» »

Povezava ubunto + 2x windows v internet

Povezava ubunto + 2x windows v internet

Midnas ::

Torej... na tretji računalnik sem naložil ubunto in sedaj bi ga rad povezal v internet.

Imam T-2 povezavo. Do sedaj sem imel stvar rešeno tako, da sem imel en računalnik (windows) direktno priklopljen na T-2 modem, drugega pa preko druge mrežne kartice z razdelitvijo linije na winsih.

Sedaj sem dobil switch in me zanima zraven povezati še tretji računalnik, ki ima ubunto. Imam pa statičen ip.

Če sem pravilno razbral iz raznih zapisov, bi morala direktna linija še vedno iti v prvi računalnik, nato iz druge mrežne v switch in iz switcha v drugi in tretji računalnik. Je to prav, ali gre linija direktno v switch in iz tam v vse tri računalnike?

Na ubunto potem nastavim ip recimo 192.168.0.3 pa gateway 192.168.0.1 dnsji so pa isti kot, pač t-2jevi?

Prosim, če mi poveste kje se motim, ker poskušam že cel dan povezati tretji računalnik, pa mi nekako ne uspe...

bibip ::

Linijo na switch, pa potem vse tri gor povezat. Switch nastaviš tako, kot ti je posredoval T-2, lokalne IP-je pa poljubno. Naštimaš, pa mora delat. Tako računalniki delajo neodvisno, ne pa da imaš skoz tistega prvega prižganega, da greš lahko na net. Pa še obremenjuje ti ga ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548561 (752) Lonsarg
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122594 (46794) Looooooka
»

switch + router = kaos

Oddelek: Omrežja in internet
71728 (1584) JurcaG
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384753 (4272) SasoS
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151772 (1588) Matek

Več podobnih tem