» »

DVB-T (mpeg4) pri nas

DVB-T (mpeg4) pri nas

««
«
1 / 6
»»

All ::

DVB-T pri nas

Nikjer na tej strani nisem zasledil opreme , ki bi bila kompatibilna z mpeg4 standardom.
Zanima me če kdo spremlja SLO 1, 2 prek dvb-t in s katerim sprejenikom?

Predvsem me zanima za razne pc-kartice.

icek ::

PC kartice ja, drugace pa so DVB-T set top boxi zaenkrat precej dragi. Tako, da me malo čudi, zakaj niso poleg MPEG4 zalaufali tudi MPEG2, saj imajo dovolj kanalov.
Rider of Theli
www.air-tv.net

JohanP ::

icek, DVT-B mpeg4 lahko laufa mpeg2 signal medtem ko obratno ni mogoče.
Kaj to pomeni?
Hrvati in Jodlarji, ki so pristali na mpeg2 standard ne bodo morali sprejemati slo signala, razen če ne bodo kupili dvt-b mpeg4 tv sprejemnika (ki pa jih baje še ni na tržišču)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

Izi ::

Tudi Hrvati in Jodlarji bodo prej ali slej prešli na MPEG-4, ker MPEG-2 se počasi poslavlja.
Skratka, vsi, ki so sedaj na MPEG-2 bodo počasi začeli prehod na MPEG-4 in ta prehod bo pri njih še težji kot pri nas, kajti mi bomo začeli iz nič oni bodo pa morali vse zamenjati.
To je bil tudi glavni razlog, da smo se mi odločili za MPEG-4.
V tem primeru je bila naša zaostalost celo prednost :D
Seveda pa je sedaj nastal majhen problemček, ker smo Slovenci kar naenkrat najbolj napredni na svetu :P in je elektronika z podporo MPEG-4 je še zelo redka in seveda tudi draga.
Malenkost prehitevamo ampak ekonomsko gledano smo se odločili prav, ker uveljavljenje MPEG-2 samo za par let bi bilo stran metanje denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

All ::

zasledu na netu da se je tudi estonija odločla za mpeg4.

no prvotno uprašanje me zanima...katera stroja oprema (dvb-t tv kartice), ki je pri nas na tržišču je sposobna prebavt mpeg4?

kdo probu komu laufa??...al so trenutni oddajniki postavleni samo zato da so :)?

Modri dirkač ::

Pa ste prepričani, da bojo jodlarji šli na MPEG-4 ali bojo takrat, ko se bojo "prestavli", šli na kaj tretjega in bomo spet mi Slovenceljni je**ne stranke ...
Everybody lies!

icek ::

gremo po vrsti:
JohanP: DVB-T MPEG4 set top boxi so ze na trziscu. Jaz imam v sluzbi en vzorec, lahko ti jutri dam tocnejse podatke o njem.
Izi: Mogoce pa imas prav, samo set top boxi morajo poceni ratat.
All: Na trziscu je dosti DVB-T tunerov, za MPEG4 dekodiranje pa skrbi PC.
Modri dirkac: MPEG4 se pocasi uveljavlja in bo ostal kar nekaj casa, skupaj z HDTV, kateri je na MPEG2 nesmiseln.
Rider of Theli
www.air-tv.net

All ::

icek okol tega sem močno skeptičen, zato tudi sprašujem, če ima kdo izkušnje.

Če pogledaš malo po specifikacijah DVB-T tunerjev, omogočajo snemanje v mpeg2 formatu, se pravi direktno strimanje na disk, kar pa ni enako kot gledanje in snemanje mpeg4.

Še hujši poraz bi po moje bil, če bi se spravil spraševat prodajalce v trgovinah z tovrstno robo.

Alexius Heristalski ::

Pa ste prepričani, da bojo jodlarji šli na MPEG-4 ali bojo takrat, ko se bojo "prestavli", šli na kaj tretjega in bomo spet mi Slovenceljni je**ne stranke ...

Najbrž še sami ne vedo. Vse skupaj nas čaka še prehod na HDTV, ki bo itak v MPEG4 standardu, morda bodo oni preskočili SD MPEG4 in šli naravnost na HD. Ampak, če boš imel MPEG4 sprejemnik s podporo HD, ne boš prikrajšan za avstrijske programe, mar ne?

Prebral sem, da bo Poljska l. 2008 šla na MPEG4, katerega že testirajo.

Zasledil sem, da dela s s Pinnaclom PCTV 2000e.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

cekr ::

Mene bi tudi zanimal nakup kakšne digitalne tv-kartice na pc-card vodilu, na USB ali na FW.
Potrebujem samo zadevo, ki prežveči MPEG4, analogni signal, mogoče še radio, stereo.
Na tržišču je kar nekaj modelov(od 60€ naprej), vendar mi nihče ni sposoben povedat, če so sposobni prežvečit MPEG4.

Če ima kdo kakšne izkušnje s temi zadevami, bi me zanimalo, katera kartica bi bila primerna za nakup. Mislim, da bo cena okoli 100€ dovolj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

markobuzin ::

Zasledil sem, da italijani (RAI) že testirajo oddajanje v HD. Moj TV z MPEG-2 dekoderjem (SONY) seveda od tega signala ne odšifrira niti slike niti zvoka - slednjiega namreč uspe predvajati pri digitalnem MPEG-4 signalu SLO1 in SLO2.

Alexius Heristalski ::

Od letošnjega marca naprej tudi Hrvatje testno oddajajo en HDTV kanal, od aprila pa celo dva, trenutno le na območju Zagreba. Vir.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

spacetime ::

Nekaj odgovorov:

http://dvb-t.apek.si/

bbf ::

še kratek čas bo:
HDTV / SDTV testna oddaja na centralnem multipkexu! (krvavec, 37 kanal)
dela v progDVBju, se pa zatika.

KoMar- ::

Kateri kanali so pa HDTV? Lahko narediš kakšen screenshot kvalitete?

bbf ::

kanala sta (na 37 kanalu, 602MHz, centralno področje - ljubljansko)
Zdej, streama sta oba paralelno, SD in HD, v čem je snemano, pa ne vem. Test je namenjen preverjanju kvalitete sprejemnikov, baje.
mi je ratal poslikat.
link
18_30_.. sta par
18_10_.. in 18_11_.. sta par
mal počas bo šlo prenašal..

KoMar- ::

Nočem težit, sam dej vsaj PNG, če ne celo JPEG, ker gre fuuuuuuuul počas...

cekr ::

Imaš slike na forumu od Telstarja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

npl ::

Rabiš za sprejem dvb-t signala na dvb-t televizorju posebno anteno, ali je dobra tudi navadna sobna?(takšna izpred 15let)
Če ni, kakšno anteno naj uporabim?

Je že kdo poskuso če se sploh da lovit signal v Celju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: npl ()

cekr ::

Ja, s čisto navadno anteno se da ulovit. Če imaš srečo, deluje tudi navaden drat. Ni potrebno prav nič spreminjat.


Pokrivanje: Možnost sprejema
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Alexius Heristalski ::

Slika pokritosti na RTV-jevi strani je bolj klošarska, tale je IMO bolj realna, ampak najbrž tudi ni popolna. Za kaj takega bi morali preveriti še stanje na terenu.

popravek:

bbf, a jaz prav vidim? 16:9 izvirno sliko jim je uspelo spraviti v 4:3, potem pa še enkrat v 16:9. Svašta.

Zgodovina sprememb…

tonimona ::

Slo1 in 2 imata občasne težave s sinhronizacijo zvoka (prehiteva), na Obali so vidni Italijani, ko se vreme izboljša, bom probal še zavrtet anteno za Hrvate.

npl ::

Kakšno frekvenco(Mhz) imajo avstrijski programi?
Zasledil sem da 24kanal. Ampak moj TV išče samo po frekvenci!:\

Alexius Heristalski ::

Dobrač:
Mux A - K24 (498MHz)
Mux B - K30 (546MHZ)

Schökl (Gradec):
Mux A - K26 (514MHz)
Mux B - K23 (490MHz)

bbf ::

ja, sej pravim da je samo za test kompatibilnosti sprejemnikov, kvaliteta je bl 'sam da je neki'.

bdw, slo vzhodna regija regija MUxA 66 kanal, mux B 67 kanal (še ni, je pa pripravljeno) ;)

Alexius Heristalski ::

Kdaj bodo/boste vklopili nove oddajnike? Še posebno me zanima Trdinov vrh. Na strani RTVSLO nič ne piše.

LexLuthor ::

Baje z junijem (nepreverjeno!) začne v 1080p oddajati tudi POP tv. Gre za vse oddaje v živo in prenose F1, zaenkrat le v optičnem omrežju.

cekr ::

"v 1080p oddajati tudi "

Poudarek na "tudi"

A že kdo pri nas oddaja v FHD? RTV pa že skozi oddaja v SD.

Nihče. Tudi testiranja so bila samo v 1080i. Pravi 1080p pobere enostavno preveč pasovne širine, da bi lahko to že uporabili v prvem muxu.

POP pa v živo preklaplja na široki format, čeprav je to bolj varka, ker poleg slike oddajajo samo signal za preklop slike. V resnici pa je navaden Leterbox.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

vasquez ::

Kolikor je meni znano, F1 ni nikjer v HD

Alexius Heristalski ::

Res je, F1 je producirana samo v SD.

Modri dirkač ::

Poudarek na "producirana".
Everybody lies!

Modri dirkač ::

IIRC je 720p nek TV standard.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

LexLuthor ::

Mislim, da se motite glede F1
LINK
ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

Alexius Heristalski ::

To ni to. Že v komentarjih pod novico piše:
It’s not being broadcast in HD yet
Nekaj se sicer govori, da naj bi naslednje leto F1 bila v HD, ampak ni nič gotovega. Kjer dirke F1 letos prenašajo v HD, je to zagotovo upscalean SD signal.

cekr ::

Če gledaš sliko F1, je ta še za pravi SD preslaba. Toliko raznih napak, črt v sliki, kvadratkov... ni pri nobenih prenosih. Napake niso samo pri POPtv, to se pojavlja pri vse TV-jih, ki so mi dosegljivi(RTL, ORF, SF, RAI). Če šparajo že pri klasični ločljivosti, kako bodo dosegli pravo sliko pri HD. Smisel FHD je v čisti sliki, ne pa da bo to samo na papirju.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

staher35 ::

l.p.
Znima me kateri sprejemnik mi priporočate MPEG4 da bi lahko začel gledati.
cena in delovanje morata biti dobra, nekaj sem že prebral na dvb-t.apek.si
zanima me še kaj več!!!

elToro ::

Trenutno gledam nogomet Japonska - ZDA iz Pekinga v HD 1080i na testnem kanalu RTVSLO z Šanc. Ton je zaenkrat samo stereo.

trdoreh ::

Danes se dobil domov brošuro od Telemacha, v kateri piše, da se pripravljajo na digitalizacijo, katero nameravajo izvest do sredine septembra. Navajajo tudi, da bo na voljo nekaj HD programov.

Je komu znano kaj več o tem?

Lp, Jan

Tody ::

in samo na ožjem področju LJ.

elToro ::

Danes je prisoten tudi Dolby AC3 5.1 . Očitno so zadevo porihtal kot je treba.

Chessman ::

in samo na ožjem področju LJ.


vse spremembe se glasijo na združenje kabelskih operaterjev, ker bodo poenotili sheme v koliko še niso. Tako da zaenkrat vsaj Telemach, Triera in LJ Kabel sigurno z septembrom začetek sprememb, potem pa še ostali kot so turnšek in ostali. Skratka vsi kateri že sedaj oddajajo signal od teliusa.

Tody ::

ja treba pazit o čem se govori iz Šanc gre samo DVB-T in ta je dosegljiva pač centru LJ. Kabel je pa povsem druga pesem...

bbf ::

iz šanc ne gre samo po centru lj...

fulgur ::

mene zanima, katere slovenske programe je trenutno mogoče ujeti v Ljubljani? in sicer katere SD in HD programe....

Hvala za odgovor (berem po spletu, pa sem tako zmeden, da sploh ne vem, kateri programi so oddajani v digitalni tehniki)

KoMar- ::

Alexius Heristalski ::

SD - glej območje Center:
K37 Slo1, 2, 3, TV3

HD:
K26 TVS HD (TV Slovenija OI HD test)
K47 ProPlus HD (PopTV/Kanal A testna slika)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

fulgur ::

hvala... zanimalo me je predvsem glede a kanala in pop tv-ja... torej HD... jupiiiiiiiiiii

KoMar- ::

Ja, ampak je samo testna slika, tako da ni jupiii...

fulgur ::

kako pa je glede tujih programov v Ljubljani? Katere točno lovi in ali so SD ali HD (verjetno oboje mpeg2)? Hvala za odgovor

KoMar- ::

Iz Ljubljane se ne da lovit tujih kanalov...
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T (Mpeg-4 in AAC) zmeden?

Oddelek: Zvok in slika
232846 (2582) ...:TOMI:...
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564761 (22469) k4vz0024
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399352 (6260) Alexius Heristalski
»

DVB-T MuxA zopet poln

Oddelek: Zvok in slika
494480 (3118) Alexius Heristalski
»

POP TV in A KANAL sta danes začela z oddajanjem v 1. MUXU!

Oddelek: Zvok in slika
475795 (3995) Hardstyle

Več podobnih tem