» »

AIR bo le zaživel

AIR bo le zaživel

««
4 / 22
»»

sklamp ::

icek, a je možno tudi programe premikati in prestavljati po shemi? Poizkusil sem prestaviti Avstrijo 1 in 2, takoj za POP TV pa mi po priloženih navodilih z rumenim in modrim gumbom nič ni uspelo :(

LP
Sašo

icek ::

Vrstni red je trenutno fiksen.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Antihero ::

Trixi: Daj pohiti malo no...lahko ti celo pridem pomagat, samo da bo čimprej!

Se mogoče že ve kdaj bodo priklopili testne uporabnike za Boč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Antihero ()

Oproda ::

Tudi mene zanima kako je kaj z Bočem. Tukaj sem prebral da v prvi polovoci oktobra, samo se še nič kaj ne govori!

mausek ::

@icek

Kaka je zdaj situacija na pohorju? ste porihtali prekmurski sektor tak ko treba al bojo še
spremembe? Da vem, če se mi splača ta tedn montirat :)

LP!

icek ::

valda, da smo.
povej mi kaj si zrihtal pri bohlu?
Rider of Theli
www.air-tv.net

mausek ::

veš da sem zrihtal :D

samo dans mi ga tut neke serete...
zaj zvečer je ping 100ms+ pa tu pa tam je kaki izpad.

pa dans se mi je en pritoževal, mu po 3 dni ni delal en STB (nimate dovoljenja).
Pol pa sn prišo k njemu pa je vse delalo (sn že bil živčn :P )

Se čujemo kaj. lp!

ne_kdo ::

kje pa je kaki cenik, da se vidi kolko ta zadeva stane?

lp

mausek ::

najlažje bo, da pošlješ mail na info@ario.net
pa ti bo naša prijazna Anja poslala vse informacije, ali pa, če si iz maribora, da
se oglasiš na Partizanski 13 (menda je tak naslov).

LP

icek ::

kje pa je kaki cenik, da se vidi kolko ta zadeva stane?

lp


Nekaj postov višje imaš cene.
Rider of Theli
www.air-tv.net

icek ::


pa dans se mi je en pritoževal, mu po 3 dni ni delal en STB (nimate dovoljenja).
Pol pa sn prišo k njemu pa je vse delalo (sn že bil živčn :P )


Pa takih je nekaj ja - se mi zdi da folk ne ve kaj dela.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mausek ::


Pa takih je nekaj ja - se mi zdi da folk ne ve kaj dela.


To tak vem jaz, samo dans ponoči se je pri meni enako zgodilo, ker sem slučajno
polek prižganega TVja zaspal in ko sem se budil sredi noči mi je na POPTVju pisalo ni dovoljenja.
Razn, če vi ne morte spat in šarite po programski shemi ponoči. Sicer meni je vseeno za to, ampak
folk mi guši, te pa ti pač napišem tukaj, da te nena gnjavim po telefonu.

LP!

icek ::

ravno delam na tem :)
Rider of Theli
www.air-tv.net

janezzzz ::

Pri nas smo trije na eni anteni( v bloku).Medtem ko meni deluje kr dobro,razen včasih res piše nimate dovoljenja,so pri sosedu menjali že dva stbja.

mausek ::

nevem, jaz nimam tak slabih izkušenj s STBji, tak, da težko komentiram zgornji post.
nekaj sem jih že zmontiral pa še nobenga nismo dobli v reklamacijo, razen enga, ko nisem ravno ziher,
da je hin.

@icek kaj pa delaš ti tam na programski shemi oz. zakaj prihaja do teh "Nimate dovoljenja"?

LP!

icek ::

To prihaja predvsem takrat, ko se pojavijo motnje v signalu/sprejemu.

Kar nekaj STB, ki sem jih dobil nazaj, kot reklamacija, so mi v redu delovali.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mausek ::

in kake motne so to?
zakaj nastanejo?

lp

icek ::

dosti dejavnikov je lahko.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mausek ::

vem pa tolko ko prej.
no sej ni panike.

lp.

kronik ::

Gosta megla okoli vrha Pohorja je ze eden izmed razlogov za izpad celega sistema :D

icek ::

kronik, megla ni problem. Verjetno je bilo še kaj drugega.
Rider of Theli
www.air-tv.net

kokodix ::

Slišim, da bi naj bilo tole kmalu doesgljivo tud v Lendavi namesto dosedanjega Mmds analognega sistema.
Zanima me kdaj konkretno.

Hvala

mausek ::

Glede na to, da v Lendavi že imamo enga uporabnika, imaš možnost, če "vidiš" pohorje in boš imel krožnik premera 140cm (če se motim bo me icek popravil :D ) pol se boš verjetno že lahko kaj zmenil.

lp.

icek ::

V Lendavi je planirana bazna postaja. Točnih datumov še ne vem.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Thunder wave ::

Icek imam en problem. Pri Ariu so nam vklopili telefon 2številki, 2 liniji. Zanima me kako ga lahko priklopim na Siemens Gigaset SX205 isdn, saj uporablja za povezavo z bazo samo en kabel, pa še ta je zelo širok, medtem ko ima modem 2 telefonski vtičnici za priklop telefona.

icek ::

Huh, tu pa ti težko pomagam. Za opremo za IP telefonijo skrbi Ario sam, zato se boš moral obrniti na njih.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Thunder wave ::

Hvala icek.

BigMan ::

ISDN telefon->no way ;)

mausek ::

Icek imam en problem. Pri Ariu so nam vklopili telefon 2številki, 2 liniji. Zanima me kako ga lahko priklopim na Siemens Gigaset SX205 isdn, saj uporablja za povezavo z bazo samo en kabel, pa še ta je zelo širok, medtem ko ima modem 2 telefonski vtičnici za priklop telefona.


Nebo šlo preko ISDN. Modem ima ATA vmesnik in zato lahko nanj priklopiš le navaden telefon.
Obstaja možnost da si narediš IPBX, daš not kartico z FXO (menda) priklopom in si narediš IP telefonijo po hiši. Na kratko...

LP!

icek ::

mausek: tnx :)
Rider of Theli
www.air-tv.net

mausek ::

nou problem.

Thunder wave ::

Icek imam en problem. Pri Ariu so nam vklopili telefon 2številki, 2 liniji. Zanima me kako ga lahko priklopim na Siemens Gigaset SX205 isdn, saj uporablja za povezavo z bazo samo en kabel, pa še ta je zelo širok, medtem ko ima modem 2 telefonski vtičnici za priklop telefona.


Nebo šlo preko ISDN. Modem ima ATA vmesnik in zato lahko nanj priklopiš le navaden telefon.
Obstaja možnost da si narediš IPBX, daš not kartico z FXO (menda) priklopom in si narediš IP telefonijo po hiši. Na kratko...

LP!


Zanima me kako se to naredi???Ker sem malo pogooglal pa nisem nič pametnega našel.

LP

mausek ::

V gogle napiši Trixbox (to je dejansko Linux distribucija, kjer že imaš narejen IPBX), drugač pa probaj še v google napisat Asterisk. Dalje pa boš verjetno že samo našel dovolj informacij.

lp.

Thunder wave ::

mausek, tnx.

janezzzz ::

Naj vas opozorim..ko pride monter do vas in vam začne montirat ga vprašajte približno koliko vas bo to stalo..,
kajti sam sem naročil dodaten tv sprejemnik,ki mi ga je monter prinesel in priklopil in neboste verjeli zaračunal 80eur..
80eur za kaj? za 20m kabla ki ni vreden nič ,in 15 min dela???

Seveda na začetku nisem nič plačal,pa so vrtali in vlačli kable gor in dol... potem naročim dodaten sprejemnik in
znese montaža kar 80 eur..Nevem kake cenike imate to na ariu ,po nekih točkah..
Ko sem klical na ario so mi rekli da imam pravico sam priklopiti sprejemnik ,ampak prej tega noben ni omenil..

Hvalabogu sem dobil denar nazaj,monter pa je vseskupaj vzel in odnesel...

mausek ::

Ena točka je vredna 0,25EUR. Polaganje in uvlačevanje kabla je vredno 2 točki/meter + kabel, ki je po ceniku. Montaža konektorjev na kabel je 10 točk/konektor + konektor , torej 20 točk za konektor na obeh straneh kabla. Če je slučajno bil vmes še kak preboj se tudi ta zaračuna po ceniku. Mislim da je preboj do 30mm 15 točk, do 60mm pa 25 točk. Tukaj so tudi potni stroški. Posebaj je na ceniku zavedeno kolk točk je vreden priklop dodatnega STB in nastavitev le tega.

In ne govorit, da kabel ni nič vreden. Uporablja se kabel takšen kot treba in ne neki češki kabel, ki res nič ni vreden. Prav tako press f-konektorji.

Vsaka stranka ima pravico do vpogleda v cenik.

Lep pozdrav!

mausek, tnx.


nema problema!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mausek ()

icek ::

odgovor iz prve roke :)
Rider of Theli
www.air-tv.net

mausek ::

Icek kaj sta zmerla včeraj Jožek pa oni Stric, ko je bil z njim, ko sta merla tam v Jurovskem Dolu??

LP!

Thunder wave ::

Mausek zanima me če se da pri ariju priklopit VoIP telefon kot je recimo Siemens Gigaset C455 IP, ker je to trenutno najcenejša opcija. (Vsaj za mene no.)

lp

Zgodovina sprememb…

mausek ::

Mausek zanima me če se da pri ariju priklopit VoIP telefon kot je recimo Siemens Gigaset C455 IP, ker je to trenutno najcenejša opcija. (Vsaj za mene no.)

lp


Žal ne. Le navaden telefon. Modem ima ATA (Analog Telephone Adapter) vmesnik.

Za 30eur dobiš motorolin brezvrvični telefon

LP!

T4dej ::

mausek

samo 80€ za 20 m kabla, brez preboja z dvema konektorjema.....mah ne vem...
Zgleda, da sem zgrešil poklic, ker za ta denar moram jaz delat cel dan ali pa še več...

lp, Tadej

mausek ::

Ja sej verjamem. Samo zarad tega ne moraš krivit Aria, ker nima Ario dirket s tem nič, ker ima "podizvajalce" je to med tabo in podizvajalcem in ne med tabo in Ariem.

LP!

Antihero ::

Mausek

Bom še enkrat vprašal. Mogoče veš kdaj bo začel obratovat oddajnik na Boču?

mausek ::

Upam da v kratkem. Novembra?

LP.

T4dej ::

mausek

To imaš prav, tega pa nikoli nisem trdil. Žal Ario nima svojih monterjev, ima podizvajalce, ti pa seveda to s pridom izkoriščajo...žal..

Thunder wave ::

Nekaj postov nazaj sem se malo nerodno izrazil. Zanima me če je možno priklopit pri Ario VoIp telefon direkt na internet ne preko VoIp vmesnika kot je Thomson modem?

LP

mausek ::

Ne ni možno. Telefonija je preko Inlife-a, kjer pa vemo da SIP nastavitev ne izdajo.

LP!

emsi ::

Pri bratrancu imajo Air (tv+net+tel) in priklopljeni 2 televiziji. Pa se jim je enkrat zgodilo, da je bil na eni televiziji komentar pri Šport klub+ hrvaški oz. srbski, na drugi televiziji pa istočasno slovenski. Kak je kaj s tem ?

Lp
=

icek ::

Sinhronizacijo si lahko na nekaterih programih (med drugim tudi Sportklub+) izbereš s tipko "audio" na pilotu.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Thunder wave ::

Icek, zanima me kdaj na bodo dodelili uporabniška imena?

LP
««
4 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415146 (2853) markasaso12
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328485 (7494) Topix
»

uTorrent problem na ARIO (počasen prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
52187 (1782) 34054
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930309 (18929) Marko86
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
71713 (1462) PaJo

Več podobnih tem