» »

Sosedov pes

Sosedov pes

«
1
2

lonz ::

Imam vprašanje za pravnike ali nekoga, ki se na to spozna. Živimo v naselju in imamo probleme s sosedovim psom. Zadeva je sledeča:
Sosedov pes je spuščen pri hiši brez ograje in ob cesti, medtem ko imamo mi hišo ograjeno. Velikokrat, ne pa vedno, ko gremo mimo na sprehod z našim psom - vedno na vrvici - se sosedov pes zakadi v našega. Če ne drugega je to za našo mrcino sila neugodno, ker se prihaklana težko brani, spuščat pa je ne mislimo. Da ne omenjam, da včasih našega psa sprehajajo tudi otroci (predstavljajte si, da jih faše kateri od tamalih). Po dolgem času in po pogovoru s sosedom (ki ne kaže nobenega interesa, da bi psa omejil) mi je prekipelo. Nekaj dni nazaj so začele leteti težje besede, kar je zoprno, ker načeloma s sosedi živimo v dobrih odnosih.
Kaj sedaj?
Kregat se ne mislim, ker očitno to ne bo pomagalo. Kdo lahko tu ukrepa? Policija? Lovci? Veterina? Snajper?

Ima kdo podobne izkušnje?
...arrrrrr, shiver me timbers...

jype ::

Če pes pride na cesto, potem ga mora odstraniti konjederec, če ga pokličeš.

lonz ::

Pes preždi večino časa pod stopnicami in prišiba samo ko gremo mimo. A bi bilo to dovolj, če ga posnamemo s kamero in pošljemo, ali mora biti konjederec na licu mesta ob dogodku? Če je temu tako, gre lahko z nami na šetnjo...
...arrrrrr, shiver me timbers...

Invictus ::

Samo v vednost:

Policija posreduje šele ko pride do dogodka (v tvojem primeru, da sosedov pes koga ugrizne). Drugače nima pooblastil narediti karkoli. Tako da policije nima smisla klicat, če ni prišlo do prej omenjenega dogodka. Tu ni pomembno da je pasma potencialno nevarna, ali kaj podobnega.

Po mojem je najboljša varianta, da se s psom spoprijateljiš. Tako boš vsaj vedel, da pes teče k tebi zaradi tega, ker bi se rad malo igral ali crkljal.

LP I.

lonz ::

Ni štos v tem, da bi pes napadal nas; napada našega cucka. Ker pa nista ravno lahko kategornika, jih ne mislim narazen spravlat, ker jih bom še jaz dobil po p****. Do nas (še)ni napadalen in nas sploh ne šljivi, če gremo brez našega psa.
Ni pa luštno gledat, ko pes z belim gleda in renčeče piči prti tebi; pa čeprav na koncu v tvojga psa..

Mislim, nima kej met psa spuščenga, če je le-ta menace to society.
...arrrrrr, shiver me timbers...

djordjevic ::

Invictus: Tole, da policija v tem primeru ne posreduje je bull. Pes mora biti po zakonu zavarovan, kar pomeni, da mora biti na štriku, če pač lastnik nima ograjenega prostora. Če se pes giblje prosto in lastnika ni zraven, lahko komot pokličeš policijo, oni pa nato obiščejo lastnika, ki mu, v primeru, da kaj teži, napiše zajeten plačilni nalog. Verjemi. Sem prijavil eno gospo, ki se šeta s švicarskim ovčarjem in ga pred osnovno šolo, kjer se igrajo otroci meni nič tebi nič spusti. In grem na sprehod s svojo kokeršpanjelko, ki je, jasno, na povodcu, pa se pes zakadi vanjo. Da ne omenjam, da lastnice ni bilo niti približno blizu, torej je pes stekel naprej v park. Nato sem lastnici povedal, naj priveže psa, pa mi je zasikala nazaj, da pes otrokom nič ne naredi in da je prijazen in jadajada. Nakar ji povem, da mora imeti po zakonu psa na povodcu ter da jo lahko zaradi napada prijavim. Pa mi odvrne: kar, so bili že trikrat policisti pri meni. No, pokličem policijo, pridejo k meni in me vprašajo, ali se strinjam, da ji napišejo plačilni nalog. Ker je ženska očitno socialni problem, smo se domenili, naj jo ostro opozorijo. Odslej šeta psa s povodcem in ga po potrebi priveže na kak drog. Torej, policija zaleže, verjemi. Razen če ima sosed po 500 evrov odveč na vsak dogodek. Pri denarju se vse konča.

lonz ::

No, to sem rabil. Hvala!
...arrrrrr, shiver me timbers...

rfmw ::

Mene pa zanima, kako utišati sosedovega psa, ki mi tuli vsako jutro ob 5-7-ih direkt pod oknom. Sosed ma psa 99% časa zaprtega v ograjenem prostoru 7x1m in ta pes pobezljano noro laufa gor in dol ter laja na vso moč. Sosed ne sprehaja tega psa, ga ima očitno le za varnost bajte. Je nemški ovčar. Enkrat mi bo "po nesreči" padla čez ograjo zastruplena klobasa...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

opeter ::

Enkrat mi bo "po nesreči" padla čez ograjo zastruplena klobasa...


Bo sosed priskrbel drugega psa, brez skrbi. Tudi našega psa je eden od naših sosedov zastrupil... tak smo bili vsi žalostni. Babica je bila celo tako jezna, da je preklela tistega soseda. Kot pravijo, ženski jezik je hudič. In glej ga zlomka, res se je nekaj zgodilo s sosedom.

Pozneje sem nabavil novega psa.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

rfmw ::

Ja, sej vem, da klobasa ni prava rešitev. Vendar, kaj storiti? Živali imam rad, sam ta pes je ponorel (zaradi prekletega soseda).
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

imagodei ::

Če pes živi v "nečloveških" razmerah na 7x1m in brez ustreznega gibanja, je to trpinčenje živali. Če ga sosed 99% ne sprehaja, ima kletko gotovo vso posrano, kar ni higiensko, poleg tega pa še dodaja k trpinčenju živali. Kot vem, obstajajo predpisi oz. zakonodaja glede trpinčenja živali.

IANAL sicer. Lahko pa poguglaš
- Hoc est qui sumus -

AndrejS ::

Raje daj sosedu klobaso

rfmw ::

Če pes živi v "nečloveških" razmerah na 7x1m in brez ustreznega gibanja, je to trpinčenje živali. Če ga sosed 99% ne sprehaja, ima kletko gotovo vso posrano, kar ni higiensko, poleg tega pa še dodaja k trpinčenju živali. Kot vem, obstajajo predpisi oz. zakonodaja glede trpinčenja živali.

IANAL sicer. Lahko pa poguglaš



Vse, kar si navedel je res. Sosed s curkom vode enkrat tedensko spere drek iz tega ograjenega prostora na travo, ki je takoj za ograjo. Aja, pes hodi in serje in laja! po trdih betonskih ploščicah, ne na travi, da se razumemo. Trpinčenje jasno da... moje tudi
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

imagodei ::

Sooooo...? Si že našel ustrezen člen v zakonu? Poslikaj psa preko daljšega časovnega obdobja, ko je zaprt v smrdljivi kletki, naredi kak video posnetek, kako sedi v lastnih iztrebkih, kako se ponoči dere, potem pa podaj prijavo.
- Hoc est qui sumus -

opeter ::

Kako pa bo posnel smrad?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Go-ahead ::

Ali je mogoče zlati prinašalec???'

jype ::

Napisal je, da je nemški ovčar.

imagodei ::

opeter> "Kako pa bo posnel smrad?"

Kje pa pravim, naj posname smrad? Posname naj posrano kletko. Smrad je potem posledica iztrebkov, ne? Lahko pa na posnetku da tudi komentar v smislu: "Joj, neznosen smrad se od kletke vali prav do sem."
- Hoc est qui sumus -

BigWhale ::

Ja, najbolj, da se tko zlo slikovito opises.

"Neznosen smrad kot, da bi trohnela trupla, se od kletke vali proti nasi hisi kot gosta megla, ki bi jo lahko z nozem rezal. Ob vdihovanju se moje nosnice napolnijo s tem recnicno neprijetnim vonjem, ki bi se mrtvega cloveka predramil iz njegovega vecnega spanca."

:>

rfmw ::

BigWhale, če se ti slučajno profesionalno ukvarjaš z računalništvom, si zgrešil biznis. Veliko večje uspehe bi požel kot pisatelj ali pesnik ;)
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

imagodei ::

BW,

hehe. :D

No, da bo jasno - tisto glede komentarja k posnetku je bilo očitno mišljeno šaljivo. Ako bo kdo od zainteresiranih prišel pogledat stanje, v katerem biva žival, bo tako ali tako sam zavohal smrad.

Posnetke imaš zgolj zato, da lahko inšpektorju pokažeš, če bi ravno tisti dan sosed pral kletko.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

rfmw> BigWhale, če se ti slučajno profesionalno ukvarjaš z računalništvom, si zgrešil biznis. Veliko večje uspehe bi požel kot pisatelj ali pesnik ;)

Poklica se ne izključujeta.

rfmw ::

Hehe, good one ;)
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

BigWhale ::

No, salo na stran, so taksni sosedje vsi za prijavit najbliznji policiji ali pa kakemu drustvu proti mucenju zivali. O tem v kaksnem okolju mora ziveti pes obstajajo kar precej stroki predpisi.

:)

Pes laja cel dan,
Uf, zivce mi bo pozrl,
Pa se zebe me.

(tole sem prej pozabil poslat)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Tear_DR0P ::

bw zakaj bi pa speh umikal?
No, salo na stran
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

Zato, ker ni zdravo. :>

poweroff ::

Malo Off-Topic: če se ne motim se je BigWhale že ukvarjal s pisateljevanjem. In po tistem, kar sem prebral sem mnenja, da bi se moral še. :)
sudo poweroff

Go-ahead ::

Pa še malo off topica.

Pred leti sem dobil v dar psa da se bodo otroci igrali z njim. Nisem si ga želel, vendar ga zavrniti tudi nisem mogel. Najprej je bilo vse Ok, pes je bil majhen igriv in nenapadalen. KLjub temu sem ga ogradil, vendar mi je v vsvoji razposajenosti vse podrl, tako da sem ga žal moral dati na verigo. Vsak dan, ker se mi je žival smilila sem ga takoj po službi spustil. Okrog hiše je namreč nekaj velikih travnikov in njiv, gozd, pa tudi nekaj hiš z psi.

Sam nisem imel časa ga voziti na sprehod, ker je zrasel v 40 kg tele pa ga ostali niso zmogli. Nekajkrat so sicer poskusili s povodcem, vendar ko je prišel mimi sosedov pes na povodcu sta vse skupaj podrla na tla.

Včeraj po branju te teme me je zapekla vest in se ga spustil samo 10 min. Ko je pritekel nazaj sem ga takoj poskusil zvezati. Ulegel se je na tla,tako da sem ga moral skoraj vleči do verige.

Kaj naj storim????
Zgradim pesjak, da bo lajal cele dneve. Sedaj laja samo ko pridem domov, dokler ga ne spustim.
Želim si , da bi imel čas se sprehajati z njim, vendar ga žal nimam. Nekajkrat sem se pogovorjal z družinskimi člani, da bi ga komu oddali vendar nočejo.

Tako sem v neke vrste pat poziciji in lahko izbiram samo najmanj slabo varianto med vsemi slabimi.

poweroff ::

Injekcija?
sudo poweroff

Go-ahead ::

Raje evtanazija, nočem biti odgovoren za njegovo smrt.

imagodei ::

Evtanazija? Nočeš biti odgovoren za njegovo smrt? LOL? Kaj je bolan, ali kaj?
- Hoc est qui sumus -

opeter ::

Raje evtanazija, nočem biti odgovoren za njegovo smrt.


Pa saj je eno in isto. Boš rabil nekaj kar nekaj časa, da boš vse skupaj predelal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

imagodei ::

Ne, resno... Če je pes problem, se verjetno lahko obrneš na kakšno zavetišče ali kaj podobnega. Problem je sicer v tem, da te pes ne šljivi, ker te nima za gospodarja. IMO bi vsak pes, ki ni ravno nadomestek gospodinjske krpe (beri: je večji od 25 cm) moral obiskat vsaj osnovno pasjo šolo oz. bi moral skozi roke izkušenega vzojitelja psov. Za vzgajat velike pse je običajno potrebno biti dovolj strog že z mladičkom. Moj stric je imel že cel kup psov, vsi so ga ubogali na pogled ali na kretnjo roke - če je moral izreči ukaz na glas, so psi takoj vedel, da so storili nekaj narobe. Njemu očitno vzreja gre, kdor pa nima izkušenj, bi pa IMO moral peljat psa v šolo.

Sicer mislim, da imamo že tudi v Sloveniji pasje psihologe, ki se ukvarjajo s prevzgojo težaških mrcin. Zadeva najbrž ni poceni, ampak če ti je po eni strani psa škoda, po drugi pa veš, da tako ne gre naprej, je morda to prava rešitev.
- Hoc est qui sumus -

Binji ::

Go-ahead: se malo bolj offtopic.. ze to, da si moral prebrati en forum, da si se sploh spomnil na svojega psa mi precej pove...
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Go-ahead ::

>opeter Z evtanazijo sem se skušal malce pohecati, v smislu, da bi se pes sam odločil zanjo.

>binji Verjetno nisi prebral vseh postov. Pes je običajno vsak dan spuščen vsaj 2 uri pa tudi do 12 h. Večino tega časa se zadržuje v okolici hiše, tako da z njim ni problemov.

Mogoče se ima celo bolje kot vsi cucki v stanovanjih.

>imagodei Misliš, da je res z vzgojo psa mogoče doseči da se ne bo zaganjal v druge pse???

solatko ::

Go-ahead - Če nisi copata, potem ostalim članom familije postavi ultimat - ali se bodo ukvarjali s psom (sprehodi, čiščenje, hranjenje, vzgoja) ali pa pes od hiše (zavetišče, oddaja, evtanazija). Škoda ker nisi napisal za katero pasmo gre - za ovčarje je veriga strup, razen če imaš narejeno tako, da doseže celo dvorišče (nagonsko namreč čuva svoje področje in če tega zaradi omejitve verige ne more, se mu lahko zmeša in rata napadalen tudi do domačih). Vsi delovni psi (doberman, rotweiler in podobni) sploh ne smejo biti na verigi - obvezen zadosti velik pesjak in ogromno gibanja - po zimi ogrevan. Razni mešanci imajo po navadi bolj prilagodljivo osebnost.

Matev ::

>>> Če pes živi v "nečloveških" razmerah

ta je kruta

imagodei ::

Go Ahead> "Misliš, da je res z vzgojo psa mogoče doseči da se ne bo zaganjal v druge pse??? "

Jap, mislim. Že videl. Ti pa očitno ne misliš tako?

Le kako potem lahko dresirajo pse vodnike za slepe, reševalne pse, vojaške, policijske pse? Nobena od naštetih skupin psov se ne zaganja v druge pse, kadar so pod ustrezno komando. Pa gre za zelo različne pasme psov.
- Hoc est qui sumus -

Go-ahead ::

Vem da če začneš trenirati mlade pse lahko marsikaj dosežeš, vendar ima moj zlati prinašalec 6 let.

imagodei ::

Dejansko metode prevzgoje delujejo. Ni preprosto, gre pa. Tudi v naravi se zgodi, da alfa samec izgubi svoj položaj in se mora začeti podrejati drugemu alfa samcu.
- Hoc est qui sumus -

Pyr0Beast ::

Le kako potem lahko dresirajo pse vodnike za slepe, reševalne pse, vojaške, policijske pse? Nobena od naštetih skupin psov se ne zaganja v druge pse, kadar so pod ustrezno komando. Pa gre za zelo različne pasme psov.
Kastracija/sterelizacija se uporablja v take namene.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Go-ahead> Vem da če začneš trenirati mlade pse lahko marsikaj dosežeš, vendar ima moj zlati prinašalec 6 let.

Zlati prinašalci so požrešni. 6 let starega je sicer težje navadit, če je do zdaj bil narobe šolan, ni pa nemogoče. Seveda to zahteva bistveno več dela kot pri mladem psu, zato z manj kot tremi urami dela (ne mislim sprehoda ampak trdega dela) v obdobjih po 20 minut na dan ne računaj. Če tega časa nimaš, je bolje psa spravit od hiše.

Šola je seveda za vso družino. Za začetek morajo _VSI_ nehat hranit psa, popolnoma. Hrano naj dobi samo enkrat na dan, da bo vedno lačen. Hrano naj dobi po tistem, ko je povsem miren in ubogljiv. Na začetku je dovolj, da daš psa na sedi in pred njega postaviš hrano (če se zakadi not posodo vzameš in jo neseš stran, to ponavljaš dokler se ne umiri, če je treba pač dan ali dva ne bo jedel - to za psa ni nič strašnega ker v naravnem okolju te živali uživajo hrano približno enkrat na pet dni), potem mu pa ne dovoliš jesti (z ukazom "ne", "fuj", "pusti" ali karkoli že imaš - če nimaš nič, potem si enega izmisli, najlažje je po moje uporabljati "ne"), dokler ne gleda tebe. Ko te par sekund mirno gleda, mu dovoliš jesti.

Ta vaja je izjemno pomembna - pes vedno priznava za vodjo svojega krdela tistega, ki ima izključno pravico določati vrstni red prehranjevanja. Dokler ti pes mirno pusti, da se odločiš, kdaj mu boš dovolil jesti, priznava, da si ti njegov šef. Vsak pes bo vsaj enkrat v življenju poskušal to avtoriteto izzvati in takrat moraš odreagirati zelo ostro in dosledno - če je treba, mu moraš tudi iz žrela potegnit hrano, ki jo je "spizdil". Tega pes ne sme, ker je to osnova, zaradi katere te pes bo (ali pa ne bo) ubogal v bolj kritičnih situacijah.

Za to vajo potrebuješ slab mesec dela - ko to obvlada, ga lahko začneš učiti pozornosti, kasneje pa odlaganje in odpoklic. To troje potrebuješ za udobno delo s psom, vse ostalo je pa v bistvu "show". Fino je, če se zna na ukaz usest v prtljažnik od avta, polulat in pokakat, zamenjat nogo ob kateri hodi in take reči, ampak ko te enkrat uboga tega sploh ni težko naučiti.

Če imaš psa rad, se boš potrudil. Pes bo z veseljem ubogal, sploh take pasme.

Pyr0Beast> Kastracija/sterelizacija se uporablja v take namene.

Velika večina poklicnih psov ni steriliziranih oz kastriranih. Po postopku karakterne spremembe niso konsistentne, zato se to svetuje le v skrajnih primerih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

imagodei ::

No, ako za pse vodnike za slepe še kupim tole s kastracijo (dasiravno NI nujen pogoj), se verjetno zgolj hecaš glede policijskih in vojaških psov, od katerih se AGRESIJA na UKAZ pričakuje...?

Najpomembnejši del oblikovanja karakterja (znotraj tega, kar določa že sama pasma), je gotovo ustrezna dresura.
- Hoc est qui sumus -

Go-ahead ::

Hvala jype

Kako pa izgleda idealen pesjak?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

T0RN4D0 ::

Heh, kakšne so šanse prešolanja najbol tečnega psa kar jih poznam, stalno laja (izsiljuje), cvili, na sprehod gre po 10x na dan, skratka problem je v tem da je pes čisto razvajen. Se zavedam da bi blo treba najprej "prevzgojit" lastnike, ampak če bi to dosegu, mislite da bi se dal pol zdresirat še psa? Vsaj tolk da nebi skos laju, prasku po vratih, skaku po ljudeh itd... Gre pa za 8(!) let staro mešanko, rahlo spominja na kakšnga zlatga prinašalca :D

edit: najbol zajeban del bi bil najbrž to da bi, v primeru da en dan ne dobi hrane, cel dan lajala na polno. in ji ne potegne sploh nič, na povodcu vleče skos na polno tud če ji ne popustiš nič, kar se ne zadavi, naprimer. :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

jype ::

T0RN4D0> Se zavedam da bi blo treba najprej "prevzgojit" lastnike, ampak če bi to dosegu, mislite da bi se dal pol zdresirat še psa?

Psa zagotovo. Lastnike - zelo težko.

T0RN4D0> najbol zajeban del bi bil najbrž to da bi, v primeru da en dan ne dobi hrane, cel dan lajala na polno.

Možno. Tega se preprečiti ne da. Ni pa nič strašnega, če psa zapreš v garažo in naj tam laja. Ko neha, ga _TAKOJ_ spustiš ven. Ko začne lajat, ga _TAKOJ_ zvlečeš nazaj v garažo. Pes zelo hitro pogrunta povezavo. Naš pes občasno laja, a izključno takrat, ko nas ni doma, ker je takrat pač on šef pri hiši.

T0RN4D0 ::

Hehe, oh how true tole z lastniki :D Problemček je tud da je pes v hiši v gostem naselju, zapreš ga lahko kvečjemu ven na atrij. No ja, moram najprej vprašat lastnike če jih zanima, drugače je tako brezpredmetno. Ker trenutno je že odnost čisto v napačno smer obrnjen, ergo, bolj ko pes teži, večje ma šanse da dobi priboljšek, sprehod, karkoli... :\

hvala za odgovore =)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Pyr0Beast ::

S tem, da psu ne boš dajal hrane ne boš dosegel veliko.

Pač, ko prideš domov in začne skakat po tebi, ga preprosto ignoriraš, in, ko se umiri, ga šele takrat počohaš ... treba večkrat ponavljat sicer, ampak, če ni zabit pes, bo po 10 poizkusih majhen efekt že opazen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Pyr0Beast> S tem, da psu ne boš dajal hrane ne boš dosegel veliko.

Misliš?

Saj ga ne stradaš, samo daš mu vedet, da je hrana na voljo le takrat, ko se ti podredi. Če se ti ne, naj si hrano zrihta sam. Tako funkcionira pasja zavest in če hočeš učinkovito delat s psom, potem moraš špilat po njegovih pravilih.

Pyr0Beast ::

Ja, samo potem se včasih zgodi, da začne pes hrano krasti z mize ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški psa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779944 (7243) jype
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955889 (45736) Massacra

Ovratnico za psa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11617140 (15590) Meizu
»

zakaj ma folk pitbule? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26225224 (16415) LordTado

Napad psov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20114346 (10869) Tody

Več podobnih tem