» »

switch + router = kaos

switch + router = kaos

JurcaG ::

Zdravo!
Prosim za pomoč. Doma imam po ADSL, ki je preko switcha razvejan po sobah. Switch imam zato ker imam tudi SIOL TV in preko routerja (baje) ne deluje. zadeva je delovala dokler si nisem omislil 2 računalnika v eni sobi z enim priključkom na net! zato sem šel v store in kupil router. zadevo priklopil in stvar deluje, problem je pa v tem ker imam v drugi sobi preko switcha še tretji računalnik, ki ga pa sedaj v workgroupu ne vidim več, kar pa mi je zelo pomembno.

Če imam v adsl prikljoplen v wanu od routerja dela internet - tretjega računalnika pa ne vidim.
Če imam adsl prikljopljen na eno od linij LAN1,LAN2,LAN3 ne dela adsl, vidim pa računalnike v workgroupu!
Želja pa mi je da bi imel in adsl in mrežo!
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

bzp ::

Adsl v WAN vse tri racunalnike pa na router (lan1, 2 in 3) in ne v switch.

JurcaG ::

To bi res šlo ampak imam povezave že v stenah pod ometi. Dodatnega kabla po štengah in mimo dvojnih vrat pa nebi vlekel! A je še kakšna rešitev?
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

amigo_no1 ::

Daj nariši shemo omrežja in povej katero router/modem (Sagem fast , Ganymede sta tudi routerja) imaš.

Na tretjem računalniku nastavi enak Workgroup

in ročno nastavi IPje vseh računalnikov (vsakemu svoj IP address)
IP address 192.168.XXX.YYY
Subnet Mask 255.255.255.0
Default gateway

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bozjak ::

hmm odvisno kater modemem mas... Jst mam spelano zadevo tko in dela:

Kabl na modem, iz njega 3 kabli: 2 za siol tv (vsak kabl v svoj tv oz "sprejemnik") in en ki gre naprej do ruterja. Iz ruterja pa je stalna povezava na 2 racunalnika + wireless za laptopa ko pač je tm + 1 kabel ki gre začasno na switch če se kej dela v delavnci s računalniki (lan, servis ipd)...

Zadeva dela super, vsi računalniki se vidjo itd... Kok to paše k tvoji postavitv pukenj skozi omete ne vem. Zna bit problem tudi v ruterju saj kokr se spomnm ta prvi modemi nimajo tolk izhodov za tv...

Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

bzp ::

Kolikor sem jaz dojel je shema ...

net --- siol switch --- router --- dva racunalnika
                  |
                  ----- tretji racunalnik

JurcaG: da bi delal tako net kot lokalna mreza, pomojem ni druge kot se en kabl nekje potegnit oz. brezzicno mrezno+router. Sej mreza ti tud prej ni delala ne?
Lahko pa vleces dodaten kabel od tretjega racunalnika do routerja ali pa od switcha do routerja, samo da potem router prestavis zraven switcha in dva kabla v tej sobi uporabis za dva racunalnika.

Se ena alternativa (brez dodatnih kablov) je pa da router prestavis ob switch (tja tudi spada) in dodatno za v sobo kjer sta dva racunalnika kupis en cheap 100M switch, 4 portni te pride pod 5k. To mogoce sploh ni slaba ideja, odvisno od razdalje in problemov pri dodatnem kablu.

BlazP ::

Ali pa si zrihtas dinamicni IP, vsak racunalnik ti sam dela PPPoE in je to to.

JurcaG ::

Hvala za rešitve! Shema je pravilna. Sem pa našel tudi rešitev! Switch in router sem zamenjal. Signal gre najprej v modem (iskratel) pa naprej v amino napravo za tv, drugi pa v router (prej v switch). Nastavil sem fiksne ip-je. Računalniki se vidijo in net dela!
Hvala za nasvete so pomagali
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547313 (707) d4vid
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813900 (12489) styled
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169431 (9100) Hanzek
»

Deljenje povezave

Oddelek: Omrežja in internet
91749 (1541) DaMachk
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384743 (4262) SasoS

Več podobnih tem