» »

Digitalna televizija!

Digitalna televizija!

Jankolovski ::

Pozdrav,
zanima me kako vključiti digitalne programe, videl sem da ponekod to že imajo! A se je to treba zmenit z operaterjem al kako!
Uporabljam kabeljsko!
Imam pa tv ki podpira analogni in digitalni sprejem (samsung syncmaster T220HD DTV monitor)!

hvala za razumevanje

Jankolovski ::

Jankolovski ::

Aha a jst rabm kartico al kaj, sam kkasna kartica pa more to bit za moj tv!
Sm pa iz Ljubljane-Rudnik!

Saintek ::

Če imaš kabelsko tv (telemach recimo) ti na tem ne bo delovala digitalna shema zaradi tega :Hybrid-TV-Tuner (DVB-T, analogni) moralo bi biti dvb-C, žal.

Jankolovski ::

Kaj to pol pomeni da morem spremenit opearaterja, mam telemach kabelsko ja?
A tut z DVB-T kartico se ne da al kako?

logout ::

Pokličeš na ta tvoj Telemach, poveš, da bi rad imel digitalno televizijo. Ker tvoj monitor menda nima tunerja za kabelsko digitalno televizijo, ti oni dajo še dodatno škatlo za sprejem digitalnega signala. Vtakneš kabel v škatlo, iz škatle v monitor in gledaš digitalno TV.

L.p., Kloko

Izi ::

Jankolovski, osnove o digitalni televiziji ti manjkajo :D
Digitalen signal prihaja v treh standardih in za vsakega rabiš drugačen sprejemnik:
DVB-T - zemeljski - po zraku preko antene
DVB-C - kabelski - po kablu od kabelskega ponudnika
DVB-S - satelitski - po zraku preko satelitske antene

Obstaja še IPTV, ki pa je že nekaj četrtega.

Ti imaš Telemach kot svojega kabelskega ponudnika zato rabiš DVB-C sprejemnik. Pozabi na vse ostale kratice. Zapomniti si moraš samo DVB-C :D

Tvoj Samsung syncmaster T220HD ima DVB-T sprejemnik, ki ti na Telemachu ne bo nič koristil. Rabiš DVB-C
Najbolje bo, da pokličeš ali še bolje, da stopiš na Telemach in naročiš digitalno TV.
Brez panike, ne bo opazno dražje kot sedaj, če ne boš ravno naročil prav vseh 125 programov.
Zastonj (v najem) boš dobil potrebni DVB-C sprejemnik, majhno škatlico z daljincem, ki ga lahko sam vtakneš zraven televizorja in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Jankolovski ::

Hvala Izi, vem ja da mi manjkajo osnove o digitalni televiziji saj se nisem nikoli poglabljal v to, do sedaj.
Velik se tle naučiš hehe.
Zanima pa me naslednje, vsi se bomo slej ali prej odklopili od analogne in stopili v digitalno televizijo, samo zdej mam jest še 4 televizije v bajti in bom mogu kupovat za vsako televizijo posebi še dvb-c sprejemnik ali obstaja kak razdelilec ali podobno. Ali obstaja dvb-c sprejemnik, ki sprejme več televizij naenkrat? Ker naprimer večina nas ma že zdaj prijavljeno eno televizijo, ampak mamo priklopljenih več televizij na en signal. Ali bomo lahko podobno naredili tudi tu pri digitalni?
Hvala za razumevanje

Izi ::

Hja, z večimi televizijami je vedno problem.
Pri analognemu signalu se ti je signal za polovico poslabšal, če si ga razdelil, na dve televizije. Sicer to še ni bilo opaziti, ampak če si delil signal na 4 dele je bilo pa še kar opazno poslabšanje signala. Tudi na analognem signalu je moral vsak TV imeti svoj analogni sprejmnik.

Pri digitalnem pa poslabšanja signala zaradi več televizij ni več opaziti, ampak še vedno pa rabiš svoj DVB-C sprejemnik na vsakem televizorju. Tu pač ni druge rešitve.
Zato Telemach ponuja v najem vsakemu naročniku do 3 DVB-C sprejemnike. Problem je samo, da prvega dobiš zastonj, za druga 2 pa moraš plačevati mesečno najemnino.

Sicer imajo sedaj vsi novi televizorji že vgrajen DVB-T in DVB-C sprejemnik, ampak problem pri digitalni TV je, da je precej programov zaklenjenih, zaradi več različnih programskih paketov. Tako moraš tudi za TV, ki že ima pravi sprejemnik vzeti v najem modul, kamor vtakneš kartico za odklep določenih programov.

Problem pri digitalni TV je torej samo finančni. Gledanje programov na vsakem dodatnem TV bo stalo nekaj dodatnih EUR vsak mesec. Tehnično ni ovir.
Na Telemachu ti bodo dali vse kar rabiš in še več, samo prav za vsako dodatno malenkost te bodo malo bolj molzli, in to vsak mesec sproti >:D
Pri njih ne moreš nič kupiti, vse lahko samo najameš.

Jankolovski ::

Kateri kabeljski operater se mi pa najbolj splača za digitalno televizijo?

Izi ::

Trenutno imamo res okoli 60 kabelskih operaterjev v Sloveniji, ki upravljajo z okoli 270 tisoč kabelskimi priključki, ampak ti ne moreš nič izbirati kdo upravlja tvoj kabel. Če na tvojem območju s kablom upravlja Telemach potem nimaš druge izbire kot njega.
To velja za pravo kabelsko preko koaksialnega kabla.

Preko optike ali telefonske parice pa obstaja še precej drugih možnosti za gledanje televizije. telefonska parica je precej uboga in zastarela zadeva, ki vsaj za TV ni ravno primerna. Optika pa je zaenkrat še precej redka.
Glede cen ne vem, boš moral najprej pogledati kaj imaš sploh na voljo.
Vedno pa je najceneje, če vse skupaj (internet, televizije in telefon) vzameš pri enem samem ponudniku.

Jankolovski ::

Govoril sem z telemach uslužbencem in mi je rekel da bo možno priklopiti samo 3 televizije na digitalno omrežje, če hočete priklopiti še četrto televizijo morate naročiti nov paket in napeljati nov kabel. Mislm kam smo pršli ljudje, same barabe nas obkrožajo k jim gre po glavi sam dnar, hočem da se vrne Tito in da te barabe pošle na goli otok!
Verjetno bi blo najbolš ja Izi jet na optiko, sam ker je t2 pr nas začel polagat kable so jih na sred ustavl in zdej ne morjo nič ker t2 propada, sm jih prašu če bo možna optika so mi takoj rekl da trenutno ne in nevejo kdaj bo sploh možna, vzrokov nočejo povedat seveda!
Mam pa AMIS trenutno in sem jih klical če mam tam lahko preko VDSL-ja prikloplene 4 televizije in sem dobil odgovor skoraj nemogoče!
Zdej sm pa jezn ratu vse te "izboljšave" ki jih hvaljo vsi vidm da sploh niso izbolšave ampak samo nateg da se bogatejši še bolj obogatijo, čisti kriminal.
Zakaj ne morem imeti 4 ali več televizorjev v moji hiši prikloplene na enega operaterja (kje je tle point), vse so sam še bol zmešal.
Zdej mam lahko prkloplenih 6 televizij pa vse dela normalno mogoče mal slabši signal ampak ni panike, konec leta bom pa mogu preklopt na 3 tv-je za višjo ceno HALO kaj vam ni jasno ljudje, a ni point da se prodaja televizij poveča in ne pomanjša. Pol bo Gorenje še v večjih problemih kot je ker ne bodo prodal nobenega tv-ja! Haha kam smo pršli mi. V tej državi gre vse sam še na slabš. Zakaj ne pustijo analogne programe in dajo možnost digitalne tistim ki hočjo HALO!!!

krneki007 ::

Prehod na digitalno tv bo "prizadel" samo tiste uporabnike,ki so še sedaj sprejemali signal preko navadne antene.Za kabelske in iptv uporabnike bo poskrbel operater.Če ti torej ustreza analogna shema in ne rabiš HD programov,si lahko zaenkrat brez skrbi.

ssitcm ::

Jaz bi pa malo off topic vprašal, če imaš lahko(na kablu) istočasno digitalni paket(signal), ki ga plačuješ in še naprej analogni signal za stare televizije ?

PARTyZAN ::

Ko pri Telemachu naročiš digitalno TV, še vedno sprejemaš tudi analogni signal. Brez panike.

Jankolovski ::

Aha zdej vse vem hvala za info.

techfreak :) ::

če hočete priklopiti še četrto televizijo morate naročiti nov paket in napeljati nov kabel

To velja v primeru, da se naročiš na zaklenjene kanale, saj v tem primeru dobiš samo 3 kartice. Za četrto, peto in šesto TV pa je potrebno še enkrat toliko plačati.

yoco ::

Mene pa neki zanima. Mi mogoce kdo lahko pove, če je v okolici Tržiča možno dobit digitalni signal z navadno sobno anteno? Malo sem brskal na netu in sem našel eno slikco, ki kaže kje naj bi bila pokritost in ravno nekje do Tržiča je.

Okapi ::

Načeloma je že pokrita praktično vsa Slovenija, ampak za točno mikrolokacijo ti ne more nihče garantirati. V Ljubljani recimo na eni strani bloka lahko gledaš OI v visoki ločljivosti, na drugi strani pa ne.

O.

IvoC ::

Jankolovski je izjavil:

Govoril sem z telemach uslužbencem in mi je rekel da bo možno priklopiti samo 3 televizije na digitalno omrežje, če hočete priklopiti še četrto televizijo morate naročiti nov paket in napeljati nov kabel. Mislm kam smo pršli ljudje, same barabe nas obkrožajo k jim gre po glavi sam dnar, hočem da se vrne Tito in da te barabe pošle na goli otok!
Verjetno bi blo najbolš ja Izi jet na optiko, sam ker je t2 pr nas začel polagat kable so jih na sred ustavl in zdej ne morjo nič ker t2 propada, sm jih prašu če bo možna optika so mi takoj rekl da trenutno ne in nevejo kdaj bo sploh možna, vzrokov nočejo povedat seveda!
Mam pa AMIS trenutno in sem jih klical če mam tam lahko preko VDSL-ja prikloplene 4 televizije in sem dobil odgovor skoraj nemogoče!
Zdej sm pa jezn ratu vse te "izboljšave" ki jih hvaljo vsi vidm da sploh niso izbolšave ampak samo nateg da se bogatejši še bolj obogatijo, čisti kriminal.
Zakaj ne morem imeti 4 ali več televizorjev v moji hiši prikloplene na enega operaterja (kje je tle point), vse so sam še bol zmešal.
Zdej mam lahko prkloplenih 6 televizij pa vse dela normalno mogoče mal slabši signal ampak ni panike, konec leta bom pa mogu preklopt na 3 tv-je za višjo ceno HALO kaj vam ni jasno ljudje, a ni point da se prodaja televizij poveča in ne pomanjša. Pol bo Gorenje še v večjih problemih kot je ker ne bodo prodal nobenega tv-ja! Haha kam smo pršli mi. V tej državi gre vse sam še na slabš. Zakaj ne pustijo analogne programe in dajo možnost digitalne tistim ki hočjo HALO!!!


Halo Jankolovski! (Zdej mam lahko prkloplenih 6 televizij)
Pa poglejmo: Eno v dnevni sobi, eno v spalnici staršev, eno v delovni sobi, dve v otroških spalnicah! Kje je šesta? V sekret? Ejga!

LP IvoC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoC ()

Alexius Heristalski ::

Izi je izjavil:

ampak problem pri digitalni TV je, da je precej programov zaklenjenih, zaradi več različnih programskih paketov. Tako moraš tudi za TV, ki že ima pravi sprejemnik vzeti v najem modul, kamor vtakneš kartico za odklep določenih programov.

Modul lahko kupiš v prosti prodaji, stane okrog 50 evrov. Ni treba nujno najemati.

Najem stane 2 evra, če se ne motim. Se pravi po dveh letih se ti povrne nakup modula.


Jankolovski je izjavil:

konec leta bom pa mogu preklopt na 3 tv-je za višjo ceno HALO kaj vam ni jasno ljudje, a ni point da se prodaja televizij poveča in ne pomanjša. Pol bo Gorenje še v večjih problemih kot je ker ne bodo prodal nobenega tv-ja! Haha kam smo pršli mi. V tej državi gre vse sam še na slabš. Zakaj ne pustijo analogne programe in dajo možnost digitalne tistim ki hočjo HALO!!!

Tebe so malo zmedle reklame DigiTV, kajne? A nisi opazil, da gre za sprejem s strešno ali sobno anteno? Saj zeleni možicelj takoj na začetku pove. Torej se tebe ne tiče.

Sicer Telemach bo nekoč res ukinil analogno shemo, ampak takrat, ko bo sam hotel, ne ob koncu letošnjega leta.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Jaz imam samsung syncmaster T260HD DTV monitor, ki ima vgrajen hibridni (analogni in digitalni) TV tuner. Mi pa nikakor ne uspe usposobiti, da bi lahko gledal digitalno TV prek antene DVB-T, ker napiše No HD supported (zvok deluje). Ali je komu morda to uspelo?

Monitor naj bi podpiral DVB-T in MPEG-4, vsaj sodeč po specifikacijah prodajalcev!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Jankolovski ::

Jst mam podoben monitor samo manjši T220HD sem se pa mal igral z nastavitvami, ker maš kolkr vidš posebi meni za digitalno TV (D.MENU nahaja pod 0) in posebn meni za analogno tv (MENU - nahaja pod minusom za zvok), no v tistem D.MENU maš velik stvari drugače in se morš mal igrat da ti bo začel to delat, kolkr so mi rekl v bigbangu takrat!

dronyx ::

@Jankolovski: Sem se precej igral z menijem, ampak mi ne uspe. Po moje je povsem možno, da ima moj tip TV samo MPEG-2, ker sem ga kupil že kakšne pol leta nazaj.

Jankolovski ::

A maš vsaj kaksn digitalni program ki ga lahko gledaš naprimer slovenija HD al kva je že.
Mogoče rabiš uno kartico DVB-T, najbolš je da greš na tale www.digitv.si pa si pogledaš kaj ti svetujejo.

Dami ::

Ne vem točno kam bi vprasal pa si bom kr tole temo sposodil :)
Tu v Slov. Bistrici imamo kablsko preko podjetja KabelTV. Imam tud 2 sonya (W in Z 4500), ki mata oba vgrajen dvb-c. Lani je vse delalo še outofthebox, jeseni so nekaj spremenili in je moral priti njihov tehnik, da je nastavil tunerja da je ponovno lovil vse kanale. Hecno je sam, da od takrat na enem tvju noče več delat teletext. Zanima me, katero državo morm zbrat na začetku, da lahk avtomatsko pol prebavi digitalni signal, brez da bi moral na roke nastavlat tuner.
Poleg tega bi še vprašal, če bi moral dobiti še katere druge HD kanale poleg eurosport1,2, sloHD, fasiontv in nat.geoHD? Zaenkrat smo zadovolni no, velik programov + HD, 4 tvji in vse to za 16€ :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

neki4 ::

mi jih mamo tudi dost tvjev, vse analogno praktično, tudi en drug kabl operater. tale telemach je kar iznajdljiv ko je treba scuzat ljudi. V stanovanu komot dela 5 tvjev in to analogno(ojačevalec). Pa mislimd a tudi kakšne hd kanale ne bo računal kot telemach.

denisbegood ::

Mene pa zanima, ali ima mogoče še kdo drug problem z digitalno SLO2(približno zadnjih 14 dni), kajti imam samo zvok brez slike, ostali programi delujejo brez problemov, sprejemnik je ARGUS 2in1

lp

robotek87 ::

Je kaksna moznost za odklep programov brez da se narocim na njih? Namrec sedaj imam analogno shemo (zlo slaba kavaliteta), vendar televizor najde vse ostale digitalne programe (torej verjetno signal je). Obstaja kak dekoder za to? Hvala

PS. Ce narocim digitalno bom verjetno samo prejel dekoder? Torej analogna shema bo se vseeno delovala na drugih tv?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435576 (75104) zavajon
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208397 (4036) predrag000
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418364 (9838) mysterio
»

DVB-T sprejemik problem...

Oddelek: Zvok in slika
312953 (2451) lebang1
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425700 (22268) icek

Več podobnih tem