» »

prodaja preko ebay

prodaja preko ebay

«
1
2

GUFY ::

Zanima me če lahko jaz prodajam kakšno stvar preko ebay-a. Sem se probal registrirat pa ko vnesem Slovenija me vrže veni iz registracije.
Mi lahko kdo pomaga z nasvetom?
  • zaklenil: Tilen ()

Cokolesnik ::

Za ebay ti ne morem dati konkretne pomoči, ker ga še nisem uporabljal za nakup/prodajo. Kaj pa, če poskusiš še z malim oglasom na slo-techu, pa www.bolha.com ? Sistema delujeta brez problemov. Nenazadnje imaš še Salomonov oglasnik. Mogoče ti bodo omenjene storitve še bližje, ker so locirane na našo državo.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

macplus ::

e bay zahteva davcno stevilko.
slovenija na zalost ni v "stosu"...
jaz sem v nekih pregovorih z e bay italy, ce kej resim ti javim.

frenk ::

torej ali nekdo iz slovenije lahko prodaja preko ebay-a?:\

frenk ::

rad bi dal eno sliko na ebay.com, pa me zanima če je to sploh mogoče, glede na to da slovenije ni na paypalu?:\

frenk ::

a res ni možnosti za prodajo preko ebay-a?:\

Stallone ::

Lp, zanima me, če je že kdo prodajal na evay-u, in kako stvar poteka... Zaenkrat sem samo kupoval po ebay-u.
Power is nothing without control!

aljazh ::

Jaz sem se registriral na nemškem ebayu in sicer tako, da sem izbral možnost, da mi s klasično pošto pošljejo potrditveno kodo. Ta je prišla že čez en teden brez vsakršnega problema. Sem poskusil prej na italijanskem ebayu, tam pa ni šlo. Potreboval bi codice fiscale, to je italijansko davčno številko. Če ne znaš nemško (sicer tudi sam znam ravno toliko, da se v Nemčiji ne izgubim, a je bilo za registracijo dovolj), pa prosi koga, ki zna, da je ob registraciji poleg.

Stallone ::

Ok, a je mogoče tudi kakšna možnost da ti denar ostane na paypal-u in ga ti potem porabiš za kakšen drug nakup?
Power is nothing without control!

aljazh ::

To je, kolikor vem, možno.

IceIceBaby ::

Najboljše se je registrirati na ebay.com, prodajaš lahko potem kjer koli.

Denar ti ostane na paypalu dokler ga ne porabiš oz. izplačaš na bančni račun.

OldSkul ::

Jst zadnje ćase kr dost na co.uk prodajam, je pa zadeva sila enostavna :)

Stallone ::

No super... Torej če se registriram na ebay.com lahko ubistvu potem povsod prodajam (.co.uk, .de. ...).

Grem probat :)
Power is nothing without control!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stallone ()

chucki ::

Zakaj mi to izpiše, ko izberem preko katere pošte bo šlo.

Bitte geben Sie mindestens einen Service für den Versand im Inland an
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

IceIceBaby ::

To majo malo butasto narejeno. Izbrati moraš 2 načina pošiljanja. Enega za po državi v kateri prodajaš (ta je obvezen) in enega za international.

Jaz običajno izberem "buyers standard flatrate" oz. nekaj podobnega in ročno nastavim poštnino.

chucki ::

Hvala ti! 0:) Sm kr neki kliknu :D, bolj pomembno se mi zdi, da napišeš ceno poštnine kot pa samo pošto.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

ant ::

čao

mene pa zanima sledeče: jaz bi rad prodal eno stvar na ebay de. nimam paypal računa, ampak bi rad pač dobil plačilo preko nakazila / Uberweisung. seveda pa so tudi neki stroški pri samem oglasu mislim, da okoli pol €. kako pa te stroške plačam potem? sicer sem se registriral na UK ebayu.

ali lahko nekdo na kratko opiše postopek proddaje.

hvala

bastadu ::

Da si malo izposodim tole temo: eno zadevo sem prodajal na ebay dražbi, katera se je danes zaključila. Sedaj hočem kupcu poslati račun oz. podrobnosti za plačilo preko ebaya, ampak ko hočem dodati poštnino, mi jo sploh noče dodati k znesku. Vpišem znesek poštnine in dam "neu berechnen" in po osvežitvi strani se ta znesek ne doda, tudi če po vpisu cene pritisnem enter je isto ... Pomoč prosim?

digitalcek ::

Težava: dve leti občasno na nemškem ebayu kaj kupim. Sedaj želim nekaj prodati.

Vsak prodajalec mora, ko prvič prodaja, izpolniti nekaj rubrik. Med drugim tudi rubriko s podatki o njegovem bančnem računu.
V tej rubriki, (čeprav sem označil Slovenija), mi odpre le eno polje za bančni račun, jaz pa bi moral, če želim sprejemati nakazila iz tujine, seveda vnesti mojo IBAN ter tudi mojo SWIFT številko. Kompletno IBAN številko noče sprejeti, ker rubrika dovoljuje le vnos številk, IBAN številka pa vsebuje na začetku nekaj črk...

Kaj narediti? Vnesti v rubriko le zadnji del IBAN računa (številko, ki je moj transakcijski račun v SLO, brez črk)?
In potem, ko je avkcija končana, kupcu sporočiti po mejlu IBAN ter SWIFT številko?

Zagotovo je na forumu kdo, ki na ebayu že prodaja.
Prosim ga za nasvet ter pomoč!

IceIceBaby ::

Št. računa ni namenjena temu, da boš prejemal plačila gor, ampak za preverjanje identitete.

Za prejemanje plačil uporabi PayPal oz. kupcem v oglasu sporoči kam naj nakažejo denar.

Tero ::

OK mene tudi zanima kako PRODAJAT na ebayu. Sem šel na ebay.com pa mi sploh ni jasno kako izberes da si v Sloveniji?
Sam sem že kupoval po ebayu in tudi imam paypal. Mi lahko kdo pomaga kaj vse moraš izpolnit?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

bastadu ::

Imamo še vedno isti problem, kot par postov gor, in sicer:
eno zadevo sem prodajal na ebay dražbi, katera se je danes zaključila. Sedaj hočem kupcu poslati račun oz. podrobnosti za plačilo preko ebaya, ampak ko hočem dodati poštnino, mi jo sploh noče dodati k znesku. Vpišem znesek poštnine in dam "neu berechnen" in po osvežitvi strani se ta znesek ne doda, tudi če po vpisu cene pritisnem enter je isto ... Pomoč prosim?

Nujno prosim za pomoč!

alessio2 ::

Da malo zbudim temo. Tudi sam bi si rad zrihtal "status" prodajalca na eBayu (globalno).
Zanima me cel postopek, predvsem pa kako je z poštnino, ker bi rad da se kupcu prikaže koliko ga bo stalo.

KoMar- ::

Vneseš jo ob oddaji oglasa, jasno ;)

ant ::

Ja tako sem tudi jaz mislil, vendar mi na ebay.de avtomatsko vnese nižjo poštnino, ki je predvidena za nakupe po nemčiji. Sploh nisem uspel ugotoviti, kako to spremeniš, da bi mi vpisal višjo ceno pošiljanja.

Lp

Machete ::

Jst sem registriran na ebay.com in zlahka prodajam in kupujem. Nobene davčne ne rabiš in podobnega.. in tudi PayPalimaš zlahka v Sloveniji, nevem kdo ti je reku da ga ni.

Je pa res da mi pol oglase oz. poštnino šteje kot da sem v usa, čeprav imam registrirano pravo lokacijo v Sloveniji. No big deal pač poveš da nastavljene poštnine niso realne in jih napišeš oz. daš vedet da bojo dogovorjene kasneje.

Vedi pa da insertion fees (pristojbine ebaya in kasneje paypala) vseeno nanesejo kar nekaj (seveda odvisno od oblike in cen oglasa). Čeprav ti procenti, ki so napisani ne zgledajo veliko, na koncu ebay in paypal pokasirata ne tako majhen delež.. oz. večji kot si na začetku misliš..

KoMar- ::

Jaz prodajam izključno prek ebay.com in moram vnesti ceno poštnine za USA, potem pa še ceno za Worldwide shipping. Obe nastavim enako in gresta brez problema do 39,99 USD... morda še višje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

bubamara330 ::

Tudi sam prodajam preko ebay. Imam pa en problem. Ta mesec sem že prodal za 500$ in sedaj ne morem več prodajati. Ali morda gdo ve ali se da povečati limit za prodajo. Ker opažam da ljudje prodajajo predmete tudi za več denarja bi se to moralo dati.
Hvala za odgovor.

superb_ ::

Zdravo!

Želel bi prodati neko stvar preko ebay.de
Zanima me, ali za to nujno potrebujem Paypal? Osebno bi raje bančno nakazilo.
Kako je s provizijo ebaya? Je odvisno od cene predmeta?
Verjetno je najceneje poslati paket iz Avstrije?

Hvala

St235 ::

Zanima me, ali za to nujno potrebujem Paypal? Osebno bi raje bančno nakazilo.

Ni nujno, boš pa brez paypala odgnal zajeten del potencialnih kupcev.

Kako je s provizijo ebaya? Je odvisno od cene predmeta?

Paypal vzame %, točno koliko piše na njihovi strani.

superb_ ::

Hvala za odgovor.

Šlo bo samo za enkratno prodajo, in se mi zdi nesmiselno samo zaradi tega priskrbeti paypal. Saj bi sicer probal pri nas to stvar prodati, vendar je pri nas premajhne krog kupcev za to stvar...

Lp

matulci ::

ka to pomeni wacher pri prodaji? kaže meni 2 da so oglas vidli pa raste wachers pa ne kaka je razlika?

sirotka ::

matulci je izjavil:

ka to pomeni wacher pri prodaji? kaže meni 2 da so oglas vidli pa raste wachers pa ne kaka je razlika?

opazovalec... Da spremljaš oglas, dobiš mail pred koncem avkcije,...

bastadu ::

Številka 'watchers' pomeni, koliko ljudi si je tvoj oglas shranilo na svoj "Watch list" ...

andromedar ::

No, pa da še jaz pristavim svoj piskerček:

Pred leti sem se registriral na ebay.de kot kupec. Uporabljam PayPal.
Zdaj sem pa želel nekaj prodati na ebay.com. Sledilo je seveda to, da se morem registrirat kot prodajalec - postopek me redirecta na ebay.de, kjer bi naj vnesel moje podatke o bančnem računu. Vse lepo in prav, ampak nemški ebay vzame samo nemške bančne račune. Sem kot Slovenec oplel?

- Je sploh možno mimo tega?
- Kako ste to rešili tisti, ki prodajate preko nemškega ebaya?
- Če se mi nekako rata registrirat kot prodajalec na nemškem ebayu - bom pol lahko prodajal na ameriškem (ebay.com)?
- Ali se bom slučajno moral ponovno registrirat na ameriškem ebayu z drugim email naslovom/up. imenom?

Namreč ne bi rad izgubil dobrih ocen.

Hvala za nasvete!

Lep pozdrav
Eh?

aambro ::

Andromedar, kako si rešil ta problem z zahtevo po nemškem bančnem računu? Meni se je ustavilo ravno na tem koraku pred oddajo prvega oglasa - ampak na nemškem ebayu.

Kasneje sem odprl še ločen račun na ebay.com, tam pa želijo pri oddaji oglasa veljavno poštno številko, pa ne vem, kaj naj vnesem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aambro ()

andromedar ::

Oj

Nisem rešil z nemci, odprl sem na ebay.com :|
Eh?

Rioklub ::

Lep pozdrav!!

Prosil bi, če mi lahko kdo pomaga kako prodajati na Ebay-u, ker sem poskusil vse varijante pa nimam pojma kako se stvar naredi. Pripravljen sem dati 50€ osebi, ki bi mi bila pripravljena nastaviti prodajo. Prosim interesenta za podatke kam vas lahko kontaktiram. Hvala, Primož

mat xxl ::

Sam rabim enako, kot Rioklub, imam že dolgo Ebay več let in tudi veliko nakupov imam Paypal ob otvoritvi sem navajal, da bom tudi prodajal u bistvu bi rabil nekoga, da mi nekaj oglasov postavi, ker imam sam problem z Nemščino znam zelo za silo, angleščina sicer ni problem samo pri nas, kot sem slišal če želiš kaj prodati mora biti oglas na nemškem Ebayu in, da me poduči na kaj paziti pri oddaji in na cel sistem ali pa če kdo ve, za kak vodič lahko v Ang. jeziku in pa s čim je najceneje pošiljati pakete od 200 g do največ 10 kg in kako obračunate poštnino Nemcem, da izdelke kupujejo, ker sicer lahko tudi ne kupijo, ker jim je iz Nemčije nižja poštnina, u bistvu sam bi prodajal "sufort kaufen" morda kaj na licitacijo .......... če je kdo proti plačilu pripravljen pomagati in obvlada, naj me kontaktira na ZS.

gapimankr ::

Danes sem tudi sam objavil oglas na ebay.com, na začetku sem imel kar nekaj problemov ampak mi je ratal. Oglasu sem tudi izdelal tempate, s tem je bilo kar nekaj problemov saj ne sme vsebovati nič jave. Potem se mi je pa še zataknilo pri globalni pošilji, ampak na koncu je ratal. ;)

Rioklub in matxxl če rabita pomoč mi pišita na ZS, € se pa tut nam branu ;)

Zaba ::

Pozdravljeni, po epskem poskušanju oddaje oglasa mi je končno uspelo, moj izdelek je na e-bayu. Jupi!!!
No, ne ravno :( Moj oglas je prvi in morda drugi dan obiskalo nekaj ljudi (7), zdaj pa že dober teden nula. Prebrala sem vse možne nasvete, kako povečatiu prodajo, izpolnila sem vse podkategorije, ki so bile neplačljive, vendar nobenega izbošljanja, spet je moj oglas ostal pri 7 gledalcih (pri čemer so trije od tega moji frendi, ki sem se jim pohvalila :D).

Kako torej povečati pozornost svojega oglasa, kako ga narediti vidnega?
Imam personal account, ki sem ga upgradeala ne v business account, ampak premier account, ker sem upala, da bom kaj bolje, pa ni.
Razmišljam namreč, da bi po odprtju s.p.-ja tudi prodajala preko e-baya in sem zdaj samo za probo nekaj hotela prodati kar tako, da vidim, kako to gre.
Prodajam knjigo, ki bi morala biti globalno zanimiva in je povsem nerabljena.
Prijavljena sem na ebay.co.uk, prodajam worldwide in je zame prava uganka, da že toliko časa nihče ni videl mojega oglasa.
Mi lahko zadevo kdo obrazloži in mi pomaga odpraviti problem. Zelo bom hvaležna.

gapimankr je izjavil:

Danes sem tudi sam objavil oglas na ebay.com, na začetku sem imel kar nekaj problemov ampak mi je ratal. Oglasu sem tudi izdelal tempate, s tem je bilo kar nekaj problemov saj ne sme vsebovati nič jave. Potem se mi je pa še zataknilo pri globalni pošilji, ampak na koncu je ratal. ;)

Rioklub in matxxl če rabita pomoč mi pišita na ZS, € se pa tut nam branu ;)


Kaj je to tempate? In kaj pomeni, da ne sme vsebovati nič jave? In kaj navsezadnje s tem dosežeš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Zaba ()

andromedar ::

Knjigo prodajaš? Vkomponiraj v naslov oglasa naslednje besede: 50, fifty, shades, gray

Uspeh zagotovljen :)
Eh?

Zaba ::

Kaj pa to pomeni? :D
Kar tako si ne upam.

Aja, zdaj mi je jasno :)
Ja, sam to bi bil skor nateg :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Zaba ()

Zaba ::

Ampak dal si mi idejo. Zraven vsakega oglasa lahko vpišem "sexy", pa bo :). A je še kaka taka beseda, ki se prodaja?

Alamar ::

gapimankr je izjavil:

Danes sem tudi sam objavil oglas na ebay.com, na začetku sem imel kar nekaj problemov ampak mi je ratal. Oglasu sem tudi izdelal tempate, s tem je bilo kar nekaj problemov saj ne sme vsebovati nič jave. Potem se mi je pa še zataknilo pri globalni pošilji, ampak na koncu je ratal. ;)

Sodeč po 0 feedbacka mu biznis, kljub zanimivim oglasom, ravno ne laufa pretirano dobro:))
http://www.ebay.com/itm/HOT-SEXY-BLACK-...

Machete ::

andromedar je izjavil:

Knjigo prodajaš? Vkomponiraj v naslov oglasa naslednje besede: 50, fifty, shades, gray

Uspeh zagotovljen :)


Before listing items, be sure to read our search and browse manipulation policy Actions that misrepresent items – Misrepresented items result in a poor shopping and finding experience for buyers because their search results show listings in which the buyer may have no interest. These practices also result in an unlevel playing field for sellers who do not use these techniques and attract fewer potential buyers.

Examples of listing practices that are not allowed on eBay include:

Using brand names or other words inappropriately for the purpose of attracting buyers to a listing (called keyword spamming). For policy and examples, see Keyword Spam.

Creating titles for listings that do not accurately describe the item for sale. For policy and examples, see Misleading Titles.

Listing in an inappropriate category. Item listings that belong in the Mature Audiences category that are found outside of that category will be ended. For policy and examples, see Categorisation of Listings.

Listing items that include compilations and informational items that, for example, contain cross category information, are listed outside of the Everything Else, Information Products category, or are combined as bonus items with any other listing. For policy and more examples, see Compilation and Information.

http://pages.ebay.co.uk/help/sell/polic...

Ni dovoljeno. Oglas leti dol če te 'ujamejo'.

Zaba ::

Sej, zavajanje je čisto bedno, je pa verjetno res, da so besede, ki jih napišeš v naslovu, najpomembnejše. Mislila sem, da bo prodaja šla kot po maslu, pa nič. Zanima me, kako je z ostalimi. Je komu iz Slovenije dejansko uspelo kaj zaslužiti na ta način? Ne mislim s prodajo enega izdelka, ampak tako, da lahko vsaj račune plačaš.

andromedar ::

ebay ti pri prodaji dokaj veliko zaslužka pobere.... No, nekaj stane oglas, nekaj final fee, pol piskerček pristavi še Paypal,... Vse skupaj kar nanese. Če hočeš res kaj zaslužit, moreš bit res poceni in imeti izdelek z res veliko razliko v ceni. Ali pa prodajaš na tisoče komadov z res malim dobičkom po komadu...
Eh?

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Zaba je izjavil:

Sej, zavajanje je čisto bedno, je pa verjetno res, da so besede, ki jih napišeš v naslovu, najpomembnejše. Mislila sem, da bo prodaja šla kot po maslu, pa nič. Zanima me, kako je z ostalimi. Je komu iz Slovenije dejansko uspelo kaj zaslužiti na ta način? Ne mislim s prodajo enega izdelka, ampak tako, da lahko vsaj račune plačaš.

Veliko je trgovcev iz Slovenije, ki imajo trgovino in dosti prometa na ebayu, predvsem s starinami in raznimi artikli za zbiratelje. Posameznikov, ki sem ter tja prodajo kakšno malenkost, ki jo ne potrebujejo, je pa na stotine.
Vse je odvisno od povpraševanja. Če imaš zanimiv in iskan artikel, se bo zlahka prodal.

mat xxl ::

Poznam ljudi, ki so lani prodajali zvončke z čebulicami na Ebayu, denarja je bilo noro, ker velja to za redkost v Angliji. Ker je ideja dobra, upam, da dobim nekaj % od tistih, ki bodo idejo zagrabili, seveda so odpremen samo DHL, kar je načeloma 24 ur ..........
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ebay.de prodaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
457940 (1730) pafewu
»

ebay prodaja- plačam za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
3412816 (8143) Pentium

PayPal in primarna valuta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615252 (14086) Tilen
»

Ebay sales limit

Oddelek: Pomoč in nasveti
132465 (2079) Furbo
»

ebay.de Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
303345 (2161) Tilen

Več podobnih tem