji napisat kaj več o tem?

Veron ::

Eto sicer sam tudi oddal naročilo, vendar zaradi prenosa številke bo trajalo nekaj časa... imajo pa skoraj vsi sosedi že naročeno, pravijo da dela zelo stabilno, tudi v dežju (snega žal ni niso mogli "testirat" :P), tudi ob rahli nevihti ni blo vidnih težav z internetom in TVjem. To je tudi mene nekako prepričalo, da menjam siol za telesmeh :)

sprasujem ::

Jaz imam priklopljeno Lastovko tv - krim. Torej kar se tiče tv-ja, zadnjič ob močnem neurju nisem imel signala. Vzhod Ljubljane- oddaljenost cca 20 km.

Veron ::

čudno, mi smo sicer 13km od oddajnika (drenov grič) pa sosedi niso imeli problemov...

jerry2000 ::

Kdo ve zakaj je Krim toliko dražji kot Krvavec, od priklopa naprej? ;-(
Jerry and Tom

Alexius Heristalski ::

Krim je triple play, druga oprema itd.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

JohnyBRAVO ::

Kako pa kaj IP telefonija npr. Skype ali podobno? Trenutno imam sogovornika z instant internetom in pogovor ima tudi po 7sec zamude. Mislim... brez veze. A je z Lastovko kaj bolje? Kakšne so vaše izkušnje?

Veron ::

moralo bi biti bolje, saj so odzivnostni časi do telesmekovih strežnikov veliko velik o nižji kot pri instant internetu (5-10ms)

JohnyBRAVO ::

Ja... ok ampak a kdo to res uporablja... mislm, nebi rad investiral, če ni bolje. To mi trenutno veliko pomeni, ker govorim tudi iz tujine, pa DELAY res pride do izraza. A je kdo ki bi spregovoril z mano par besed npr na Skypeu ali Gmail pogovoru?

Veron ::

sam delay se kaže zaradi visokega ping do oddajnika pri instant internetu, lastovka je ubistvu neke vrste ADSL, pingi do oddajnika so zelo nizko, zato to bo (če imaš trenutno TI instant internet in bi ga menjal za lastovko) dosti bolje, vendar če ima sogovornik še vedno instant internet (ti pa recimo lastovko) pa bo do tega delaya še vedno prihajalo (zaradi sogovornika)

to je 100%

JohnyBRAVO ::

Hvala Veron, bom kar verjel, da je problem v pingu. Res sem pri testiranju hitrosti na instantu opazil visok ping in potem sicer dobro hitrost prenosa, venadr sem upal, da bo šlo, pa ni vredu. Če je pri Lastovki to res toliko bolje in je to pravi vzrok, potem bo tudi Lastovka rešitev. Hvala za tvojo pomoč! LP

V-i-p ::

UPC kabelski internet ima kakšno ms višji ping kot upc internet preko Krima, ki ima tam okoli 6ms.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Vanadium ::

No evo po dolgem času updejt. Sem klicu na UPC in bojo v roku 7 dni poslali montere da preverijo signal. Namreč še bolj stran iz tistega diagrama so ljudje ki jim lastovka dela (res da z 1m+ talarjem ampak to mi je cisto vseeno sam da dela) poročam dalje, ko pridejo. Upam sam, da me kako drevo nebo zjebalo :|. Če priklop uspe bo treba pol bajte razjebat in postavt mrežo in utp v stene :D. Skratka zgleda, da če bo to uspelo gre wrt54g3g, globetroter in umts antena naprodaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Veron ::

kul kul =) pri meni pa bo ta teden montaža :)

Vanadium ::

Super boš javil kak je šlo. Zdej se mi pa malo poraja še eno vprašanje. Kako oni oddajajo tole TV. Ziher kaki multicast. Torej če je multicast je dosti možnosti da bi delovalo tudi preko VLC

Alexius Heristalski ::

Ah, kje. TV je DVB-C (digitalna kabelska).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

icek ::

Potrebuješ DVB-C tuner v PCju. Seveda bodo delovali samo nekodirani programi.
Rider of Theli
www.air-tv.net
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AIR bo le zaživel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Omrežja in internet
1086190370 (13551) markasaso12
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435791 (75319) zavajon
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328556 (7565) Topix
»

Lastovka Telemach

Oddelek: Omrežja in internet
81139 (965) klemenSLO
»

Telemach Digitalni Trojčki Lastovka

Oddelek: Omrežja in internet
82215 (1891) kmetovalec

Več podobnih tem