» »

Digitalna televizija

Digitalna televizija

leben154 ::

Če ve kdo kako zrihtati naslednjo težavo najlepša hvala ;) .

Doma imamo 2 digitalna sprejemnika . Enega v dnevni sobi in enega v moji sobi .
In sedaj v dnevni sobi kjer se tudi deli kabelska antena je vse v redu z sliko prav tako so vsi programi. V svoji sobi pa imam TV kartico in sicer NOT ONLY TV HYBRID USB . Ker tv kartica nima Scart priključka imam adapter in nato preko činč povezano do Tv kartice iz sprejemnika. In sedaj tukaj problem . Ko iščem programe preko sprejemnika mi ne najde vseh programov (TV1,TV2,Eurosport) od 113 mi najde zgolj 73 in še od teh 73 je dost samo temnih kao da ni siganala. Uporabljam pa sprejemnik kupljen pri Elektro TURNŠEK in tudi njihovo digitalno televizijo. Če pa prestavim na navadno anteno in ne da sprejemnik pa imam osnovni shemo programov z (tv1,t2,eurosport) ampak seveda slabšo kvaliteto slike .

Če ima kdo idejo kaj narediti ??

Hvala ;)

Chessman ::

Če imaš dva ista DVB-C sprejemnika probaj priklopiti drugega na katerem nimaš vseh programov priklopi začasno na mesto prvega sprejemnika in probaj tam ponovno poskenirat programe. Če ti še vedno ne deluje imaš problem z DVB-C sprejemnikom. Če ti tam normalno deluje ga ponovno priklopi nazaj na staro mesto in sprobaj če ti takrat deluje. Če ti tam ne deluje imaš problem z signalom. Včasih imaš pač padec signala tako močen da se občasno določenih programov ne da sprejemati.

Tvoj problem pa nima nobene veze z priklopom z činč kablom namesto scarta.
Je pa res da imajo zaradi obnove sistema digitalne TV določeni programi samo črnino. Po 15.9. uradno začne nova ponudba z novo programsko shemo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AIR bo le zaživel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Omrežja in internet
1086190426 (13607) markasaso12
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833436002 (75530) zavajon
»

Siol uvaja digitalno kabelsko televizijo na optiki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11422650 (8037) alexz
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286875 (5398) robotek87
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956567 (33279) Alexius Heristalski

Več podobnih tem