» »

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov

««
9 / 12
»»

MaCoFaCo ::

Izboljšana verzija prototipa spletnega urejevalnika (YouTube) podnapisov: http://www.sublight.me/swa/

Ta verzija zna zdaj prebrati podnapise, ki so vključeni v sam YouTube video (Google tega zunanjim razvijalcem uradno še ne omogoča :)

MaCoFaCo ::

svecka ::

Program mi je zelo všeč, se je zelo izboljšal od prve verzije, predvsem v smislu hitrosti. Le tako naprej, program je odličen, le škoda da ni še masovno razširjen....no po eni strani je tako bolje, da ne bo šel po poti zgodovine bsplayer-a.

MaCoFaCo ::

Po čemu sklepaš, da ni masovno razširjen? :) In zakaj bi moral iti razširjen program po poti bsplayer-ja? :D

medenko ::

nekaj ne dela?

svecka ::

MaCoFaCo je izjavil:

Po čemu sklepaš, da ni masovno razširjen? :) In zakaj bi moral iti razširjen program po poti bsplayer-ja? :D


Ker od ljudi ki jih poznam (generacija stara okoli 30) noben ne uporablja programa. Še zmeraj prisegajo na prenos podnapisov preko spletnih strani (podnapisi.net).

nočem da gre po poti BSplayerja, ki je bil včasih de facto player in so ga vsi uporabljali. Potem pa se je prodal in postal blotware...danes ga ne uporablja nihče, škoda je že narejena, samo še životari. Omenja ga dobesedno nobeden več.

Vsaj to so moje izkušnje.

MaCoFaCo ::

@adapipika: naj bi vse delalo :)

@svecka: bo treba narediti eno TV reklamo :P

Slovenija je po številu Sublight uporabnikov približno na desetem mestu :( Prekašajo jo Hrvaška, Srbija, zelo veliko je Nizozemskih uporabnikov, potem pa so tu še velike države kot so Brazilija, US of A, Francija... in pa seveda Indijci :>

Slovenija na žalost ni več primarni "trg". Drugače pa vsa čast Podnapisi.NET ekipi!

medenko ::

spet nimam ogromno točk, jao jao.

MaCoFaCo ::

Potekle po enem letu? Klikni na puščico zraven točk in tam ti vse piše kaj imaš in do kdaj.

Tac20 ::

Zadnje čase mi javlja da ne prepozna filma/serije, ali ima to vezo s tem da nimam zakupljenih točk?

MaCoFaCo ::

Ne. Pošlji prosim ime "problematične" video datoteke na email (contact AT sublight.si)

Tac20 ::

Bom poslal, ko se mi spet pojavi, se mi je pa pojavilo pri zelo znanih zadevah ko bi 100% moralo najti...

Imaš na e-pošti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

MaCoFaCo ::

Po sliki sodeč gre za staro verzijo Sublighta. Ti ne ponudi opcije samodejne posodobitve? Na kakšen način zaženeš aplikacijo: preko Start menija ali imaš "pinned" na taskbar?

e-marko ::

Kaj je fora teh točk tam zraven puščice?

Drugače pa super program, pohvale! Uporabljam sedaj nekaj tednov in je res v pomoč.

Lp
...somebody, somewhere...

MaCoFaCo ::

Prispevek k Sublight skupnosti. Uporabniki s pozitivnim številom točk bodo lahko imeli dodatne bombončke...

Tac20 ::

MaCoFaCo je izjavil:

Po sliki sodeč gre za staro verzijo Sublighta. Ti ne ponudi opcije samodejne posodobitve? Na kakšen način zaženeš aplikacijo: preko Start menija ali imaš "pinned" na taskbar?


Živjo, sem že poizkusil posodobiti pa javi daj e zadnja verzija, zaganjem preko ikone na deskoptu. Isto težavo ima tudi sodelavec.

levaky ::

Isto težavo imam tudi jaz...

MaCoFaCo ::

Prosim, če oba napišeta verzijo, ki je prisotna na "about" tabu.

Tac20 ::

Evo danes sem se želel logirati, in mi je napisal da nej naredim unnistal te verzije in namestim iz spletne strani zadnjo verzijo. Ko to storim, mi na koncu javi napako:



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

oemdzi ::

Všečen program, ampak BS player je še vedno "hitrejši" oziroma bolj userfriendly, ker za podnapise zapravim natančno 3 sec, če podnapis ni v redu, z enim klikom preklopim na naslednjega. Super program pred BSplayerjem in njihovo integracijo iskalnika podnapisov, sedaj pa v sublight-u sploh ne vidim nobene prednosti...

Me pa zanima za tiste, ki uprabljate sublight v katerem programu gledate filme&serije in zakaj. VLC ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

boogie_xlr ::

Open MPC, open movie, press 'D' on keyboard, magic happens.

Zgodovina sprememb…

MaCoFaCo ::

@Tac20: lahko poskusiš zagnati kot administrator? Kakšne Windowse sploh uporabljaš?

@oemdzi: Sublight podpira več virov podnapisov kjer lahko uporabniki "tagajo" sinhronizirane podnapise. Z dvojnim klikom se potem zažene video predvajalnik, ki ga ima uporabnik določenega.

Tac20 ::

Win 8.1 x64

Sem poizkusil še 2x in je potem delovalo. JAvim če bo še kakšen error.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

MaCoFaCo ::

Javi prosim, če ti video pravilno prepozna.

levaky ::

Meni tudi sedaj očitno deluje in prepozna video

MaCoFaCo ::

Verzija 4.5 ima močno posodobljeno logiko za zaznavanje video datotek, zato sem forsiral posodobitev na najnovejšo verzijo.

Zakaj ste eni imeli težave pri posodabljanju pa mi zaenkrat še ni jasno :(

AmokRun ::

Pri meni namesto The Flash zazna Flashpoint ali pa FlashForward.
Verzija je zadnja.

MaCoFaCo ::

Predvidevam, da gre za kakšen nov del. Pošlji prosim polno ime datoteke na email, da pregledam. S časom se sicer Sublight "nauči" katera serija bi morala biti prava.

AmokRun ::

Ja, nova serija je.
Imena datotek pa so običajna: The.Flash.2014.S01E01.720p.HDTV.X264-DIMENSION

Pri prvem delu zazna Flashpoint pri četrtem pa FlashForward. Drugi in tretji sta pa v redu.

MaCoFaCo ::

Hvala za sodelovanje, algoritem učenja je bil adaptiran :D

gregyk ::

Zakaj po novem Sublight odpira za vsako poizvedbo novo okno (se na novo zaganja)? Prej sem odprl Sublight in z desnim klikom iskal podnapise v mapi, pa je vse iskal v istem oknu.

MaCoFaCo ::

Sprememba v verziji 4.5.5417 (http://www.sublight.me/history), ker je veliko uporabnikov želelo tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

AmokRun ::

Meni tudi ni všeč. A lahko daš v nastavitve, da si lahko vsak sam nastavi.

MaCoFaCo ::

Bo dodano :)

MaCoFaCo ::

Sublight 4.5.5418 - released on 11/1/2014

  • single instance or multiple instance app is now configurable in 'settings / general'

  • added hearing impaired flag for subtitles from Addic7ed.com, Subscene.com and OpenSubtitles.org databases

  • plugin improvements

MaCoFaCo ::

Prenovljena začetna stran: sublight.me/welcome/

Kakšna se vam zdi?

user-pass ::

Danes sem prvic slisal za ta program in to ne tukaj na S-T, ga sprobal in sem res navdusen! Keep up the good work! In stran je tudi moderna, lepa in uporabna.
Imam pa en predlog: Ce iscem podnapise za "(xymovie).1080p.BluRay.X264-AMIABLE", bi se mi zdelo zelo uporabno, ce bi zadetek "(xymovie).1080p.BluRay.X264-AMIABLE.srt" bil nekako highlightan. Magari samo kot opcija v nastavitvah. LP

McLuzo ::

Z verzijo 4.5 se je res občutno skrajšalo začetno nalaganje, pohvale glede tega.
Sem imel pa enak problem iz prehoda 4.1 na 4.5 kot opisano višje. Sem potem kar ročno prenesel s spleta najnovejšo verzijo in je delovalo nemoteno.
Me pa zanim kako je z doniranjem oz. nakupom novih točk... nikjer ne vidim oz. ne najdem več knofa za doniranje, niti v programu niti na spletni strani. Pa čeprav sem brez točk ne opazim karkoli drugačnega kot prej ko sem jih imel. V čem je sploh razlika?

Imam pa problem, katerega izvor mi ni povsem jasen če je od SL al OSa...
Zadnjič sem snemal dol podnapise v cirilici in ko izvedel dvoklik v SL ter se začel film predvajat so namesto črk samo vprašaji...!
OK, si rečem verjetno nimam nastavljen subtitles encoding in to in ono in tralala, se igram z raznimi nastavitvami 2-3 ure v MPC-HC, pa nič...
Potem pa kašen dan kasneje grem direkt na podnapisi.net in tam dol poberem podnapis in glej ga zloma, dela! Ko se pa je podnapis prenesel iz SL so pa bili sami vprašaji (vir in podnapis enak iz podnapisi.net)

Drugače pa pohvale in keep up with the good work, za take programe mi res ni težko donirat 5 ali 10€ na let.

levaky ::

Ja, zadnja verzija je res spica...

V 4.X še vedno pogrešam, za zadeva ne zna prebrati .rar fajla. Večino serij dobil v obliki .rar, predvajalnik mi zna vrteti direktno iz .rar fajla, ampak moram vsakič ročno odpakirat zaradi sublighta oz. ročno vpisati ime serije, sezono in epizodo, prenesti, shraniti in preimenovati podnapis.

Matej

destiny ::

Sovražim filme v .rar-ih, še bolj kot smrkce!

levaky ::

Sem jih jaz tudi, dokler nisem dobil playerja, ki mu je vseeno za format:)

telexdell ::

destiny je izjavil:

Sovražim filme v .rar-ih, še bolj kot smrkce!

Pa saj znajo razni programi sami odrarat prenesene dele. Le nastaviti moraš, da ti po končanem prenosu to stori in "normalno" datoteko shrani tja, kamor želiš.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

destiny ::

Synology in njegov Download Manager ne zna sam od sebe odpakirat. Lahko pa klikneš na fajl v browser clientu in izbereš Extract Here :). Sicer je pa večina filmov, ki so v rar formatu itak password protected in jih prec zbrišem.

levaky ::

Nekateri trackerji ima vse filme v rar-ih. Aplikacija sicer podpira razpakiranje rarov, ampak potem moram imeti na disku tako .rar kot .mkv file in zasede dvojni prostor. Če rar-e zbrišem, potem pa seed-ati ne morem.

Razpakirat 8GB preko mreže včasih traja predolgo.

MaCoFaCo ::

@user-pass: me veseli, da si odkril Sublight in da ti pomaga :) Glede označevanja podnapisov: če uporabniki kliknejo gumb "in sync" se bo podnapis s časom prikazal drugače od ostalih podnapisov.

@McLuzo: lahko pošlješ screenshot "problematičnega" podnapisa? Lahko tudi poskudiš spremeniti encoding v "settings / subtitle settings / subtitle encoding" v UTF-8.


Glede RAR-a: v starih verzijah je bilo to podprto vendar je zahtevalo posebno DLL knjižnico. V verziji 4.x je bilo to odstranjeno in pozornost fokusirana v druge prioritete. Ni izključeno, da funkcionalnost v prihodnje ne bo ponovno dodana.

Ali se vam verzija 4.5 zdaj posodablja brez težav? (seznam najnovejših verzij je objavljen na: http://www.sublight.me/history)

e-marko ::

Posodabljanje meni deluje brez težav.

Lp
...somebody, somewhere...

MaCoFaCo ::

Veliko uporabnikov je v anketi želelo možnost zamenjave svetle teme aplikacije. V verziji 4.6 je zdaj dodana možnost izbire izgleda aplikacije:

 Sublight: Dark Theme

Sublight: Dark Theme

McLuzo ::

Nice! Meni osebno mnogo prijetnejše za oči, povsem v skaldu z slo-tech temo=)

Pa folow-up na moje težave s prikazovanjem podnapisov v cirilici.... Rešeno, kot si predlagal, sem samo spremenil na UTF-8 kodiranje in je delovalo. Hvala.

Me pa še vedno zanima glede sistema bonus točk al trenutno ni v obratovanju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

MaCoFaCo ::

Sistem točk je že lep čas zamrznjen.

barocco ::

boogie_xlr je izjavil:

Open MPC, open movie, press 'D' on keyboard, magic happens.

Hvala za info
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|
««
9 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podnapisi.net (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
13333667 (1996) donvito
»

Downloadanje podnapisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
123163 (2944) kuglvinkl
»

Linki s podnapisi za filme (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
50176978 (54174) Dead_Meat
»

Program za avto download podnapisov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21729722 (16229) KontraCepec
»

Ne morem aktivirati podnapisov :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
101328 (1252) AlesCretnik

Več podobnih tem