» »

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

R@C@ ::


S prijateljem stanujeva takorekoč v isti hiši (dvojček). On si je pred nekaj dnevi omislil priključek ADSL (2048 kbit/s), ter sva prišla na idejo, da bi ga lahko uporabljala oba saj sta najina računalnika med seboj oddaljena cca 30-35 metrov oz sam imam dva računalnika, ki bi jih rad povezal v omrežje ADSL. Danes sem tako povezal dva kabla (8 žilni) do njegovega računalnika, ter tam oba moja ter njegov računalnik preko HUBa povezal z ADSL modemom... zadevo sem uspešno inštaliral, ter se z lahkoto povezal v splet z vsemi tremi... vendar nastane problem zahtevnejšem delu kot samem "surfanju"...

PROBLEM:
Pri igranju online iger in oz. ali uporabi kakšnega programa za medsebojno glasovno sporazumevanje (Roger Wilco, MSN Messinger) prihaja do blazno motečih prekinitev.. V igrah je PING oz. dostopni čas sicer perfekten od 35-55ms in ni videti da bi "skakal" vendar so napake verjetno drugod... verjetno t.i. packetloss.


PS: Povezava zaenkrat poteka takole:

- Trije računalniki v HUB (8 žilni kabli), HUB pa z CROSS kablom v ADSL modem! (bral sem da zadeva sicer ni najbolj varna z izključenim Firewallom vendar zaenkrat nič ne de)

Zanima me če bi bilo (glede hitrosti povezave) bolje če bi v računalnik ki je najbližje ADSL priključku dodal eno Mrežno kartico, ter naredil povezavo:

- Računalnik1 1. mrežna kartica z CROSS kablom v ADSL, računalnik1 2.mrežna kartica (8 žilni kabel) v HUB (Uplink) in potem računalnik 2 in 3 v HUB ( z 8 žilnimi kabli)!

Stvar sam delam prvič zato vas prosim če mi razložite še zakaj se uporablja CROSS kabel oz če ga moram uporabiti še kje drugje?

..zanima me če bo kaj bolje če paket razširim na 4096 kbit/s ali moram obvezno kupiti Router? Ali je mogoče 35m kabla predolga za uspešno povezavo?

ali3n ::

Z vezavo:
- Računalnik1 1. mrežna kartica z CROSS kablom v ADSL, računalnik1 2.mrežna kartica (8 žilni kabel) v HUB (Uplink) in potem računalnik 2 in 3 v HUB ( z 8 žilnimi kabli)!
po mojem mnenju pridobiš samo na vernosti, saj lahko na routerju postaviš firewall ki bo (bolj ali manj) ščitil celotno mrežo.
Mislim da težava z "izgubami" tiči v kablih... na 30tih metrih skoraj sigurno FTP kabel prečka kak napajalni kabel, antenski,.... in to povzroča motnje. Druga možnost so slabo stisnjeni konektorji. Uporabljaš navaden ali "shielded" UTP kabel (shielded ima okoli žic ovito folijo, ki ščiti pred zunanjim sevanjem...)?

Kar se crossover kabla tiče: uporaben je še pri direktni povezavi dveh računalnikov (brez HUBa/SWITCHa...); v tvojem primeru ni nobene potrebe po menjavi za navaden kabel...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

R@C@ ::

...ali potem obstaja kakšen ojačevalec signala za takšno dolžino kabla, al se je brez veze s s tem igrat? Mislim da imam navadne kable ne shielded, potekajo pa mislim da res podobno kot antenski kabel! Kaj mi je potem storiti? Če je to vse res potem mi tudi Router ne bo pomagal ne?

OK sem malo gledal po internetu in sem ugotovil slednje.... HUB baje pošilja vse paketke na vse porte in tako znatno zjebe povezavo, SWITCH pa naj bi to počel precej pametno in izoliral vsak prenos paketov (ima vgrajen pomnilnik mislim da)

VPRAŠANJA:
1. Bi potemtakem z switchem dosti pridobil?
2. Ali je razlika med Switchem in Routerjem samo v tem da ima slednji Firewall pa še kaj?
3. ALi bi blo sigurno potrebno menjati kabel za shielded?
4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R@C@ ()

ali3n ::

Men je LAN skoz prekinjal... Kabel imam speljan po hiši v podometni cevi za inštalacijo in teče skupaj z antenskim. Po menjavi navadnega kabla s shielded je vse ok...
nasveti:
- preglej, če je mreža pravilno naštimana (dnsji,....);
- po potrebi menjaj kable za shielded (po slovensko - oklopljeni:D )

- nakup routerja: DA, vendar le v primeru, če ima sosed statični IP in ga moti non stop prižgan računalnik ki deli internet; v primeru da ima sosed dinamični IP, nakup routerja pomojem ni smiseln.
- 35m je razdalja, na kteri UTP kabel mora delat... kritične razdalje so od 80m naprej...

To so moji nasveti, odločitev je tvoja.. :-)

Priporočam tudi branje dveh člankov:
Ethernet
in ADSL 1-2-3

držim pesti!:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

R@C@ ::

...heeh sem malo zamudil s popravljanjem svojega posta vseeno hvala za odgovor ALI3N, daj prosim še enkrat poglej moj prejšnji post in mi odgovori še na vprašanja v zvezi z Switchem!

ali3n ::

VPRAŠANJA:
1. Bi potemtakem z switchem dosti pridobil?
2. Ali je razlika med Switchem in Routerjem samo v tem da ima slednji Firewall pa še kaj?
3. ALi bi blo sigurno potrebno menjati kabel za shielded?
4

AD1: ja, če bo več računalnikov... za 3 se IMHO ne splača v stroške metat... če je HUB 100mbit, je ok...
AD2: router ima lahko tudi firewall, drugače pa tudi deli povezavo (internetno) med ostale v LANu, omogoča port forwarding,....
AD3: ne vem...res ne; najprej probaj na novo stisnit te kable, ki jih imaš...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

R@C@ ::

... ok danes sem probal samo svoj reačunalnik preko HUBa povezat na ADSL se pravi ostala dva sta bila odklopljena in mi počne isto.... Če je priklopljen samo Računalnik ki je zraven ADSLja in HUBa deluje na njem vse kot treba, torej je skoraj zagotovo nekaj s kablom.... Bi že danes kupil STP namesto mojega UTP kabla, pa ga v local storeu nimajo, imajo pa FTP... razlika mes STP in FTP je meni neznama zatorej vas sprašujem če je vseeno katerega, al naj se potrudim in najdem STP (IN KJE NAJ GA NAJDEM NAJCENEJE)...

FTP naj bi bil sicer še bolje zaščiten kot STP stane pa 30 tolarjev več kot UTP, tko da že skoraj delam samomor iz zasede ker sem UTPja 60metrov za Đabe kupil !!!

Aja pa še to razložite mi prosim kako povezati (kabli???) tole:

- Računalnik (Rač-1) dve mrežni kartici
- Računalnik (Rač-2) ena mrežna
- Računalnik (Rač-3) ena mrežna
- HUB 8 Port C-NET
- ADSL Modem

Zanima me če razmišljam prav.....

1. ADSL (cross) v 1. mrežno Rač-1,
2. Rač-1 2. mrežna (cross) v HUB (uplink)
3. HUB port 2(straight) v Rač-2
4. HUB port 3(straight) v Rač-3

OK?

ToniT ::

Jaz bi najprej preveril konektorje na kablu. Potem bi preveril nastavitve mrežne kartice. (Kako je nastavljena hitrost na kartici). Šele potem bi menjaval kabel.
30m ni nobena razdalja za UTP.
Lahko pa je res, da moti kak drug kabel, samo da so tu bolj problematični kaki električni kabli, kot kaj drugega.
Zadevo lahko enostavno preveriš tako, da vklopiš oba svoja računalnika in se med njima povežeš ter preveriš, če dela OK.


Tvoja varianta vezave je pravilna (edino ADSL-mrežna je straight kabel), samo da bo potem moral biti rač1 non stop vklopljen.
Če nimate fiksnega IP, potem je boljše pustiti tako, kot je.

Pri hitrosti ADSL je vseeno ali imaš HUB ali Switch. Pri treh računalnikih na mreži ne boš opazil razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

R@C@ ::

Jaz bi najprej preveril konektorje na kablu. Potem bi preveril nastavitve mrežne kartice. (Kako je nastavljena hitrost na kartici). Šele potem bi menjaval kabel.


Kakšna hitrost na kartici, kje naj to nastavim... ali mogoče govoriš o Full ali Half Duplex, dajte mi še tole mal razložit prosim!

ToniT ::

Kakšna hitrost na kartici, kje naj to nastavim... ali mogoče govoriš o Full ali Half Duplex, dajte mi še tole mal razložit prosim!

Ravno o tem govorim.
Za ziher nastavi 10BaseT brez duplexa. Če to ne dela v redu, potem je verjetno kabel oz. konektor.

Ta hitrost je za internet dovolj velika. Razlika med 100 MB in 10MB se pozna samo pri lokalnih povezavah. (Preveri še, na katerih hitrostih dela HUB).

Če imaš nastavljeno hitrost oz. konfiguracijo na Auto detect (oz. karkoli že tam piše), potem se poskuša računalnik najprej povezati z najvišjo možno hitrostjo in potem počasi niža hitrost do tiste, s katero bi naj delal brez napak oz. s čim manj napakami.

R@C@ ::

ToniT pa ti si car, čeprav še nesem ziher v tole v glavnem imel sem nastavljeno na Full Duplex pa sem prestavil na Half Duplex pa dela v redu na oddaljenem kompu,...

Problem je v tem da imam možnosti na kartici tele:
- AUI/10Base5
- BNC 10Base2
- TP Full Duplex
- TP Half Duplex

Kartica je Realtek RTL8029(AS)- based Ethernet Adapter, na tretjem računalniku ki je star ko zemlja imam isto kartico vendar se da nastavit samo Half in Full duplex... (ta edini laufa Win 98 ostala dva Win XP in je samo za Surfanje tako da dela v redu)

Na prvem računalniku ki je najbližje ADSL modemu pa je NForce2 čipovje in ima integrirano mrežno, tam je pa več nastavitev samo se ne spomnim katerih... mi lahko razložiš slednje:

1. Kaj pomenijo nastavitve
2. Ali morajo biti na vseh mrežnih karticah enake

HUB je pa: HUB 10 BASE 8 PORT CNet CN-8800 TPC

ToniT ::

Zadeva je naslednja:
HUB ne zna delati v Full duplex načinu - se pravi moraš dati vse kartice na Half duplex in na 10BaseT oz. TP Half Duplex (ali na Auto).
Vaš HUB podpira samo hitrosti 10Mbit.


Tvoja kartica je kombinirana BNC, AUI in UTP, zato imaš te možnosti in ker je kombinirana tako ali tako dela samo na 10Mbit (10BaseT).

Kaj pomenijo oznake:
- AUI/10Base5 - to je tisti sredinski priključek (kot za Joystick)
- BNC 10Base2 - Koax
- TP Full Duplex - UTP
- TP Half Duplex - UTP

R@C@ ::

Najlepša hvala za pomoč zadeva zdaj DELUJE !!! :D :D :D

Mam pa drugi dve vprašanji da ne bom nove teme odpiral:

1. Ali naj zvežem ADSL do Rač-1 (2Xmrežna) do HUB do RAČ-2 in Rač-3 ali pustim kot je (ADSL do HUB do Rač-1,2,3):P
2. Imam izklopljene Firewalle da se lahko z Messingerjem pogovarjamo, vendar pa mi nikakor ne uspe Sharat Printerja in Map med računalniki, včasih sem samo zagnal čarovnika za omreže in je delovalo zdaj pa mi nikakor ne najde nič, kaj bi lahko bilo narobe?:'(

Hvala



ToniT ::

Še ta odgovor:

Če ti zadeva deluje - pusti pri miru.
Za povezavo med računalniki bo pa potrebno naslednje:
Na vsakem računalniku nastavi na mrežni kartici svoj IP. Najboljše bo tako:
Rač1 : 192.168.0.1
Rač2 : 192.168.0.2
Rač3: 192.168.0.3
Subnet mask je pri vseh 255.255.255.0

V win xp nastavi pri TCP/IP->Advanced Enable NETBios over TCP/IP.
Za XP-je:
Nastaviš uporabnike in skupno rabo - nekaj malega navodil.
Pomembno je to, da imajo uporabniki tudi geslo - po defaultu je dostop do win xp preko mreže brez gesla onemogočen.

Za win98:
Nastaviš share in geslo za ta share.

Na vseh računalnikih si aktiviraj firewalle in odpri porte za lokalne uporabnike.

R@C@ ::

100X Hvala.... Zadeva deluje

Matek ::

ADSL je bolje pustiti v hubu, če ne boste odvisni od vklopljenosti tistega računala, ki ima dve mrežni.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utp?

Oddelek: Omrežja in internet
201909 (1514) iNN
»

Povezava preko 100m prek kabla! Problem!

Oddelek: Omrežja in internet
232102 (1716) Golden eye
»

Mreža, master browser in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161603 (1439) lojze_car
»

ADSL + 3 rac v omrezju, kako ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
402390 (1861) klemen338
»

ADSL- dva kompa

Oddelek: Pomoč in nasveti
432448 (1872) Gandalfar

Več podobnih tem