» »

Spletne trgovine, ki se ne držijo dobavnih rokov/zagotovil

Spletne trgovine, ki se ne držijo dobavnih rokov/zagotovil

qrof ::

SOLO.SI

Po telefonskem zagotovilu, da imajo izdelek na zalogi (še celo sarkastični so bili, češ, ja a vam piše na spletni strani da imamo na zalogi? No potem imamo na zalogi), se je izkazalo, da tega nimajo in da je dobavni rok 7-14 dni. Naknadno spremenijo status iz "Na zalogi" na "7-14 dni".

Sklepam lahko naslednje:
1. spletne trgovine bi naredile vse, da vam poberejo vaše naročilo
2. odvisne so od dobaviteljev, ker same nimajo skladišč
3. tudi če po telefonu zagotovijo da imajo, to ni nujno res

Od nas kupcev je odvisno, kako bomo take trgovine kaznovali, najlažje pa je seveda s tem, da se pri njih ne kupi nič in tudi ne priporoča prijateljem, pa čeprav so za kak evro ali dva cenejši.

Dopišite vaše (slabe) izkušnje, me prav zanima, kje naj ne kupujem...

Hvala
Marko Kroflič.

kitewing ::

O Solu je bilo že veliko napisanega in ni potrebe po novi temi.

Pesimist ::

Ja to je tak pri njih. Ko sem jaz naroceval vec komponent je po zagotovitvi da ima vse se izkazalo, da vseeno ni mel ohisja. Pa sem 2x klical da je priznal!

kayz1 ::

Isto pri meni. Na vseh uzdelkih zelene lučke(na zalogi) pa že 3 dni nisem dobil niti potrdila o nakupu.

AapocalypseE ::

Jaz sem pri solo.si kupo do zdaj grafično kartico 8800GTS in procesor E7200. Naročil recimo v ponedeljek in takoj v torek dobil. Nimam slabih izkušenj. :)

SpecialX ::

Isto je pri mimovrste... podaljšujejo dobavni rok v nedogled.

_Prince_ ::

jaz sem pri solo.si narocil hladilnik za proc ter napajalnik..dobil cez 2 dni..zaenkrat vse v redu>:D

SmeskoSnezak ::

A ne bi blo bolje poleg obstoječih tem, ustvarit neko prpopano temo odzgoraj z naslovom "Trgovine na blacklisti" al pa nekaj takega, v kateri bi bile navedene trgovine, s katerimi ima večina ljudi težave? Prvi post v tisti temi bi se pa urejal z novimi informacijami. Če bi se trgovina dejansko pobolšala, pa bi jo dali ven z seznama.
@ Pusti soncu v srce... @

Tilen ::

Ko bi le iskanje uporabil...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SmeskoSnezak ::

Bom začel rajš podnevi pisat, ker se mi zdi, da ponoči že vsi slabo berejo :)) Ja, poznam to temo... sam jaz sn omenil, da bi se prvi! post urejal z seznamom. Lahko se tud ta obstoječa tema uporabi. Pač idejo sn vam dal, če jo bote uporabli, je pa od vas odvisno. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

Zako ::

Kak ste eni nestrprni, počakaj če izdelka ni na zalogi, ali pa sploh ne kupi oz. ga kupi drugje (malo boš več plačal in boš takoj dobil, recimo). Drugače pa ti lahko zagotovim, če boš kupoval pri eni zelo znani firmi v SLO in zelo Veliki, boš videl kake dobavne roke imajo iz 2-3 dni na 2-3 mesece - pa ti povem, da gre za prenosnike Jabolko in Izbriši.

računalnik ali katerakoli druga tehnična stvar ni vroča žemlja ali kruh, katero pečejo za maso ljudi.

LP
Zako je zakon!!!

jest10 ::

Kak ste eni nestrprni, počakaj če izdelka ni na zalogi, ali pa sploh ne kupi oz. ga kupi drugje

Če slučajno ne dojameš bistva...
Če piše da je izdelek na zalogi, potem se pričakuje, da trgovina izdelek ima! Ne pa da potem čakaš 2+ tedna

SpecialX ::

Se strinjam. Zako gre se za to da zavajajo kupce. Običajno gre za produkte, ki so zelo popularni in jih hitro razgrabimo... Trgovine nas nato zavedejo s krajšim dobavnim rokom kot konkurenca, zato da bi kupovali pri njih. Podobno je z malo popularnimi izdelki, ki jih sploh nimajo na zalogi ampak jih kupujejo sproti direktno od dobavitelja. Seveda se o tem, ali ima dobavitelj izdelek na zalogi, pozanimajo šele, ko smo mi izdelek že naročili.

kitewing ::

Se strinjam. Zako gre se za to da zavajajo kupce. Običajno gre za produkte, ki so zelo popularni in jih hitro razgrabimo... Trgovine nas nato zavedejo s krajšim dobavnim rokom kot konkurenca, zato da bi kupovali pri njih. Podobno je z malo popularnimi izdelki, ki jih sploh nimajo na zalogi ampak jih kupujejo sproti direktno od dobavitelja. Seveda se o tem, ali ima dobavitelj izdelek na zalogi, pozanimajo šele, ko smo mi izdelek že naročili.

Mislim, da ni zavajanje ampak je problem drugje. Bistvo spletne trgovine je v tem, da naj ne bi imela svoje zaloge in je vezana na zalogo dobavitelja. Ker pa nekateri dobavitelji (še)ne dajejo informacij o zalogi online, se pač ne da nekaj tisoč izdelkom dnevno spreminjat statusa zaloge. Lahko pa so tudi izjeme...

kitzbrado ::

Mislim, da ni zavajanje ampak je problem drugje.

Kako pa potem razlozis to, da jih klices in ti po telefonu zagotovijo, da je izdelek na zalogi - nato pa na isti izdelek cakas se dva tedna? (se je zgodilo moji punci pri narocilu prenosnika)

kitewing ::

Mislim, da ni zavajanje ampak je problem drugje.

Kako pa potem razlozis to, da jih klices in ti po telefonu zagotovijo, da je izdelek na zalogi - nato pa na isti izdelek cakas se dva tedna? (se je zgodilo moji punci pri narocilu prenosnika)

Sem napisal - Lahko so pa tudi izjeme. Za izjeme se pa ve kdo so.

zombies ::

Isto je pri mimovrste... podaljšujejo dobavni rok v nedogled.


Se strinjam noročil hišni kino dobavni rok 7 dni , še vedno čakam na njega že 14 dni ,dobil sem samo en mail po 7 dneh danes kličem tja se noben ne oglasi, če je to kakšna trgovina...

grex ::

www.cyberport.de
Če je na zalogi, naročiš v ponedeljek, dobiš v sredo ali četrtek - jaz kupil enkrat, prijatelji že večkrat. Poštnina pa ni draga.

Imel sem le problem, ker en izdelek ni bil na zalogi ampak je bil podaljšan v nedogled -- čakal sem 6 dni, namesto običajnih 3 (je pa res, da mi na maile niso odgovorili - če pokličeš, je baje ok).

Kupujte slovensko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

'Na zalogi' piše na strani... ko pa naročiš pa mail da ni na zalogi in treba čakat

Oddelek: Kaj kupiti
191936 (1273) m0LN4r
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116470 (47811) r3dkv1c4
»

Trgovina Agt.si (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531617 (20459) cholt45
»

Trgovina Solo.si

Oddelek: Pomoč in nasveti
394024 (2232) mrbungle
»

Solo.si mi ni nakazal denarja skoraj 2 meseca

Oddelek: Kaj kupiti
314666 (2833) Leks

Več podobnih tem