» »

DVB-T (mpeg4) pri nas

DVB-T (mpeg4) pri nas

VANČ14 ::

Sem šel preverit, ker SLO2 gledam bolj malo. Trenutno predvajajo neko prireditev iz Lipice, zvok in slika sta OK, imam pa ravno tako Argus mini 2in1, signal pa lovim iz Krvavca.

hendriks ::

Tisti, ki trenutno kupujete setupbox za crt tv starih mam: kje boste kupili?
Se splača v kakšni avstrijski ali nemški online štacuni (če ja, bi prosil za link)?
Mogoče nekaj takega: link

Ker nekaj tako gromozanskega bigbang
in z usb in ne vem kakšnimi priključki stara mama res ne rabi...

Tody ::

Glej da ima AAC kodiranje drugače se bo tvoja mama preselila za 50 let nazaj in gledala nemi film.

Modri dirkač ::

Kaj je pa trenutno sploh bestbuy? Kakšna priporočila?
Everybody lies!

bb007 ::

Bi mi prosim kdo svetoval kakšen DVT-B sprejemnik ki ima zelo občutljiv sprejem signala?...sicer še nisem sprobal z nobenim sprejemnik vendar bi kupil s takim ki boljše sprejema signal da bi mal potestiral doma ter pri znancih, če jim na določenih zakotnih lokacijah vleče signal..v današnji draginji Siol TV-ja marsikdo išče alternativo...:)

bbenci2 ::

Mislim, da ima zelo občutljiv tuner sprejemnik HOMECAST T3100, ki ima tudi nalepko Digi TV.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

bb007 ::

Kaj pa STRONG SRT8110, bi znal kdo kaj o tem povedat?...sm preletel vse forume, v glavnem dobre izkušnje, vendar nikjer ne zasledim občutljivosti sprejema signala...je nekaj ceneje ne, zato sem pogledal tudi po njem...

Tody ::

Evo :) http://strongsat.com/tvweb4/index.php?i...
Tuner DVB-T
Connector type: Female, IEC60169-2, 75 Ohm nominal
Frequency range: VHF: 174 MHz to 230 MHz
UHF: 470 MHz to 860 MHz
Signal level: -82 dBm ~ -25 dBm
COFDM spectrum: COFDM 2K/8K-Carrier
Antenna supply: 5 V DC max 50mA, overload protected

rognaj ::

Kaj pa priporočate za kombiniran sprejem DVB-S in DVB-T?
Seveda z dobrim (občutljivim) sprejemnikom.

Zvezdica27 ::

lp,

jaz vam toplo priporočam Inglar sprejemnik, ki ga - seveda iz generičnih komponent - sestavlja neka slovenska firma (al pa daje nalepko gor). To pomen, da vse dela iz prve pri nas (kar za določene USB dongle na PC ne morem trditi).

V Mercator tehniki je cca 60 e in dela brezhibno, usb snemanje (sicer še nisem probal) ter zelo zelo pameten pan-scan ko je slika z robovi (zelo koristno, presenecčen sem bil). Vedno preko kompozitnega izhoda hkrati oddaja tudi analogni audio, kar je fajn za stare stereo sisteme brez digitalnih vhodov (sicer ima tudi digitalen izhod). Probal sem tudi nekega stronga in mi je ta Inglar ful bolj všečen - pa še HD ready je (720p oddajanje nekje v daljnji prihodnosti, oni Mercatorjev ni HD).

Lovljenje signala je po moje zelo v redu, glede na to da živim v nekem čudnem kotičku lj. kotline kjer slabo dela celo GSM.

Minus je samo precej beden daljinc, ki včasih dela malo po svoje, ampak to je tko 1x na dan. Za ta keš ni sile.

Kar se tiče kvalitete, ni problem sprejemnik, pač pa kvaliteta oddajanja, ki je milo rečeno v pizdi pri vseh SLO kanalih. Bomo videli kaj bodo danes skup spravili iz Stožic, če bo isti crap kot za finale Olimpija-Krka, sploh ne bom gledal.

zz

Zgodovina sprememb…

bbenci2 ::

rognaj je izjavil:

Kaj pa priporočate za kombiniran sprejem DVB-S in DVB-T?
Seveda z dobrim (občutljivim) sprejemnikom.


Jaz imam Clarke-Tech 5000HD Combo Plus. Tuner je malenkost manj občutljiv kot pri Homecastu, vendar sem jaz z njim zadovoljen. Pa še veliko podporo EMU ima:D
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Romzi ::

bb007 je izjavil:

Kaj pa STRONG SRT8110, bi znal kdo kaj o tem povedat?...sm preletel vse forume, v glavnem dobre izkušnje, vendar nikjer ne zasledim občutljivosti sprejema signala...je nekaj ceneje ne, zato sem pogledal tudi po njem...


Stronga sem jaz priklopil pri stricu 1 teden nazaj. Dela odlično. Anteno ma tako nikakvo, da mu je prej samo SLO1 delal kolikortoliko normalno. Tko da goforit.
LP

lugre ::

rognaj je izjavil:

Kaj pa priporočate za kombiniran sprejem DVB-S in DVB-T?
Seveda z dobrim (občutljivim) sprejemnikom.


Imam Argus mini 2in1 IP HD combo dva meseca in zaenkrat nobenih težav. DVB-T s sobno anteno dela OK (sprejem 64 %, kvaliteta 89 %), z DVB-S pa prav tako ni težav (sprejem 74 %, kvaliteta 86 %). Ima možnost snemanja na USB ali disk, nadgradnja FW preko interneta. Tako da zaenkrat zadovoljen.

Lp!

bbenci2 ::

lugre je izjavil:

rognaj je izjavil:

Kaj pa priporočate za kombiniran sprejem DVB-S in DVB-T?
Seveda z dobrim (občutljivim) sprejemnikom.


Imam Argus mini 2in1 IP HD combo dva meseca in zaenkrat nobenih težav. DVB-T s sobno anteno dela OK (sprejem 64 %, kvaliteta 89 %), z DVB-S pa prav tako ni težav (sprejem 74 %, kvaliteta 86 %). Ima možnost snemanja na USB ali disk, nadgradnja FW preko interneta. Tako da zaenkrat zadovoljen.

Lp!


Kaj pa EMU podpora?
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

urkrajnc ::

Da ne odpiram nove teme, bom obudil to "staro" temo.
V Ljubljani (na Litostrojski cesti) hočem gledati televizijo preko računalnika. Kupil sem "DVB-T USB ključ GIGABYTE U7300 MPEG4 AAC Digitalna TV" in sprobal zadevo doma (na Ptuju). Na Ptuju normalno delajo slovenski kanali (pop, kanal a, slo1,2,3, ...) v ljubljani pa mi najde samo pink.si in tv3. Antena je ista, programska oprema je ista (Windows media center), edino v nastavitvah je razlika (regija Slovenija), poštna številka 1000, na ptuju pa 2250 (sem sprobal na ptuju tudi 1000 in je delalo normalno).

Kaj naj naredim da mi bo našlo tudi ostale slovenske kanale (pop tv, a kanal, ...)? Antena (priložena) je trenutno ob oknu (sem jo tudi premikal pa ni bilo razlike). Ali mislite da je kakšna napaka v programski opremi, ali bi zadeva morala funkcionirati?
Ni mi jasno kako bi lahko iz Ptuja preko navadne antene normalno vleklo pop tv pa te ostale, v ljubljani (v samem centru) pa ne?

Hvala vsem! Lp

energetik ::

Litostrojska ni glih center, ampak to nima glih veze. Meni v strogem centru za 70cm zidovi komaj deluje nekaj SLO programov, pa imam sobno anteno z ojačevalcem. Bolj važno kot sama lokacija je, da imaš kolikor toliko odprt pogled proti oddajnikom. Maš na Krvavcu pa Krimu, poskusi anteno premikati.

Alexius Heristalski ::

Da ti dela na priloženo anteno, moraš imeti veliko srečo. Raje uporabi strešno ali sobno anteno.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

urkrajnc ::

Imam tudi sobno anteno (neke takiga http://www.conor-media.hr/img/90.gif)-ni ista je pa podobna, z dodatnim napajanjem (220V) ampak isto ne dela. Ne razumem zakaj bi delalo na Ptuju tudi z priloženo anteno v podobno "izolirani" hiši kot v lj?

bbenci2 ::

Pink SI in TV3 sta prisotna v muxu B. Torej ti lovi mux B. Na Ptuju pa ti je lovilo mux a. Ne verjamem, da ne bi mogel ujeti mux A, če loviš mux B. Puskusi v drui sobi, malo se sprehodi in eksperimentiraj. Kot že prej omenjeno pa vedi, da je priložena antena za en velik...
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

kalko ::

Imam enak problem. Nabavil sem tole in s priloženo anteno najde samo Mux B, pa še tam slika kocka in se zatika. In to moram dati anteno na balkon, v stanovanju ne najde popolnoma nič. Lokacija je Lj-Polje.

Kakšno anteno naj nabavim, da bo zadeva špilala kot je treba?

TribesMan ::

OK ljudje božji, ne pričakovat čudežev od sobnih anten. Sploh ne od unih kvazi anten ki so priložene karticam. Antene ven, pa bodo problemi rešeni.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Okapi ::

Za 10 evrov dobiš tole in če z njo nič ne ujameš, si v težavh.



O.

JebatGa ::

Kateri sprejemnik pa priporočate do max 50EUR? Hvala za odgovore.

bbenci2 ::

No, vseeno še poskusi dati kak € več.

JebatGa je izjavil:

Kateri sprejemnik pa priporočate do max 50EUR? Hvala za odgovore.


Baje, da je sprejemnik Alma T2400 zelo dober, ker ima vgrajen zelo občutljiv tuner.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

Alexius Heristalski ::

kalko je izjavil:

Imam enak problem. Nabavil sem tole in s priloženo anteno najde samo Mux B, pa še tam slika kocka in se zatika. In to moram dati anteno na balkon, v stanovanju ne najde popolnoma nič. Lokacija je Lj-Polje.

Kakšno anteno naj nabavim, da bo zadeva špilala kot je treba?

Uf, v Lj-Polju bi moral loviti vse naše muxe (A, B in HD s Šanc), pa še oba avstrijska z eno anteno s širokopasovnim ojačevalcem (npr. Iskra P-2845).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

ncc2000 ::

malo of ampak je že kdo naletel na kak dbv-t mpeg4 sprejemnik, ki zna preko usb-je predvajat tudi divx?

TribesMan ::

Če se ne motim imaš enega v BigBangu za 45EUR.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kalko ::

Sem nabavil takšno anteno, kot jo je prilepil Okapi in zadeva sedaj deluje. Hvala.

TribesMan ::

;) Če ni antene kot se zagre ti pomaga samo to da stanuješ 1km od odajnika.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bbenci2 ::

Ni nujno, veliko je odvisno od tvoje mikrolokacije. Jaz sem oddaljen od oddajnika nekaj več kot 50km in mi je zadeva delovala tudi s takšno anteno




Sedaj pa imam tudi sam zunanjo anteno.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Alexius Heristalski ::

kalko je izjavil:

Sem nabavil takšno anteno, kot jo je prilepil Okapi in zadeva sedaj deluje. Hvala.

Si ujel SLO HD in Avstrijce?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zvezdica27 ::

yo,

mene zanima kje si dobil to anteno za 10e? A daste prosim link, ker za mux-b se bo treba očitno malo potruditi...

haval,

zz

Okapi ::

Pogledaš spletni naslov slikice in vidiš antene-zupancic.si

kulSMS ::

Jaz imam tudi GIGABYTE U7300 digitalno tv kartico
in imam probleme z zvokom pri TV3 in PINK (mux B). //mux a in hrvaški programi deluje BP
Program DVPiper mi naredi .ts datoteko.
Potem pa to predvajam v VLC. Poskusil sem tudi z drugimi predvajalniki pa nikjer ne dela zvok, slika je ok.
Sedaj pa ne vem ali je problem v playerju, da ne more dobit zvoka iz .ts datoteke ali je problem v sami .ts datoteki, ki jo sproducira DVPiper.
A lahko kdo poskusi, če mu deluje zvok iz tega .ts-ja?
http://www.2shared.com/file/603LYtz8/PI... (4MB)

Na TV-ju mi zvok in slika deluje na vseh programih.

Lonsarg ::

Če še kdo ne ve Leclerc ima akcijo 38EUR HD resolucijski sprejemnik, ima snemanje pa vse;) ko smo videli smo šli prec v trgovino heh. Razni mimovrste itd prodajajo ta model, oziroma ostale klone za 60EUR.

Sicer v prospektu je Maximum T-102, ampak so ga razgrabili, dones so imeli za isto ceno Synaps 2800, gre za isti čip, software itd, sam druga škatla:) Preizkusil še nisem, ker prasci ne dajo Scart kabla zaven, pa grem jutri kupit, ampak po forumih sodeč bo šibalo.

jest10 ::

Lonsarg je izjavil:

Če še kdo ne ve Leclerc ima akcijo 38EUR HD resolucijski sprejemnik, ima snemanje pa vse;) ko smo videli smo šli prec v trgovino heh. Razni mimovrste itd prodajajo ta model, oziroma ostale klone za 60EUR.

38€ pri odštetem bonu in dodatnem bonusu na kartico? ali dejansko 38€?

Alexius Heristalski ::

Dejansko je 50EUR, razlika je tako kot si rekel.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

šernk ::

ok imam nekaj vprašanj:

ali je možno, da je pri 80% signalu na digitalni stvar negledljiva? in to vsi programi...ostane mi še slab scart vendar dvomim da je to...ker cca pol leta nazaj je stvar lepo delala (ko je delala)

kakšnih 14 dni nazaj smo izgubili vse programe na analognem signalu z izjemo pop tv, a naj ne bi preklop sledil šele 1. decembra?

nekako tistemu, ki ima čez to omrežje pri nas ne zaupam najbolj, saj je bolj kavbojske narave.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lonsarg ::

V sloveniji je dobrih 200 oddajnikov. 80 jih bodo izklopili 1. decembra(95% prebivalstva) ostale male bojo postopoma v roku pol leta.

Izjema so eni oddajniki, ki so jih prej izklopili in sicer 18.10. tukaj imaš podrobnosti, najbrž si katerega od teh dveh uporabljal:
http://www.rtvslo.si/dvb-t/izklopi.php

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

šernk ::

100% sem da lovimo na oddajnik Anhovo, ki pa naj ne bi bil izklopljen...pa tudi sem lovimo tako pop tv, kanal a in primorko...dela nam pa le še pop tv...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zvezdica27 ::

dobro.

imam še eno vprašanje: ali rabim za sprejem iz Krvavca (predvsem mux-B), to je cca 50 km, vidim lepo, ojačano anteno ali bi delala neojačana antena (tista za 10e) zadovoljivo.

Če rabim ojačano, katero? ne rabim profi zadev.

Po tem gremo v detajle kako in kaj to skup zmetati ;)

zz

Lonsarg ::

Načeloma velja pravilo, da če je delalo z analogno, bo tudi z digitalno ista antena. Razen če je bla reeees slaba slika pri analognem sprejemu, potem treba boljšo anteno.

klemenSLO ::

LAhko bi imel le eno temo glede DVB-t dekoderjev. Zdej je to precej aktualno
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

mihastopar ::

Ojla!

Mam na testu en sprejemnik in me zanima koliko folka je tuki v bližini Litije oz. Šmartna pri Litiji in katere programe kej lovite? Js sm usmerjen na Sitarjevec in mam SLO 1, 2, 3, A kanal, Pop tv in Vaš kanal.

A je to vse kar je za 1x od programov ali bi moral še kacga videt?

mihastopar ::

Sm mal brskal po netu pa najdu tole

Programi

Lonsarg ::

To so programi za multiplex A, potem sta pa še dva zaenkrat v multiplex B:
http://dvb-t.apek.si/multipleks_b

Če pogledam tvoje naštete ti teh iz B ni našlo. Ker je najbrž dosti pogosto, ker B multiplex ima še slabšo pokritost zaenkrat, kar poglej zemljevid oddajnikov, ene trikrat manj jih je, kot na zaemljevidu Multipleksa A.

Lahko probaš anteno tako premaknit, da boš še B multiplex lovil, sam da ne boš A signal zgubil potem:)Mislim da majo na istih mesti oddajnike sicer, sam moraš najti lokacijo, kjer sta oba postavljena, ali pa če počakaš pa čez kako leto probaš ponovno skenirat programe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tero ::

Pozdravljeni.
Babica ima eno zelo zelo staro tv ki ji sicer čisto ok služi. Ima tudi strešno anteno na to priklopljeno. Problem je v tem da ta tv nima scarta ali kakšen drug vhod, zato me zanima če obstaja kak dvb-t sprejemnik ki bi dalje oddajal signal na navadnem uhf področju? (vem da so včasih delali vhs sistemi in stare konzole)
Ali ima kdo kakšno drugačno idejo kako rešit problem. Babica tudi pravi da nima denarja za novo televizijo.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Lonsarg ::

Pa ima poleg scarta mogoče kak drug video/audio vhod, al res TV samo z priključkom za anteno? Res nisem vedel da to obstaja, ker imemo 20let staro TV pa ima kar nekaj priključkov dodatnih vseeno.

jest10 ::

Tody ::

Ja lahko tud kupiš RF modulator pa katerkoli sprejemnik pol :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T (Mpeg-4 in AAC) zmeden?

Oddelek: Zvok in slika
232839 (2575) ...:TOMI:...
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564734 (22442) k4vz0024
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399344 (6252) Alexius Heristalski
»

DVB-T MuxA zopet poln

Oddelek: Zvok in slika
494476 (3114) Alexius Heristalski
»

POP TV in A KANAL sta danes začela z oddajanjem v 1. MUXU!

Oddelek: Zvok in slika
475790 (3990) Hardstyle

Več podobnih tem