» »

Ovratnico za psa

Ovratnico za psa

1
2
3

kriko07 ::

a potem lahko odpira usta?

Janac ::

ne!

#000000 ::

Imaš tudi une nagobčnike podobni povodcem za konje, kjer mu dejansko konroliraš gobček.

http://www.zoohit.si/shop/psi/pasji_pov...

al pa tole

http://www.zoohit.si/shop/psi/pasji_pov...

čepravb mislim da bo prvi dovolj, samo pazi da ga ne odlagaš na dosegu psa, ker ko bo prva prilika ga bo zličkal.

kriko07 ::

Naroču sem že enega za 8€...tako da bo nagobčnik če bo kam šel v mesto ali pa kam...

dogo ::

Z oprsnico boš imel neprimerno manj nadzora nad psom, če te bo konkretno potegnil/ali tvojega 90kg brata ga ne boš sposoben zadržati. Kakšno ovratnico si imel do sedaj? Nagobčnik ni primeren za fizične aktivnosti (razen navaden sprehod), mu bo po vsej verjetnosti oviral dihanje. !!!Psa se ne šprica z biokilom!!!, tako kot se z nijm ne prši ljudi, daj uporabi malo logike no. Koliko je pes star? Ne glede na starost je priporočljivo za vsakega psa, da se ga vodi v šolo zaradi socializacije in da se nauči človeka, kako ravnati s psom in učiti svojega psa.

Svetujem ti da obiščeš kak primeren forum za nasvete glede psa npr. forum ljubiteljev malih živali, saj je več kot očitno, da navkljub tvojim dobrim namenom o psih in njihovi vzgoji veš bore malo. Še bolje pa bi bil obisk primerne pasje šole.

Meizu ::

fak, pa to ni res kaj eni delate?? A ste sploh doma imeli kakšnega večjega psa da veste kako delat z njim?

3/4 oz. ne, 95% napisanega v tej temi je največjega možnega strahopetno paranoičnega bullshita, da res ni. Pes ne spi celo noč. Logično, če ga zmatraš, bo spal dlje. Če ga ne, lahko začne cvilit ob 3 zjutraj tu sploh ni debate. In ni zato pes nič manj normalen. To je v pasji naravi.


In ti janac nehaj že enkrat trolat po teh temah, ker mi dvigneš pritisk v vsaki temi kjer sodeluješ.

kriko07 ::

če piše da lahko špricam z biokillom po pseh in mačkah

KruceFix ::

Preden boš psu nataknil neko novo stvar nanj, ga moraš s tem seznaniti, naj povoha, prvič naj ima nagobčnik gor samo nekaj sekund! Glede tvoje pasme psa rottweiler pa je zanj najbolj primeren kovinski nagobčnik!
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

bluefish ::

kriko07 je izjavil:

če piše da lahko špricam z biokillom po pseh in mačkah
Zakaj pa ne po sebi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Keyser Soze ::

Meni nikoli ne bo jasna mentaliteta ljudi, ki kupujejo živali kot družinske člane in potem z njimi celo delajo enako kot z družinskimi člani. Pes je pes. Ne človek. Njegova psihologija je precej drugačna od naša. Odnosi, ki jih ima znotraj krdela (tapravega ali človeškega/mešanega) pa ne glih na človeški ravni.

Dajte tretirat pse kot pse. Če ne boste vi šef in če psu to ne bo jasno, bo on šef. Tale pesoljubnost že presega meje zdravega. Ni ga treba besno tepst oz. mučit, ampak včasih je pač treba pokazat premoč, če pes pozabi kje je njegov rang v krdelu. Sploh pri večjih pasmah. Če ta uide iz nadzora imaš lahko blazne, blazne probleme. Psa imaš še vedno lahko rad brez brezmejnega razvajanja in popuščanja, in tudi on te ima lahko za gospodarja brez problema. IMO je tak odnos veliko boljši kot tista praktično psihotična ljubezen do živali, ki jo vidiš dandanes pri kakšnih ljudeh.

Oprsnica je za psa, ki ima lastnika, katerega neomajno spoštuje, oz. še bolje, za delovne/službene pse. Za človeka, ki nad svojim psom nima 100% kontrole in v to 100% ne zaupa, je kvečjemu zatezna ovratnica. Katero pa tudi ne smeš zategovat non-stop. Če pes povleče zatezno ovratnico je treba cuknit v nasprotno smer, ne pa pustit, da se duši v svoji ihti. In če je treba, to ponoviš 100x. Bo kmalu nehal oz. doumel, da zategnjena ovratnica ni nekaj kar je zaželjeno pri gospodarju in pri njemu. V tem primeru tudi vrat ne bo oguljen.

P.S.: Morda celo lahko potegneš vzporednico z vzgojo otrok. Razvajen otrok, brez jasno postavljenih meja, zna bit kar problematičen. Precej bolj kot tisti, ki ga starši brzdajo oz. ga imajo malo bolj na "tesnem".

P.P.S.: Še nekaj sem pozabil. Opažam, da psi zelo radi sledijo hirearhiji družine v kateri živijo. Se pravi, bodo kmalu pogruntali kdo je dejansko alfa samec te familije. In če spoštujejo fotra oz. sledijo njegovim ukazom ni rečeno, da bodo enako ali sploh šmirglali sina. Tudi relacija starejši-mlajši brat zna bit podobna. Starejši ne bo imel problema s psom, dočim mlajšemu ta ne bo priznal nadvlade.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

JanezH ::

RejZoR je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Slišal sem da so te oprsnice samo potuha, ker z ovratnico ga zategneš, če kaj naredi narobe, s tistim pa..bolj ne no.


Potuha? Fora teh "ruzak" ovratnic je da ga ne daviš. Sicer nimamo take mrcine ampak naši višavki smo kupil tako ravno zarad tega, da je ne špona okoli vratu. Tud pes se verjetno počuti bolje, če nima skoz neki okol vratu našponanega.


Kako to misliš "špona okoli vratu"? A ker vleče pes ali ker ima ovratnico tako zategnjeno okoli vratu?
Naša psička ima ovratnico zelo ohlapno na vratu tako, da je niti malo ne špona in verjetno niti ne ve, da jo ima gor. Kar se pa šponanja pri vlečenju tiče ti pa že na uvodni uri v mali šoli za pse razložijo tehniko učenja, da pes ne vleče. Od vsakega posameznika pa je odvisno koliko se bo ukvarjal s psom in kaj ga bo naučil.

kriko07 ::

Pes ma pa takšno ovratnico navadno bom prilepel sliko

Meizu ::

Mi imamo doma Hovawarta ampak je nadpovprečno velik in ima ravno tako tam nekje 60kg. In mi uporabljamo kar brušeno ketno z prišvasanima dvema rinkama, da lahko spelješ ketno v ovratnico in na eno močno špago. Ostale ovratnica variante je že vse potrgal. Dlake mu nič ne cufa, in vedno se z veseljem pusti vprečt v takšno verigo. Nič mu ne puli dlak (pa ima veliko daljše kot rotvajler), tudi kože nima razdražene, kot da ovratnice ne bi imel. Je pa res, da mu ovratnico nadenemo samo koga peljemo ven, drugače v hiši in v kletki ovratnice nima.

kriko07 ::

bluefish: zakaj bi po sebi šprical če nimam bolh?
Meizu naš ima skos gor,ker je ponavadi privezan...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko07 ()

Janac ::

Meizu je izjavil:

fak, pa to ni res kaj eni delate?? A ste sploh doma imeli kakšnega večjega psa da veste kako delat z njim?

3/4 oz. ne, 95% napisanega v tej temi je največjega možnega strahopetno paranoičnega bullshita, da res ni. Pes ne spi celo noč. Logično, če ga zmatraš, bo spal dlje. Če ga ne, lahko začne cvilit ob 3 zjutraj tu sploh ni debate. In ni zato pes nič manj normalen. To je v pasji naravi.


In ti janac nehaj že enkrat trolat po teh temah, ker mi dvigneš pritisk v vsaki temi kjer sodeluješ.

pa kaj trollam??????????????

Vse kar sem napisal je res, Bo tak pes brez nagobcnika enkrat podivjal v mestu ubil veliko nedolznih ljudi. psa je treba socializirat!

dogo ::

Hm...deklaracija res navaja: ....Primeren je tudi za uničevanje zajedavcev na domačih živalih.... bodi pazljiv, da ne spricaš na rane, še posebnmo pozornost nameni , da ne špricaš v oči in dihala/sluznico. Jaz bi se še vedno izognil biokilu. Raje kupi šampon proti bolham in ga skopaj.

PS @Janac socializacija je eno, tvoje paničarjenje pa drugo, mi je žal za tvojo slabo izkušnjo, vendar to kar govoriš je...... . Statistično je največ ugrizov s strani zlatih prinašalcev. Res pa je da lahko velik pes povzroči težje poskodbe kakor pa nek manjši pes (večja lobanja, več mišic, močnejši ugriz)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

Janac ::

Uporabi skin gel ali jod. Dobis pri veterinarju

kriko07 ::

dogo to sem seveda upošteval,našprical sem ga po trebuhu izogibal sem se pa seveda glave.
Zdaj ko primem v roke biokill pes kr skače pa diha...menda mu je pasalo in še hoče da ga..
janac brezskrbi ta pes je ponavadi skos na povodcu,in ne bo ubil nobenga.
Zadnič sem se pa sprehajal je pa ena baba kr sputila psa pa govorila sej ne bo nič naredil,pol se pa zaderem nazaj raje si ti za psa sekiri ne za mene k tvoj ne bo ostav živ.
Je prišev pes do mojga psa ga je povohal ni nč narediv,ko je pa do mene prišev je pa moj sam renčat začel...pol je pa lastnica pršla pa je kr tekla k avtu..

Piggykiller ::

Značilnost molosoidov, da so zelo zaščitniški do lastnikov :D

Meizu ::

Janac je izjavil:

Meizu je izjavil:

fak, pa to ni res kaj eni delate?? A ste sploh doma imeli kakšnega večjega psa da veste kako delat z njim?

3/4 oz. ne, 95% napisanega v tej temi je največjega možnega strahopetno paranoičnega bullshita, da res ni. Pes ne spi celo noč. Logično, če ga zmatraš, bo spal dlje. Če ga ne, lahko začne cvilit ob 3 zjutraj tu sploh ni debate. In ni zato pes nič manj normalen. To je v pasji naravi.


In ti janac nehaj že enkrat trolat po teh temah, ker mi dvigneš pritisk v vsaki temi kjer sodeluješ.

pa kaj trollam??????????????

Vse kar sem napisal je res, Bo tak pes brez nagobcnika enkrat podivjal v mestu ubil veliko nedolznih ljudi. psa je treba socializirat!


Ja. S pištolo bo streljal naokoli.

Edit: Smiselno bi blo vprašat še koliko rotvajlerjev si nazadnje videl sredi ljubljane npr.

Tako veliki psi spadajo na podeželje, kjer je veliko gibalnega prostora, al pričakuješ, da bo nekdo v stanovanjskem bloku vzdrževal 60kg psa? Don't think so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

kriko07 ::

Kot sem že prej povedal pes približno na dan naredi 6 km,medtem gre 7 na potrebo zelo dobro večerjo ima in dobro JE.
Predvsem ko kakšne masti ostane on celo skledo poliže...skače pa takoj ko vidi povodec.

Keyser Soze ::

Morda bi bilo bolje, če ga hranite samo za zajtrk? Takrat dobi svojo porcijo in to je to. Ima en ritem, ga ne tišči na potrebo ob nemogočih urah, pa tudi lačen ne bo. Nč skrbet.
OM, F, G!

kriko07 ::

Sam včasih pusti kaj,pa potem ko ga privežem si skledo v svojo hišo odnese in tam je...
Je pa tut res da ko je privezan vse deke izvleče iz svoje hiše

Meizu ::

Mi našemu dajemo dva obroka dnevno kot je predpisano zanj ob 7 zjutraj ter nekje 7 zvečer. Torej na 12 ur. Vmes še kaj dobi za poglodat (mogoče kakšno kost, ampak ne vsak dan, pa mogoče kakšne pasje "bonbončke" (tisto, kar dobiš v pet shopu ki zgledajo kot neke majhne kosti). Vsakih nekaj dni dobi tudi kot neko trdo-mehko kost, ki je namenjena čiščenju zob.

Na potrebo ga peljemo redno na vsakih nekaj ur, če ne drugega se vedno nekam polula. Tako smo ga vsaj navadili, da vedno drži v sebi, dokler ga ne peljemo (ne lula ne v hiši, tudi v njegovi kletki ne, serje tudi ne tam noter), serje kakšnih 2x-3x na dan.

amigo_no1 ::

Meni noben pes ni hotel zjutraj jesti, samo zvečer oz ponoči - razen seveda kakšne drobnarije/ priboljška.

Alamar ::

kriko07 je izjavil:


Poglej nism jst ustvaru teme da mi bote govorl kakšen je moj pes da bo katerega napadu.Pes ne napada poštenih ljudi!!!
Kolega ki je prvič pršu k men je ga je vohu,igrav se z njem.
Sosede ne mara pa čeprav pridejo 1x na teden na vikend.Pes se kar trese tako renči na njih....
HAhahaaaa:)) Oprosti, ampak priporočam ti, da si prebereš kakšno knjigo na to tematiko, ali se posvetuješ s strokovnjakom. Tvoj pes, po opisih v tej temi sodeč, popolnoma nešolan, lahko kadarkoli zdemolira kogarkoli, vključno s člani družine. You have been warned!!!

Minimalno treniran in socializiran pes nima kaj vleči na povodcu, nima kaj cviliti ponoči, lajati in renčati na obiske, ali bog ne daj srati in scati v bajti...

kriko07 ::

naš pes pa ne serje v bajti kaj šele ščije.
Poglej nas v družini 1000 % nebo napadel.

Meizu ::

Ko ima pes do tebe takšno zaupanje, da mu lahko z roko šariš po hrani medtem ko on je... Te ne bo napadel. Alamar ne bluzi dosti, dokler nimaš dejansko psa doma. Pes ne rabi biti šolan, da se vede do ljudi primerno, to imajo nekateri psi že tako ali drugače v karakterju. Ostale je treba šolat. Ampak načeloma če pes z ljudmi nima slabih izkušenj bo ob čimvečjemu izpostavljanju množici že sam poštekal, da mu ljudi pač ne bodo naredili nič.

amigo_no1 ::

Ko ima pes do tebe takšno zaupanje, da mu lahko z roko šariš po hrani medtem ko on je...

"Še pes ima rad mir ko je", pravi pregovor.Raje se ga drži, da ne bo kakih presenečenj.

Imam občutek da nekaj teoretiziraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Alamar ::

Lol, pse smo imeli pri hiši, od kar sem se rodil. S šolan nisem mislil na uradno šolanja. Vse pse, ki smo jih imeli smo sami šolali doma. To s hrano ti dam prav + še bolje, da se je sploh ne dotakne brez tvojega ukaza. Tudi najbolj miren, prijazen, ali karakterno dobričina lahko kadarkoli dobi izpad, če ga lastnik 100% nima pod kontrolo (pa še to seveda ni zagotovilo). Motečih dejavnikov, ki lahko privedeje do tega je nešteto.

Mi smo imeli dolga leta nazaj enega psa, huda dobričina, nikoli problemov, ubogljiv. So prišli trije psi mimo, v prisotnosti očeta (alfa poglavarja) ni ubogal in šel z njimi na potep. Rezultat - 10 ovc do smrti pokončanih, še 2x toliko obgrizenih s hudimi poškodbami - odstrel vseh štirih psov s strani lovcev par ur zatem.

kriko07 ::

alamar ima prav,lahko mu šarim po skledi,vzamem hrano. Če mu dam kost jo že ma v ustih pa rečem pust bo spustil.
Če mu rečem da naj lepo vzame bo čist počasi vzel,lahko vam tudi posnamem

oracle ::

kriko07 je izjavil:

Naučil smo ga Sedi,prostor,tačko,počaki.
Tako da nek red.
Oprsnico kupujem zarad tega ker ima spraskan vrat,ozrioma odrgnjen pa še po domače povedano ga špona-žuli.

Joj kako slabo si informiran (tako, sem se potrudil zavit v celofan).

Sedi, prostor, tačko, počaki so TRIKI. To nima niti najmanjše veze z redom. Trik je opravilo, ki ga pes naredi v zameno za nagrado. Red pa je preprosto (čeprav ni niti malo preprosto) ko te pes spoštuje. In ko te spoštuje se ne bo zaganjal v mačka, ker ve da ti tega nočeš. Pri temu sploh ni važno če je on trikrat močnejši od tebe.

In še nekaj, ovratnica ga NE žuli. Njegovo spoštovanje do lastnika je tako zelo nizko, da te bo povlekel še v prepad, če mu zapaše. Če te pes spoštuje, potem vrvica sploh ni nikoli nategnjena in ga nima kaj ožulit. Psu ki vleče dat uno čez cela prsa je pa zadnji žebelj v krsto.

Skratka preberi si kako knjigo o psihologiji psov. Še prej pa si razjasni razliko med učenjem trikov in vzgojo. Če ne drugega pojdi do kakega profesionalnega dreserja neubogljivih psov. Samo ne bit šokiran ko ugotoviš, da je pasja neubogljivost 80% izključno zaradi tega ker lastnik s psom ne dela pravilno.

oracle ::

Meizu je izjavil:

Ko ima pes do tebe takšno zaupanje, da mu lahko z roko šariš po hrani medtem ko on je... Te ne bo napadel. Alamar ne bluzi dosti, dokler nimaš dejansko psa doma. Pes ne rabi biti šolan, da se vede do ljudi primerno, to imajo nekateri psi že tako ali drugače v karakterju. Ostale je treba šolat. Ampak načeloma če pes z ljudmi nima slabih izkušenj bo ob čimvečjemu izpostavljanju množici že sam poštekal, da mu ljudi pač ne bodo naredili nič.

Zaupanje in spoštovanje sta dva različna pojma. Lahko ti zaupa šarjenje po hrani, ker ve, da mu je ne boš pojedel. Če mu boš en dan šaril po hrani in mu jo zatem tudi vzel, ti bo naslednji dan začel renčat že ko boš začel šarit (če je hitro dojemljiv, sicer bo treba več ponovitev). To je dober test da vidiš a ti samo zaupa al te tud spoštuje. Namreč če te bo spoštoval, se ne bo jezil zaradi odvzema hrane, ker spoštuje tvojo odločitev tudi če ni v skladu z njegovimi željami. In ravno to se zgodi ko vidi mačko. On jo želi raztrgat ampak če te spoštuje, jo bo pustil na miru (seveda v primeru da si mu to predhodno ustrezno privzgojil).

kriko07 ::

Naš pes je pojedu 5 kokoši... in ubil 3 mačke tako da ni nek problem z njim še...

amigo_no1 ::

Ti imaš resne problem s psom, samo si nočeš priznati.

oracle ::

kriko07 je izjavil:


Je prišev pes do mojga psa ga je povohal ni nč narediv,ko je pa do mene prišev je pa moj sam renčat začel...pol je pa lastnica pršla pa je kr tekla k avtu..

To je zato ker te lasten pes smatra za nebogljenega oziroma nesposobnega, posledično te varuje. Če bi te pes spoštoval bi čakal na tvoj ukaz oziroma reakcijo, ne pa da na lastno pest postane sovražen do okolice.

;-) ::

Vice je izjavil:

To ni ovratnica in ti je noben ne bo priporočal. Kupi zatezno, da ga boš imel pod kontrolo in da ga lahko učiš.

Tako je!

Janac je izjavil:

to je oprsnica, in vice kaj je narobe z njo????

To je potuha psu, nabolje da ga v vato povijete.

tut če bi kupil zatezno jaz ko ga povlečem ga kr duši in diha čudno...tako da odpade,najraje bi to oprsnico,samo nevem kje bi kupil,oziroma kako naj gledam,piše da naj izmerim dolžino tačk oziroma nog


Če se ti pes na zatezni duši pomeni da je nediscipliniran in nezna hodit na sprehod v naselju.

Janac ::

Super!

Drugace pa lahko tukaj na slotechu zberemo par sto evrov pa das psa solat, bo en nevaren pes manj.

KruceFix ::

Janac je izjavil:

Super!

Drugace pa lahko tukaj na slotechu zberemo par sto evrov pa das psa solat, bo en nevaren pes manj.



Janac, zdaj pa res že nehaj! Ne greš samo meni na živce kako butasto govoriš o teh nevarnih psih! Če pes vleče še ne pomeni, da je nevaren! Naš ovčar tudi vleče, a je vojaško šolan (Belgijski ovčar - zaradi starosti jih vojska oddaja). Vsaka pasma je drugačna!
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

kriko07 ::

1 nevaren pes manj? Zakaj bi bil nevaren.
Če ti prideš nekomu domu,in se z psom igraš ga vlečeš za rep in tako delaš,in te pes ugrizne.Seveda takoj zdravniki hitro sodišče evo psa ubijejo ti pa dnar pokasiraš....
PES NI BIL IN NIKOLI NE BO NEVAREN! Nevaren je človek zapomen si to

Janac ::

KruceFix je izjavil:

Janac je izjavil:

Super!

Drugace pa lahko tukaj na slotechu zberemo par sto evrov pa das psa solat, bo en nevaren pes manj.



Janac, zdaj pa res že nehaj! Ne greš samo meni na živce kako butasto govoriš o teh nevarnih psih! Če pes vleče še ne pomeni, da je nevaren! Naš ovčar tudi vleče, a je vojaško šolan (Belgijski ovčar - zaradi starosti jih vojska oddaja). Vsaka pasma je drugačna!

ubil je 5 kokosi, 3 macke? To ni vec le vlecenje!

Tole je ze hudo. Bomo videli ko bo tebe napadel pes, po moznosti prav ta.

KruceFix ::

Janac je izjavil:

KruceFix je izjavil:

Janac je izjavil:

Super!

Drugace pa lahko tukaj na slotechu zberemo par sto evrov pa das psa solat, bo en nevaren pes manj.



Janac, zdaj pa res že nehaj! Ne greš samo meni na živce kako butasto govoriš o teh nevarnih psih! Če pes vleče še ne pomeni, da je nevaren! Naš ovčar tudi vleče, a je vojaško šolan (Belgijski ovčar - zaradi starosti jih vojska oddaja). Vsaka pasma je drugačna!

ubil je 5 kokosi, 3 macke? To ni vec le vlecenje!

Tole je ze hudo. Bomo videli ko bo tebe napadel pes, po moznosti prav ta.



Janac? Si ti resen! Z njegovega posta je razvidno, da je bila to le šala! Lepo te prosim!
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Janac ::

sala? kako naj bi to vedel... nehaj me napadati zaradi tega ker ni razvidno da je sala.

kriko07 je to res ali ni res?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

kriko07 ::

A misliš da jo je svinjko razžagal itd?
igral se je z njo ker je bežala pa jo je mal preveč stisnu pa je takoj umrla.
A teb je dobr če ti prašič ali pa katera žival po skledi ko ješ premika itd?
pes je jedu mačke so imele svoje v svoji posodi 5 metrov stran,a so prišli vsi k njema in začele on je pa samo 2x ugriznu pa je blo vsega konec.

Janac ::

kriko07 je izjavil:

A misliš da jo je svinjko razžagal itd?
igral se je z njo ker je bežala pa jo je mal preveč stisnu pa je takoj umrla.
A teb je dobr če ti prašič ali pa katera žival po skledi ko ješ premika itd?
pes je jedu mačke so imele svoje v svoji posodi 5 metrov stran,a so prišli vsi k njema in začele on je pa samo 2x ugriznu pa je blo vsega konec.


Grozljivo...8-O

@KruceFix: ni sala! ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

kriko07 ::

Saj vseeno,pes je zdresiran koliko je,imeli smo pa tudi Nemškega ovčarja ki je kokoš dobesedno kot policaj najprej 3 krat udaril potem pa jo je prijel z tačkami in počaku da smo prišli do njega da smo kokoš spravili na varno

Janac ::

kako jo je pa lahko udaril?8-O

kriko07 ::

z tačkami,hjao ne morem tako razložit,kot da bi jo udaril in se je kokoš čisto umirila.

Janac ::

drugic posnemi ane.

Meizu ::

Eni tule noter ste prav neverjetni.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški psa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779960 (7259) jype
»

Sosedov pes laja celo noc ko zmesan kaj narediti,vasi predlogi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9132680 (16517) Invictus
»

Nakup pasje ovratnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546097 (5164) Assass1n
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955965 (45812) Massacra
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17452102 (48125) BRBR

Več podobnih tem