» »

Pohodne hlače, krplje, obvezna oprema

Pohodne hlače, krplje, obvezna oprema

genius11 ::

Sem že spraševal na hribi.net pa PZS, pa bom še tukaj vprašal, za kak navet.
Namrevama si kupit zimske pohodne hlače in krplje.
Moti me cena pri pohodnih hlačah, stanejo kr okol 120 evrov, tiste za 60-70 evrov so menda samo za prosti čas za polet ne pa z v sneg pa tud kvaliteta je vprašaljiva. Iščem, kakšno cenejšo varianto, saj ne vem, če bom sploh veliko zahajal pozimi v gore (izključno samo tisti cilji, ki so najbolj obiskovani).
Polet imam na sebi čist navadne cuje

Smučat ne znam, zato bi še kupil krplje, ampak ne vem če bodo vredu ene iz Hervisa za 60 evrov.

Kaj pa ostali kaj jemljete s seboj, ko greste na zimske ture.

genius11 ::

BladE_ ::

Pa se lahko primerjajo s tistimi za 120EUR?

noraguta ::

http://uniforma.si/lang/si/products/tro...
je precej toplo pa cena cca 30 EUR če se spomnim prav . sicer pa letne + dolge spodnje gate , za zdele je dovolj. pa gamaše seveda.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MadMicka ::

Katerekoli hlače, lahko tudi kavbojke, pa gojzarje, pa sprej, ki jih dodatno zaščiti pa gamaše, pa gasa. Na hribi.net preveriš, da so ture, na katere greš, zimsko-turistične, se pravi, ni nevarnosti plazov in zdrsov v prepad. Pa kapa, šal, rokavice, itd., skratka, za take stvari človek ne rabi veliko denarja, pride že dražje vožnja do destinacije.

Highlag ::

Je pa z dražjo opremo komfort običajno večji.
Never trust a computer you can't throw out a window

lexios ::

Te bom sigurno vzel:
http://www.kibuba.com/index.php?q=hla%C...


Ma kdo izkušnje s temi Milo vs Karibu Alpine 3 v zimskem času za 2x višjo ceno..., ko ste že načeli topic?

energetik ::

MadMicka je izjavil:

Katerekoli hlače, lahko tudi kavbojke, pa gojzarje, pa sprej, ki jih dodatno zaščiti pa gamaše, pa gasa. Na hribi.net preveriš, da so ture, na katere greš, zimsko-turistične, se pravi, ni nevarnosti plazov in zdrsov v prepad. Pa kapa, šal, rokavice, itd., skratka, za take stvari človek ne rabi veliko denarja, pride že dražje vožnja do destinacije.
Ni čisto tako. Kavbojke so najslabša izbira za v hribe, še posebno pozimi. V ustreznih okoliščinah se ti lepo namočijo in nato pomrznejo.
Da ne rečem, kako so neudobne za hojo in kako slabo se sušijo.
Schoeller in podobne variante so zmaga za v hribe. Jaz do -5°C + nekaj vetra nosim samo dolge gate iz poliestra + schoeller pohodne hlače. V raznih smučarskih preveč zašvicaš in spet ni v redu.
Tiste iz Kibube so za pozimi po mojem čisto OK izbira, seveda z dodatnimi dolgimi gatami.
Imam pa Karibu Alpin, pa so se recimo v 4. letih kar stanjšale in so že malo mrzle. Je pa res, da jih pozimi uporabljam za turno smučanje praktično vsak teden v vseh mogočih razmerah.

Zgodovina sprememb…

genius11 ::

Za začetek bom res samo kupil te hlače, ker mi bodo tud polet prav prišle.
Upam, da bo kibuba tud mel razprodaje in da bodo hlače mal cenej.
Vse ostalo pa bom kasneje kupoval, če mi bodo zimske ture všeč.

Tele so še boljše za zimske vzpone
http://www.kibuba.com/index.php?q=hla%C...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hribi pozimi

Oddelek: Šport
152900 (820) TheBlueOne
»

pohodniška oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8918597 (12062) Okapi
»

Snežnik v začetku decembra?

Oddelek: Šport
395117 (3589) seminal
»

Večdnevni izlet po hribih - predlogi

Oddelek: Loža
154837 (4403) PrimozBo
»

Hribi.net je šel predaleč z novimi pravili

Oddelek: Loža
475156 (3716) jest10

Več podobnih tem